en uitgeschakeld 'Wisseltruc' van Kloosterboer AZC-coach Geurtsen:6We zijn bestolen' ruime vo Uitslagen IJsselcup Falk-Larssen in grote vorm Titel vo Middell MAANDAG 5 DECEMBER 1983 PAGINA SPORT door Rob vin Deursen door Rob van Doursen MAANDAG 5 DECEMB Disco Love mede aan de leiding MELBOURNE (ANP) - Het snelle gras in Melbourne bezorgt John McEnroe nog geen hoofbrekens. De Amerikaan handhaaft zich tot nu toe moeiteloos tij dens zijn debuut in de Open Australische tenniskam pioenschappen, waar een prijzengeld van ruim 3,3 miljoen gulden klaar ligt. De ais tweede geplaatste Mc Enroe stond in zijn drie partijen pas een set af, zater dag in de tweede ronde tegen de door hem als 'lastig' omschreven Tony Giammalva. Ivan LendI had meer moeite zijn toppositie waar te maken. De Tsjechoslowaak, die al ge ruime tijd over oververmoeid heid klaagt, beschikte tegen McEnroe's boezemvriend Pe ter Fleming over juist vol doende fut om zijn eliminatie te voorkomen. In een twee uur en twaalf minuten durend ser veer- en volleergevecht bleef Lendl aan de positieve kant van de score: 6-7,7-6,6-3,6-4. McEnroe en Lendl dienen ernstig rekening te houden met Johan Kriek, de winnaar van de laatste twee edities in Melbourne. De tot Amerikaan genaturaliseerde Zuidafri kaan sloeg zich met opmerke lijk gemak door de eerste drie ronden. In de achtste finales ontmoet hij John Lloyd, de echtgenoot van de afwezige Chris Evert. Lloyd lijkt na ja ren van vergetelheid bezig te zijn aan een opvallende ren tree. In New York reikte hij op Flushing Meadow tot de laat ste acht, in Melbourne scha kelde hij zondag de als veer tiende geplaatse Steve Denton, in '81 nog finalist, uit. Lloyd, 141ste op de wereldranglijst, maakte vooral indruk met zijn returns op de kanon-opslagen van zijn tegenstander. Een dag eerder dan Denton verliet Vitas Gerulaitis (zesde) lusteloos het strijdtoneel. De wisselvallige New Yorker had weer eens zo'n enorme off day, dat zelfs de totaal onbe kende Kuharszky gemakke lijk de winst binnenhaalde. Gerulaitis had na afloop geen excuus. „Toen ik uit bed stap te, voelde ik me al niet lekker. Dat gevoel bleef me op de baan achtervolgen. Voor Ku harszky was het geen kunst te winnen. Zelfs de ballenjongen had hier dik van mij gewon nen". De derde gereputeerde spe ler, die zijn plaatsing niet waarmaakte, was Brian Tea cher. Tegen het 18-jarige Australische idool Pat Cash leek Teacher vlot uitgeran geerd te worden. Na twee ge wonnen sets verwierf Cash zich in de derde op de stand 5-1 zes matchpunten. Niet al leen deed de Amerikaan ze al le zes te niet, hij sloeg in de daaropvolgende games vele winnende slagen en Cash kwam in gevaar. De derde set sleepte Teacher via de tie break binnen, de vierde met 6-2 en in de vijfde ging het langdurig gelijk op: 5-5. Pas in de elfde game slaagde Cash er weer in de opslag van zijn te genstander te doorbreken om daarna onder ovationeel ap plaus van het publiek de over winning te grijpen. In de achtste finales staat Cash op de baan tegenover Lendl, van wie hij op Wimble don kansloos verloor. Mats Wilander en Roscoe Tanner bonden in de derde ronde de strijd aan, nadat bei den op zaterdag een mara thonduel hadden gespeeld. Tanner liet het zover komen, dat zijn partij tegen Mike Bauer op 12-12 in de vijfde set wegens duisternis onderbro ken moest worden. Na zonsop gang maakte Tanner de wed strijd in twee games (14-12) uit. Het urenlange duel had evenwel zoveel energie gevre ten, dat hij tegen Wilander niet zijn normale opslagge- weld ontplooide. Wilander be schikte in het niet al te specta culaire duel over de langste adem en won in vier sets (6-2, 6-7,6-3,6-1). Bij de dames schiet Martina Navratilova als een raket op haar doel af: de open Australi sche titel. In de tweede ronde stond de Amerikaanse miljo- naire welgeteld 43 minuten, inclusief wisselingen, op de baan om de Australische Eli sabeth Sayers alle tennisple- zier te ontnemen 6-0,6-1. Marcella Mesker, die vrij dag geëlimineerd werd in het enkelspel, is in de eerste ronde van het dames dubbelspel uit geschakeld. Met haar Austra lische collega Susan Leo ver loor zij in twee sets (4-6, 5-7) van de Australische combina tie Nerida Gregory en Berna- dette Randall. UITSLAGEN Herenenkelspel: tweede ronde: Kriek (VSt) - Strode (VSt) 6-2, 7-5, 6-2, Jarryd (Zwe) - Drewett (Aus) 6-4, 7-6, 6-2, Andrews (VSt) - McCurdy (Aus) 6-4, 6-7, 7-5, 7-6, Masur (Aus) - Youl (Aus) 6-4 ,7-6, 7-6, Krishnan (Ind) - Gitlin (VSt) 6-2, 6-7, 6-4,3-6, 6-1, McEnroe (VSt) - Tony Giammalva (VSt) 6-3, 1-6, 6-3, 6-3, Denton (VSt) - Dupre (VSt) 4-6, 6-2, 6-3, 6-4, Mayotte (VSt) - Sammy Giammalva (VSt) 7-5, 6-3, 6-4, Freeman (VSt) - Pfis- ter (VSt) 6-1, 6-7, 7-6, 6-1, Tanner (VSt) - Bauer (VSt) 7-6, 3-6, 4-6, 6-3,14-12; derde ronde: Kriek (VSt) - Andrews (VSt) 6-0, 6-4, 6-2, Meyer (VSt) - Leach (VSt) 6-4, 7-6, 6-4, Nystrom (Zwe) - Kuharsky (Hon) 6-4, 6-4, 6-2, Tim Gullikson (VSt) - Freeman (VSt) 6-7, 6-2, 6-4, 7-6, Fitzgerald (Aus) - Lewis (NZ1) 6-3, 7-6, 6-1; Cash (Aus) - Teacher (VSt) 6-4, 7-6, 6-7, 2-6, 7-5, Lloyd (GBr) - Denton (VSt) 7-6, 6-2, 6-3, Jarryd (Zwe) - Anger (VSt) 6-3, 2-6, 6-2, 6-1, Lendl (Tsj) - Fleming (VSt) 6-7, 7-6, 6-3, 6-4, McNamee (Aus) - Hocevar (Bra) 4-6, 7-6, 7-6, 4-6, 6-3, Wasur (Aus) - Flach (VSt) 6-1, 7-6, 7-6, McEnroe (VSt) - Krishnan (Ind) 6-4, 7-5, 6-1, Telt- scher (VSt) - Tom Gullikson (VSt) 6-7, 6-4, 3-6, 6-4, 6-3, Smid (Tsj) - Borowiak (VSt) 6-4, 3-6, 6-1, 6-4, Wilander (Zwe) - Tanner (VSt) 6-2, 6-7,6-3.6-1. Damesenkelspel: tweede ronde: Wendy Turnbull (Aus) - Lele Fo- rood (VSt) 6-2, 6-2 Jo Durie (GBr) - Gigi Fernandez (VSt) 6-2, 6-2, Zina Garrison (VSt) - Camille Benjamin (VSt) 6-0,6-2, Ros Fairbank (ZAf) - Catherine Suire (Fra) 6-2, 6-2, He lena Sukova (Tsj) - Betsy Nagelsen (VSt) 6-3, 6-3, Sylvia Hanika (WD1) - Corinne Vanier (Fra) 6-2, 6-1, Claudia Kohde (WD1) - Lori McNeil (VSt) 7-6, 3-6, 6-4, Carling Bassett (Can) - Anne Minter (Aus) 6-1,2-6,7-5, Alycia Moulton (VSt) - Jennifer Mundel (ZAf) 7-5,1-6, 8-6, Martina Navratilova (VSt) - Eliza beth Sayers (GBr) 6-1,6-0, Barbara Potter (VSt) - Anne Hobbs (GBr) 7-5, 4-6, 6-4, Catherine Tanvier (Fra) - Billie Jean King (VSt) 7-6, 4-6, 6-4, Sharon Walsh (VSt) - Ha- na Mandlikova (Tsj) 6-2,1-0 Mand- likova trekt zich terug; Eva Pfaff (WD1) - Anne White (VSt) 7-5, 6-4. Pam Shriver (VSt) - Pascale Para dis (Fra) 6-3, 6-2, Kathy Jordan (VSt) - Virginia Wade (GBr) 6-4, 4-6,6-4. Damesdubbelspel: eerste ronde: Nerida Gregory/Bernadette Rand all (Aus) - Marcella Mesker (Ned) /Susan Leo (Aus) 6-4,7-5. De Nederlandse Judith Warringa heeft in de finale van het dames enkelspel van een internationaal toernooi in Telford (Eng) verloren van de Amerikaanse Carol Daniels. Warringa ging in twee sets ten onder: 5-7 en 4-6. Judith War ringa won met de Roemeense Mihai wel het damesdubbel spel. Met 7-5 en 7-6 werd de Belgisch/Engelse combinatie Schuurmans/Mair verslagen. DEVENTER - Jarenlang werd in het Nederlandse schaatswe- reldje 'gezeurd' over het ont breken van de mogelijkheid om wedstrijden te rijden op de Medeo-baan van het Russi sche Alma Ata. KNSB-direc- teur Wim Comello schoot in de afgelopen seizoenen elke Rus aan die hij tijdens internatio nale toernooien waar ook ter wereld te spreken kon krijgen. Steeds luidde het verzoek: „Wij Nederlanders willen ook wel eens de kans krijgen om op die wonderhaan te schaat sen. Al is het maar om onze nationale records scherper te kunnen stellen". Jaloers werd dan ook gekeken dit seizoen, dat zaterdag van start ging met de strijd om de IJsselcup in Deventer, naar de Neder- zelf maakte dat twee seijot landse dames, die op 14 en 15 januari het Europees kam pioenschap in Alma Ata kun nen betwisten. „Een unieke kans op scherpe tijden. Ook vertaald naar de Olympische Winterspelen", heette het. Maar zoals het er nu naar uit ziet, zal de Nederlandse da mes-top het gebeuren achterin Rusland richting Chinese grens aan zich voorbij laten gaan. Dames-coach Ij aart Kloos terboer kondigde tenminste zaterdag in Deventer aan dat het „best wel eens zou kunnen dat van de eerste vier van het Nederlands kampioenschap (eind december in Groningen) alleen nummer een naar Alma Ata gaat en de andere drie thuisblijven". Een soort opge poetste B-ploeg dus. Klooster boer onderbouwde zijn op merkelijke voornemen met: „De vier leden van mijn ploeg, die toch al bijna zeker zijn van deelname aan de Winterspelen wil ik niet overbelasten. We moeten met die vier (Ria Vis ser, Thea Limach, Ali Boors- ma en Ina Steenbruggen. R.v.D.) voorzichtig zijn. In een Olympisch seizoen moet nu eenmaal alles wijken voor het grote doel. En dat is dit keer Serajevo". Of het bestuur van het Ne derlands Olympisch Comité met deze 'wisseltruc' van Kloosterboer zo blij zal zijn, valt te betwijfelen. Immers, terwijl de ClOS-docent uit Heerenveen zijn toppers in be scherming neemt, schuift hij anderen in feite een beetje stiekum naar Olympische kwalificatie-normen. Ria Visser, zaterdag via 44.36 (500 meter, tweede) en 2.15.15 (1500 meter, eerste) win nares van de individuele kamp van de dames om de IJsselcup, zal echter geen traan laten als zij niet naar het EK in Alma Ata hoeft af te reizen. „Ik had al, voordat er in onze ploeg over gesproken werd, in mijn achterhoofd dat het niet erg gunstig uitkwam. Je weet dat het daar niet allemaal roze- geur en maneschijn is. De lan ge reis, het slechte eten, het hoogte-verschil; het zou best verstandig kunnen zijn om niet te gaan. Tenslotte kunnen we ons eind januari via het wereldkampioenschap in De venter alsnog waarmaken. Echt, ergens is het natuurlijk jammer, maar voor mij hoeft het niet zo nodig". Ria Visser was overigens niet zo gelukkig met haar zege in Deventer. Immers, bij de dames leeft het bijgeloof dat de winnares van het toer nooit] e in Deventer een slecht nen geleden mee. In '81 vierde zij ook (44.94 en 212? en toen ging het later het maal mis. Visser: „Ik vond i! zielig om nu die beker niet ontvangst te nemen, maar neem hem niet mee naar hs Ik heb dat ding aan Kloosk boer gegeven. Die moet maar voor mij bewaren..." Ria Visser was trouwe^ enige van de dames-kerrmk die zaterdag naar behore presteerde. Met name Boorsma, Nederlands sprint kampioene, zakte door het Kloosterboer nam zijn echter volledig in besch» ming. „We zitten nog volop!, training. De een verwerkt 4 wat sneller dan de and? Vandaar dat hieraan conclusies verbonden worden". seizoen tegemoet gaat. Visser llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiin DEVENTER - Het ene conflict (deelname Dom-trofee) binnen de Koninklijke Ne derlandse Schaatsen rijders Bond is nog niet uit beeld of het volgende daagt al weer aan de einder. Zaterdag tijdens de strijd om de IJsselcup van de heren-top van de gewesten van de KNSB (voor de elfde keer gewonnen door Friesland) bleken na melijk Henk Boer, de coach van de all- rounders, en Gauke Nijholt, trainer van de sprint-kernploeg, bepaald niet op een lijn te zitten wat be treft de onderlinge se lectie van hun forma ties voor de Winter spelen van Serajevo. Boer stelde voor het week einde van 14 en 15 janauri te gebruiken om de all-rounders, die menen kansen te hebben op de 500 en 1000 meter, in Da- vos tegen de sprinters te laten rijden. Nijholt ging daar ech ter onder geen voorwaarde mee akkoord. De coach van de sprinters: „Afgesproken is dat Wfest-Berlijn, de landen-ont- moeting Nederland-Noorwe- gen-Zweden en het weekeinde van 21 en 22 januari in Davos dit seizoen gelden als Olympi sche kwalificatie voor de sprinters. En daar wijk ik geen duimbreed vanaf. Boer heeft er bij gezeten, toen die afspraken werden gemaakt. Dus toen wist hij ook dat zijn ploeg op 21 en 22 janauri het Europees kampioenschap in Larvik moest rijden. Dan moet hij nu niet proberen het hele zaakje op z'n kop te zetten". Nijholt, die weet dat hij bin nen de Beleidsgroep Training van de KNSB een zwakke po sitie bekleedt (Kloosterboer en Hein Vergeer, de winnaar van het eindklassement bij de heren. Verheyen volgen meestal de voorstellen van Boer), zal ove rigens wel half januari in Da- vos met zijn ploeg verblijven. „Toch weiger ik. Je kunt niet alle wedstrijden met Olympi sche druk op de ketel rijden", aldus Nijholt, die van het NOC vorige week te horen kreeg dat Ykema en Kuiper na West-Berlijn inderdaad tot de potentiële kandidaten voor Serajevo behoren. Henk Boer glimlachte ge heimzinnig toen hij van de voor hem starre houding van Nijholt op de hoogte werd ge steld. Boer: „Als we tot 28 en 29 januari moeten wachten, wordt het te laat. Als Nijholt niet wil, dan zetten wij op 14 en 15 januari in Davos tijden neer en dan moeten de keuze heren van het NOC maar ver der beslissen". Overigens wei gert Nijholt ook op 28 en 29 ja nauri in Davos zijn mannen de baan op te sturen voor een confrontatie met de all-roun ders. Het afstasten van de moge lijkheden tussen Boer en Nij holt overheerste zaterdag het - inderdaad niet beste - preste ren op het ijs van de vader landse schaatstop bij de heren. Hein Vergeer, het vechters baasje uit het Zuidhollandse Haastrecht, zegevierde in het individueel klassement. En dat mocht bij aanwezigheid van mannen als Hilbert van der Duim, Yep Kramer, Frits Schalij, Jan Ykema en Geert Kuiper een verrassing worden genoemd. Dat vond Vergeer zelf ook. „Ik kan me niet, zoals anderen, bewust inhouden. Ik rijd altijd om te winnen. Ik wilde ook rustig aan doen. En als je dan wint, is het toch vreemd". Vergeer, op de lijst van mogelijke kandidaten voor Serajevo, relativeerde de waarde van zijn zege. Al vond hij wel, dat „de overwinning leuk was meegenomen". Achter Vergeer bezette Hil bert van der Duim de tweede plaats. De Europees kampioen boekte met Kramer en Ver geer alleen op de 1500 meter een acceptabel resultaat: 2.02.03, tegen afstandswinnaar Kramer 2.01.80 en nummer twee Vergeer 2.01.94. Van der Duim, die op de 500 meter op het eerste rechte stuk mis sloeg, maakte zich echter geen zorgen. „De macht ontbreekt nog. Maar dat komt wel. Tot het laatste rondje op de 1500 meter zat ik goed. Had ik zo door kunnen gaan, dan zou ik onder de 2 minuten zijn geëin digd. Nu klapte ik dicht. Niet erg in dit stadium van het sei zoen", aldus Van der Duim. Frits Schalij viel met 41.59 en 2.06.30 het meest tegen in De venter. „Geen paniek. Ik ben nog maar net van die voor hoofdsholte-ontsteking af en ik mag me niet forceren", ver telde Schalij ter eigen gerust stelling. TONDSBERG (ANP) - Pedro van Raamsdonk, de Neder landse bokskampioen bij de amateurs in het middenge wicht, heeft zich zondag in het Noorse Tondsberg verzekerd van een plaats in de Neder landse afvaardiging naar de Olympische Spelen in Los An geles. De Amsterdammer won in de Noorse plaats een interna tionaal toernooi door in de fi nale de Pool Dawiek te ver slaan. In de tweede ronde ging Dawiek op een rechtse directe op de kin zwaar knock out. Van Raamsdonk behaalde toernooi. Na de eerste plaats in daarmee zijn vierde overwin- Acropolistoernooi in Athe- ning in een internationaal ne Üuni) zegevierde hij in het mini-Hollandtoernooi en in een toernooi in Denemarken. Elke overwinning werd door het Nederlands Olym pisch Comité (NOC) gehono reerd met een punt. De Am sterdammer, die door zijn prestaties in het verleden al een punt rijk was, kwam door de winst in Tondsberg op het door het NOC gevraagde to taal van vijf punten. Half december komt Van Raamsdonk nog uit in een wedstrijd in Indonesië, waar na in januari een sterk bezet internationaal toernooi in Stockholm volet. GENUA (ANP) - Zelfs George Geurtsen viel uit de toon. De AZC-coach, die eerder na thuisoverwinningen tegen Spandau en Pro Recco de du bieuze arbitrage stoïcijns van de hand wees, kon zijn opwin ding na het arbitrale geflik flooi in Genua, waar Pro Rec co de Europacup waterpolo voor landskampioenen won, niet de baas. „Schande. Wij zijn bestolen. Dat doelpunt was zuiver ongeldig", brieste de wereldbefaamde arbiter uit Doorwerth, die in Europese scheidsrechterskringen een machtig partijtje meeblaast. Geurtsens woede betrof Pro Recco's achtste doelpunt, elf seconden voor tijd, waarmee de Italiaanse kampioen de eindstand op 8-5 bracht en de Europese beker voor lands kampioenen voor de tweede keer in de wacht sleepte. Elf tellen voor het einde schoot D'Altrui bij 7-5 naast het doel van Ruud Misdorp. De AZC- spelers trokken direct daarop ten aanval in een laatste po ging de marge te halveren, waardoor de Europese beker door de thuiswinst van 10-8 in Alphens bezit zou belanden. Op dat kritieke moment greep de Joegoslavische arbi ter Matusic in de Genuese heksenketel (5000 toeschou wers) in. Hoewel het schot van D'Altrui niet door Alphense handen was beroerd, kende hij op advies van de Italiaanse lijnrechter een hoekworp toe aan de' Italianen. Nog was het leed te overzien geweest, als Matusic conform de reglemen ten gewacht had met het ne men van de corner, totdat de Alphense spelers rond de eigen twee meter-lijn waren teruggekeerd. Maar de Joego slavische losbol liet in strijd met alle spelregels de bal ra zendsnel door Tronchini ne men. International Galli ont ving de bal vrij als een vol- geltje voor Misdorp, schoot uit pure nervositeit eerst op de lat, daarna tegen Misdorp op en pas in derde instantie maakte hij de winnende tref fer: 8-5. Misdorp kon zijn beheersing niet bewaren en protesteerde heftig tegen de scheidsrech terlijke beslissing. Toen Matu sic daaraan geen gehoor gaf, wierp de Hagenaar de bal driftig naar het hoofd van de Joegoslaaf, die de doelman daarop voor de rest van de wedstrijd uitsloot. Misdorp bleef na afloop fu rieus. „Voor zoiets heb je een jaar keihard getraind. En dan word je door een stelletje boe ven gepakt. Ten eerste was het een zuivere keepersbal. Daar naast mag Matusic op deze wijze het spel nooit laten her vatten. We zijn gepakt en dan zeggen ze tegen mij dat ik nog rustig moet blijven ook. Waar ben je dan mee bezig?". George Geurtsen wees na afloop ook in eerste instantie met de beschuldigende vinger in de richting van Matusic en diens Hongaarse collega Kö- nigh, maar keerde weer snel in de realiteit terug. „De laatste twintig seconden waren voor ons verschrikkelijk. Maar los van dit alles gooi ik de schuld niet alleen op de arbiters. Zo wel de ploeg als ik beseffen dat we nog tekort komen op dit niveau". Geurtsen blikte ook terug naar de eerste finalewedstrijd in Veenendaal. „Daar vooral hebben wij het laten liggen. In Veenendaal hadden we met grotere cijfers moeten winnen. En hier in Genua zijn we over donderd door de atmosfeer. Er zijn in verdedigend opzicht elementaire fouten gemaakt". De AZC-coach doelde met name op de desastreuze start van zijn ploeg. In de eerste pe riode snelde Recco via snelle uitbraken naar een voor sprong van 4-1 en werd het Alphense zelfvertrouwen zwaar op de proef gesteld. De fast-break bleek uiteindelijk het enige doeltreffende wapen van de Italianen. In het tweede part herstelde AZC zich vooral in defensief opzicht. Pas in de derde perio de hervond de nationale kam pioen zijn offensieve ritme. Veer en Verboom brachten de tot twee nog achterstand terug doelpunten (5-3). De situatie werd rooskleuriger toen Van Win- sen en Van Es kort in de laat ste zeven minuten de marge minimale afmetingen gaven (6-5), waardoor AZC zich op dat moment virtueel beker winnaar mocht noemen. Twee minuten voor tijd bracht Tronchini de spanning terug door van afstand het verschil weer te verdubbelen (7-5), waarna Matusic de Italianen het beslissende voorzetje gaf. PRO RECCO -AZC 8-5 (perio destanden: 4-1, 0-0, 2-3, 2-1). Scoreverloop: Galli 1-0, Baldi- netti 2-0, Pielstroom 2-1 (7-6), Tronchini 3-1 (7-6), Galli 4-1 (7-6), Veer 4-2, Galli 5-2, Ver boom 5-3 (7-5), Galli 6-3, Van Winsen 6-4 (7-6), Van Es 6-5 (7-6), Tronchini 7-5, Galli 8-5. Van onze sportmedewerker HULST - Toonden de dmes van Morres 1 vorige week tijdens het Reinaert-toer- nooi in goede vorm te ste ken, in het duel tegen Ly- beert/Verstraeten werd dit opnieuw bewezen. Met 3-0 won Morres het toptreffen in de hoogste klas van het Hulsterse bedrijfsvolleybal. En dat mag zonder meer een verrassing worden ge noemd. In de eerste set zag het er niet naar uit dat het team van Annemarie Begijn de volle winst zou gaan pak- Boer »icc Dames: 500 m: 1. Ingrid Haringa 43,95, 2. Ria Visser (kernploeg) 44,36, 3. Marja Adema 44,83, 4. Marieke Stam (kernploeg) 44.86,5, Yvonne van Gennip (kernpl) 45.08, 6. Marja Struick en Thea Lim- bach (kernploeg) 45,09,8. Trijnie Nieuwenhuis 45,15,9. Ali Boorsma (kernploeg) 45,38, 10. Boukje Keulen 45,41, 11. Monique Kauffman 45,83, 12. Ineke Kooiman (kernploeg) 46,05; 1500 meter: 1. Visser 2.15,15, 2. Van Gennip 2.18,44, 3. Limbach 2.18,50, 4. Stam 2.18,87 5, Adema 2.20,61, 6. Haringa 2.20,83, 7. Kooiman 2.20,85, 8. Boorsma 2.21,76, 9. Keulen 2.21,86, 10. Yvonne van de Lienden 2.22,29, 11, Kauffman 2.22,64,12. Ingrid Paul 2.23,67; eindklassement: 1. Visser 89,410 punten, 2. Haringa 90,893, 3. Stam 91,150, 4. Van Gennip 91,226, 5. Limbach 91,256, 6. Adema 91,700, 7. Boorsma 92,633,8. Keu len 92,696, 9. Struick 92,986,10. Kooiman 93,000,11. Kauffman 93,376 12. V.d. Lienden 93,900; Heren: 500 m: 1. Geert Kuiper (Friesland) 40,63,2. Hein Vergeer (Z- Holl) 40,74, 3. Jan Ykema (Friesland) 40,91, 4. Sies Uilkema (Fries land) 41,07, 5. Ben v.d. Feltz (Overijssel) 41,14, 6. Leo van Geest (Z- Holl) 41,15, 7. Peter v. Leeuwen (N-Br/Lim) 41,23, 8. Robert Vunde- rink (Overij) 41,26, 9. Hans Janssen (Z-Holl) 41,37, 10. Frits Schalij (N-H/Utr) 41,59, 11. Eric Stecher (N-H/Utr) en Hilbert van der Duim (Friesl) 41,64, 13. Henk Ensing (Drente) 41,76, 14. Jan Nieu- wenhuizen (Z-Holl) 41,77, 15. Peter Boogers (Gron) en Egbert Post (Drente) 41,85, 23. Yep Kramer (Friesl) 42,31; 1500 m: 1. Kramer 2.01,80, 2. Vergeer 2.01,94, 3. Van der Duim 2.02,03, 4. Vunderink 2.03,69, 5. Henk Kaats (NH/U) 2.04,71, 6. Janssen 2.05,11, 7. Post 2.05,25, 8. Schalij 2.06,30, 9. Kuiper 2.06,38, 10. Van Geest 2.06,42,11, Ko Hofstede (NH/U) 2.06,76, 12. Nieuwenhuizen 2.06,80,13. Andries Kasper (Gel) 2.06,91, 14. V.d. Feltz 2.07,03, 15. Willy v. Essen (Gel) 2.07,04, 16. Stecher 2.07,19, 21. Uilkema 2.08,93 40. Ykema 2.17,10; eindklassement: 1. Vergeer 81,386 punten, 2. Van der Duim 82,316, Vunderink 82,409, 4. Kuiper 82,756, 5. Kramer 82,910, 6. Janssi 83,073, 7. Van Geest 83,290, 8. Van der Feltz 83,438, 9. Kaats 83,580,10. Post 83,600, 11. Schalij 83,690, 12. Stecher en Nieuwenhuizen 8 14. Uilkema 84,046,15. Van Leeuwen 84,206,16. Ensing 84,496; Eindstand gewesten: 1. Friesland 330,628 punten, 2. Zuid-Holland/ Zeeland 331,785, 3. Noord-Holland/Utrecht 335,779, 4. Overijssel 336,819, 5. Drente 338,986, 6. Gelderland 343,992, 7. Noord-Brabant Limburg 345,665,8. Groningen 345,805. Van onze sportm POORTVLIET - Tijdens in Poortvliet, die zaterdag Patrick Tolhoek de enige overwinning huiswaarts i LILLEHAMMER (NTB/ANP) - Rolf Falk-Larsst heeft dit weekeinde de schaatswedstrijd in Lilleham mer volledig beheerst. De 23-jarige wereldkampiw won de middenafstanden 3000 en 1500 meter en ein digde zowel op de sprint als op de 5000 meter op d tweede plaats. In het eindklassement had de schaatst uit Trondheim bijna twee-en-een-halve punten voor sprong op Tom-Erik Oxholm, die tweede werd. De wedstrijd in Lilleham- meer op eenzame hoogtestaa mer werd onder matige weersomstandigheden afge werkt. Het was vochtig en de temperatuur schommelde rond het vriespunt. Deson danks toonde Falk-Larssen aan al in uitstekende vorm te verkeren. Een indicatie voor die vorm is de 1500 meter, die hij won in 2 minuten en een- tiende seconde. Ook Björn Ny- land, die in de eindstand de derde plaats bezette, liet op die afstand zien dat met hem ter dege rekening dient te worden gehouden. Hij werd tweede in 2.00,5. Naast dit tweetal moet de buitenlandse concurrentie op de langere afstanden optor nen tegen Geir Karlstad. Als klassementrijder heeft Karl stad teveel moeite met de kor te afstanden, maar hoe langer het nummer wordt, des te meer begint hij zich op zijn ge mak te voelen. De vijf kilome ter leverde in Lillehammer dan ook een zege voor hem op in 7.16,2. Tom-Erik Oxholm is de vierde Noor, die nu al be hoorlijke prestaties heeft gele verd. Amund Sjöbrend, de voor malige wereldkampioen, was ook van de partij. Hij kon zich niet meten met de top-vier en kwam op de afsluitende 5000 meter niet meer aan de start. Op de 1500 meter, voor welke afstand Sjo:brend traint voor een plaats in het Olympische team, eindigde de blonde Vi king als zevende in 2.03,9. Andrea Schone heeft dit weekeinde bij de schaatswed strijden om de Dynamocup in Oost-Berlijn geïmponeerd. Zij veroverde niet alleen de beker, maar kwam op de 1000 en de 1500 meter tevens tot supertij den. Bij de heren werd de Dy namocup opgeeist door An dreas Ehrig, vooral door zijn prestatie op de 3000 meter. De gene die op een afstand het wereldrecord het dichtst na dert, verovert namelijk de Dy namocup. De Oostduitser, die twee seizoenen sukkelde met blessures, kwam tot 4 minuten en 13,96 seconden. Alle afstan den leverden overigens Oost- duitse overwinningen op. Bij de dames is dat niet zo verwonderlijk, omdat het Oostduitse schaatsen min of Bij de heren is het des te op merkelijker. Weliswaar on brak in Oost-Berlijn een deelte van de wereldtop (Ne derlanders, Noren en Zweden maar de Sovjet-Unie, Roe« nië (Kopaez) en Oostenrij waren toch concurrenten vi redelijk niveau. Kwalitatief gezien was ontmoeting bij de dames evs wel van een beter gehalte. 5 de 41,87 seconden van Kar Enke op de 500 meter moest! op de 1000 en 1500 meter ha: meerdere erkennen in Ei» pees en wereldkampioene drea Schone, die op beide a standen baanrecords vestigd De tijden, 1.22,71 en 2.08,1 ren van uitstekend nivea Enke zette daar 1.23,23 2.09,00 tegenover. De afsla® de 3000 meter leverde een t op voor Sabine Brehm, die nishte in 4.39,01, hetgeen eva eens een baanrecord is. Frode Rönning en Bjö' Eva Jensen hebben ziel11 weekeinde tijdens scha» wedstrijden op het natffl» van Kongsberg opperman» getoond. Jensen won bij de dab allround drie van de vier a standen en moest op meter alleen de Italiaan Marzia Peretti laten vooj#1 Haar prestatie op de 3000® ter (4.48,8) was van uitsteken gehalte. Bij de sprinters Frode Rönning opperma® De tijden die hij neerzette,1 len overigens tegen. Het trainen met Paracll'5 heeft Hans van Helden alsnog weinig resultaat op. leverd. Bij wedstrijden in..L kwam de voor FrankrijK komende Nederlander met supersnelle tijden v dag. Op de eerste dag v° de hij de 500 meter in 4R conden (derde) en won •'dubbele afstand in l 'j- orj dag later reed hij op 40.77 (tweede) en verover" winst op de 5000 me 7.25.69. Een opsteker voo> Helden vormde het °P 'van zijn vrouw, die do gecoached wordt Man za van Helden won z° terdag als zondag a'le den. Bij de junioren finishte Tol hoek met ruime voorsprong op zijn naaste concurrent, de Brabander Marino Heijnen. In de andere categorieën over heersten Brabanders en een Belg bij de trimmers. Het ac tieve wielercomité in Poort vliet kan op een uitstekend ge slaagde veldrit terugzien. Er hadden zich in totaal 63 deel nemers gemeld en dat overtrof de verwachtingen. Ook de pu blieke belangstelling viel mee. Bovendien waren de weers omstandigheden gunstig. Men had in het Thoolse plaatsje dus in vele opzichten de wind in de zeilen. Het parkoers, dat gedeeltelijk voerde over wei landen en een stuk braaklig gend terrein, vroeg veel ener gie van de renners en was daarom acceptabel te noemen voor een veldrit. Bij profs en amateurs, die gezamenlijk opereerden was Wilfried Aan raad de grote man. De Roosen- daaler had zich reeds na de eerste doorkomst (het par koers was circa 1000 meter lang) van de leiding verzekerd en zou deze niet meer afstaan. Integendeel. Alleen de Goese- naar Rinie Bruggeman kon in het eerste kwartier Aanraad nog aardig partij geven. Brug geman fungeerde toen ais naaste volger met zo'n hon derd meter achterstand. De anderen van het 17-koppige veld waren in feite toen al ge zien. De sterk dominerende Aan raad bouwde een steeds grote re voorsprong op. Ook Brug geman moest uiteindelijk con stant meer terrein prijsgeven. HULST - De recreatieve voet- halcompetitie in Huist heeft ™ee koplopers. Naast Stoffels, «at niet in actie moest komen, meldde Disco Love 1 zich aan 'n e top van het klassement. Jammer was het dat het daar voor niet moest spelen. Het «feeg een reglementaire 5-0- ege toegewezen omdat oppo nent Gentse Poort 1 het liet af weten. ™ifentse Po°rt 2 kwam wel a8en. Het verloor welis- aar met 2-3, maar dat mag g<*d rsultaat genoemd d Peter Mortier en René p"ï»ter schoten voor Gentse raak en aangezien te- frpff Fc Bosland drie v,„ ,ers Het noteren, via Piet w™ A en Jules Voet (2x), bleet team- Disco Love 2 kant eveneens aan de goede SDnnt^ü1 de score tef?en OZO srtrnt n pHn en Warrens uit tcC raalc voor de mannen rcrirf i°osterzande- De Waal «de de eer voor OZO Sport. 1 KM»^ï5f<ïPe's 10-18, Disco Love Phort l'irwt Bosland 12-16, Gentse :Pci, t 2u; ?Z,? SP°rt n"6'Gent" 12 10-4, Disco Love 2 11-3. IT le to tr m e\ ki w st sl ci in ev ni er te kM wi zo tej me zef va de lei fir bij he vie sn< Ze To wa vo< De Bij Ad gei fas en sen op 4. Kri vor: Noc Mui vlie Hal vee J ron Hei; mar de en, Niei Big* Stoi P. van N één i L. G er, I Wen min. L nu te Roos dorp Slab ser, 1 Ti rond 5. M ren, dert, Wou '"'an °nze sportmedewerker burvl De damclub Middel- oveL'? zatcrdag via een 13-7- »P Hendrik Ido in ,i. hampioen geworden K\dr "delijke tweede klas "feline Zeeuwse hoofdste- "hai- .i Pronl°veren daarmee vjer eerste klas, waar ze kwamg F geleden ook in uit- gen1 r?' Goes de uitwedstrijd "von ~In,s Genoegen met 8-12 laatst- Het zich in deze veiii„ J"onde op het nippertje e derde Zeeuwse ver- Woordiger in de tweede klas, in E Dam Gori comj eel a pen. seizo Amb cjong Ein punte 3. Der Dame Ons G Den I 9. Go Amba

de Stem | 1983 | | pagina 12