De Ark start jubileum-activiteiten College Hulst blijft bij voorstel DGD Show- en revue-avond van Hosanna Axel ioerland orting smoort ongerenwerk a de kiem astlngs jen haard Kennismaking met etsen in Hulst B. Martens mogelijk vaak naar buitenland NER 17.499,- AN 1AN PAN 21.550,- 29.450,- VC KONTRAST HULST: 7ATERDAG 19 NOVEMBER 1983 VAN ZEELAND iur CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Informatie dag voor werkloze onderwijzers lEHBO Terhole [huldigde jubilarissen School in Hulst viert 25-jarig bestaan ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiamimiili? Proejles voor belangstellenden Bijeenkomsten voor arbeids ongeschikten GRATIS KATALOGUS Ruim 200 vogels op expo Sluis Plaatselijk nieuws Axel Hulst Kloosterzande Westdorpe A1 ilelijk vervaardigde, gietijzerei ;aan.. met gesloten deuren eet iron, met open deuren een geze t naar keus hout of steenkool gn passen ze in elk interieur: n schouw of als lostaand verwarm oruitstrevende technologie zijt irtabel s kachels maakten we een geïlli, aan op onderstaand adres T22 PAGINA ZEELAND 2 s - blauw en zwart ■tel. 076-137672 Onrust rond raadslid PvdA Hulst incl. BTW incl. BTW incl. BTW incl. BTW aarmanweg 49, 4538 AN Terneuzen Telefoon 01150-97455 Van onze correspondent AXEL - De commissie werklo ze onderwijzers van de KOV houdt op dinsdag 22 november een avond in De Halle te Axel. Alle werkloze onderwijzers in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben via het gewestelijk arbeidsbu reau een uitnodiging voor deze informatiemiddag ontvangen. Vooral de financiële en menselijke problemen die de werkloosheid met zich mee brengt, zal onderwerp van ge sprek zijn. Zo zal o.a. het vrij willigerswerk, moeilijkheden tijdens invallen, het nut van onderwijsbonden, aan de orde tomen. De werkloze onderw ijzersmiddag, die volgens de organiserende KOV niet als eon ledenwerfactie is bedoeld, begint om 20.00 uur. Van onze correspondent HHOLE - De EHBO-afde- ig Terhole, die dit jaar 20 ir bestaat, huldigde gister een negental jubilaris- Dat gebeurde tijdens de larlijkse feestavond in het «huis. Twintig jaar lid van de '10 zijn Gerda van Geer- -Pieters, Gerard de Roos, van Eetveld-Hemelaar en Ducheine. Vijftien jaar lid I» Gaby Bruggeman-Ver ton, Annie de Roos-Fij- Tilly de Kort-Martinue, irij Ducheine-Bisschop en itJonkheim-Dobbelaar. feestavond werd bij ge ïnd door burgemeester mr. Somers en wethouder H. iuggeman. Voorzitter Ro itheine gat een overzicht [fr het wel en wee van de ®igmg in de afgelopen 20 Hij vertelde hoe de op- Jos Valckx, wijlen Jo mknecht en dokter Niesten ies 20 jaar geleden op 18 tember de eerste cursus ga- [jial die jaren zijn er in Ter nes EHBO-cursussen ge- N, waaraan gemiddeld 15 'tagstellenden meededen. ?'a het officiële gedeelte d de avond doorgebracht il een verloting, dansen en Wjes. Van een onzer verslaggevers HULST - Binnen de gelederen van de PvdA- afdeling Hulst is verontrusting ontstaan over het toekomstig functioneren van het raadslid B. Martens in de Hulster gemeenteraad. De mogelijkheid is namelijk aanwezig dat het raadslid voortaan zo'n drie weken per maand wegens zaken in Ame rika zit. De PvdA-leden vre zen dat hem daardoor de tijd zal ontbreken om zijn raads werk optimaal te doen. Of het allemaal doorgaat, zal blij ken na de oriëntatiereis die Martens momenteel in Amerika maakt. In ieder geval mist hij daardoor al de raads vergadering van komende donderdag en de afdelingsver gadering over de begroting. De leden vinden dat een raadslid vooral de beraadslagingen over de begroting eigenlijk niet mag missen. Dat de perio den dat hij in Hulst vertoeft zullen samenvallen met de maandelijkse raadsvergade ringen kan de leden niet ge ruststellen. Men is van mening dat een raadslid behalve op raadsvergaderingen ook re- Zoals bekend besloot de ge meenteraad vorige vergade ring het voorstel een maand aan te houden, omdat er te veel onduidelijkheden in za ten. De raad gaf het college de opdracht wat meer informatie bijeen te sprokkelen. Welnu, veel nieuwe elemen ten hebben B en W in die tijd spanne niet kunnen aandra gen. „Er is ons nog eens bena drukt dat de hele zaak budget tair neutraal zal blijven (dat het de gemeente niets kost, red.)", aldus wethouder mr. E. de Rechter. „Daar kunnen we nog aan toevoegen dat de DGD in de toekomst pas tot even tuele uitbreiding van taken kan overgaan, als tweederde van de deelnemende gemeen ten het daarmee eens is. Dus wat dat betreft storten we ons niet zo in een avontuur, zoals vorige raadsvergadering ge steld is". Een vergadering van het Sektoraal Overleg Zorg (waarin vertegenwoordigers van de verschillende instellin- jm! I dat voor slechts xtra lage kinderpremie 16-27 jaar betalen kinderpremie, en uit met of zonder tg voor huisarts ternatieve uw situatie past. lie afwikkeling van schade. Stem 1£Ö 3laats: Leeftijd: Leeftijd: Dostzegel zenden aan (verzekeringsmaatschappij Antwoordnr 76, 4460 VN een onzer verslaggevers - Het Open Jongeren 'urn Kontrast in Hulst H dat met de voorgeno- korting op de subsidies Hulster gemeentebestuur J 'ie' van het jongerenwerk Jf «iem smoort. J" bestuur van het OJC a' weten in een brief aan "meester en wethouders. f'.'bet schrijven blijkt dat et OJC niet meezit. „Nu anze eigen ruimte met 1 ard werken hebben ge- eerd en de podiumzaal 6 inrichting na klaar is, an meer 'n de weg te 1 v°or een groeiproces van °Pen jongerenwerk in' ,^0ln zo tot een broodno- n volwaardige vorm van mining en educatie te ko- '"Uast het vergrijsde cul- l" er' maatschappelijk Waaraan de stad duide- stiJr >s", dacht men opti- Maar nu dreidt de ^korting van 5% een 'n het wiel te steken. Uit de begroting 1984 van het OJC blijkt een groeiende activiteit, zodat er juist meer subsidie nodig is. Maar het ge vraagde bedrag ligt volgens het bestuur nog altijd ruim beneden de normen. Daar naast is nog niet meegerekend het verzoek om garant te staan voor lening om een muziekin stallatie aan te schaffen, om dat het steeds moeilijker wordt deze telkens van be stuur en vrijwilligers te lenen en het te duur is er een te hu ren. Het bestuur uit in de brief een „groot ongenoegen" over de subsidiekorting, „niet lou ter over de daad, maar vooral de manier waarop", omdat de begroting 1984 blijkbaar enkel voor kennisgeving is aangeno men. „Hoewel wij weten dat uw benarde financiële positie het bèmoeilijkt, willen wij u toch vragen onze begroting 1984 als reëel te beschouwen en het groeiproces van het jongerenwerk niet in de kiem te smoren". gelmatig op andere bijeen komsten zijn neus moet laten zien. De leden hebben hun ver ontrusting deze week tijdens de jaarvergadering uitgespro ken in een motie. Daarin is ook een verzoek verwoord dat Martens, als zijn zakelijke plannen doorgaan, zijn raads- zetel beschikbaar moet stellen aan een andere PvdA-kandi- daat. Goed ingelichte bronnen weten echter melden dat het raadslid daar echter pas over denkt als hij zelf vindt dat het raadswerk niet meer met zijn zakelijke bezigheden te com bineren is. Voorzitter J. Habraken van de PvdA-afdeling Hulst/Hon- tenisse wilde desgevraagd geen toelichting geven op de kwestie. B. Martens was niet bereikbaar voor commentaar, vanwege zijn verblijf in Ame rika. HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst blijven bij hun eerder gedane voorstel om mee te doen aan een Zeeuwse Districts Gezondheids Dienst (DGD). gen in de sector 'zorg' en van de gemeenten Hulst en Honte- nisse zitten) heeft donderdag avond geen standpunt opgele verd dat de keus van de raads leden kan vergemakkelijken. „De conclusie van die bespre king", aldus De Rechter, die voorzitter s van het overleg, „is dat men er niet voor en niet tegen is. Als het dan moet ge beuren, dan een dienst met een minimum takenpakket". Hoewel vanuit het ministe rie een ultimatum van 1 no vember werd gesteld, om in aanmerking te komen voor een bijdrage van 7 gulden per inwoner voor het opstarten van de DGD, verwacht De Rechter dat daar niet al te zwaar aan getild zal worden. „Er is nu al 1,25 miljoen gulden voorschot gestort, terwijl die dienst er nog niet eens is. Dat betekent dat het rijk veel waarde hecht aan de totstand koming ervan". Of de weinige aanvullende informatie de raadsleden over de streep kan trekken, zal donderdag moeten blijken. Uitgebreide discussies lijken de wethouder in ieder geval weinig zinvol. „Je bent voor, of je bent tegen", vat hij de kwestie krachtig samen. Wethouder W. Kayser plant de 'jubileumboom' bij De Ark. HULST - Op de Christelijke basisschool De Ark in Hulst zijn gisteren de activiteiten gestart rond het 25-jarig ju- bileum van de school. In dat kader namen wet- =j houder W. Kayser en voor- zitster M. Blaauwendraat van het schoolbestuur de schop te hand om een kas tanjeboom te planten. Dit als symbool voor de groei van de kinderen en van de school. Samen met de boom werd ook een fles begraven, met daarin een door alle leerlin gen getekende oorkonde. Degene die over een paar honderd jaar de dan inmid dels uit de kluiten gewassen kastanje velt om in zijn open haard te stoken, zal dan pre cies weten wanneer de boom - FOTO WIM KOOYMAN geplant is. s Gisteren werd tevens een speciale jubileumschooltas jE ten doop gehouden, met daarop het vignet van De Ark. Alle kinderen kregen een exemplaar mee naar huis. Van onze correspondente HULST - Voor iedereen die geïnteresseerd is in grafische technieken houdt het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming in Hulst een kennis makingsles etsen op zaterdag 26 november. De les wordt gehouden in Den Dullaert van 13.00 tot 17.00 uur. Men hoeft niet over des kundigheid of ervaring te be schikken, wel moet men zich van te voren aanmelden. Dat kan bij stafdocente van de af deling, mevrouw J. Bartsch, telefoon 01140-14071. De kosten voor de middag bedragen 18,50. De kennismakingsles wordt geven door Ridette Martens. Ze bespreekt de diverse moge lijkheden van de grafiek in het algemeen en toont grafisch werk. Daarna kunnen de deel nemers zelf werken aan een zogenaamde 'droge naald-ets' en aan een 'gebeten lijn-ets'. Bij voldoende belangstelling komt er wellicht een cursus. Aspirant-deelnemers hoeven zich niet door mogelijke eisen laten afschrikken. Men kan op elk niveau werken, voor be ginners in de technieken hoog- vlak- en dieptedruk, terwijl de gevorderden zich behalve in het etsen met droge naald en lijnetsen kunnen bekwa men in aquatint en suikerwa tertechniek. Informatie over de kennismakingsles op 26 no vember kan men krijgen bij Ridette Martens, 01170-3456. ^lllllllllHIUIIIIHIIIIIIIIIIIimillilllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIË Van onze correspondent AXEL - De show- en revue-avond van de christelijke drumfanfare Hosanna uit Axel moet een grote muzikale happening worden. Onder het motto '100 jaar oriëntexpres' wordt een muzikale reis gemaakt door de landen die de exprestrein onderweg aan doet. De avond vindt plaats in gemeen schapscentrum De Halle te Axel. Voor de pauze zullen de landen worden aangedaan uit de eerste jaren van de expres, t.w. Bulgarije, Griekenland, Hongarije, Oos tenrijk en Italië. Na de pauze komen de lan den die de expres nu ook aandoet aan bod. Er zal dan muziek ten gehore worden ge bracht uit Italië, Zwitserland, Frankrijk en Engeland. Met deze muzikale reis wil drumfanfare Hosanna haar muzikale kunnen tonen. Vele soorten muziek zullen dan ook uitgevoerd worden. Van Opera (Carmen) tot lichte Ti- rolermuziek. Ook de leerlingen zullen deze avond op de planken staan. Speciale aan dacht wordt gevraagd voor de slagwerk groep en de dwarsfluiten. De groep minder begaafde kinderen die binnen Hosanna een zelfstandige groep vor men, zullen ook aan de show- en revue avond muzikaal meewerken. Al blijft het tot de avond zelf een verrassing wat dit zal worden. De avond wordt besloten met een finale waarin alle leden zullen meedoen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Knieriem, Bijlockestraat 2 te Axel en bij de Verenigde Spaarbank, Markt 10, te Axel. De toegangs prijs bedraagt vijf gulden. HULST - De FNV en het Maatschappelijk Werk in Hulst willen een serie bijeen komsten op touw zetten voor arbeidsongeschikten. Tijdens die bijeenkomsten kunnen vragen-en problemen aan de orde komen, waarmee mensen die in de WAO of AAW zijn terechtgekomen te maken krijgen. De eerste bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 29 novem ber, om 14 uur in Den Dullaert te Hulst. De bedoeling is dat in onderling overleg een pro gramma wordt opgesteld voor gewenste volgende bijeen komsten. Te denken valt daar bij aan gespreksgroepen, or ganisatie belangenbeharti ging, informatieverzorgings- groep naar anderen toe, of een ontspanningsgroep. Voor meer informatie kan men contact opnemen met W. Roels (FNV), Beukenlaan 1, Sint-Jansteen (01140-12258) of met het Maatschappelijk Werk, Sportlaan 16, Hulst (01140-14655). (ADVERTENTIE) op - aanvraag Brouwerijstraat 35 OOSTBURG Tel. 01170-2504 Van een onzer verslaggevers SLUIS - Ruim 200 vogels zijn gekeurd voor de tentoonstel ling van de Sluise vogelvere niging Tropica, die gister avond werd geopend. De expo sitie vindt plaats in de Breug- helzaal van de Lindenhoeve en is vandaag en morgen nog ge opend. Zondagavond na 19.00 uur zullen de prijzen worden uitgereikt. De keurmeesters Kraak, Begijn en Van de Watering wezen de volgende kampioe nen aan: M. de Graaf (met bondskruis), pigment zonder rood, derby e.k.; C. Marteijn (met bondsmedaille), oranje- rood-isabel e.k.; W. de Dalie (stam met bondsmedaille), oranjerood-isabel schimmel e.k.; A. Stokkerman, vetstof zonder rood o.k.; C. Marteijn, vetstof met rood o.k.; M. de Graaf, zebra vink o.k.; H. van Eijckem, Afrikaanse astilden o.k.; J. van Kouwenberg (jeugd), zilver-loodbekje plus muskaat-diamantvogels o.k.; H. van Eijckem (met bonds medaille), Boliviaanse kardi naal e.k.; C. Dhondt, hals bandparkieten o.k.; Peter Brouwer (jeugd), kleine kana ries recessief wit e.k. Bazaar - Woensdag 23 novem ber wordt in het bejaarden dienstencentrum Trefpunt de jaarlijkse bazaar gehouden. De opening vindt plaats om 10 uur. Naast de vele door de be jaarden gemaakte handwer ken zijn nog verschillende at tracties aanwezig, zoals rozen plukken, boerenpoppen en het rad van avontuur. Bovendien is er als speciale attractie een cavia-race. Ook Sinterklaas zal aanwezig zijn. Om 14 uur brengt hij met zijn Pieten een bezoek en wordt er een kin derbazaar gehouden. Om 19 uur tenslotte is er nog een rommelmarkt, waarna de dag wordt besloten met een bingo. Zangavond - De zangavond in de NH kerk, ter gelegenheid van het 15-jarig jubileum van het Trefpunt-koor is een suc ces geworden. Aan dit door veel belangstellenden bijge woonde gebeuren, verleenden ook de koren uit Breskens, Koewacht, Terneuzen en Zaamslag hun medewerking. Bond - De afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Bond van Gepen sioneerden houdt op donder dag 24 november een vergade ring in het gemeenschapscen trum De Halle te Axel. Tijdens deze bijeenkomst, die om 14.30 uur begint, geeft de heer J. Scheele een uiteenzetting over de ziektekostenvoorziening voor overheidspersoneel. Ver volgens zal de heer F. Willaert van de gemeentelijke sociale dienst van Terneuzen spreken over het thema 'sociale zeker heid, met name voor gepensio neerden'. Ruilbeurs - Vandaag (zater dag 19 november) kunnen ver zamelaars in het Gezellenhuis in Axel terecht. Tijdens een ruilbeurs kan men door te rui len zijn verzameling aanvul len. De beurs begint om 14.00 uur. Bridge - De leden van de brid geclub speelden in cultureel centrum De Halle een bridge- wedstrijd in het kader van de najaarscompetitie. De uitsla gen waren als volgt; A lijn met 10 paren: 1. Dames Pel-Kock, 2. heren Pel-Moeliker, 3. da mes Dekker-Den Doelder, 4. heren Scheele-Esselbrugge, 5. heren Arnoldi-Bode. B-lijn met 13 paren: 1. mevrouw Kn- öpher-de heer Verstraten, 2 en 3. heren Scheele-Andriessen en het echtpaar Herrebout, 4. dames Keeman-Schink, 5. me vrouw Geilleit en de heer Gei Heit jr. Bijeenkomst - Het Genoot schap Nederiand-Israël houdt dinsdag 22 november in het cultureel centrum De Halle te Axel een bijeenkomst, aan vang 20.00 uur. Op deze avond zal mevrouw J. Gompen-Si- mons te Vught spreken over het onderwerp: Saul een visie op mensen en gebeurtenissen. Mevrouw Gompen is afgestu deerd in de Semitische talen en was tot voor kort hoofdbe stuurslid van WIZO-Neder- land. Bridge - Uitslagen bridgeclub Hulst gespeeld in het kader van de wintercompetitie. A groep: 1. echtpaar Borm, 2. da mes Goossen-Kind, 3. dames Aronson-Vroone, 4. heren Snuverink-Burggraeve, 5. he ren Beuzenberg-Biesbroeck. B-groep: 1. mevrouw Van de Boogaard en de heer Melchers, 2. mevrouw Snoodijk en de heer De Leeuw, 3. heren Her- man-Boddaert, 4. mevrouw Bruijns en de heer Van Geel, 5. heren Van Leeuwen-De Nijs. C groep: 1. dames Weemaes- Verstraeten, 2. dames Stolte- Sonius, 3. echtpaar Van de Walle, 4. echtpaar Van Caute- ren, 5. dames Voet-Van Hoot- eghem. Griekse avond - Zaterdag 26 november wordt in het Pand 25 een Griekse avond gehou den. Dit houdt in een Griekse maaltijd in aangepaste sfeer met Griekse muziek. Dit alles begint om 19.30 uur en de kos ten zijn 20 gulden per persoon. Tot en met donderdag kan er gereserveerd worden. Fietsencontrole - Woensdag middag 23 november is er voor jong en oud gelegenheid om de fiets te laten controleren door leden van de rijkspolitie afde ling Kloosterzande in samen werking met de plaatselijke afdeling van VVN. Tussen 13.00 en 17.00 uur kan iedereen met zijn tweewieler hiervoor terecht op het parkeerter- reintje voor het politiebureau. Iedere bezoeker ontvangt een stikker. Kaarting - Zondag 20 novem ber is er een FNV-prijskaar- ting in De Polderbar. Voor de ze wedstrijd, die om drie uur begint, is textiel beschikbaar voor de prijswinnaars.

de Stem | 1983 | | pagina 15