Breskens moet punten pakken Kikkers-aanvoerster Anja de Rijcke: [Motorcross in Axel Zaalhockey Boerman en De Jonge: rollen-specialisten Springconcours in manege De Braanj enhoek holland ich Van Veldhoven poule-winnaar Claerhoudt: „Zaalvoetbal apart laten vergaderen" ZATERDAG 3 DECEMBER 1983 A53 T14 PAGINA SPORT 2 op. (Antwoordnummer 3, Jan van ons de brochure 2 io\ informatie ook als u Postkode. ats |7,25 inschrijfgeld 17,25 inschrijfgeld chap is bestemd voor t/m 19 jaar. in combinatie met 1). i/B onder nr. i inschrijfgeld. Lde ANWB en heb me even (zie hierboven i^enboven f 40,-(er Imaar'lx inschrijfgeld lan uw acceptgirokaart. ankeerde envelop naar ordnummer 10, ANWB. Van onze sportredactie IIERNEUZEN - Het bekera- vontuur voor Breskens zit er 0p. De ploeg van trainer Piet je Winde, die door hoofdklas- >er Caesar uit de strijd om de HüVB-beker werd gewipt, jan zich nu weer volledig richten op de competitie in de nveede klasse B. De Bres- siaanders, die er in de compe- litie nog niet zo heel veel van bakten, krijgen het zondag bijzonder moeilijk in de uit wedstrijd tegen het Bredase Boeimeer, een van de toon aangevende ploegen in 2B. I Breskens heeft de punten hard nodig, staat op een gedeelde voorlaatste plaats en zal met ,en puntenverdeling de han- I den mogen dichtknijpen. Sluiskil, dat een puntje I meer heeft verzameld dan Breskens, krijgt het op papier wat gemakkelijker. De uit wedstrijd tegen DOSKO biedt I perspectief voor de mannen van Hanne van der Hooft. Goed gemotiveerd spelend moeten er twee punten te pak ken zijn in Bergen op Zoom. Voor Middelburg lijkt er wei nig eer te behalen tegen lijst aanvoerder WVO en hetzelfde geldt voor Vlissingen, de twee de Walcherse vertegenwoordi ger, die tegen nummer twee van de ranglijst, Internos, moet aantreden. Zware duels dus voor de Zeeuwse repre sentanten in de tweede klasse. In de derde klasse D staat STEEN er nog steeds voortref- felijk voor op de derde plaats. De formatie van trainer Wal ter van Duysse gaat op bezoek bij SC Gastel en heeft daar uitstekende winstkansen. Van onderschatting van de tegen stander mag echter geen spra ke zijn, willen de Zeeuwsch- Vlamingen de boot niet in gaan. Clinge, debuterend op derde klasse-niveau, kan de punten best gebruiken. Het ontmoet zondagmiddag op eigen terrein een gelijkwaar dige tegenstander. De Schut ters komt op bezoek. In dit duel zijn er volop mogelijkhe den voor de Clingenaren twee kostbare puntjes aan hun to taal toe te voegen. Jong Am- bon-Goes is een duel tussen twee degradatiekandidaten, die fel zullen knokken hun po sitie op de ranglijst wat te ver beteren. Jong Ambon is thuis spelend licht favoriet. STEEN heeft er alle belang bij dat er een puntendeling uitrolt bij de ontmoeting tussen Zierikzee, de koploper, en Roosendaal, de nummer twee op de ranglijst. Als STEEN dan zelf wint van SC Gastel, zou dat de kam pioenskansen doen toenemen. In de vierde klasse H zijn er wekelijks boeiende duels, doordat de krachtsverschillen hier uiterst gering zijn. Er zijn een hele rij titelkandidaten, vooraf gegaan door Terneu- zen, Axel, IJzendijke en Hoofdplaat. RIA en Philippine behoren eveneens nog tot de kanshebbers en zelfs Vogel waarde en Hontenisse hebben niet meer dan vier punten achterstand op leider Terneu- zen. Terneuzen krijgt het niet lastig zondagmiddag. Lewe- dorpse Boys, de debutant en gedoodverfde degradatiekan didaat, komt op bezoek. Nor maal gesproken twee punten voor de ploeg van Belgische oefenmeester Maurice de Windt. RIA W-Axel is een in teressante derby, waarbij het voor beide teams een 'must' is te winnen, wil men niet ach terop geraken. Een puntenver deling lijkt de meest voor de hand liggende uitslag van deze topper, die ongetwijfeld het nodige publiek naar de Kapit telstraat zal trekken. Hoofd plaat-Vogelwaarde is even eens een duel tussen twee ge lijkwaardige tegenstanders, die nog een belangrijke rol kunnen spelen in het gevecht om het kampioenschap. Het zelfde kan gezegd worden van Hontenisse-IJzendijke. In bei de duels zijn de West- zeeuwschvlaamse vertegen woordigers licht favoriet. Phi lippine wacht een zwaar kar wei uit tegen Biervliet. Een derby, waarin de mosselbewo ners tot het uiterste zullen moeten gaan, willen ze blijven meetellen in de kopgroep. HVV'24 krijgt de gelegenheid zijn moreel wat op te vijzelen tegen Aardenburg, dat een te kloppen tegenstander is. Programma: tweede klasse B: Boeimeer-Breskens, WVO- Middelburg, DOSKO-Sluiskil, NOAD-RKTVV, Vlissingen- Internos, Berkdijk-Virtus; derde klasse D: Clinge-De Schutters, Zierikzee-Roosen- daal, Steenbergen-DIVO, BSC-Zundert, Jong Ambon- Goes, SC Gastel-STEEN; vier de klasse H: Hontenisse-IJ zendijke, Biervliet-Philippine, RIA W-Axel, Terneuzen-Le- wedorpse Boys, HVV'24-Aar- denburg, Hoofdplaat-Vogel waarde. We zijn goed op elkaar ingespeeld' Van onze volleybalmedewerker AARDENBURG - De Zeeuwse volleybalcompetitie is nu al enige tijd bezig. Bij veel ploegen zijn de voor het seizoen geuite verwachtingen nog niet uitgekomen. Andere komen verrassend voor de dag. Zo'n verrassing is wel het uitstekende j debuut van het damesteam van de volleybalvereniging Kikkers uit Aardenburg in de promotieklas. „We zijn gewoon goed op elkaar ingespeeld", aldus de aan voerster van dit team, de 21-jarige Anja de Rijcke. AXEL - Zondag wordt op het RES-circuit van Axel een motor- ross gehouden, die is georganiseerd door zijspanrijder Ronny Eenders. Gereden wordt in de vol- I jende categorieën: 80, 125, 250, IKK)cc, zijspannen en 4-takt. Er iSomen in Axel in ieder geval I klinkende namen aan het ver- I trek, zoals Yvan van de lüroeck, Jaak van Veldhoven, I André Massant, Eddy Sterkx, I Jan Blanquaert en nog enkele Belgische vedetten. Voor een attractie apart Izorgt de viertakt-klasse. Hier I :ijn het de Parijs-Dakar-pilo- 1 ten 1984 Alain Spira, Alain I Fleur, Jan en Dirk Timmer man aangevuld met Ronny Renders en Herman Verboven, die hun opwachting maken. De zijspanklasse met de complete Belgische top vormt de hoofdschotel van dit cross programma. Voorts wordt er op het Axelse motorcrossterrein een tentoonstelling gehouden van wagens van Belgische ploegen die deelnemen aan Parijs-Da kar 1984. Vanaf tien uur 's morgens kan worden ingeschreven in de kantine op het crossterrein. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de da- mestenniscompetitie van de Ador-sporthal is het team Van Veldhoven win naar geworden van poule 2A, ondanks het gelijke spel (2-2) tegen Ador-sport 1. Het eerste damesduo van Van Veldhoven, ge vormd door Marijke Plad- det en Bep van de Vijver, liet het koppel Angèle van Eijl/Marie-José Sturm volledig kansloos: 14-3. Voor Ador-sport won het duo Snoeren/Hamelink met 11-8 van Vervaet/ Doorns, Als Ador-sport de volgende partij wint, kan de tweede plaats worden bereikt. Overige uitslagen: poule 1B: Sluis 2-Roelofs 0-4; poule 2B: Slaghout] e-Oost- burg 2 4-0. Van onze sportredactie F,ED,A De hockeyvelden in Zeeland en West-Brabant zullen 11 ™mende drie maanden, om precies te zijn tot en met het L-inde van 25 en 26 februari 1984, verlaten bij liggen. Niette- I «tal er gedurende die periode volop worden gehockeyd in de- I Jeg10' Va"af vandaag staan de deuren van achttien sporthai- PWïgemvijd op om de 167 ploegen toegang te bieden, die een wr-eompetitie - en het gaat dan in totaal om 988 wedstrijden "Wan afwerken. I'ü Matste cijfer getuigt I anJen ln4rukwekkende om- Juist daarin lagen in .«aaide jaren erg veel l lmen besloten. Wedstrij- Itinri den Seen doorgang Ij'^"'doordat er geen speel ss Beregeld of beschik- r was, teams trokken zich lb? f ud de competitie te- «fe kwamen om een of an- om re^en n'et opdagen en in rmige gevallen moesten 1 Je/? 'n een weekeinde zelfs ■kom 's a;fwerken. De uit- !.J- s'van het eenvoudige op- drietje was, dat er een |*as 6 k'ank verbonden ]^tj.aari 4e zaalhockey-com- |M)h'ekV0Or zowel sPelers als |n^rSelijke ellende past niet |j<t r"1 wedstrijdschema, |l% Teumssen uit Etten- Vertegenwoordiger van kl ayon zuidwest (West- w, nt en Zeeland) van het V-district zuid, de afge- .riMnden heeft samen- Iknti »A4es is tot in de l*BWgeregeld- Reeds ha]f I khem stond het complete lij a °P Papier, twee maan- en hebben alle deel- het volledige fctm aen het |>de clubs Knj}BJma uitgereikt gekre- I e' de beheerders van de sporthallen zijn bovendien goede afspraken gemaakt. Er is werkelijk alles aan gedaan om de goodwill terug te win nen door snel en accuraat te werken. Dus je zou zeggen, dat het dit keer niet fout kan gaan". Ben Teunissen, die weken lang vaak tot diep in de nacht heeft zitten puzzelen om de or ganisatie op poten te zetten en dat hoofdzakelijk in zijn eentje heeft gedaan, bouwt toch enige reserve in. Hij is er zich immers zeer wel van be wust, dat er weinig voor nodig is om opnieuw chaotische toe standen te krijgen. De Etten- Leurenaar: „De organisatie mag dan nog zo strak zijn, de deelnemende clubs hebben in het geheel toch het laatste woord. Alleen als de mede werking honderd procent is, slaagt de opzet. Het klinkt misschien een beetje autori tair, maar iedere club zal zich moeten houden aan de taken, die ze hebben gekregen. Het is gewoon een noodzakelijke voorwaarde. Natuurlijk, in het verleden liep het niet op rol letjes, maar je kunt niet altijd alles terugspelen naar de or ganisatie. De deelnemers zelf hebben een even grote verant woordelij kheid". Kikkers neemt momenteel een derde plaats in. Velen zijn inmiddels al gesneuveld tegen deze nieuwkomer in de pro motieklas. „Vorig jaar werden we ongeslagen kampioen in de eerste klas", aldus Anja de Rijcke. „Ook in de bekercom petitie waren we al ver door gestoten. Daarom hadden we voor dit seizoen op een plaats in de middenmoot gerekend". Voor een persoon was de huidige ontwikkeling geen verrassing, namelijk voor de coach en trainer van de Aar- denburgse dames, Egbert Ver sprille. „Ik had gerekend op een vijfde op zesde plaats. Uit gaande van de kwaliteit van dit team is het voor mij geen verrassing", beweert Verspril le, vroeger speler van WIK uit Sluis en thans uitkomend in het eerste herenteam van Kik kers. Natuurlijk wordt de basis voor de successen ook bij Kik kers tijdens de trainingen ge legd. Anja de Rijcke: „We oefenen twee keer per week. De opkomst is goed. We spelen wel voor ons plezier, maar toch gaan we er fanatiek tegen aan". De opkomst was zo goed, dat trainer Versprille moest be sluiten de groepen te splitsen. Er waren namelijk telkens ruim twintig dames present. Het team bestaat uit een selec tie van negen dames. De ge middelde leeftijd ligt rond de 20 jaar. Het overschakelen op het penetratiesysteem enige maanden geleden gaf aanvan kelijk problemen, maar nu niet meer. „Het bevalt nu uit stekend. Op toernooien hebben we het uitgeprobeerd en nu zouden we niet anders meer willen", vervolgt de Aarden- burgse fysiotherapeute. Meer ervaring Onlangs speelde Kikkers de topper tegen EVVC 2. Deze wedstrijd werd verdiend ge wonnen. Anja de Rijcke: „We zijn er iedere wedstrijd op ge brand te winnen. We leven er iedere keer intens naar toe. De sfeer is trouwens perfect. Pro blemen worden meteen uitge praat. Toch viel de overgang van de eerste naar de promo tieklas aanvankelijk tegen. Twee jaar geleden hadden we namelijk besloten om, on danks het behaalde kam pioenschap, niet te promove ren. Achteraf gezien een uit stekende zet geweest. We heb ben nu iets meer ervaring". Naast hun sportieve presta ties is ook het publiek van Kikkers vaak het onderwerp van gesprek binnen het Zeeuwse volleybalwereldje. „Men staat volledig achter zijn ploeg. Sommigen zijn bang voor ons publiek, maar dat is onterecht", beweert Anja de Rijcke. Coach-trainer Ver sprille knikt instemmend. „Ook als het slecht gaat, staat men klaar, maar dan vooral met kritiek". Hoe schat men de kansen voor de rest van de competi tie? Anja de Rijcke: „EVVC tip ik als kampioen. Wat sterkte betreft is er weinig verschil met Athanatos. Een derde plaats voor ons zou mooi zijn". Ook Egbert Versprille is vrij optimistisch. „Ik hoop dat we nog lang met dezelfde groep kunnen doorgaan", stelt hij. „Binnen twee jaar zijn we dan misschien wel kandidaat voor promotie. Qua aanval zijn we sterk en ook als team vormen we een geheel". Carlos Boerman: „Te gek, zo hard als de amateurs reden. Ik kon de zaak echt niet bijbe nen". Van onze sportmedewerker IJZENDIJKE - Carlos Boerman en Johan de Jonge zijn een 'onafscheidelijke tweeling' ge worden en een geducht koppel tijdens de spaarzaam geworden meerdaagse rollenwed- strijden. Trok de 'rolienpiste van Jan Tiel' des tijds van het ene café naar het andere, in het westen van Zeeuwsch-VIaanderen zijn Aar denburg en Biervliet nu de enige plaatsen, waar men nog zes avonden lang de rollen mar telt. Onlangs nog won het IJzendijkse konings koppel de toch weer succesvolle zesdaagse in- Aardenburg. Voor beiden betekenen de home- trainer-wedstrijden een welkome aanvulling van de wegrensport. Boerman, die dit seizoen na een kortstondig avontuur bij de KNWU terugkeerde naar de Trimfederatie, zegt: „Voor velen is het gekken werk op die rollen, maar ik zou niet graag de sfeer ervan willen missen. Die Aardenburgse finale was een lust". Samen met zijn acht jaar oudere 'gabber' - Boerman is zelf 24 jaar - wist Boerman vijf van de zes koppelkoersen te win nen. Toch zouden ze tot de laatste meter strijd moeten leveren om de zege veilig te stellen. Is De Jonge de man, die op de sprint (500 me ter) goed uit de voeten kan, Boerman is op zijn sterkst op de kilometer, een afstand waarop 'zijn maat juist problemen krijgt. „De eerste achterhonderd meter gaan wel, maar de reste rende 200 vormen een martelgang. Op de rollen zijn de eerste meters echter altijd van het grootste belang. Pak je dan de kop, dan is die positie voor de concurrent vaak in mentaal op zicht dodelijk". Boerman begon op zijn zestiende actief met de wielrennerij. Dit bij de Trimfederatie, waar hij meteen in Heikant de titel pakte in de B-ca tegorie, waardoor hij gelijk verplicht promo veerde naar de hoogste klas, de A's van Honoré van Waes' bond. Jarenlang was hij een toon aangevende figuur in deze categorie. Zijn werklust werd echter te weinig beloond. Vlug bekeken Gezien zijn wedstrijdmentaliteit zijn de vijf bloementuilen, die hij meebracht naar de IJ zendijkse Schutterstraat, een matige beloning. Toch zocht hij het in het begin van dit seizoen hogerop. Begin dit jaar gleed bij hem de ama teurlicentie van de KNWU in de bus. „Ik wou het gewoon eens proberen. Vrij vlug had ik het echter bekeken. Half juli heb ik dat ding weer ingeleverd. Verschrikkelijk wat draaien die mannen een tempo. Vooral in de beginfase". „Niet te geloven, hoe die mannen door de bochten scheuren. Trouwens ook op de rechte weg wordt er gereden. Ik herinner me de eerste etappe van de Omloop van Zeeuwsch-VIaande ren. Vanaf Sas van Gent begonnen we met een groepje van een man of twintig aan de laatste tien kilometer. Ruim acht minuten lagen we achter op de kopgroep in de wedstrijd. Tegen vijftig kilometer per uur, kansloos voor de prij zen, maar tot mijn stomme verbazing demar reerden ze links en rechts van me. Ik was blij dat ik het leven had. Die mannen trokken hem nog even op zijn 'twaalf' met acht minuten ach terstand". Reed hij de eerste etappe uit, in de tweede rit, na een verdienstelijke tijdrit in 'zijn' IJzendij ke, deelde de man met de hamer een tik teveel uit. „Ik kon bijblijven tot Sinte-Pier. Daar kreeg ik toch een dreun van de hamer. Volledig de pijp leeg. Een desillusie rijker was de kortste weg naar Oostburg voor mij lang genoeg". Ook in de criteriums kon hij zijn ritme niet vinden. Onbegrijpelijk voor iemand, die in het trimmerspeloton toch blijk gaf een aardig stukje te kunnen fietsen. „Ik weet niet wat het was. In het voorjaar kwam ik tijdelijk zonder werk te zitten, trainde als een gek, maar kwam toch tekort", stelt hij zonder ook maar een ex cuus aan te voeren. „Toch ben ik ervan over tuigd dat het met een goede begeleiding had kunnen lukken. Mijn probleem is echter al al tijd geweest me 'koest' te kunnen houden. Elke ontsnapping moest ik erbij zijn, waardoor mijn energie op was als het echt ging gebeuren. De laatste twintig kilometer was het dan ook steeds gebeurd met de koopman. Ook de rem- kabelfabrikanten hebben in die maanden de produktie zien stijgen. Bang als ik was, heb ik er wel een stuk of zes kapot getrokken". Koersen blijft echter zijn leven. Het trim merspeloton is reeds gewaarschuwd. Boven dien werkt hij met maat Johan nog een aantal rollenwedstrijden af. Driedaagsen in Oostburg, Eede en het eigen IJzendijke staan komend winterseizoen nog op hun programma. Rob Claerdhout: „Zaalvoetbalclubs voelen zich niet zo betrokken bij de gang van zaken binnen de KNVB-afdeling Zeeland. Het zijn de veldvoetbalclubs die de dienst uitmaken". - foto door Rinus Verberkmoes HULST - „Om de zaalvoetbalclubs naar de alge mene jaarvergadering van de KNVB-afdeling Zeeland te krijgen, is het nodig apart te vergade ren. De veldvoetbalclubs dus gescheiden van de zaalvoetbalverenigingen. Als dat gebeurt, ben ik er van overtuigd dat zeker vijfenzeventig pro cent van de clubs op komt dagen tegen nu slechts een paar", is de mening van Rob Claerhoudt, voorzitter van de HuZaVo en competitieleider van het regionale Zeeuwsch-Vlaamse zaalvoet bal. Een mening, die min of meer gedeeld wordt door Sam de Koeyer, voorzitter van de hoofd commissie zaalvoetbal en bestuurslid van de KNVB afdeling Zeeland. Gezien de opkomst van de zaalvoetbalclubs bij de jaarvergadering van de KNVB-afdeling Zeeland - iedere club is verplicht een afgevaardigde te sturen - is men geneigd te denken dat de zaak scheef zit tus sen het afdelingsbestuur en de zaalvoetbalclubs. Immers, slechts een hand jevol (11 clubs) was in Ka- pelle aanwezig tegen 125 afwezige verenigingen. Dat dit wegblijven 15 gul den kost, blijkt niemand te deren. Toch ligt de oorzaak dieper dan het afkopen van een verplichte verga dering voor een prijs, die de reiskosten niet eens dekt. De onmacht is debet aan het verzuim, zoals Claerhoudt uitlegt. „Veel clubs zijn gewend alles zelf te regelen. Dat ging en gaat goed en dat wil men zo houden. Voorts voelen de zaalvoetbalclubs een geringe binding met de KNVB. De veldvoetbal clubs hebben qua stemmen veel meer te vertellen dan wij. Als het op stemmen aankomt, dan maken de veldvoetbalverenigingen de dienst uit. Die onmacht wordt daarom liever afge kocht dan naar de verga dering te gaan. Een bijeen komst, die altijd op zater dagmorgen wordt gehou den en dat is voor velen een moeilijke opgave. Vol gend jaar wordt er verga derd op woensdgavond 2 mei. Dat is mogelijk een verbetering. Of er dan veel meer clubs zullen komen, betwijfel ik overigens". Noodgedwongen Voor grote verenigingen als de HuZaVo, ZVA en ZAVIO is het niet zo moei lijk een afgevaardigde naar de jaarvergadering te sturen. Anders ligt dit bij de kleine verenigingen, die slechts uit enkele personen bestaan. Met name in Ter- neuzen en Sas van Gent zijn die er veel. Zij zijn veelal nooodgewongen lid van de KNVB, omdat dit nu eenmaal moet. Dat is dan ook het enige wat ze met de voetbalbond te ma ken willem hebben. Zij komen alleen om te voetballen en verder niéts. Bij de afdeling is dit be kend. Toch krijgen zij ook vijftien gulden boete opge legd. Sam de Koeyer, ge confronteerd met dit gege ven, zegt: „Mogelijk zuilen we daar rekening mee moeten houden,, maar mo menteel zijn de reglemem- ten zo dat zij een boete krijgen. Met een geïnte greerde groep ontkomen wij daar niet aan. Dat het enigszins de schijn wekt van geld binnenhalen, is helaas waar. Maar als men dat niet wil, kan men re creatief gaan voetballen en dan vervallen de verplich tingen gedeeltelijk". „Overigens hebben wij ook al gedacht en gespro ken over aparte vergade ringen. Het lijkt ons nuttig, maar toch ontkom je niet aan een gezamenlijke bij eenkomst. Zeker voor ons. Trouwens op de jaarver gadering komen meestal alleen grote vraagstukken op tafel en dan nog met na me toegespitst op de finan ciën. Voor de specifieke za ken trekken we de rayons in om daar de zaken voor te bereiden. Dit zowel in de vijf rayons, die Zeeuwsch- VIaanderen rijk is, als in de drie overige rayons in de rest van Zeeland. Dus wat dat betreft is er een goed contact met de re gio's". Van onze paardesportmedewerker KAPELLE - In manege De Braanjenhoek te Kapelle wordt van daag een indoorspringconcours gehouden voor paarden. Voor de organisatie tekent de landelijke rijvereniging en ponyclub Jaco- ba van Beieren uit Goes. Eerder kwamen in Kapelle al de pony's aan bod. „We hebben gemeend dit jaar het springconcours voor pony's en paarden gescheiden te moeten houden. Zo komt er meer tijd beschikbaar de com binaties meerdere keren in ac tie te laten komen", zegt voor zitter Daan Bakker van de or ganiserende vereniging. De deelnemende verenigin gen in Kapelle zijn: Schoutse Ruiters, Luctor et Emergo, De Paardebloem, Oranjezon, De Haringruiters, Hulst, Walche ren, De Zwinruiters, Reimers- waal, Noord-Beveland, De Eendrachtruiters, De Vlaan- dertse Ruiters, Weelruiters en Jacoba van Beieren. Voor de bouw van de hin dernissen zorgde parkoers bouwer Simon den Exter, een autoriteit op dit gebied. Om tien uur 's morgens gaan de B-springers van start, om kwart over elf de L-klas- sers, om kwart over een de M-categorie en om drie uur de combinaties, uitkomend in de Z-klasse. Daarna volgt er nog een j achtspringconcours voor de klassen L, M en Z.

de Stem | 1983 | | pagina 9