Zes kaarten voor de prijs van één postzegel BON Nieuw licht bij Philips RA VOZ-B UREA U ZIET GEEN BEZWAREN K( )RT MIDDEN -ZEEUWS PLAATSELIJK NIEUWS ZOON ÏN BIJ PI Qsvanty REMÓVOS ZATERDAG 3 DECEMBER 1983 PAGINA ZEELAND 3 VAN ZEELAND Menselijke ketting in Woensdrecht Sas van Gent Terneuzen De beste wensen. Brit wacht op wassend water ZATERDAG 3 DECED Vrijwilligers gezocht voor geestelijk gehandicapten Cel en tbr voor poging vrouw dood te rijden ANTIEKE GREh T16 Ter Schorre uitbreiden gaat 2 miljoen kosten Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het bureau van de Zeeuwse Raad voor de Volksge zondheid (RAVOZ) ziet geen bezwaren in een forse verbouwing van Ter Schorre, het verpleeghuis voor bejaarden in Terneuzen. Met de verbouwing, een uitbreiding van algemene ruimten in het verpleeg huis, is ruim twee miljoen gulden gemoeid. Functionarissen van de RA VOZ zijn bij een bezoek tot de conclusie gekomen dat de ver bouwing gerechtvaardigd is. Een aantal centrale voorzie ningen zou zijn achtergeble ven bij de groei van het aantal bedden (momenteel 205). De verbouwing betekent een uitbreiding van de recrea- TERNEUZEN/WOENS- DRECHT - Zondag 11 de cember wordt geprobeerd de eerste menselijke ket ting rond de vliegbasis Woensdrecht te vormen. De poging begint om 13.00 uur op het industrieter rein De Kooi in Woens drecht. De ketting wordt georganiseerd door de sa menwerkende vredesbe wegingen. Deelname is ook moge lijk door Zeeuws-Vla mingen die gevraagd worden hiervoor om 11.15 uur aanwezig te zijn op het veerplein in Perkpol- der. Indien er vervoers problemen of -mogelijk heden zijn kan contact worden opgenomen met Ita Pijpelink en Terneu zen (tel. 19478). tieruimte, ruimten voor multi functioneel gebruik en de ruimte voor ergothearapie. Bovendien krijgt men er een onderzoekkamer bij Het RAVOZ-bureau wil het provinciebestuur te kennen geven dat zonder meer bij de staatssecretaris om toestem ming kan worden gevraagd. De verbouwing valt volgens het RAVOZ-bureau niet onder de recent aangekondigde bouwstop voorverpleeghui zen. Dat zou wel het geval ge weest zijn wanneer Ter Schor re de tiende verjaardag nog niet had gevierd. Dat is echter onlangs gebeurd. „Met name", aldus het RA VOZ-bureau, „de totstandko ming van een nieuwe, grotere recreatieruimte en van een drietal multifunctionele ruim ten dragen in belangrijke ma te bij aan de privacy, leefsfeer en kwaliteit van de geboden zorg (bijvoorbeeld door de mo gelijkheid met familie en ken nissen verjaardagen e.d. te vieren, bezoek te ontvangen etc.)." De kwestie komt aan de or de tijdens de vergadering van de provinciale raad op don derdag 8 december in het zie kenfondsgebouw te Middel burg. V SKW - Afgelopen woensdag hield het SKW in Sas van Gent een Sinterklaasmiddag voor de kinderen van de lagere scholen. Ruim 100 kinderen waren hiervoor naar de Rose- laer gekomen. In aanwezig heid van Sinterklaas en zijn Pieten verzorgden de kinderen een play-backshow. Zelfs de Pieten brachten een Fame- dans. Ook de Sint trachtte een paar pasjes te maken, maar bemerkte dat, gezien zijn hoge leeftijd, dit niet meer zo van harte ging. De kinderen ging het echter wel goed af tijdens KRUININGEN - D'66 - De af deling Goes/Noord-Beveland en Oost-Zuid-Beveland van D'66 houden op woensdag 7 december hun afdelingsverga dering in het Dorphuis te Kruiningen om 19.30 uur. Op het programma staan onder meer inleidingen door de he ren Eveleens en Van de Mer- we, gemeenteraadslid D'66 in Goes en van de heer P. Schee- Ie, Statenlid voor D'66, met als onderwerp "Kaderwet speci fiek welzijn en wat daarna?'. Na deze inleidingen is er gele genheid tot het stellen van vragen en discussie. Vanaf half negen zijn belangstellen den welkom. KAPELLE - Praatvergade ring CBTB - De jaarlijkse praatvergadering van de CBTB West-Nederland wordt op dinsdag 13 december ge houden in De Vroone te Ka- pelle om 19.30 uur. Aan de orde komen onder meer: superhef fing of contigentering, de stand van de bacterievuurbe- strijding in 1983, het graanbe leid en organisatorische zaken. GOES - Ambulancevervoer - Het algemeen bestuur van de Hulporganisatie Ambulance vervoer Midden- en Noord- Zeeland vergadert op vrijdag 9 december om 14 uur in de Commandopost van de Be scherming Burger Bevolking, Kloetingseweg 40 te Goes. de show. Maar liefst 13 num mers werden ten tonele ge bracht en beoordeeld door de deskundige kinderjury. Uitslag van de play-back show was: 1. Rini Fokke (El- vis), 2. Angelique de Bruijne (Barbara Streisand), de mei dengroepen Winny Kluwen, Christel van der Reyt, Manon van de Berg, Cindy Roelandt, Kirsten Schaede en Angela Wage, Angelique Heyens, Cin dy de Kraker. Stefanie Lenoir (beide groepen met een num mer uit Kinderen voor kinde ren), 3. duo Petra de Roos en Suzan Dijkstra (Op een onbe woond eiland). Alle deelne mers werden, gezien het feit dat de winnaars geen prijzen ontvingen, positief beoordeeld. Burgerlijke stand - Geboren: Angelo zv J. Deij kers-van Damme, Youri zv F. Scheele- Tieleman. (ADVERTENTIE) Zes schitterende wenskaarten van Uitgeverij Removos. Zes repro- dukties van schilderijen, vervaardigd door bijzondere schilders. Schilders, die door hun handicap hun handen niet meer kunnen gebrui ken en daardoor deze prachtige werken met hun mond of voet heb ben vervaardigd. Schitterende schilderijen en aquarel len vormen de basis voor deze zes kerst- en nieuwjaarskaarten. Vul onderstaande bon in en plak een postzegel van 60 cent op de envelop, dan heeft u ze snel in huis. Boven dien ontvangt u dan informatie over meerdere mogelijkheden zoals: een verjaardagskalender, een gedichtenboekje, etc. l.v.m. de voorraad kan hel zijn, dat de door u toegezonden kaarten andere zijn dan de hier afgebeelde U hoeft alleen maar deze bon in te vullen, op de open envelop een postzegel van 60 cent plakken en de enve lop posten aan Rcmo'vos, Emmalaan 20,1075 AV Amsterdam (Telefoonnr. 020-64 5211), en u ontvangt een setje van 6 bijzondere wenskaarten samen met ons assortimentsoverzicht. Vanzelfsprekend hebt u geen enkele verplichting! ST3-12 Naam: Straat: Postcode: Plaats: R. de Vos mondschilderes Benschop - Utrecht R.A. Toivanen voetschilder - Finland Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Midden op de Westerschelde voor Ter neuzen wacht de piepkleine Engelse coaster Andescol al drie dagen op wassend wa ter. De nog geen 200 ton me tende Brit liep woensdag door een stuurfoutje op de Middelplaat. Sindsdien ligt het schip bij eb hoog en droog vast. Tot nu toe heeft de kapitein halstarrig sleep boothulp geweigerd, onder het motto 'morgen komt er weer een tij'. Hoewel alle pogingen om bij hoog water op eigen kracht vlot te komen mis- lukten, volhardt de Engels man in die houding. Hij gokt op het wassend tijwaardoor de waterstand in de komen de dagen steeds iets hoger wordt. De kapitein heeft wel de pech dat een oostenwind hem daarbij tegenwerkt. Ook om die "reden hebben sleepboten van Muller en de Unie bij vloed steeds hun diensten aangeboden, tot nu toe zonder succes. De Andes col, met een lading ijzer on derweg van Antwerpen naar Londen, wordt ook in de gaten gehouden door de dienst Scheepvaart en Mari tieme Zaken. „Als de kapitein tegen de kosten van sleepboothulp opziet, moet hij dat zelf we ten. Het schip ligt niet in de weg en wij houden de scheepvaart op de hoogte. Zolang het niet gevaarlijk wordt, mag hij van ons blij ven liggen" aldus een woordvoerder van de dienst. Hier worden de starters voor tl-buizen gefabriceerd Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het gaat goed met Philips Terneu zen. Jarenlang sukkelde de vestiging wat met flits lampen en starters voor TL-buizen. Met de komst van de SL-lamp gloort er echter nieuw licht aan de horizon. De consument lijkt de 'tl-buis in het jam potje' steeds meer te waarderen. En dat betekent een nieu we markt voor Philips. Het eerste resultaat van deze ontwikkeling is dat er in Terneuzen personeel bij - komt, 80 man in deeltijdar beid. Het moederconcern in Eindhoven begon in de tweede helft van de jaren '70 met de ontwikkeling van de SL-lamp. Terneuzen kreeg de produktie van de nieuwe lamp toegewezen. In de pro ductiehallen aan de Haar- manweg wordt de SL-lamp gemonteerd uit onderdelen die bij andere Philips-vesti- gingen in Nederland worden gefabriceerd. Volgens de producent biedt de SL-lamp onmisken bare voordelen boven de ge wone gloeilamp. Zo worden voor de SL-lamp 5000 bran- duren gegarandeerd, terwijl voor de gloeilamp een le vensduur van 'slechts' 1000 uur wordt aangehouden. In Terneuzen worden vier ty pen SL-lampen gemaakt. De produktie van de SL- lamp is van betekenis voor de werkgelegenheid omdat de montage nog grotendeels handwerk is. Een kijkje in de produktiehal bevestigt dat. Het pure machinewerk, de aanmaak van de buis lampen, de body van de SL, wordt door de mannen ge daan, de eigenlijke assem blage en het inpakken door tientallen vrouwen in ver schillende produktielijnen. In de toekomst zal het aantal werknemers naar verhou ding minder worden omdat Philips er naar streeft de produktielijnen verder te automatiseren. De onderzoek naar verbe tering van het bestaande machinepark wordt in het eigen bedrijf verricht. Aar dig detail in dat verband is, dat de verzamelde know how produktief gemaakt kan worden voor bijvoor beeld een Amerikaanse SL- fabriek. De Terneuzense manager J. van der Tas: „Het is erg moeilijk om van hieruit lampen voor de Amerikaanse markt te leve ren. Vandaar de eigen vesti ging daar, maar de kennis die nodig is om de zaak daar te starten moet uit Terneu zen komen en dat is best wel interessant". Dat is ook de reden waarom de nieuw aan te trekken medewerkers slechts een tijdelijk arbeids contract krijgen aangebo den. Uitbreiden „De grotere vraag maakt de uitbreiding van de capa citeit in '84 noodzakelijk. Daarom moeten er mensen bijkomen en daar zijn we best wel trots op nadat zo veel jaren de deur hier op slot heeft gezeten", zegt Van der Tas vol optimisme. Ge- vraqgd naar de omvang van de markt die hij denkt te be reiken, zegt Van der Tas: „In Europa zijn er een miljard lichtpunten. Als we er met de SL-lamp een paar pro cent van kunnen krijgen, dan weet ik al niet meer hoe ik het hier maken moet". Hoe groot het huidige marktaandeel van de SL- lamp is, wil hij niet kwijt: „Dat weten we niet en als we het wisten, dat zeiden we het niet. Wat ik u wel kan ver tellen is de zekerheid, dat Philips in Terneuzen blijft en dat Philips hier weer toe komst heeft". De lampen. - FOTO'S DE STEM COR J DE BOER Vroi slag op t Van onze correspondente GOES - De handenarbeid-ac- tiviteit die elke woensdag avond voor geestelijk gehan dicapten wordt gehouden in jongerencentrum 't Beest te Goes van 19.30 tot 21.00 uur heeft te kort aan leiding. Het doel is om geestelijk ge handicapten die in tehuizen wonen een activiteit te bieden, in een geheel andere omgeving dan hun leef- en woonsituatie en daarmee de integratie te bevorderen van verschillende groepen in onze samenleving. Hoewel de leiding deze bijeen komsten al vele jaren met veel enthousiasme organiseert, wil en nu een punt zetten achter het werk. Om er zeker van te zijn dat de activiteiten door kunnen gaan, wordt er al vanaf begin september gezocht naar nieu we vrijwilligers. Van diegenen die belangstelling hebben wordt geen bepaalde deskun digheid verwacht. Er kan op een goede inwerk-periode worden gerekend. Informatie is verkrijgbaar bijMarjan van Dullemen, tel. 01100-12853 of Sietske Goeree, tel. 01100-20870. Ook kan men op de woensdagavond eens binnenlopen in 't Beest als de activiteiten worden gehouden. Van onze correspondente MIDDELBURG - De 39-jarige J. van de B. uit Oost Souburg, die op 13 juli getracht had zijn vrouw dood te rijden is giste ren door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien maanden en ter beschikking van de regering (tbr). Het openbaar ministerie had twee weken geleden twee jaar en tbr geëist, maar de rechtbank is van oordeel dat Van de B. zo snel mogelijk een behandeling dient te onder gaan. Aanleiding tot de uit barsting, was het feit dat de vrouw van verdachte defini tief had besloten niet meer bij haar echtgenoot terug te ko men. Bij het geweld met de auto en later door mishande- hng van Van de B. raakte de vrouw levensgevaarlijk ge wond. Eveneens tbr kreeg de 22- Jarige Vlissinger W. H. bij uit spraak van de rechtbank op gelegd. Bovendien moet hij zes maanden gevangenisstraf uit zitten. H. had in augustus van uit jaar onder bedreiging met geweld ontucht gepleegd met een 11-jarige jongen uit zijn woonplaats. Bovendien had zij zich in november van het vo rig jaar vergrepen aan een 17- larig meisje. Conform de eis werd de 35- larige Vlissinger C. V. veroor- eeld tot een gevangenisstraf ar) achttien maanden. De echtbank achtte bewezen, dat mj in augustus van dit jaar en 22-jarige vrouw had ver- W? t' Yhad twee weken ge- den, tijdens de behandeling dat1 Zi"®n zaak tegengeworpen een en ander gebeurd zou s!achToeffegr°edVinden' EIGEN IMPORT-El( Wfs'slraat 68 ^ARDENBURG 01177-1271

de Stem | 1983 | | pagina 18