ZN. OTA ga«re orden? ir makt. IWMÊê Emans blijft optimistisch rt veel, or 'n osse- dat. ntatie. na ng van Atletiek Hontenisse draait goed mee in competitie, maar: Ondanks reeks van tegenslagen: Uitslagen DONDERDAG 8 DECEMBER 1983 j8, Temeuzen. 80-24150, n. izande. Kampioenschap 2e klas libre in Wemeldinge Winstkansen Morres-teams Indoor Zeeland semi-interland door Rob van Deursen J aarvergadering Theo Middelkamp .k als'ter soms uiefc*' Wielrenners op de schaats c'"^m i M&ïv natuurlijk wijs ik U graag m J tveg naar de Pneeto Print li A 'htovakman, 1 ,ii* ^A ventje rauw..... T14 PAGINA SPORT 2 3urs Economie en ils 3- en 5-deurs DX, s S. tsL- uitziet'helpt daarbij- is als u Sire belt, ir) of de bon opstuurt k als het er soms even uitziet kind,1 l Aankruisen wat vixir u van toepas-"^ ,60 aan postzegels sturen aan loningslaan 19. 3583 GD Igjjjg „Het plezier staat nog voorop i Martien Joos: „Het plezier staat voorop in de groep. Prestaties komen nu nog op het tweede plan" - foto de stem gor j de boer Van ome handbalmedewerker TERNEUZEN - De hand balvereniging Hontenisse heeft vanaf het begin van dit seizoen weer een heren team actief in de competitie. Daar waar het dameshand bal goed loopt, wilde het bij de heren niet echt goed luk ken. Twee jaar geleden was er ook een herenteam, dat deelnam aan de competitie, maar na één seizoen was de ze afdeling van de handbal vereniging Hontenisse al gedoemd te verdwijnen. Nu ziet het er naar uit dat de deelname voor langere duur is. Voorzitter Miel de Koek: „Tijdens ons paastoernooi hebben we een herenteam geformeerd uit handballers van voorgaande jaren en een aantal jongens, dat het ook eens wilde proberen. Dit liep echter zo goed dat we rond de tafel zijn gaan zit ten om de mogelijkheid te onderzoeken of de herenaf deling nieuw leven kon worden ingeblazen". Een van de grote stimula tors is Martien Joos, die vanaf deze vergadering het voortouw nam. Hij begon te onderzoeken hoeveel heren echt bereid waren om in competitieverband uit te komen. Hij zegt: „Na korte besprekingen hielden we negen vaste spelers over. Jammer genoeg viel Danny van Bunderen langdurig ge blesseerd uit, maar daar stond tegenover dat René de Bart (handbaltrainer van de dames van Hontenisse, red.) bereid was regelmatig mee te doen, zodat we een selec tie kregen, waarmee we de competitie in konden. Tot nu toe blijkt dat goed te gaan. Vrijwel iedereen is op de training, die elke donder dagavond wordt gehouden in sportzaal De Hinde te Kloosterzande. Groot plus punt is dat we in Hans van der Linden een uitstekende oefenmeester hebben. De uit Sluiskil afkomstige trainer is een grote stimulans voor ons. Hij laat ons pittig trai nen, maar laat het plezier daarbij niet varen en dat heeft deze groep nodig, want voorlopig staat bij ons het plezier voorop. Natuurlijk willen we wel prestaties le veren, maar we moeten eerst nog veel leren. Van deze groep hebben er zes nog nooit gehandbald en als je dan te fanatiek begint gaat de animo er gauw af. Hans van der Linden voelt dat uitstekend aan en weet ons langzaam aan in de goe de richting te krijgen. Daar bij hebben we toch ook wel de nodige steun van René de Bart". Ondanks dat sommige spelers voor het eerst hand ballen, loopt het in de com petitie vrij behoorlijk. „Eigenlijk boven verwach ting. We hebben nu zes pun ten uti zeven wedstrijden en dat is zeker vier punten meer dan we verwacht had den. Daarbij zijn we nog maar twee keer echt veel te kort gekomen. Met deze groep kunnen we de komen de jaren goed vooruit en als we in de eerste klas komen, wat toch na verloop van tijd .ons doel zal zijn, zullen we zeker aanloop krijgen van heren, die nu nog de kat uit de boom kij ken. Het enthou siasme is groot, zodat we de toekomst rooskleurg in kun nen zien, maar als er heren zin hebben zich aan te mel den zullen we dat fijn vin den. De basis is redelijk, maar kan nog gemakkelijk worden uitgebreid", aldus aanvoerder en organisator van de Hontenisse-herenaf- deling Martien Joos. Voorzitter De Koek on derschrijft bovenstaande en is tevreden over de gang van zaken binnen de gehele vereniging. „De samenwer king tussen alle afdelingen is voortreffelijk en we ho pen dan ook dat de afdeling van de heren zich staande weet te houden. Maar gezien de huidige ontwikkeling zijn we daar zeker niet pes simistisch over". llan der Meer stapt op bij MAC Van onze sportmedewerker WEMELDINGE - Van zater dag 10 tot en met zondag 18 de cember houdt de biljartvere niging Scheldezicht uit We meldinge het kampioenschap tweede klas libre van het dis trict Walcheren/De Bevelan- den. Voor deze eindstrijd die ge houden wordt in snackbar Mi- cha te Wemeldinge, hebben zich de volgende spelers ge plaatst: 1. H, Quakkelaar, Avontuur Goes, moyenne 4.37; 2. R. Tupanwel, Dampoort Middelburg, 4.35; 3. J Uitterheve, LBV Lewedorp, ,3.795; 4. S. Nanuruw, 't Raedthuys, Mid delburg, 3.791; 5. E. Huizen, DOS Middelburg, 3.59; 6. M. Vermüe, LBV Lewedorp, 3.39; 7. C. Coo- mans, BVM Middelburg, 3.29; 8. L. Scheffers, BVW Wemeldinge, 3.25. Reserves: E Ebert, VEG/ABV i Souburg, 3.20; J. Bakker, ALM Goes, 3.296 en M. Vermüe, LBV Le wedorp, moyenne 3.44. IJZENDIJKE - In de landelij ke volleybalcompetitie staan er voor de beide Morres-teams op papier vrij gemakkelijke wedstrijden op het program ma. De Hulsterse dames ont vangen SVV en de heren Fu- ros. Beide tegenstanders van Morres staan op de vierde plaats van onderen in hun di- j visie. Beide wedstrijden be ginnen om 17.00 uur in sport- i hal Den Dullaert te Hulst. My- tilus ontvangt zaterdag De Ze bra's. Dit team staat in de sub top van de derde divisie, maar de dames van coach Klaas Sijp mogen in staat worden geacht enkele punten binnen te halen. Aanvang 15.30 uur in Goes aan de Van Hertumweg. I - De zevende editie van a"e'iekevenement 'Indoor I wland' dat zaterdag 21 ja- nuar' °P de kalender staat, w°idt een semi-interland tus sen Belgié, Nederland en Lu- xemburg. koorts zal het snelwandel- .'m?mer van 3000 meter op 0 meter worden gebracht n za' °°k het aantal nummers I ',°°j §ehandiapte sporters I °™eri uitgebreid. „We willen 1 p0g meer deelnemers naar de "ff veilinghallen trekken", Stelde Niek Flipse, lid van het I §ansierende comité. BREDA - Vanavond (donderdag) zullen spelers en trainer van het Bredase NAC op de hoogte worden ge steld van het vertrek - eind deze maand? - van mana ger Ton van der Meer bij de club. Gisteren viel uit welingelichte bron te vernemen, dat Van der Meer tij dens de vergadering gistermorgen zijn ontslag zelf heeft ingediend. Ton van der Meer zelf wilde dat gisteren niet bevestigen. „Ik moet me ernstig op de vlakte houden", was het enige dat de sinds 1 februari 1981 in dienst van NAC zijnde mana ger los wilde laten. Van der Meer zou verdwijnen omdat de huidige, slechte gang van zaken bij NAC vooral te veel in zijn privé-leven zou ingrij pen. Met name zijn echtgenote heeft sinds NAC op 14 mei van dit jaar uit de eredivisie de gradeerde veel last gehad van bedreigende, anonieme tele foontjes. Ook wil Ton van der Meer via zijn vertrek de financiële huishouding van NAC ontlas ten. Dit seizoen lijdt de Breda se club namelijk door het te genvallend bezoekers-aantal bij de thuiswedstrijden 38.000 gulden verlies per duel. Zo waren er afgelopen zaterdag avond tijdens het treffen met Telstar - buiten de houders van seizoenkaarten - welge teld 1100 betalende bezoekers. Mocht de negatieve lijn van het aantal bezoekers ten op zichte van de begroting zich voortzetten dan zal dat aan het eind van dit seizoen resul teren in een negatief saldo van vij f tot zes ton. Dat Van der Meer zich gis teren op de 'vlakte' hield, valt te begrijpen. Gezien de manier waarop NAC de laatste maan den met uiterst tegenvallende prestaties in het nieuws kwam, is hij waarschijnlijk bang dat het verwijt hem zal treffen, dat hij 'het zinkende schip' verlaat. Toch liet hij en kele weken geleden al door schemeren dat zijn vertrek te verwachten viel. Van der Meer toen: „Op het moment dat ik begon als manager bij NAC ging ik er vanuit dat er de mogelijkheid bestond om de club uit te laten groeien tot een permanente sub-topper. Die verwachting is niet uitge komen. Dat doet mijn NAC- hart zo veel pijn dat ik er wel eens over denk om te stoppen. In het belang van NAC". Van der Meer wilde gisteren niet meer als officiële spreek buis van NAC naar de pers toe fungeren. Het resultaat van de vergadering van het voltallig bestuur, waarin Van der Meer naast manager als secretaris vertegenwoordigd is, moest via voorzitter Frans Bayings vernomen worden. De praeses was echter gisteravond weinig meedeelzaam. Bayings: „We hebben morgen (vandaag. R.v.D) eerst een gesprek met de spelersraad en daarna met trainer Henk de Jonge. Van het resultaat van die gesprek ken hangt af wat wij naar buiten willen brengen". Bayings ontkende overigens iets van de ontslag-name van Ton van der Meer af te weten. „Daar is mij niets van be kend", klonk het glashard. Een leugentje voor het best wil waarschijnlijk want Bayings wil natuurlijk van daag eerst het personeel van NAC op de hoogte stellen van het verdwijnen uit vrije wil van Van der Meer. Intussen worden door de fi nancieel vrij draagkrachtige achterban van NAC allerlei plannen uitgedacht om de zo ver weggegleden Bredase be taald voetbal organisatie te redden. Geruchten gaan dat een driemansschap werd ge vormd, dat bereid zou zijn het eventueel afkopen van het contract van trainer Henk de Jonge te dragen en dat zich sterk maakt voor de terug komst van Bob Maaskant als manager/trainer in Breda. Van het driemansschap wordt de naam van Wicher Nijkamp het sterkst genoemd. Zijn re actie: „Ach, iedereen slaakt wel eens een kreet als het gaat om de toekomst van NAC. Ik kan niet ontkennen dat ik wel eens een balletje heb opge gooid. Maar dat komt, omdat ik vind, (lat het bedrijfsleven uit Breda en omgeving een taak in deze heeft". Nijkamp sloot daarna het telefoon-ge sprek af met: „Ik kom je nog wel eens tegen. Dan praten we verder". Voorzitter Frans Bayings wilde van eventuele belang stelling voor de terugkeer van Bob Maaskant naar Breda niets weten. En dat terwijl hij in het weekblad VI de moge lijkheid opperde om naast Henk de Jonge iemand te be noemen die zich met het eerste elftal zou gaan bemoeien. Bayings: „Daarmee bedoelde ik iemand in de functie van elftal-begeleider. Maar als we iemand voor die functie zou den gaan zoeken dan zal Henk de Jonge daar toch als eerste mee akkoord moeten gaan. En het nut zo'n benoeming in zien....". 'S-HEERENHOEK - De ZRTC Theo Middelkamp houdt de jaarvergadering donderdag 15 december vanaf 20.00 uur in het ontspanningscentrum Kie- kieris te 's-Heerenhoek. Tennis: Districtswintercompeti- tie zondag 11 december: Ador- sporthal, aanvang 14.30 uur: Animo 1-MLTC 2; Hulster Am bacht 3-Souburg 2. Jarinohal Terneuzen, aanvang 14.30 uur: Animo 2-Axel 1. Den Dullaert Hulst, aanvang 14.00 uur: Hon tenisse 2-Axel 2. Hal Schelde In ternational Goes, aanvang 15.00 uur: Eegedima-Hontenisse 1; TSI 2-Smash 2; MLTC 1-MLTC 2 (heren). Jarinohal Vlissingen, aanvang 13.30 uur: DOS 1-De Schelde 1De Schelde 2-Bongerd 1. Hal Kaasboer Biggekerke, aanvang 14.00 uur: Domburg 1- De Schenge 1. Ador-sporthal De Braakman, zaterdag en zondag: tweede ronde tenniscircuit Ten- nisschool. Voetbal: Eerste klas zondag voetbal KNVB afdeling Zee land: Oostburg-Zeeland Sport, Robur-Domburg, Patrijzen- Graauw, Noormannen-Hulster- loo, Volharding-Koewacht, Corn Boys-Sluis. Korfbal: District: Eerste klas A: ODO-Tjoba. Afdeling: Eerste klas: Luctor-Seolto 2, sporthal 't Zwaantje Terneuzen aanhang 13.10 uur. Tweede klas A: All Ready 2-BKC, sporthal Zierik- zee, aanvang 14.20 uur. Volleybal: Sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 16.15 uur: Voor- waarts-Kikkers (promotieklas dames). Sportzaal IJzendijke, aanvang 18.30 uur: YVC-Myti- lus (promotieklas heren); aan vang 17.00 uur: YVC-Sluvoc (eerste klas dames). Sportzaal Ovezande, aanvang 18.00 uur: De Klomp-Savok 2 (eerste klas dames). Sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 18.30 uur: Scheldesport-EVVC (promo tieklas heren). Basketbal: Vrijdag 9 december: Sporthal 't Sportuus Axel, aan vang 21.00 uur: Voorwaarts-Ma- tador (heren). Sporthal De Veer- hoek Oostburg, aanvang 20.45 uur: Operatie'71-Valkenisse 2 (dames). Sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 20.30 uur: Scheldesport-Marathon 3 (da mes). Zaterdag 10 december: Sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.30 uur: BV Hulst 1- BV Souburg (heren). Sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 18.30 uur: Scheldesport-Blauw Wit (heren). Zaalhockey: Tweede klas C he ren: Sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 14.30 uur: Rapi- de-Vlissingen; aanvang 15.20 uur: Etten-Leur-Vlissingen; aanvang 16.10 uur: Rapide-Et- ten-Leur. Zaalhandbal: Afdeling Zeeland: Eerste klas dames: Sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 10.00 uur: Sluiskil-Utopia 2. Eer ste klas heren: sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 15.50 uur: Utopia-GSC. Lande lijke competitie: Derde divisie H dames: Sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 12.45 uur: Hon- tenisse-Groene Ster. Sporthal te 's-Gravenpolder, aanvang 14.00 uur: GSC-Volt. Ton van der Meer als manager op de bank bij NAC: dat ik er wel eens over denk om te stoppen Dat doet mijn NAC-hart zo veel pijn - FOTO ARCHIEF DE STEM GOES - De Wilhelminadorp- cross, traditioneel de afslui ting van het Zeeuwse cross seizoen, geldt dit jaar tevens als het kampioenschap van het district West 2. Deze wedstrijd, die zaterdag 18 februari op de kalender staat, krijgt dus een gelauwer de winnaar, want naast de in dividuele zege en districtstitei is het ook de laatste wedstrijd die meetelt voor het Zeeuwse crosskampioenschap. ADVERTENTIE rhing rnet de Stichting ideele Reclame CHie wil getuige zijn van hoofdschotel Lambik? Wet allemaal tegelijk. Lever due als de bliksem een vol filmpje in bij de VrestoVrint fotovakman en neem een kompleet Quske en Wiske a, gratis mee nazrhuis. Ongelooflijk goed in kleur Wit Door Rinus Verberkmoes WESTDORPE - „Soms zag ik het niet meer zitten. Daar ben ik gelukkig overheen gestapt en daarom pijnig ik me ook niet meer met de vraag waar om wij altijd zoveel pech moe ten hebben. Mijn directe om geving lijdt er dan ook niet meer onder, omdat ik er achter ben gekomen dat je privéza- ken van voetbalzaken moet scheiden. Die leerschool heb ik in ieder geval gehad", aldus de veelgeplaagde Zaamslag-trai- ner Gerrit Emans, die in de twee jaar dat hij bij de groen- witten onder contract staat, nog weinig anders dan tegen slagen heeft moeten incasse ren. Moest hij vorige competitie met zij n team knokken om het derdeklasserschap te behou den, dit seizoen is dat eveneens het geval. En daar zag het ge zien de voorbereidingen hele maal niet naar uit. Daarin draaide Zaamslag goed en leek het zelfs één van de titel kandidaten te worden. Opti misme was dan ook troef bij de formatie van Emans. De ommekeer kwam al snel. Evenals vorig seizoen raakte de ziekenboeg overvol. Van de selectie moesten in deze com petitie spelers als Ko de Jonge (ongeval in militaire dienst), Ko Ruytenburg (hij kreeg een trap toen hij als toeschouwer bij onlusten de zaken in ogen schouw nam), Maarten van der Staal, Frank Deij, Cor Ze- gers en de voor pech geboren doelman Willy Nieuwelink (na een gekneusde en een gebro ken vinger nu weer gescheur de enkelbanden) afhaken. Emans: „Dat zijn zaken die bijzonder sneu zijn voor de ploeg. Voor de jongens vind ik het veel erger dan voor mezelf. Toch proberen we er het beste van te maken en moeten we er maar eens om lachen. Want in dat stadium zijn we beiand. Niemand kijkt er nog van op als er zich weer iemand af moet melden, het is een ge woonte geworden waarmee we vertrouwd zijn geraakt. Het geluk laat ons op allerlei manieren volledig in de steek. Hoe dat kan, is een raadsel. Het heeft daarom weinig zin om te vervallen in een lange klaagzang. Daar is niemand mee en van gediend. Die din gen gebeuren nu eenmaal en daarom werken we voor een beter resultaat. De ommekeer moet tenslotte eens komen, zo optimistisch zijn we nog wel". Door de reeks problemen die de Zaamslag-ploeg treft, is het als trainer moeilijk werken. De overtuiging raakt zoek ter wijl verlies gauw voor lief ge nomen wordt. Toch tracht Emans zijn pupillen voldoende te motiveren om toch maar te blijven geloven in het eigen kunnen. „We mogen niet in de put gaan zitten. Daarvoor zijn de nederlagen te gering. Ge ven we iets minder gemakke lijk kansen weg en scoren we een keer meer, dan zitten we goed. Als we eenmaal opnieuw een paar goede resultaten boe ken, dan volgt de opbloei auto matisch. Daar ben ik van overtuigd", is de mening van Emans. Overigens is Zaamslag niet de enige ploeg die van de diensten van Emans gebruik maakt. RIA klopte bij hem aan de deur om hem als voet baller terug in te lijven en zo doende draafde hij al enkele keren in het RIA-shirt in de hoofdmacht van de Westdor- penaren. Door steeds te werken in de hoek waar de klappen vallen, Gerrit Emans, de gekwelde trainer van Zaamslag: „On danks alle ellende heb ik veel geleerd in deze moeilijke pe riode" - foto de stem corjdeboer zou je kunnen verwachten dat Emans het trainersvak op korte termijn vaarwel wil zeg gen of in ieder geval naar een andere club uit gaat kijken. Niets van dit alles is echter op Emans van toepassing. „On danks alle ellende heb ik veel geleerd in de toch wel moeilij - ke periode. Ik weet nu veel be ter dan voorheen hoe je een ploeg op kunt vangen als het even tegen zit. Normaal krijgt je te maken met ploegen die zichzelf op kunnen pepDen Zaamslag kan dat niet meer en dan is het de taak van de trainer om er voor te zorgen dat er toch voldoende motiva tie is om door te gaan. Zeker voor een ploeg die steeds op de tenen moet lopen om bij te blijven is dat een keiharde noodzaak. Het enige geluk dat wij mee hebben en dat uiter mate belangrijk is, is dat de sfeer goed is gebleven. Daar om blijf ik geloven in een goe de aloop", aldus de 32-jarige Westdorpenaar. Van onze sportmedewerker GOES - Leden van de wieler club Theo Middelkamp krij gen evenals vorig jaar weer de kans de gladde ijzers onder te binden op De Uithof in Den Haag. En wel tegen de geredu ceerde prijs van vijftien gul den, alles inbegrepen. Dit schaatsuitstapje wordt gehouden zondag 11 december. Vertrek vanaf de Westwal in Goes om acht uur 's morgens. Er is nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar bij G. Geerlings. .Juniorencompetitie A-junioren Hoofdklas A (201): Terneu/.en Al-Yerse- ke Al 8-0. Groep A2 (202): DFS Al-Colpl. Boys Al 4-2, Duivoland Al-Bruse Bovs Al 0-3 Groep A4 (204): RCS A3-Vlissin gen A2 0-5, Middelburg A4-Kloetinge A3 4-1. Robur A2-GPC A2 4-3, Zld Sport A2-Middelburg A3 T»-2. Kapelle A2-Dau- wcndaele A2 afg Groep A5 (205): Veere Al-Meeuwen Al 0-2, GPC Al-Zld Sport Al 3-0. Noormannen Al-Oostkapelle Al 4-0. Groep A6 (206): Breskens Al-Hoek Al 1-4, Sluiskil Al-Tern Boys Al afg Aardenburg Al-Terneu/en A2 afg IJ zendijke Al-Hoofdplaat Al afg Groep A7 (207): Hontenisse-Al- Zaamslag Al 2-1. B- en C-junioren Regio BI (301): RCS Bl-'s-H Arendsker- ke BI 5-0 Groep B (306): Middelburg B4- Walcheren B2 1-6. Groep B8 (308): Schoondijke B2- Dauwendaele B2 2-3, GPC BI-Breskens BI 7-0 Groep B9 (309): Noormannen Bl-Zld. Sport BI 7-4, Vlis singen B2-Oo.stkapelle BI 1-2. Groep C2 (402): Wissenkerke Cl-Mevo Cl 3-0. Groep C6 (406): SKNWK Cl-Wemeldinge Cl 14-0. Groep C7 (407): Meeuwen Cl-Se- rooskerke Cl 6-0, Noormannen Cl-RCS C2 0-7, Ritthem Cl-Domburg Cl 6-0, Zld Sport Cl-Walcheren Cl 5-2. Groep C8 (408): Zeel and ia C2-RCS C3 5-1. Middel burg C4-RCS C5 0-9 Groep C9 (409): Zee- landia Cl-Vliasingen Cl 2-6, Middelburg C2-Middelburg Cl 0-8, Vlissingen C2- VCK Cl 1-3. Groep C10 (410): Walcheren C2-Dauwendaele C3 2-1, GPC C2-Mid- delburg C3 1-3, Vlissingen C4-Breskens C2 0-9.

de Stem | 1983 | | pagina 9