Rockport: mode van top tot teen ZWART, STRAK EN SEXY Met een Seiko Sports 100 kunt u M gerust klolge onder. UW EN EE ID B.V. i VINDT 'T BIJ DE VRIEND j 1SPICIAAI2AAK HI SUJ1ERU DE VRIEND j Rootjes - kadootjes - kadootjes - kadootjes - kadootjes - kadootjes Jflirra ucut kom SEIKO 8 aan het geschenk herkent men immers de gever? i Eén miljoen paar schoenen van het „manchet"-model UW WENS, met dranken of met delicatesen! juweliersbedrijven Precies dat tikje meer stijl. De successtory van Rockport: in zeven jaar één miljoen paar schoenen van hetzelfde mo del. Onder invloed van een sterk wisselend modebeeld, komt het zelden voor dat een schoenmodel langer dan enkele seizoenen in produktie blijft. Met het „manchet"-model werd in 1975 de rockport-lijn geïntroduceerd. Stoere, sportieve schoenen van naturel buf- floxleer. Het laatste jaar vindt men het hoorn- brandmerk ook op lichtere modellen in vrolij ke voorjaarskieuren. Om de mode van top tot teen te completeren is Rockport nu ook op de kledingmarkt present met jacks, truien, spen cers, shirts en pantalons. Kleding Bufflox Burchtstraat 8 - 4501 BJ Oostburg Telefoon 01170-2961 5 De leukste en lekkerste kadootjes en relatiegeschenken, orgineel verpakt en steeds naar 3 1 Postagentschap in onze zaak! w 3 Axelsestraat 122 - Terneuzen - Tel. 01150-12167 2 JUWELIER NIEUWEWEG 3 SLUIS Telefoon 01178-1337 A74 m ge werk, wat onze modellen veel vragen" Maar het leer komt nog altqd uit Brazilië, het land met de grootste veestapel ter wereld, met zo'n 60 miljoen zeboes, die grote overeen komst vertonen met de buffel Om dat geen beschutting nodig is te gen de kou, is de zeboe dun be haard De indringende zonnestra len zorgen daardoor voor een taaie, tanige huid In de gebieden waar de farms zich bevinden, treft men de slagerijen aan. die volwas sen zeboes opkopen voor de slacht Vanwege het warme klimaat moeten de huiden direkt na de slacht worden ingezouten, in af wachting van transport en verdere verwerking in de looierij of weggepoli|st Daarom heeft dit leer een eigenzinnig, individualis tisch karakter Of het nu op de vol le dikte van 4 mm voor de stevige schoen, in aangepaste dikte van 2'/? mm voor de elegante vrijetijds schoen, of in de kleding is ver werkt. het leer blijft onverwoest baar" zegt Gerard Slaats niet zon der trots Hij wijst er nog op, dat het hoge vetgehalte in het buffloxleer. poet sen overbodig maakt Rockport heett een naamsbe kendheid van veertig procent Re- Combinatiemode in leer. van top tot teen. Een van die looierijen is „Cario- ca", een Indiaans woord voor „huis van de blanke man" Sinds generaties beschikt Carioca over een procédé, afkomstig van de In dianen dat wordt toegepast voor de loonng van de zeboehuid. Ca rioca selecteert de beste ossenhui den Vandaar de naam „Bufflox", afgeleid van de woorden buffel en os Een beschermde naam. die uit sluitend wordt gebruikt voor het leer dat gelooid is volgens dit oude Indiaanse procédé De sporen van huidbeschadi- ging. die de zeboe in de natuur heeft opgelopen, hebben hun lidte kens ook op het eindprodukt ach tergelaten „Horzelbeten, doornen- krassen, nek- en huidplooien, een brandmerk, niets wordt verdoezeld Uitgangspunt bi/ de Rockport fyshmcollectie (verkrijgbaar in honderden schoenwinkels en he renmodehuizen in het goede mid- ttengenre) is natuurlijk het bufflox- lèer Directeur Gerard Slaats (53 jaar opgegroeid in de schoen- en leerindustrie in Waalwijk) komt er 'niet over uitgepraat „Toen ik in 1975 voor het eerst fle Zuidamenkaanse markt aftaste, ontdekte ik in een Braziliaanse schoenencentrum het manchetmo del van Rockport Het leer. de pas vorm en styling spraken me aan De rechten voor Europa waren snel verworven Aanvankelijk lieten we de schoenen ook in Brazilië maken Maar de grip op de pro duktie was. gezien de afstand, te gering We streven naar constante kwaliteit In Portugal zijn nog veel schoenfabrieken, met vakmensen die niet opzien tegen het handmati- De manchetboot van Rockport. goed voor een produktie van een miljoen paar Direkteur Gerard Slaats den voor Slaats om te onder zoeken. welke produkten nog meer onder deze merknaam gebracht zouden kunnen worden Kleding en schoenen vragen om combina tie Met dat uitgangspunt is een stylist gaan ontwerpen Jacks, bo dywarmers en pantalons, vervaar digd uit butlloxleertruien, spen cers en pantalons met leren appli caties enz lederwaren om de col lectie te completeren Waarmee Gerard Slaats hoopt te bereiken, dat Rockport komt te staan voor de sportieve outfit mo de van top tot teen Zwart satijnen avondjurk van Edgar Vos Heel chique combinatie voor mannen (Dick Holthaus) en een leestelijke doch spor tief ogende jurk met hesje met voor de dame. Rok en blazertje uit de col lectie van Frans Molenaar. In een modeseizoen waarin zwart de hoofdrol speelt zal het niemand verbazen dat zwart ook in de avondkleding de boventoon voert. De acces soires. schoenen, hoeden, sjaals, handschoenen, cein tuurs en sieraden zullen voor de kleuraccenten moeten zor gen. De feestelijke kleding is dit seizoen wel echt voor 100% feest. Heel strakke rokken, draperieën, diepe hals en ru- guitsnijdingen kortom een Hol ly woodsfeertje. En sexy kle ding wil ook zeggen man nenkleding. want een bepaald type vrouw (neem Mariene Dietrich in haar topjaren) ziet er bijzonder goed uil in een herensmoking. Nu moet dat „heren" even tussen aanha lingstekens worden gezien want voor vrouwen zijn tegen woordig tal van variaties op het klassieke smoking te koop waarin eigenlijk niemand meer het puur mannelijke herkent. Het jurkje is helemaal terug in het modebeeld deze winter. Zowel Italiaanse als Franse ontwerpers hebben ze voor al le uren van de dag in de col lectie. De jurkjes van Chantal Tomass zijn voor 's avonds lin- gerie-achtig, Dorothee Bis werkt met veel ritsen en Jean Paul Gaultier leent het trench coat-model voor het maken van een avondjurk. Wellicht een idee voor handige doe- het-zelvers. Voor kerst een lange, de schaar erin en de creatie is omgewerkt tot iets voor een receptie en bij een verstandige stofkeuze daarna een hele lichte zomermantel. Trouwens ook Nederlandse ontwerpers als Frans Molenaar en Edgar Vos komen met prak tische avondkleding voor de dag. Mannen blijven erg in de feestmode toch wat bekaaid afkomen. Onder het klassieke smoking mag wel een ge kleurd vest of gekleurde lum- berband worden gedragen en ook het overhemd mag glim mend geruit zijn maar daar blijft het dan ook bij. Voor mannen die vasthouden aan zwart-wit maar toch ook iets „nieuws" willen: de juwelier heeft tegenwoordig zilveren of gouden hoekjes om de ovêr- hemdboord mee te verfraaien. Smokingkostuum bestaande uit een wit colbert met zwarte pantalon en een bijpassend zwart/wit gestreept overhemd met witte boord. Rechts ene grijs méle smoklngpak. Links pak van pigskin suède (broek en blazer kunnen los worden gekocht). o Watersport Zo inspannend ontspannend. Heerlijk fris bezig zijn met wind, water en jezelf. Recreatie waarbij je bijna de tijd zou vergeten. Maar goed dat je kunt vertrouwen op de Seiko Sports 100. Absoluut waterdicht Tot op 100 meter onder water zelfs. Natuurlijk Quartz. Dus ongelooflijk precies. Digitaal zelfs met alarm en stopwatch. De Seiko Sports 100. In vele modellen. Voor dames en heren watersporters. kadootjes - kadootjes - kadootjes - kadootjes - kadootjes - kadootjes l lil Sj j> 0 H m m Geef goud als je van elkaar houdt. Kom kijken bij: GROEI BRILJANTEN, een leuk idee Kom eens langs voor informatie SCHOENEN DER WAREN OOSTBURG Burchtstraat 6 tel. 01170-2814

de Stem | 1983 | | pagina 23