u problemen voor duivenclubs in grensstreek Kassier Leo Dekkers 'een man van de klok' Boete voor rijden door rode licht WATER GE NIEUW GSLES ETSEN ODZAKELIJK toefenaren VAN ZEELAND aanwerken. AXELSE BANKMAN IN DE VUT Clinge Heikant Koewacht Plaatselijk nieuws Lamswaarde Nieuw-Namen Ossenisse Sint-Jansteen Spui Terneuzen Westdorpe Zandberg Frank Cornelis aan de leiding Experimenteren Wintergasten Schietingen Al 2 n) O uur ïdereen die geïnte- spaalde deskundig- le afdeling, mevr. J. 71 )en op de 170-3456 elke maand nieken voor roepen mmer gratis toe ief(kaart) naar: nr 65. 6500 WC Nijmegen. WOENSDAG 16 NOVEMBER 1983 T22 PAGINA ZEELAND 2 >or meneer eel nieuwe bereidt hij ch van de :nsioen en is ld te erde sport- ;reidt u zich pensioen of nan? in het boekje t. Even de et gratis in 259,1000 AG Amsterdam skje "Straks met pensioen" loor dit blad, in samen - 5 Ideele Reclame (SIRE) Steeds meer melkers gaan naar België - FOTO WIM KOOYMAN De heer Dekkers, zich onderhoudend met een klant Van een onzer verslaggevers AXEL - Nog altijd stapt hij een kwartier voor kantoortijd binnen. Het moet niet. „Maar", vult hij zelf in, „ik wil klaar staan ai de eerste klant binnen komt". Het grijze pak in de plooi, de stropdas maakt al even correct de oversteek van boord naar broekband. Van een bankman wordt onberi spelijk gedrag verwacht. Leo Dekkers, kassier van de AMRO bank in Axel maakt niet de minste indruk dat hij die stelling ooit heeft willen ontkrachten. Leo, (60) staat aan de vooravond van zijn pen sioen. 30 November wordt in kleine kring een borrel ge dronken op zijn 37-jarig dienstverband, dan ver dwijnt hij in de anonimiteit. Tien jaar lang keek geldha- lend en brengend Axel tegen het rustige gezicht van Dek kers aan die veilig achter zijn glazen pantser tonnen geld verhandelde. Daarvoor werkte hij op de achter grond. „Voornamelijk assu rantie en boekhouding. Vroeger moest je alles doen". Het leven van Dekkers nam een ongelukkige wen ding toen zo'n tien jaar gele den de computer haar intre de in het bankwezen deed. Het was voor hem niet meer hij te houden. „Ik was dolblij toen ik de kans kreeg om kassier te worden. Die heb ik met beide handen aange nomen. Al die nieuwe ont wikkelingen waren voor een man van vijftig niet meer bij te benen. Zoveel hoofd- brekerij In zijn tweede leven voel de hij zich een stuk beter. „Een dankbaar werk", noemt hij het zelf. „Ik kwam nog meer dan vroeger in aanraking met mensen. Dat heb ik altijd plezierig ge vonden. De mentaliteit in deze streek vraagt ook om toegesproken te worden. Heel anders dan in de stad. Ik zal het baliewerk mis sen", weet hij nu al. Toch stopt hij er bewust vervroegd mee. „Ik heb er zoveel gezien die pas stopten als ze 65 waren. Een half jaar later lagen ze op het kerkhof. Dat heeft toch een rol gespeeld. Ik maak nu ook plaats voor een ander. Er zijn er zoveel die snakken naar een baantje". Hoewel het bankwezen over heel de lijn door de praktijken van de Slaven burg top toch wel in een kwaad daglicht kwam te staan heeft Dekkers daar (anders dan de ambtenaren nu) in zijn naaste omgeving nooit snerende opmerkingen over gehoord. „Dat is mis schien ook wel omdat je toch in een klein kantoor werkt. Met zwart geld hebben wij hier trouwens nooit iets te maken gehad. Er valt hier ook niets te ritselen. De con trole is zo scherp. Dan moet het wel heel gewiekst in el kaar zitten", oordeelt hij, verlegen. Liever praat hij helemaal niet over dat soort zaken. Dekkers begon zijn loop baan kort na de oorlog onder directeur Van Baal in het pand aan de Kerkstraat dat nu als restaurant floreert onder de naam D' Ouwe Bancke. In de oorlog was hij actief voor de distributie. „Het reizende circus. We moesten van plaats tot plaats om bonkaarten uit te delen", herinnert hij zich nog maar al te goed. In die periode leerde hij ook zijn latere werkgever directeur Van Baal kennen. 'De Amro' verhuisde in 1971 naar de Kerkdreef waar Dekkers enkele jaren later zijn ge liefde stek achter de kassa mocht innemen. Bejaardenbiljart - Vrijdag 18 november ontvangen de Clingse bejaarden voor de eer ste maal hun leeftijdgenoten Bit Sint-Jansteen in het ge meenschapscentrum Malper- teus. Daar zullen twee groe pen van acht biljarters de s'fijdop het groene laken aan binden en uitmaken wie het sterkste team op de been heeft Sebracht. De keu's worden ge bijt om 13 uur. Kampioenendag - Op zondag november wordt in café De ®telle Duif een kampioenen- ^S gehouden, waar naast de kampioenen van de vereni- i'ng ook de kring-kampioenen aanwezig zullen zijn. Boven- ■lfn zijn ook nog verscheidene jk'gische kampioenen erbij. 14 uur vindt de huldiging tets en een half uurtje later bagint een verkoop bij opbod 'an duiven en bonnen die door liefhebbers geschonken aJn. De gehele dag is er tevens gelegenheid om te tritsen voor °ider meer een konijn. "ajaardenschieting - Vandaag jjteensdag) wordt in zaal 't bleken in de Hellestraat een "Ueting voor bejaarden en pensioneerden gehouden, "'nvang 13.30 uur. Wy-fair - De muzikale fan- Mair, georganiseerd door de meer financiële armslag te hebben, is een groot succes ge worden. De vijftien stands, waarbij Rad van Avontuur, grabbelton, gaaibolling en het raden van de naam van een pop, kregen een flinke belang stelling te verwerken. De pop was overigens voor Jennifer Schuurman die raadde dat zij Joke heette. De Buitenland Band, die volksmuziek uit di verse landen speelde, oogstte een daverend succes. Daarbij vielen de wafels en pannekoe ken bij het publiek eveneens goed in de smaak. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub de 12e wedstrijd in de najaarscompetitie. Het was een draaiende mithcell met 12 paren. 1. dames Pau- wels-Van Cruyssen, 2. dames Goossen-Kint, 3. dames Smul- ders-Van Puyvelde, 4. mevr. Biesbroeck-dhr. Rademakers, 5. heren Joossen-Van Dam. CLINGE - Duivensportverenigingen in de Oost-Zeeuwsvlaamse grensplaatsen dreigen in de problemen te komen, omdat tal van mel kers met hun duiven de grens overgaan om in België mee te doen aan wedvluchten. Het gevolg is dat veel liefhebbers geen duiven meer inkorven en niet meer meedoen aan wed vluchten van de vereni ging waarvan ze lid zijn. En daarmee ondergraven heel wat leden de financiële positie van hun eigen club. De bestuurders van de dui vensportverenigingen zien de gang van zaken met lede ogen toe, maar kunnen er zelf wei nig tegen doen. In het weke lijks verschijnend blad van de Nederlandse Postduiven Or ganisatie (NPO) is er inmid dels wel op gewezen, dat leden van Nederlandse verenigingen niet aan wedvluchten in het buitenland mogen meedoen, tenzij die door de NPO zijn goedgekeurd. Een melker kan dus in feite niet zomaar zijn duiven voor allerlei wedstrijdjes over de grens inkorven. Wie dat wel doet loopt de kans door de NPO-uitgesloten te worden en geen ringen meer te krijgen. De vraag is echter wie zich met de controle gaat belasten. Bestuurders van een duiven- sociëteit vinden het erg moei lijk om te gaan optreden als controleur. De buitenlandse verenigin gen varen inmiddels wel bij deze ontwikkelingen. Want naast hun eigen leden krijgen ze bij iedere wedvlucht ook flink wat duiven van buiten landers. In kringen van dui venmelkers worden verschei- Vogelsucces - Vogelliefhebber Willy Goossens uit Nieuw-Na- men heeft op de vogeltentoon stelling in het Belgische Zelza- te weer kampioenstitels en ereprijzen in de wacht ge sleept. Voor deze tentoonstel ling waren 700 vogels ingezon- TERNEUZEN - De Hulstenaar W.B. stond gistermorgen in een reeds aangehouden zaak tegne hem, opnieuw voor kantonrech ter mr. H. de Mul. Verdachte zou 7 augustus van het vorig jaar met zijn personenauto door het rode licht zijn gereden bij de Abs- daalseweg te Hulst. Ook nu bleef hij hardnekkig ontken nen. „Er stond een auto voor de stopstreep en toen het licht op groen sprong ben ik direct achter deze auto doorgere den". Verder voerde hij aan dat vanaf de plaats waar de poli tieauto stond, zo'n 100 meter verderop, de inzittenden hier van niet konden zien of hij wel of niet door rood licht reed. De verbalisant, een wachtmeester van de rijkspolitie, die als ge tuige was opgeroepen, zei die avond een gerichte controle op het rode licht te houden en dat de afstand hooguit 40 meter was. Verkeersschout ing. J. Koppert eiste een geldboete van 130 gulden of drie dagen. dene oorzaken genoemd voor de leegloop van Nederlandse liefhebbers naar België. Aller eerst vinden heel wat melkers de Belgische wedstrijdpro gramma's interessanter dan het door de NPO-afdeling Zeeland opgestelde vluchtpro- gramma. Bepaalde vluchten liggen voor de duivenmelkers beter in de mars. „Het opstellen van een programma in samen spraak met de verenigingen zou waarschijnlijk beter tot zijn recht komen", stelt een bestuurslid. Andere oorzaken worden gezien in de goede koers van de gulden ten op zichte van de frank en de lage re prijs voor een pint in veel Belgische duivenlokalen. Wat de kosten van inleggeld be- j treft is er weinig verschil met I Nederland. Als het al meer is, dan wordt bij het behalen van een prijs ook weer meer uitbe taald. Ieder lid van een duivenver- eniging staat het vrij om al of niet mee te doen daan de vluchten van zijn club. De verschillende besturen voelen er niets voor om leden te dwingen tot deelname aan de eigen wedvluchten. „Wij doen gewoon een beroep op de lief hebbers hun vereniging te steunen door mee te doen aan de wedvluchten. Als de onwik- keling zo verder gaat, dat er steeds minder duiven worden ingekorfd bij de eigen socië teit, dan zou het voortbestaan van verschillende verenigin gen wel eens in gevaar kunnen komen". De kantonrechter kwam tot een uitspraak van 75 gulden of twee dagen. Schuldig zonder oplegging van straf hoorde J. de C. uit Hulst tegen zich uitspreken. Dat deel drie van het kente kenbewijs op 14 maart 1983 nog niet in zijn bezit was, kon hem niet als een verwijt wor den aangeduid. Hij had reeds 17 januari betaald daarvoor en dat bewijsstuk was voldoende. Ook P.E. uit Axel die in maart van dit jaar tweemaal was bekeurd om deel drie van het kentekenbewijs op zijn personenauto nog ontbrak, werd niet veroordeeld. E. kwam in geuren en kleuren vertellen wat er zo allemaal buiten 'zijn schuld mis was ge gaan en staafde dat met be wijsmateriaal. Zowel de ver keersschout als de kanton rechter waren die mening toe gedaan. Kaarting - in zaal De Herberg werd een kaarting gehouden, waaraan 86 personen deelna men. Uitslag: 1. G. Sponselee, Kloosterzande; 2. mevrouw Hiel, Terneuzen; 3. mevrouw Lucasse, Kloosterzande; 4. P. Boogaert, 5. O. Conciere, bei den Ossenisse. Duivenkampioenen - De post duivenvereniging De Zwaluw heeft de kampioenen van het afgelopen seizoen bekendge maakt. Oude duiven aange duid: Ed. van Goethem, jaar duiven aangeduid: R. Vermor- ken, jonge duiven aangeduid: C. van Helsland, navluchten oude duiven: A. Sturm en Zn., oude duiven onaangeduid: Ed. van Goethem, jaarduiven on aangeduid: L. van dorsselaer, jonge duiven onaangeduid: J. van Spaandonk, navluchten jonge duiven: R. d'Hooghe, as- duif jonge duiven: Ed. van Goethem, asduif jaarduiven: R. Vermorken, asduif jonge duiven: A. van Essen, generaal kampioen franse vluchten: Ed. van Goethem. Prijskaarting - Vrijdag 18 no vember houdt de Belangen groep Spui een grote prijs kaarting in buurthuis De Drie Gehughten. Gespeeld wordt bieden zonder roem en joke ren. De prijskaarting begint Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie kan men in lichtingen krijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: zwarte damesportemonnee, zwarte damesportemonnee met inhoud, bordeauxrode portemonnee met bonnen en tabletten, lichtbruine dames handschoen, labrador, zwar.e vogel, poes, gele kanarie, handdoek met sportschoenen en broekje, donkerblauw rib fluwelen jack met rood-witre sjaal, tennisracket, pop met blauw jurkje, boek Franse wijnen, oranje adresboekje, portofoon, 3 verzekerings plaatsjes bromfiets, hangertje Davidster, goudkleurig ket tinkje, gouden ring, 2 kof fertjes met grammofoonpla ten, 5 foto's, bankbiljet, 3 be taalcheques, paraplu, visfuik, benzinedop met 3 sleutels, rode bal, speelgoedtractor, verf- kwart, horloge, diverse sleu tels. Bejaarden bond - De bejaar- denbond krijgt het druk. Tijdens een gezellig samenzijn donderdag 1 december zijn Sint en zijn zwarte Pieten te gast bij de bejaarden van Westdorpe in zaal Concordia. Dinsdag 6 december staat de derde competitiemiddag op het programma. De gebruike lijke kerstviering is donder dag 22 december. Voetbal - De veteranen van RIA speelden een vriendsch- appelijke wedstrijd tegen de met 4-3. Doelpuntenmakers voor RIA waren: F. van den Abeele (2x), Jaap Lensen en Jac Wille. Zaterdag 26 novem ber spelen beide ploegen weer tegen elkaar. Kaarting - Het buurtcomité Zandberg start het nieuwe winterprogramma met een prijskaarting in zaal 't Karre- wiel zaterdag 19 november. Aanvang 19.30 uur. Van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - Na drie ron den voert Frank Corneiis van de organiserende vereniging 't Turp de stand aan in het jeugdbiljartkampioenschap vierde klas libre van het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen. Ondanks dat Cornelis met het hoogste gemiddelde aan de lei ding gaat, heeft hij nog ge duchte concurrentie voor de titel. De nummers twee, drie en vier, respectievelijk Henk Leeraert, Werner van de Cleemputte en Jean Paul de Kraker, staan eveneens in kansrijke positie. De stand na drie ronden is (res pectievelijk aantal matchpunten, moyenne en hoogste serie): 1. Frank Cornelis 6-2.14-11, 2. Henk Leeraert 6-1.75-9, 3. Werner van de Cleemputte 6-1.68-11, 4. Jean Paul de Kraker 6-1.61-11, 5. Guido Merckx 0-1.50-9, 6. Peter Martens 0-1.30-9, 7. Jürgen Koole 0-1.23-6, 8. ZONDER WATER houden wij het niet lang uit. Ons lichaam bestaat voor ongeveer 64 procent uit water. Grote verschillen zijn niet toegestaan: al bij een tekort van 3 pro cent krijgen we moei lijkheden. Waterreserves hebben we niet en daar het dagelijkse verlies rond de twee en een halve liter bedraagt (urine, zweet, uitwerpselen en vochtige uitademingslucht), dienen we eveneens per dag twee tot drie liter vocht aan te vullen. Dat krijgen we niet alleen door drinken, ook ons voed sel bevat veel water. Er zijn diersoorten die via hun voedsel hun hele waterbe hoefte dekken, met name een aantal insecten waaron der de kleermot. Ondanks het feit dat het beestje niets anders eet dan droog textiel, geraakt zijn waterbalans niet uit evenwicht. Bij de vertering van het voedsel komt langs scheikundige weg water vrij en dat benut hij. Dat gebeurt bij ons ook, maar we hebben er niet ge noeg aan. Dat is anders dan bij de kameelachtigen, ook dieren die een andere water huishouding hebben dan de andere zoogdieren. Zij kun nen niet zonder drinken, maar ze springen zeer zuinig met hun water om. Gedu rende de nacht daalt de li chaamstemperatuur tot rond de 34 graden Celcius. Wij doen dat niet, wij hand haven de temperatuur op 36,5 graad. Loopt die iets op dan gaan we transpireren. Een kameel of dromedaris niet. Die begint pas als de li chaamstemperatuur 40 gra den is. De dag is dus al een flink eind gevorderd eer ze met zweten beginnen en dat bespaart aardig wat. Daar enboven hebben ze nog an dere aanpassingen, maar die doen hier niet ter zake. Sommige vogels kunnen ook langere tijd leven van hun stofwisselingswater. Veel Australische parkieten, waaronder de grasparkiet, drinken de hele jaarlijkse droge tijd niet, domweg om dat er geen water is. Over gebracht naar onze streken zijn ze in staat de winter door te komen zonder drink water. Dat wil niet zeggen dat ze niet drinken, als ze er gelegenheid toe hebben, al licht wel, maar is het er niet, dan redden ze het ook wel. Dat geldt niet voor onze in heemse vogels: die hebben hun dagelijkse portie nodig en dat brengt ons meteen bij het probleem waar we de komende maanden voor staan: hoe helpen we de ge vederde bezoekers van onze tuin aan hun dagelijkse rantsoen? Zolang het niet vriest is dat geen punt natuurlijk, maar dan! Door zout of sui ker toe te voegen aan water krijg je een vriespuntdaling zeggen de natuurkundigen ofwel: het bevriest niet zo gauw. Maar ja, zout is zon der meer uit den boze na tuurlijk want dan wordt de dorst alleen nog maar erger. De vraag is of vogels van suikerwater ook niet een ex tra dorst krijgen. De meest elegante methode is het dus niet. De ingeneuze blik- en schotelcombinatie die in de vrieskou water vloeibaar houdt Angelo Wentzler uit Boschkapelle zit graag wat te experimenteren met zulke dingen en wat oorspronke lijk ontworpen was om tij dens afwezigheid de planten van water te voorzien, ge bruikt hij ook voor drenken van de vogels. In een blik van zo'n vier, vijf liter - hij haalde dat bij de slager - hangt hij tot op de bodem een 'katoen': in zijn geval een lange veter. Door het knipje in de bo venrand hangt de veter bui ten los van het blikje. In on geveer 50 uur is het blik leeggedrupt, opvangen in een schoteltje. Nu zegt u wellicht: allemaal goed en wel, maar als ik het scho teltje buiten zet heb ik het hele blik niet nodig! Ak koord, maar hoe als het vriest? Angelo plaatste zijn blik op een ander waarin een theelichtje. In dat laatste blik dienen wat openingen te zijn voor zuurstof toevoer. Een tweede lichtje onder het schoteltje houdt ook dat vorstvrij. Overigens kunt u met wat stenen ook een for nuisje maken natuurlijk. Maar u zult zelf ook nog wel wat moeten experimenteren, namelijk met de afstand tussen vlam en blik. Het wa ter mag niet gaan koken, in tegendeel, liefst maar net boven 0 graden dan is het al genoeg. Omdat de kans be staat dat het water in de ve ter bevriest deed Angelo ons nog een ander idee aan de hand: sla in de zijkant van het blik, zo laag mogelijk, met een spijker een gaatje. Prop daar een dicht opeen gedraaid plukje watten in of een stuk veter. Vogels gebruiken water niet alleen om te drinken, ze baden er ook graag in. Dat is bij vorst funest. Toch zijn ze niet zo snugger genoeg om het te laten en daarom moe ten we beletten dat ze de drinkbak gebruiken om er in te poedelen. Dat kan door er wat grote kiezelstenen in te leggen of een gaasje, zodat ze wel kunnen drinken maar niet baden. En, ofschoon dat nog even gaat durenu hoeft uw drinkwaterinstallatie in de zomer niet op te ruimen. Ook dan is water een uiste kend lokmiddel voor vogels. Ook insecten komen graag op vallend water af. Daar komen dan weer vogels op af, dus het een brengt het ander meer Overigens: voederen van vogels is nog lang niet nodig. Geef ze alle kans om de enorme produktie van za den, insecteneieren en -lar ven op te ruimen. Laat ze eerst hun eigen nuttige werk doen, voor u gaat helpen. Hoort u ook regelmatig in de tuin een zacht, miespe- rend geluid van een groepje vogels, maar krijgt u de beestjes zelf niet te zien? Negen van de tien zijn het goudhaantjes, onze kleinste inlandse vogeltjes. We heb ben de indruk dat er tijdens de trek, die nog steeds voort duurt, enorme aantallen ge passeerd zijn. Een deel ervan zal overi gens hier blijven. Ook sijsjes zie je veel eerder dan andere jaren bij onze huizen waar ze zich tegoed doen aan de zaadjes in elzeproppen. En zaterdag was goed te zien dat er ander weer in de lucht zat: er waren grote ver plaatsingen van kramsvo gels en de verwante lijster, de koperwiek, betrok zijn winterkwartier in tuinen, parken en plantsoenen. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 22 schutters: eerste hoge vogel: A. Verdurmen, Graauw; tweede hoge vogel: J. Mei; eerste zij vogel: A. Dobbelaar; tweede zij - vogel: A. Fassaert, allen Boschka pelle; grootste aantal (5): C. de Cauwer, Hulst. HULST - OZO-velden, 25 schut ters: hoge vogel: Th. Baart, Destel- berg; beide zij vogels: A. Dobbe laar, Boschkapelle; grootste aantal (6): F. de Bijn, De Klinge; W. Schelfhout, Zandberg en A. Leer aert, Graauw. HULST - Zaal W. Blommaert, 25 schutters: hoge en eerste zij vogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; tweede zij vogel: H. de Vos, Heikant; groot ste aantal (5): A. de Bliek, Hulst. HULST - Zaal W. Blommaert, 25 schutters: hoge vogel; J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel en grootste aantal (5): E. de Bakker, St.-Jansteen; tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen. KLOOSTERZANDE - Zaal De Hoogaars, 32 schutters: hoge en eerste zij vogel: Ronald Verschoten, Walsoorden; tweede zij vogel: E. Pica vet, Kloosterzande; grootste aantal (6): P. Pauwels en J. Par don, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal De Hoogaars, 42 schutters: Wip 1: ho ge en tweede zij vogel: J. Verscho ten, Kloosterzande; eerste zij vogel: Ronald Verschoten, Walsoorden; grootste aantal (4): F. van Kruys- sen, A. Crombeen en J. Leys, Kloosterzande. Wip 2: hoge vogel: P. Herman, Hengstdijk; eerste zij- vogel: P. Warrens, St.-Jansteen; tweede zij vogel: R. van Mieghem, Groenendijk; grootste aantal (3): T. Neve, P. de Kort en A. Andriessen, allen Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 34 schutters: hoge vogel: W. Groe- neweg, Koewacht; eerste zij vogel: r> tt, nrrVi TToilront t\*rpprl<=» 711- vogel: M. de Schutter, Moerbeke; grootste aantal (4): R. Baert, Koe wacht en C. van Gassen, Hulst. KOEWACHT - Zaal R. van der Steen, 43 schutters: hoge vogel: E. de Mol, Moer beke; eerste zij vogel: L. Ringoot, St.-Pauwels; tweede zij vogel F. Martens, Nieuwddorp; grootste aantal (5): P. Martens, Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal G. van Rumste, 34 schut ters: hoge vogel: G. Deijaert, St.- Gilles; eerste zij vogel: Th. de Calu- wé; tweede zij vogel: G. van Dam me, beiden Koewacht; grootste aantal (5): P. van Remoortere, St.- Jansteen. KOEWACHT - Zaal G. van Rum ste, 33 schutters: hoge en eerste zij- vogel: F. Cappaert, Stekene; twee de zij vogel: G. Dullaert, Stekene; grootste aantal (4): C. van Gassen, Hulst. KOEWACHT - Zaal J. de Kind. 27 schutters: hoge vogel: R. Ongenae, Koewacht; eerste zij vogel: J. de Beul, St.-Jansteen; tweede zij vo gel: P. van Goethem, Koewacht; grootste aantal (7)H. van Kerkho ven, Heikant. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal G. van Rumste, 35 schut ters: hoge en eerste zij vogel: J. Vermeire; tweede zij vogel: Th. de Caluwé; grootste aantal (5): E. Baert, allen Koewacht. LAMSWAARDE - Bejaarden- schieting, zaal De Sport, 27 schut ters: hoge vogel: L. van Leuven, Vogelwaarde; eerste zij vogel: B. de Bruycker, Kloosterzande; tweede zij vogel: D. de Guytenaer, Vogel waarde; grootste aantal (8): P. Vonk, Vogelwaarde; vliegende vo gel: W. Kuyper, Terneuzen. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 47 schutters: Wip 1: hoge vogel: A. Verdurmen, Graauw; eerste zij vogel: P. van Lokeren, St.-Gilles; tweede zij vo gel: B. Visser, Bosdchkapelle; crrnoVtn lonlnl 'K\ T - Cl Gilles. Wip 2: hoge vogel: A. Ver durmen, Graauw; eerste zij vogel: R. Herwegh, Heikant; tweede zij - vogel: Th. Asselman, Kloosterzan de; grootste aantal (3): Th. Boone, Lamswaarde. SINT-JANSTEEN - Café De Snor, 20 schutters. Hoge vogel A. Dobbelaer, Vogelwaarde, eerste zij vogel: J. van Kerkho ven, Sint-Jansteen, tweede zij vogel: F. Trappeniers, Moerbeke, meeste kleine vo gels (6 stuks): G. Herrewegh, Hulst. SINT-JANSTEEN - Café De Kroon, societteit Groot Hulst, 43 schutters. Hoge vogel: Fr. Reunis, Sint-Jansteen, eerste zij vogel; G. van Esbroeck, Westdorpe, tweede zij vogel: L. van Waesberghe, Heikant, meeste kleine vogels (4 stuks): H. Ongena, Koewacht. De kampwedstrijd om een beker werd gewonnen door Jac. de Witte, Heikant. ZUIDDORPE - Zaal De herberg, 37 schutters: hoge en tweede zij vo gel: E. Jansen; eerste zij vogel: F. Trappeniers, beiden Moerbeke; grootste aantal (6): L. van Kerkho ven, Heikant. ZUIDDORPE - Staande wippen, St.-Sebastiaan, 103 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: P. de Waal, Kloosterzande; tweede hoge vogel: M. Suy, Zuiddorpe; eerste zij vogel: J. Bruggeman, Averzele; tweede zij vogel P. Piessens, Zwijndrechtr derde zij vogel: J. Vervaert, Kem- zeke; vierde zij vogel: G. Samijn, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoge vo gel; P. Baart, Kalloo; tweede hoge. vogel: J. Marien, Putte; eerste zij- vogel: J. de Smet, Axel; tweede zij- vogel: J. Vervaert, Kemzeke; derde zij vogel: A. de Mey, Zuiddorpe; vierde zij vogel: W. Scheele, Aar-

de Stem | 1983 | | pagina 15