Vrouwen werken vaker buitenhuis Deetman beperkt omvang bestuur van universiteiten 'Voorrang voor dagbladen boven j lokale omroep' Twaalf jaar cel geëist voor wurgen zoontje FNV: plicht tot solliciteren niet onredelijk )ere|yd Bord voor ome Willem KAMERMEERDERHEID: EERSTE TWEE DAGEN ZIEKENHUIS APART VERZEKEREN OOK PARTNER WERKLOZE MOET NU BAANTJE GAAN ZOEKEN Moeder van vondeling gevonden PAGINA 3 fWEEDE EN LAATSTE SOCIALE ATLAS VAN DE VROUW: I pEtf HAAG - Vrouwen zijn I sinds de zeventiger jaren I jieeds meer gaan meedoen in I je samenleving. Zij zijn meer I buitenshuis gaan werken, ze I «orden vaker lid van een vak- I bond of een politieke partij en I lt zijn actiever geworden in I |,et verenigingsleven en het I vrijwilligerswerk. I pe belangstelling voor het I huwelijk daalde. Het aantal I alleenstaande of samenwo- I nende vrouwen die in hun I jjgen levensonderhoud voor- I jen, is sterk toegenomen. 'SNELLERE BESLUITVORMING I DEN HAAG - De ziekenfondspatiënt kan vol- lgend jaar een fikse premie-ver hoging ver- WP-VOORZITTER THIJSSEN: Pais: oppassen met heffen van schoolgeld Sikkels klinken, sikkels blinken, ruisend valt het graan voor Hooghoudt jonge dubbele graan jenever FAMILIEDRAMA IN LIMBURG BINNENLAND I Dat ven- V v? Spoor leidt naar Spanje T5 PAGINA 2 royaal kapitaal kan en. nen nu na acht jaar ïische Ontwikke- jeratie constateren ïekelen van de arm- door de kerken toch rste plaats een lip, t is en dat ze toch e veilige weg van le winst kiezen wan- n eigen kapitaal in ng is Die conclusie uit de geconstateer- ge interesse voor de 'an de kerken lijkt ist onj uist. De kerken sen onuitputtelijke De financiële basis kerkgenootschappen uiteraard smaller te het aantal leden llerwege in de ker men bezig openieuw iten te bepalen. Als aan alle initiatieven riteiten geld spende- irdt de spoeling ook bovendien zou men is de vraag mogen jf een grotere bunde- krachten op het ker- erf van ontwikke- nenwerking niet jk zou zijn. Met in het loofd de overweging wel eens heel wat ef- ;r zou kunnen zijn om c of kerken in Neder- ik op het terrein van vikkelingssamenwer- et te veel hooi op de nemen. Ideologische [sverschillen over en werkwijze beho- n breekpunten te zijn. VRIJDAG 2 DECEMBER 1983 T28 J fan onze Haagse redactie I vrouwen trouwen minder, 1 BINNENLAND id leer i int lat 1 ie id mge nor ïgeeft. »esteld. ren i scheiden vaker en veel meer vrouwen dan voorheen blijven kinderloos. Maar wat er ook is veran derd: vrouwen blijven de eer ste verantwoordelijke voor het gezin, mannen hebben het lei ding geven en de politieke be sluitvorming in eigen hand gehouden. Vrouwen doen bij na driekwart van het onbe taalde werk en nog geen kwart van het betaalde. Emancipatie is allang geen vies woord meer. Nederlan ders vinden dat vrouwen ook recht hebben op bezigheden buitenshuis. Maar als daar voor kinderen naar de crèche gebracht moeten worden, vin den de meesten dit bezwaar lijk. Enkele gegevens uit de tweede en tevens laatste So ciale Atlas van de Vrouw. De eerste verscheen in 1977. Deze tweede Atlas vergelijkt de po sitie van de vrouwen nu met die van 10 tot 15 jaar geleden. In de studie is een duizendtal onderzoeken verwerkt, voor een deel nog niet eerder gepu bliceerd materiaal van het So ciaal en Cultureel Planbureau. Het meer dan 400 pagina's tellende boek werd gisteren aangeboden aan staatssecre taris Kappeyne van de Cop- pello (Sociale Zaken en Werk gelegenheid). Zij noemde de Atlas een „belangrijke rugge steun voor mijn beleid", gezien de talloze wetenschappelijke gegevens. De jongere vrouwen gene ratie poetst, kookt en boent aanzienlijk minder dan vroe ger, de jongste generatie man nen met kinderen besteden twee uur en 12 minuten per week meer aan de huishou ding. In de Atlas wordt ge sproken over een kleine om wenteling in huishouden en keuken. Meisjes halen hun onder wijsachterstand in en in het algemeen is het opleidingsni veau van vrouwen gestegen. Maar opmerkelijk is dat meis jes nog steeds traditionele vakkenpakketen en studie richtingen kiezen. Een derde Atlas zal niet meer worden gemaakt. Het werk is te omvangrijk en aan een te lange tijd gebonden. Wel wil het Sociaal en Cultu reel Planbureau in de vorm van aparte deelstudies het on derzoek naar de sociale positie van de Nederlandse vrouw voortzetten. Bovendien wordt sinds de zeventiger jaren ook aan universiteiten en bij het Centraal Bureau voor de Sta tistiek onderzoek verricht naar de verschillen tussen mannen en vrouwen. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG - Minister Deetman (Onderwijs) heeft gisteren maatregelen aangekondigd om omhang van de besturen van de universiteiten fors te verkleinen. De universiteitsraden gaan straks nog maar 25 leden tel len tegen nu 40. De colleges van bestuur (het dagelijks be stuur van een universiteit) iekenfonds duurder Van onze parlementaire redactie wachten. De meerderheid van de Tweede Kamer (CDA en I VVD) vindt dat de eerste twee dagen in het ziekenhuis I niet langer in het 'gratis' pakket van het verplichte ziekenfonds thuis horen. ngen. Het vervolg n. - FOTO ANP definitieve regeling le rechtspositie van naren onlosmakelijk iden. Met andere en: verleent men amb- ■n een wettelijk sta- •echt, dan zal men ook ;rhouding tussen de naar en zijn werkge- e overheid) beter moe gelen. En die tussen de ever en de ambtena- nden. Haagse rechter Wijn- leeft dat in zijn eerste 5 tegen stakende rs duidelijk aangege- le overheid behoort, net de particuliere werkge- ïet de bonden te onder- len over alle arbeids kaarden van ambtena- )n onderhandelen bete niet, dat een van de partijen onwrikbaar op epaald standpunt blijft Onderhandelen ver stelt geven en nemen, urt dat niet dan weten partijen tenminste wat isequenties zijn. uitzondering zou moe orden gemaakt voor die anren, die vanwege hun e een extra verant- delijkheid dragen: poli- ziekenhuispersoneel, rpersoneel in de strijd- ïten eet. Arbeidsconflic- lie hen raken zouden en worden voorgelegd en onafhankelijke arbi- ■-commissie. of ze voor hun familie- uto zullen pakken of de 'an de kritiek op het be- letman is eigenlijk niet nister wil bezuinigen, neer de methode die hil teert. :n is mogelijk door een matigheid na te streven waliteitseisen te stellen, doelmatigheid hoort in de verscheidenheid irwijs nu kenmerkt. Bij- r eenheid in beleid en op de verschillende dat is vaak zo'n lap- i het zelfs te betwij fe- daar met een centraal aan kunt veranderen, ■chtvaardigt geen bezui- ad hoe. Er moet een termijn komen da normen en uitgangs- Als een kompas lerwijsgevenden kunne moet in samenspraak ckenen en deskundige eld. En tot die laatste niet alleen de amb e ministerie. Dat betekent dat men daar leen aparte verzekering voor af I moet sluiten. Het is nog niet I bekend hoeveel premie dat ex- Itra gaat kosten, maar het gaat Izeker om enkele tientjes per fjaar. Vandaag moet staatssecre- Italis Van der Reijden (Volks- Igezondheid) samen met de vijf >-ministers van het kabinet I beslissen hoe er bezuinigd I wordt. Omdat het kabinet hier I al wekenlang over heeft ge- I sproken zonder een oplossing l:evinden, legden VVD en CDA I in de Tweede Kamer gisteren I een voorstel op tafel l'De verplicht verzekerden I (rijgen de eerste twee dagen I .nhet ziekenhuis niet meer via I het ziekenfondspakket. In de I aparte wettelijk verplichte I verzekering bij ziekenfonds of I particulier zou ook een eigen I risico komen. Dat betekent dat I men naast een vaste premie I ook zelf een deel van de kosten lmoet dragen bij ziekenhuis- opname. Deze maatregel geldt niet Ivoor verzekerden in het vrij- |Per Saldo IEVROUW Beckers, fractie- Ivoorzitter van de PPR in de ■Tweede Kamer, is danig ont stemd over een artikel over ■zwart geld dat verschenen is lin de schoolkrant 'Per Saldo', lie wordt uitgegeven door het (Ministerie van Financiën. Vol- s haar worden in de krant Ifcgenen die op principiële ■Widen weigeren om defen- liiebelasting te betalen als be- liistingfraudeurs aangemerkt. willige ziekenfonds en het be jaardenziekenfonds. Dat bete kent dat zeven miljoen ver plicht verzekerden een bedrag van ruim een half miljard gul den moeten ophoesten. Hoe veel extra premie dat wordt, moet nog beslist worden, maar de inkomensklap mag volgens CDA en VVD niet te hard aan komen. Ook moeten de zwak ste groepen extra beschermd worden. De tandheelkunde voor men sen boven de achttien zou voor een groot deel uit het zieken fondspakket gehaald moeten worden. Vooral mensen die hun gebit verwaarlozen moe ten het herstel zelf betalen, want de jeugdtandzorg en de halfjaarlijkse controle zouden wel via het ziekenfonds be taald moeten blijven. Voor de rest kan men zich eventueel vrijwillig bijverzekeren. Van der Reijden is tegen het CDA-VVD-voorstel om de tandheelkunde uit het zieken fondspakket te halen. Hij voelt er wel voor om de eerste twee dagen uit het verplichte zie kenfondspakket te halen, als dat maar bijverzekerd wordt. Verder wil de staatssecretaris in de toekomst ook dat er een maximum komt aan het aan tal dagen in het ziekenhuis dat door het ziekenfonds vergoed wordt. Dat zou betekenen dat men na 48 of 70 dagen in het ziekenhuis terugvalt op een aanvullende verzekering. Van der Reijden meent dan ook dat er geen geld over blijft om de eigen bijdrage van 2,50 van de baan te schuiven. CDA-er Lansink vindt dat dit wel moet gebeuren. Van onze redactie binnenland AMSTERDAM - „Dagbladen met hun informatie en opi- "k zijn onvervangbaar als het gaat om de meningsvor ming van burgers over wat om ons heen gebeurt. Zij behoren daarom voorrang te krijgen boven de show of het vluchtige, gesproken woord van lokale en regionale omroep", aldus voorzitter drs. A. Thijssen van de Neder- 'andse Dagblad Pers gisteren tijdens het jubileum van ®ze organisatie. Als een gemeentebestuur een lokale omroep wil, dan JJoot men dat maar betalen uit de gemeentekas of uit bij - [hagen van consumenten of de kabelexploitant, aldus de «DP-voorzitter. °e vereniging van dagblad-uitgevers NDP vierde in aanwezigheid van Koningin Juliana en Prins Claus het 'Harig bestaan. Drs. Thijssen bood de vorstin het eerste sxempiaar aan van het jubileumboek 'De krant in be- I Hjf' van de hand van de pershistoricus dr. Joan Hemels. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG - Dr. A, Pais, on derwijsminister in het eerste kabinet Van Agt vindt dat je voorzichtig moet zijn met het heffen van schoolgeld. Voor scholieren in de leer plichtige leeftijd mogen geen financiële barrières worden opgeworpen. Dit vloeit naast veel andere dingen voort uit de opvatting, dat stands- en inkomensbepaalde mogelij k- heden om van bepaalde onder- wijstypen gebruik te maken, niet thuishoren in een demo cratische samenleving. Dat schrijft hij in Economisch Sta tistische Berichten van deze week. Hij bestrijdt er de bewering in, dat er grote 'gaten' in de onderwijsbegroting waren ge vallen, waardoor de finaciële problematiek op de latere be grotingen voor een belangrijk deel een erfenis zou zijn uit het verleden. Pais schrijft, dat hij als mi nister destijds als uitgangs punt onder meer hanteerde, dat de bezuinigingen geen es sentiële doelstellingen in ge vaar brengen. In de eerste plaats was dat de kwaliteit van het onderwijs, vervolgens de toegankelijkheid van het onderwijs en als derde de werkgelegenheid. OP de dag van zijn zilveren jubileum als verkeeragent in Am sterdam draagt de 54- jarige Willem Verbrug- ge - ome Willem voor de Amsterdammers- don derdag een stopbord weg uit het hoofdstede lijke verkeersbeeld. Het bord, dat al geruime tijd niet meer werd ge bruikt, is nu officieel afgeschaft. Het werd 70 jaar geleden voor het eerst gebruikt. - fotoanp (ADVERTENTIE) ROERMOND (ANP) - De offi cier van justitie bij de recht bank in Roermond, mr J. van Mechelen, heeft donderdag een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van twaalf jaar geëist tegen de 34-jarige J.V. voor het doden van zijn 8-ja- rig zoontje Patrick. V. wordt ervan beschuldigd zijn zoontje op 28 juli in de bossen even ten noorden van Venlo, met een stuk touw te hebben gewurgd. De officier sprak van een afschuwelijk misdrijf, waar in normale omstandigheden twintig jaar of levenslang op staat. Aanvankelijk vroeg hij om een psychiatrisch tegen- rapport en aanhouding van de zaak, omdat het eerste rapport tot conclusies was gekomen, die volgens hem totaal niet on derbouwd waren. De verdediger, mr B. Mosz- kowics, verklaarde echter dat het zonder een eis moeilijk was een pleidooi te houden, waarop de officier met de eis kwam. Mr Van Mechelen verwierp dat de vader zich zozeer met zijn 8-jarig zoontje, de jongste van drie kinderen, had ver eenzelvigd dat deze als het ware een dubbele zelfmoord moest plegen. V. doodde na kalm beraad en rustig overleg zijn zoontje uit wraakgevoe lens jegens zijn ex-vrouw. Hij werd weliswaar met een wond aan zijn pols gevonden naast de auto waarin zijn dode kind lag, maar dat was volgens de officier geen echte poging tot zelfmoord, zoals de psychiater suggereerde. Duikboten Het leveren van twee duikbo ten aan Taiwan is niet in strijd met het Nederlandse export beleid. Dat blijkt uit een giste ren verschenen regeringsnoti tie over de uitvoer van wapens die in Nederland zijn gemaakt. worden beperkt tot maximaal drie leden. Dat is nu nog vijf. De bewindsman meent, dat deze bestuurlijke aderlating de besluitvorming ten goede komt. De colleges van bestuur worden 'kleine, maar hechte en daadkrachtige teams'. De leden kunnen ook buiten de kring van het wetenschappe lijk personeel worden aange zocht. Deetman denkt hierbij met name aan politici en ma nagers die hun sporen in het bedrijfsleven hebben ver diend. De zogenaamde buiten-uni versitaire leden verdwijnen uit de universiteitsraad. In de faculteitraad, die in aantal te ruggaat van 25 naar 15, blijven ze gehandhaafd. Deetman kondigt deze in grijpende maatregelen aan in een wijziging van de ontwerp- wet op het wetenschappelijk onderwijs. Een andere belangrijke ver andering is, dat de universitei ten meer bevoegdheden krij gen. Zo wordt het de facultei ten toegestaan onderzoeksin stituten op te richten met een hoogleraar als directeur die zelfstandig onderzoeksop drachten uit het bedrijfsleven mag verwerven. Doel van dit plan is het onderzoek in zekere mate te onttrekken aan de ge bruikelijke medezeggenschap waardoor het meer marktge richt kan opereren. In het algememeen hoeven volgens de wijzigingsvoorne- mens overeenkomsten over onderzoek en onderwijs met derden niet langer door de mi nister te worden goedgekeurd. Ook beslissingen over de ves tiging van bijzondere leerstoe len wordt aan de instellingen zelf overgelaten. DAF DE financiering van het in vesteringsprogramma van DAF Trucks is eindelijk voor elkaar. DAF Trucks wil de ko mende vijf jaar in Nederland en Belgie een bedrag van 600 miljoen gulden investeren in de ontwikkeling van nieuwe produkten en produktietech- nieken. Artsen IN navolging van artsen bui ten het leger, heeft nu een aantal militaire artsen een werkgroep opgericht die zich richt op artsen in het leger, die vinden dat de doelstellingen van de gezondheidszorg en het defensie-apparaat tegenstrij dig zijn. Metaal STAATSSECRETARIS Kap peyne van de Coppello van So ciale Zaken en Werkgelegen heid heeft vijf miljoen gulden beschikbaar gesteld voor ver betering van arbeidsplaatsen in de metaalproduktenindus- trie. Brinkman MINISTER Brinkman zal zich neerleggen bij de verschuivin gen ten bedrage van 23 mil joen gulden die de Kamer op zijn begroting wil aanbrengen ten gunste van het sociaal- cultureel werk, het bejaarden- werk en de bibliotheken. Brinkman zal de Kamer in een brief nader uiteenzetten waar de extra bedragen voor de drie posten aan besteed kunnen worden. Ifci le kring van onderwijs n, die vroeger tot de v rs van de onderWU sc oorden, ongeacht hun P r, hoor je namelijk regei uchten, dat ze wel een llen weten wie eigen ster raad geeft. zou de bonden >eten confronteren ele diktaten. Het on ou als tegenprestatie toren moeten komen, wordt betrokken, en de autonomie moei Er is dan een ëe r op alle volgende raPP 'oldoendes zullen sta °l2e redactie binnenland Als staatssecre- j Graaf van sociale za- jj z'Jn zin krijgt, dan zal liitn" afzienhare tijd ook de J' van een langdurig tak K verPlicht worden om zoeken, 'in ,VerP''chting moet in- V«n werkloze een jaar HiinStantl heeft genoten en om weer aan l&'.'l *e komen vruchteloos I 's de kern van een van I,. 'figingsvoorstellen met J'Cm8 tot de RWW (de |.'i die één dezer dagen In. Hatscourant zal wor- 1 Jf Publiceerd. L ,a8 aan het ministerie: is niet - een beetje dwaas te veronderstellen, dat een part ner van een werkloze er wèl in kan slagen om op de krappe arbeidsmarkt aan de bak te komen, als de sollicitaties van de ander allemaal zijn mis lukt? „Vaak zal het inderdaad buitengewoon moeilijk zijn voor die partner om een baan te vinden", geeft een woord voerster van het ministerie toe. Het wijzigingsvoorstel moet volgens haar als volgt worden geïnterpreteerd: ,,'t Zou toch te gek zijn, datje an no 1983 een jonge vrouw hele maal vrijstelt van sollicitatie plicht, terwijl haar partner die verplichting wel heeft." Hoewel het niet simpel zal zijn een baan te vinden, kan de woordvoerster zich gevallen voorstellen, dat de partner van de werkloze makkelijker een baan zal vinden, dan de werk- lzoe zelf. „Stel, dat de man bouwvakker is, dan is het uit zicht op een nieuwe baan na tuurlijk erg klein. Maar als zij een secretaresse-opleiding achter de rug heeft, dan liggen haar kansen op de arbeids markt aanzienlijk beter en dan zal ze dat ook moeten pro beren". Hoe komt de overheid er achter, dat een werkloze een partner heeft, die mogelijk een baan zou kunnen zoeken? An ders gezegd: hoe verloopt de registratie van die 'dubbele sollicitatieplicht'? „Helemaal geregeld is die zaak nog niet. Maar ik zou me kunnen voor stellen, dat na een jaar bij stand het Gewestelijk Ar beidsbureau de werkloze sim pelweg vraagt: Zou je vrouw geen baan kunnen vinden", al dus het ministerie. Deze wijziging van de RWW kent overigens nogal wat be perkingen. Zijn er bijvoor beeld jonge kinderen in het gezin, is het (echt)paar ouder dan vijftig jaar of zijn er me dische of sociale problemen, dan geldt de dubbele sollicita tieverplichting niet meer. In een reactie heeft de FNV al duidelijk gemaakt, dat de bond het naleven van die be perkingen nauwlettend in de gaten zal houden.„In principe hebben we met dit voorstel niet zoveel moeite", zegt een woordvoerder. „We zijn zelfs betrokken geweest bij de for mulering er van en er valt best wat voor te zeggen, als er sprake is van een jong gezin zonder kinderen. Maar het mag natuurlijk nooit zo zijn, dat mensen de arbeidsmarkt op worden gedwongen, die er om sociale of medische rede nen niet meer thuishoren". In een voorlopige reactie stelt de Emancipatieraad: „Zoals de zaken nu op tafel liggen betekent het plan weer een uitbreiding van de ver plichtingen van de vrouw, ter wijl er met geen woord gerept woord over haar rechten. De Vrouwenbond FNV is fel tegen het voorstel. De Vrou wenbond vreest dat het ge daan is met de „geëmancipeer de rolverdeling" tussen man en vrouw als deze maatregel wordt ingevoerd. De donkere dagen voor Sin terklaas zijn ingegaan. Giste ren las ik het zoveelste verhaal over de herkomst van de sint. Het zou een oud-Germaans feest zijn, vol sexuele symbo- Uek. De sint rijdt over de daken, gooit iets door de schoorsteen en het komt terecht in een schoentje. Dat is verkapte por no, zeggen deskundigen. Sint-Nicolaas mag dan mis schien een vieze oude man zijn en een verdachte kindervriend, ik blijf in hem geloven. Als ik maar veel cadeautjes krijg! Vorige jaren kreeg ik van fans (of van Venz?) nog wel eens een overheerlij ke chocolade letter toegestopt. Maar ja, door de crisis zit dat er niet meer aan, dat begrijp ik wel. Weet u nog niet wat u wilt hebben? Heren, wat dacht u van een Alain Delon-toilettas? Vol geurtjes en zalfjes, die 'sympathieke mannelijkheid' uitstralen. M Het is geen geintje, de tas be staat echt. Dat zal voor som mige heren niet genoeg zijn. Die hebben liever een Charles Bronson-pruik of een Burt Reynolds-borsthaarstukje. En wat dacht u van' een lig fiets? Lekker op de rug en de voetjes het werk laten doen? Mij lijkt het niks, hetwoord klinkt te veel als 'trap-auto'. Het ligt me niet. Ik zie de heren profrenners al liggend de Alpe d'Huez be klimmen. Nee, dat zou een slaapverwekkende vertoning zijn. Morgen ben ik er weer. Zet je schoen vast klaar. MERIJN Vervolg van pagina 1 NOORDWIJK - De families Heineken en Doderer verblij ven voor hun rust nog steeds in „De Ark", het uitgebreide wooncomplex van Heineken, dat verscheidene bungalows omvat en ligt in het duinge bied bij Noordwijk. Het ter rein is volledig afgeschermd en wordt intensief bewaakt door politie en een particuliere bewakingsdienst. Koningin Beatrix heeft de korpsleiding van de Amster damse politie laten weten, dat zij grote bewondering heeft voor de doeltreffende aanpak van de ontvoeringszaak Hei neken/Doderer door de hoofd stedelijke recherche en de haar assisterende politiekorp sen. De koningin had minister Korthals Altes (justitie) ook verzocht de korpsleiding haar erkentelijkheid en waardering kenbaar te maken voor de wij - ze waarop de zaak werd opge lost. Zij deed dit verzoek tele fonisch nadat de bevrijding van Heineken en Doderer be kend was geworden, aldus de woordvoerder. De bevrijding van Heineken en Doderer is groot nieuws in de Duitse media. De spectacu laire actie van de Amsterdam se politie drong zelfs het om koopschandaal waarin de Duitse minister van Economi sche Zaken Lambsdorff ver wikkeld is, naar de achter grond. Alle nieuwsuitzendingen, zowel op radio als televisie, openden met de bevrijding van de brouwerij koning. Don derdagmorgen reserveerden alle ochtendbladen een deel van hun voorpagina voor het nieuws uit Amsterdam. In een paginagrote adver tentie in de landelijke dagbla den hebben de families Heine ken en Doderer donderdag een dankwoord gericht tot „ieder een die in welke zin dan ook heeft meegeholpen of meege leefd". De opstellers, die ge wag maken van lange weken vol angst en onzekerheid, schrijven dat zij in hun vreug de dezen niet willen vergeten. WEESP (ANP) - De poli tie heeft de moeder van de baby die maandag werd gevonden bij een benzinestation aan de Gooilandseweg in Weesp achterhaald. De vrouw had de baby, een jongetje dat afgelo pen zaterdag is geboren, te vondeling gelegd. Om die reden worden over moeder en kind geen ver dere bijzonderheden ver strekt, aldus de rijkspoli tie te Weesp. De moeder heeft bij het bevolkings register in haar woon plaats inmiddels aangifte gedaan van de geboorte van het kind.

de Stem | 1983 | | pagina 3