TWEE NIEUWE MOTELS: 50 ARBEIDSPLAATSEN DE STEM 4Roep PZEM-top tot de orde 'Defensie moet opschieten met bestelling bij De Schelde' Onrust onder tijdelijk personeel Deltadienst Werklozen starten met landschapsverzorging I :rwet PAGINA ZEELAND 1 gemeente Ongeloof I '!'ertentie-expl. OUD-DIRECTEUR GEB: Dertien maal ingebroken: buit twaalf kleuren-tv's Twee gewonden bij botsing te Oostburg UNIE B Ontslag dreigt na weigeren vast dienstverband DINSDAG 6 DECEMBER 1983 Boeing bouwdoos. mooi ver- nagemaakt ouders van Terneuzen 3 het bepaalde in artikel Bepalingen Milieuhygie- dat zij voornemens zijn de d.d 2 augustus 1983 13 ingekomen aanvragen /olge de Hinderwet van: Srauwer-Rijkaert, Kanaal- zoor het oprichten en in een inrichting voor het b- en genotmiddelen op r bekend Noordstraat 80, itelts Diensten b.v., Mr. te Terneuzen, voor het ng hebben van een druk st perceel plaatselijk be- inweg 37, Terneuzen. junnmg zijn voorwaarden ng van gevaar, schade ot '9 en, de aanvragen en an- ikken liggen met ingang gemeente-secretarie, at en wel tot 20 december i 09.00 tot 12.00 uur en en elke donderdagavond Degenen, die de stukk® donderdagavond worde f mededeling te doen (te >3). e degenen die bezwaren r aanleiding van de aa - aantoont, dat hij daartc at is geweest, kunnen t gemotiveerde schnne j met betrekking tot de o arsohrift indient, kan ver gegevens niet bekend te r 1983 1 wethouders voornoemd, Ockeloen, burgemeester e Brauwer, loco-secretaris Duitser gaat in Sluis 6,3 miljoen investeren Van een onzer verslaggevers SLUIS - Het lijkt in deze economisch zo kom mervolle tijden een sprookje, maar volgens Günther Schulz is het de pure waarheid. Met behulp van onder meer Zwitserse en Duitse banken gaat de gepensioneerde bouwkundig ingenieur 6,3 miljoen gulden investeren in Sluis. Voor dat geld komen twee motels tot stand, voorzien van cafe's, restaurants, sauna's, fitness-centra, bowlingbanen, wintertuin en conferentie ruimten. Dit alles is goed voor io'it 50 nieuwe arbeidsplaat sen. De 50-jarige Duitser, die een half jaar geleden in Sluis neerstreek, heeft inmiddels het voormalige seminarie aan de St. Annastraat gekocht, evenals het schuin tegenover dit pensionaat gelegen be drijfsterrein van de failliete firma Du Fossé. In het semi narie zijn de verbouwings werkzaamheden in volle gang zodat motel 'Grensland' al op 22 december zijn deuren kan openen. De nieuwbouw op het Du Fossé-terrein - motel 'An na' - moet volgend jaar sep tember klaar zijn. Tweede Knokke „Het is de eerste aanzet om van Sluis een tweede Knokke temaken", zegt Schulz, die ook nog plannen heeft voor een wildpark. „Uit de onder zoeken, die de bij het project betrokken banken hebben la ten uitvoeren, blijkt dat de helft van de toeristen die in Sluis en omgeving terechtko men voor hun overnachtingen naar Knokke trekken. Aan de ene kant omdat de accomoda tes hier niet voldoen, ander zijds omdat Sluis te weinig vertier kan bieden". Vandaar ook dat de twee motels (samen 66 kamers) een hoop extra voorzieningen krij - gen, zodat de gasten zich ter plaatse kunnen vermaken. Ook wil Schulz elke maand artiesten van internationale allure laten optreden en zal hij gratis bussen inzetten om zijn gasten naar het strand, naar Knokke of naar mooie plekjes alders in Zeeland te vervoeren. De verrichtingen van de Duitser worden door het Slui- se gemeentebestuur 'echter vooralsnog met enig ongeloof gadegeslagen. Ook blijkt er n°g nauwelijks contact te zijn geweest tussen Schulz en de gemeente. „Vandaar dat ik de man maar eens heb uitgeno- ®gd voor een gesprek", aldus burgemeester J. Asselbergs, ®e gisteren niet op de hoogte bleek dat het voormalige se- rnrnarie al over enkel weken motel zal worden geopend. „Een vreemde zaak", vindt ■sselbergs. „De gemeente is oor de makelaar ingelicht dat e beer Schulz pas vorige vtek het pensionaat heeft ge- tent en dat de koopakte half uari volgend jaar wordt Het lijkt mij on- -. vooh zuidwest nederland Kantoren Doorneuzen, Hulst en Goes, "essen en telefoonnum- rs °P pagina 2. "«actie ^neuzen: Rein van der m (editie-chef), Jan Jan- f (Plv. chef), Frank Dey, „el de Schipper, Cor de (foto), Ton Koomen ,b°rt). Hulst: Eugène Ver- i., 'en Goes: Gé van Ber- Middelburg: Henk Post- hostburg; Co Meertens. I koepunten I j.'be'erzande: mevr. Neve, «exanderstr. 4, 01148- 'ecteur Zeeland: C. I Drivé 01150-95839. Me- mogelijk dat hij dan al op 22 december het motel kan ope nen". Een andere kwestie waar de burgemeester ophel dering over wenst zijn de ver bouwingswerkzaamheden die momenteel in snel tempo wor den uitgevoerd. „Het lijkt mij toch toe dat daar bouwver gunningen voor nodig zijn, maar die zijn niet aange vraagd". Veel tijd Ook zou het onmogelijk zijn dat Schulz al begin volgend jaar kan beginnen met de bouw van het tweede motel op het voormalige terrein van Du Fossé. Burgemeester Assel bergs: „Het bestemmingsplan ter plekke moet dan toch eerst gewijzigd worden en een der gelijke planologische voorbe reiding kost nu eenmaal veel tijd. Uiteraard zijn we erg in genomen met dergelijke plan nen, maar de heer Schulz moet wel begrijpen dat er regels zijn waar ook hij zich niet aan zal kunnen onttrekken". Van een onzer verslaggeve MIDDELBURG - Het Zeeuws provinciebestuur en de Zeeuwse gemeenten moeten topfunctionarissen van de PZEM verbieden om reclame te maken voor kernenergie. Dat schrijft oud-direc teur ir. P. Vrij landt van het Gemeentelijk Energie bedrijf Hilversum in een brief aan de Zeeuwse be stuurders. Hij spreekt hen daarbij aan in hun hoeda nigheid als aandeelhouder van de PZEM en daarmee ook van de Samenwerken de Elektriciteits Produc tiebedrijven (SEP). Vrij landt heeft zich met name gestoord aan de be togen van SEP- en PZEM- functionarissen tijdens het symposium 'Tien jaar kernenergie in Borssele' dat op 27 oktober in Mid delburg plaatsvond. Vol gens Vrijland maken de betrokkenen regelmatig propaganda voor atoom energie met geld van de burger. Deze 'eenzijdige beïnvloeding' moet in zijn ogen met kracht bestreden worden. „Ongecontroleerd, eigenmachtig optreden van deze medewerkers heeft te lang geduurd." Gezien de huidige over capaciteit aan vermogen om elektriciteit te produ ceren noemt Vrijland de door SEP-direceur ir. J. Wij mans bepleitte bouw van drie grote atoomcen trales 'geldwegsmijterij'. „Warmtekracht en ener giebesparing zijn veel gun stiger". Het dagelijks provincie bestuur heeft de staten machtiging gevraagd om haar de brief 'ter afdoe ning' in handen te geven. De Zeeuwse staten hebben altijd op het standpunt ge staan dat het de PZEM-di- rectie vrij staat privé-me- ningen naar buiten te brengen. Vrijland echter vindt dat privé-meningen vaak op officiële wijze naar buiten worden ge bracht. Günther Schulz voor het oude seminarie, dat snel wordt omgebouwd tot één van de twee motels, die de Duitser a raison van 6,3 miljoen gulden in Sluis gaat neerzetten. eotodestem cor j de boer Maar de Duitser is van me- lucht is. „We krijgen steun van ning dat er geen vuiltje aan de de gemeente en ook van de provincie", weet hij Grensland-motel gaat „Het gega randeerd op 22 december open en alle inwoners van Sluis kunnen tussen 15 en 17 uur gratis bier komen drinken". Van onze correspondent BRESKENS - Dieven zijn het afgelopen weekeinde actief geweest op het recreatiepark Schoneveld bij Breskens. In totaal werden 13 kleuren-tv's buitgemaakt. De ongenode gasten ver schaften zich toegang tot 12 zomerwoningen op het terrein van Schoneveld en gingen aan de haal met de aanwezige tv's. De recherche van de groep West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Van onze correspondent OOSTBURG - Een bromfiet ser en zijn duo-passagier zijn het afgelopen weekeinde ge wond geraakt bij een aanrij ding te Oostburg. Het ongeval gebeurde op de kruising Oprit/Nieuwstraat, waar bromfietser I.R. uit Zuidzande en zijn duo-passa gier De H. uit Schoondijke geen voorrang kregen van D. de P. uit Schoondijke. De bromfiets moest uitwij ken en kwam in botsing met de auto van H.M. uit Aarden burg, die op de Oprit stond te wachten om de Nieuwstraat op te rijden. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De ver vanging van nieuwe m-fre- gatten voor de krijgsmacht moet nu snel afgehandeld worden, zo vindt de Zeeuwse Unie BLHP-bestuurder Ron Jacobs. „Anders komt straks de opdracht voor De Schelde los, maar bestaat het bedrijf niet meer". Volgens hem is er in de onderhandelingen tussen De Schelde en de overheid al leen nog onduidelijkheid over de prijs en een aantal technische details. De unie bestuurder wil dat er nu een principiële uitspraak van de overheid komt. Bij De Schel- de bouw kunnen worden ge- de moet zo snel mogelijk met start. van een onzer verslaggevers ZIERIKZEE/DEN HAAG - Onder de 130 medewerkers van de Deltadienst van Rijks waterstaat met een tijdelijk dienstverband is ernstige on rust ontstaan na de weigering van de top van Rijkswater staat al deze mensen na de op heffing van de Deltadienst in vaste dienst aan te nemen. De meesten van hen werken in Zeeland, te weten in Zierikzee, Burghsluis en Middelburg. Zij zijn direct bij de bouw van de stormvloedkering betrokken. Het ligt in de bedoeling de Deltadienst rond 1987 op te heffen. De Oosterscheldwer- ken - het sluitstuk van de Del tawerken - zijn dan klaar. Voor de medewerkers met een vaste aanstelling is er binnen Waterstaat wel een andere baan, al zal dat lang niet altijd in Zeeland zijn. Zoals De Stem onlangs be richtte, zullen honderden Zeeuwse medewerkers van de Deltadienst moetern verhui zen, een operatie waaraan ook volgens de topdirectie van Rijkswaterstaat niet te ontko men valt. Kritiek Veel medewerkers en mede werksters met een tijdelijk dienstverband hebben kritiek op de wijze waarop Rijkswa terstaat de zaken heeft aange pakt. Zij vinden -en op kanti nebijeenkomsten is dat duide lijk tot uiting gekomen- dat er door Den Haag een te strak beleid wordt gevoerd. Met de dienstcommissie binnen Wa terstaat (een soort onderne mingsraad) wordt nu overlegd „of en zo ja op welke wijze de belangen van de medewerkers in tijdelijke dienst verder be hartigd kunnen worden". Het hoofd van de Delta dienst, i». H. Engel, wijst er op dat alle betrokkenen bij hun aanstelling te horen hebben gekregen dat het om een tijde lijke baan ging, en dat bij het gereedkomen van de taak an der werk zou moeten worden gezocht. „Bij tal van gelegen heden hebben we tegen de mensen gezegd: ploeg je eigen akker, ontwikkel je eigen mo gelijkheden", aldus ir. Engel. Geen zekerheid Na volgend jaar wordt een begin gemaakt met de afbouw van de Deltadienst. Dan liggen de funderingsmatten voor de stormvloedkering in de Oos- terscheldemonding, en een be langrijk deel van de uitvoe ring is dan begonnen. Het werk gaat dan in omvang te rug. Ir. Engel: „Rijkswater staat is in de eerste plaats ver antwoordelij k voor de mensen in vaste dienst, en kan de tij delijke krachten, van wie de taken vervallen, geen zeker heid geven. Dat zou ook niet reëel zijn". Het hoofd van de Delta dienst sluit overigens niet uit dat er voor specialisten met een tijdelijk dienstverband, waaraan grote behoefte be staat, straks toch een (vaste) plaats zal zijn. „Het is natuur lijk vervelend voor de mensen -ook voor het personeel van de aannemer- dat het werk af loopt, maar zo gaat dat nu eenmaal". Intussen is het onwaar schijnlijk dat alle vaste mede werkers van de afdeling Wa terbouwkundige Werken-Oost van de Deltadienst in Bergen op Zoom na'de opheffing van de Deltadienst definitief bij de Directie-Zeeland van Rijks waterstaat ondergebracht kunnen worden. Andere afde lingen van de Deltadienst, met name die te Zierikzee en Burghsluis, solliciteren even eens naar in Zeeland openval lende functies. „Wij hebben ook aan de Oosterscheldewer- ken gebouwd", zo lieten zij de leiding van Waterstaat on langs weten. Bekeken wordt nu hoeveel mensen de Direc tie-Zeeland extra nodig heeft voor het beheer van de Delta werken. Als onderdeel van een project landschapsverzorging zijn gisteren acht werklozen (zeven mannen en een vrouw) uit de ge meenten Oostburg en Sluis begonnen met het snoeien van zo'n 180 iepen aan de Ringdijk-Zuid te Cadzand. Het karwei is opgezet door het werklozenproject Oostburg/Sluis en zal ongeveer vier dagen in beslag nemen. Daarna gaat men verder met het opschonen van een 150 meter lange meidoorn-heg en met het aanplanten van bomen op diverse plaatsen. Volgens coördinator Huub de Vilder van het werklozenproject zal men tot het eind van het jaar met de landschapsverzorging bezig zijn. - foto de stem cor j.be boer

de Stem | 1983 | | pagina 9