ntennis weep lova Zege van heren Rapide Sjuttul verovert badminton-titel De Schelde zorgt voor verrassing Opnieuw verlies Ganze-equipe W intertoernooi Beperkt programma zaterdagvoetbal Zege damesteam De Smickel Toernooi Philtèn To vaal is te sterk voor REL TO m V oorwedstrijd top-libre Zware opgave voor Savok I H iïmSPORT 2 T47 Van ow» hockey medewerker ITEBNEUZEN - De heren van I Rapide Olympia kwamen I ,Ty behoorlijk voor de dag in I de zaalhockeycompetitie door l jMler een keer te winnen. Ra- e zegevierde over Vlissin- I «en en moest zijn meerdere erkennen in het sterke Etten- Leur. Olympia bond het zwak ke Cadetten aan de zegekar, maar verloor verdiend van I zwart Wit. Bij de dames kreeg Olympia weer met grote cij fers klop- Eerst bleek Teterin- „en veel te sterk en Warande I dec(j er daarna een forse schep I bovenop. In de derde klas heren won I Middelburg twee keer met «ruim veschil van respectieve- lliik Den Dune en Goes. In een onderling treffen overwon I does Den Dunc. 1 TWEEDE KLAS HEREN: ZWART WIT-OLYMPIA 8-6 I. Een goed duel van beide kanten. Het ging de gehele wedstrijd gelijk op. Bij rust stond het 4-5. In de tweede helft kwam Zwart Wit bij de stand 6-6 langszij. Het werd zelfs 7-6. Olympia viel toen aan, maar had de pech dat een strafbal niet werd toegekend. Door het aandringen van Olympia kwam er ruimte en Zwart Wit kon hierdoor nog één keer scoren: 8-6. OLYMPIA-CADETTEN 6-5 - Olympia was veel sterker in het veld, maar kon dit over wicht niet uitdrukken in doel punten, waardoor Cadetten volledig in de wedstrijd kon blijven. Bij de rust wees het scorebord 3-2 aan. Ook in de tweede helft kon Olympia geen afstand nemen. Het won wel maar nipt. Topscorers bij Olympia waren Martij n Snoodijk en Hans Dieleman. RAPIDE-VLISSINGEN 5-3 - Een gelijk opgaand duel, dat pas in de laatste tien minuten werd beslist. In de eerste helft werd er door elke ploeg twee keer gescoord. Voor Rapide schoten Frank Schellekens en Rob Kistenmaker raak. Direct na het begin van de tweede helft werd het 2-3. Rob Kis tenmaker scoorde 3-3. In het laatste deel sloeg een conditio neel sterker Rapide toe door treffers van Mario Boon en Pascal d'Hondt, 5-3. RAPIDE-ETTEN-LEUR 4-7 - Vlot werd het 0-1, maar Rob Kistenmaker zorgde voor 1-1. Etten-Leur kwam op 1-2, maar Pascal Fassaert bracht de stand weer op gelijke hoog te. Keeper Jan van Vugt stop te, net als in het eerdere duel tegen Vlissingen, knap een strafbal, maar kon toch ook niet verhinderen dat Etten- Leur nog voor rust op 2-4 kwam en vlak na de pauze zelfs op 2-5. Door Frank van Campenhout kwam een zich knap verwerend Rapide terug tot 3-5. Toen mocht Frank Schellekens een strafbal ne men, maar zijn inzet werd grandioos gekeerd door de goalie van Etten-Leur. Toch kwam Rapide door Marion Boon op 4-5 en de gelijkmaker hing in de lucht. Op dat mo ment sloeg een technisch beter Etten-Leur echter toe en liep uit naar 4-7. DERDE KLAS DAMES: WARANDE-OLYMPIA 24-0 - Het sterke Warande is gede gradeerd uit de eerste klas en was duidelijk veel te sterk voor Olympia, dat dan ook volledig werd overspeeld. Rust 14-0. In de tweede helft leek Christian Dieleman de eer te redden, maar haar treffer werd afgekeurd. Ook in de tweede helft kon een verzwakt Olympia (de Terneuzense da mes speelden zonder de vaste keepster en hadden geen wis selspeelsters) het niet bijbenen en kregen ze een grote neder laag te slikken. OLYMPIA - TETERINGEN 0-12 - In dit duel was er even eens sprake van eenrichtings verkeer. Ook nu kwam Olym pia echt klasse tekort en werd het een overduidelijke neder laag voor het zwak opererende Terneuzense team. Uitslagen: tweede klas heren: Zwart Wit-Olympia 8-6, Olympia- Cadetten 6-5, Rapide-Vlissingen 5-3, Etten-Leur-Vlissingen 89-3, Rapide-Etten-Leur 4-7. Derde klas heren: Middelburg-Den Dunc 20-1, Den Dunc-Goes 3-5, Goes-Middel- burg 1-17. Reserve derde klas he ren: Vlissingen 2-Etten-Leur 2 3-8, Tempo 2-Vlissingen 2 3-2, Etten- ieur 2-Tempo 2 6-6. Reserve vierde klas heren: Tempo 3-Olympia 2 2-7, Olympia 2-Tempo 4 9-2. Derde klas dames: Warande-Vlissingen 14-1, Teteringen-Vlissingen 4-8, Warande-Olympia 24-0, Olympia- Teteringen 0-12. De Kok talentvol liefhebbep Van onze sportmedewerker ILEWEDORP - In de Zeeuwse wielerkoersen voor lief hebbers is Sjaak de Kok vier seizoenen één van de [meest toonaangevende renners. De thans 30-jarige [onderhoudsmonteur uit Lewedorp eiste in genoemde j periode 26 overwinningen voor zich op in wegwed strijden. Niet alleen in de criteriums, maar ook in het 'grote werk' onderstreepte De Kok zijn talenten. Bij- I voorbeeld in de bekende Smokkelronde door de zuid westhoek van Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze tweedaag se klassieker won Sjaak de Kok in 1981, werd het jaar I daarop derde en in het afgelopen seizoen finishte hij als eervolle tweede met slechts éénhonderdste van een seconde achterstand op winnaar Henk Kuiper. Jet uiterst geringe ningsschema's opgesteld, [aas mocht maar even hobby op Navratilova vieren. In Eastbourne scheen Mike Estep ten ele, die prompt zijn eigen rière opgaf om Navrati- a te gaan coachen. i het tennis meer bieden r Martina te helpen dan r zelf te blijven spelen', us Estep. )e feiten liegen er sinds- n niet om. Tussen Wim- don en Flushing Meadow Navratilova's progressie >gst opmerkelijk. De ver eringen en veranderin- die Estep heeft aange- icht, zijn aangetoond door iputers, die een analyse >ben gemaakt van Navra- va's fouten in de twee >r haar gewonnen finales- _ris Evert speelde in bolde dstrijden op haar ver" uwde hoge niveau. Na' itilova boekte met al haar gen veel hogere percenta- winnende ballen. «De of is gegroeid", consta- rde Chris Lloyd dan o°c teen en zij was de eniüa het uit ondervinding ko ten. „Ik wil perfect tennis ïlen", zegt Martina Na' itilova slechts. „Ik i perfectioniste. Pas als :n fouten meer maak. be tevreden". Sjaak de Kok, die dit jaar |ook Zeeuws kampioen werd lij de liefhebbers en met grote |voorsprong eerste werd in het |zeeuws puntenklassement lover 26 wedstrijden, is de laat- |ste jaren ook in de Zeeuwse veldritten de grote man in zijn |categorie. In 1977, dus pas op 23-jarige [leeftijd begon de wielerloop- [baan van Sjaak de Kok. ■Eigenlijk: spelenderwijs. Voor I die tijd was hij nooit actief ge- Iweest in een tak van sport. [„Zeker niet als wedstrijdspor ter", verklaart hij. „Alleen op Ijonge leeftijd heb ik wat ge- 1 schaatst, louter voor mijn ple- Izier. Toen ik mijn vrije tijds- I besteding anders ging indelen, Iwerd ik plotseling gefasci neerd door de wielersport". In eerste instantie was de Kok wat rondjes lopen door de polders, samen met een paar vrienden, 1 de lichamelijke conditie op [tevijzelen. Dat trimmen werd lal gauw voortgezet op een ra- Jcefiets. Bepaald nog geen su- Jperieur materiaal waarop De Kok zich voortbewoog. „Ik had voor dat oude karretje hon derd gulden neergeteld, maar ik voelde mij er wel op in mijn I element". Van het een kwam het an- der en als trimmer nam Sjaak j de Kok deel aan een trainings- rit van de ZRTC Theo Middel- kamp in de Wilhelminapolder. In feite werd daarmee de basis i gelegd voor zijn wielerloop- baan. Sjaak de Kok kon name lijk in die trainingsrit goed j meekomen. Chiel Raas, een broer van klassiekerkoning en wereld kampioen Jan Raas, adviseer de De Kok dan ook om het se rieus te gaan proberen in de wedstrijdsport. En dat ge beurde. Sjaak de Kok sloot zich aan bij de wielerclub Theo Middelkamp en vroeg een liefhebberslicentie aan bij de KNWU. Zijn debuut was bevredigend. In dat eerste sei zoen reed Sjaak de Kok vrij regelmatig in de prijzen met als beste resultaat een zevende plaats in Clinge. In de twee jaar daarna volgde er echter nog een doorbraak. Bij De Kok prevaleerde toen de verbou wing van zijn huis en daarom liet hij in een groot aantal wedstrijden verstek gaan. Toen dat allemaal achter de rug was stond Sjaak de Kok op scherp voordat het seizoen 1980 begon. Reeds in de eerste de beste wedstrijd in Groede gaf hij een duidelijk visitie- kaartje af en hij triomfeerde. Nog zes keer reed De Kok met de bloemen alvorens het sei zoen ten einde was, finishte drie keer als tweede, vier keer als derde en vier keer als vier de. Nog vele successen in de daarop volgende jaren hebben Sjaak de Kok een faam be zorgd in het liefhebberspelo ton. Zijn eindsprint wordt door iedereen gevreesd, maar ook als temporijder kan De kok zijn mannetje staan. Met zijn clubmakkers van Theo Middelkamp of als individueel kwam dit al diverse keren tot uitdrukking in een tijdrit. Het zware werk ambieert De Kok het meest en dan vooral wat dicht bij huis. „Jammer dat er niet wat meer klassiekers in onze provincie zijn", stelt hij tot besluit vast. - De Zeeuwsch-Vlaam- teams in het KNVB-zater- agvoetbal kunnen dit week- Iaan de bak om de duels, I "ie wegens de bootstaking 8<*n doorgang konden vinden, j «ifflog te spelen. Alleen Hoek I ontspringt die dans. Het moet I h f'?en ku's aantreden tegen m! Tren voor de derde ronde de KNVB-beker van het I nistnct Zuid 1. I *ZVV is gastheer van het I ni?188!? onderaan bengelende I sn e6 u0ys' Ondanks dat Ri- I knm 'e niet 'n actie mag I fa, en' gaan de Axelaars als l™I°net vatl start. De eerste m deze competitie in pi" -■-'-<= cumpeuue in I 6® nis lijkt er dan ook aan foü- i-percentage van Navr >va is een obsessie gewo i voor haar tegensta" rs. Zelfs haar vroege ■ntale zwakte biedt gea (gelijkheden meer op sü Navratilova: „Toen ik' finale van de US OP 2-3 achterstand tef> ris Lloyd omzette in e i voorsprong en ve>"v is de partij met 6-1 en >n, betekende dat voor m grootste mentale os/e^ nning in mijn ■el momenteel zo goed. Yient K| JY TIELEMAN uit ■voTTzande pakte in Izegem Iml 6,eerste keer zÜn jwateurioopbaan de eerste O. ln 6611 veldrit- In de I teste f?1?1 waarin hij het |32rr,n de voeten kan, liet hij lwn],fC,rrenten achter zich. In waar hÜ ^n dag nende achtk' aSrd hij negen" |L'boton Belg Roland ,w'emE uit IJzen- ■fcedeïjin Izegem °P de ■met u achter Tieleman ■«uuten s rstand van 1 nii- |Cn"®sec°nden. |l& DE MUYNCK uit ■in q* was in een veldrit 8 vertriuf in de O-categorie patidll Sers te snel af- Los achtervolgers won hij. te komen. Daarvoor zal dan niets aan het toeval overgela ten mogen worden, want de mannen uit Bruinisse hebben ondanks de hopeloos uitziende situatie, de strijd nog lang niet opgegeven. In de derde klas is Terneu zense Boys gastheer van kop loper Yerseke. Wilden de Ter- neuzenaren de eerste confron tatie, die uitgesteld werd, bij zonder graag winnend afslui ten, nu staat dat eveneens weer hoog genoteerd op het verlanglijstje van trainer Dekker en zijn mannen. De 'misser' van Serooskerke, waar de Terneuzenaren de ze ge cadeau gaven in de slotfase, vraagt om een sportieve re vanche. Zaamslag vertrekt naar Krabbendijke waar de ploeg met dezelfde naam bestreden moet worden. Emans en zijn pupillen moeten daar in ieder geval winnen om de rode lan taarn niet alleen meer in han den te hebben, Bij winst halen de groen-witten Krabbendijke in en hebben dan weer iets meer uitzicht op behoud. Een typisch vierpuntenduel. Hoek krijgt eersteklasser Halsteren op bezoek. Eerder wipten Doorns en zijn mannen Oostburg en Kloetinge uit de bekerstrijd en zullen nu alles op alles moeten zetten om de Brabanders te verslaan. Een 'dosis geluk zal daarbij zeker niet mogen ontbreken. Dit treffen begint overigens om 14.00 uur in verband met even tuele verlengingen. Liefhebber Sjaak de Kok: „Jammer dat er in Zeeland niet wat meer klassiekers op de wie- lerkalender staan". - foto tannie de jonge Van onze badmintonmedewerker OOSTBURG - Sjuttul 1 uit Oostburg, spelend in de eerste klas van het district Zeeland van de badmintoncompetitie, had in het afgelopen weekeinde genoeg aan een gelijk spel in de wedstrijd tegen Terneuzen 6 om voor de win terstop en met daarna nog twee wedstrijden voor de boeg, het kampioenschap binnen te ha len. De Oostburgers, die een sterk seizoen spe len, wonnen met 8-0. Dit leverde de nodige boe ketten bloemen op en volgend seizoen een plaats in de landelijke vierde klas. Den Ossaert speelde twee wedstrijden. Het kreeg klop met 5-3 van Avanti 5 en zegevierde met 5-3 over The Wings 3. In de derby Terneu zen 5-Groot Sas 1 hielden de teams elkaar goed in evenwicht. Het werd 4-4. Bij Terneuzen 5 was Joke Veraart na ruim twee maanden af wezigheid weer terug in haar team. Zij speelde alleen mee in het damesdubbel en het ging uit stekend. In de landelijke competitie verloor Terneu zen 1 met 5-3 van Drop Shot 4. Terneuzen speelde zonder de sterke Ab Delzenne, die al leen nog maar in de thuiswedstrijden in actie komt. Terneuzen 2 droogde tegenstander Ma rathon 2 met 8-0 af. Terneuzen 3 en Terneuzen 4 leden een nederlaag. Ze moesten er allebei met 8-0 aan geloven tegen respectievelijk de Ritte 1 en Bavel 2. Avanti 1 uit Middelburg leidt in de eerste klas door een 7-4-overwinning op Zijderveld 5 en neemt de kop over van Yonex 3. Marathon 1 uit Vlissingen kwam door een 5-3-zege op The Wings 1 aan de leiding in de derde klas. De competitie ligt nu enige tijd stil en wordt in het weekeinde van 7 en 8 ja nuari voortgezet. DISTRICT ZEELAND: EERSTE KLAS SJUTTUL 1-TERNEUZEN 6 8-0 - HE: Pfaff-Van der Peyl 15-9 15-8, Schellinski-Van der Straeten 15-6 15- 11. DE: Pieters-De Kok 11-2 11-4, Den Dunne-König 11-5 11-2. GD: Pieters/Schellinski-De Kok/Van der Peyl 18-14 15-7, Den Dunne/Pfaff-König/Percoraro 7-15 15-11 15-7. HD: Pfaff/Sehellinski-Van der Strae- ten/Pecoraro 15-2 15-2. DD: Pieters/Den Dunne-De Kok/König 15-716-18 15-9. AVANTI 5-DEN OSSAERT 1 5-3 - HE: Spapé-Kra- mer 13-15 15-10 15-11, Karman-De Maat 15-7 15-1. DE: Vermeirsen-Kramer 3-11 8-11, Van Os-De Maat 4-11 0-11. GD: Van Os/Spapé-Kramer/Kramer 3-15 10-15 Vermeirsen/Karman-De Maat/De Maat 15-5 15-13 DD: Vermeirsen/Van Os-De Maat/Kramer 15-11 15- 12. HD: Spapé/Karman-Kramer/De maat 11-15 15-8 15_9 TERNEUZEN 5-GROOT SAS 14-4 - HE: Wisse-Beze- mer 13-15 18-14 17-15, Veraart-Wullums 15-8 15-3. DE: Wisse-Ingels 6-11 9-11, Dieudonnée-Wouters 11-7 11-5. GD: Wisse/Wisse-Ingels/Bezemer 15-9 11-15 11-15 Veraart/Dieudonnée-Wouters/Wullums 13-15 4-15. HD: Wisse/Veraart-Bezemer/Wullums 3-15 15-5 15-1 DD: Wisse/Veraart-Ingels/Wouters 10-15 8-15. LANDELIJKE COMPETITIE TERNEUZEN 3-DE RITTE 1 0-8 - HE: Peters-Wijers 1-15 8-15, Bakker-Wemer 3-15 3-15. DE: Van der mark-Bodegom 5-11 0-11, Hoogendoorn-Van Wijk 2- 11 8-11. GD: Hoogendoorn/Peters-Van Wijk/Werner 2-15 8-15, Van der Mark/Bakker-Bodegom/Wijers 4- 15 4-15. HD: Peters/Bakker-Wijers/Werner 2-15 9-15. DD: Van der Mark/Hogendoorn-Bodegom/Van Wijk 15-12 5-15 10-15. TERNEUZEN 2-MARATHON 2 8-0 - HE: Peters-Van der Heijden 15-14 15-0, Van Grieken-Bernouw 15-2 15- 3. DE: Van Driel-Hollestelle 11-3 11-4, Van Raalten- Van Wilgenburg 11-4 11-6. GD: Van Driel/Peters- Hollestelle/Van er Heijden 15-9 15-4, Van RAalten/ Van Grieken-Van Wilgenburg/Bernouw 17-14 15-6. HD: Peters/Van Grieken-Van der Heijden/Bernouw 11-15 15-8 15-9. DD: Van Driel/Van Raalten-Hollestel- le/Van Wilgenburg 15-0 15-3. DROP SHOT 4-TERNEUZEN 1 5-3 - HE: Turpijn- Fermont 15-4 15-3, Ruth-Bolleman 15-2 15-7. DE: Bui telaar-Van Raalten 7-11 11-5 5-11, Merks-Riemens 1- 11 2-11. GD: Buitelaar/Jansen-Van Raalten/Fermont 15-8 15-6., Merks/Turpijn-Riemens/Bolleman 15-7 15- 6. HD: Ruth/Jansen-Fermont/Bolleman 15-0 15-2. DD: Buitelaar/Merks-Van Raalten/Riemens 4-15 5- 15. Overige uitslagen: Avanti 1-Zijderveld 5 7-4, Zierik- zee 1-Blauw Wit 1 2-6, Avanti 2-Oosterhout 2 5-3, Ma rathon 1-The Wings 1 5-3, Avanti 3-Zwaluwen 2 4-4, Kolibrie 1-Poona OB 1 2-6, Astroïden 1-DKC 5 0-8. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het dames team van De Smickel uit Hulst is verdiend winnaar geworden van het Johan de Block-toer- nooi in Sas van Gent. Het toonde zich duidelijk de sterk ste in dit door Racing White'70 georganiseerde zaalvoetbal toernooi. Nadat de zes deelnemende ploegen een halve competitie, waarin aantrekkelijke partij en gespeeld werden, hadden afgewerkt, mocht het winnen de team uit handen van Johan de Block de wisseltrofee in ontvangst nemen. Daarmee volgde De Smickel Napoleon/ Klaus op, dat vorig jaar die ereprijs veroverde. De arbi trale leiding was in handen van Johan van de Bergen en Rein Biesheuvel. Eindstand: 1. De Smickel, Hulst; 2. Reprodruk, Hulst; 3. De Vliegere, Hulst; 4. Napo- leon/Klaus, Hulst; 5. Racing White'70, Sas van Gent; 6. Van Hecke, Terneuzen. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De tennisver eniging Philtèn hield voor de tweede keer dit seizoen een gezelligheidstoernooi in de Ador-sporthal. Aan het toer nooi, dat in eerste instantie is bestemd om het onderlinge contact tussen de leden te handhaven, wordt ook door niet-leden deelgenomen. Er werden zowel heren- als damesdubbels gespeeld, maar ook mixed-dubbels. Door van iedere partij de games te tota liseren ontstond de volgende eindstand: Heren: 1. Aart van der Sloot, 2. Bennie Spuesens, 3. Rinus Pladdet, 4. Cor Deij, 5. Richard van Hijfte. Dames; 1. Koos Geuze, 2. Ria Spuesens, 3. Jannie Dieleman, 4. Marijke Pladdet, 5. Cobij van den Ak ker. Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - De jeugdploeg van De Schelde heeft in de vierde en laatste wedstrijd van de landelijke jeugdzwem- competitie voor een grote ver rassing gezorgd door leider De Zuidwester uti Middelburg met acht punten verschil te verslaan. De Zuidwester blijft wel de eerste plaats bezetten in deze poule, maar zal waar schijnlijk promotie naar de derde divisie ontgaan. Naast het jeugdprogramma werd ook een aantal nummers voor dames en heren aan het pro gramma toegevoegd. De be doeling hiervan was om tijden neer te zetten voor plaatsing op de Zeeuwse winterkam pioenschappen. Op deze kampioenschappen zal Liesbeth Dekker uit Axel op de 100 meter vrije slag een favorietenrol bezetten. Zij won dit nummer in de snelle tijd van 1.02.6. Ook Eddy de Smit uit Breskens deed het weer prima. Hij won zowel de 100 meter vrije slag als de 100 meter vlinderslag. Sandra Verdonck uit IJzendijke zorg de voor een grote verrassing door de 100 meter rugslag te winnen vóór Els van Haelst en Jannine Goethals. Op dit nummer bij de heren bleek Peter Claes niet te kloppen. De uitslag van de jeugdwedstrijd luidde: 1. De Schelde 154, 2. De Zuidwester 146, 3. ZC Koe wacht 124 punten. UITSLAGEN: 200 meter wisselslag jongens tot 14 jaar: 1. Anton Thoen, ZCK 2.40.2; 2. Ronnie Babijn, Schelde 2.44.7; 3. Silvio Martens, ZCK 2.45.7. 100 me ter rugslag meisjes tot 14 jaar: i. Jeanette Leunis, Schelde 1.19.2; 2. Marielle van Gemert, Zuidwester 1.23; 3. Jacqueline Bijsterbosch, Schelde 1.23.1. 50 meter schoolslag meisjes 1973: 1. Heieen Ramselaar, Braakman 46.7; 2. Claudia Dekker, Schelde 49.7Z; 3. Muriel Maas, ZVS 50.3. 50 meter schoolslag jongens Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE SAS VAN GENT - Vrijdag 16, za terdag 17 en zondag 18 decem ber nemen de Zeeuwsch- Vlaamse biljarters Johnny Rottier van GBC ut Groenen dijk en Peter Snelders van Het Groene Laken uit Sas van Gent deei aan de nationale voorwedstrijden topklasse li- bre. Deze wedstrijden worden gehouden in café Centrum te Bergen op Zoom en naast de Zeeuwse afvaardiging wordt het deelnemersveld gecomple teerd met de Brabantse spe lers Ben Frijters uit Zeven bergen, Frans van Hoey uit Etten-Leur en Guust Verpaa- len uit Bergen op Zoom. TERNEUZEN - Het Goese To- vaal heeft weer een goede prestatie geleverd door de uit wedstrijd tegen REL 2 te win nen. In de hele wedstridj bleek Tovaal meer inhoud te heb ben. Door Jaap Nieuwehuizen werd het 0-6. Hij drukte een try en benutte zelf de conver sie. Dit herhaalde hij vlak voor rust en daarmee kwam de stand op 0-12. In de tweede helft kwam HEL nog opzetten, maar echt gevaarlijk werd het niet, zodat Tovaal de wedstrijd gemakke lijk kon controleren. Het werd uit een penalty kick van Jaap Nieuwehuizen 0-15 en René Markusse legde de eindstand vast op 0-19 door een try te drukken. Door deze overwin ning blijft Tovaal in de kop van de ranglijst. De volgende wedstrijd gaat tegen koploper Oisterwijk Oysters. 1973: 1. Auk de Maat, ZCK 47.6; 2. Mark de Bock, Braakman 48.0; 3. Raymond Ram, Zuidwester 48.8. 50 meter vlinderslag meisjes 1972: 1. Hannelore de Vries, ZVS 42.8; 2. Monika Cysouw, Braakman 43.6; 3. Susan van Pamelen, Schelde 44.7. 50 meter vlinderslag jongens 1972: 1. Eelco van Gemert, Zuidwester 39.8; 2. Edward Dekker Kleyn, Schelde 44.6; 3. Mick Bouwhuizen, ZCK 44.9. 100 meter rugslag meis jes 1971: 1. Anuschka Bertram, ZCK 1.24.5; 2. Monique van Meyl, Schelde 1.25.5; 3. Lisette Kanse, Braakman 1.27. 100 meter rugslag jongens 1971: 1. Patrick Ram, Zuidwester 1.29.1; 2. Jean Paul Reunis, ZCK 1.29.1; 3. Misja Acke, Schelde 1.30.6.100 meter schoolslag meisjes 1970: 1. Heidy Luteyn, ZVS 1.35.1; 2. Marielle van Gemert, Zuidwester 1.35; 3. Jolanda Sijts- ma, Schelde 1.37.1. 100 meter schoolslag jongens 1970: 1. Ronnie Babijn, Schelde 1.26.6; 2. Edwin Walhout, Zuidwester 1.28.8; 3. Je roen Kaptijn, Braakman 1.30.9. 100 meter vrije slag meisjes 1969: 1. Jeanette Leunis, Schelde 1.08.8; 2. Jacqueline Bijsterbosch, Schelde 1.09.3; 3. Lianne van Ham, Schelde 1.14.9. 100 meter vrije slag jongens 1969: 1. Silvio Martens, ZCK 1.02.8; 2. Anton Thoen, ZCK 1.03.8; 3. Erik Wagenaar, Zuidwester 1.06.2. 100 meter rugslag meisjes tot 10 jaar: 1. Heieen Ramselaar, Braakman 1.33.2; 2. Daniella Dieleman, Schel de 1.36; 3. Lieke Schouwenaars, Schelde 1.46.100 meter rugslag jon gens tot 10 jaar: 1. Auk de Maat, ZCK 1.38.8; 2. Raymond Ram, Zuidwester 1.39.1; 3. Daniel Eeck- hout, ZVS 1.44.7. 100 meter vrije slag dames: 1. Liesbeth Dekker, Otters 1.02.6; 2. Els van Haelst, Bruinvis 1.05.3; 3. Sandra Ver donck, Bruinvis 1.08.4. 100 meter vrije slag heren: 1. Eddie de Smit, ZVS 58.7; 2. Peter Claes, Bruinvis 1.01.3; 3. Peter van de Ruit, Schelde 1.01.6.100 meter vlinderslag dames: 1. Els van Haelst, Bruinvis 1.12.6; 2. Sandra Verdonck, Bruinvis 1.17.2; 3. Janinne Goethals, Bruinvis 1.19.4. 100 meter vlinderslag heren: 1. Eddie de Smit, ZVS 1.09; 2, Hans Murre, Schelde 1.11.4; 3. Jean Pier re Nolet, Otters 1.15.5. 100 meter rugslag dames: 1. Sandra Ver donck, Bruinvis 1.15.6; 2. Els van Haelst, Bruinvis 1.15.7; 3. Janinne Goethals, Bruinvis 1.16.8. 100 meter rugslag heren: 1. Peter Claes, Bruinvis 1.09.7; 2, Peter van de Ruit, Schelde 1.13; 3. Willy de Dauw, ZCK 1.15.9. Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - In het dis trictspolo werd de herenfor matie van Ganze opnieuw met verlies geconfronteerd. Dit in het thuisduel tegen het Til- burgse TRB/RES. Stormvogel herstelde zich na de nederlaag van vorige week knap en won vrij gemakkelijk van Krab ben. Dit in een te harde wed strijd. Bij de dames werkte Schelde twee wedstrijden op één dag af. Om kwart over vier speelde Schelde in Neder- weert tegen Eszet en vier uur later in Veghel tegen Nautilus. De Terneuzense ploeg hield aan deze 'dubbel' één punt over en wel tegen Eszet. De Terneuzense dames, voor wie de winterstop is ingetre den, kunnen terugblikken op een knappe eerste seizoen helft. „We hadden halverwege zes punten ingeschat. Het zijn er twaalf geworden", aldus een terecht tevreden coach Kees Rijnhout. De Schelde- jeugd is afgelopen weekeinde al aan de winterstop begon nen. TWEEDE KLAS B HEREN: GANZE-TRB/RES 2-9 - Een geflatteerde maar verdiende nederlaag voor de Goesenaren, die 'snakken' naar de winter stop om de wonden te likken. Maar liefst vier basispionnen (Leo Morren, Ron Strackx, Marius Keiler en Aad de Rouw) waren afwezig. Het re sultaat was dat slechts drie spelers uit de succesvolle for matie van vorig seizoen pre sent waren. Begonnen werd met Piet Schop in doel. René Kiel bracht met een break-out zijn ploeg wel op voorsprong, maar na de eerte periode keek Ganze al tegen een 1-2-achter- stand aan. Via periodestanden van 2-4 (goal van Roald Strackx) en 2-7 was er op nieuw geen puntenwinst voor Ganze, waarbij Hans de Bock de laatste twee periodes onder de lat stond. TWEEDE KLAS DAMES: ESZET-SCHELDE 7-7 - Acht seconden voor tijd moest een goed spelend Schelde de winst uit handen geven. De thuis- Van onze sportmedewerker AXEL - De KNVB afdeling Zeeland heeft voor de laagste klas sen iets extra's bedacht. Tijdens de winterstop wordt een zoge naamd 'wintertoernooi' afgewerkt waardoor het totale pakket aan wedstrijden voor de laagste klassen interessanter is gewor den. De eerste speeldag is 7 januari en als er op de dag niet ge speeld kan worden, verschuift het programma een week. Ge speeld wordt in 21 poules van 4 clubs met wedstrijden van twee keer vijftien minuten. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen houdt dat in dat er vier groepen binnen de lijnen moeten verschijnen. Poule R speelt in Hoek en hierin komen uit: Hoek 5, Koewacht 1, Spui 4 en Terneuzense Boys 6. Poule S speelt in Oostburg. Hierin zijn vertegenwoordigd: Oostburg 1, Racing White 1, Ter neuzense Boys 8 en GPC 5. In Axel op de AZW-terreinen speelt poule T, bestaande uit AZW 4, Spui 3, Terneuzense Boys 7 en Hoek 4. De laatste groep, poule U, speelt in Sas van Gent. Hierin komen uit: Corn Boys 1, Zaamslag 4, Graauw 1 en Terneuzen 1. De eerste wedstrijden beginnen om 12.15 uur. In totaal worden vier ronden afgewerkt waarvan de vierde de finaleronde is. ploeg profiteerde handig van het ondiepe bad. „Het hand balspelletje heeft ons de das omgedaan", concludeerde coach Rijnhout na afloop. De periodestanden in Nederweert waren 1-2, 3-4 en 4-5. Nicole Overdulve (3x), Ria van der Hooft (2x), Colinda Keesom en Anja Hartog verzorgden de Terneuzense produktie. NAUTILUS-SCHELDE 6-3 - Amper bekomen van het duel tegen Eszet speelden de Ter neuzense meisjes een sterke wedstrijd tegen Nautilus. Ria van der Hooft bracht Schelde in de eerste periode zelfs' op een 0-1-voorsprong. Een stand die tot in de derde periode op het bord bleef. Toen kwam de man met de hamer en liep Nautilus tot 3-1 uit. In de laat ste periode kon Anja Hartog via een strafworp de score nog wel tot 3-2 terug brengen, maar twee partijen op één dag bleken teveel van het goede. In de slotfase benutte Lianne Verpaalen nog een strafworp. UITSLAGEN: Tweede klas B heren: Arethusa- Zegenwerp 9-7, DEZV-Nuenen 5-8, Argo-Neptunus 3-4, Ganze-TRB/ RES 2-9, Stormvogel-Krabben 6-2, WZV-Merlet 1-14. Tweede klas da mes: Nautilus-Schelde 6-3, Eszet- Schelde 7-7, Breda-SPIO 9-10, Gla- na-Argo 3-2. STANDEN: Tweede klas B heren: Merlet 10-18, Stormvogel 10-18, Arethusa 10-14, Neptunus 10-12, TRB/RES 10-10, Nuenen 10-10, Zegenwerp 10-8, DEZV 10-8, Krabben 10-7, Ganze 10-6, Argo 10-5, WVZ 10-2. Tweede klas dames: Njord 9-18, Nautilus 9-14, Glana 9-13, Schelde 9-12, Es zet 9-11, Thalassa 9-7, SPIO 9-6, Breda 9-4, Argo 9-3, DIO 9-2. KRING ZEELAND - In de kring ging Stormvogel 2 rustig door met winnen. Ganze was een gemakkelijke prooi voor de Vlissingers. De altijd gela den derby tussen Scheldes- troom en Bruinvis werd door de Bressiaanders gewonnen, die daardoor hun titelkansen gaaf hielden. Schelde behield via een ruime zege op Storm vogel 3 de aansluiting. Bij de dames zette Stormvogel de ze gereeks verder. Tegen Ganze werd het de vierde achtereen volgende overwinning. UITSLAGEN: Heren: Schelde-Stormvogel 3 12-4, Bruinvis-Seheldestroom 7-9, Gan- ze-Stormvogel 2 3-14. Dames: Gan- ze-Stormvogel 6-8. Aspiranten 1: Schelde-Stormvogel 6-6. SAS VAN GENT - In de lan delijke volleybalcompetitie treedt Savok zaterdag aan te gen Aks. Het zal voor de Sasse ploeg een zware dobber wor den, vooral omdat Aks tot nu toe ongeslagen is en omdat Sa vok duidelijk in de hoek zit waar de klappen vallen. Na het vertrek van coach Gerard Gillesen naar Mara thon konden de Sasse dames nog geen vaste begeleider vin den. Dit heeft ongetwijfeld, samen met een aantal blessu res van enkele routiniers, zijn invloed op de tot nu toe be haalde resultaten.

de Stem | 1983 | | pagina 9