ODI komt met eigen dialectstuk men laar partij. (li) Medio '84 begint bouw kleine sluis Oesterdam MIDDENS-ZEEUWS Museumcursus voor leraren 'DE WONDERLIJKE DOKTER' orns uitziet. I koffieconcert I Harmonie Hulst Markendaal leidt op voor personeelswerk lOCCASIONSI /an 'gekte' zoals dan een korte ignalen ineens. ren...als de onv zo gek als 't er jgt 'm thuis ge- 12 uur). SIRE Steunpunt presenteert nieuw programma schoolvoorstellingen Vrij podium OJC Hulst nONPERDAG 24 NOVEMBER 1983 VAN ZEELAND beoefenaren 11 April87 opening Krammersluizen I BERGEN OP ZOOM - Nu de liftsluis definitief van de 1 baan is wordt medio volgend jaar een begin gemaakt I met de bouw van een kleine sluis in de Oesterdam bij I Bergen op Zoom. Kerktoren opgeknapt Expositie in Hulst van de BMW-dealer Garage Verfarogge bv Spanning rond Prins in Clinge VOLVO- SERVICE Plaatselijk nieuws Heikant Hulst Koewacht Lamswaarde Voorlichting voor huurders Borselse W oningstichting CBTB vergadert in Halle Axel Nieuw lokaal Cansiusschool Zuiddorpe in gebruik T22 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondent VOGELWAARDE - De toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde is alweer een paar maanden druk bezig met het repeteren om begin december met zijn nieuwe toneelspel voor het voetlicht te treden. is elke maand 'echnieken voor en groepen nement e nummer gratis toe. weer in handen van Wil- fried Vlassenrood. Het decor werd verzorgd door Rene de Doelder, Jos de Rijk, Wim van der Starre en George Vink. De decorschil dering is van de hand van kunstschilder Ko de Jong uit Pauluspolder. Belichting en geluid zin van Paul Kint en Paul Vereecken. De grime is werk van Marlies de Doel der, terwijl Eddie Geelhoed optreedt als souffleur. De opvoeringen zijn vrij dag 9 en zaterdag 10 decem ber in het Dorpscentrum te Vogelwaarde. Aanvang bei den avonden om acht uur. Kaarten kunnen in de week voorafgaand besteld worden aan de zaal tussen 19.00 en 20.00 uur en bij Nel van der Starre, Olmenstraat 43. Op 14 en 21 januari 1984 zal men optreden in zaal Van Leu ven te Kloosterzande, ter wijl 11 februari zal worden opgetreden in Den Dullaert te Hulst, aanvang telkens om 20.00 uur. 1 Een scène uit de repetities voor 'De wonderlijke dokter' - foto de stem cor j de boer Met steun van Ed Steijns uit Kloosterzande heeft de groep zelf het toneelstuk 'De wonderlijke dokter' van A. Boere in dialect herschre ven. Gezien het succes van De Scheldegalm uit Kloos terzande de laatste jaren met dialectstukken, zal deze keuze ODI geen windeieren leggen, zo verwacht men. Het stuk speelt in het midden van de vijftiger ja ren in een boerenfamilie, waarvan kort achter elkaar de boerin en de boer overlij den. Als aasgieren duiken vervolgens de nodige fami lieleden op om de buit te verdelen. De dochter des huizes komt er dan ook ach ter dat ze een aangenomen kind is en misschien bij de verdeling van de erfenis wel buiten de boot zal vallen. Met de hulp van de oude boerenknecht en huishoud ster en een plots ten tonele verschijnende 'wonderdok ter', probeert ze toch haar recht te krijgen. Debuut De medespelenden zijn: Theo Janssen, Mariëtte Schoot, Honoré Mannaert, Marie-Louise Kint, Rene de Doelder, Rene van Wolfe- laar, Monique Dobbelaar, José Jansen, Peter Boeter, Nel van der Starre en Ron nie van de Broeke, die debu teert bij ODI. De regie is iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiii Van een onzer verslaggevers De sluis, de Bergse Diep- I sluis, die een lengte krijgt van B meter en een breedte van ïs en een halve meter, kost 11 I tot 12 miljoen gulden, zo'n 70 I miljoen minder dan de lift— I sluis, die deskundigen een -Wlvaartssluis" noemden. Hond de bouwvakvakantie I 'ordt de sluis aanbesteed. De Ibouwtijd is ruim twee jaar. I vanwege het niet doorgaan l an de liftsluis krijgt Bergen l'PZoom van de rijksoverheid I j® bescheiden vergoeding. I "aarschijnlijk nog dit jaar I Mn Rijk en gemeente daar- I «ver praten. Inmiddels wordt met spoed I <to de aanleg van de Oester- Item verder gewerkt. Komend I 'Mrjaar wordt het drie en een I Halve kilometer lange dam- I dat bij de Speelmanspla- I w wordt aangelegd, aanbe- Iwaarna de damvakken I «rollegat en Tholensche Gat, I ten de beurt komen. Het dam- r. Zuid van de Oesterdam, I tel van de Kreekraksluizen in redelijke richting loopt is I aar, evenals het werkeiland I j*>r de bouw van de kleine Oesterdam klaar zijn. Voor de sluiting er van heeft men een paar honderd duizend ton steen nodig. De andere com- partimenteringsdam achter in het Oosterscheldegebied, de Philipsdam, wordt pas na het voorjaar van 1987 definitief gesloten. Op 1 april van dat jaar worden de grote duw- vaartsiuizen in die dam, de Krammersluizen, voor de scheepvaart opengesteld. Daarna wordt de Philipsdam afgebouwd. In de loop moet de Ideète Reclame I De Koninklijke Ste- II e Harmonie Hulst houdt 11 mende zondag 27 november I ij.Wn van haar traditionele IWfieconcerten. |i)f,e'concert vindt plaats in l ijp Pu"aert on begint om 11 Ji De toegang is gratis. it»RWoontegetrouw wordt er lomj j6n korps uitgenodigd liit u Pauze op te treden en I r1]h, r 's dat de fanfare Ik uü g°es, onder lei- r? Van Peter de Rooy. gezelschap behaalde pas J ?.en eerste prijs in de ere loon twfare op het bonds- I h°Urs Middelburg. Ook Itevfi ®"arsconcours in Bar- |u. ,wercl een eerste prijs lioti 'n Hnist staan wer- |l)a °P het programma van M,1S,S0n' Handel, Mindert ^elen J. Offenbach. IHlst°r he pauze treedt de Ikidk harmonie op onder lituiük Van he Witte en de |i an<i onder leiding van |m amP°- Men speelt onder ICs Werk van Uebel, Fr. 5.. uPPé, een jazz ouverture, iiak rse dansen van „,ms en Stars and Stripes CLINGE - De grote opknap beurt van de toren van de Henricuskerk in Clinge is ge heel voltooid. Aannemer Lansu, die het karwei uitvoerde, heeft het werk opgeleverd aan het kerkbestuur. Het gehele kerk gebouw, dat in 1875 werd ge bouw en in 1923 uitgebreid met twee transepten, ziet er weer keurig uit. Ook in 1965 werd al een en ander aan de kerk op geknapt. De nu verrichte werkzaam heden aan toren en kerkge bouw zijn het kerkbestuur flink meegevallen. Allerteerst kon er vanwege het mooie weer flink doorgewerkt wor den, terwijl er bovendien heel wat werk is verzet door vrij willigers. Dat betekent dat de kosten voor de restauratie zijn mee gevallen. De totale kosten wa ren geschat op 96.000 gulden, maar na een ruwe schatting is al gebleken dat daar nog wel enkele duizenden guldens vanaf zullen gaan. HULST - Galerie Van Geyt in de Hulster Steenstraat houdt van vrijdag 25 november tot 15 januari weer het 'Feest der kleine formaatjes'. Op deze expositie van schil derijtjes, tekeningen, aquarel len, klein-plastiek en kera miek is werk te zien van een kleineveertig kunstenaars. De tentoonstelling is op werkdagen geopend van 9 tot 12 en 14 tot 18 uur, dinsdag ge sloten, zaterdag tot 17 uur en zondaf van 14 tot IR uur Ot BORSELE - Partij van de Ar beid - De jaarvergadering van de Partij van de Arbeid afde ling Borsele wordt op dinsdag 29 november gehouden in De Stenge te Heinkenszand. Aan vang 20.00 uur. Na de diverse jaarverslagen komt de ge meentelijke en landelijke poli tieke situatie aan de orde. GOES - Burgerlijke Stand - Geboren: Kirsten Keukelaar, Sharon Braam, Natascha Zuijdwegt, Iman van Liere, Thu Ta, Nienke Bakker, Mat- theus Peereboom, Ricardo de Jonge, Willem Nijsse, Danouta Water, Rosalie van Lokven, Christina Weijer, Adriaan Berman, Danielle Boonman. Getrouwd: Francois Lucasse en Maria Oostdijk, Alexander Lamers en Adriana Onder- dijk, Franciscus Burger en Jaana Niemiö, Johannes Lu casse en Janna Slabbekoorn, Glenn Baynath en Chitrawa- tie Bissesar, Anthonie Heijns- dijk en Lientje Huige. Overleden: Jakoba Overbeek, 86. Meinoutje Vos, 93. Leintje Jobse, 62. Johannis Labeur, 84. Elias Verrijzer, 77. Marinus Schrier, 80. GOES - Algemene Zaken - De raadscommissie voor Algeme ne Zaken van de gemeente Goes vergadert op maandag 28 november om 19.30 uur in het stadhuis. Op de agenda staan onder meer: voorbespreking ontwerp Rampenplan ge meente Goes, de beschikbaar stelling van een krediet voor een nieuwe tankautospuit ho- ge/lage-druk en informatie over de herziene politieoplei ding. OVEZANDE - 'Pasklaar' in De Klomp - Zaterdag 26 novem ber houdt de jongerensoos De Klomp in Ovezande een folk- jazzconcert in het soosgebouw aldaar. De uit Maastricht af komstige groep 'Pasklaar' zal vanaf 21.00 uur optreden. De entreeprijs bedraagt vijf gul den. Kaarten zijn aan het soosgebouw verkrijgbaar. •s HEERENHOEK - Zeeuwse tarweteelt - Hoe de Zeeuwse boer zijn tarweteelt kan opti maliseren binnen het EEG-be- leid wordt op vrijdag 2 decem ber uit de doeken gedaan in De Jeugdhoeve in 's Heerenhoek. De Tarwestudieclub van de Verenigingen voor Bedrijfs voorlichting op Oost- en West- Zuid-Beveland houdt daar een bijeenkomst die om half twee begint. Voor genoemd onder werp zijn drie sprekers uitge nodigd. Ir. M.E. Roothaan, graankweker van het Konink lijk Kweekbedrijf D.J. van der Have, dr. B. Belderok, hoofd afdeling Chemie en Granen van het Instituut voor Graan, Meel en Brood, en drs. N. Weg- ter, ambtenaar Europese Commissie. Discussie is moge lijk. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - In Zeeland begint vandaag een cursus voor leraren, waarbij moge lijkheden worden aangereikt om musea, archieven en om geving effectief in lessen in te bouwen. De cursus bestaat uit een vijftal bijeenkomsten. De in houd is met name gericht op de vakken Nederlands, ge schiedenis, aardrijkskunde, maatschappijleer, tekenen, handvaardigheid en textiele werkvormen. De eerst bijeenkomst vindt vanmiddag plaats in het streekmuseum De Vier Am bachten te Hulst. Aanvang 15.30 uur. De andere data, en kele vallen in 1984, worden in overleg met de deelnemers vastgesteld. De cursus is op touw gezet vanuit het zogenaamde Secu- project van het Zeeuws steun punt voor kunstzinnige vor ming en volwasseneneducatie. Vanuit dit project vindt tot 31 december in het Stedelijk Museum Vlissingen een ten toonstelling 'Wonen in Vlis singen' plaats. Daaraan is een onderwijs-project voor Vlis- singse scholen gekoppeld. Er zijn mogelijkheden om de ten toonstelling aan te passen voor gebruik in andere gemeenten. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het Zeeuws steunpunt voor Kunstzin nige vorming heeft een bundel uitgegeven met mogelijk heden voor schoolvoorstellingen in het seizoen 1983/84. Het steunpunt bemiddelt daarmee voor het derde ach tereenvolgende jaar in het totstandbrengen van school voorstellingen voor kleuter- en lager onderwijs in Zee land. In het vorig schooljaar werden door tussenkomst van het steunpunt ongeveer 300 voorstellingen gerealiseerd. Men probeert de voorstellingen zoveel mogelijk gepaard te laten gaan met schoolprojecten op het gebied van de dramatische vorming, zo is in het nieuwe pakket een pro ject opgenomen waaraan het Zeeuws muziekgezelschap Sint Juttemis meewerkt. De projecten komen mede tot stand met een provincia le subsidie. Momenteel is nog niet van alle gemeenten precies bekend welk subsidiebedrag ze dit seizoen voor schoolvoorstellingen zullen uittrekken. Volgens het steunpunt hebben een zestal gemeenten definitief afge haakt. In Zeeuwsch Vlaanderen zijn datüe"gemeenten Axel en Hontenisse. De gemeente Terneuzen neemt de aanpak zelf ter hand. enkele voorstellingen zijn al bekend. Voor de scholen in Sas van Gent zal het duo 'marion Robbie' vier voorstellingen verzorgen onder de titel 'een muzikale wereldreis'. De Zeeuwse theatergroep Dodd geeft zeven voorstel lingen voor de Hulster scholen en vier in Sas van Gent. Gespeeld worden 'Beschuit met muisjes' en 'Karius en Baktus'. BREDA - Katholieke Sociale Academie Markendaal in Bre da start volgend jaar ais eerste in Nederland met een oplei ding personeelswerk, die spe ciaal is bestemd voor volwas sen cursisten. De opleiding komt naast de reeds bestaande parttime- en dagopleiding. De studenten komen uit het wervirigsgebied van de academie, dat Zeeland en West- en Midden-Brabant omvat. De dagopleiding wordt vooral gevolgd door jonge mensen die net van de middel bare school afkomen, de part time door mensen die mini maal 23 jaar oud zijn en ai personeelswerk doen of ver wachten dat in het tweede stu diejaar te zullen gaan doen. De nieuwe opleiding richt zich op mensen van minimaal 23 jaar die niet in het personeelswerk zitten en dat tijdens hun stu die ook willen doen. Je zou het kunnen beschouwen als een soort 'tweede-kans-onderwijs' voor mensen die om welke re den dan ook op dit moment buiten het arbeidsproces staan. De nieuwe opleiding duurt vier jaar. Het eerste jaar wordt besteed aan basisvor ming, het tweede aan beroeps vorming en het derde jaar is een zogenaamd stagejaar van minimaal 20 uur per week in een arbeidsorganisatie. In het vierde jaar ligt de nadruk op integratie van theorie en praktijk en daarin wordt de opleiding afgerond. De lestijden worden zoveel mogelik aangepast aan de wensen en mogelijkheden van de studenten. Óp 13 december is er in het gebouw van de academie aan de Beukenlaan van 19 tot 21.30 uur een informatie-avond voor aspirant-studenten voor de parttime en de nieuwe op leiding. Voor de schoolverla ters zin afzonderlijke bijeen komsten gepland. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Van onze correspondent CLINGE - Het dorp Clin ge gonst momenteel van de geruchten over de vraag wie het komend carnaval de scepter over de Kriekeputters gaat zwaaien. Aan die spanning komt zaterdag een eind, als tij - dens een specviaal bal in zaal Malpertuus de nieu we Prins Kriek bekend wordt gemaakt. De carnavallers wor den al om 20.30 uur ver wacht, om op de muziek van het orkest The Spar rows de stemming erin te brengen. Om precies elf minuten over elf zal de fanfare Weldoen door Vermaak de nieuwe Prins de feestzaal binnen leiden. Daarna worden ook de leden van de Raad van Elf aan carnaval- minnend Clinge voorge steld. (ADVERTENTIE) GARAGE CU P0WT imiNgUZOifl 9M INDUSTRIEWEG 37 4538 AG TERNEUZEN Tel. (01150) 13451 Knorhanen - De zeehengel- vereniging De Knorhanen hield in 't Heike de jaarlijkse feestavond, waarbij de huldi ging was van de kampioenen van het seizoen 1983. Bij de he ren senioren werd de kam pioenstitel behaald door J. de Poorter uit Vogelwaarde vóór Th. van Broeck uit Clinge, Fr. Braem uit Heikant, A. Boog- aert uit Heikant en J. van Hooye uit Heikant. Bij de da mes behaalde N. Thuye uit Heikant de titel en bij de jeugd A. Inghels uit Westdorpe. Met een gezamenlijke maaltijd en een dansje werd de feestavond besloten. Griekse avond - In het bericht over de Griekse avond, zater dag in Pand 25, is het telefoon nummer weggevallen waar deelnemers zich kunnen opge ven. Dat kan nog tot en met vandaag (donderdag) op 01140- 14604. Zeskamp - De Stichting Hul ster Zeskamp houdt komende zaterdag haar traditionele film en dansavond. Op deze avond wordt de vertoond die door cineast Emiel Saman is gemaakt tijdens de laatste zes kamp. Deelnemers, medewer kers en belangstellenden zijn op deze avond van harte wel kom. Na afloop van de film is er gelegenheid om te dansen. De aanvang is 20 uur in zaal Tiffany. Dansavond - Zaterdag 26 no vember is er in De Vlaschaard een dansavond van de Bond van Ouderen. Iedereen boven de 50 jaar is van harte wel kom. De muziek wordt ver zorgd door De Williams. De dansavond begint om acht uur en de zaal is open vanaf half acht. Rommelmarkt - De fanfare Vrijheid Eendracht houdt ko mende zaterdag 26 november een rommelmarkt in het ge meenschapshuis De Luifel. Na de succesvolle wafelactie heeft de fanfare hoge verwachtin gen van dit evenement, temeer omdat er heel wat spulletjes zijn opgehaald. De rommel markt, die om 14 uur begint, wordt opgeluisterd met een fancy-fair. Liefhebbers kun nen een kansje wagen bij spel len als sjoelen en tritsen en hij het rad van avontuur zijn heel wat prijzen in natura te win nen zoals paling, hanen en aardappelen. Van onze correspondent 's-HEERENHOEK - In sa menwerking met de vorig jaar opgerichte bewonersadvies raad (BAR) houdt de Woning stichting Borsele op donder dag 24 november in De Jeugd hoeve te 's-Heerenhoek een jaarvergadering voor de be woners. Tij dens deze vergadering wordt een overzicht gegeven van het werk in het afgelopen j aar en wordt iets verteld over de plannen voor 1984. Voorts zullen leden voor de BAR en een huurdersvertegenwoordi ger in het bestuur worden ge kozen. De heer Van der Meer, re gionaal voorlichter van de di rectie van de Volkshuisves ting, zal vervolgens een inlei ding houden. Hierin komen aan de orde het beleid voor de huren in de jaren 1984 en 1985 en het nieuwe beleid van de huursubsidie. Met deze jaarvergadering hoopt de Woningstichting en de BAR de huurders meer te betrekken bij hun werk en zo goed mogelijk te informeren over de voor de huurders van belang zijnde zaken. HULST - Het Open Jongeren Centrum Kontrast in Hulst houdt morgen (vrijdag) het derde vrije podium van dit seizoen. Iedereen die zin heeft in een 'jam session' is welkom in de OJC ruimte in het activi teitencentrum Houtenkwar tier. Aanvang 20.30 uur. Een zanginstallatie is aan wezig. Zaterdag verzorgt de werkgroep Nieuwe Muziek Hulst in samenwerking met het OJC een concert met he dendaagse mandingo-muziek van de Afrikaanse groep Ifang Bondi. Aanvang eveneens 20.30 uur. Van onze correspondente AXEL - In De Halle te Axel wordt op woensdag 30 novem ber om 14.00 uur de jaarverga dering gehouden van de CBTB West-Nederland, kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heren Joh. de Putter en P. Basting, waar van alleen laatstgenoemde herkiesbaar is. Nanne de Groot zal spreken over het thema 'Verantwoord produce ren'. Van onze correspondent ZUIDDORPE - Gistermorgen is het nieuwe lokaal van de Canisiusschooi te Zuiddorpe in gebruik genomen. De opening bestond uit een inzegening van de klas door pastoor Vervaet, die hierbij hulp kreeg van alle kinderen van de lagere school en de kleuterschool. Na het officiële gedeelte wa ren er voor de kinderen aller lei activiteiten georganiseerd. Zo konden er van deeg allerlei dingen gemaakt worden en was er een loterij. Natuurlijk ontbraken limonade en koe ken niet. Na de film kregen de kinde ren een aandenken in de vorm van een beker met daarop een afbeelding van de school. 's-Middags en 's-avonds be stond voor de bevolking van Zuiddorpe de mogelijkheid om het nieuwe gedeelte te bezoe ken. Volgens hoofdonderw ijzer Van Damme was de op komst boven verwachting. Al le bezoekers kregen een kopje koffie aangeboden. Het nieuwe lokaal is een vervanging voor het oude noodgedeelte dat 30 jaar dienst had gedaan. Het is ongeveer 70 m2 groot, terwijl ook de hal met 40 m2 vereroot w rd.

de Stem | 1983 | | pagina 15