EIGENAAR PAARD KLAAGT VERLIEZENDE JOCKEY AAN In Olympische voetbal-selectie De goedkoops Kortsjnoi weer niet in problemen Erika Hess pakt eerste winst VERRASSENDE ZEGE TANNER Fikse straffen geëist Zege van zaalvoeth Tweede invitatie voor Henk Boer Kools in selectie veldrijden Quarles van Ufford afgetreden ïuldiging eden van e Griete DE STE VRIJDAG 2 DECEMBER 1983 Acht weken celstraf FC Utrecht supporter Koopmans vierde Pijnen zesde In Luxemburg KNSB-voorzitter Hoger beroep zaak Vilas in Rotterdam Rentree Van Breukelen Yainingskamp oor Zeeuwse eugdvoetballers ielrenners >p vistoer DE RTEMJS LONDEN (ANP) - Viktor Kortsjnoi is ook tijdens de vijfde partij voor de twee kamp tegen Gari Kasparov niet in moeilijkheden geweest. Al na 21 zetten zag de 20-jari- ge Sovjetrus, die met wit speelde, in dat hij niets had weten te bereiken. Kasparov berustte toen maar in remise, waardoor zijn achterstand van een punt - ontstaan door een nederlaag in de beginpar- tij - gehandhaafd bleef: 2-3. Kasparov had na zondag drie dagen de tijd gehad zich voor te bereiden omdat hij uit stel had gevraagd voor de par tij, die eigenlijk dinsdag ge speeld had moeten worden. Hij koos nu met wit voor een Ca talaanse opstelling en gaf Kortsjnoi geen gelegenheid dame-Indisch te spelen, zoals in de eerste en derde partij. De 52-jarige Kortjnoi liet echter in het geheel niet merken dat hij verrast was en beant woordde de zetten van zijn te genstander bijzonder vlot. Zo had hij slechts anderhalve mi nuut nodig voor de eerste ne gen zetten. Met 10. B5 en 11. Tc8 week de in Zwitserland wonende ex-Rus af van de ge baande paden, al heeft Pach- man deze zetten al eens in een analyse aangegeven. Opnieuw legde Kortsjnoi zo zijn jeugdige tegenstander zijn eigen spel op. Tot nu toe is Kasparov er nog geen enkele maal in geslaagd het initiatief te nemen, Kortsjnoi heeft de eerste vijf partijen volledig in zijn greep gehad. Op de der tiende zet had Kortsjnoi in plaats van te rocheren ook h6 kunnen spelen om de moge lijkheden van Kasparov nog meer te beperken. Het maakte niet veel uit. Kasparov kon zo ook geen ge in schikt aanvalsplan vinden en na 21 zetten besloot hij zich maar neer te leggen bij deling van het punt. Hij heeft nog ze ven partijen om te proberen de vroeg opgelopen achterstand teniet te doen. De partij verliep als volgt: wit: Gari Kasparov (Sov); zwart: Viktor Kortsjnoi (Zwi): 1. D2-d4, pg8-f6; 2. C2-c4, e7- e6; 3. G2-g3, d7-d5; 4. Lfl-g2, d5xc4; 5. Pgl-f3, c7-c5; 6. 0-0, Pb8-d7; 7. Pbl-a3, Pd7-b6; 8. ALMELO (ANP) - De Al melose politierechter mr. N van Veen, heeft giste ren een supporter van de FC Utrecht, de 18-jarige R.R.V. uit Utrecht, we gens openlijke geweld pleging tijdens de voet balwedstrijd FC Twente- FC Utrecht op 13 novem ber veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien weken waarvan twee voorwaardelijk. De eis was drie maanden ge vangenisstraf waarvan één maand voorwaarde lijk. Een broer van V. die als getuige optrad werd op de zitting aangehou den verdacht van het ple gen van meineed. De sup porter was op de zondag van de voetbalwedstrijd, tien minuten voor de af loop, samen met andere FC «.U trecht-supporters het zogenaamde kinder vak van het Enschedese Diekmanstadion binnen gedrongen. Volgens ge tuigen begon hij vervol gens om zich heen te slaan en te schoppen. Een 15-jarige Hengelose scho lier raakte door het ge- stomp korte tijd be wusteloos. Hij liep bo vendien drie gekneusde ribben op. Twee andere FC Utrecht-supporters zijn reeds op 17 november voor het plegen van ge weld tijdens dezelfde wedstrijd veroordeeld tot zes weken gevangenis straf. BOWLING - Irene Gronert neemt na de eerste serie in de kwartfinales van het toernooi om de bowling wereldbeker, dat in Mexico Stad wordt ge houden, de negende plaats in. De Nederlandse kampioene verzamelde 1529 punten. Pra- nee Kitipongpithya uit Thai land heeft de leiding met 1691 punten. Bij de heren voert de Amerikaan Mike Jasnau het klassement aan met 1801 pun ten. Pa3xc4, Pb6xc4; 9. Ddl-a4, schaak, Ic8-d7; 10. Da4xc4, b7- b5; 11. Dc4-c2, Ta8-c8; 12. D4xc5, Lf8xc5; 13. Dc2-b3, 0-0; 14. Pf3-e5, Dd8-b6; 15. Lcl-g5, Tf8-d8; 16. Dc3-f3, Lc5-e7; 17. Pe5xd7, Td8xd7; 18. Tal-cl, Tc8-d8; 19. Df3-c6, Db6-a5, 20. a2-a3, b5-b4; 21. Lg5-f4, Pf6- d5; remise. Tot zo ver had Kasparov een uur en veertig minuten van zijn bedenktijd (twee en een half uur voor veertig zetten) gebruikt, Kortsjnoi had een uur en tien minuten nagedacht. Door Jean Nelissen HOEILAART - De burgelijke rechtbank van Brussel heeft een unieke zaak op de rol ge plaatst. De paardeneigenaar Giacomo Franco uit Brussel heeft de jockey van zijn paard 'Commonwelsh', de 20-jarige Serge van Pee, aangeklaagd omdat hij op 7 augustus van dit jaar niet de koers won, waaraan hij deelnam. Omdat Serge van Pee nog minderja rig is, is de aanklacht ook ge richt tegen zijn vader, de be roepsjockey Henri van Pee. Dat vader Van Pee ook in de zaak betrokken wordt, heeft niet alleen te maken met zijn burgerlijke aansprakelijkheid voor zijn zoon, maar heeft een diepere oorzaak. Hij wordt er door de eiser van verdacht de 'geestelijke' vader te zijn ach ter de nederlaag van zijn zoon. Vader Van Pee is eerst trainer geweest van eiser Franco, maar is sinds september 1982 werkzaam voor een concur- rende stal. In de bewuste koers op 7 augustus liep ook het paard 'Augustin' mee, dat door vader Van Pee wordt getraind. 'Augustin' won de koers. Klager Giacomo Franco heeft een film van de koers be studeerd en is tot de volgende conclusie gekomen: zijn paard 'Commonwelsh' met de jonge jockey Van Pee dus op de rug, nam in de koers de leiding. In plaats van het paard tot grotere snelheid aan te zetten door op de hals van het dier te gaan liggen, zoals goede jockey's gewoonlijk doen, ging Serge van Pee zijn lichaamsgewicht naar achte ren verplaatsen, waardoor het paard in zijn snelheid werd geremd. 'Augustin' galoppeer de daarna voorbij en won ge makkelijk de koers Volgens eiser Franco is Ser ge van Pee, evenals zijn vader beroepsjockey, een man die voldoende kennis heeft om 'Commonwelsh' goed te berij den. Hij had bovendien de plicht om alles te doen om de overwinning te behalen, daar hij zich tegen betaling ten dienste had gesteld van Fran- In de bewuste koers, die ge houden werd op de paarden- baan van Oostende, was de eerste prijs vier duizend gul den. Eigenaar Franco voelt zich gesterkt in zijn bewering dat Serger van Pee zijn paard opzettelijk naar de nederlaag heeft gevoerd, omdat 'Com monwelsh' met een andere jockey op de rug achtereenvol gens wel twee koersen won, op 13 augustus en 25 september in W atermaal-Bos voorde. Op de film van de gewraak te koers op 7 augustus is vol gens Giacomo Franco ook dui delijk te zien hoe Serge van Pee zijn paard uit het even wicht bracht. Het gevolg er van was dat 'Commonwelsh' struikelde en dat de jockey van zijn paard viel. Giacomo Franco eist mini maal een schadevergoeding ten bedrage van vier duizend gulden, zijnde de eerste prjjs in de koers die volgens hem door Serge van Pee opzettelijk werd verloren. Vader en zoon Van Pee hebben de bekende advocaat mr. Jean Gooris (d( vroegere voorzitter van de voetbalclub Racing White en advocaat van de Belgische voetbalbond als verdedigt; genomen. De zaak werd door de eerste kamer van de bur. gerlijke rechtbank in Bru: voor verdere behandeling de rol geplaatst. Als eigenaar Franco straks de rechtzaak wint, wordt daarmee eer, stukje jurisprudentie gescha pen, op basis waarvan in de toekomst mogelijk eigenaren van paarden bij vermeende wanprestaties van hun joc- key's of pikeurs stappen kun- nen gaan ondernemen. NIEUWELINGEN ZEIST (ANP) - Bondscoach Ger Blok heeft in zijn voorlopige selectie voor het kwalificatieduel Joego- slavië-Nederland, voor het Olympisch voetbaltoer nooi van 1984, zes nieuwelingen gekozen. Van 't Schip, Rutten, Bleuming, Lems, Eykelkamp en Van Gerwen werden tot nu toe nog niet eerder uitverkoren door Blok. De selectie van vijftien man komt volgende week dinsdag en woensdag bijeen op het KNVB- sportcentrum te Zeist voor een trainingskamp. Dins dag speelt Oranje een oefenwedstrijd tegen de ama teurs van Blauw-Wit. Het duel begint om 17.00 uur. CARACAS (RTR) - Rudi Koopmans staat vierde op de WBA-lijst van uitdagers van de Amerikaan Michael Spinks, de wereldkampioen boksen bij de halfzwaargewichten. Koopmans, die onlangs in Parijs tegen de Fransman Ru- fino Angulo zijn Europese titel met succes verdedigde, is de enige Europeaan die een plaats bij de eerste tien in neemt. De interland tegen Joego slavië wordt op zaterdag 17 december in Mostar gespeeld. Nederland heeft uit de eerste twee duels, beide tegen het Roemeens Olympische elftal, slechts een punt gehaald. Joe goslavië leidt in de kwalifica- tiegroep van Nederland met vijf punten uit drie wedstrij den. Blok heeft voor het trai ningskamp geen spelers van Sparta kunnen uitnodigen. De Rotterdammers hebben begin volgende week de uitwedstrijd uit de derde ronde van het UEFA-bekertoernooi tegen VOETBAL - FC Barcelona heeft ondanks de nederlaag (1- 0) voor eigen publiek tegen Athletic de Bilbao de Spaanse supercup gewonnen. In de uit wedstrijd had bekerhouder Barcelona de landskampioen met 3-1 verslagen. Van ome sportredactie ALMELO - Bondstrainer Kees Zoontjes uit Tilburg, trainer van de veldrijders, heeft 13 amateurs en 4 profs voorlopig geselecteerd voor het wereldkampioenschappen veldrijden in februari in Oss. Opvallend in de selectie is de aanwezigheid van Hans Boom uit Enter, die tot op he den in geen enkele veldrit im poneerde en de afwezigheid van Erwin Nijboer uit Dene kamp, die tyee jaar geleden bij wereldkampioenschappen junioren tweede werd. De jon ge Nijboer heeft echter voor de weg gekozen waarvan hij ook deel uitmaakt van de Olympi sche selectie. In Oss mogen vier amateurs rijden. Bij de profs ontbreekt Adri van der Poel voorlopig. Van der Poel rijdt wel de Neder landse kampioenschappen, eveneens in Oss, en beslist daarna met zijn sponsor of hij ook het wereldkampioenschap zal betwisten. „Daar kan ik hem alsnog in de selectie op nemen", vertelde Kees Zoontjes. De selectie ziet er als volgt uit: profs: Hennie Stamsnijder, Enter; Reinier Groenendaal, Sint Michelsgestel; Kees van der Wereld, Alphen aan de Rijn; Wil Brouwers, Horst- America. amateurs: Herman Snoeyink, Denekamp; Henk Baars, Dies- sen; Frank van Bakel, Deurne; Jo Martens, Deurne; Hans Boom, Enter; Michel Groenen daal, Sint Michelsgestel; Peter Harings, Sittard; Matthieu Hermans, Drunen; Huub Cools, Baarle-Nassau; Rinie Pley, Wierden; Martin Hen driks, Assen; Mark van Or- souw, Oss; Noël van der Ley, Mechelen. Spartak Moskou op het pro gramma. De bondscoach zal voor de wedstrijd in Mostar slechts onder bijzondere om standigheden een of meer Spartanen aan zijn selectie toevoegen. In vergelijking met zijn se lectie voor het tweede duel te gen Roemenië (Utrecht, 5 ok tober) heeft Blok geen beroep kunnen doen op de A-interna tionals Houtman, Broeken, Van Tiggelen en Silooy. Bondscoach Rijvers handhaaft het viertal in de selectie voor het Nederland elftal, dat op diezelfde 17e december het be slissende EK-kwalificatieduel tegen malta moet spelen. Blok heeft verder niet meer geko zen voor doelman Van Ede en middenvelder Bosman (Go Ahead Eagles), een van de weinige uitblinkers in Utrecht. De vijftien geselecteerden voor het Olympisch voetbalef- tal: doel: Storm (Ajax) en Van Gerwen (Fortuna S); veld: Koevermans, Maessen, Su- vrijn (allen Fortuna S), Rut ten, Bleuming (beiden FC Twente), Kruys, De Wit (bei den FC Utrecht), Van 't Schip (Ajax), Haar (AZ'67), Hoekstra (Feyenoord), Keukens (FC Groningen), Lems (DS'79) en Eykelkamp (Go Ahead Eagles). Illllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Erika Hess stijlvol in actie. KRANJSKA GORA (RTR) - Erika Hess heeft gisteren bij Kranjska Gora (Joegoslavië) de eerste wereldbekerwed strijd alpine-ski gewonnen. De Zwitserse won zowel de eerste als de tweede manche in de slalom. In de eerste bleef wereld kampioene Tamara McKinney uit de Verenigde Staten slechts l/100e seconden bij Hess achter. In de tweede ver grootte Hess, die het vorige seizoen voor het grootste ge deelte misliep door een knie operatie in december '82, haar voorsprong op de harde, kunstmatig op de piste gebla zen, sneeuw. Verrassend wa ren de derde plaats van de Poolse tlalka en de vierde plaats van de Tsjechoslo- waakse Charvatova. Een van de favorieten, de Liechten steinse Hanni Wenzel, werd gediskwalificeerd na het mis sen van het derde poortje in de tweede manche. De uitslag is: 1. Erika Hess (Zwi) 1.33,39 (46,51 en 46,88), 2. Tamara McKinney (VSt) 1.34,01 (46,52 en 47,49), 3. Mal- gorzata Tlalka (Pol) 1.34,85 (47,11 en 47,74), 4. Olga Charva tova (Tsj) 1.34,87, 5. Christine von Grunigen (Zwi) 1.34,93, 6. Christin Cooper (VSt) 1.35,53. MELBOURNE (ANP) - Na drie dagen regen zijn de open Australische tenniskampioen schappen in Melbourne giste ren aarzelend op gang geko men. De harde wind zorgde voor veel verdamping, zodat rond het middaguur op negen banen van het Kooyong-com- plex met tennis kon worden begonnen. Geen van de ge plaatste spelers kwam in actie. De meeste indruk maakte de 32-jarige Roscoe Tanner, die de op gras al even geduch te Australiër Kim Warwick in vier sets uitschakelde (7-6, 6-2, 3-6, 6-3). Nog een tweede vroe gere Australische kampioen bereikte de volgende ronde. Mark Edmondson - winnaar in 1976 - had heel wat aan te merken op de wind en de baan, maar versloeg toch de Ameri kaan Morris Strode: 6-3, 7-5, 4-6, 7-5. Twee leden van het Zweed se Daviscupteam, dat zich voorbereidt op de finale tegen Australië (26, 27 en 28 decem ber in hetzelfde Kooyong-sta- dion), verschenen eveneens op de baan. Joachim Nyström gaf tegen de Westduitser Rolf Gehring (6-3, 6-2, 6-4) aan zich wel degelijk op gras te kunnen aanpassen. Hans Simonsson verging het minder goed. Hij had dan ook een tegenstander van ander kaliber tegenover zich: de boomlange Ameri kaan Chip Hooper, wiens op slag weer eens onbespeelbaar was. Simonsson verloor met 6-3,6-2,6-3. De klachten over de spekgladde banen waren zo veelvuldig, dat de voorzitter van de Australische Tennis- bond Brian Tobin zich geroe pen voelde te verklaren, dat er over gedacht wordt de Austra lische kampioenschappen in het vervolg weer in j anuari te houden teneinde dergelijke problemen te voorkomen. Uitslagen: Open Australische ten niskampioenschappen: heren en kelspel: eerste ronde: Mark Ed mondson (Aus)-Morris Strode (Vst) 6-3, 7-5, 4-6, 7-5; Roscoe Tan ner (VSt)-Kim Warwick (Aus) 7-6, 6-2, 3-6. 6-3; Joachim Nyström (Zwe)-Rolf Gehring (WD1) 6-3, 6-2, 6-4: Brad Drewett (Aus)-John Austin (VSt) 7-6, 6-1, 6-4; Matt An ger (VSt)-Miroslav Mecir (Tsj) 7-5, 6-3, 6-1; Chip Hooper (VSt)-Hans Simonsson (Zwe) 6-3, 6-2, 6-3; Rick Meyer (VSt)-Loic Courteau (Fra) 6-3, 6-0, 6-2; Marcos Hocevar (Bra)-Russel Simpson (NZe) 6-1, 3-6, 6-7, 7-5, 6-1; Mike Bauer (VSt)- Charlie Fancutt (Aus) 7-6, 6-4, 6-7, 6-1; Tony Giammalva (VSt)-Lief Shiras (VSt) 3-6, 6-3, 6-2, 6-4; John McCurdy (Aus)-John Frawley (Aus) 6-4, 6-7, 2-6, 6-4, 6-4; Mike Leach (VSt)-Larry Stetanki (VSt) 6-4, 7-6, 6-7, 6-3; Rod Frawley (Aus)-Peter Doohan (Aus) 7-6, 7-5, 6-3; Peter Fleming (VSt)-Craig Miller (Aus) 7-6, 7-6, 4-6, 6-3; Si mon Youl (Aus)-Jay Lapidus (VSt) 6-2, 4-6, 4-4 afgebroken: Sammy Giammalva (VSt)-David Mustard (NZe) 6-2, 7-6, afgebroken: Chris Johnstone (Aus)-Mike Depalmer (VSt) 4-6, 6-7, 6-0, 7-6 afgebroken: Jeff Borowiak (VSt)-Peter Feigl (Oos) 6-3, 3-6, 6-3 afgebroken: Lloyd Bourne (VSt)-John Alexan der (Aus) 7-5,3-6,5-3 afgebroken. Van onze sportredactie AMERSFOORT - Het dagelijks bestuur van de Koninklij ke Nederlandse Schaatsenrijders Bond heeft all-round- coach Henk Boer gisteren voor de tweede maal uitgeno digd voor een bijeenkomst voor vanavond (vrijdag). Tij dens dat gesprek wil het DB de gerezen vertrouwenscrisis (geen deelname van de all-round-kernploeg aan de strijd om de Dom-trofee) tussen het schaats-college en Boer be spreken. De Groninger schaatstrainer voelt er echter weinig voor om vanavond in Amersfoort te verschijnen. Zijn echtgenote kan op elk moment een kind krijgen en daar om wil Boer zijn huis in Wildervank niet onnodig verla ten. Boer heeft voorgesteld de vergadering te plannen tij dens de strijd om de IJsselcup van zaterdag in Deventer. Het DB van de KNSB voelt daar niet veel voor omdat in Deventer al een gesprek met de complete beleidsgroep training (de vier kernploeg-trainers) wordt gehouden. Gisteravond was niet bekend wat eventueel de conse quenties zouden zijn als Henk Boer vanavond niet in Amersfoort verschijnt. In ieder geval werd het onderwerp Boer tijdens de vergadering van het voltallig bestuur van de schaatsbond wegens tijdsgebrek slechts sumier behan deld. De aanwezige schaats-leider spraken hun vertrou wen uit in het door het DB in deze zaak gevoerde en te voeren beleid. ZURICH (SIZ) - Het West- duitse koppel Schütz/Rinklin heeft de leiding in de wieier- zesdaagse van Ziirich. Schiitz en Rinklin verzamelden 79 punten, zeven meer dan de fa voriete Zwitsers Freuler en Gisiger, die in dezelfde ronde reden. Het Nederlandse koppel Pijnen/Kos neemt de zesde plaats in op drie ronden van de leiders. De stand is: 1. Schütz/ Rinklin (WD1) 79 punten, 2. Freuler/Gisiger (Zwi) 72, op een ronde: 3. Frank/Oersted (Den) 43, 4. Wiggins/Doyle (Aus/GBr) 24, 5. Thurau/Fritz (WD1) 15, op drie ronden: 6. Pijnen/Kos (Ned) 34. Stayers, klassement na twee ritten: 1. Venix (Ned) 11; 2. Hürzeler (Zwi) 9; 3. Vicino (Ita) 9. LUXEMBURG (EFE) - De openbare aanklager heeft gis teren voor de Luxemburgse rechtbank celstraffen, varië rend van twee maanden tot een jaar, geëist tegen dertien Engelse voetbalsupporters, die na de kwalificatiewedstrijd Luxemburg-Engeland op 16 november werden gearres teerd. Een politiemacht van 500 man slaagde er na afloop van het duel niet in de horde van dalen in toom te houden. De Engelsen lieten een spoor van vernielingen na in de hoofd stad van het Groothertogdom. De schade ervan werd geschat op 300.000 gulden. Eén rel schopper hoorde donderdag een jaar gevangenisstraf tegen zich eisen, omdat hij naast het andere ten laste gelegde een politie-agent zou hebben aan gevallen en verwond. De ove rigen, die al twee weken in voorarrest zitten, kunnen we gens plundering en vernieling voor minstens twee maanden achter slot en grendel worden gezet. De rechter zal op 8 de cember uitspraak doen. Van ome sportredactie AMERSFOORT - Tijdens era vergadering van het voltallig bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond en de voorzitters van di gewesten heeft voortzitta Quarles van Ufford gister avond zijn aftreden aange kondigd. Dit in verband mei zijn benoeming tot directeur van het kabinet van de konin gin. Quarles van Ufford wordl voorlopig opgevolg door Jan Graas, tot gisteravond vice- voorzitter van de schaatsbond Graas neemt de functie van praeses waar tot in de vakatu- re van Quarles van Ufford is voorzien. VOETBAL - Spanje heeft een junioreninterland tegen Por tugal met 3-0 gewonnen. De jeugdige Spanjaarden leidden! bij de rust al met 2-0. Het be trof een wedstrijd in groept, van het kwalificatietoernooi! voor het Europees kampioen schap. DEN HAAG (RTR) - De hoger-beroepszaak van de startgeld-affaire van Guillermo Vilas begint op 8 december in Rotter dam. De Argentijnse ten nisser werd enkele maanden geleden door de pro-council veroordeeld tot een boete van 20.000 dollar (60.000 gulden) en een schorsing van een jaar voor het bedingen en ontvangen van startgeld bij het internationale tennistoernooi van Rot terdam in maart van dit jaar. Vilas ontkende en te kende beroep aan De commissie, die zich daar mee bezig zal houden, be staat uit Bill Talbert, die gekozen is door Vilas, Fo rest Hainline, namens de pro-council en Vic Sei- xas, die door Talbert en Hainline samen is aange zocht. Oorspronkelijk zou de J zaak dienen in New York, maar op verzoek van personeelsleden van I sportpaleis Ahoy', die ais getuigen zijn opgeroepen, begint de commissie zijn werkzaamheden in Rot" terdam. De werkzaamhe- j den zullen op 12 of 13 de- cember in New York worden afgerond, waar na de uitspraak volgt- VRIJDAG 2 DECEMBER LONDEN (RTR) - Hans v«» Breukelen, de Nederlands' doelman van Nottingham rest, heeft woensdag voor h" eerst na zijn blessure weer e I wedstrijd gespeeld. I De Nederlandse inte!'nfre.| nal stond opgesteld in het I serveteam van de Enge's®, .1 ste divisieclub, dat tegen» I castle uitkwam. Van Br® I len heeft acht wedstrijden. mist door een scheenb breuk. De voormalige doe' I van FC Utrecht: „Ik heb n I maal geen last gehad en 1 op korte termijn weer i eerste elftal te staan" »1 J ger Brian Clough durfde J niet te zeggen of Van Br len voldoende fit is om dag te worden opgestel return van het UErA i duel tegen Celtic Glasgo Van onze sportmedewerker GRAVENPOLDER - In een 'antrekkelijke zaalvoebalduel ,eeft de Zeeuwse selectie van oach Max Kempees het 'ayonteam uit Goes met 10-3 rerslagen. Tot aan de pauze konden de 'oesenaren de selectie in de porthal te 's-Gravenpolder jijhouden, daarna werd het énrichtingsverkeer op het oese doel. Twee doelpunten van Taco an de Velde brachten de tand op 2-0 voor het Zeeuwse earn. Armand Doesburg haal- |e Goes terug in de race door _1 te laten noteren, waarna 'ohn Tahapary de tussenstand )p 3-1 bepaalde. Na de doel- insseling was het de Hulste- ïaar Peter Picavet, die de sco- tot 5-1 opvoerde, voordat lan-Kees de Jonge tegen- coorde. Peter Speckens schoot iaarna nummer zes in de Goe- touwen. Hans Picavet (2x) Barend Vader voerden de core op tot 9-2. Armand Does- iurg was in de slotfase nog- Van onze sportmedewerker ,XEL - Het trainingskamp oor Zeeuwse voetballertjes, at opgezet is door Ton Uitter- oeve, Jo Jansen, Danny Blind i Adrie Koster, gaat in de aatste week van dit jaar defi- itief door. Opvallend is het dat voor leze voetbalhappening veel sugdige sporters uit !eeuwsch-Vlaanderen hebben ngeschreven. Zij vormen mo- nenteel, de inschrijving wordt log met een week verlengd tot december, het leeuwendeel an de voetballertjes, die in 't jlveren Schor te Arnemuiden cte de présence zullen geven. )m het toch al goed gevulde rogramma nog meer cachet geven, hopen de organisato- en de bij Standard Luik spe- ;nde Simon Tahamata en/of e Feijenoorder Ben Wijnste ers te kunnen strikken om de oetbaljeugd van hun evarin- en te kunnen laten profite er rr e\ P bf Zi V er k< V, S< M bi le D< ge Ze te. Van ome sportmedewerker ERNEUZEN - Tijdens de feestavond die de toerclub De priete in het clublokaal hield, Berden de leden gehuldigd die Be meeste kilometers op de liets hadden afgelegd tijdens oertochten. I, Bij de heren waren de ere plaatsen voor Peter van Meurs ft Axel (4531 km), Willy Rie- tjens uit Terneuzen en Koos ferhulst uit Axel. Bij de da- res legde Elly Riemens de peeste kilometers af (1420 F1)- Gerda Bareman, even- pns uit Terneuzen, werd hier weede. Van °nze sportmedewerker ERNEUZEN - Morgen vindt F viswedstrijd van de wieler- I en'ging Zeeuwsch-Vlaan- L; ,n Plaats. Om 13.00 uur U "et startsein gegeven. ■f>7„ niet-leden kunnen aan wedstrijd deelnemen. Er 'euke prijzen te verdie- tevR-.W®r^ ook Jaar weer |ei„ PakiJ De Griete. Het ge le r a'J vertrekt vanaf café Ét cat naar de Yisstek. In ■54c: e ls na afloop, omstreeks |inE nr! ook de prijsuitrei- L elangstellenden kun- KranT °Pgeven bij Dennis rubier ln Terneuzen. G< gr op kt da Pi Br: tei de Ze mr br; die bei ka vai sta op na we vei pre ma rer sne pre lin, nie tev cor der rei! nie in e C goe An jun op hij sch re e sec< pre Nee (de; sece rinj sece ond zijn den dee moe nale B twe Zee 200 ging 400 in 5: in d opv: jaai Wee met opei (1.56 lant tijd o< Rier eers de 8( tenb dree gem als b Ui Rien der 1 né v nior< het van van Laat aard is vo thou beer maar 'ns een goed J?"1 Pet dichtstbijzijnde Gamma-adr

de Stem | 1983 | | pagina 6