aSBEDRIJF V. )ERIER Competities in de knel bij staking veerdiensten Zeldenrustcollege sterkste Begijn plaatst zich in Hulst Mosselloop 'Het gaat om mijn functioneren in het bestuur' Mr. A. van Stee J. Everaert Mr. J.W. de Beijl fOONHUIS 1 Mr. A. van Stee J. Everaert 'ERCEEL rGROND 30% KORTII# Nieuwe tribune Breskens Damesteam Oostburg kinnaar 7ATERDAG 19 NOVEMBER 1983 Sluis PREFABBOUW or inlichtingen: 370 SET HOUTSNUMESJES KNALPRIJZEN voor 428.7S vóór 79-88 toonzalen staan vol ïuke ideeën, dus 1000 kplezier Sint en Piet Sinterklaas loop Graauw A54 VN EEN WOONHUIS SLUISKIL Terneuzen nens op woensdag 30 novem. ur in Café Dallinga, Nieuwe liskil, krachtens artikel 1223 :boek, publiek te verkopen: f en tuin te Sluiskil, gemeen- isastraat 17, kadastraal be- Terneuzen, sectie G nummer erleg met voormeld notaris- sn. n vanaf 1 januari 1983 voor oinnen 30 dagen en onkosten newijzing. 1 ten kantore van voornoem- rneuzen, Herengracht 10. Te st. 18. VAN EEN PERCEEL OND TE SLUISKIL Terneuzen woensdag 30 november 1983 afé Dallinga, Nieuwe Kerk publiek te verkopen: de Middenstraat, kadastraal Ite Terneuzen, sectie G num- p aren; jn vanaf 1 januari 1984 voor binnen 30 dagen en onkosten ;oewijziging. n ten kantore van voornoem- rneuzen, Herengracht 10. Tel. 18. naar eigen keuze de stookkosten goedkoper :s uitgevoerd casco leringen - nieuwbouw ivatie illende hoeken, geschikt jen. ook voor tstekende kwaliteit, 4 delig, tnr 133 085 W M1NI-0PBERGKAST met 20 kunststof opberglaadjeb art.nr 181 205 «Utff Q-95 2,50 T14 PAGINA SPORT 2 Van onze sportmedewerker \XEL - Sinterklaastijd is tra ditiegetrouw een periode, waarin de verrassingen een belangrijke plaats innemen. Voor de sportverenigingen die de Westerschelde over moeten steken om aan hun competi tie-verplichtingen te voldoen, is er momenteel een verras singselement bij gekomen, poor de staking van het perso neel dat normaal de veerdien sten onderhoudt tussen Bres- kens en Vlissingen en tussen perkpolder en Kruinlngen, krijgen zij te maken met de vraag: kan er wel of niet ge- gstijden: ag t/m vrijdag 0 tot 18.00 uur Ig van 9.00 tot 17.00 uur avond: ond tot 21.00 uur igochtend gesloten speeld worden. Bij het niet varen van de veerdienst vertrekt Zaamslag in ieder geval niet naar Krab- bendijke en komt Yerseke niet naar Terneuzense Boys. De zaterdag-tweedeklasser Hoek reist wel af naar Roda Boys en doet dit via Antwerpen. Bruse Boys, dat naar Axel moet ko men om tegen AZVV te spelen, komt niet. Voor de zondag clubs geldt hetzelfde. Is de club bereid over Antwerpen te reizen, dan wordt er gespeeld. Zo komt Internos naar Bres- kens, vertrekt Sluiskil - als de schorsingen van Koch en Breepoel uitblijven - naar Vlissingen en gaat Steen naar Steenbergen. Zundert, dat naar Clinge moet komen, komt eveneens. Lewedorpse Boys, de enige zondag-vierdeklasser van boven de Schelde, komt in ieder geval niet naar Klooster zande als de PSD blijft staken. De clubs zijn overigens niet verplicht via Antwerpen te reizen. Veel afgelastingen zijn er te verwachten in het afdelings voetbal. In de eerste klas gaan Corn Boys en Oostburg niet naar de tegenstanders als er niet gevaren wordt. Verder verwacht men bij de KNVB afdeling Zeeland niet dat er veel 'lagere' clubs rond zullen rijden. De maatregelen die de KNVB-afdeling nam, liggen op het arbitrale vlak. De aan gestelde arbiters die met de boot mee moesten, worden vervangen door scheidsrech ters die niet hoeven varen. Het wel of niet varen van de boten speelt eveneens een gro te rol in het competitiegebeu- ren in de andere sporttakken. Zo gaat de districtsvergade ring van de tennisbond in Ka- pelle niet door, terwijl er mo gelijk wedstrijden in de win tercompetitie komen te ver vallen. Met name het door gaan van die duels, waarbij teams uit Sas van Gent, Hulst, Terneuzen en Axel betrokken zijn, roepen twijfels op. Bij het volleybal valt de schade moge lijk mee. In de top wordt vrij wel zeker gespeeld. De Zeeuws- Vlaamse handballers blijven thuis. Hun duels, waarbij ie«n club van boven de Schelde <3ils tegenstander fun geert, zijm uitgesteld. De hoc keyers rijden normaal al via Antwerps vn en daar gaan de duels mogelijk in de meeste gevallen normaal door. An ders ligt dat voor de jeugdige schakers clie in Axel aan moe ten treden voor het vijfde duel in de Zeeuwse kampioens- strijd. Voor de korfballers geldt hetzelfde als voor de an dere sporten. Niet varen bete kent handelen zoals bij mist, dus niet spelen, omdat de ver bindingen dit niet toelaten. Voor de voetbalclubs geldt overigens dat de duels, die niet gespeeld worden, verplaatst worden naar het weekeinde van 17 en 18 december. Verlie zen de stakers het kort geding dat tegen hen is aangespan nen, vanmiddag om twee uur komt dit voor, dan worden morgen bij normale veerdien sten de programma's volgens schema afgewerkt. Renata Mahu succesvol amazone Van onze sportmedewerker BRESKENS - Als alles naar wens verloopt, beschikt tweedeklasser Breskens be gin volgend jaar over een overdekte tribune. „Dat er een tribune komt, is voor negenennegentig procent zeker De prijsaanvraag is al onderweg maar loopt door de poststaking wel licht wat vertraging op," deelde secretaris Gerrit van Heek mede. Het ligt in de bedoeling dat de firma Nederhoek uit Heerenveen de tribu ne plaatst. Het bouwwerk zal plaats bieden aan 500 toeschouwers en in het verlengde van de kantine aan de westzijde van het veld verrijzen. De totale lengte wordt 51 meter. Indien de vergunningen tijdig door de ambtelijke molen geraken, hoopt men er in februari '84 ge bruik van te kunnen ma ken. Dit keer geheel zonder zelfwerkzaamheid. Van Heek: „We hebben de af gelopen jaren al heel wat zelfwerkzaamheid aan onze accommodatie ver richt. Het komt echter steeds op dezelfde men sen neer, daarom beste den we nu alles uit." i fP ite' *c" hebben nog meer| voor de grote én Klei ne doe-het-zelver Van onze atletïekmedewerker j GRAAUW - Zaterdag 19 no vember houdt de Graauwse sportvereniging St. Aloy de tweede trimloop uit de reeks I van vijf die er dit wintersei- !»en op het programma staan. Na de Fruitloop is nu de Sin- tfrklaasloop aan de beurt met afstanden van drie, vijf, zeven elf kilometer. Het parkoers loopt via Em- niahaven, Paal, Duivenhoek w de Oude Graauw. Sin terklaas zelf zal om 15.00 uur tiet startschot lossen bij het I sportcentrum van St. Aloy. De daaropvolgende zaterdag ™nt dan weer het grote spek takel met de derde 'Terneu- I Pn"Graauw' aan de orde. De I ^langstelling voor deze 27 ki lometer lange loop is groot, I tent ai tachtig inschrijvingen I «amen bij organisator Remy I tegnus binnen. De inschrij- '"tgen staan open tot 19 no- '-omber Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Ondanks het I gelijkspel tegen het da- I testeam van Amersbeek, I jted Oostburg 1 afgelopen I te'nsdag winnaar in poule IA I a# de damestenniscompetitie I te de Ador-sporthal. I Na de 11-8-zege van het duo I tesersbeek/Van Rumste op de I teburg-dames Baarends/ I Wsburg werd de tweede par- I 1 achter op het nippertje ge- I °nnen door Buij ze/Provoost I y I 9-7 van Dieleman/De «les. Beide teams eindigden I lerdoor gelijk, maar met één 1 Ptee meer werd Oostburg I "snaar. In poule 1B behaalde folders een 4-0-zege op tburg 2 en verloor Super 's met 0-4 van Oostburg 1 Door Ton Koomen KLOOSTERZANDE - Renata Mahu is een bekende verschijning in het Zeeuwse paardesportwereldje. De 16-jarige amazone van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Honteruiters uit Kloosterzande heeft on danks haar nog jonge leeftijd al heel wat successen op haar naam staan. Met haar pony Sandra maakt zij al drie jaar furore in de Z-dressuurwedstrijden in de Zeeuwse ponyconcoursen. „De dressuursport wordt helaas nogal eens ondergesneeuwd door de springs- port, maar denk niet dat het gemakkelijk is zo ver te komen. Dressuur is ook heel mooi, al is het wat min der spectaculair dan de springsport," zegt Renata met een veelzeggende blik in haar ogen. SKI - De start van het alpine skiseizoen, dat voor maandag in Bormio (Italië) was vastge steld, is twee dagen uitgesteld. De 'World Series' kunnen door een gebrek aan sneeuw niet eerder worden gehouden. Vanaf haar achtste jaar rijdt zij al pony en vanaf haar tiende jaar is zij actief in de wedstrijdsport bij De Honte- ruiter. De dressuur had met een haar voorkeur. „Dat kwam omdat mijn pony niet geschikt was voor het sprin gen. Sandra was een uitste kende dressuur pony," zegt Renata, die in Hulst een INAS-opleiding volgt voor verpleegkundige, na eerst haar MAVO-diploma te heb ben behaald. Via de B-klasse kwam zij in de M-dressuuraf- deling terecht en moeiteloos stootte ze door naar de hoogste categorie, de Z- dressuurklas- se. Ze heeft in de drie jaar dat ze nu uitkomt in de Z-catego- rie een enorm aantal winst punten geboekt. Belangrijke successen die ze behaalde waren het Zeeuws kampioenschap in de M-klasse dressuur in 1980 en in de Z- klasse het reservekampioen schap van Zeeland in 1981 en 1983. In 1982 werd ze vierde. Vooral dit jaar was de strijd om de Zeeuwse titel boeiend in Arnemuiden, waar ze nipt tweede werd achter Marie Paule Picavet van Luctor et Emergo. „Door een wat won derbaarlijke beslissing van de jury," stelt Renata. „Marie Paule Picavet werd kampioe ne, maar iedereen was ervan overtuigd dat ik betere resul taten geboekt had. Maar ja, de jury beslist nu eenmaal, al kwam dat wel hard aan in Ar nemuiden." Renata Mahu voelt zich uit stekend thuis bij De Honterui ters. „Een gezellige en sfeer volle, niet te grote vereniging. Een echte vriendenclub, met een tiental ponyruiters en amazones, die leuk met elkaar optrekken. Veel heb ik zelf ge leerd in de dressuursport. Elke dag als ik een uurtje vrij ben, ben ik bezig met de training. Mijn vader heeft zelf een 'dressuurbak' aangelegd ach ter ons huis en daar maken ook de overige leden van De Honteruiters druk gebruik van. Vader zelf gaat nooit mee naar de wedstrijden. Hij geeft er niet zoveel om. Mijn moeder' is wel enthou siast, maar kan de spanning niet aan. Die blijft dus ook thuis. Mijn oom, Willy Mahu uit Lamswaarde, is de vaste begeleider met zijn wagen naar de concoursen. Binnen de club heb ik het nodige geleerd van instructrice Thea Sey uit Graauw, de instructeurs Cees Vinke, tevens voorzitter van De Honteruiters, Luc Messian uit Nieuwvliet in de M-dres- suur en Peter Kieviet uit Hulst, die momenteel actief is als instructeur bij onze vere niging. De mooiste herinnering be waart Renata Mahu, die net een zestal weken buitenspel gestaan heeft door de ziekte van Pfeiffer, aan het Zeeuwse kampioenschap in 1980. „Toen werd ik," zegt ze, „Zeeuws kampioene in de M-dres- suurklasse en tevens Zeeuws kampioene met de bestgaande rij pony. De Zeeuwse titel met de bestgaande rij pony behaal de ik ook in 1981." Bij de natio nale titelstrijd bestgaande rij - pony reikte zij die jaren res pectievelijk naar een zevende en elfde plaats. Knappe resul taten, waar ze apetrots op is. Volgend seizoen zal Renata Mahu niet meer op pony Sandra in actie komen. „Ik heb nu een paard, Vumona, een 4- jarige waarop ik eveneens tot successen hoop te komen in de Zeeuwse concoursen." De am bitie is er in ieder geval, want Renata Mahu heeft haar hart verpand aan de rutiersport. De Zeeuwse paardesportlief- hebbers zullen ongetwijfeld meer horen van de amazone uit Kloosterzande, die van plan is er energiek tegenaan te gaan. Op de foto Renata Mahu, de succesvolle Z-dressuuramazone uit Kloosterzande op Sandra, de pony waarmee ze tal van successen oogstte. - fotowim koovman Van onze sportmedeioerker TERNEUZEN - In de Terneu zense bedrijfsvolleybalcompe- titie stonden er deze week in alle klassen weer interessante wedstrijden op het program ma. De topper in de eerste klas tussen Promenade 1 en Zel denrustcollege 1 eindigde in een 1-2-winst voor Zelden rustcollege 1 (8-15 15-8 8-12). Een nerveus spelend Prome nade 1 sloeg in de eerste set zo al zeven keer een service uit. Dan komt men moeilijk aan punten maken toe. In de tweede set zakte Zel denrustcollege terug en dat bracht de stand in evenwicht. Zeldenrustcollege pakte de derde set en Lucien Speleman was onbetwist de beste speler in deze wedstrijd. De andere topper, DOW 1-Dees 1, eindig de in een 3-0-overwinning voor DOW (16-14 16-14 9-4). Dees speelde zonder de gebles seerde Ko Ruijter, André Dees en Piet Thalen en kon het spel op dit niveau niet bijbenen. Het verlies, hoe gering dan ook, was een feit in de Terneu zense sporthal 't Zwaantje. PSV 1 verloor verrassend van Douane 1 met 0-3 (16-18 10-15 4-6). Wilfried Roelands was er bij PSV niet bij en de ploeg had duidelijk aanvalskracht tekort: Roelofs 1 versloeg met grote cijfers Verstraeten Verbrugge 1 met 3-0 (16-6 15-9 14-3). In de tweede klasse werd de """jpld tussen Ster banden en Bravenboer Scheers. Sterbanden zegevier de met 3-1 (15-3 15-5 11-15 8-6). Vooral in de eerste twee sets werd er met Bravenboer Scheers flink de vloer aange veegd. Juliana kwam er niet aan te pas tegen MTS/MEAO 1, waar Rob Lammerts er weer bij was, 0-3 (8-15 1-15 7- 15). De Meijer tegen Dees 2 bleef onbeslist in een spannen de partij: 1-1 (15-10 9-15). PZEM 1 verloor van De Hoop in een eveneens spannende en mooie wedstrijd met 0-3 (15-17 10-15 5-7). UITSLAGEN DERDE KLASSE: DOW 2-Kindt TC 0-3 (4-15 2-15 10- 15), Verstraeten Verbrugge 2- Wiekslag 1-2 (15-12 14-16 5-8), PSV 2-Belastingen 2-1 (15-8 19-17 14-16), PZEM 2-Gemeente 2 0-3 (4-15 11-15 10-15). VIERDE KLASSE: Prome nade 3-Douane 2 2-1 (15-10 15-13 8-10), MTS/MEAO 2-Dees 3 3-0 (15- 3 15-5 15-11), Bram-Eagles 2-0 (15-" 17-15), Elopak-Gemeente 4 3-U (17- 5 15-5 15-9). STAND EERSTE KLASSE: Zeldenrustcollege 1 15 punten. Dees 1 13 punten, Prome nade 1 13 punten, DOW 1 11 pun ten, PSV 1 10 punten, Douane 1 7 punten, Roelofs 1 7 punten, Ver straeten Verbrugge 1 5 punten. Gemeente 1 4 punten, Promenade 2 3 punten. TWEEDE KLASSE: Sterbanden 14 punten, Bravenboer 6 Scheers 14 punten, De Hoop 11 punten, PZEM 1 8 punten. De Mei) er 8 punten, MTS/ MEAO 1 8 pun ten, Roelofs 2 8 punten, Juliana 7 punten, Dees 2 5 punten, PSV 3 3 punten. DERDE KLASSE: Belas tingen 14 punten, Verstraeten Verbrugge 3 14 punten. Wiekslag 13 punten, Gemeente 2 10 punten, Kindt TC 10 punten, DOW 2 7 pun ten, Verstraeten Verbrugge 2 5 punten, PSV 2 4 punten, Rabo 4 punten. PZEM 2 3 punten. VIERDE KLASSE: MTS/MEAO 2 14 pun ten, Bram 14 punten, Eagles 13 punten, Elopak 12 punten, Prome nade 3 10 punten, Gemeente 4 7 punten. Gemeente 3 6 punten, Douane 2 5 punten, Dees 3 4 pun ten, Philips 4 punten. HULST - Het vorige weekeinde gestarte tennistoernooi in Den Dulhiert te Hulst werd deze week vervolgd. Vanaf woensdag werd er in de diverse categorieën volop strijd ge leverd en iliet meest in het oog lopende was hierbij, dat de 11- jarige San «ïra Begijn winnares werd in haar poule. Het Hulisterse tennistalent, dat door velen nog niet geheel als zodanif wordt erkend, bewijst zich telkens weer. Ook de ze week wner want haar tegenstandsters in de poule waren niet de eer sten de besten. Ondanks dat versloeg Begijn met opvallend gemak Marie-José Baggen met 10-3. Ook Nell Hendrikse j moest ervaren dat Begijn niet voor niets wordt getipt als cfe toekomstige nationaal kampioene tot en met twaalf jaair. Steeds op voorsprong staande, kon Begijn die voorsprong: ook steeds houden en met een 8-5 zege haalde Begijn de t'i.ndstreep en werd hiermede poulewinnares. De plaatsing op het schema zal mede van invloed zijn op het verdere ver 1 oop. In de C-c ;ategorie bij de heren was het Tim van Dijk die kwam, zag en overwon. Van Dijk, evenals Sandra Begijn volop actief op landelijk niveau in het Jarino-winterjeugd- circuit, stee kt momenteel in een goede vorm. Won hij on langs het hemfst-jeugdtoernooi in Goes, ook in Hulst behoort hij tot de grote favorieten voor de eindtitel. Dankzij zijn overwinning;>en op twee spelers die wellicht volgend seizoen eveneens zu Hen prijken op de C-lijst maakte hij het verschil duidelijk. IV.let 13-4 verloor Steven Erpelinck en ook Hulste naar Jan-W illem Bartz ging eervol tenonder (7-2). Ook Brani van Dijk maakte in Hulst zijn reputatie volle dig waar. Zowel Fred Elliott als Auk Rottier werden zijn slachtoffers. Ondanks een spannend verloop scoorde Van Dijk 5-2 teg<zn Elliott en Rottier capituleerde bij 7-6. De 14- jarige Belg I /heter Calle kan zich eveneens winnaar noemen, ondanks dat hij geblesseerd en grieperig aan het karwei be gon tegen Hl tub Nijsten. Niettemin won Calie met 12-2, teke nend voor zij in kracht. In de D-caitegorie bij de heren werd Mark Pellemans als eerste geplas itst voor de Aardenburger Pierre Lampaert. Of beiden elkaa r zullen treffen, zal afhankelijk zijn van de te genstand van Mark Vermorken en Peter Kouwijzer, die res pectievelijk a Is derde en vierde werden geplaatst. Bij de da mes behoort 1 let tot de mogelijkheden dat Paulien Dekker en Aniek Hemel aar de degens zullen kruisen in de finale. Van daag (zaterd.ag) begint het toernooi aan de afvalschema's, waarop de poulewinnaars hun krachten met elkaar zullen meten, 's Avo nds zijn de finales gepland. Uitslagen: huren enkel C: Jean Loup Deltour-Peter van der Sloot 7-4, Dieter Gajl j wski-Pierre Lampaert 10-3, Mark Albers-Benn.v de Boy 7-4; dames -enkel C: Martine Nijsten-Monique Baecke 12-3, Nell Hendrikse-Mari-e-José Baggen 7-5; heren enkel D: Frans Witte-Wim Compiet 11-3, William Asselman-Edward Bleijenbergh 8-4, Guido Verstraeten-Thn-o Misseghers 7-5, Henk van de Berg-Heerwegh 10-4; dames enkel E): Maria Tinck-Conchita van Haperen 8-6, Tin.v Adriaansens-M aria Block 15-0, Loes Asselman-E. Veraard 9-3. WESTENSCHiDUWEN John Vermeule vertrekt za terdag in de ziestiende Mosselloop in het fraaie na tuurgebied Wt"stenschouwen als de te kloppen man. Afgelopen zont lag nog triomfeerde hij in de sterk be zette Thor-cros.s in Roosendaal en we zien niet in wie hem op het gol vend parkoers van de zege kan afhou den. Wel de vo< «"inschrijvingen onder de loep nemend, want ook vorig seizoen kwam een sterke Belgische af vaardiging opd agen met de Duffelse atleet Mare Ne vens als winnaai r. De grootste concurrentie voor Vermeule komt vanuit zijn eigen Dynamo me t. Kim Reynierse aan het hoofd en voorts de onberekenbare Joihan Antheunisse. Huib Dalebout voert de AV'56-delegatie aa m waarin ook Jan de Bart, Leon van der Vel den, Henk Nieuwdo-rp en Ad Courtin present zijn. Met name Jan de Bart bewees in -:1e jongste Heidecross weer terug te zijn. De klasse is bij de atliset uit 's Gravenpolder nog altijd aanwezig, alleen de moreel lai at hem wel eens in de steek. Iemand die zaterdag zeker weer in de voorste lijn te vinden zal zijn, is Johan de Vlieger, terug van weggeweest en de laatste weken blakend van zelfvertrouwen. Van het organiserende Del ta Sport staat Simei-n Blom, wonend op een steenworp afstand van het strijdtoneelnog niet op de voorinschrijvingslijst. Blom kennende is dit eclu'er een vrij normaal verschijnsel zodat hij zaterdag wel verwac ht mag worden. Hij zal met zijn clubmak ker Kees Verkerk o p eigen terrein ongetwijfeld de snelste benen in de strijd werpen. L)e senioren worden tegelijk met de vetera nen om half drie we g geschoten met als opdracht 7000 meter. Bij de veteranen isj Frans Krijnsen opnieuw nummer één ge plaatst op de hitlijstOok bij de dames, die om kwart over twee aan hun 2000 meter beginnen, is de belangstelling goed. Twintig voorinschrijvingen betekent in Zeeland geen alledaags ver schijnsel. Wie in dez e categorie vóór Trijnie Smeenge eindigt, mag zich winnares n oemen. Het grote probleem is echter voor deze gebrilde 'Dynamo gazelle' te finishen. Ook van buiten de provincie kwamen voor de Mosselloop veel inschrijvingen bin nen. In totaal konder - zo'n 120 voorinschrijvingen worden inge boekt. De Meijer tegen Dees 2 nade 3-Douane 2 2-1 (15-10 15-13 punten, PZEM 1 8 punten. De Meij- punten, Gemeente 3 6 punten, provincie kwamen voor de Mosselloop veel inschrijvingc t onbeslist in een spannen- 8_10) MTS/MEAO 2-Dees 3 3-0 (15- er 8 punten, MTS/MEAO 1 8 pun- Douane 2 5 punten, Dees 3 4 pun- nen. In totaal konder i zo'n 120 voorinschrijvingen wordet partij: 1-1 (15-10 9-15). 3 15-5 15-11), Bram-Eagles 2-0 (15-r ten, Roelofs 2 8 punten, Juliana 7 ten, Philips4 punten. boekt. ROTTERDAM (ANP) - Mr. adviseur van de Vereniging raadplegen. Voor Cees van vergadering van 28 novem- van juridisch adviseur op- voorzitter. Ik heb echter Cees van den Berg en Karei van Contractspelers (VVCS), den Berg ligt de zaak een- ber moet ik echter precies zette en stelde: „Elk be- indruk, dat hij de hele za; Jansen, die namens de spe- mr. Jim Janssen van Raay. voudiger, omdat hij niet be- kunnen vertellen, waarom stuurslid is gelijk aan een echter maar van een ka ROTTERDAM (ANP) - Mr. Cees van den Berg en Karei Jansen, die namens de spe lers en trainers zitting heb ben in het sectiebestuur van het betaald voetbal, hopen nog steeds, dat het niet tot een kort geding behoeft te komen tegen hun medebe stuursleden. Het tweetal is van me ning, dat hen essentiële stukken inzake de sponso ring van het Nederlandse voetbal zijn onthouden. Die informatie willen Van den Berg en Jansen, zo nodig, via de rechter afdwingen. Gistermiddag gaven de twee bestuursleden van de sectie betaald voetbal op de luchthaven Zestienhoven van Rotterdam een toelich ting op hun motieven in ge zelschap van de juridische adviseur van de Vereniging van Contractspelers (VVCS), mr. Jim Janssen van Raay. Cees van den Berg stelde: „Het gaat om mijn functio neren in het bestuur. Ik heb als bestuurslid recht op alle informatie, die beschikbaar is. Ik moet de belangen be hartigen van degenen, die mij hebben gekozen. Dat kan ik niet zonder dat ik de beschikking heb over alle gegevens". Karei Jansen, de directeur van de VVCS is dezelfde mening toegedaan. Hij zal echter, voordat hij naar de rechter stapt, over leg moeten plegen met het bestuur van de VVCS. „Van den Berg en ik zitten vol strekt op een lijn, maar ik ben als directeur in dienst van de VVCS en zal daarom ook mijn bestuur moeten raadplegen. Voor Cees van den Berg ligt de zaak een voudiger, omdat hij niet be zoldigd is Van den Berg is helemaal niet gecharmeerd van een kort geding. „Het is een slechte zaak voor het Neder landse voetbal. Een feit is echter, dat de sponsorover eenkomst met Sony een ra dicale wijziging van het be stuursbeleid betekent en voor zo iets dient men de al gemene vergadering te raadplegen. Wanneer ik in zo'n bestuur functioneer, moet ik de beschikking heb ben over alle stukken. Het kan best zijn, dat wanneer ik alle informatie heb, ik zeg dat een uitstekende zaak is gedaan met aantrekken van de sponsor. Op de algemene vergadering van 28 novem ber moet ik echter precies kunnen vertellen, waarom het gaat. Die mogelijkheid heb ik nu niet. Daarom wil ik die stukken hebben en dat geldt uiteraard voor Karei Jansen". Van den Berg en Jansen vertelden nog niets te heb ben gehoord van sectievoor zitter Van der Louw. Beiden hebben wel getracht contact met Van der Louw te krij gen, maar zijn daarin niet geslaagd. Mr. Janssen van Raay, voor het CDA lid van het Europees parlement en als zodanig de afgelopen week in Straatsburg, zei het als politicus een absurde zaak te vinden, dat het Ne derlandse voetbal reclame gaat maken voor een Japan se firma. Waarna hij de pet van juridisch adviseur op zette en stelde: „Elk be stuurslid is gelijk aan een ander. Iedereen heeft dus recht op dezelfde informt itie. Er zijn in het sectiebesLuur leden die stukken heb tien, die aan anderen onthocidlen zijn. Ik heb mijn cliënten ge adviseerd die stukken 'd es noods via de rechter af te dwingen". Mr. Janssen van Raay deelde gistermiddag me.e na overleg met mr. Uterrna.rk, juridisch adviseur van ..de KNVB, in contact te treden met Andre van der Lon'w. „Ik zal op Van der Louw eisn dringend beroep doen 'de stukken beschikbaar te stiel- ten. Ik ken hem uit zijn tijd als burgemeester van Rot terdam als een buiteng e- woon democratische en f ai "e voorzitter. Ik heb echter de indruk, dat hij de hele zaak echter maar van een kant kent. Wanneer de stukken beschikbaar komen voor de heren Van den Berg en Jan sen, dan zal ik geen kort ge ding aanspannen". Volgens Karei Jansen was niet het beschikbaar stellen van bepaalde stukken inza ke de sponsorkwestie geen incidentele gebeurtenis in het sectiebestuur betaald voetbal. „Het gebeurt regel matig dat ons informatie wordt onthouden. Komende week zal er overleg zijn in het bestuur van de VVCS, waarbij ook dat van de WON wordt betrokken over het functioneren van Cees van den Berg en mij in het sectiebestuur betaald voetbal".

de Stem | 1983 | | pagina 9