K.129r Tikfout in naam bij dagvaarding van geen belang 60 Boete voor boze Sassenaar 40DE Kunstenaar krijgt geen toestemming voor expositie IJsclub Terneuzen klaar voor winter TERRA NOVA ,./nFNSDAG 16 NOVEMBER 1983 VAN ZEELAND POTGROND 401. 4.95 TUINTURF so i. 7.50 TURFSTROOISEL 40 15.95 AS1 ion Overall >n politierapport I TERNEUZEN - De 17-jarige I scholier R. B. uit Sluis heeft [gisteren bekend op woens- 9 november een rijwiel I te hebben gestolen. Die stond geparkeerd in de buurtschap Mauritsfort nabij Hoek en I was eigendom van A. D. uit I Hoek. Maandag zag deze zijn I eigendom staan in de fiet- I senstalling van de lts te Ter- I neuzen. De gemeentepolitie I van Terneuzen hield daarop I na onderhoek de scholier I ST. /ANSTEEN - Materiële I Schafle ontstond gistermor- SenOm 09.15 uur bij een aan- 'Wng tussen een vrachtau- 110 f(i een personenauto op de Pising Prins Hendrik- |kfat-Jos. Everaardstraat I t'. Jansteen. De vrachtau- I •Jestuurder A. B. uit Hon- Ijisse, die over de Prins k®drikstraat naar Heikant fu, verleende op de krui- IfS geen voorrang aan de «n rechts komende automo- st H. L. uit Axel. van Gent - - 'v' Voorlopig naar Antwerpen Bijeenkomst horeca Terneuzen Aanrijding Epilepsie- vereniging hield info-avond Plaatselijk nieuws Biervliet Sas van Gent Sluiskil Philippine Terneuzen Zandstraat Binnenstad Terneuzen overhoop Lustrumconcert Vocalitas in Biervliet T16 PAGINA ZEELAND 3 400 I.... 21.75 STALMEST 501 18.50 COMPOST HULST Bij vonnis der Arron dissementsrechtbank te Middelburg d.d. 9 no vember 1983 is in staat van faillissement ver klaard P.J. de Rijke, h.o.d.n. Fa. de Rijke en Zoon, wonende te 4696 BK Stavenisse, Voor straat 38, met benoe ming van de Edelacht bare Heer mr. R.A. Fib- be. Rechter in voormel de Rechtbank tot Rech- ter-Commissaris en van ondergetekende tot cu rator. Mr. M.F.P.M. van Dijk, curator Bergen op Zoom, 11 no vember 1983, Stationsstraat 13, 4611 CA, Postbus 301,4600 AH *e£e^ evoerde katoenen in aktuele kleuren, •t. M, L en XL els ortering wollen van I Mousseline overall in bloemdessin, diverse «e- 4% kleuren. Ik Mt 36 t/in 44 e japon met stgarnering. t/m 48 Van onze correspondent I«KNEUZEN - „Het feit dat u ijer staat daarmee geeft u toe datdeze dagvaarding voor u is bestemd", aldus kantonrechter mr h. de Mul gistermorgen legen Terneuzenaar H. B. Ver dachte had even daarvoor te kennen geven dat er een e te- I veel in zijn naam stond en dus dat hij het niet was. „Een ge wone tikfout, maar als u meent dat de zaak daardoor „iet behandeld kan worden, mag u weer vertrekken", al dus De Mul. B. stond terecht voor het feit dat hij zijn personenauto op 24 maart van dit jaar had gepar keerd aan de Herengeracht in zijn woonplaats. Daarop ont brak het geldige deel drie van het kentekenbewijs. Hij kreeg daarvooor een proces verbaal. Hij wenste te schikken maar schrok later van het bedraga van 100 gulden. Bovendien zou hij het bedrag voor het ver krijgen van deel drie al lang hebben betaald. Op 7 juni werd hij bekeurd voor dezelf de overtreding. Het verweer van B. toch geen twee keer te recht te moeten staan voor eenzelfde overtreding, haalde uiteraad bakzeil. Verkeersschout ing. J. Kop- pert zei dat van betaling zoals B. beweerde, niets was geble ken. Vooral de tweede over treding noemde hij een kwa lijke zaak. „Zoiets vraagt niet om clementie". Hij eiste voor de eerste keer een boete van 100 gulden of twee dagen en voor de overtreding van 7 juni 130 gulden of drie dagen. De kantonrechter vonniste con form. F. C. uit Terneuzen was 15 februari van dit jaar twee maal bekeurd wegens foutief parkeren aan de Eerste Korte- straat te Terneuzen. Een 'bon' had hij betaald, de tweede niet. „Maar één bekeuring te betalen geeft je niet het recht de rest van de dag te parkeren waar dat niet mag", aldus mr. De Mul. Het kwam hem nog eens op 35 gulden of een dag te staan. J. de M. uit Terneuzen hoor de conform de eis 100 gulden of 2 dagen tegen zich eisen. Ook hij bleek 10 maart 1983 nog niet in het bezit te zijn van deel drie van het kentekenbe wijs, C. H. uit Terneuzen was 15 maart van dit jaar met zijn personenauto op de Guido Ge- zellestraat te Terneuzen door het rode licht gereden. Ver dachte zei op weg te zijn naar een dokter om een splinter uit zijn oog te laten halen. Ge dachteloos reed hij daardoor door het rode licht. „Erg on verstandig. U had net zo goed op het kerkhof terecht kunnen komen, in plaats van bij de dokter", aldus de kantonrech ter. Conform de eis van de verkeersschout werd hij ver oordeeld tot 100 gulden of 2 da gen. aXEL - Onbekenden hebben maandagnacht getracht in I Axel twee personenauto's te stelen. In beide gevallen luk te dat niet. Op de Kaaiwal werd het dashbord en het contactslot van een gepar keerde personenauto van de eigenaar van een snackbar aan de Weststraat gedeelte- lijk vernield. Wellicht is men I tijdens deze bezigheden door iemand gestoord. Ook de heer B. deed bij de politie aangifte van een soortgelijke vernieling aan zijn perso- nenauto die stond gepar- rd aan het Hofplein. PERKPOLDER - Bij de ver- I keerslichtai te Perkpolder I vond gistermorgen om 07.30 uur een kop-staart botsing I plaats tussen twee personen- I auto's. Hierbij ontstond aan- I zienlijke nateriële schade. Bestuurders C. P. uit Mid- I delburg el H. K. uit Rilland I kwamen leiden van de boot I gereden. De voorop rijdende P. stopte koor het rode stop- I licht, K. ramde te laat en bot- I ste achtei op de auto van P. ILAMSWIVARDE - Op het Roversblrgsepad te Lams- I waarde vond gistermiddag om 12.4E uur een aanrijding ats tussen een vrachtauto I bestuur! door A. N. uit Hulst I en een personenauto be- I stuurd door N. H. uit Lams- Iwaarde. Bij de aanrijding 1 ontstond materiële schade. I Beide voertuigen kwamen I elkaar teger op een smal I weggedeelte en raakten el- I MIDDELBURG - Op de I kruising Vrijlandstraat- I Dauwendaebelaan veuleen- I de de 43-jarige fietster M. C. luit Middelburg geen voor- I rang aan een personenauto I bestuurd door de 43-jarige IM. R. everteens woonachtig I te Middelburg. Mevrouw C. Iwerd bij de aanrijding ge- I wond en is overgebracht I naar het Btthesdaziekenhuis I teVlissingtn. MIDDELBURG - Door de 1 stadheid slipte mejuffrouw M. D. ui; Koudekerke met kaar bronfiets in een bocht. Mejuffrouw K. N. uit Mid- I delburg flipte op haar fiets 1jw gevage van de gladheid. Beiden eijn vervoerd naar ket Belhesdaziekenhuis te I uissingen. GOES - Op de Kapelseweg I Kraalde mevrouw H. K. uit I wapellf met haar personen- I auto ij een slip en botste te- 18® een daar gelegen I kruglduning. Zij raakte ge- I Wond/ en is overgebracht I haar het Bergzichtzieken- I kuis jb Goes. Iw'u 8 Donderdag 17 novem- |Tf k^ouke Grootjans uit l#t1euzen een 'ezing over de I Verschelde. De lezing, die Ifkiamd is 'De Honte of Wes- I e' van ek "aar vloed' 1 j vergezeld van een dia- L^Vkutie. De organisatie lie u avon£k Is in handen van L'ieemkundige kring Sas lïJOn De lezinS Begint om l,: uur en wordt gehouden Lp Speye aan de Wilhelmi- Dure kunstwerken in T erneuzen verstoffen TERNEUZEN Kunstwerken met een gezamenlijke waarde van minimaal een dikke ton staan te verstoffen in een oude Terneuzense brand- weerloods. Het gaat om schilderijen van de Terneuzense kunste naar John Verschuren. Van hem kocht de gemeente Ter neuzen in het kader van de BKR ruim honderdvijftig schilderwerken. De aankopen werden ge daan in de periode 1974-1982. Daarmee was alles bij elkaar een bedrag van ƒ268.000 ge moeid. Geen van deze met ge meenschapsgeld aangekochte werken heeft ooit een publieke bestemming gekregen. Ver zoeken van enkele instanties om de doeken te mogen expo seren wees de gemeente Ter neuzen af. Ook de kunstenaar zelf mag zijn tot gemeente-eigendom geworden werk niet tentoon stellen. In een op 21 oktober verzonden brief heeft Ver schuren de gemeente verzocht, dan maar een expositie van de bewuste schilderijen in de hal van het stadhuis in te richten, nadat B en W geweigerd had den de doeken ter beschikking te stellen van de plaatselijke muziekschool en het zieken huis van Sluiskil. Het college beantwoordde Verschurens verzoek met de schriftelijke mededeling, dat „in principe geen solo-ten- toonstellingen van Terneuzen se kunstenaars in de hal van het stadhuis gehouden wor den". De bestuurderen volstonden verder met een summiere ver wijzing naar de jaarlijkse groepstentoonstelling en het plaatselijke museum, als plaatsen waar de kunstenaar wél zou kunnen exposeren. Culturele Zaken wenst het schrijven aan Verschuren noch de weinig chauvinisti sche opstelling jegens de eigen 'Terneuzense kunstenaars' toe te lichten. Verschuren (overigens de enige kunstenaar van wie Terneuzen ooit werken heeft aangekocht) is daarentegen - ,;w i..;V«8Sq£t 'v -«üisV.-U V'O - John Verschuren, maker van 150 verkommerde schilderijen. meer dan bereid lucht te geven aan zijn jarenlange frustra ties. „Het is net alsof de gemeen te bang is om te laten zien wat ze gekocht heeft," begint hij, om vervolgens op een tegen strijdigheid te wijzen. „De ge meente koopt je werk om je te helpen een bestaan als kunst schilder op te bouwen. Maar in plaats van dat je werk op die manier onder de mensen komt, wordt het juist weggestopt. Reagerend op de brief die hij van B en W ontving, toont hij zich verontwaardigd over de (weinig toepasselijke) ver wijzing naar andere expositie mogelijkheden dan de stad huishal. Hij stelt dat het hem niet om tentoonstellingsruim te in het algemeen te doen is, maar specifiek om het publiek maken van het werk dat de gemeente van hem heeft. Hij heeft daar expliciet om ver zocht, maar het college stuurt hem met andere woorden met een kluitje in het riet. „Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat ik niet graag in het museum zou exposeren. Maar dat wil ik alleen met recent werk. Waar het om gaat, is dat Culturele zaken voortdurend andere uitvluchten verzint, om die honderdvijftig schilde rijen achter slot en grendel te houden. De ene keer is het, dat het rijk nog moet komen inko pen; terwijl dat al sinds jaren niet meer gebeurt. Een andere keer beweert men, dat mijn - FOTOWIMKOOYMAN expositie een precedent zou scheppen voor collega-kunste naars die ook exposeren wil len. Echter: met gemeen schapsgeld is slechts werk van één kunstenaar gekocht - dat ben ik dus. En nu dan weer die brief...". „Het is toch ongelofelijk, dat de overheid weigert om de burgers te laten zien wat er met hun geld is gebeurd...?" verzucht de 'gekwelde' kun stenaar tot slot. Van onze correspondent TERNEUZEN - Sassenaar R. H. moest zich gistermorgen vooi kantonrechter mr. H. de Mul verantwoorden voor het feit dat oj 24 maart van dit jaar een aantal van zijn geiten en bokken zon der toezicht op de openbare weg liep. Hinderlijk en gevaarlijk voor het wegverkeer zo werd hem ten laste gelegd in het procei verbaal. Niet juist volgens H. Er liep maar één bok en dan nog wel ir de berm naast de weg. „Het is meer een vete tussen mij en d< verbalisant. Ik word door hem in het oog gehouden. Die opper wachtmeester wordt de 'beul van Philippine' genoemd. Meerde re mensen hebben klachten over hem. Eens kwam hij bij mi; binnen met de kippenmest aan zijn schoenen". Kantonrechter De Mul zei dat wanneer hij klachten had ovei het functioneren van de politie, hij niet bij het kantongrech moest zijn. Verkeersschout ing. J. Koppert herinnerde H. eraar al eens eerder te zijn gewaarschuwd omdat zijn dieren losliepen „En u moet er zorg voor dragen dat ze niet kunnen ontsnappen" Hij eiste een boete van 60 gulden of 2 dagen hechtenis. De kan tonrechter vonniste conform. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het bestuur van ijsvereniging Terneuzen heeft het complete draaiboek voor het komende seizoen ge reed. IJs en weder dienende is men in staat binnen een perio de van 24 uur een activiteit te organiseren. Daarbij hoeven ook de avonduren niet ge schuwd te worden. Men beschikt over de mid delen om bij voorbeeld de Oostkolk, de Eendenvijver of zelfs een gedeelte van de Otheense Kreek electrisch te verlichten. Dit alles als er deze winter op natuurijs geschaatst kan worden. De echte schaats liefhebbers hoeven echter niet zo lang te wachten. Zaterdag 19 november kunnen de leden van de ijsclub al schaatsen. Op die dag heeft het bestuur een 250 meterbaan van 12-13 uur gehuurd in kunstijshal An tarctica te Wilrijk nabij Ant werpen. Verder trekt men daarheen op de zaterdagen 3 en 17 de cember, 7 en 21 januari en 11 en 25 februari. Het verzamel punt is telkens gelegen nabij sporthal 't Zwaantje om 11 uur en men gaat met' eigen ver voer. In de voorbije jaren wa ren hiervoor zo'n 30 a 40 leder van de partijTe weinig om d< kosten te dekken. De ijsvere niging kan dan ook nog we wat leden gebruiken. Men kan zich aanmelden bi. de heer G. Hilbrands, Edison- straat 3, Terneuzen, tel. 01150 95931. De vereniging heeft voor di komende periode ook een aan tal andere sportevenementei op het programma staan. Da zijn een trimtocht op de fiet: en/of een trimloop en uiter aard, als het werkelijk to vriezen komt, een schaatsruil- beurs. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De onlangs opgerichte Horecavereniging Terneuzen houdt donderdag 17 november voor het eerst een algemene ledenvergadering. Deze begint om 14.00 uur in café 't Keldertje aan de Baan- dijk in Terneuzen. Een agenda voor deze eerste vergadering ontbreekt. SLUIS - In de Ridderstraat ontstond een aanrijding tus sen twee personenauto's be stuurd door H.F. uit Brugge en P.P. uit Schoondijke. De aanrijding ontstond toe F. achteruit de Scheldeloze- straat uitkwam op het mo ment dat P. over de Ridder straat reed en dus geen voor rang kreeg. Van onze correspondent TERNEUZEN - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Epilepsievereni- ging hield in verpleegtehuis Ter Schorre te Terneuzen een goed bezochte thema-avond. Voor deze bijeenkomst had het bestuur van de Zeeuws- Vlaamse afdeling gekozen voor 'epilepsie en onderwijs', omdat een grote groeop kinde ren met epilepsie moeilijkhe den ondervindt, voornamelijk in het basisonderwijs. Een vaak gehoorde klacht van ouders is het onbegrip en in een aantal gevallen ook wel de ongeïnteresseerdheid van leerkrachten. Meerdere keren een kind van school laten ver anderen is dan ook geen uit zondering. De avond werd be gonnen met het vertonen van de film 'Epilepsie, wat is dat'? De voordrachten werden ge-; houden door J. Panis, school psycholoog verbonden aan de dr. H. Bergerkliniek te Breda en A. Lap, voormalig hoofd van een epilepsieschool te Heemstede. De problemen met mogelij ke oplbssingen werden op dui delijke wijze naar voren ge bracht door beide sprekers. Zo duidelijk dat er na de pauze nagenoeg geen vragen meer werden gesteld. Wandeltocht - Wandelcomité De Geuzen houdt zaterdag 19 november haar jaarlijkse wandeltocht, de zogenaamde St.-Nicolaastocht. De afstan den zijn 5, 10 en 15 kilometer. Inschrijven kan bij I. Vonhout, Gentsestraat 7 te Biervliet. De start is om 13.30 uur vanaf café Willem Beukelszoon. Elke deelnemer ontvangt na afloop een medaille, voor elke vereni ging is er een groepsherinne- ring. Na afloop reiken Sint- Nicolaas en enkele zwarte Pie ten deze herinneringen uit. Wafelactie - Drumband Wil lem Beukelszoon houdt 19 no vember een grote wafelactie. Van de opbrengst worden nieuwe laarzen voor de majo- retten gekocht en nieuwe hoe zen voor de trommels. Er zal ook op bestelling worden ge bakken. Dit kan doorgegeven worden aan J. Lippens, Nieu- welandse Molen. de goedheiligman in De Meer paal verwelkomd door burge meester drs. W. Dusarduijn. Ondanks de bezuinigingen is er een attractie voor ieder kind. Tegelijkertijd start de middenstand een actie met een prijzenpot van 2000 gulden. Kaarting - Zondag 20 novem ber houdt buurtvereniging St.-Albert weer een seriekaar- ting in het gelijknamige buurthuis. De kaarting begint om half drie en men speelt bieden zonder roem. Sint-Nicolaas - Zaterdagmid dag 19 november brengt Sint Nicelaas weer een bezoek aan Philippine. Rond 15.00 uur komt hij aan op het Philips- plein waarna hij en zijn Pieten een rondgang door het dorp maken. De muzikale begelei ding hierbij wordt verzorgd door muziekvereniging Sint Cecilia. Rond 15.45 uur wordt Sint-Nicolaas - Zaterdag 19 november zetten Sint-Nico laas en zijn zwarte Pieten voet aan wal in Sluiskil, waar hij alle kinderen weer hoopt te begroeten. De Terneuzense wethouder Walraven zal het hoge bezoek uit Spanje ont vangen in het kanaaldorp. Sinterklaas en zijn gevolg ko men om ongeveer 13.30 uur aan bij de pont aan de westzij - de van het kanaal. Bezoekers en belangstellenden gaan te voet naar het Lelyplein waar wethouder Walraven de offi ciële ontvangst voor zijn reke ning neemt. Na een uitgebrei de tocht door de straten van Sluiskil, inclusief een over tocht naar Sluiskil-oost, wor den om ongeveer 16.00 uur bij café Atlanta zakjes snoep uit gedeeld aan de kinderen. Bon nen voor de zakjes worden op de scholen uitgedeeld. Kinde-. ren die niet op een van de Sluiskilse scholen zitten, kun nen bij de familie Perdaan in de Drostlaan 52 een bon afha len. Tot besluit van het bezoek aan Sluiskil zal de Sint de gas ten van het Elisabethzieken- huis met zijn komst verrassen. Bridge - Uitslagen bridgeclub Luctor: A-groep, howell 8: 1. dames Pauw-Van de Zande, 2. heren Meeuwse-Risseeuw, 3. heren Sandrini-Visser, 4. he ren Buijze-Remeijn, 5. echt paar Bode. B-groep, howell 6: 1. heren Vreeswijk-Olyslager, 2. dames Sandrini-Van de Dries, 3. mevrouw De Jong-de heer Kint. C-groep howell 10: 1. echtpaar Speelman, 2. heren De Jong-Dourleijn, 3. dames De Jonge-Mattens, 4. echtpaar Burger, 5. mevrouw Botter-de heer Arnoldi. Burgerlijke stand - Geboren: Thomas, zv M. Henstra en M. van Vlaenderen, Terneuzen; Vincent, zv V. Neve en A. Mar tens, Philippine; Aplonia, dv J. van Reeuwijk en D. Vinke, Terneuzen; Karin, dv R. Mar tens en Y. Vernimmen, Koe wacht; Perihan, dv F. Yilmaz en M. Tasyürek, Terneuzen; Martin, zv G. de Waal en M. Freijzer, Sas van Gent; Marco, zv G. de Geest en R. de Wit, Axel; Dennie, zv W. Schuer- man en H. de Vos, Terneuzen; René, zv R. Luiten en H. Hen driks, Axel; Mathijs, zv C. Scheele en I. Esselbrugge, Axel; Martijn, zv J. Visser en C. van Dixhoorn, Terneuzen; Bastiaan, zv D. Schipper en J. Vermeule, Zaamslag; Santina, dv C. Bakker en J. de Pooter, Axel; Bart, zv P. Esselbrugge en N. Luik, Axel; Jeffey, zv J. Donze en C. de Witte, Hoek. Ondertrouw: Michiel Du- rinck, 23, Hontenisse en Elisa beth van den Bout, 19, Honte nisse; Rudy Verhofstadt, 23, Terneuzen en Jannie Davidse, 17, Terneuzen; Carolus Vogel zang, 42, Terneuzen en Pieter- nella Reijnhoudt, 36, Terneu zen. Getrouwd: Jan van Hoeve, 25 en Jacomina Nijssen, 20 te Zaamslag. Overleden: Cornelis van de Wege, 81, Hoek; Franciscus Boerjan, 82, Biervliet; Evertje van de Kaa, 85, ev J. Haks, Hoek; Achille Stockman, 83, Terneuzen; Roger Landuyt, 53, Wachtebeke; Martina Acda, 82, ev P. de Kort, Terneuzen; Pieter Dieleman, 92, Zaam slag; Karei de Koeijer, 81, Zaamslag; Ludwig Slock, 81, Sas van Gent. Ter Schorre - In het Praetuus van verpleegtehuis Ter Schor re wordt vanavond voor de be woners met hun vrienden en of familieleden een gezellige avond gehouden, aanvang half acht. In het Praetuus spelen De Jumbo's uit Clinge en in De Meent (activiteitenzaal) wordt orgelmuziek ten gehore ge bracht met medewerking van mevrouw Aarsen. Bijeenkomst - Aquariumvere niging De Albino Zwaarddra ger houdt donderdag 17 no vember in restaurant Vijver hof haar maandelijkse leden bijeenkomst. Op deze avond zullen de resultaten van de on langs bij de leden gehouden advieskeuring uitvoerig wor den toegelicht. Doelstelling van deze activiteit was het op hoog peil brengen van de aquaria van de leden. Dit dan zowel op biologisch als op technisch oogpunt door middel van het aantonen van onder linge kwaliteitsverschillen. De bijeenkomst begint om 19.30 Bingo - Wijkvereniging De Straete houdt op zaterdag 19 november een bingo-avond in het wijkgebouw, aanvang 20.00 uur. Er worden in totaal zes ronden gespeeld. Na afloop kunnen de deelnemers nog in De Straete blijven voor een drankje en een praatje. De wijkvereniging heeft inmid dels de jaarvergadering ver schoven van 17 naar 23 no vember. Kaarting - Aan de kaarting in De Straete namen 69 personen deel. Het was de laatste van vier puntenkaartingen voor een trofee waarvan de uitslag was: 1. mevrouw Vermast, 2. R. Poppe, 3. J. Vermast, allen Sluiskil. Uitslag kaarting: 1. H. Prins, 2. mevrouw Vermast, beiden Sluiskil; 3. E. Buysse, Zandstraat; 4. mevrouw Com- piet, Sas van Gent; 5. R. Poppe, Sluiskil. De volgende kaarting is 4 december. Dit is tevens het begin van de volgende compe titie over zes kaartingen voor zes kleine trofeeën en en grote trofee, geschonken door de wijkvereniging De Straete. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Een deel van de Terneuzense binnenstad komt vanaf het begin van vol gende week helemaal over hoop te liggen. De dienst Openbare werken begint maandag 21 november in plan Vlooswijk met de aanleg van nieuwe rioolleidingen. In dit plan is ook de doortrekking van de Nieuwediepstraat naai de Schoolweg en de recon structie van de aansluiting van de Grenulaan op de Sche- pendijk opgenomen. De helt klus gaat bijna een jaaï in be slag nemen. Het Terneuzense gemeente bestuur verwacht dat er hier mee definitief een eind kom aan de waterlast waarmee d< bewoners regelmatig werder geconfronteerd. In verband met genoemdt werkzaamheden zullen d< straten in het plan gedurendt enige tijd moeten worden af gesloten voor alle verkeer. Te gelijkertijd worden in hetzelf de gebeid tijdelijke verkeers maatregelen van kracht zoda het verkeer zonder al te vee prpblemen de weg in de bin nenstad kan vinden. De Tholensstraat wordt he eerst 'opengemaakt'. Ver wacht wordt dat in die straa eind januari 1984 alles weei normaal is. Daarna komen d< andere straten aan de beurt. Van onze correspondent TERNEUZEN - Kamerkoor Vocalitas uit Terneuzen, dat dit najaar zijn eerste lustrum viert, geeft vrijdagavond 18 november een concert in de hervormde kerk van Biervliet. Het koor werd opgericht in 1978. Sindsdien heeft het een groot aantal optredens ver zorgd in Hengstdijk, Hulst, Terneuzen, Oostburg, IJzen- dijke, Aardenburg en Cad- zand. Het trad ook op in het En gelse Redhill, werkte mee aan een NCRV-tv-uitzending en trad solistisch op voor dezelfde omroep. Verder had het koor een aandeel in de grammo foonplaat die in de Grote Kerk werd opgenomen en was het enkele weken geleden voor de radio te beluisteren. Het koor heeft een omvangrijk reper toire van de middeleeuwen tot heden, zowel geestelijk als we reldlijk. Het concert in Biervliet vormt daarvan een afspiege ling. Men zingt dan motetten van Palestrina, Duruflé, Ho- milius en Fauré. Negro spiri tuals van Arie Karreman, koorliederen van Distier en Lau en een reeks wereldlijke werken zoals madrigalen van Farmer en Ravenscroft en chansons van Jannequin, Cer- ton en Attaignant. De bas Kees van Nieuwenhuizen zingt liederen van Schubert, Tsjaikowsky en Mozart en di rigent Arie Karreman speelt nog een nocturne van Chopin en een impromptu van Schu bert op de piano. Het concer Vjpprint om 1 4&S

de Stem | 1983 | | pagina 17