Hoek Dameshandbalteam lijdt fors verlies Directeur Ahoyin getuigenis tegen Vilas: HVV '2- TOTO Kortsjnoi vraagt uitstel Dopingcontrole bij alle duels in WK-eindrond( B Edelbloedt: twee duels schorsing Noah keert Frankrijk de rug toe Corin leidt LrIJPAG 9 DECEMBER 1 Wereldrecord Karin Enke op 1500 meter Navratilova in f iliale tegen Jordan Geen Dauphiné Libéré in '84 Maria Walliser wint afdaling Celstraf voor Engelse fans in Luxemburg Van den Berj herovert de leiding erneuzense *°ys krijgt do p van ^ostkapelle KARL MARXSTADT (DPA) - Het eerste wereldrecord in het nog prille Olympische schaatsseizoen is gesneuveld. Tijdens de Oostduitse kam pioenschappen in Karl Marx- stadt, die per afstand kunnen worden veroverd, snelde Ka rin Enke donderdag op de 1500 meter over het ijsovaal in 2 minuten en 3,40 seconden. Daarmee overtrof de Oost duitse de oude toptijd van Na- talja Petroesjeva uit de Sov jet-Unie met 64/100ste secon de. Petroesjeva was in maart van dit jaar op de hooggelegen Medeobaan in Alma Ata geko men tot 2.04,04. Het betekende het tweede wereldrecord dat Enke ooit op de baan in Karl Marxstadt vestigde. Een jaar geleden kwam zij op de 5000 meter tot 7.49,49, een prestatie, die overi gens later in het seizoen door haar landgenote Andrea Scho ne In Heerenveen werd over troffen: 7.40,97. Enke, 22 jaar en afgelopen seizoen wereldkampioene op dé sprint, verbeterde haar persoonlijke record met ruim twee seconden. Haar oude top tijd vestigde zij op 13 februari 1982 in Inzeil, waar zij tot 2.05,79 kwam. Bij de heren ging het kam pioenschap op de 500 meter naar de snel opgekomen Uwe Mey. Mey bleef met de keurige tijd van 38,62 seconden Andre Hoffmann net voor. Mey heeft een persoonlijke toptijd van 38,08 seconden achter Zijn naam. Die prestatie leverde hij pverigens op de Medeobaan in Alma Ata. Uitslagen: dames: 1500 meter: 1. Karin Enke 2 min 3,40 sec (wereld record), 2. Andrea Schone 2.08,19, 3. Andrea Schulze 2.13,10, 4. Gabi Schonbrunn 2.13,39, 5. Carola Bur ger 2.14,29, 6. Heike Schalling 2.16,33; heren: 500 meter: 1. Uwe Mey 38,62 sec, 2. Andre Hoffmann 38,68, 3. Andreas Dietel 38,70, 4. Frank Rüdiger 39,00, 5. Heiko Scandolo 39,07, 6. Rene van Ber- num 39,37. i r<' •iC. M MELBOURNE (Rtr) - Martina Navratilova heeft donderdag in Melbourne weer een flinke stap gezet op weg naar de pre mie van een miljoen dollar (drie miljoen gulden), die ligt te wachten op de eerste speel ster die de vier grote toernooi en achter elkaar wint. Na suc ces op Wimbledon en Flushing Meadow, werd Navratilova donderdag finaliste in Mel bourne. Zij versloeg haar dub- belpartner Pam Shriver met 6-4 en 6-3 in de halve eind strijd in een uur tijd. In de finale speelt Martina Navratilova tegen Kathy Jor dan, de nummer negen van de plaatsingslijst. Jordan ver sloeg in de halve eindstrijd Zi- na Garrison met 7-6 en 6-1. UITSLAGEN Damesenkelspel: halve finales: Martina Navratilova (VSt) - Pam Shriver (VSt) 6-4, 6-3, Kathy Jor dan (VSt) - Zina Garrison (VSt) 7-6,6-1. Damesdubbelspel: kwartfinales: Anne Hobbs (GBr)/ Wendy Turn- bull (Aus) - Jo Durie (GBr)/Ann Kiyomura (VSt) 2-6, 6-2, 6-2, Mar- 1 tina Navratilova/Pam Shriver (VSt) - Ros Fairbank (ZAf)/Eva Pfaff (WD1) 6-3, 6-3. Herendubbelspel: kwartfinales: Graham/Warder (Aus) - Dyke/ Frawley (Aus) 7-6, 5-7, 6-3, Ed- mondson/McNamee (Aus) - Bour ne/Mitchell (VSt) 7-6, 6-4, Ste- wart/Denton (VSt) - Cash (Aus) /Bauer (VSt) 7-6, 6-3, Tim en Tom Gullikson (VSt) - Wilander/Nys- tröm (Zwe) 6-4, 5-7, 6-4. ZEIST (ANP) - John Trentel- man heeft voor de komende vier wedstrijden van zijn club, De Graafschap, een speelver bod. Trentelman werd donder dag door de tuchtcommissië van de KNVB wegens zijn derde gele kaart in een jaar eerste-divisievoetbal voor vier duels geschorst. Hij kreeg bo vendien een boete van 125 gul den. Van de eredivisie-voetbal lers werd Jack Edelbloedt van Helmond Sport gestraft. Edel bloedt kreeg voor een trio gele kaarten twee wedstrijden schorsing opgelegd. Tevens kreeg hij een boete van 150 gulden. TENNIS - Huub van Boeckel ieemt niet deel aan het toer nooi om de Nederlandse in- doortenniskampioenschappen, dat van 16 tot 18 december in Leidschendam wordt gehou den. Van Boeckel prefereerde een langer verblijf in Austra lië, waar hij een paar toer nooien op gras wil afwerken. mm,minim»mmmimimimmmmmmimmmmmmmminimummmiim Kleintjes 2, Patricia Cup 1, KATOWICE (ANP) - Het Ne derlands dameszaalhandbal- team heeft op de tweede dag van toernooi om het wereld kampioenschap in de B-groep niet weer voor een verrassing kunnen zorgen. Het eerste duel tegen West-Duitsland had kennelijk zoveel kracht gekost, dat Tsjechoslowakije donderdag in Katowice geen enkele moeite had met het Oranje-team. Na een rust stand van 6-11 verloor Neder land tenslotte met 11-21. De Nederlandse ploeg heeft Tsjechoslowakije een kwartier goed partij geboden. Na veer- tien minuten (4-4) stokte het ritme door het wegvallen van Dianne Niemandsverdriet. De routinier kreeg last van een beenblessure en moest de eer ste helft verder vanaf de bank toekijken. De absentie brak de ploeg vooral in aanvallend opzicht lelijk op. De ingestudeerde spelpatronen mislukten keer op keer en Tsjechoslowakije kon alle aandacht op de offen sieve acties richten. Verdedi gend verloor Nederland alle koelbloedigheid, hetgeen re sulteerde in vijf strafworpen, veertien minuten straftijd en een achterstand van 6-11 bij de rust. In de tweede helft be hoedde doelvrouwe Carla ten Velde haar ploeg voor een ne derlaag met catastrofale cij fers. Bondscoach Jan Kecskeme- thy, die in dit duel eveneens niet de beschikking had over Saskia Vriends (handblessu re), berustte in de nederlaag en gaf zijn jeugdspeelsters veel speeltijd. „De realiteit is dat wij van Tsjechoslowakije gewoon niet kunnen winnen. Daarom heb ik Monique Geitz, Mieke Leenen en Christa van de Vorstenbosch alle kans ge geven ervaring op te doen". Doelpunten: Tsjechoslowa kije: Gaburova 8, Boledovcova 6, Durisinova 4, Benova 2, Trancikova 1; Nederland: Mo nique Geitz 1, Ursula Dekeling 1, Cecile Leenen 3, Christa v.d. Marianne Bult 1. Uitslagen groep' A (Chorzov): Oost-Duitsland - Denemarken 26- 11 (12-6), Roemenië - Zweden 25-22 (13-8), Bulgarije - Spanje 29-11 (13- 3). Stand groep A: 1. Oost-Duitsland 2-4 (64-20), 2. Bulgarije 2-4 (52-30), 3. Roemenië 2-4 (56-39), 4. Dene marken 2-0 (30-49), 5. Zweden 2-0 (31-63), 6. Spanje 2-0 (28-60). Uitslagen groep B (Katowice): Tsjechoslowakije - Nederland 21- 11 (11-6), West-Duitsland - Oosten rijk 22-20 (14-9), Noorwegen - Po len 20-23 (9-12). Stand groep B: 1. Polen 2-4 (49-45), 2. West-Duitsland 2-3 (2-3), 3. Tsje choslowakije 2-2 (46-37), 4. Oosten rijk 2-2 (42-41), 5. Nederland 2-1 (29-39), 6. Noorwegen 2-0 (39-45). miimmimmmmmfflimmiimmmmmmiiimmmmmmimiimiimmmmmmmmmmimiiimimmmmmmimmmmimimiimiiiiiimmmimmiiiiimmiimimmiimmiiimmimmmmmmmmiiiiimiiimimimmmmmmiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmiiimiiiiiimmiimmiimmm Tiriac wilde Bonthuis omkopen ROTTERDAM (ANP) - Drs. Cock Hoekwater, de di recteur van het Rotterdamse sportpaleis Ahoy', heeft gisteren als getuige in de beroepszaak-Vilas ver klaard, dat Ion Tiriac, de zaakwaarnemer van de Ar gentijnse tennisser, heeft getracht Peter Bonthuis, de directeur van het internationale tennistoernooi van Rotterdam, om te kopen. Hoekwater deed die verkla ring in het hoger beroep, dat de Argentijnse tennisspeler Vilas heeft aangetekend tegen een beslissing van de interna tionale tennisraad (MIPTC). Vilas werd op 8 juni van dit jaar wegens het eisen van startgeld voor deelneming aan het toernooi in Rotterdam voor een jaar geschorst. Bo vendien kreeg de Argentijn een boete van 20.000 dollar (60.000 gulden). Hoekwater verklaarde gis termorgen voor een speciale commissie onder ede dat Bont huis na de eerste veroordeling twee keer is benaderd door Ti riac. De eerste keer, op 26 juli, stelde de Roemeen Bonthuis voqi;;t)ff startggld van 60.000 dollar (180.000 gulden) terug te storten, waarna de toernooidi recteur de zaak zou afdoen als een administratieve fout. Op 28 juli vond volgens Hoekwa ter weer een gesprek tussen Tiriac en Bonthuis plaats. Ti riac bood de Nederlander toen een miljoen gulden voor een valse getuigeverklaring. Bont huis moest vertellen, dat hij het bedrag van 60.000 dollar nooit aan Vilas had betaald, maar in zijn eigen zak had ge stoken. De zaak-Vilas is terug op de plaats waar de misdaad' zou zijn begaan: het Hilton Hotel van Rotterdam, .Daar zou vol gens de aanklacht op een van de hotelkamers toernooidirec teur Peter Bonthuis op dins dag 15 maart van dit jaar 60.000 dollar - zijnde het ille gale startgeld van Guillermo Vilas - in coupures van hon derd dollar hebben overhan digd aan diens zaakwaarne mer Ion Tiriac. Guillermo Vi las zou voor dit bedrag gene gen zijn geweest naar Rotter dam te komen om als invaller te fungeren van de op het laat ste moment verhinderde Jim my Connors. Wat het Sportpaleis destijds niet wist, was dat Marshall Harper, de secretaris van de pro-council, Vilas met een douceurtje van 400.000 dollar een duwtje in de richting Rot terdam had gegeven De Ar gentijnse dichter kwam voor die bonus in aanmerking, om dat Harper het toernooi in Rotterdam gezien de in de Maasstad ontstane noodsitua tie wel wilde aanmerken als Vilas' tiende optreden in het voorgaande j aar. Onafhankelijk daarvan, maar wel min of meer tegelij kertijd, voerden de Rotter damse toernooi-organisatoren onderhandelingen met Tiriac. Deze had al maanden eerder laten weten dat wilde Vilas (winnaar in 1981) nogmaals naar de Maasstad komen, er dik zou moeten worden be taald: 50.000 dollar om precies te zijn. Dat was afgewezen. Toen men in Rotterdam in de nesfen zat, wilde Tiriac meer: 75.000 dollar. Volgens de ver klaring van het Sportpaleis werd het uiteindelijk 60.00C dollar, in die tijd 161.000 gul den. De secretaresse en de boek houder van Ahoy namen vol gens de getuigeverklaringen het geld op, overhandigden het aan de financiële man Wim Buitendijk. Deze zette een fic tieve handtekening en gaf hef buideltje bankbiljetten aan Peter Bonthuis, die ër ander halve dag mee rondliep, alvo rens hij het Vilas' zaakwaar nemer ter hand hand kon stel len. Tiriac arriveerde wegens ziekte namelijk een dag later dan verwacht in het Rotter damse Hilton Hotel. Die transactie bleef niet on opgemerkt. Toen er vragen van de kant van de council kwamen, biechtte de toernooi- leiding op wat er was gebeurd. Met uitzondering van Peter Bonthuis, die inmiddels voor zichzelf was begonnen. Die hield strak en stijf vol dat er niet was betaald. Desondanks kreeg Vilas een boete van 20.000 dollar en een schorsing van een jaar. Rotterdam be hield zijn Grand-Prix-status en kwam er vanaf met een boete van 10.000 dollar. Vilas en Tiriac ontkenden en gingen in beroep bij de commissie van drie, van wie Vilas zelf oud-kampioen Vic Seixas 'Had mogen aanwijzen. In die commissie zit Forrest Hainline namens de council. Bil] Talbert, de door deze twee aangewezen derde man.fun- geert als voorzitter. Op verzoek van Ahoy' is de commissie donderdag in een van de zalen van het Hilton Hotel begonnen met de onder ede afgelegde getuigeverkla ringen en de daarbij behoren de kruisverhoren. Dat nam zo veel tijd in beslag dat op de eerste dag slechts twee getui gen werden gehoord: Ahoy'- directeur drs. Cock Hoekwater en Wim Buitendijk. Het ver hoor van Peter Bonthuis werd verdaagd naar vrijdag. De positie van laatstge noemde is cruciaal. Bonthuis heeft maandenlang volgehou den dat er van betaling geen sprake is geweest. Pas deze zo mer ging hij om, terwijl het tot enkele dagen voor de hoorzit ting in Rotterdam duurde, eer hij de advocaat van de council, Reardan, in het bezit stelde van een getekende verklaring. Het was de drie advocaten van Vilas, onder leiding van de Britse jurist Martin Lon don, er alles aan gelegen aan te tonen dat Bonthuis onder druk heeft gehandeld. Wil hij volgend jaar als assistent wedstrijdleider van Peter Post kunnen optreden bij de wie- lerzesdaagse van Rotterdam en eventueel weer in vaste dienst komen bij het Sportpa leis (waar sprake van is), dan dient hij op goede voet te staan met de directeur, die de Vilas- zaak naar buiten heeft ge bracht. Deze laatste hield staande dat er geen druk op Bonthuis is uitgeoefend. En dan is er het punt van de datum, waarop de transactie van het geld zou hebben plaatsgehad. In zijn schrifte lijke getuigenis gewaagde Hoekwater aanvankelijk van maandag 14 maart. Toen Ti riac kon aantonen dat hij op die dag nog niet in Rotterdam was, werd het dinsdag 15 maart. Dat gebeurde nadat was geïnformeerd bij de hotel administratie wanneer Tiriac was ingeschreven. In het memorandum van de verdediging vragen Vilas en Tiriac zich af waarom de council geloof heeft gehecht aan het woord van een 'als een notoire leugenaar bekend staande figuur als Peter Bont huis'. Vilas' drie advocaten doen alle pogingen die stelling geloofwaardig te maken. De Commissie van Drie hoopt in de loop van vandaag de verhoren van de Neder landse getuigen af te ronden, waarna de zitting wordt ver plaatst naar New York. Bin nen dertig dagen na het af sluiten van de zaak dient er een uitspraak te volgei). Yannick Noah barst in tranen uit tijdens de persconferentie in Parijs. Van onze sportredactie PARIJS - Ook in de tennis sport liggen de hemel en de hei dicht bij elkaar. Een geestelijk gekraakte Yan nick Noah heeft dat tot zijn schade en schande moeten ondervinden. Nog geen Half jaar gele den werd Noah de nationale held van Frankrijk door in de finale van de open Franse Tenniskampioenschappen de Zweedse titelverdiger Mats Wilander te verslaan. Het kampioenschap van Noah, de eerste maal dat een Fransman sinds 1946 op Ro land Garros de titel behaal de, was voor Frankrijk het sein om massaal de vlag uit te steken. Hij verscheen die eerste week van juni op de voorpagina van iedere Franse krant en bijna alle tijdschriften wijdden een 'cover-story' aan het sprookje van de zwarte at leet. Het dagblad l'Équipe gooide er een complete kleu- renbijiage tegenaan, hele maal gewijd aan 'Yannick' onder de titel 'La Jouissance et la Gloire' (Het genot en de glorie). Op de cover, een Noah die zijn vreugdetranen liet stromen, in zijn armen de massieve zilveren beker, die hij zojuist had ontvan gen van de Franse voorzitter van de Internationale Ten nis Federatie, Philippe Chartrier. Deze week huilde Noah opnieuw, maar nu waren het tranen van wanhoop en ver driet. Hij stond opnieuw af gebeeld in l'Équipe, maar nu op een grimmige spotprent. Daarop is hij uitgebeeld als het Amerikaanse Vrijheids beeld, een dik pak dollars in de zak van zijn strakgesne- den tennisbroekje. Yannick Noah is kapot gegaan aan de druk van zijn immense populariteit in Frankrijk en heeft besloten om zich te gaan vestigen in New York. Om daar zijn uit eindelijke doel in alle rust waar te kunnen maken, we reldkampioen tennis wor den. Voor het chauvinisti sche Frankrijk, dat vedetten als een kostbaar bezit pleegt te koesteren, een onverteer bare zaak, ook al barstte Noah bij het bekendmaken van zijn besluit, in het pom peuze Sofitel Sèvres, in dik ke tranen uit. De camera's klikten, terwijl de verzamel de Franse sportpers ver stomd zweeg. "Tot vier uur vannacht heb ik door Parijs gezwor ven", aldus Noah, „en ik heb op het punt gestaan om van een brug te springen. Hier kom ik niet meer verder, hier ga ik kapot. Als ik we reldkampioen wil worden, moet ik naar Amerika gaan. Daar zijn al zoveel kampioe nen, daar worden ze tenmin ste met rust gelaten. Het is een moeilijk besluit geweest, want hier in Frankrijk heb ik al mijn familie, vrienden en kennissen. Maar als ik mijn beroep goed wil uitoe fenen, moet ik wel gaan, want hier geef ik alleen maar een paar honderd handtekeningen per dag weg, en kom ik niet aan trainen toe". Noah vertelde verder dat hij er niet meer tegen kon dat er dag en nacht fotogra fen en handtekeningenja gers voor zijn huis staan en dat hij niet vlucht voor de belastingen of op zoek is naar betere contracten. „In het moderne tennis ben je slechts een slaaf. Ik kan daar niet tegen zoals andere kampioenen. Ik weet dat ik op de vlucht ga, maar ik denk dat het een vlucht naar de goede kant is. Hier kan ik niet blijven, want dan loop ik aleen maar ieder nacht door de stad te huilen". PARIJS (AFP) - De etappe wedstrijd Dauphiné Libéré wordt in 1984 niet gehouden. Die beslissing is donderdag genomen door de directie van de Dauphiné Libéré, het dag blad, dat de koers organiseert, vanwege de hoge kosten, die het evenement met zich mee brengt. De Dauphiné Libéré stond op de internationale wielerkalener geprogram meerd van 28 mei tot 4 juni. VAL D'ISÈRE (AFP/Rtr) - De Zwitserse Maria Walliser heeft donderdag in Val d'Isère de voor de wereldbeker tellen de afdaling gewonnen. De wedstrijd in Frankrijk kwam in de plaats van de voor Se- strière (Italië) vastgestelde af daling. Uitslag: 1. Maria Walliser (Zwi) 1.20,99 (97,970 km/u), 2. Irene Epple (WD1) 1.21,13, 3. Lea Sölkner (Oos) 1.21,27, 4. Gerry Sörensen (Can) 1.21,30, 5. Ariane Ehrat (Zwi) 1.21,56, 6. Katrin Gutensohn (Oos) 1.21,74, 49.Christa Kinshofer (Ned) 1.24,53, 57. Katusha Esser (Ned) 1.25,87, 61. Carolien Drommel (Ned) BENDORF (ANP) - Na de eer ste dag van de strijd om het Europese biljartkampioen schap kunststoten gaat de Belg Leo Corin aan de leiding. Hij lijkt in het Westduitse Bendorf, nabij Koblenz, regel recht op weg naar een wereld record. Na twintig van de 76 figuren heeft de Waal al 111 punten achter zijn naam, een nooit eerder verwezenlijkte score. Stand: 1. Leo Corin (Bel) 111 pun ten - 37 pogingen, 2. Francis Con- nesson (Fra) 92 - 37, 3. Ricardo Fer nandez (Spa) 77 - 40, 4. Raymond Steylaerts (Bel) 76 - 45, 5. Robert Immervoll (Oos) 75 - 42, 6. Jean Bessems (Ned) 75 - 44, 7. Gert Tiedtke (WD1) 66 - 41, 8. Günther Brockshus (WD1) 49 - 53, 9. Angelo Casales (Ita) 48 - 53,10. Hans de Ja ger (Ned) 41 - 51. DEN HAAG (ANP) - Dubbel- toto 48a van de afgelopen week heeft zeven winnaars van de eerste prijs opgeleverd, die elk bruto bijna tweedui zend gulden ontvangen. De cijfers zijn: Toto 48a: eerste prijs: 7 winnaars, die elk bruto f. 1.963,30 ontvangen; tweede prijs: 257 winnaars, die elk bruto f. 35,60 ontvangen; derde prijs: 3.465 winnaars, die elk bruto f. 6,60 ontvangen. Cijferspel 48 en 48a: een winnaar, die de hoofdprijs van 100.000 gul den ontvangt, een winnaar van de tweede prijs, 19 winnaars van de derde prijs, 209 winnaars van de vierde prijs en 2.132 winnaars van de vijfde prijs. LUXEMBURG (DPA) Een rechtbank in Lu. xemburg heeft gisteren dertien Engelse voetbal- vandalen wegens plunde ring, diefstal en geweld- pleging tot gevangenis, straffen van een tot vier maanden veroordeeld. Bovendien werden de Engelsen, in leeftijd va riërend van 18 tot 24 jaar, geldboetes opgelegd van 5000 tot 25000 Luxem burgse franken (300 tot 1500 gulden). De Britse voetbalfans werden door de rechter schuldig bevonden aan de gewelddadige uitspattin gen na het kwalificatie duel voor de Europese ti telstrijd tussen de natio nale elftallen van Lu xemburg en Engeland, 18 november in de hoofd stad van het groothertog dom. Een paar honderd Britten richtten na de in terland op straat, in win kels, restaurants en ho tels in Luxemburg voor bijna drie miljoen gulden schade aan. Enkele in Luxemburg I aanwezige ouders van schuldig bevonden sup porters waren na de uit spraak van de rechter verontwaardigd. „In En geland hadden onze kin deren voor dergelijke I vergrijpen nooit gevan genisstraf gekregen", klaagden zij tegen jour nalisten. Van onze sportmedewerker AXEL - Afgelopen zater dag was voor de Zeeuwsch-Vlaamse verte genwoordigers in het KNVB-zaterdagvoetbal b een zwarte dag. Hoek ver- te loor op eigen terrein, AZVV in Arnemuiden en A Terneuzense Boys gaf met oi nog enkele minuten te n gaan een voorsprong Weg V om eveneens met lege han- d. den naar huis te komen. g< Zaamslag kwam niet in li actie en behield daardoor d JINST Van onze sportmedew IULST - Het is het gesprek v tringen. Tal van speculaties d laren moeten waarom HVV'2 Iraait dan vorig seizoen. Toen ïatie lang titelkandidaat. Nu b middenmootpositie en valt d loor mindere resultaten. Redt |rokken spelers eens aan het wc Hekelen, 23 jaar en zo'n zes toofdmacht van HVV '24. LONDEN (AFP) - De acht! partij uit de schaaktweekam tussen Gary Kasparov en tor Kortsjnoi is uitgesteld Kortsjnoi maakte gisteren i Londen gebruik van zijn re een keer uitstel te vragen, achtste partij begint nu op II december. Kasparov, die de eerste pari tij had verloren, speelde daarl na vier keer remise en 1 vervolgens de zesde en de krachtmeting. In de twt kamp over twaalf partijij heeft Kasparov een sprong van 4-3. GOSIER (GUADELOW (AFP) Stephan van den Bei heeft donderdag in de ba van Gosier voor Guadelo») de toppositie in het werell kampioenschap plankzeileni de open klasse overgenoi van de huidige titelhouder, Fransman Guillerot. De positie van de Noordtoj lander, die in de derde raj eerste was en in de vierde a ter Tellier, Guillerot en rien als vierde aankwaj loopt echter gevaar. Van Berg zou woensdag, bij «i» kracht 5, een te groot zeil -j beri opgezet. Tegen de groei van het zeil, de verschnj-j van de toegestane afrW-j van ongeveer zes vierföf meter zou enkele vierka^l centimeters hebben bedragj werd na afloop van de strijden van woensdag Pro1® aangetekend. De Nederlandse fevük voor Los Angeles bij Olympische debuut van1 plankzeilers, is niet de M deelnemer wiens gebrt» zeilen zullen worden hef ten. Uitslagen: zware klasse: I wedstrijd: 1. Van den Berg(5 Querrien (Fra), 3. Borde vierde wedstrijd: 1. Tellier Guillerot (Fra), 3. QuerrienJ 1 den Berg. Stand: 1. Van den' 2. Guillerot, 3. Querrien. „Als ik precies wist waar :t aan lag, dan was dat pro- leem opgelost. Het blijft ook in mijn kant gissen", start er van Eekelen met zijn re- i. „Verschillende factoren [gen ten grondslag aan het iatige presteren denk ik. In sofdzaak is het een mentali- stskwestie. Als het even te- in loopt, knapt er iets. Dan ïrdwijnt de overtuiging uit ïze ploeg. Dat zou dan het loment moeten zijn dat de leer geroutineerde spelers de tak recht trekken en de ploeg lar de juiste vorm toe stu ken. Dat gebeurt niet, omdat ik die spelers het af laten [eten. Daar betrek ik mezelf )k bij, want ik mag me nu al de meer geroutineerde itballers rekenen als je zes meedraait.Net zoals dat jldt voor enkele van mijn jedespelers, kan ook ik de joeg niet in het juiste spoor [tten. De spelers, die nog lar kort meedraaien, moet mag je in zo'n geval niets 'alijk nemen. Die hebben vaak moeilijk genoeg om constante prestatie neer te [tten. Kortom, alles valt in [ote lijnen af te wimpelen op it gebrek aan de juiste men- liteit". [„Dat is overigens niet de Pige de reden van onze terug- jal We moeten ruiterlijk toe- Pyen dat het niet zo soepel ^opt als vorig jaar. Toen had ji11 wc het voordeel dat we Ijk wij is op voorsprong kwa len en nu net niet. De linies Jjiten niet goed en wat nog T-langrijker is, we krijgen de Pe na de andere goal tegen". ^eihard „Vorig seizoen hadden we twaalf wedstrijden slechts doelpunten tegen. Nu pbben we niet eens zoveel Ce's Bespeeld en we hebben het dubbele aantal goals [nd onze oren gehad. Ook on- uoelman Jos van de Kinde- ueelt in de malaise. Maar het kaai iede teko wels keih vooi aan „I die niek spel rakt niet. speli dit stuk mou geld uitgi het i Dit niet draa ben nen ten. stam I Ioe\ deze is m Wek pi oef Miss toch laats tot a Petei Dc optir kan I ger. gaan macf onze sportmedewerker heef»APELLE Oostkapel- j„„met forse cijfers een ern», appe,'jk duel van zen se Boys gewonnen. Niau °^kende pl°cs. die Wie 1. °ostkapelle niet op Joel rkte aan kon treden, kren6" 6"1_nederlaag in- ZÜRICH (DPA) - Bij alle 52 wedstrijden tijdens de eind ronde van de wereldtitelstrijd voetbal 1986 in Mexico zal op het gebruik van stimulerende middelen worden gecontro leerd. Dat heeft het bestuur van de internationale voetbal federatie (FIFA) gisteren in Zurich besloten. Volgens de algemeen secretaris van de FIFA, Josef Blatter, zal bij de dopingcontroles niet gespeurd worden naar het gebruik van anabolica. Het bestuur besprak giste ren ook de situatie rond de nummers twee van de drie groepen in de Europese zone, waarin vier landen uitkomen. De nummers twee van deze twee groepen moeten nog een hele competitie spelen om een plaats in de eindronde, waar na ook nog het als tweede geeindigde land in deze 'troo- stronde' twee wedstrijden speelt tegen de winnaar van de groep Oceanië om weer een plaats in de eindronde. Direct na de loting kondig den Nederland en België aan te zullen protesteren tegen de FIFA, omdat het onmogelijk is deze extra serie wedstrij den in een tijdsbestek van nauwe lijks twee maanden te spelen. De FIFA had wel een periode van 1 mei tot en met 15 novem ber vastgesteld, maar in de praktijk valt de zomerpauze af en resteren slechts ruim twee maanden. Hermann Neuberger stelde voor de be trokken landen te laten beslis sen over de mogelijkheid van een halve competitie, die op neutraal terrein gespeeld wordt. In Mexico wil de FIFA de leiding van de wedstrijden in handen geven van scheidsrechter en grensn ters van dezelfde nation® 'tl Een beslissing over het secretaris Joseph Blatter' diende voorstel wot" maart genomen. De loting voor de eind®^ wordt in december 1985i® J xico verricht. Alle weds'Jj zullen op hetzelfde tijds"" ginnen. de rust was er nog Ik' ns sprake van een ge- n J?g?ande partij, al ston- [t i 'oen al 2-0-cijfers op ie Terneuzense Boys 1st n„wf^n °P toen kort na knia Siting 2-1 scoorde. |ëur ,,Was Oostkapelle supe- r Ie Ploeg liep uit naar liter"°Verwinning- De doel- Voor Oostkapelle wer- hipp 'naaly door Gerard (i p (2x), Marien de Mey ISchi Uck de Witte en Stof- f knipper. pa AXEI in Ax cembi van v mee te de In Het spring en por veau. ties g hun v drie r< het ei nisatit van d ging ei Dei twee barrai men z 's moi spring tie ka wordt ülllllllll TERh deze uitkoi balboi Voo compt slager boer Kindt denru 0-3, A Verstr mann Athan

de Stem | 1983 | | pagina 6