Kamer 'int-Nicolaas M Sparta boos op Ajax Koopmans wint met één hand helers delen in de winst tmm\ Touwtrekkerij rond Olsen duurt voort Kortsjnoi zorgt voor opschudding Spurs in hoger beroep Schapers moeiteloos laar tweede ronde ode bij oetbalrel o pzuopz ui k moet mn LOTTO- formulier. VOG Mogelijk weer profwielerploeg Vraag vrijblijvend INFORMATIE Of komt U eens langs Wilde taferelen in Parijs JT U WEL EENS IN STUDIO R GEWEEST inleveren! Gritter naar Heracles sT°'/okl "taifi J fotovak jos bleijenbergh arnold v.d. poel FOTO-ALBUMS FOTO-BOEKEN POLAROID CAMERA'S MATISCHE KLEINBEELDCAMERA'S SPIEGELREFLEXCAMERA'S TOKINA-OBJECTIEVEN bijous iiüSPAG 22 NOVEMBER 1983 JKE ST.-NICOLAAS- EN KERST- CHENKEN VOOR IEDERE BEUBS kunstnijverheid En vergeet ook het Cijferspel niet, Internationaal Drie nieuwe aanhoudingen na veldslag bij UEFA-cupduel in Rotterdam Engelse fans wacht warm onthaal Van de Meent weg bij NEC sport in 't kort nateriaiën' >a Ori Z°alsT "Jm r'kaik - 'f/s 'so/af^erb3nk~ w terr>Pex/Q%atei->aail Jfo professionele vakfotografie heeft vele aanbiedingen in: veel, veel meer.. I" Van onze sportredactie I BOTTERDAM - Sparta is boos op Ajax. De Rotterdamse club die morgenavond de eer ste UEFA-cupwedstrijd tegen Spartak Moskou afwerkt, had Ajax gevraagd het competitieduel tegen Sparta een dag eerder te spelen. De Rotterdamse ploeg moet zon dag vier december naar Amsterdam. Drie dagen later moet Sparta in Rusland aantre- den voor de tweede wedstrijd tegen Spartak Moskou. Ajax houdt echter vast aan de zondag middag. Tot teleurstelling van Sparta. Sparta is de enige Nederlandse club in het Europees voetbal. Dat Nederlands voetbal is er toch mee gebaat als we een ronde ver der komen", meenden de Spartanen, „we hadden op meer medewerking gerekend. In het verleden zij n tal van clubs Aj ax tege moet gekomen als het weer eens een Euro pacupwedstrijd moest spelen. Dat zijn ze in Amsterdam alweer vergeten". Tot gistermiddag had Sparta in de voor verkoop 8000 kaarten aan de man gebracht. De Rotterdamse club rekent op ongeveer 20.000 toeschouwers. Om dat aantal te be reiken is een beroep gedaan op de bekende zangers André Hazes en Wim Koopmans die voor de wedstrijd optreden. Sparta zal morgenavond nogal wat plaatsen op de eretribune moeten vrijhou den. De Russische delegatie, die gisteren in Nederland arriveerde, is maar liefst 23 man sterk. Bovendien heeft de Russische ambas sadeur, dr. Viktor H. Beletsky, al laten we ten naar Spangen te komen. Ook WVC- staatssecretaris Van der Reijden heeft zich gemeld voor een plaatsje op de eretribune waar verder stoeien vrijgehouden worden voor Bram Peper, Rotterdams eerste bur ger, en diens voorganger André van der Louw. Koopmans won op punten. - FOTOARCHIEF DE STEM Van onze sportredactie PARIJS - Rudi Koopmans heeft maandagavond in het Stade de Coubertin in Parijs Rufino Angulo bijgezet in de rij uitdagers, die in bijna vijf jaar tijd tevergeefs hebben ge tracht hem zijn Europese bokstitel in het halfzwaarge- wicht te ontnemen. Angulo was tien van de twaalf ronden duidelijk de mindere van de 35-jarige Nederlander, die met ruime voorsprong op punten zegevierde. Koopmans won in Parijs letterlijk met een hand: zijn linker. De Fries kon zijn rechtse nauwelijks gebruiken, parta overleeft aBn krjUek loTTERDAM - Als enige vertegenwoordiger van het Nederlands voetbal stort larta zich morgenavond tegen het Russische Spartak Moskou in de derde ronde L het UEFA-cuptoernooi. De 95 jaar oude club uit Rotterdam bereikte eerder Lee keer de derde ronde. Dat was in het seizoen '59-'60 toen de Kasteelclub als iederlands kampioen in een beslissingsduel struikelde over het Schotse Glasgow lingers. Sparta was in dat seizoen vrijgeloot voor de eerste ronde en ruimde later (tl Zweedse IFK Göteborg uit de weg. Dertien jaar geleden overleefde Sparta lee tegenstanders in het Jaarbeursbekertoernooi (nu UEFA-cup). Na het IJs- lindse IA Akranes en het Noordierse Coleraine stuitte Sparta op Bayern München lit tegenover twee Rotterdamse treffers vijf Westduitse doelpunten stelde. Sparta, zes keer kampioen i Nederland en drie keer ikerwinnaar, begint mor- pavond aan haar 27e Euro- Jtup-wedstrijd. Dit seizoen prleefde de Rotterdamse i reeds twee ronden. Een krrassing omdat vrijwel nie- pand rekening gehouden had S een succesvol Sparta. Im- ►trs, de laatste jaren wordt jarta steevast uitgehold door fcantische uitverkopen. Ieder pr levert dat jammerende hiners op die echter altijd te- Irgeefs bij het bestuur aan- loppen. Bij Sparta is men jinig. En raakt men zelden in kaiek. Het immer correcte parta-bestuur houdt vast ahet al jaren gevolgde be lt Trainer Bert Jacobs, op- liVer van de naar FC Utrecht uitgeweken Barry Hughes, zag maar liefst vijf spelers vertrekken. „Nodig om te overleven", legde het bestuur voor de zoveelste maal gedul dig uit. Met alleen de recettes en reclame-inkomsten, vorig seizoen waren er gemiddeld 6647 kijkers, kan de club het immers niet rooien. Vandaar dat Bert Jacobs evenals zijn voorgangers mocht graaien in de overigens uitstekend gevulde kweekvij ver. Het tweede team werd niet voor niets tweemaal ach tereen kampioen van Neder land. Inmiddels is de kritiek alweer verstomd* Sparta staat veilig in de middenmoot en begint morgenavond opge wonden aan de klus tegen het zo geroutineerde Spartak Moskou. Want Sparta heeft de 'Euro pese smaak' te pakken. „Het is je Ol'LOUSE - Michiel Scha- f's heeft zich maandag op makkelijke wijze geplaatst #r de tweede ronde van het ('and-Prix-tennistoernooi in lulouse, dat met 100.000 dol- (295.000 gulden) is gedo- "d. Schapers won van Elter, Hwie hij in juli in de eerste •de op Wimbledon nog Moos had verloren. In de "ede ronde ontmoet Scha ft woensdag de Italiaan «"ado Barazzutti of de basman Thierry Tulasne. DELHI - Relletjes tij- en na de Indiase bekerfi- e tussen twee voetbalteams Calcutta hebben zondag in Delhi het leven gekost 1 een toeschouwer. Talrijke «ers werden gewond. Bij de 'ad l-o in het voordeel van s' Bengal werd een treffer J tegenstander Sporting af- «urd. Nadat supporters deze voetbalvereniging in «ede waren ontstoken, werd 'duel gestaakt. I'd de hoofdstad van India het tot ernstige ongere- "den. De politie gebruik- „as en opende het t Vijftig mensen werden f festeerd. Vandalen had- een deel van de tribune en ren in brand gestoken en auto's met stenen '"geld. Drie jaar geleden then na een wedstrijd in utta veertien mensen om F leven. De wedstrijden in Toulouse worden gespeeld op het zoge naamde Greenset-oppervlak, waar ook in het toernooi in Rotterdam op wordt geac teerd. Schapers voelde zich er prettig op getuige zijn duide lijke zege op Eiter. De Rotter dammer, die momenteel op de ATP-lijst rond de 110e plaats schommelt, kwam nog met 1-3 achter, maar gunde daarna zijn tegenstander nog slechts één game: 6-3,6-1. Het is nog niet zeker of Schapers inzetbaar zal zijn in de Nederlandse ploeg voor het toernooi om de Koningsbeker. Een voorstel van de KNLTB is door Schapers afgewezen. Hij wacht thans verdere stappen van de tennisbond af. De Ne derlandse kampioen op bui tenbanen neemt in elk geval wel deel aan het toernooi om de Nederlandse indoorkam pioenschappen, dat van 16 tot 18 december in Leidschendam wordt gehouden. in het belang van het Neder lands voetbal dat Sparta de volgende ronde haalt", ba zuinde bestuurslid Floor Bou wer trots rond, „het .zou toch schitterend zijn als we ook in maart nog Europees voetbal kunnen spelen". Dat zou de spelers niet slecht uit komen. Het bestuur besloot namelijk de selectie mee te laten delen in de netto-winst. Twintig procent van de winst vloeit naar de spelers die daarnaast ook nog eens kunnen rekenen op de 'normale' premies. Tot nu toe heef Sparta aan de twee voorafgaande ronden een ba tig saldo van 20.000 gulden overgehouden. De verwach ting is dat de derde ronde on geveer een ton oplevert. Die rekensommetjes zijn echter nog niet besteed aan trainer Bert Jacobs die er niets voor voelde zijn piepjon ge selectie (gemiddeld 22 jaar) in een trainingskamp te stop pen. Jacobs, na een tropen- jaartje Hong Kong weer terug in Nederland, heeft de Russi sche tegenstander niet aan het werk gezien. Desondanks heeft de in Zandvoort woon achtige trainer een goed beeld van de ploeg uit Moskou ge kregen. Haarlem-collega Hans van Doorneveld die vorig sei zoen met zijn ploeg tegen Spartak Moskou moest aan treden, liet Jacobs meedelen in zijn opgedane kennis. Boven dien kreeg Jacobs de nodige tips uit Birmingham waar As ton Villa in de vorige ronde zich te pletter liep op een counterend Spartak. „Ik heb genoeg informatie", stelde Ja cobs zij n selectie gerust. Behoudens Arie Andriessen (polsbreuk) en Robert Verbeek (herstellende van een kuit blessure) kan Bert Jacobs in ieder geval beschikken over een voltallige selectie. Een op- stellling werd er echter nog niet gegeven. „Ik moet het al lemaal nog eens rustig bekij ken", schoof Jacobs dat pro bleem even voor zich uit, „de ploeg moet evenwichtig in el kaar zitten. Een van de voor waarden om met succes een gooi naar de volgende ronde te doen". Een zeer tevreden Jesper Olsen met een lachende Ron Atkinson van Manchester Uni ted. - TOTO ANP Van onze sportredactie AMSTERDAM - Nog deze week denkt Ajax-linksbui- ten Jesper Olsen bekend te kunnen maken waar hij vol gend jaar zal voetballen. Voorlopig duurt de touw trekkerij rond de speler nog even voort. Gisteren hadden Olsen en diens zaakwaarnemer Niels Tammelgaard een gesprek met het Ajax bestuur, dat volgens Olsen's zeggen 're delijke gunstig' verlopen is, zodat de kans gestegen is dat de kunsten van de Deen ook volgend jaar in De Meer te zien zullen zijn. Gisteravond vertelde Ol sen: „De zaak komt hopelijk deze week rond. Dat moet maar, want al dat gedoe be gint me een beetje te verve len. Vanmiddag (maandag- red.) heb ik met het Ajax- bestuur gesproken. Mis schien komt het wel rond, er moeten nog een paar dingen uitgesproken worden. Dat zijn echter geen hoofdza ken." Voor Olsen zijn ook de Engelse clubs Tottenham Hotspur, Manchester United en Arsenal in de race. Zon dagavond had Olsen een ge sprek met Manchester Uni ted, gisteren kreeg die ge- dachtenwisseling zelfs een vervolg in de vorm van een gesprek met United-mana ger Ron Atkinson. Olsen kan in Manchester in drie jaar bijna twee miljoen gulden gaan verdienen. Toch acht Olsen een voortzetting van zijn ver blijf in Amsterdam moge lijk: „Het gesprek met Man chester United is niet mis lukt, zeker niet, maar ik wil de toch eerst met Ajax pra ten, vóór ik bij de Engelsen teken. Financieel is Enge land het meest aantrekke lijk, maar ik blijf het liefst in Amsterdam. Voor het zover is, zal er toch nog wat gepraat moeten worden. Dat gebeurt nog deze week". (ADVERTENTIE: r DONGEN - In Dongen kwa men gisteravond beroepswiel renners bijeen om met ploeg leider Jos Ehlen en manager Henny Liebregts te praten over de oprichting van de der de Nederlandse wielerploeg. Ehlen en Liebregts willen naast de ploegen van Post en van Raas een derde nationale ploeg formeren, die de over blijvende Nederlandse profes sionals herbergt. De renners worden ondergebracht in een stichting. Van alle binnenko mende gelden van sponsors, prijzen en premies, zal 80 pro cent aan de renners toekomen en 20 procent aan de stichting. Het is de bedoeling dat de ren ners gelijkelijk uit die pot be loond worden. De derde nationale wieler ploeg wil een internationaal programma rijden, dus met de klassiekers en met kleine etappe-wedstrijden in het bui tenland. Door Ehlen en Lie bregts zijn voor de nieuwe ploeg gevraagd onder andere de renners Theo Smit, Wies van Dongen, Leon Nevels, Jan Jonkers, Henri Manders, Ko Moritz, Ron Snijders, Fons van Katwijk en Frits van Binsber- gen. Het is de bedoeling dat er een ploeg van 15 renners omdat hij in de vierde ronde pijn kreeg in die hand. „Ik voelde opeens pijn in in m'n hand. Ik schrok wel even, maar met m'n linkse kon ik Angulo goed van mij afhou den". De 27-jarige Fransman, die na zijn overwinning op de Australiër Tony Mundine (KO vijfde ronde) dacht Koopmans de titel gemakkelijk te ontne men, bleek veel te onervaren voor de kampioen. Koopmans dicteerde het gevecht vanuit het midden van de ring volle dig. Met zijn linkse trof hij Angulo onophoudelijk op het hoofd. De Fransman deed in die openingsfase nauwelijks iets. Voordat de boksers echter in de ring waren, hadden zich in de Franse hoofdstad de wild ste taferelen rond het titelge vecht afgespeeld. Het was al 's middags bij de weging begon nen. De Franse organisatoren bleken niet over een goede schaal te beschikken en na veel oponthoud werd ergens in het hotel toch nog een goede weegschaal gevonden. 's Avonds weigerde Henk Ruh- ling, de manager van Koop mans, zijn bokser in de ring te laten komen, wanneer niet on middellijk een bankcheque van 55.000 dollaar (ruim 160.000 gulden), de hoogste ga ge die Koopmans ooit in zijn elfjarige carrière als prof ver diende, zou worden afgegeven. Ruhling hield voet bij stuk en uiteindelijk stelden de Euro pese Boksunie en de Franse Boksbond zich garant voor de gage. Na het spelen van de volks liederen deed zich een derde vervelende affaire voor. Op het moment dat scheidsrechter Coy ie, die een jaar geleden in Rotterdam ook het Europese titelgevecht tussen Koopmans en Alex Blanchard leidde, de twee boksers wilde laten be ginnen, werd in de bomvolle zaal een traangasbom naar de hoek van Koopmans gewor pen. De Engelse arbiter, die zelf met tranen in de ogen stond, stuurde de boksers te rug naar hun kleedkamer en liet het gevecht pas ruim twintig minuten later begin nen. LONDEN - Tegen ieders ver wachting in heeft Viktor Kortsjnoi woord gehouden, toen hij voor het begin van de eerste matchpartij tegen Gari Kasparov beloofde voor op schudding te zullen zorgen. Met zwart nog wel dwong hij op de 53ste zet zijn twintigja rige tegenstander tot capitula tie, waardoor hij in de twaalf partijen omvattende twee kamp een voorsprong van 1-0 heeft genomen. De winnaar ontmoet in de finale de winnaar van de an dere halve finale: Wassili Smislov - Zoltan Ribli, die dinsdag in dezelfde Londense entourage begint. De tweede partij tussen Kortsjnoi en Kasparov staat voor woensdag op het programma. Kortsjnoi heeft dan wit. wordt samengesteld. Bedenktijd Manders en Van Binsbergen hebben enkele dagen bedenk tijd gevraagd, omdat zij in on derhandeling zijn met de de Belgische ploegleider Berten de Kimpe van Splendor die nog altijd in gesprek is met de meubelhandelaar Aernoudt om voor 1984 een ploeg te for meren. Als de Belgische ploeg van De Kimpe inderdaad van de grond komt, willen Man ders en Van Binsbergen voor De Kimpe tekenen, in het an dere geval zullen zij kiezen voor de nieuwe stichting van Ehlen en Liebregts. ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft zon dag en maandag drie mannen gearresteerd in verband met de supportersveldslag die op 2 november in het Rotterdamse Feyenoordstadion aan de UEFA-cupwedstrijd Feyen- oord-Tottenham Hotspurs voorafging. De politie heeft dit maandag meegedeeld. Eén van de arres tanten is de 21-jarige S.M.M. uit Bergschenhoek. Hij zou in vak S, waar de rellen voorna melijk plaatsvonden, op een Engelse supporter hebben in gestoken. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag, zwa re mishandeling en openlijke geweldpleging. De politie zegt dat het om een man gaat die te zien was op een van de TV-op- namen die op last van de rech- ter-commissaris in beslag zijn genomen. Een woordvoerder van de politie ontkent echter dat de arrestatie op basis van MÜNCHEN - De Westduitse politie zet woensdagavond voor het UEFA-cupduel tus sen Bayern München en Tot tenham Hotspur 500 extra agenten in. Op die manier hoopt de politie rellen en on lusten tussen Engelse en Duit se supporters te voorkomen. Bayern München heeft 1400 kaartjes naar Engeland ge zonden, maar het is niet be kend hoeveel Engelse fans in totaliteit de wedstrijd zullen bijwonen. BERN - Tottenham Hotspur is in beroep gegaan tegen de door de UEFA opgelegde straf van 25.000 Zwitserse francs (ongeveer 34.000 gulden). De Engelse eerste-divisie- ploeg werd beboet wegens de gewelddadigheden van de supporters tijdens het UEFA- bekerduel in Rotterdam tegen Feyenoord eerder deze maand. Als gevolg van de relletjes moet Feyenoord de UEFA I 8.000 francs betalen. in beslaggenomen foto- of filmmateriaal van de pers is verricht. De andere arrestan ten zijn de 24-jarige M.T. uit Rotterdam en de 17-jarige C.K. uit Puttershoek. Zij wor den ervan beschuldigd dat zij in en buiten het stadion open lijk geweld hebben gepleegd. Vlak na de wedstrijd waren al een Nederlandse en een Britse supporter aangehou den. Zij zijn in een snelrecht procedure veroordeeld. Tij dens de vecht- en steekpartij en tussen Feyenoord- en Tot- tenhamsupporters vielen een groot aantal gewonden, van wie een aantal er ernstig aan toe was. Van onze sportredactie NIJMEGEN - De bom is ge barsten bij NEC. De slechte prestaties van de laatste we ken zullen mogelijk nog deze week leiden tot het ontslag van trainer Pim van de Meent. Voorzitter mr. Henk Berga- min vertelde dat er woensdag over het lot van Van de Meent zal worden beslist maar het staat zo goed als vast dat de Amsterdammer bij NEC de laan uit zal vliegen. Van onze correspondent ALMELO - Ab Gritter zal zondag voor sportclub Hera cles zijn debuut maken in de thuiswedstrijd tegen Wage- ningen. De 34-jarige Gritter, die an derhalf geleden van FC Twen te verhuisde naar het Deense Kolding en daar fungeerde als speler-trainer, tekende een contract voor de rest van dit lopende seizoen. SYDNEY - Marcella Mesker is maandag tijdens het interna tionale tennistoernooi van Sydney al in de eerste ronde uitgeschakeld. De Haagse ver loor in twee sets van de Fra- ui.'ai se Corinne Vanier: 1-6, 6-7.

de Stem | 1983 | | pagina 9