De^&1ontdS- DTC fiTEM-SZX?t£ ege van Zeeuws Izaalvoetbalteam St. Nicolaascross Douane draait goed mee Schoolvolleybal Winstkansen voor Zaamslag De Ster is succesvol van uarles "ford getreden luldiging leden van e Griete Centree Van ►reukelen Sparta naar Zoutelande ÜBIJDAG 2 DECEMBER 1983 VRIJDAG )ECEMBER 1983 AGINA SPORT 1 VSB-voorzitter trainingskamp joor Zeeuwse jeugdvoetballers ioger beroep :aak Y ilas n Rotterdam ielrenners Pp vistoer Deer maar 'ns een goedkopere bouwmarkt te vinden. Probeer maar 'hs een goedkopere bouwmarkt te vinden Damestoernooi zaalvoetbal in Sas van Gent Schaaktoernooi in Souburg T14 PAGINA SPORT 2 I j-an onze sportmedewerker een schadevergoeding ?drage van vier duizend n, zijnde de eerste prijs koers die volgens hem Serge van Pee opzettelijk verloren. Vader en zoon Pee hebben de bekende aat mr. Jean Gooris (de !ere voorzitter van de alclub Racing White en aat van de Belgische albond als verdediger Inen. De zaak werd door irste kamer van de bur ke rechtbank in Brussel verdere behandeling op >1 geplaatst. Als eigenaar co straks de rechtzaak wordt daarmee een e jurisprudentie gescha- op basis waarvan in de >mst mogelijk eigenaren paarden bij vermeende orestaties van hun joc- of pikeurs stappen kun- >aan ondernemen. I GRAVENPOLDER - In een .„(rekkelijke zaalvoebalduel ,eft de Zeeuwse selectie van JC1, Max Kempees het Lyonteam uit Goes met 10-3 Verslagen. I lot aan de pauze konden de «senaren de selectie in de mrthal te 's-Gravenpolder «houden, daarna werd het «„richtingsverkeer op het foese doel. J Twee doelpunten van Taco de Velde brachten de land op 2-0 voor het Zeeuwse u Armand Doesburg haal- Je Goes terug in de race door t, te laten noteren, waarna JuhnTahapary de tussenstand 3-1 bepaalde. Na de doel- lósseling was het de Hulste jaar Peter Picavet, die de sco- tot 5-1 opvoerde, voordat i-Kees de Jonge tegen- jorde. Peter Speckens schoot iaarna nummer zes in de Goe ie touwen. Hans Picavet (2x) j Barend Vader voerden de roreop tot 9-2. Armand Does- jurg was in de slotfase nog maals succesvol, maar moest eveneens toekijken hoe Peter Picavet de eindstand op 10-3 bepaalde. Opstellingen: Zeeuws team: Taco van de Velde, John Tahapary, Hans en Peter Picavet, Eric Spec- kens,, Arnold Seghers, Barend Vader en Johnny Bish. Selectie Goes: Ron de Bakker, Martin Nuyens, Lesly Does burg, Imro de Mesa, Gé Wo- lers, Hugo Barends, Armand Doesburg en Jan-Kees de Jon ge. Op 12 december speelt de Zeeuwse ploeg in Kruiningen tegen het Brabantse team. Van onze sportredactie SRSFOORT - Tijdens een adering van het voltallig uur van de Koninklijke ;rlandse Schaatsenrijders I cl en de voorzitters van de esten heeft voortzitter rles van Ufford gister- ïd zijn aftreden aange- ligd. Dit in verband met 1 benoeming tot directeur het kabinet van de konin- uarles van Ufford wordt -lopig opgevolg door Jan as, tot gisteravond vice- •zitter van de schaatsbond, as neemt de functie van ;ses waar tot in de vakatu- 'an Quarles van Ufford is rzien. I i'an onze sportmedewerker |xEL - Het trainingskamp oor Zeeuwse voetballertjes, lat opgezet is door Ton Uitter- oeve.Jo Jansen, Danny Blind i Adrie Koster, gaat in de latste week van dit jaar defi- (itief door. Opvallend is het dat voor ze voetbalhappening veel jgdige sporters uit euwsch-Vlaanderen hebben (geschreven. Zij vormen mo menteel, de inschrijving wordt og met een week verlengd tot december, het leeuwendeel |an de voetballertjes, die in 't lilveren Schor te Arnemuiden cte de presence zullen geven. het toch al goed gevulde logramma nog meer cachet 'geven, hopen de organisato- sn de bij Standard Luik spe- nde Simon Tahamata en/of Feijenoorder Ben Wijnste- trs te kunnen strikken om de etbaljeugd van hun evarin- en te kunnen laten profite- STBAL - Spanje heeft een oreninterland tegen Por- il met 3-0 gewonnen. Del ^dige Spanjaarden leidden de rust al met 2-0. Het be- een wedstrijd in groep het kwalificatietoernooi I r het Europees kampioen-1 ap. >EN HAAG (RTR) - De ioger-beroepszaak van e startgeld-affaire van luillermo Vilas begint p 8 december in Rotter- lam. De Argentijnse ten- lisser werd enkele naanden geleden door de >ro-council veroordeeld .ot een boete van 20.000 lollar (60.000 gulden) en en schorsing van een aar voor het bedingen en intvangen van startgeld jij het internationale tennistoernooi van Rot terdam in maart van dit jaar. Vilas ontkende en te rende beroep aan. De commissie, die zich daar mee bezig zal houden, be staat uit Bill Talbert, die gekozen is door Vilas, Fo rest Hainline, namens de pro-council en Vic Sei- xas, die door Talbert en Hainline samen is aange zocht. Oorspronkelijk zou de 'zaak dienen in New York, maar op verzoek van personeelsleden van isportpaleis Ahoy', die als getuigen zijn opgeroepen, begint de commissie zijn werkzaamheden in Rot" terdam. De werkzaamhe den zullen op 12 of 13 de cember in New >or worden afgerond, waar na de uitspraak volgt- INDEN (RTR) - HaIf 'Ip eukelen, de Nederland elman van Nottingham it, heeft woensdag voor rst na zijn blessure wee edstrijd gespeeld. De Nederlandse interna" 1 stond opgesteld in he rveteam van de Engelse e divisieclub, dat tegen we stle uitkwam. Van Bre i heeft acht wedstrijd® ist door een scheenbee euk. De voormalige doel"" m FC Utrecht: „Ik heb h* aal geen last gehad e korte termijn weer rste elftal te staan - :r Brian Clough durfde^ et te zeggen of Van i8 enS- n voldoende fit 1s on1. in de pg te worden °Pgf2,f.beker- -iturn van het UEFA rel tegen Celtic Glasgow- t onze sportmedewerker [ERNEUZEN - Tijdens de tstavond die de toerclub De in het clublokaal hield, [eden de leden gehuldigd die meeste kilometers op de i hadden afgelegd tijdens ^tochten. .Bij de heren waren de ere- JStsen voor Peter van Meurs 1 (4531 km), Willy Rie- N uit Terneuzen en Koos |thulst uit Axel. Bij de da- legde Elly Riemens de ste kilometers af (1420 F' Gerda Bareman, even- fis uit Terneuzen, werd hier I ia» onze sportmedewerker Sneuzen - Morgen vindt r viswedstrijd van de wieler- P"'ging Zeeuwsch-Vlaan- P? Plaats. Om 13.00 uur het startsein gegeven. n'et-leden kunnen aan e wedstrijd deelnemen. Er 'euke prijzen te verdie- I Er w<Jgit ook dit jaar weer "j ""bij De Griete. Het ge- nap vertrekt vanaf café La?6'6 naar visstek. In JL e is na afloop, omstreeks ft "tf' °°'c prijsuitrei- e'angstellenden kun- "ch opgeven bij Dennis fer in Terneuzen. Van onze sportmedewerker AXEL - De Zeeuwsch- Vlaamse vertegenwoordi gers in het KNVB-zaterdag- voetbal hebben het komende weekeinde een interessant programma af te werken. In de tweede klas staan de duels Hoek - Oostkapelle en Arnemuiden - AZVV op de rol en in de derde klas Se- rooskerke - Terneuzense Boys en Zaamslag - Tholen- se Boys. Het zijn stuk voor stuk wedstrijden, die van belang zijn voor het verdere ver loop van de competitie. Win nen of verliezen betekent blijven meedraaien of defi nitief afhaken. Hoek, dat twee weken ge leden verrassend Roda Boys klopte en vorige week het duel tegen AZVV wegens afgelasting miste, krijgt Jan Meulmeester en zijn pupil len op bezoek. Een interes sant treffen, omdat de Wal- cherenaren op de tweede plaats staan met drie punten voorsprong op Hoek. Trai ner Jan Doorns en zijn man nen koesteren dan wel geen aspiraties op de titel, maar zullen zonder meer gebrand zijn op een zege op Oostka pelle. Positief voor Hoek is het dat Frans van der Pijl de juiste richting naar het net van de tegenstanders weer heeft gevonden. De ploeg van Doorns gaat dan ook als favoriet van start. Hetzelfde geldt voor AZVV in Arnemuiden. In het visserdorp plegen de mannen van Nico Bouman traditiegetrouw goed voor de dag te komen. Uitslagen als 5-0 in het voordeel van de Axelaars zijn daar een voorbeeld van. Dat het ver schil weer zo groot voor de rood-witten uit zal vallen, valt te betwijfelen. De weg naar het scorebord wordt daarvoor te moeizaam ge vonden. AZVV-winst zal echter niemand verbazen. Zaamslag, dat de rode lantaarn in handen heeft in de derde klas, vecht met alle inzet tegen degradatie. Tot nu toe werd steeds nipt ver loren, maar daar lijkt gezien de spelverbetering een om mekeer in te komen. Tholen- se Boys, dat op bezoek komt, is geen wonderploeg en is mogelijk de eerste tegen stander, die in en van Zaam slag deze competitie slaag krijgt. Dat het eens moet lukken, daar is men in Zaamslag van overtuigd. Terneuzense Boys zal het een stuk moeilijker krijgen in en tegen Serooskerke. De Walcherse equipe miste vo rig seizoen de promotie op het nippertje en staat nu weer te dringen om de stap naar de tweede klas te ma ken. In dit duel zal blijken of het Terneuzense optimisme - „We hebben de beste ploeg sinds jaren en het wordt tijd eens naar boven te kijken", zei aanvoerder Rold Wilting vorige week voor het duel tegen Zaamslag - inderdaad gerechtvaardigd is. Of Ter neuzense Boys daarin tegen de ploeg van Dick van Wes ten zal slagen, valt te be twijfelen. PROGRAMMA: tweede klas: Arnemuiden - AZVV, Roda Boys - Oranje Wit, Ro zenburg - Good Luck, SSC'55 - SHO, WHS - Bruse Boys, Hoek - Oostkapelle; derde klas: Serooskerke - Terneuzense Boys, Krab- bendijke - Zwaluwe, We- meldinge - Kloetinge, Din- teloord - Kapelle, NTVV - Yerseke, Zaamslag - Tho- lense Boys. Janioren van AV'56 In opmars Van onze sportmedewerker GOES - Bij de Goese atletiekvereniging AV'56 is een groepje van zes junioren duidelijk in opmars. Vooral op de estafettenummers 4 x 100 en 4 x 400 meter kwam men uitstekend voor de dag. Men vestigde daarop nieuwe Zeeuwse records en ook landelijk presteerde men op hoog niveau. Het kwartet, bestaande uit Bram Hoogesteger, Eric Stig- ter, André Verwei en Gert van der Weele, verbeterde het Zeeuwse record op de 4 x 400 meter met 3,5 seconde en bracht dit nu op 3.25.9. Boven dien werd een tweede plaats bereikt in het Nederlands kampioenschap met een tijd van 3.28.72. Op de nationale ranglijst staat het viertal van AV'56 nu op de tweede plaats. Alleen de nationale selectie is sneller ge weest, maar als clubteam le verden de Zeeuwen de beste prestatie. Hoogesteger, Dinger mans, Stigter en Verwei wa ren ook op de 4 x 100 meter snel (44,1 seconden) en deze prestatie werd door de afde ling Zeeland van de KNAU niet alleen als junioren- maar tevens als Zeeuws seniorenre cord erkend. Tijdens het Ne derlandse kampioenschap reikte genoemd viertal op nieuw naar een tweede plaats in een tijd van 44.47 seconden. Ook individueel kwam men goed aan de bak. De 16-jarige André Verwei, eerstejaars B- junior, etaleerde zijn talenten op diverse nummers. Zo werd hij in het districtskampioen schap van West 2 onder ande re eerste op de 400 meter in 52 seconden rond. Voortreffelijk presteerde Verwei ook in het Nederlands kampioenschap (derde op de 200 meter in 23.23 seconden) en eenzelfde klasse ring op de 300 horden in 39.08 seconden. Dit laatstgenoemde onderdeel schijnt voor Verwei zijn specialiteit te zullen wor den. André Verwei nam reeds deel aan enkele interlandont moetingen en volgt de regio nale centrale training. Bram Hoogesteger (19 jaar), tweedejaars A-junior, die Zeeuws kampioen werd op de 200 meter in 23.6 seconden, ging ook sterk vooruit op de 400 meter, die hij nu afwerkte in 51.27 seconden. Nieuwkomer in de atletieksport, maar reeds opvallend presterend, was dit jaar de 18-jarige Gert van der Weele. Hij maakte op de 800 meter furore. Eerste in het open Haags kampioenschap (1.56.2) en derde in het Neder lands kampioenschap met een tijd van 1.56.65. Ook Eric Stigter (17 jaar) en Rien Huige (16 jaar), beiden eerstejaars B-junior, waren op de 800 meter, zowel op de bui tenbaan als indoor goed op dreef. De 18-jarige Theo Din- gemans trad op het voorplan als hordenloper. Uit het rijkje van zes traint Rien Huige al geruime tijd on der leiding van clubgenoot Re- né van Zee. De andere vijf ju nioren staan sinds oktober van het vorige jaar onder de hoede van eveneens een clubgenoot van AV'56, Jan Eversdijk. Laatstgenoemde kan uiter aard tevreden terugblikken en is vooral verheugd over de en thousiaste en serieuze aanpak van zijn groep, die vooral in de breedte sterk is gegroeid. Eversdijk: „Er zit wel per spectief in deze groep, maar de opbouw naar een eventueel hoog niveau moet niet gefor ceerd worden. Ik heb dan ook een termijnplanning in mijn hoofd, die een paar jaar gaat duren. De motivatie bij de jon gens is momenteel optimaal en ik hoop dan ook dat dit zo blijft. Dan kunnen we samen echt wel iets bereiken". In oktober heeft Eversdijk een rustperiode ingelast voor zijn jongens, maar sinds begin november is de training weer serieus begonnen als voorbe reiding op het nieuw seizoen. Eversdijk: „Deze training is er op gebaseerd om in juni in topvorm te zijn". Voorts zal men deze winter waarschijn lijk actief zijn in enkele in-r doorwedstrijden, waarondeF het Nederlands kampioen schap, dat in februari in Zuid laren wordt gehouden. mn Op de foto de AV'56-junioren met hun trainer. V.l.n.r. Gert van der Weele, Bram Hoogesteger, André Verwei, Rien Huige, Eric Stigter, Theo Dingemans en Jan Eversdijk. - foto tannie de jonge Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - De 21e uit gave van de St. Nicolaascross, morgen, met het Middelburgse Nadorst-complex als actieter rein, belooft een open wed strijd te worden. Dit doordat de toppers van de organise rende vereniging Dynamo ontbreken. John Vermeule neemt een weekeinde rust met het oog op de Duindigt-cross, die volgende week op zijn pro gramma staat; Johan Antheu- nisse traint wel, maar loopt op dit moment geen wedstrijden. Ook de inschrijvingen van Kim Reynierse en Frank Koo- man waren halverwege afge lopen week nog niet op het se cretariaat binnen. Een favorietenrol lijkt nu weggelegd voor Huib Dale bout. De afstanden worden naarmate het cross-seizoen vordert langer, iets wat onge twijfeld in het voordeel is van de Goesenaar. De grootste concurrentie voor Dalebout moet gezocht worden onder Sam Polderman, die onlangs nog in de Schouwse duinenrij vriend en vijand verraste met een derde plaats, Johan de Vlieger dit seizoen terug van weggeweest, de onberekenba re Jan de Bart, Ad Courtin en Simon Blom. Ook het Dyna mo-duo Albert Karstanje en Ad Thierry zal voor eigen pu bliek zeker een woordje mee spreken. De senioren met 81 voorin schrijvingen, worden om 14.45 uur bij de Nadorstkantine weggeschoten met als op dracht 8400 meter. Tegelijker tijd gaan de veteranen van start, die dezelfde afstand krijgen voorgeschoteld. In de ze categorie is Frans Krijnsen opnieuw de te kloppen man, met voorts Kees Westrate en Ron Abuijs als bekendste na men. Om 14.25 uur beginnen de dames aan hun 2800 meter lange wedstrijd. Hier vertrekt Jopie Daane in de favorieten- rol. Deze St. Nicolaascross is de derde wedstrijd in het kader van de crosscompetitie, waar van John Vermeule (de KMS- cross) en Piet Vonck (de Hei- decross) al een wedstrijd won nen. De prestatielopers komen eveneens aan hun trekken. Terwijl de wedstrijdatleten ploeteren in de 'blubber' rond om de Nadorst maken zij hun kilometers op de Walcherse binnenwegen. Hun startschot klinkt om half twee met als keuze-afstanden twee, vijf of twaalf kilometer. Het secreta riaat is traditiegetrouw in de kantine van de Nadorst. (ADVERTENTIE) trdr*SSSSf" 4® Union. Hoge calorische «aardes 16 Briketten i n draagtas, 8. J Per draagtas I fc!!0r het dichtstbijzijnde Gamma-adres 03499-84994, tst 130. Geldig t/m 3.12.1983 (ADVERTENTIE) watt lampje en bevestg Per set Bel voor het dichtstbijzijnde Gamma-adres 03499-84994, tst 130. Geldig t/m 3.12.1983 VOETBAL Het inhaalprogramma in de eerste klas zondagvoetbal van de KNVB afdeling Zeeland ziet er als volgt uit: Domburg - Sluis en Oostburg - Noormannen. KORFBAL District zuidwest eerste klas: Tjo- ba - Swift, sporthal Heinkenszand, aanvang 15.50 uur. Afdeling Zeeland: eerste klas: TO GO - Seolto 2, sporthal Kapelle, aanvang 17.00 uur; tweede klas: Tjoba 5 - BKC, sporthal Heinkens zand, aanvang 12.40 uur; derde klas: Zaamslag - TOP 2, sporthal Terneuzen, aanvang 15.00 uur. BADMINTON Zondag 4 december: sporthal Oude Vaart Terneuzen van 10.00 tot 14.00 uur: Terneuzen 1 - Delta 1, Ter neuzen 4 - Aristo 2, Terneuzen 6 - Avanti 5; sporthal De Vlaanderen Sas van Gent van 10.00 tot 14.00 uur: Groot Sas 1 - Avanti 4. ZAALHANDBAL Afdeling Zeeland: eerste klas he ren: GSC - Volharding, aanvang 10.20 uur, sporthal te 's-Gravenpol der; tweede klas heren: Sluiskil - Operatie'71, aanvang 17.00 uur, sporthal 't Zwaantje Terneuzen. ZAALHOCKEY Vierde klas C dames: Rapide - Et- ten-Leur, aanvang 14.30 uur; Dru- nen - Etten-Leur, aanvang 15.20 uur; Rapide - Drunen, aanvang 16.10 uur. Alle drie wedstrijden worden gespeeld in sporthal Den Dullaert te Hulst. TENNIS Districtswintercompetitie zondag 4 december: Ador-sporthal Braak man, aanvang 14.30 uur Ludo et Emergo 1 - TSI 1 en Drive 2 - DOS 3; Jarinohal Terneuzen, aanvang 14.30 uur Zaamslag 1 - Zaamslag 2; sporthal Den Dullaert te Hulst, aanvang 14.00 uur Smash 1 - Hul ster Ambacht 1; Kaasboerhal te Biggekerke, aanvang 14.00 uur Domburg 1 - Schenge 1; Hal Schel de International te Goes, aanvang 15.00 uur Schenge 1 - Smash 2, DOS 2 - Eegedima en Eegedima - Sou burg; Jarinohal Vlissingen, aan vang 13.30 uur Schelde - Sluis 1 en DOS 1 - Animo. BASKETBAL Vrijdag 2 december: sporthal De Veerhoek te Oostburg, aanvang 19.45 uur Operatie'71 - Souburg 2 (dames); aanvang 19.15 uur Opera tie'71 - Volharding 3 (heren). Zaterdag 3 december: sporthal 't Sportuus in Axel, aanvang 12.30 uur Voorwaarts - Marathon 2 (da mes). Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Zaterdag 10 december houdt de zaalvoet balafdeling van FC Raeing White'70 een regionaal zaal voetbaltoernooi voor dames in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. Dit Johan de Block-zaal- voetbaltoernooi gaat van start om 18.00 uur en zal omstreeks 22.00 uur afgelopen zijn. De wedstrijdduur is bepaald op vijftien minuten. De prijsuit reiking van deze tweede editie zal omstreeks 22.30 uur in de foyer van de Vlaanderen ge houden worden. De deelnemende teams, die een halve competitie afwer ken, zijn: Van Hecke, De Smickel, Napoleon/Klaus,_ Paul de Vliegere, Racing Whi te'70 en Reprodruk. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het team van Douane 1, normaal gesproken spelend onderaan in de eerste klas of bovenaan in de tweede klas, doet het dit seizoen an ders in de eerste klas van de Terneuzense bedrijfsvolley- balcompetitie. Door een over winning van 3-1 op Verstrae- ten Verbrugge 1 (15-6 11-15 15-5 10-6) houdt Douane goed aansluiting met de midden moot en zal dit seizoen wel uit de gevarenzone blijven. Verstraeten Verbrugge 1 behoort samen met Promena de 2 en Gemeente 1 tot de staartploegen in de eerste klas. Deze teams hebben zes punten verzameld. Promenade 2 kreeg drie punten cadeau van Dow 1, dat maar vier heren op de vol leybalbenen kon brengen en Gemeente 1 werd door een verzwakt Dees 1 naar een 3-0 nederlaag gespeeld (18-16 15-7 15-6). PSV 1 pakte deze keer op volle sterkte spelend het team van Roelofs 1 in met 3-0 (15-4 15-12 15-3). Stand: Zeldenrustcollege 1 18 punten, Dees 1 17, Promenade 1 15, PSV 1 13, Douane 1 12, Dow 1 11, Roelofs 1 10, Gemeente 1 6, Ver straeten Verbrugge 1 6, Prome nade 2 6. Door het gelijke spel van 2-2, dat MTS/MEAO boekte tegen De Hoop (11-15 6-15 15-5 13-10), komt De Hoop op een tweede plaats terecht in de tweede klas, met slechts één punt achterstand op Sterban den, dat een vrije avond had. MTS/MEAO 1, dat evenals De Hoop vorig seizoen degradeer de, mist nog net de aanslui ting. Dees 2 en PSV 3 deelden eveneens de punten: 2-2 (15-0 16-18 15-0 6-8). Juliana kon er tegen PZEM 1 net geen gelijk spel uitslepen en verloor met 1-3 (15-9 5-15 5-15 13-15). De Meijer verloor op het nippertje van Roelofs 2 met 1-2 (3-15 13- 15 14-10). Stand: Sterbanden 17 punten, De Hoop 16, Bravenboer Scheers 14, MTS/MEAO 1 13, Roelofs 2 13, PZEM 1 12, De Meijer 9, Juliana 8, Dees 2 7, PSV 3 5. Wiekslag sloeg een goede slag met een 3-0 zege op Ver straeten Verbrugge 3 in de derde klas (15-5 15-3 15-1). Het in nieuwe out-fit spelende team kwam, mede dankzij het verlies van Belastingen tegen Kindt met 1-2 (1-15 9-15 15-10), op een comfortabele eerste plaats terecht met twee pun ten voorsprong op Belastin gen. Verstraeten Verbrugge 2 won met 2-1 (12-15 15-10 15-7) van Rabo, dat in de derde klas moeite heeft om het hoofd bo ven water te houden. Dow 2 kreeg met 1-3 klop van PSV 2 (0-15 9-15 0-15 14-11). Stand: Wiekslag 19 punten, Be lastingen 15, Kindt TC 15, Ver straeten Verbrugge 3 14, Ge meente 2 11, PSV 2 10, Dow 2 8, Verstraeten Verbrugge 2 7, Rabo 5, PZEM 2 3. Uitslagen vierde klas: Douane 2 - Eagles 1-3 (8-15 15-13 8-15 0-15), MTS/MEAO 2 - Gemeente 3 2-1 (15-10 18-16 7-15), Dees 3 - Philips 2-2 (13-15 15-13 6-15 6-4), Promena de 3 - Bram 0-3 (3-15 7-15 8-15). Stand: Bram 20 punten, Eagles 19, MTS/MEAO 2 16, Elopak 15, Promenade 3 10, Philips 8, Douane 2 8, Gemeente 4 7, Gemeente 3 7, Dees 3 6. Volgende week worden er voor de tweede en derde klas bekerwedstrijden gespeeld. Het bestuur, en met name Pie- ter Bosscher, heeft, omdat de bekerwedstrijden voor de eer steklassers met Hulst niet konden doorgaan, contact ge zocht met enkele NeVoBo- ploegen. Deze hebben toege zegd te willen spelen in vriendschappelijke duels en dit resulteerde in een aantrek kelijk volleybalprogramma voor dinsdag 6 december. Dit programma ziet er als volgt uit: 19.00 uur: PSV 3 - Juliana, Bravenboer Scheers - De Meijer, Wiekslag - Philips, Roelofs 2 - Kindt TC; 20.00 uur: MTS/MEAO 1 - Dees 2, Zeldenrustcollege - Schel- desport 1, Neckermann 2 - Ge meente 1, Attack - Promenade 2; 21.00 uur: Dees 1 - Scheldesport 1, Attack - Verstraeten Verbrugge 1, Athanatos - PSV 1, Neckermann 1 - Zeldenrustcollege 1; 22.00 uur: Neckermann 1 - Dees 1, Athanatos - Roelofs 1, Sterbanden - De Hoop. llllllllllillllilllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllElllllllillllllllllllllllllllllllllll Smickel kwam in Oostburg niet verder dan 1-1 tegen NMB/Vermeire en Verpoorte liep in Hulst stuk op Pierrot: 4-3. De Kreeft was het enige andere team uit de bovenste regionen, dat niet in de fout ging. Met 4-2 versloeg het Tem Boys. Met dezelfde cij fers won De Pooter van Oude Raed- thuys. Racing White, dat met 2-2 gelijk speelde tegen De Tol, kwam op gelijke hoogte met Tem Boys, waardoor beide teams de rode lantaarn in handen hebben. Van onze sportmedewerker AXEL - Voor het zaalvoetbal team van De Ster was de afge lopen eompetitiedag bijzonder succesvol. Nadat eerst het in- haalduel tegen Tem Boys in Oostburg met 9-0 werd ge wonnen, klopten de Hulster naren Fabricom met niet min der dan 9-1. Aangezien de concurrentie punten verspeelde, kwam De Ster weer alleen aan de leiding in de regionale competitie. De llllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllll Stand: De Ster 10-18, De Smickel 10-17, Verpoorte 10-15, De Kreeft 10-15, Pierrot 9-12, Fabricom 10-9, De Tol 10-9, Oude Raedthuys 10-7, NMB/Vermeire 10-6, De Pooter 10- 6, Tem Boys 9-2, Racing White 10- 2. Van onze sportredactie TERNEUZEN - In de gymnastiekzalen van de MTS/ MEAO in Terneuzen werd een volleybaltoernooi gehou den, waaraan door tien ploegen werd deelgenomen. Uitslag: 1. Werktuigbouwkunde 4, 2. familieteam Van Laere, 3. Sterbanden, 4. De Leeuwtjes, 5. personeel B MTS/ MEAO, 6. personeel A MTS/MEAO, 7. Voorwaarts, 8. Elektrotechniek 4,9. MEAO 2C, 10. MEAO 2L. Dit toernooi werd gehouden ter voorbereiding op het Dré Vermeulen-toernooi, dat zaterdag 31 december wordt gehouden. Voor dit toernooi kunnen zich nog ploegen aan melden. Deze ploegen moeten wel minstens drie leerlingen of oud-leerlingen van de MTS/MEAO te Terneuzen in hun gelederen hebben. Dit toernooi werd vorig jaar gewonnen door het eerste team van het Hulsterse Morres. Dit jaar zal er in twee klassen gespeeld worden: teams die uitko men in de NeVoBo-competitie en recreatieteams. UITSLAGEN A-JUNIOREN Hoofdklas A: Arnemuiden Al - Zierikzee Al 6-0, HVV Al - Kloe tinge Al 1-1; groep A2: Mevo Al - Bruse Boys Al 1-1, Duiveland Al - Wolf aartsdijk Al 2-0, Colpl. Boys Al - Dreischor Al 5-3; groep A3: Rillandia Al - Krabbendijke Al 4-0; groep A5: Oostkapelle Al - Zeelandia Al 6-4, Veere Al - GPC Al 1-3; groep A6: Aardenburg Al - Hoofdplaat 3-1; groep A7: Tern. Boys Al - Zaamslag Al 6-0, Vogel waarde Al - Ria W Al 6-1, Honte- nisse Al - Axel Al 1-0, Koewacht Al - HVV A2 9-1. B-JUNIOREN Regio BI: Zierikzee BI - 's H. Arendskerke BI 14-0, Arnemuiden BI - Vlissingen BI 14-0, Arnemui den BI - Vlissingen BI 1-3; regio B2: Tem. Boys BI - VCK BI 3-0, Terneuzen BI - Aardenburg BI 3-1, HVV BI - Clinge BI 1-1; groep B3: Ouwerkerk BI - DFS BI 3-1; groep B5: Lewed. Boys BI - RCS B4 6-4; groep B8: Nieuwland BI - Breskens BI 8-0, Schoondijke BI - RCS B2 1-2; groep B9: Bevelanders BI - Domburg BI 1-3, Noormannen BI - Veere BI 6-0; groep B10: Groede BI - IJzendijke BI 6-1, Oostburg BI - Tern. Boys B2 7-1, Corn Boys BI - Biervliet BI 2-0; groep Bil: Tern. Boys B3 - Clinge B2 Clinge n.o.g.; groep B12: Honte- nisse BI - Graauw BI 2-1, Axel BI - Vogelwaarde BI 3-1, Koewacht BI - Philippine BI 0-5. SOUBURG - Morgen houdt de schaakclub Souburg het jaar lijkse pepernotentoernooi. Het toernooi is bedoeld voor de schakende jeugd tot en met 16 jaar. Er zal worden gespeeld in drie leeftijdsgroepen. Het pe pernotentoernooi begint om 10.30 uur in zaal Rehoboth aan de Rehobothstraat in Oost- Souburg. Van onze sportmedewerker AXEL - Sparta, dat 7 decem ber in Moskou voor de Euro pese bekerwedstrijd tegen Spartak Moskou moet aantre den, komt 14 december naar Zeeland. Op het terrein van De Meeuwen in Zoutelande wordt dan gespeeld tegen Vlissingen. Dit treffen bij kunstlicht be gint om 19.00 uur.

de Stem | 1983 | | pagina 7