WG Van der Duim maakt indruk illy Carbo naar Feyenoord Schaatssppinter krijgt klap met ijzeren staaf 24 DAGEN sa ONTBIJT 1983 PEC ZWOLLE LAAT 2-0 VOORSPRONG GLIPPEN Was wil SO miljoen Kraay mag naar het buitenland how iTE B.V. Winnende bokser in coma 24 DAGEN Zwitserse amazone omgekomen Pvtf1® ater nSTëcïerlaiid kandidaat volgend Europees kampioen schap DE STEM „de 4in1 krant" A80 FtfJWH J" SjpWi. It i rd-tracloren dbouw en fruitten" en zoals: es tingslijn an onze nierken: ■SS5en laars en -scliudeggen oeite lonen 1 Goes. De Puijeweg ipen'd vanaf 13.30 uu' (ook's avond») an 10:00 lot 17:00 «ur 34-2610 :rke Van onze sportredactie INZELL - De opening van het schaatsseizoen op de Westduitse ijsbaan Inzeil heeft in het teken gestaan van twee Friezen. Hilbert van der Duim vestigde op de kleine vierkamp een Neder lands record met 162.785 punten. Het oude record stond op naam van Yep Kramer, die vorig seizoen in Davos tot 163.014 punten was gekomen. Juist Kramer moest in In zeil na twee afstanden afha ken. Een oude (bilspier)bies- sure bezorgde hem op de 3 kilometer dermate veel last, dat hij in overleg met coach Boer afzag van de tweede dag. In het spoor van Van der Duim, die zijn Neder landse record vergezeld deed gaan van persoonlijke toptijden op de drie kilome ter (4.06,59) en de 1500 meter (1.57,94), reed Hein Vergeer naar de tweede plaats. Hij won de 500 meter in 38,94 se conden en deed ook op de overige afstanden, met uit zondering van de 5000 meter, van zich spreken. Robert Vunderink eindigde als zes de en had die positie met na me te danken aan zijn optre den op de lange afstanden. Van der Dilim liet een uit stekende indruk achter op alle afstanden en daar gaat het in de allround-afdeling nu eenmaal om. Hij won ook met overmacht het eind klassement met anderhalve punt voorsprong op Vergeer. De Europees kampioen had zaterdag op de 3000 meter, net als Boer, te laat door dat de omstandigheden uitne mend waren en dat een nog scherpere tijd tot de moge lijkheden had behoord. Boer: „Van der Duim ging weg op een schema van 4.14. Te laat hadden wij in de ga ten dat een tijd van rond de 4.04 in de dop zat. In dit sta dium is dat echter niet om over in te zitten. Van der Duim is op de goede weg". Hilbert van der Duim: Nederlands record. nsmssmmgaBs ZEIST (ANP) - De KNVB zal zich bij de Europese voetbalunie kandidaat stellen voor de organisa tie van de eindronde van het Europees voetbal kampioenschap 1988. „Onze kansen op toe wijzing", zei bondsvoor zitter Jo van Marie, „zul len stijgen als het Neder lands elftal zich volgende week voor Frankrijk zal kunnen plaatsen". De be slissing over de plaats van de eindronde van 1988 zal vallen tijdens de UEFA-vergaderingen van juni in Frankrijk. Van Marie meent dat de keuze van de Europese voetbalunie voorname lijk zal gaan tussen Ne derland en West-Duits- land. Feyenoord blij met puntje Door Ted van Leeuwen [ZWOLLE - Op de valreep is Feyenoord zaterdag ontsnapt aan de twee- jde nederlaag van dit seizoen. Tot de 89-ste minuut leek thuisclub PEC/ Zwolle een sensatie in de hand te hebben, maar met een afstandsschot [hield André Stafleu de Rotterdamse schade beperkt tot één verlies- [punt: 2-2. De schrik zat de Rotterdamse bestuurders kennelijk zo in de benen, dat zij een dag later de tijd rijp vonden om tot de paniek-aankoop Willy Carbo te besluiten. Voor die verhoogde bloed druk achter de groene tafel was PEC verantwoordelijk. De provincieploeg had er za terdag kans toe gezien tegen alle prognoses in een 2-0 voor sprong te nemen en enige kan sen op de definitieve knock out ongebruikt te laten. Op het spel van de Rotter damse koploper was veel aan te merken, maar voor inzet en moed verwierven de spelers de hoogste waarderingscijfers. Feyenoord was in de stijl van Oranje teruggekomen uit ge slagen positie. De Rotterdam mers namen na de 2-0 alle ri- Als onschuld wordt bewezen: Van onze sportredactie ROTTERDAM - De af faire Vilas zou voor het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy nog wel eens een veel vervelender staartje kunnen krijgen dat hij ou al heeft. Er bestaat, krtien het verloop van de 'Wee hearings van vorige week, een gerede kans dat de commissie die de afgelopen dagen Peter bonthuis en Drs. Cock Hoekwater het vel over de oren haalde, over der- 'g dagen tot de uitspraak komt dat het niet bewe en kan worden dat Vilas inderdaad startgeld heeft gevraagd en/of aangeno men. in dat geval is de Ar gentijn in ieder geval van f n om zijn gram te ha- 'en. De gehaaide advo caat Amerikaanse Mar- London die in Rotter dam Peter Bonthuis van «etuige tot verdachte oombardeerde, zal dan namens zijn toch al niet ,'?1.'dde'de tennissen- nt het astronomi- ne schadebedrag van 30 hoen dollar (ruim 90 vli i1 gulden> eisen n de directie van wegens het in na redlet brengen van de naam van Vilas. Gezien Sfh^amer waarop zulke dont n fn Amerika w«ktaT wurden afgc" Van a' u°.U het vervolg gn de hele zaak dan nog kuhnee"iS enkele jaren "tanen duren. sico's, en kwamen uiteindelijk verdiend langszij. De extra tribunes die PEC- eigenaar Marten Eibrink er in 19 dagen had laten neerzetten (de twee nieuwe overdekte op trekjes leverden PEC 2500 toe schouwers mèèr op) hadden op geen beter tijdstip in gebruik genomen kunnen worden, want de spelers voerden een spektakelstuk op, dat in Zwol le nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Door te stellen dat bij Feyenoord de posities te wei nig worden overgenomen („als we aanvallen staat de tent achter steeds open") trachtte trainer Libregts de schuld in de schoenen te schuiven van zij n ondergeschikten, maar het lijkt er meer op dat de Rot terdamse spelers, net als hun collega's PSV vorig jaar, de kluts volkomen kwijt zijn. De vele positiewisselingen binnen het elftal, zelfs tijdens de wed strijd, hebben hun invloed niet gemist. Na vijf minuten hadd PEC al de leiding genomen. Uit blinker Johnny Rep bediende van Moorst die de bal maar voor het intikken had. Feyen oord ging het obstakel van die vroege tegentreffer manmoe dig te lijf, maar de zwaarge wichten Van Kooten en Schrijvers bleven in de Zwolse defensie probleemloos over eind. Met uitvallen was PEC het gevaarlijkst, omdat Feyenoord veel terrein open liet liggen. Van Moorst profi teerde er in de 32-ste minuut van, door Visscher weg te stu ren, wiens scherpe voorzet door Gullit in eigen doel gelo pen werd2-0. IJzersterk Feyenoord leek rijp voor de sloop, maar bleek in de tweede helft over een ijzersterk mo reel te beschikken. Met Been voor Jeliazkov, wiens rol in Rotterdam nu wel uitgespeeld is, lieten de Rotterdammers de defensie links liggen en con centreerden zich op de aanval. Ondanks een baaierd van mis verstanden leverde het ge zwoeg een enorme drukte voor het doel van Schrijvers op. De Zwollenaren trachtten zover mogelijk van het doel af te spelen, om het gevaar Hout man te bezweren. Dat lukte aardig, tot de nationale doel man in de 68-ste minuut in de fout ging bij de 12-de Feyen- oord-corner. Schrijvers liep onoordeelkundig uit en Hout man kopte simpel in: 2-1. Voor de Zwolse keeper bra ken hierna drukke tijden aan, maar PEC kreeg via uitvallen betere kansen. Van Roon en vooral Booy, die het lege doel niet kon vinden, verzuimden Feyenoord definitief op een zijspoor te rangeren. In de laatste minuut kwam Feyen oord dan toch nog aan de ge- lij kmaker. Weggelaar blunderde door een corner niet naar de zij kant, maar door het midden weg te koppen, waar Stafleu met zijn linkerbeen doeltref fend uithaalde. De waterdra ger sprak met zijn treffer uit naam van de gerechtigheid, die ook voorkwam dat Hout man in de slotseconde Feyen oord zelfs nog aan de zege zou helpen. PEC Zwolle - Feyenoord 2-2 (2-0) 5. Van Moorst 1-0, 31. Gullit (e.d.) 2-0, 68. Houtman 2-1, 83 Stafleu 2-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 15.000. PEC Zwolle: Schrijvers; Wegge laar, Fühler, Kamstra en IJzer man; Van Moorst, Visscher en Booy; Van Kooten, Van Roon en Rep. Feyenoord: Hiele; Nielsen, Van de Korput, Hoekstra en Wijnstekers; Jeliazkov (Been), Gullit, Cruijff en Stafleu; Houtman en Vermeulen. Pierre Vermeulen wordt het leven zuur gemaakt door twee verdedigers van PEC/Zwolle. - FOTO ANP Ill—Ill lllll I —I Van onze sportredactie BRUGGE/ROTTERDAM - Willy Carbo treedt per 1 januari in tijdelijke dienst van Feyenoord. De voor malige spits van FC Utrecht is door zijn huidi ge werkgever, Club Brug ge, voor een half jaar uit geleend aan de koploper in de eredivisie. Met de transfer van Carbo ziet Feyenoord voorlopig af van de pogin gen de bij Lokeren spelen de René van der Gijp in te lijven. Carbo zelf was aan genaam verrast door de belangstelling van Feyen oord. Basis Vooral omdat hij al lan gere tijd niet meer in het basis-elftal van Club Brugge werd opgenomen. Carbo: „Ik heb bij Club Brugge de eerste competi tiewedstrijden meege speeld. Daarna ben ik door Kessler naar de bank ge haald en daar zit ik nu nog. Ik ben een beetje uit vorm. r r Moeilijk Bovendien heb ik wat moeite met de Belgische speelwijze. Ze spelen hier veel behoudener, vaak met een spits en daar heb ik moeilijk mee. In Nederland spelen ze veel opener. Dan krijg je automatisch meer ruimte". Thijs Libregts verklaar de, dat René van der Gijp aanvankelijk eerste keus was bij Feyenoord. „Maar de onderhandelingen ver liepen zo moeizaam en dreigden zelfs af te ketsen, dat wij het zekere voor het onzekere genomen hebben en voor Carbo gekozen hebben". Volgens Libregts kan Carbo ingepast wor den aan de rechtervleugel. „Carbo is niet een echte centrumspits. Hij kan er eventueel naast Peter Houtman spelen, maar voorlopig beschouw ik hem als onze rechter vleugel aanvaller". De Feyenoord-trainer gaat er niet van uit, dat Je liazkov het slachtoffer wordt van de komst van Carbo. „Jeliazkov zal zich moeten bewijzen, net als alle andere spelers. Con currentie in een selectie is nooit slecht, dan blijf je at tent. Laat Jeliazkov het maar met Carbo uitvech ten. Beste De beste speelt". Over het mogelijk uitlenen van Mario Been, voor wie veel belangstelling (ook van NAC) bestaat, hield Li bregts zich op de vlakte. „Die zaak moeten we in- tern nog nader bespreken". ZEIST - Hans Kraay jr. heeft zaterdag van het sectiebe- stuur betaald voetbal van de KNVB toch toestemming gekregen naar het buitenland te vertrekken. De speler van NAC, die in hoger beroep door de tucht- commissie voor vijftien wedstrijden werd geschorst we gens zijn handelwijze jegens een scheidsrechter, zou con tacten hebben met Brighton. Als de Engelse zusterorga nisatie van de KNVB geen bezwaar maakt tegen de over gang van Kraay, zal ook de KNVB hem niets in de weg leggen. Het sectiebestuur - zonder Van den Berg, Jansen en De Vries, die in het buitenland is - boog zich na afloop van de bondsvergadering over de kwestie, omdat Kraay had ge dreigd maandag naar de rechter te stappen als men hem niet liet gaan. In principe blijft de schorsing, die aanvan kelijk 24 wedstrijden was, wel gehandhaafd, zodat Kraay er rekening mee moet houden, dat hij, als hij terugkeert in het Nederlandse voetbal, het restant moet uitzitten. Van onze sportredactie DEVENTER - Een klap op het hoofd met een ijzeren staaf kan voor schaatssprinter Geert Kuiper uit Olde- holtwolde Olympisch gezien verstrekkende gevolgen hebben. De Fries, die zaterdag door een automobilist in Deventer werd toegetakeld, loopt name lijk de kans dat hij voor de in terland Nederland-Noorwe- gen-Zweden van komend weekeinde zal moeten afzeg gen. En juist tijdens die lan- den-ontmoeting moest de 23- jarige Kuiper zijn in West- Berlijn verdiende 'halve' Olympische kwalificatie waarmaken. Het incident ontstond zater dag toen Kuiper zich in het ge- MILAAN (REUTER) - De Ita liaanse bokser Salvatore Ia Serra is in coma geraakt nadat hij zaterdagavond een partij winnend had afgesloten. De 25-jarige bantamge- wicht, vijfde op de nationale ranglijst, versloeg Maurizio Lupini op punten. Kort na afloop verloor la Serra echter het bewustzijn. Zondagochtend vroeg werd tijdens een operatie in het zie kenhuis een bloedprop uit het voorhoofd van la Serra ver wijderd. Hierna trad een lich te verbetering in zijn toestand in, die echter kritiek bleef. (ADVERTENTIE) Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- som abonnement op die allemenselijk gevarieerde 4-in-l-krant. Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de bus. Adres: Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM V RIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS 9.40. (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturei naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112. 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911 zeischap van Jan Ykema aan het warm lopen was voor de super-sprint-wedstrijden op het kunstijs van Deventer. De twee schaatsers waren daarbij getuige van een botsing tussen twee auto's op het weggetje langs de IJssel waar éénrich tingsverkeer geldt. De be stuurder van een der auto's vroeg aan de schaatsers wie het ongeluk gezien had. Kui per vertelde dat hij het had zien gebeuren en dat hij wei wilde getuigen als dat nodig mocht zijn. De andere automo bilist, die het ongeluk veroor zaakt had, werd daarop zo kwaad dat hij een ijzeren staaf uit zijn wagen haalde en de Friese schaatser op het hoofd sloeg. Kuiper moest naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar de wond ge hecht werd. Kuiper besloot op aandringen van coach Gauke Nijholt (zelf politieman) een aanklacht wegens mishande ling in te dienen. Kuiper over het incident: „Wij leven in Nederland altijd nog in een rechtsstaat. Je slaat toch niet zomaar een deuk in iemands auto. Ik zit nu een maal zo in elkaar. Ik kan zo'n gebeurtenis, waarvan ik ge tuige ben, niet langs mij heen laten gaan". De ongelukkige sprinter, die tot nu toe dit sei zoen goed presteerde, heeft niet de indruk dat deze affaire zijn vorm zal aantasten. De boerenzoon uit Oldeholtwolde liet gisteren een training van de sprintploeg schieten, maar gaat vandaag weer volop aan de slag voor de landenwed- strijd tegen Noorwegen en Zweden, die het komend weekeinde in Heerenveen wordt gehouden. „De twee hechtingen in mijn voorhoofd gaan er woensdag uit. Het had erger kunnen zijn wanneer ik mijn sponsormuts niet had op gehad. Die heeft meer leed I voorkomen", merkte Kuiper op. Mocht Kuiper toch afvallen dan zal hij worden vervangen door Ben van der Felz. Leo van Geest was al aangewezen om de kernploeg van de sprin ters te completeren. MÜNSINGEN - De Zwitserse dressuurwereld heeft dit weekeinde een zware klap ge kregen door het dramatische overlijden van Claire Koch. De 52-jarige amazone uit Münsingen overleed zondag in een ziekenhuis aan de zware inwendige verwondingen, die ze een dag eerder in de trai ning had opgelopen. Claire Koch was toen bij een valpartij, een zeldzaamheid in de dressuur, onder haar paard Beau Geste terecht gekomen. Ze behoorde in 1982 in Lau sanne tot de Zwitserse ploeg, die tijdens de wereldtitelstrijd de zilveren medaille verover de.

de Stem | 1983 | | pagina 9