Vrijwilligers-centrale Goes wordt opgeheven S achtc WERK VOOR DERTIEN MAN IN SLUISKIL DAIHATSU Commissie kritisch tegenover ziekenhuisbesluit EnZEEUWS Gemeente Terneuzen trekt een projectleider aan Brand in Terneuzen Kerstvolks- zangavond Sasse harmonie Kerstfeest De Veste Terneuzen VRIJDAG 16 DECEMBER 1983 D1BT1M VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND TËRNIUZEN BV Oecumenische kerstzang in Oostburg VOOR SOCIAAL CULTUREEL WERK Winst voor FNV en Unie BLHP in OR Schelde examens UIT HET ZAKENLEVEN Neuzenneut Kloosterzande Heikant Spui Demonstratie Kerststukjes Terneuzen Sas van Gent Westdorpe Biervliet Zaamslag yplJPAG 16 DECEMBE föRKZAAMHEl VAN DER PAS: Ziekenhuis- usie niet op korte ermijn Aanhoudingen na reeks inbraken en diefstallen Ussingen nieuwe visafslag W°rdenlenante meter groot I30on 9«^ndelengte wordt van T16 Van onze correspondente GOES - De stichting vrijwilli- gerscentrale, die zes jaar het regionale vrijwilligerswerk heeft gecoördineerd vanuit Goes, wordt per 31 december opgeheven. Deze enige vrijwilligerscen- trale in Zeeland koppelde on der meer vraag en aanbod van vrijwilligerswerk via een va caturebank en zette diverse vrijwilligers-projecten op zo als onder meer de boekenbe- zorgdienst, de klussendienst, bejaarden vervoer en kinde roppasdienst. Daarnaast heeft de centrale de Hulpdienst uit gebouwd tot een vrijwilliger- sproject van belangrijke bete kenis. Nu is de vrijwilligers- centrale door de bezuinigingen van de gemeente Goes getrof fen. Per 1 augustus werd de stichting vrijwilligerscentrale door inhouding van perso neelslasten reeds gedwongen de enige agogische kracht, de coördinatrice, te ontslaan en het bestuur stelt dat de vrij willigerscentrale niet opti maal kan functioneren met enkel een administratieve kracht en wordt gedwongen zich per 31 december op te hef fen. Men acht het op zijn zachtst gezegd zeer merkwaardig dat, hoewel er landelijk gezien de tendens is naar uitbreiding of uitbouw van de vrijwilligers- centrales, de enige vrijwilli gerscentrale in Zeeland moet worden opgeheven. Wethou der De Graag, die welzijn in zijn pakket heeft, stelde dat de vrijwilligerscentrale in een experimenteel stadium ver keerde. De Graag: „We zeggen niet dat het experiment is mislukt, maar gaan het wel op een an dere manier regelen. De ge meente was het niet eens met de totale opzet en wilde deze veertig graden omdraaien. Daar wilde het bestuur van de centrale niet achter staan. We gaan nu een regionale vcaca- türebank opzetten met een halve kracht plus een halve administratieve kracht en daarmee spitsen we ons meer toe op het economische vlak. Werklozen zullen meer ingezet worden bij verschillende pro jecten, zoals dit ook al is ge beurd bij de Hollandsche Hoe ve". Cokesfabriek draait in 1984 weer voluit De jubilarissen bij de cokesfabriek in Sluiskil. (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael mmmu bupontI Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 HULST - Materiële schade ontstond gistermorgen om 09.50 uur bij een aanrijding op de Sportlaan ter hoogte van de levensschool te Hulst waarbij drie personenauto's waren be trokken. Bestuurder P. P. uit Kloosterzande wilde de weg vragen aan passanten en reed een parkeerstrook op. Zijn voet schoot van de rem, wat tot gevolg had dat hij achterop de geparkeerde auto van E. J. uit Clinge reed. Diens auto schoot door tegen de gepar keerde auto van C. van G. uit Hulst. GOES - De Goese politie heeft gistermorgen in de 's Graven- polderseweg een verlichtings controle gehouden bij fietsen en bromfietsen. Er werden 11 scholieren aangehouden. In de Antoni Fokkerstraat hield de politie een radarcontrole, waarbij 11 bekeuringen we gens te hard rijden vielen. In de Middelburgse straat, waar eveneens een radarcontrole werd gehouden, werden 23 automobilisten bekeurd. TERHOLE - Op rijksweg 60 tussen Rustwat en Terhole raakten gistermorgen twee personenauto's total-loss, na dat zij waren geslipt ten ge volge van het gladde wegdek. Beide bestuurders kwamen er met de schrik vanaf. Om 07.45 uur voelde bestuurder G. H. uit Hulst dat zijn auto bij het uitkomen van een flauwe linkse bocht wat ging slippen. Hij wilde dat corrigeren, maar belandde naast de weg. Zijn auto dook op de kop een sloot in aan de rechterzijde van de weg. In dezelfde buurt slipte om 09.25 uur in een rechterbocht een Engelse personenauto. Be stuurster M. L. verloor de con trole over haar auto, die naast de weg in een weiland terecht kwam. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Overwegingscommissie Ziekenhuisbouw Zeeuwsch-Vlaanderen heeft gisteren enkele kritische kantteke ningen geplaatst bij de beslissing van staatsecretaris Van der Reijden. „We zijn natuurlijk erg blij dat er een centrumziekenhuis wordt gebouwd. Maar welke garantie hebben wij dat de ge zondheidszorg in Zeeuwsch- Vlaanderen werkelijk vooruit gaat. Straks hebben we een nieuw luxueus ziekenhuis, maar wat komt erin", zo rea geerde desgevraagd W. Goet- hals van de commissie. Goethals is ervan overtuigd dat het niet alleen bij de slui ting van het ziekenhuis in Hulst blijft. Hij verwacht dat binnen enkele jaren ook het ziekenhuis in Oostburg moet verdwijnen. „Is er ook al nage dacht wat er straks met die le ge gebouwen moet gebeuren. Puur kapitaalsvernietiging. Ik denk dat als we een van de ziekenhuizen in de kanaalzone hadden verbouwd en aange past we hetzelfde effect wordt behaald. Alleen dan wel met veel minder geld. Maar waar het ons eigenlijk om gaat is een verbetering van de ge zondheidszorg zodat we niet meer afhankelijk van België moeten zijn". De heer Van Waes van de stichting Regionale Zieken huiszorg Zeeuwsch-Vlaande ren stelde in een eerste reactie dat in ieder geval een eind is gekomen aan alle moeite en overleg. „We moeten het wel accepteren willen de gezond heidszorg op peil houden. Rea liteit is wel dat het plan af wijkt van het standpunt van de drie ziekenhuisbesturen. Maar ik ben blij dat er einde lijk een beslissing is gevallen. Dat Hulst dicht moet is na tuurlijk pijnlijk. Maar als je ervan uitgaat dat de gezond heidszorg op den duur onbe taalbaar wordt moet je wel concentreren". - FOTO WIMKOOYMAN Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - De cokesfabriek in Sluiskil gaat de produktie begin volgend jaar weer op schroeven tot de volle honderd procent. De vooruitzichten voor de eerste maanden zijn der mate gunstig dat de directie daartoe deze week heeft besloten. Directeur W. Oranje maakte het goede nieuws gistermiddag bekend bij de jaarlijkse huldi ging, van de jubilarissen. Het besluit heeft tot gevolg dat op korte termijn dertien krachten worden aangeno men. „Die krijgen een tijdelijk contract aangeboden omdat nog niet duidelijk is hoe de za ken er de rest van het jaar voor komen te staan", aldus een woordvoerder van het be drijf. Zoals bekend draait de co kesfabriek op dit moment niet haar werkelijke capaciteit. De crisis in de staalindustrie en de daaruit voortvloeiende ver minderde vraag naar cokes bracht het bedrijf halverwege 1982 in ernstige moeilij kheden. In juli 1982 werd de produk tie teruggeschroefd tot 72 pro cent (102 ovens per dag). Kort voor de jaarwisseling vroeg de directie voor 280 van de 430 werknemers werktijdverkor ting aan. De malaise bereikte in maart van dit j aar een diep tepunt toen de directie 69 men sen op straat zette. Dit om de 'overlevingskansen' zo groot mogelijk te houden. Volgens Oranje is het ergste leed nu geleden. Het deed hem gisteren dan ook veel plezier zes jubilaris sen in het zonnetje te zetten. Het zestal is 25 jaar in dienst bij het bedrijf. Oranje sprak de j ubilarissen toe in de kanti ne van de fabriek. Ook de echtgenoten van de werklui waren voor deze plechtigheid uitgenodigd. De jubilarissen kregen behalve lofuitingen aan hun adres de bekende en veloppe met inhoud. Voor de vrouwen waren er bloemen. De jubilarissen zijn: J. de Jongh en K. Donze uit Sluiskil, J.de Poorter uit Hoek, R. van Damme uit Koewacht, J. van Hoeve uit Sas van Gent en J. Molegraaf uit Terneuzen. Van onze correspondent OOSTBURG - De Coördina tiegroep Regionale Evangeli satie in West-Zeeuwsch- Vlaanderen verzorgt zondag 18 december een oecumenische volkskerstzang in de her vormde kerk te Oostburg. Aan de kerstzang wordt medewerking verleend door de kinderen van alle Oost- burgse basisscholen, een Schoondijkse muziekgroep on der leiding van Ko Bouwens en de Hervormde Jeugdkapel onder leiding van Herman van der Plgs. Er zal een collecte worden gehouden, bestemd voor de Rode Kruis-hulp aan de kin deren in Libanon. De volks kerstzang begint om 19.00 uur. MIDDELBURG - Zeeuwse Sportraad - De bestuursver gadering van de Zeeuwse Sportraad op dinsdag 20 de cember, gaat niet door. De eerstvolgende vergadering is nu vastgesteld op dinsdag 31 januari 1984. GOES - De Stichting Omroep Goes - Zaterdag 17 december houdt de Stichting Omroep Goes een presentatiedag in de stationsrestauratie in Goes. Er zullen dan opnamen worden gemaakt voor een lokaal ra dioprogramma dat door de NCRV wordt uitgezonden op donderdag 5 januari van 16.40 tot 17.00 uur onder de titel 'Van stad en land'. Naast di verse vraaggesprekken waar bij Goes centraal staat, treden ook de Bevelandse artiesten op, onder wie Cavin Village, Rien de Jonge, Kees Hogeste- ger en Peter Dieleman. De toe gang is gratis. GOES - Christelijk jeugdwerk - De federatie Christelijk Jeugdwerk Zeeland presen teerde deze week haar beleids plan 'Tussen vandaag en mor gen'. Het werd samengesteld door vertegenwoordigers van drie organisaties die samen de federatie vormen, namelijk kOrt het CJV Zeeland, de PGCJ en de Zeeuwse CPJ. Met dit be leidsplan wil de federatie de richting voor de komende ja ren aangeven voor wat betreft begeleiding en ondersteuning van de plaatselijke christelijke vrijwilligers, jeugd en jonge renwerk. In meer dan 30 plaatsen werken plaatselijke groepen voor meer dan 3000 le den. HANSWEERT - Zangdienst - In de RK kerk van Hansweert wordt zondag 18 december een interkerkelijke zangdienst ge houden. De aanvang is 19.00 uur. Medewerking verlenen ds. Harleman Nederlands Hervormd predikant en pastor Loonen, de sopraan Tilly den Boer-de Kok, muziekvereni ging Scheldegalm onder lei ding van de heer Roeting, het RK zangkoor onder leiding van mevrouw De Waal en de kantorij en jeugdkantorij on der leiding van Jannie Diele man. BORSELE - Bezwaar- en be roepsschriften - De commissie voor bezwaar- en beroeps schriften van de gemeente Borsele komt op donderdag 5 januari bijeen in het gemeen tehuis te Heinkenszand om 14.30 uur. Er worden beroeps schriften behandeld van P. Martens te Heinkenszand i.v.m. de bouw van een woning aan de Heinkezandseweg te 's- Heerenhoek en van de firma Traas en Ovaa BV te Lewe- dorp i.v.m. de bouw van een loods aan de Nieuwe Kraayertsedijk te Lewedorp. Ook een bezwaarschrift van I.A. van Roijen en H. Fransen, betreffende het beantwoorden van vragen in het kader van de begrotingsbehandeling wordt behandeld. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat tijdelijk een pro jectleider aantrekken die zich specifiek gaat bezighouden met het Projekt Mensen zonder Werk. De man krijgt een coördine rende taak bij het opzetten van sociaal-culturele en so- ciaal-econonomische activitei ten waaraan werklozen met behoud van uitkering mee kunnen doen. Het geld voor die man moet echter komen uit het budget voor sociaal-cultureel werk. En daartegen had de PvdA gisteravond grote bezwaren. De socialisten vinden namelijk dat de personeelskosten niet mogen drukken op de sociaal- culturele sector maar uit de algemene middelen betaald moet worden. „De coördine rende functie van een project leider zal zich over een breder terrein dienen uit te strekken, gezien de doelstelling van het project", probeerde mevrouw J. den Hartigh het college op andere gedachten te brengen. A. Persijn van Links Per- spektief zat op dezelfde lijn. Hij vond het te ver gaan om de man volledig voor rekening van het sociaal-cultureel pro gramma te laten komen. „Dat gaat ten koste van andere so ciaal-culturele activiteiten", vond hij. Het CDA daarente gen noemde het voorstel van het college een 'verantwoord en te rechtvaardigen stand punt'. De VVD kwam met een heel ander gezichtspunt. Gosselaar zei bezwaren te hebben tegen een betaalde projectleider. Hij vond dat het aantrekken van een beroepskracht niet te rij men is met de strategie die het college ten aanzien van de Centrale Stichting voert. Daar mensen ontslaan en promoten het werk zoveel mogelijk door vrijwilligers te laten doen en bij het project Mensen zonder Werk wel een beroepskracht aantrekken. „Ik signaleer een tegenstelling", constateerde hij nuchter. Hij wilde daarmee overigens niet zeggen mensen van de stichting over te heve len naar het projekt Mensen zonder Werk. Wel stelde hij voor de beroepskracht die in principe voor een jaar wordt aangesteld een contract van zes maanden te geven. Wethouder Van Rooyen kon Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN De verkiezin gen voor de ondernemings raad van de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen hebben winst opge leverd voor FNV en Unie BLHP. De Industriebond FNV kwam van 11 op 12 zetels en de Unie BLHP van 3 op 4. Verlies boekten de Industriebond CNV (5 naar 4 zetels) en de Bond voor Hoger Personeel, die zijn ene stoel kwijt raakte. De Vrije Lijst boekte een flin ke stemmenwinst, maar bleef toch op één zetel staan. Van onze correspondent TERNEUZEN - Een brand in de woning van E. den D. aan de Frans Halslaan in Terneu zen, heeft voor ongeveer 10.000 gulden schade aangericht. Het vuur verwoestte vrijwel het gehele interieur van de woon kamer. De brand werd kort voor woensdag middernacht ont dekt door mevrouw Den D., die wakker werd en een sterke brandlucht rook. De Terneu- zense brandweer bluste het vuur binnen het half uur. De oorzaak van de brand is niet bekend. TILBURG - Hogeschool, doc toraal - Economische We ten schappen, Mare Andriessen uit Terneuzen. In het kader van de feestvie ring van 'Terneuzen 400 jaar stad' is er nu een Terneuzense borrel op de markt gebracht, de Neuzenneut. Het geestrijke vocht is te koop bij speciaal zaak en slijterij De Vriend en Drankenhandel Kolijn. de houding van Links Per- spektief en de PvdA maar moeilijk begrijpen. Hij zag geen enkele aanleiding het voorstel van het college te wij zigen. Bovendien was er vol gens hem absoluut geen geld beschikbaar uit de algemene dienst. Nee zeggen tegen het voorstel zou zelfs het einde van het projekt Mensen zon der Werk kunnen betekenen. Het klonk allemaal niet over tuigend genoeg voor beide linkse groeperingen die dan ook tegen stemden. „Wij blij ven bij onze bezwaren. Ik acht de creativiteit van het college zo groot dat er best ruimte te vinden is op de begroting", al dus mevrouw Den Hartigh. Kaartavond - Voor de leden van de voetbalvereniging Hontenisse en hun huisgeno ten is er vrijdag 16 december een kaartavond in de kantine bij de voetbalvelden. Aanvang 19.30 uur. Oud papier - Zaterdag 17 de cember halen de leden van de voetbalvereniging Hontenisse weer oud papier op. Dansavond - Zaterdag houdt de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen een dans avond in 't Heike. Iedereen vanaf 50 jaar is welkom. De muziek wordt verzorgd door De Williams. Aanvang 20.00 Kerststukjes - Dinsdag 20 de cember kan men in buurthuis De Drie Gehughten terecht om kerststukjes te maken. De kos ten voor deze middag, die om halftwee begint, zijn vijf gul den. Men kan zich opgeven bij I. van Harn. Prijskaarting - Zaterdag 17 december houdt de Belangen groep Spui een prijskaarting in buurthuis De Drie Gehugh ten. Voor de kaarting, die om 20.00 uur begint, zijn kerstprij- zen beschikbaar gesteld. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Harmonie De Vereenigde Vrienden houdt woensdag 21 december de traditionele kerstmuziek- en volkszangavond in de rk kerk. Naast de harmonie wer ken verschillende kerkkoren aan deze avond mee. Het kerkkoor van de Neder lands hervormde kerk, het RK kerkkoor en het RK jongeren koor zullen deze avond diverse kerstliederen en volkszang ten gehore brengen. Naast volks zang, onder leiding van diri gent J. de Witte, zullen de ko ren ook gezamenlijk kerstlie deren brengen. Annemieke van Vliet leest het kerstevan gelie, terwijl Ronald Neyssen de lezingen doet. Pastoor E. Erpelinck zal de avond, die om acht uur begint, afsluiten. Van onze correspondent TERNEUZEN - Voor de kerst viering in dienstencentrum De Veste, die volgende week dins dag en woensdag wordt ge vierd, bestaat zeer grote be langstelling. De kaarten voor de eerste dag zijn al volledig uitver kocht. Voor woensdag zijn volgens mevrouw Fassaert van de stichting Welzijn voor Ouderen nog maar een paar kaarten beschikbaar. Burgemeester C. Ockeloen opent de kerstviering, de dienst die daarop volgt, wordt voorgegaan door ds. De Best, ds. Koelman en de pastoors Segers en Heynen. Verder ver leent het koor van De Veste zijn medewerking aan de vie ring. Na de dienst is er een ge zamenlijke maaltijd. Beide kerstmiddagen beginnen om 15.00 uur. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Groei en Bloei houdt maandag 19 december een avond in het Zuidlandtheater |e Terneuzen, waar vele grote en kleine kerst- bloemstukken, door eigen leden vervaardigd, zullen worden getoond. Er wordt uitleg gege. ven over de wijze waarop elke liefhebber deze stuks zelf thuis kan maken. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. De de monstratie-avond begint om 19.30 uur. ANWB - De ANWB houdt vol. gend jaar in Terneuzen aantal cursussen Pech Onder, weg. De cursussen worden tel. kens op woensdag gehouden i het gebouw van de brandwet, aan de Industrieweg. Te wet» 18 en 25januari, 1 en8en29fe. bruari, 7,4 en 21 maart. Bingo - Trimclub De Schelde houdt zondag 18 december ee- kerstbingo. Dit gebeurt in ka café met dezelfde naam. Aan vang 14.30 uur. Volkskerstzang - In de Neder lands Hervormde Kerk aan de Noordstraat in Terneuzer wordt maandag 19 december de traditionele Volkskerstzanj gehouden. Het gaat om eer oecumenische samenkomst dh om 19.30 uur begint. Aan dt dienst werken mee: Het R. K-Kerkkoor, de Interkerkelij ke Gospelgroep 'Or Tamiii een koperensemble, luitenan Gerritse van het Leger de Heils, pastoor Heynen, domi nee Koelman en de heer ft Best. Organist is Arie Karre- man Kerstviering - Donderdag 2 december houdt de Algen» Nederlands Bond voor Oude ren afdeling Sas van Gen haar jaarlijkse kerstvieringii het ANBO-onderkomen aai de Paul KrugerdreefEr is de; ze middag een speciale kerf bingo, waarbij kerstprijzen k winnen zijn. Voor leden zich vooraf hebben aai meld, is er na de bingo koffiemaaltijd. De feestvie ring zet zich 's avonds vooii met een gezellig samenziji waarbij de eigen leden voord muziek zorgen. De viering be gint om 14.00 uur. Mensend minder goed ter been zijl worden gratis opgehaald ei weer thuis gebracht. Hiervoo dient men vooraf een afspraal te maken. Kaarting - Kaartclub Ha vertje Vier hield een competi tiekaarting. Uitslag: 1 C. Fa ket, 2. K. de Kok, 3. F. de Co ninck. De volgende kaartingi zaterdag 7 januari. Men speel bieden zonder roem. Kaarting - Maandag 19 cember houdt de Katholiek Bond van Ouderen afdelin Sas van Gent een vleeskaai- ting in De Roselaer. Kaartliel- hebbers kunnen hier te om 14.00 uur. Men speelt bie den zonder roem. Puntenkaarting - Buurtvere niging St.-Albert hield eet puntenkaarting in het gelijk namige buurthuis. Uitslag: mevrouw Haulez, 2. Wesse Bertossi, 3. De Schepper, Zwartelé, 5. mevrouw Obrie. Loterij - VolleybalverenigW Savok houdt vrijdagavond december en zaterdag 17 cember haar jaarlijkse kerst- loterij Verenigingsleden len dan langs de deur g met enveloppen met daarin® loten. Gezinsdienst - Zaterdagavo»' 17 december wordt in de een gezinsdienst gehoud® Het middelpunt van deze ring, die om zeven uur beg®h zijn 'de herders'. Aan de vie ring wordt muzikale mede werking verleend door 1 zangkoor van de basisschool. Open dag - Op vrijdag 23 de cember wordt de Rabobank» Biervliet heropent. Naar a®1' leiding van de verbouw van de bank vindt er of dag een open huis plaats, zoekers kunnen er van tot 21.30 uur terecht. Bij bobank in Biervliet negen personeelsleden. Pieken - In café De Verg' Snor werd een piekwedst gehouden op het Engelse b Winnaar werd D. Machie»» vóór mevrouw Menhee'f Pents en W. de Vos. Van een onzer verslaggevers onSTBURG/MIDDELBURG Gedeputeerde Staten van /«eland staan vierkant achter voorgenomen uitbreiding fan de polikliniek in het Sint- ^ntoniusziekenhuis te Oost burg- Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het bestuur van het Sint-Antoniuszieken- huis in Oostburg blijft in de gegeven omstandigheden po sitief staan tegenover een fu sie met het nieuw te bouwen streekziekenhuis in de Ka naalzone, echter niet op korte termijn. Zo'n fusie 'op zo kort moge- jjke termijn' is één van de tanttekeningen die Gedepu- ieerde Staten hebben ge plaatst bij het akkoord over behoud van het Oostburgs zie kenhuis naast een nieuw cen trumziekenhuis in Terneuzen. „Gezien echter de ervaring bij het ziekenhuis De Bevelan- den, waarbij het op korte ter mijn doorvoeren van een fusie van drie huizen in samenhang giet het uitwerken van nieuw- oouwplannen tot een crisissi tuatie bij management en be stuur heeft geleid, menen wij dat een geforceerde uitvoering van een fusie van de Zeeuws- Vlaamse ziekenhuizen (in combinatie met nieuwbouw- plannen in de Kanaalzone) een onverantwoorde stap zou zijn en dat pas tot fusie kan wor den overgegaan nadat de nieuwbouw en de daarmee ge paard gaande reorganisatie en afslanking van het perso neelsbestand in de Kanaalzone onder eigen bestuur en direc tie is voltooid", zegt voorzitter H. van der Pas. In Oostburg vindt men dat tót deze situatie is bereikt de bestaande samenwerking in de Stichting Regionale Zie kenhuiszorg Zeeuwsch- Vlaanderen als voorloper van een fusie onverminderd moet worden voortgezet. Voorzitter Van der Pas wees erop dat in dertijd een intentieverklaring over fusie is opgesteld op basis van drie ziekenhuizen. Nu Hulst 'wegvalt' is volgens Van der Pas die basis weg. „Wij nemen de vrijheid om de zaak opnieuw te beoordelen", zei hij. VLISSINGEN - De 18-jarige L. J. en de 16-jarige M. W. uit Vlissingen zijn door de politie aangehouden in verband met een groot aantal inbraken. Het tweetal heeft 24 inbraken en diefstallen bekend, die ge pleegd waren in Vlissingen, Kortgene, Wissekerke, Bigge- kerke en Koudekerke. Wegens medeplichtigheid werden in totaal 32 verdachten aangehouden. Van hen zitten er nog twee in een huis van bewaring. De overigen, onder wie de twee jongens, zijn na onderzoek weer in vrijheid ge steld. I" de woningen van het hssingse tweetal werden gis- eren goederen van diverse 'stallen 'n beslag genomen, r vroren ook goederen bij van en diefstal in een clubhuis te ussingen, die de nacht daar voor gepleegd werd. Deze dief- al was zelfs nog niet bij de Politie aangegeven. ni inbraken werden ge- Tmf 'n woningen, clubhui- scnolen en zwembaden. U'jgt vlissingen (anp> - viis- af fen krijgt een nieuwe vis- ag. De capaciteit van de vissersvloot is de afgelopen ja- PK Y®rv|ervou<ligd tot 42.500 de vv ïaar''jkse omzet van tien singse visafslag is in tn( Mlaar 'ijd vervijfvoudigd ot 40 miljoen gulden. der^r' Ze} finaneieel wethou- Eistee^an van Vlissingen de eefidens het slaan van visafd Paa' voor de nieqwe benhafln1" nf Vlissingse >?in- van H overslagvloer 2.4(in f n^euwe visafslag zal draacf oppervlakte be- ter. D "u* 1000 vierkante me- P 250 meter gebracht.

de Stem | 1983 | | pagina 32