Bongers: kampioeu| van de regelmaat Kuijf en Van Mil op kop Jan Ykema in vorm Voorn vijfde HELLAS GEWIPT A THAN MAANDAG 21 NOVEMBER 1983 PAGINA SPQR J MAANDAG 21 N( door Loon Krijnen Sportschool Ooms uit de strijd v Navratilova: geen moeite met Evert Graus wellicht voorzitter CEB Zege Van Wijhe Gele kaarten sport in 't kort NÏEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Badminton Bond (NBB) kan op korte termijn een drastische terugloop van het ledenaantal verwachten. Weliswaar kreeg het bestuur zaterdag op de bijzondere al gemene ledenvergadering in Nieuwegein voldoende steun om het voortbestaan te waar borgen, de houding van de te genstemmende districten (Noord, Oost en een deel van Zuid-Holland) wees op een naderende splitsing, waardoor de bodem onder de sanerings operatie dreigt weg te vallen. De meerderheid van de zes tig kiesmannen gaf zaterdag zijn fiat aan de reddingsplan nen van het bestuur. Met 39 stemmen voor en 21 tegen nam de vergadering het voorstel aan de NBB los te koppelen van het verlies lijdende Natio naal Badminton Centrum (NBC). Door die ontkoppeling aan vaardde de vergadering de verliespost van 1,5 miljoen T12 gulden als zijnde een niet vor derbare schuld van het NBC aan de NBB. Tegelijkertijd ging de vergadering akkoord met de plannen van het be stuur 1,5 miljoen gulden te le nen om in de urgente liquidi teitsbehoefte te voorzien en schulden te delgen. Over de wijze van presenta tie van de plannen bestond binnen de vergadering ernsti ge verdeeldheid. De tegen stemmers trokken de integri teit van het bestuur in twijfel, omdat het weer, net als op de vergadering van 15 oktober, op het laatste moment met gewij zigde voorstellen kwam. Afge vaardigde Redeker van Noord hekelde de handelwijze van de bond in felle bewoordingen. „Het bestuur trekt weer een rookgordijn op. Probeert de kiesmannen van slag te bren gen door vlak voor de verga dering nieuwe voorstellen op tafel te leggen. Stelt daarna de zaken rooskleuriger voor dan ze zijn en dwingt vervolgens de vergadering tot een onge rechtvaardigde keuze, omdat niemand de voorstellen heeft kunnen bestuderen". De nieuwe voorstellen be helsden onder meer de min of meer gedwongen concessie van de bank af te zien van de eenmalige NBB-bijdrage van een half miljoen gulden, om dat de externe geldgevers niet bereid bleken daarvoor op te draaien. Verder waren de plannen naar de mening van penningmeester Heiner 'vol strekt identiek' aan de eerder aan de districten toegezonden voorstellen. Een mening, die door de oppositie fel werd aangevochten. De zakelijke bezwaren van Noord, Oost en deels Zuid-Holland golden vooral de overeenkomst met de bank. Redeker: „Eerst wa ren wij met handen en voeten gebonden aan het NBC, nu aan de bank. De bank kan de bond maken of breken. Speelruimte is er niet". Gedelegeerde Aarts van Zuid-Holland voegde een nieuw aspect toe. Hij betwij felde of er wel sprake was van een wezenlijke ontkoppeling tussen NBB en NBC. „In de overeenkomst met de bank wordt de NBB verplicht de contacten met het NBC en ca tering-service voort te zetten. Wij worden verplicht het NBC te huren. Het" centrum draait met een fors verlies, waardoor de bank binnenkort genood zaakt zal worden de huurprij zen drastisch te verhogen. Daarvan wordt de NBB als huurder de dupe". Voorzitter Riena de Beer, die de vergadering dictato riaal leidde, bestreed die zienswijze. „Alles draait om het woord 'blijft'. In de over eenkomst staat letterlijk dat het NBB huurder blijft van het NBC. In onze overtuiging betekent dat niet dat wij aan het NBC gebonden zijn. Wij kunnen op elk door ons ge wenst moment de band ver breken. Contracten gelden voor een jaar'. Waarop Aarts repliceerde: „Als de NBB de band ver breekt, krijgt het de hoofdelij ke aansprakelijkheid voor de schuldenlast van het NBC, die door de ontkoppeling juist af gewend werd, terug en dan zijn we weer bij af". EINDHOVEN (ANP) - Jos Bongers is zondag voor de derde keer in vijf jaar Nederlands bil», kampioen anker kader 47/2 geworden. De 27-jarige Nijmegenaar veroverde de titel eerder ii, seizoenen '79/'80 en '81/'82. In Eindhoven werd Bongers de opvolger van Hans Vultink, die: vanwege een lager algemeen gemiddelde tevreden moest stellen met de tweede plaats. Harrie de Ven, pas 22 jaar, speelde een opmerkelijk toernooi, dat hij met de derde plaats afsloot. Bongers is de kampioen van partijen had hij 'regelmatig' in IIIIIIIIIII1IIIIIIIH11 llllllllllllllllllllli de regelmaat geworden. Zon der uitschieters en met een normaal toernooigemiddelde verzekerde hij zich van het kampioenschap 47/2, dat dit seizoen niet in Europees of wereldverband wordt ge speeld. Tot de finale had Bongers, als enige biljarter financieel gesteund door een geldschie ter, nog geen partij verloren. In de late uurtjes op zaterdg moest hij de voor eigen pu bliek stotende Van de Ven re mise toestaan. De overige vijf winst omgezet. Vultink verspeelde zijn laatste kans eigenlijk zater dagavond, toen hij tien beur ten nodig had om remise over een te komen met de onbere kenbare Ad Koorevaar. Het moyenne van de 46-jarige bil jarteminentie kelderde van 82 naar 67. Door zijn eerdere ne derlaag tegen Willy Steures was Vultink in de finalepartij tegen Bongers genoodzaakt een grote overwinning te be halen. Bij winst van Vultink was DEN HAAG (ANP) - Voor Hellas is het Europacupa- vontuur ten einde. De Haagse zaalhandbaldames wonnen zaterdag in eigen zaal weliswaar de tweede wedstrijd tegen het Tsje chische Gottwaldov met 15-14 (8-7), maar maakten daarmee het verlies uit de eerste wedstrijd (22-15) niet goed. Gottwaldov gaat door naar de kwartfinales. Landskampioen V en L (heren) heeft zaterdag in Praag ook de tweede wed-i strijd voor de achtste fina les van het toernooi om de Europacup zaalhandbal voor landskampioenen he ren tegen Dukla verloren. Na de kleine nadelige marge van een week gele den in Limburg (20-23) viel het verlies nu aanmerke lijk groter uit: 18-32. Bij de rust stond Dukla al met 16- 6 voor. Dukla Praag plaat ste zich daardoor voor de kwartfinales. Niloc, de landskampioen zaalhandbal bij de dames, heeft de schade in de Euro pacupreturn tegen Radnic- ki Belgrado beperkt ge houden. Vorige week ver loor Niloc in Joegoslavië met achttien doelpunten verschil (14-32). In Amster dam was de winst voor Radnicki met een marge van tien treffers: 26-16. Bij rust leidde de Joegoslavi sche ploeg, die met gemak doordrong tot de kwartfi nales van het Europese be kertoernooi, met 11-8. Swift heeft zich zondag avond geplaatst voor de kwartfinales van het zaal- handbaltoernooi om de Europacup III voor dames teams. In Roermond won Swift de tweede wedstrijd voor de tweede ronde tegen Holstebrö uit Denemarken met 16-15 na een ruststand van 9-6. Swift had het eer ste duel met 15-14 gewon nen. McEnroe: nil oen in een week ANTWERPEN - „Een groot man en een voortreffelijk tennisspeler", zo omschreef John Patrick McEnroe zich gistermiddag met wellicht weinig gevoel voor understatement, maar met in ieder geval veel gevoel voor humor, toen hem na afloop van de vrij eenzijdige finale van het kampioenschap der Europese kampioe nen werd gevraagd om een beschrijving van zichzelf te geven. Zijn goede humeur lag dit maal voor de hand. Een jaar later, en weer een stuk wijzer, mocht hij gisteren het met 1423 diamanten bezette gouden racket van de Antwerpse dia mantairs even vasthouden in de wetenschap dat er de ko mende week ruim 600.000,- op zijn toch ai' uitpuilende bankrekeningen bijgeschre ven zal worden. Met de hoofd prijs van het toernooi op Wembley, dat een week gele den gespeeld werd, de betalin gen voor de twee exhibitiepar tijtjes in Luxemburg op dins dag- en woensdagavond en het ongetwijfeld fikse startgeld dat de New-Yorker in Ant werpen incasseerde, heeft hij nu in een week meer dan een miljoen gulden verdiend. Moest hij vorig jaar in de eerste editie van het ECC nog chagrijnig toezien hoe Ivan Lendl het racket aan den vol- ke mocht tonen, dit jaar gaf hij de Amerikaan Gene Mayer met 6-4, 6-3 en 6-4 geen schijn van kans. Het werd John McEnroe dit jaar dan ook wel een stuk makkelijker gemaakt dan vorig jaar. Jimmy Con nors, die hij zaterdag eigenlijk tegen had moeten komen in de halve finales, werd vrijdag nacht uitgeschakeld door de Spanjaard José Higueras, ter wijl titelverdediger Ivan Lendl de finale niet haalde, doordat Mayer hem zaterdag in een zinderende drie-setter de baas bleef. In zijn halve finale tegen de arme Higueras gaf McEnroe al een voorproefje van wat hij in de finale zou gaan vertonen. In een uurtje tijd slaagde Higue ras er niet in om meer dan drie games te verzilveren: 6-1,6-2. Ook in de finale was het weer eenrichtingverkeer. EINDHOVEN (ANP) - Met nog twee ronden te spelen is er dit weekeinde enige tekening gekomen in de strijd om vier plaatsen voor de eindronde om het nationaal schaakkampioenschap. In Eindhoven werden zaterdag en zondag in totaal drie ronden af gewerkt. In groep A is Rini Kuijf vrijwel zeker van kwalificatie en in groep B kan hetzelfde worden gezegd van Johan van Mil. Beide spelers kwamen op een totaal van vier en een half punt en hebben een punt voor sprong op hun achtervolgers. Uitslagen groep A: derde ronde: Van Scheltinga - Riny Kuijf 1/2- 1/2, De Wit - Van Voorthuizen 0-1, Gelpke - Van Dop 1-0, Graten - Marcel Piket 1-0, Heemskerk - Cuijpers 1/2-1/2, Kremer - Roo zenbeek 1-0, Blees - Marcus 1/2- 1/2, Vlam - Peelen 0-1, Nuyen - Van der Veen 1-0; vierde ronde: Kuijf - Gelpke 1-0, Van Voorthui zen - Grooten 1/2-1/2, Kremer - Van Scheltinga afgebroken, Van Dop - Piket 1-0, Cuijpers - De Wit 1-0, Peelen - Heemskerk afgebro ken, Roozenbeek - Blees afgebro ken, Marcus - Nuyen 1-0, Van de Veen - Vlam 1-0; vijfde ronde: R Kuijf - Van Voorthuizen 1-0, Cuij pers - Kremer 1-0, Grooten - Gelp ke 1-0, Van Dop - Peelen afgebro ken, Van Scheltinga - Blees 0-1, Marcus - Van de Veen 1-0, Heems kerk - De Wit 1-0, M. Piket - Nuyen 1-0, Vlam - Roozenbeek 1/2-1/2. Stand aan kop: 1. R. Kuijf 4 1/2 punten, 2. Cuijpers en Grooten 3 1/2, 4. Van Voorthuizen, Marcus, Blees en Kremer 3. Uitslagen groep B: derde ronde: Van Mil - Hans Kuijf 1-0, Douven - Pieterse 1-0, Van der Vliet - Van der Heijden 1/2-1/2, Goldstein - Vogel 1-0, Stehouwer - De Boer 1/2-1/2, Timmerman - Welling 0-1, Tolhuizen - Bosboom 1/2-1/2, Vis ser - Jeroen Piket 1-0, Happel - Kerkmeester 0-1; vierde ronde: Van Mil - Douven 1-0, Kuijf - Goldstern afgebroken, Welling - Van der Vliet afgebroken, Van der Heijden - Stehouwer 0-1, De Boer - Tolhuizen afgebroken, Pieterse - Timmerman 0-1, Kerkmeester - Vogel 1/2-1/2, Bosboom - Visser 1-0, Piket - Happel afgebroken; vijfde ronde: Goldstern - Van Mil 1/2-1/2, Stehouwer - Welling 1/2- 1/2, Van der Vliet - De Boer 0-1, Douven - Timmerman 0-1, Van der Heijden - Bosboom 1/2-1/2, H. Kuijf - Pieterse 1-0, Tolhuizen - Kerkmeester 1/2-1/2, Happel - Visser 1/2-1/2, Vogel - J. Piket 1-0. Stand aan kop: 1. Van Mil 4 1/2, 2. Goldstern en De Boer 3 1/2, 4. Ste houwer, Welling, H. Kuijf, Tim merman 3. Mayer had geen enkel verweer tegen het superieure serveer en volleyspel van de Wimble- don-winnaar. Bovendien be wees McEnroe het sterkste wapen van Mayer, de fladde rende dropshots, zo mogelijk nog beter te kunnen hanteren. Vertrok Lendl zaterdag avond nog met een Concorde naar de Verenigde Staten, voordat hij naar Australië vertrekt, waar volgende week het laatste Grand-Slam-toer- nooi een aanvang neemt, McEnroe reist vandaag al af naar Melbourne, waar hij deze week een aantal exhibities op grasbanen speelt. Zoals het er op dit moment naar uitziet, heeft McEnroe in ieder geval de beste kansen om de open Australische titel op zijn naam te brengen. Hij nam nog nooit deel aan dat kampioenschap, maar tot nu toe heeft hij in Australië van de 29 wedstrij den, die hij daar op grasbanen afwerkte, er nog nooit een ver loren. Het zal de uitgeputte Lendl in ieder geval wel niet lekker zitten. Die jaagt nog steeds op zijn eerste Grand-Slam-titel, maar zal daarbij wel weer ge dwarsboomd worden door een McEnroe, die de afgelopen twee weken, na drie weken geschorst te zijn geweest, in een werkelijk ongenaakbare vorm steekt. De meeste spelers die de af gelopen weken in Antwerpen acteerden, hebben nog nooit in zo'n korte tijd zoveel geld ver diend. Desondanks weigerden zowel McEnroe als Mayer, die met zijn verlies altijd nog 130.000 dollar, een slordige vier ton, in zijn zak mocht steken, om het ECC met een Grand- Slam-toernooi te vergelijken. „Laten we eerst maar eens een paar jaar afwachten hoe de zaak zich hier ontwikkelt", aldus McEnroe, „en dan zien we wel weer verder. Dat rac ket wil ik nog wel een paar keer vasthouden. Dus volgend jaar kom ik in ieder geval weer terug". Het is niet uitgesloten dat het ECC volgend jaar voor de derde en laatste maal in Ant werpen gehouden wordt. Zo wel het Amerikaanse opper hoofd Donald Dell als diens apostelen Darmon en Lier- nieux liggen nu al in de clinch met het gemeentebestuur van Antwerpen, dat zich volgens hen niet soepel genoeg opstelt als het om de gemeentelijke belastingen en de toekenning van diverse faciliteiten gaat. Bovendien heeft het sportpa leis een grondige face-lift no dig, iets waaraan de eigenaren alleen willen beginnen met de zekerheid van tien jaar ECC zwart op wit. Een groep Duitsers uit Dortmund ziet al dat gekra keel in Antwerpen handenw rijvend aan. Zij hebben de eerste optie op het kampioen- Jóhn McEnroe: ,Ik ben een groot man en een voortreffelijke tennisspeler" - FOTO OE STEM JOHAN VAN GURP schap der Europese kampioe nen als dat zou moeten ver kassen vanuit Antwerpen. Zo dat het ECC in 1985 wellicht in de Westfalenhalle gehouden zal worden. Overigens werd het bezoe kersrecord, waarop men de hele week geaasd heeft, giste ren gebroken, zodat de afgelo pen week meer dan 100.000 be zoekers de tennisvedetten aanschouwden. Uitslagen: halve finales: Gene Mayer (USA) - Ivan Lendl (Tsj) 7-5,4-6,6-3, John McEnroe (USA) - Jose Higueras (Spa) 6-1, 6-2, Fina le: John McEnroe (USA) - Gene Mayer (USA) 6-4,6-3,6-4. TILBURG (ANP) - Sport school Ooms heeft zich zater dagavond niet kunnen plaat sen voor de finale van het ju dotoernooi om de Europacup voor landskampioenen. In Tilburg werd het in de halve finales weliswaar 3-3 te gen TSV München Grossha- dern, de partijpunten gaven echter de doorslag ten gunste van de Westduitsers: 25-23. WEST-BERLIJN (SID) - Albert Voorn is zondag in de wereld bekerwedstrijd van het CHI in West-Berlijn, de tweede in de reeks van het seizoen 1983/84, met zijn paard Nimmerdor als vijfde geëindigd. De Nederlander behoorde tot het kwintet rui ters dat zich voor de tweede barrage had geplaatst. Hij maakte een springfout. Van onze sportredactie INZELL - Jan Ykema heeft afgelopen week einde op de kunstijsbaan van het Zuidduitse Inzeil aangetoond dat hij - zeker op de 500 me ter - al vroeg in het seizoen in grote vorm steekt. Zaterdag won de jonge Fries de sprint in de goede tijd van 38.52. Gisteren deed hij het nog eens 'dunnetjes' over door een tijd van 38.49 seconden neer te zetten. De wedstrijden in Inzeil waren een test voor de internationale sprint-kamp van komend weekeinde in West-Berlijn. In die tien landen- wedstrijd krijgt de Nederlandse sprint-kern- ploeg de mogelijkheid Olympische kwalifica ties te verdienen. Het NOC heeft West-Berliin daartoe aangewezen. Uitslagen zaterdag: heren: 500 meter: I Jan Ykema (Ned) 38.52, 2. Akira Kurowa (Jap) 38.72, 3. Iehio Maruyama (Jap) 38.91,5. Lieuwe de Boer (Ned) 39.23,7. Geert Kuiper (Ned) 39.46, 11. Sies Uilkema (Ned) 39.71, 13 Hans van Helden (Fra) 41 06, 1000 meter: 1. Jan Ykema 1.18.39, 2. Anders Moberg (Zwe) 1.21.43, 3. Lieuwe de Boer 1.22.05, 4. Geert Kuiper 1.22.14; 1500 meter: 1. Sies Uilkema 2.01.55, 2. Ron Ket (Ned) 2.05.69. 3. Hans van Helden 2.06.50; 3000 meter: 1. Tomas Gustafsson (Zwe) 4.21.13.2. Masahiko Yamamoto (Jap) 4.21.62. Uitslagen zondag: heren: 500 meter.' 1 Ykema (Ned) 38.49 se conden, 2. Ket (Ned) 39,33,3. Westerlund (Fin) 39,41.4. Uilkema 39,72; 1000 meter: 1. Kuroiwa (Jap) 1.16,30, 2. Hamaya (Jap) 1.17.21.3. Westerlund 1.18,40; 1500 meter: 1, Paganin (Ita) 2.03,20 2. Savolainen (Fin) 2.04,74 3000 meter: 1. Gustafsson (Zwe) 4.21,13, 2. Naess (Noo) 4.22,27, 3. De March (Ita) 4.23.40, 5000 me ter: 1. Shinohara (Jap) 7.19.85. 2. Yamamoto (Jap) 7.24.78, da mes: 500 meter: 1. Virwe Maekelae (Fin) 43.23 seconden, 2. Ma ria Peretti (Ita) 43,47; 1000 meter: 1. Lee Yeon Ja (Z-Kor) 1.27,09, 2. Maekelae 1.29,16; 3000 meter: 1. Lee Yeon Ja 4.55.30. 2. Karin Fliege (WD1) 4.58,63 Winnaar werd de Westduit ser Michael Rüping met Sil- bersee. De Oostenrijker Hugo Simon finishte als vierde en heeft nu de leiding in het we reldbeker-klassement. Uitslag wereldbekerwedstrijd: 1. Michael Rüping (WD1) Silbersee 0/37,10, 2. Thomas Frühmann (Oos) Arizona 0/38,27, 3. Nelson Pessoa (Bra) Larramy 0/41,24, 4. Hugo Si mon (Oos) Gladstone 4/38,19, 5. Al bert Voorn (Ned) Nimmerdor 4/ 42,37 (alien in tweede barrage), 6. ex-aequo Peter Weinberg (WD1) Lemur, Luis Alvarez Cervera (Spa) Jexico de Park, Bernhard Kamps (WD1) Saloniki, Liz Edgar (GBr) Everest Forever, Harvey Smith (GBr) Olympic Video, John Whita- ker (GBr) Clonee Temple, Guido Dominici (Ita) Camaro (alien in eerste barrage). Stand wereldbeker: 1. Simon (Oos) 30 punten, 2. Frühmann (Oos) 28, 3. Herve Godignon (Fra) en Edgar '(GBr) 23, 5. Pessoa (Bra) 22, 6. Rü ping (WD1) en David Broome (GBr) 20. Uitslag Prijs van de Bondsrepu bliek: 1. David Broome (GBr) Last Resort 0 fouten - 38,07 seconden, 2. Malcolm Pyrah (GBr) Anglezarke 0-38,79, 3. Michael Rüping (WD1) Silbersee 0-42,40, 4. Bernahard Kamps (WD1) Saloniki 0-44,91, 5. Albert Voorn (Ned) Nimmerdor 0- 46,28, 6. Paul Schockemöhle (WD1) Deister 4-38,42. Uitslag kampioenschap van Ber lijn: 1. Thomas Frühmann (Oos) met Bandit 0 strafpunten, 32,85 se conden, 2. Dirk Havemeister (WD1) Borodin 0-33,56, 3.. Willi Melliger (Zwi) The Crack 0-35,10, 4. Hugo Simon (Oos) Landgrafin 4-31,89, 5. Guido Dominici (Ita) Wally 8-33,54. Uitslag estafettespringconcours: 1. Robert Smith/ Harvey Smith (GBr) met Alabama/Galaxi 66,84 secon den, 2. Eric Wauters/Edgar-Henri Cüpper (Bel) Carlsberg/Sympathi- co 68,40, 3. Thomas Fuchs/Markus Fuchs (Zwi) Ango/ Dia mond 69,50. TOKIO (AFP) - Martina Navratilova heeft dit weekeinde met het spelen van wat tennispartijen in Tokio een slordige duit verdiend. De Amerikaanse won het met een prijzen geld van een kleine zes ton gedoteerde toernooi in de Japanse hoofdstad. Navra tilova zegevierde zondag in de eindstrijd zonder al te veel moeite over haar landgenote Chris Evert: 6-2,6-2. Uitslagen halve finales: Marti na Navratilova (VSt) - Andrea Temesvari (Hon) 6-3 6-3, Chris Evert-Lloyd (VSt) - Andrea Jaeger (VSt) 6-1 7-5; De Amerikaanse Pam Shriver heeft het internationale tennistoernooi van Brisba ne gewonnen. Shriver won in de finale van Wendy Turnbull uit Australië met 6-4, 7-5. Met het toernooi was een prijzengeld van 150.000 dollar (bijna vier en een halve ton) gemoeid. Ook vorig jaar ging de eindstrijd tussen deze twee speelsters. Toen won Turnbull in twee sets. Uitslagen halve finales: Pam Shriver (VSt) - Jo Durie (GBr) 7-6 3-6 7-5, Wendy Turnbull (Aus) - Hana Mandlikova (Tsj) 6-7 3-6. Rene Boers en Ton Sie hebben zondag in Mij drecht het indoor-team- tennistoernooi gewonnen. Het duo Boers/Sie versloeg in de finale het koppel Gorter/Men tink met 3-0. De derde plaats was voor de veteranen Louk Sanders en Rolf Thung. Uitslagen: finale: Rene Boers/Ton Sie (Beekbergen/ Zaandam) - Theo Gorter/Rob Mentink (Amsterdam/Baren- drecht) 3-0, Boers - Gorter 4-6, 7-6, 6-4, Sie - Mentink 6-3, 6-3, Boers/Sie - Gorter/Mentink 5-7, 6-3, 6-3; om de derde plaats: Louk Sanders/Rolf Thung - Otto Panman/Stefan van Erven 3-0, Sanders - Pan man 4-6, 6-2, 6-2, Thung - Van Erven 6-3, 6-4, Sanders/Thung - Panman/Van Erven 6-4, 4-6, 6-2. EINDHOVEN (ANP) - Jean Graus wordt waarschijnlijk in 1984 of het jaar daarop be noemd tot voorzitter van de Internationale Biljartfedera- tie (CEB). Volgens de scheidende pen ningmeester van de KNBB, die momenteel dezelfde functie vervuld in de CEB, heeft het bestuur de intentie hem naar voren te schuiven als de nieu we sterke man in de Europese biljartwereld. EINDHOVEN - Marathon schaatser Dries van Wijhe heeft zaterdag op de Eindho- vense kunstijsbaan de wed strijd over een uur om de Lichtstadtrofee gewonnen. Uitslag: 1. Dries van Wijhe (Oosterwol- de), 2. Emiel Hopman ('t Zand), 3. Jos Pronk (Oostgraftdijk), 4, Co Gilling (Warmenhuizen), 5. Jan Kroon (Abcou de), 6. Jos Niesten (Heemskerk), 7. Henri Ruitenburg (Oldenbroek), 8. Teun Bussei (Utrecht) op twee ronden, 9. Jan Kooi man (Ammerstol), 10. Rob Cristoffers (Vlaardingen). DEN HAAG (ANP) - Slechts tien gele kaarten werden er het afgelopen weekeinde in het betaalde voetbal uitge deeld. De eerste divisie hield zich erg rustig met vier, waar van Wageningen-speler Van Santen twee in het duel met FC VVV. Debutant-scheids rechter Zwaneveld hield hem twee keer de gele kaart voor wegens zware overtredingen, bij de tweede moest de Wage ningen-speler uiteraard het veld verlaten. Alleen FC Utrecht heeft de ze week twee spelers met drie gele prenten, Van der Lem en Van der Akker, die zeker wor den geschorst. De stand is (ieder 2 gele kaar ten): Eredivisie: Ajax: Olsen, Koeman; AZ'67 Arntz. Treytel, Tiktak, FC Den Bosch: geen; DS'79: Matena. Van der Steene; Excelsior: Van Tour; Feyenoord: geen; Fortuna S; Eleveld, Hoyer; GA Eagles: Smalt, Schrijver, Oude Wesselink; FC Groningen: Koeman, Van Tiggelen. Mul der, Keukens, Wiebing; Haarlem: Ver schoor, Van der Waart; Helmond Sport: Edelbloedt, Dijkstra; PEC Zwolle: Van der Hengst, IJzerman, Drost, Rep; PSV Lokhoff; Roda JC: Hofman, Ehlen, Hanssen; Sparta. Lengkeek; FC Utrecht: Wouters, Adelaar. Kruijs, Advocaat, Van der Lem (3), Van der Akker (3); Volen- 'dam: Mooyer, Jonk; Willem II; Van der Ven; Eerste divisie: SC Cambuur: Bults, Er- kelens, Kleefman, Groote; Eindhoven; Reijnierse; De Graafschap: Pieneman, Trentelman; FC Den Haag: Tempelaar; Heerenveen: Heijne, Nijgh, Hendriks, Bakker, Jurna, Braber; Heracles: Poell, Prijs, Heine; MVV: Dijkstra; NAC: Was- lander. Smits; NEC: Mulderij, Morti- mertz, Vievermans, Visser, RBC: Voets, Deijkers, Clerx, J. Molenaar, Bouwman; SW: Oost; Telstar: Buma, Liesdek; FC Twente: Vreijsen, Birkedal. Bleuming; Veendam: Metz; Vitesse: Quint; FC VVV Ressel; Wageningen: Van der Klift, Van Santen. ook Van de Ven nog titell didaat, maar de jeugfe Eindhovenaar kreeg iR slotpartij een uiterst gei veerde Piet Vet tegeiw zich. Vet, die in 'zijn' spells niet de rol had kunnen sp, die hij zich van te voren toebedacht, maakte 350 remboles vol in vijf bei Van de Ven kwam niet v« dan 281 punten. Op het moment dat duit lijk was dat Van der Ven niet in slaagde zijn titelaspj ties waar te maken, wal Vultink en Bongers op de dere tafel in een boeiend dj verwikkeld. Bongers leek s de winst af te stevenen, toe hij in de derde beurt boven driehonderd carambolesint taal kwam. Hij miste echt carambole nr. 338, een eenvtn dig bandstootje, en gaf Vt tink daarmee de gelegenh, zijn meesterschap nog aan publiek en tegenstander tonen. Vultink maakte depa tij in vier beurten uit. Bonge maakte de acquitstoot, ma miste het volgende punt verloor de partij. Op datr ment was hij evenwel al ze van de titel. Bongers, die vorig jaar leen de nationale titel in hetli bre greep, toonde zich uiter aard tevreden met het eerst kampioenschap in het niew seizoen. „Natuurlijk had ikd laatste partij ook willen wij nen, zeker tegen de titelhoi der. Desondanks ben ik coj tent met mijn prestaties, heb geen echt zwakke part gespeeld en steeds een redelii gemiddelde gedraaid, geeft zelfvertrouwen. In In verleden zijn titels nogal ea vlak voor mijn neus graaid. Dit keer had ik hetgs luk aan mijn zijde", verduft lijkte Bongers na afloop. Evenals de overige kadris ten was Bongers niet gelukki met de nieuwe opzet van lit toernooi. De partij lengte wi t ingekort tot 350 carembolesa het evenement werd in drie plaats van vier dagen werkt. Bongers: „Het zijn slo pende dagen geweest, 's Och tends vroeg beginnen, uren wachten en in de nachte lijke uren sta je andermai aan de tafel. Het was Van onze sportmedewerll HULST - In de hogost heren van de Hulster: (jrijfsvolleybalcompetï blijft Neckertmann de; stelen. Zelfs al draal niet zoals het zou dan nog is het te ster! de tegenstanders. Deze was het CVC Albert! met 3-0 werd geklopt duel waarin de CHnge speelden voor wat ze i waren, maar in Na mann dat stroef speelcj tegenstander vonden sterk was. Met name Marien en Mark Hiel waren op en dat bleek voldoend! de zege. In de eerste sa ren het met name dezl Iers die Neckermann ol ver moeiender dan het national kampioenschap vijfkamp. denk niet dat dit voorbeeld de toekomst moet worden gt volgd". Uitslagen Vultink Gerrits Steures Koorevaar.... Vierde ronde 350 2 38 2 28 286 4 223 71, 350 4 132 tij Van de Ven350 3 2331181 Burgman.,197 3 Vet283 6 Bongersv350 6 244 Vijfde ronde Van de Ven302 4 Vultink,....350 4 175811 Vet350 6 Burgman63 6 35 101 Gerrits350 7 179 501 Koorevaar321 7 Steures216 6 124 360 Bongers350 6 Zesde ronde Vet218 4 122 54! Steures350 4 136 8?.! Gerrits.348 9 86 Burgman350 9 117 Vultink350 10 216 35! Koorevaar350 10 141 3ï( Bongers350 5 206 701 Van de Ven "350 5 140 7Ö,( Zevende ronde 350 3 208 116* 168 3 127 56* Koorevaar Burgman... Gerrits309 7 184 441 Steures350 7 155 P Vultink350 4 145 Bongers338 4 167 84J Vet350 5 192 78! Van de Ven281 5 155 56* Eindstand 1. Bongers11 251 (1 2. Vultink11 350 «f 3. Van de Ven9 4. Steures 5. Vet- - 6. Koorevaar5 312 461, 7. Gerrits2 184 «f 8. Burgman2 166 30- WC IJZENDIJKE - Ondai balcompetitie toch nop ook nog een bekerror Verdegem overrompel boekte tegen Kikkers de sterkste tegen Ever 2-3 van EVVC te verlig VOETBAL - Het Westduitse Olympische elftal heeft zon dag een kwalificatiewedstrijd tegen Israel met 1-0 gewon nen. Schatzschneider maakte in de vijfde minuut de treffer. West-Duitsland moet nu tegen Frankrijk aantreden om een' plaats in de Olympische eind ronde. ZAALHANDBAL - De heren- ploeg van Japan heeft ziel voor het Olympische zaal- handbaltoernooi geplaatst W Japanners sloten in Tokio eer kwalificatietoernooi winnen' af. Wielrennen - Brussel (Bel' ga) - De Nederlandse wielren ner Werner Wieme is zon®! tijdens een veldrit in Tori* als zevende geëindigd. Vfic® had ruim twee minuten a™- terstand op de Belgische UW' naar Johan Ghyllebert. SCHERMEN - Arwin Kar®" lus is zondag in een interna tionaal degentoernooi in Cat® nia, tellend voor de wereld®" ker voor junioren, als tS#* geëindigd. De Zoetermeer® miste de beste acht door nederlaag van 9-10 tegen Westduitser Luecke. De "s' liaanse wereldkampioen R®8' gotti werd eerste. Na i* pheim, waar Kardolus tw®° werd, en Catania, is de Ne®r' lander in de stand om de reldbeker nu nog tweede ach ter de Italiaan Bermond, die punten heeft. Kardolus h®'^ net als Resegoti, een punt!® der. De volgende wedstrijd over enkele weken in Boed pest. Promotieklas dames: LUS 2-EVVC 2-3 (5-15 15-7 2-15 10-15) - Een veil send resultaat van de Mytf ploeg. EVVC, tot nu toe] zonder puntenverlies, alles op alles zetten om nie gen de eerste nederlaag ad lopen. Vol vechtlust tradej Goese dames de kwaliteit le tegenstander tegen Even zat het er in dat er| levensgrote verrassing worden genoteerd, maarl tegen EVVC is op zich al| prestatie. KIKKERS-EVEN KIJfl 3-1 (3-15 15-12 15-7 15-11)- Aardenburgse dames blij het uitstekend doen in de F motieklas. Nadat Even Kil vrij gemakkelijk de eerstq had gewonnen ging Kikl goed van start in de twij set. Bij de gasten werd de vice stukken minder, thuisploeg profiteerde van de statische houding] Even Kijken en won dik diend met 3-1. SC MORRES-ATHANAl 1-3 (15-11 2-15 11-15 10-15) I de eerste set was Morres op dreef. Beide teams wd aan elkaar gewaagd. Mo| kon goed partij bieden, al i Athanatos oop de beslissd momenten net iets gelukkij Daarom slaagde het er in winst mee naar Kloosterza te nemen. Promotieklas heren: VER! GEM-YVC 3-0 (15-4 15-9 1! - Zelden zal Verdegem zo f makkelijk van YVC heb| gewonnen. De IJzendijke ren bakten er werkelijk n| van. In de eerste set mislu de stop bij de gasten vollej Verdegem draaide soepel i 15-4. In de tweede set grossl de YVC eveneens in foul IJzendijkse smashes einq den vaak in het sterke Ver] gem-blok. De laatste set selde de thuisploeg enkele s Iers, maar ook dit gaf geen vleugels. Wel kon het voorsprong nemen van Daarna viel het terug via I en 12-9 en verloor met 15-9. EVEN KIJKEN-KI1 3-2 (15-11 8-15 15-4 9-15 15-1 Een aantrekkelijke partij leybal met leuke acties, sp; jung en een echte derbysfi De eerste set was duide voor Even Kijken met 15 Daarna nam Kikkers het 24?» ïlatief en via 7-12 greep hel tweede set. In de derde nam Even Kijken een fo voorsprong waarin vooral I ne Zonneheld een groot a: ®el had. Het herstel bij Sasten bleef niet uit. Kikk ham zelfs een voorsprong °"10. Aanvallend begon het e Aardenburgers beter te Pen en verdiend brachten "e stand op 2-2. In de laa beslissende set werd er heide teams veel inzet vraagd en geboden. Gestei door het publiek bleef E\ ^>Jken op voorsprong en doze behouden: 15-8. "EKER: Dames: YVC-W 3-1 (15-5 13-15 15-13 15- iska was via België naar etidijke afgereisd om het f orduel af te werken, oedig initiatief, maar zont esultaat. YVC was te ste et klasseverschil kwam d dujk naar voren al speelde fisploeg niet voluit. Binr n uur was de klus geklaar Heren; SLUVOC-ATHAN 10) 2 3"1 (15"1 10"15 15-7 In de eerste set overhei nat 0C' 7">e 3eugdige Att os-ploeg kwam daarna l r in zijn spel en won weede Slüv set verdiend met 10- 'u°c dreef het tempo w< nu! °8 en vrÜ gemakkei ddtste het zich voor de v ronde. UORWAARTS-CVC 0-3 «3-1510-15) - CVC bereil kcJ eenvondig de volgende t on<|e. Voorwaarts bc

de Stem | 1983 | | pagina 12