OMITÉ- VOORZITTER GERREMAN: aand. irbank uPffcjëk J Geld voor studie Moerdijk en bedr ij vencentrum Bergen op Zoom Wilde nachtelijke achtervolging bij Oostburg SETJE Tropische middag in Vlissingen Ixpo litho's in museum Goes Ophalen huisvuil Schitterende première ODI in Vogelwaarde Joop Klaeysen in de ossewei bank fengn 'Vf, uitSekome" Geslaagde uitvoering Geduld Overwint Vergadering Dethon in Terneuzen Dodelijk ongeval bij Hulst Concordia zoekt nieuwe dirigent 49,50 00 UUR Pi VAN ZEELAND .AM DEREN DIJNEN LEDING s hij precies de- stgiro/rijkspost- tzijn. irbank één van even onder het sneer twee zou ilt hij dan, gedu- ioorlopend kre- Jen via telefoon onds 21.00 uur. Volvo-dealer H.F. VAN OOSTERHOUT I VOLVO I buk bezochte ®°stzegelbeurs |ff> Hulst Plaatselijk nieuws Kanaalzone Oostburg Zandstraat OPBRENGST f1300 Geslaagde kerstactie wereldwinkel (ADVERTENTIE) MANDAG 12 DECEMBER 1983 31152-1474 ÏNU III anascocktail groentensoep ts Veronique of s New Bourg" it, ijs, slagroom e, bonbons ist dagen! T6 PAGINA ZEELAND 2 WAS het buiten aardig fris, in het Vlissingse hotel Brittannia ging het er gisteren warm aan toe. De stichting bevordering welzijn Surinamers en Antillianen in Nederland hield er namelijk een tropische middag vooralle Antilliaanse en Surinaamse vrouwen uit Zeeland. Ze konden er dansen, muziek maken en naar toneel kijken. Overigens viel de belangstelling wat tegen. Er meldden zich zo'n 70 vrouwen. FOTO WILLEM MIERAS einig giften voor '400 jaar Ter neuzen' - Een fraai werkstuk van Georg Hadeier AdministratiekanK x'r ediet, postbus 22000. Van een onzer verslaggevers BOES - In het museum voor Boord-en Zuid-Beveland te poes wordt van 10 december 't 14 januari een expositie ge louden van litho's en tekenin gen van de Duitse kunstenaar Georg Hadeier Hadeier werkt sinds 1964 in Den Haag. Hij is er als docent verbonden aan de Koninklijke Academie. Zijn werk bevindt zich in tal van binnen-en bui- - FOTO PIETER DE VRIES tenlandse collecties. De directeur van het mu seum voor Noord-en Zuid-Be veland, de heer L.J.Abelmann verichtte afgelopen zaterdag de officiële opening van deze ex positie. Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 1 "n onze correspondent Ivan'h^f r ^00r de laatste maal tteri a werd in Den Dul" de veren'Smg van lana melaars „Het iel- nr!an '*u's' een postze- lieti i. mun'er»beurs gehou- Kdn-rV°0r een Srote be- fWellmg bestond. tonelf gebrmkelijk werd be- L de gratis loterij. Leuwtjesdienst konden lS«.„U,ltgekomen kinderze- lasèr i f" afgehaald. Tevens libnti gc Senheid om de con- Etalen ^?°r het ■iaar 1984 te krtio rvolgens werd de tik h met ala hoofd- tn fo ^llhelmina zegel laarHe'k' een eatalogus- rtf- hn f? Van 899 gulden, in Ana dprijs viet te" deel luist re, Verstraeten uit Ld 'staat verzamelaar be- jmeiin °m z'in mooie ver- |Cen Van de Far öer Van een onze verslaggevers DEN BOSCH - GS van Bra bant willen van de 8 miljoen gulden, die het ministerie van Economische Zaken voor structuurversterkende projec ten in de provincie beschik baar stelt, een dikke 8 ton uit trekken voor het voortgezette onderzoek ten behoeve van een logistiek centrum (distri butiecentrum) op 'Moerdijk'. De planning is, dat de studie uiterlijk februari volgend jaar afgerond is. Aan het bedrijvencentrum- in-oprichting te Bergen op Zoom willen GS een bijdrage geven van 360.000 gulden. De bedoeling is dat dit centrum, dat door de gemeente in sa menwerking met het ETIN is opgezet, eind '84 wordt ge opend. Het centrum beoogt on der meer huisvesting te bieden aan beginnende bedrijven. Voor het ontwikkelen van toeristische mogelij kheden van in de omgeving van de Ma^s en het Hollandsch Diep gelegen plaatsen in de keten Willemstad - Cuijk willen GS uit genoemde pot een kleine 42 mille reserveren. Het gaat hier om het zogeheten 'waterfront project'. Onder meer aan de gemeen tebesturen van Willemstad, Klundert, Hooge- en Lage- Zwaluwe, Made, Geertruiden- berg en Sprang-Capelle zal om medewerking worden ge vraagd. Van onze correspondent TERNEUZEN - De giften, afkomstig van par ticulieren en bestemd voor de organisatie van het feest 400 jaar Terneuzen in 1984, vallen bar tegen. Qe voorzitter van de Evenementencommissie 'De Vliegende Hollander', P.C. Gerreman, heeft dit gisteren bekend gemaakt. Gerreman deed zijn mede deling tijdens een uitzending van Radio Continental, de Terneuzense radio-piraat die nog steeds in de lucht Volgens Gerreman hoeven verenigingen die tot nu toe nog geen subsidie-aanvraag bij het Evenementencomité hebben ingediend dat ook niet meer te doen. De pot, een ge meentelijke subsidie van 100.000 gulden, is al verdeeld, en omdat het bedrag aan gif ten teleurstellend is, valt er wat dat betreft weinig meer te verdelen. Gerreman liet weten dat vooral de financiële medewer king van de bedrijven in en rond Terneuzen hem zwaar is tegen gevallen. Zo zwaar zelfs dat een aantal aktiviteiten, die met vrijwillige bijdragen zou den worden gefinancierd, nu niet door kunnen gaan. Overi gens merkte hij wel op, dat giften nog steeds welkom zijn. In de uitzending kwamen ook de eigenlijke festiviteiten naar aanleiding van '400 jaar Terneuzen' aan de orde. De or ganisatie daarvan berust bij een comissie van tien perso nen, gerecruteerd uit de Ter neuzense bevolking. Gerre man liet weten dat de commis sie het programma klaar heeft en dat dit eind van deze week gepresenteerd zal worden. Van onze correspondent OOSTBURG - Een achtervolging van een auto in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 2.45 uur tussen Draaibrug en Oostburg leverde drie arrestaties en een automatisch pistool op. Een drietal politieauto's kwam een personenauto tegen die zijn lichten niet wilde dimmen. Ondanks waarschuwing van de zijde van de politie. Er werd hierna een achter volging ingezet waarna wel werd gedimd. De totale ver lichting van de achtervolgde auto viel toen echter uit. De auto zoch een heenkomen op een parkeerplaats waarna een van de politieauto's zich bij de auto plaatste. Toen de be stuurder dit bemerkte koos hij het hazepad en reed met grote snelheid in de richting Oost burg. Tijdens deze achtervol ging werd hij toch ingehaald door een auto van de rijkspoli tie ter hoogte van de Markt. De achtervolgde auto sloeg toen plotseling linksaf het Eenhoornplantsoen op. Inmid dels had een drietal politieau to's de achtervolging ingezet. De achtervolgde auto is toen via de Oudestad weer terug de grote weg opgegaan, waar hij door de andere auto's werd ge mist bij het inrijden van de Nieuwstraat. De andere auto's zetten echter een achtervol ging in en wisten in de Nieuw straat de auto toch in te halen. Deze had door te grote snel heid de macht over het stuur verloren en raakte in een slip. Deze slip wist hij echter te herstellen door weer weg te komen. Daar de aanwezigheid van de andere politieauto's toch dusdanig op het gestel van de man inwerkte, kon hij de auto niet meer onder con trole houden en kwam met een politieauto in botsing. Dit werd door een stilstand ge volgd met vrij grote materiële schade. In de auto zaten drie personen, die werden aange houden en ingesloten. In het dashboardkastje lag een auto matisch pistool. "Op een van de personen, P. de C. uit Terneu zen, die ook de chauffeur van de auto was, werden na fouil lering een scherpe patroon, een FN 380 gevonden, beho rend bij een automatisch pis tool. Twee andere inzittenden uit de auto waren P. de R. uit Oostburg en G. van de M. uit Biervliet. Allen zijn 's nachts in verzekerde bewaring ge steld en nadat zondagmiddag het verhoor had plaats gevon den zij n zij omstreeks drie uur weer vrij gelaten. 's Nachts werd nog een blaastest uitgevoerd en deze bleek positief waarna door een arts ook nog een bloedproef van De C. werd afgenomen. Door de rijkspolitie wordt een verder onderzoek ingesteld naar de gedragingen en even tueel het verleden van de drie Van een onzer verslaggevers AXEL - In verband met tweede kerstdag op maandag 26 december zijn de huisvuil- routes in de gemeente Axel als volgt gewijzigd. Kerstweek: Axel-West en containers Oost: het huisvuil wordt hier niet op dinsdag 27 december, maar op woensdag 28 december opgehaald. Deze wijziging houdt in dat gedu rende de kerstweek in de ge hele gemeente Axel het huis vuil zal worden opgehaald op woensdag 28 december. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Muziekvere niging Geduld Overwint, hield afgelopen zaterdagavond een geslaagde uitvoering in het jeugdgebouw te IJzendijke. De zaal zat vol en veel aanwe zigen moesten zelfs blijven staan. Ook de opvoering van de klucht „Een ei hoort er bij" was een geweldig succes. Voor de pauze speelde Ge duld Overwint onder leiding van dirigent G. Clauws onder andere II Cilencio en a Rural Suite, gevolgd door een optre den van Herman van Lierde, die ook énkele liedjes in het dialect ten gehore bracht. Tenslotte volgde dan de klucht. De acteurs slaagden erin de talrijke aanwezigen goed te amuseren. Nadat de Oostburgse wethouder J. Ver gouwe de trekking van de ver loting had verricht, stortten velen zich op de dansvloer. TERNEUZEN - Het sociaal werkvoorzieningsschap Zeeuwsch-Vlaanderen (De thon) houdt maandag 19 de cember een algemene verga dering in de kantine van de werkplaats aan de Haarman- weg in Terneuzen. Naast de voorlopige vast stelling van de jaarrekening 1982 prijkt op de agenda een voorsatel tot wijziging van het algemeen ambtenareregle- ment. De vergadering begint om 16.30 uur. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Afgelopen vrijdag en zaterdagavond heeft de toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde een uitstekende pre mière beleefd van het dialectstuk „De wonderdokter". Beide malen werd voor een uitverkocht dorpscentrum een uitstekende opvoering ten beste gegeven, die menig „open doekje" oogstte. Vooral Mariëtte Schoot-Stallaert, Marie Louise Kint-van Dijk en Honoré Mannaert schitterden in rollen die hen werke lijk op het lijf geschreven waren. Zeer bijzonder in de smaak viel ook het prachtige decor dat was geschilderd door kunst schilder Ko de Jonghe uit Pauluspolder, terwijl de belichtings regie ook uitstekend was verzorgd door Paul Kint. Het spel dat verhaalt over een erfeniskwestie van een boeren familie in de omgeving van Boschkapelle midden vijftiger jaren zal nog worden opgevoerd op zaterdag 21 januari 1984 in zaal Van Leuven in Kloosterzande en op zaterdag 11 februari 1984 in Den Dullaert te Hulst. OOk wordt nog'een speciale uitvoering gegeven voor de bejaardenbond van Kloosterzande op 14 januari 1984. Joop Klaeysen met Sara in de bus Van onze correspondente BIERVLIET - Afgelopen zondag werd Joop Klaeysen uit Biervliet ter gelegenheid van zijn 30e verjaardag in de ossewei gestoken, 's Middags werd hem door een aantal kamera den de sleutel aangeboden van de ossewei. 's - FOTO WIM KOOIJMAN Avonds om 19.00 uur werd hij vanaf zijn wo ning afgehaald om een rondrit door Bier vliet te maken. Joop, chauffeur bij de Zuid West Nederland, kreeg samen met zijn Saar een rondrit door Biervliet. Daarna werd er in ziin stamcafé een 'klinkend feest gegeven Van een onzer verslaggevers HULST - Bij een eenzijdig auto-ongeval in Hulst is gis teravond laat J. L. van de B. uit die plaats om het leven ge komen. Het ongeval vond rond tien uur plaats op de rijksweg tussen de afslag Absdaalse- weg en Tivoliweg. Kerstbal - Op zaterdag 17 de cember houdt het buurthuis 'De Hoekse Rakkers' en sport vereniging 'Vlugheid en kracht' een kerstbal in het buurthuis. Het bal begint om 20.30 uur. De bekende 'Shoe string Band' zorgt voor gezel lige muziek. Concert - Op vrijdag 16 de cember verzorgt de Hoofd plaatse pianolerares mevrouw R. Stelzer samen met haar leerlingen een concert in de burgerzaal van het Oostburg se gemeentehuis. De aanvang is 20 uur. Verder zal aan dit concert worden meegewerkt door het koor Muziekliefheb bers, waarvan de leden in Bel gië een opleiding op een con servatorium hebben genoten. Kaarting Afgelopen week end is in het wijkgebouw „De Straete" een puntenkaarting gehouden waaraan 85 kaarters deelnamen. De organisators hadden de Sint en vier Pieter mannen uitgenodigd om de prijsuitreiking te doen. De Sint was zo tevreden over de kaarters dat iedereen met een prijs naar huis ging. Deze kaarting was tevens de eerste van een nieuwe competitie waaraan iedereen kan deelne men. De uitslag van de kaar ting is: 1. G. Wouters, Sluiskil (trofee), 2. de heer Meertens, Hoek, 3. mevrouw van de Houck, Philippine, 4. mevrouw A. van Deurzen, Zandstraat, 5. A. van Aerde, Sas van Gent. De volgende kaarting serie is op tweede kerstdag, aanvang 14.00 uur. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - De Bergse harmonie Concor dia is momenteel op zoek naar een nieuwe dirigent. De huidige dirigent Ge rard de Krom verlaat per 1 februari de vereniging. Er is een procedure op gang gezet om een opvol ger te benoemen. De keu ze gaat straks tussen Pierre van Broekhoven, Marcel Hartedorp en Re- né de Jong. In verband met de di rectiewisseling gaan voorlopig de plannen van Concordia om een plaat op te nemen, niet door. Van onze correspondent IJZENDIJKE De wereld winkel IJzendijke hield afge lopen zaterdag een geslaagde kerstactie. Huis aan huis wer den diverse producten ter ver koop aangeboden, zoals koffie, thee uit de Derde Wereld maar ook Soweto-kaarsen, die zijn gemaakt in de coöperatie Ukukhanya. De totale bruto opbrengst van de actie be droeg ruim 1300 gulden. In totaal werden 180 pakjes kaarsen verkocht. De over winst op de andere artikelen wordt weer besteed aan een bepaald project. Ieder jaar kiest de wereldwinkel een project uit, waar deze over winst dan terecht komt. Voor heen werden onder andere SOS-kinderdorpen, een fiet- senproject in Nicaragua en slachtoffers van een aardbe ving in Algerije gesteund. „Soms wordt er ingespeeld op acute problematiek", aldus Peter Impens, medewerker van de wereldwinkel. „Voor dit jaar moeten we nog een project kiezen. Het hoeft ech ter niet altijd in het buiten land te zijn". De werkgroep wereldwinkel was zeer tevre den over de behaalde op brengst.

de Stem | 1983 | | pagina 7