Corn Boys speelt gelijk Vlissingen heeft moeite met Axel Misstap van Terhole: 2- Spui-formatie krijgt slaag Krappe winst Heinkenszand Agressi NS-ers Beslissend duel met Caesar nodig: 2-2 Succes Groede VEERT li Terneuzen te sterk voor DIVO schade Pr en vuildiei Merijntje Arnemuiden baas over Serooskerke Jong Ambon winnaar inhaalduel Optimi MAANDAG 14 NOVEMBER 191 EVO: blijv< Drie kinderen gedood I door brand Vervoersbond wil voorlopig geen stc Van ome r sportmedewerker TERNEUZEN - Noorman nen heeft zijn koppositie weer wat verstevigd in de eerste klas afdeling van het zondagvoetbal. Dat team won op eigen veld met 2-1 van Graauw en zag het op de tweede plaats staande Corn Boys in de topper te gen Oostburg niet verder komen dan een 1-1-gelijk spel. Koewacht schuift door de 0-1-winst op Sluis op naar de tweede plaats. Pa trijzen-Domburg eindigde 0-1 en diezelfde uitslag viel te noteren bij Volhar- ding-HuIsterloo. Robur- Zeeland Sport werd 1-1. CORN BOVS-OOSTBURG 1-1 - Voor rust een beter Corn Boys, dat verdiend met voorsprong mocht gaan rus- ten. Na een goed opgezette aanval had Eric Klasen de Sasse ploeg op 1-0 gekopt, maar hij moest na die actie wel geblesseerd uitvallen. Na rust een gelijk opgaand spelbeeld. Oostburg kwam op gelijke hoogte toen uit een scrimmage Willy de We ver scoorde. VOLHARDING-HUL- STERLOO 0-1 - De 37-jarige Volharding-speler Willy Verbeek nam na 22 jaar in het eerste elftal te hebben gespeeld, afscheid tijdens dit duel. Dat afscheid kon niet gevierd worden met een ze ge. Al na tien minuten was Hulsterloo na een verdedi- gingsfout bij Volharding via Ed de Nijs op voorsprong ge komen. Na rust drong de thuisploeg nog fel aan om op gelijke hoogte te komen, maar de verschillende sco ringskansen die zich voor deden werden niet benut. NOORMANNEN-GRAAU W 2-1 - Een dik verdiende zege voor Noormannen, dat veel gevaarlijker was en le gio kansen kreeg. In de eer ste helft bleven die nog on benut, maar na de pauze liep Noormannen uit naar een 2-0-voorsprong door goals van Evert Wisse, waarvan de tweede uit een strafschop. Ondanks de superioriteit van 'Noormannen werd het kort voor tijd nog spannend toen Eric de Block uit een vrije trap scoorde. Noor mannen gaf de winst niet meer uit handen. PATRIJZEN-DOMBURG 0-1 - In de eerste helft was Domburg de betere en ge vaarlijkste ploeg. Maar juist in die periode kon Domburg niet scoren. Na rust, toen Patrijzen de boventoon voerde wel. Na een kwartier was het Tonny van Iersel die het doelpunt voor Domburg scoorde. Daarna drong Pa trijzen sterk aan, er deden zich kansen voor, maar de weg naar het net werd niet gevonden. ROBUR-ZEELAND SPORT 1-1 - Ondanks fraaie kansen voor Kooimans en Oostdijk voor Robur in de eerste helft, was het Zeeland Sport dat met voorsprong kon gaan rusten door een treffer van Herbert Sepers. Na de pauze een sterk pressie uit oefenend Robur, dat in de 80e minuut gelijk kwam toen Umberto Girones op aangeven van Ad Govers scoorde. SLUIS-KOEWACHT 0-1 - Een gelijk spel had de ver houdingen beter weergege ven. Zowel in de eerste als tweede helft hielden de ploegenelkaar in en werd de wedstrijd gekenmerkt door veel middenveldspel. Hal verwege de tweede helft was het Koewacht, dat de weg naar het net wist te vinden. Luc Rombaut scoorde de winnende goal. Stand: Noormannen 9-14, Koewacht 10-13, Corn Boys 10-13, Hulsterloo 10-11, Oostburg 9-10, Robur 10-10, Zeeland Sport 10-10, Graauw 10-9, Domburg 9-8, Patrijzen 10-7, Sluis 9-6, Volharding 10-5. Breskens knokt uitstekend terug Door Rinus Verberkmoes BRESKENS - Breskens blijft in het beker voetbal bewondering oogsten. In eigen huis leek het door hoofdklasser Caesar uit de strijd geworpen te worden toen het met 2-0 achter kwam te staan. Vanuit deze schier onmogelijke positie gooide het alle schroom van zich af en vocht voor wat het waard was. Deze vechtlust werd be loond met een gelijk spel waardoor er een extra wed strijd nodig is om uit te maken wie overgaat naar de volgende ronde. De bekerdroom van Bres kens leek snel voorbij. Amper zeven minuten na de aftrap was het Robbie Faes die onge lukkig de bal beroerde waar door hij zijn eigen doelman Gruben passeerde. Een dom per voor de mannen van trai ner Piet de Winde die met na me achterin angstig speelden. Hiervan maakten de gasten dankbaar gebruik om door snel te storen de Breskens-op- bouw vroegtijdig ontregelden. Aanvankelijk met succes, maar zonder doelpunten. Toch was Caesar dicht bij een twee de treffer. Dit gebeurde nadat Bram van de Broeke het reac tievermogen van de Limburg se doelman Kempeners al eens op de proef had gesteld. Het was deze doelman die met een verre uittrap zijn kleine, maar razendsnelle spits Linders lanceerde. Gru ben zag het gevaar, kwam uit maar moest de lob van de Cae sar-spits over zich heen laten gaan. Gelukkig voor al wat Breskens was verdween het leer over het doel. Daarna viel de beste kans eveneens voor het Breskens-doel. De dirigent en aanvoerder in het Caesar team ontfutselde de overigens goed spelende Robby de Muynck de bal om vevolgens deze panklaar te leggen voor zijn spits. Breskens-voorstop per Jan Lobel doorzag het ge vaar en kon nog net op tijd zijn voet tegen de leren knik ker zetten om het gevaar te keren. Twaalf minuten in de twee de helft leek Breskens defini tief geklopt. Een korte hoek schop tussen Pintore en Cos- tongs werd door laatstge noemde omgezet in een strak ke voorzet. Deze werd door Linders van richting veran derd waardoor de bal vervol gens buiten bereik van Gru ben in het Breskens-doel be landde, 0-2. Vanaf dat moment gooide Breskens alle schroom van zich af en zette een offen sief in. Lang duurde het niet voordat het daarvoor werd be loond. Rudie Snouwaert, de beste man in de Breskens- ploeg, was het die een voorzet van Robbie de Muynck, die door de Caesar-defensie ver keerd werd beoordeeld, om zette in een doelpunt. Voor de Bressiaanders kon het daarna eigenlijk niet meer stuk. Camiel van Rattingen kwam Kodde vervangen en Willem van de Broeke mocht de plaats van Milco van der Hooft in gaan nemen. Met de twee neven Van de Broeke vooraan, was de 'luchtmacht' bij Breskens op volle oorlogs sterkte. En niet voor niets. De sensatie viel in de voorlaatste minuut nadat Caesar de sco- ringsmogelijkheden die het Spelmoment uit de boeiende bekerwedstrijd Breskens-Caesar. Een van de gevaarlijke Caesar-spitsen schiet hier op het Breskens-doel. In witte shirts de Zeeuwsch-Vlaamse equipe. - fotowimkooyman kreeg onbenut had gelaten. Weer was het Snouwaert die een groot aandeel had in de aansluitende treffer. Hij was het die de voorzet losliet die door Bram van de Broeke bin nen werd gekopt en die er voor zorgde dat Breskens 30 no vember in Beek aan mag tre den voor de replay. Daarmee kwam de wens van Breskens- voorzitter Vermeire niet tot uiting. „Als het beslist moet worden, dan maar hier", stelde hij voor het treffen. Trainer Piet de Winde dacht daar an ders over. „Ik ben blij dat we het gered hebben. Een 2-0- achterstand wegwerken is grote klasse. In beek zien we wel weer verder", zei hij dol gelukkig. OPSTELLINGEN: Breskens: Rob Gruben, Tonnie van Voren, Robbie Faes, Jan Lobel, Ronnie de Ruysscher, Rudy Snouwaert, Rob bie de Muynck, Adrie Kodde, Jo- han van Leeuwen, Bram van de Broeke, Milcv van der Hooft. Ca miel van Rattingen en Willem van de Broeke speelden de laatste vijf tien minuten. Caesar: Eddy Kem peners, Franco Pintore, Jonkie Franciscus, Ties van Muiken, Eddy Smeets, Joop Titaley, Ruud Con- stongs, Marcel Loosveld, Jack Lin ders en Arno Dirkx. Vic Hermans en Willy Kousemaker vielen in de tweede helft in. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Arnemuiden had het afgelopen zaterdag op eigen veld in de bekerwed strijd tegen Serooskerke knap lastig. Dat de 3-1-uitslag an ders doet vermoeden, heeft Se rooskerke eigenlijk aan zich zelf te wijten. De derdeklas sers kregen zeker in de eerste helft, toen de Arnemuidenaren bar slecht presteerden, legio kansen. De afwerking liet echter te wensen over en zo kon het gbeeuren dat de thuisploeg toch met een 1-0-voorsprong de rust inging. Lieven van Belzen schoot Arnemuiden na een half uur tegen de verhou ding in aan de leiding. Na de thee wilde Serooskerke de za ken rechtzetten en ging in het offensief. De tweedeklassers kregen daardoor vooraan ruimte en al vrij snel werd één van de counters door Ad Poortvliet goed afgerond: 2-0. Hans Adriaansen bracht Se rooskerke daarna op 2-1, maar met nog een kwartier te gaan besliste opnieuw Ad Poortvliet de wedstrijd in het voordeel van Arnemuiden door 3-1 te scoren. Van onze sportmedewerker MIDDELBURG - In de derde klas D werd de inhaalwed strijd Jong Ambon-Steenber- gen gespeeld. De Middelburg se formatie bewees zichzelf en koploper Zierikzee een goede dienst door met 1-0 te winnen. Een doelpunt door Peter Te- lussa gescoord vlak voor rust. In de tweede helft een sterk aandringend Steenbergen, maar de Jong Ambon-verde- diging hield vaak met kunst en vliegwerk tot het einde stand. Van onze sportmedewerker AXEL - Axel heeft gister middag met opgeheven hoofd het sportpark mogen verlaten na het krappe 1-2- verlies tegen tweedeklasser Vlissingen. Slechts tijdens schaarse momenten kwam het verschil van twee klas sen naar voren. Dat was vooral in de openingsfase en tijdens enkele flitsen na rust. Voor het overige kon Axel knap tegenstand bie den en wist Vlissingen nau welijks gevaarlijk te wor den in deze bekerstrijd. Wel in de openingsfase. Na tien minuten voetbal had Vlissingen al een drietal ge vaarlijke acties voor het doel van Tonnie Gommers getoverd. Vooral in de acht ste minuut kroop Axel door het bekende oog van de naald toen Taco van de Vel de tegen de paal schoot en die inzet heel koelbloedig door Marlon van der Goes van de lijn gehaald werd. Daarna kon Vlissingen wel een licht veldoverwicht creëren, voetbalde goed sa men tot aan het Axelse zes tienmetergebied, maar miste dan het vernuft om tot ge vaarlijke acties te komen. Axel, met drie spitsen, moest het meer hebben van de counter. Die mogelijkhe den kwamen er wel, maar ook bij die ploeg ontbrak de precisie en vaak de man kracht, doordat de midden velders niet tijdig aan kon den sluiten om Vlissingen voor problemen te plaatsen. In de laatste minuut van die eerste helft kreeg Vlissingen pas weer een opgelegde doelkans. De geheel vrij staande Huib Meerman kop te in ideale positie ver naast. Ook de beginperiode na rust werd door Vlissingen opgeëist. Die ploeg drukte, maar zag op dat moment Axel bijna op voorsprong komen. Een uitval werd door Mels Verhelst besloten me een schot waarmee Vlis- singen-doelman Hans de Roover handen vol werk had. Hij kreeg de bal net on der controle en het was Fon- ny Verstraeten die nog eens mocht proberen Axel aan de leiding te helpen. De inzet van Verstraeten was te zacht, maar door paniekerig grabbelen van Hans de Roo ver leek de bal nog over de doellijn te gaan. In laatste instantie kon diezelfde De Roover redding brengen. Spelmoment uit de bekerwedstrijd Axel-Vlissingen. Een dieptepass van een Vlissingen-speler verrast hier de Axelse defensie (rechts). - foto wim kooyman imisme Dat was tot dan toe de beste kans voor Axel. Het optimisme laaide daardoor iets op, maar luwde net zo snel weg toen luttele minu ten na die kans Vlissingen op voorsprong kwam. Slecht wegwerken in de Axel-de fensie was debet aan dat doelpunt. Frans Schaap on derschepte de bal en kon al leen op doelman Gommers afgaan. Met een beheerste schuiver bracht Schaap Vlissingen aan de positieve kant van de score. Nog geen tien minuten la ter zou diezelfde speler 0-2 laten noteren. Een ingestu deerde vrije trap - een lob van Huib Meerman - kwam bij Schaap terecht, die na eerst ingeschoten te hebben de terugkaatsende bal kop pend achter doelman Gom mers werkte. Vlissingen leek in een zetel naar het laatste fluitsignaal te gaan. Axel wekte een berustende indruk en Vlissingen hoefde met die 0-2-voorsprong niet zo nodig meer. Toch werd het nog span nend in de slotminuten. In een rommelige situatie, de bal bleef tussen een wirwar van spelers hangen, kon Fonny Verstraeten profite ren en Axel op 1-2 brengen. Nu greep de paniek wel om zich heen bij Vlissingen en vooral laatste man Jaap Meerman werkte, om de Axel-aanvallen te onder breken, de bal regelmatig met een wilde trap over de zijlijn. Het slotoffensief van Axel kon toch niet meer de gelijkmaker op het bord brengen. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de tweede klas B van het zondaJ afdelingsvoetbal eindigde het topduel tussen ZeelaJ dia en Walcheren in een 1-1-gelijk spel. Terhole mistel Terneuzen de boot om hiervan te profiteren en verloor met 2-0. Hansweerts Boys blijft aan de kop meedraaien en versloeg Sluiskil 3 overtuigend met 0-6. SDO 2-SCHOONDIJKE 1-0 - Een gelijk opgaande wedstrijd met af en toe leuk voetbal van beide teams. Vooral verdedi gend klopte het bij beide elf tallen. Een kwartier voor tijd mocht SDO 2 een vrije trap nemen. Daarmee belastte zich Jo Maas en hieruit wist Piet van Troost met een kopbal te scoren. SLUISKIL 3-HANSWEERT- SE BOYS 0-6 - Een energiek spelend Hansweertse Boys kwam al na acht minuten op voorsprong door een doelpunt van De Vries. De gasten kre gen de beste kansen maark bleef tot de rust 0-1. In tweede helft voerden Louts Kraayenbrinck (2x), Jos M Marcel Kraayenbrinck enjJ co Dorrepaal de score 0-6. TERNEUZEN 3-TERH0[| 2-0 - Een lelijke misstapt Terhole, dat weliswaar j_ enkele geblesseerde spelers] kampen had, maar toch voetbalde. De Terneuzenses serves pakten de zaken ent gieker aan. Het bleef langL In de twintigste minuut vana tweede helft profiteerde t;l de Kant van de foutieve teruj speelbal in de Terhole-defJ sie en liet 1-0 aantekent Toen een kwartier voor t Glans er 2-0 van maakte, t-J Terhole definitief verloren Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de tweede klas van het zaterdagvoetbal in de afdeling lukte het de bei de Zeeuwsch-Vlaamse clubs weer niet om een punt aan hun totaal toe te voegen. Hekkesluiter Spui verloor op eigen veld met 1-3 van Dauwendaele en Cadzand kreeg eveneens met 3-1 klop van Rillandia. SPUI-DAUWENDAELE 1-3 - Al vrij vroeg kwamen de be zoekers door Colijn op 0-1. Een tegenslag voor de jonge Spui- ploeg, die mentaal nog niet sterk genoeg is dit te verwer ken. Na rust den sterker Spui. Dat resulteerde in de tiende minuut in een goal, gescoord door Charlie Meijer. Spui bleef het initiatief naar zich toe trekken. Twee fouten in de verdediging in het laatste kwartier werden door wendaele met evenzoveel treil fers afgestraft. Wijnandsnai ze allebei voor zijn rekeninj 1-3. RILLANDIA-CADZAND I- - Een goede en snelle m strijd waarin Rillandia hoge tempo het langst konw!| houden. Rillandia's beste Ier Wim Moerland had eerste saucces en scoorde Door een fraai doelpunt yj Piet Vercauteren kwam Cat zand op gelijke hoogte. N< voor- rust werd het 2-1 t( Peter Moerland uit een wij trap met een bekeken lobje i Cadzand-doelman verschilt te. Na rust had Cadzand 1 beste kansen op de gelijkmi ker en Rillandia moest ten, Toen tien minuten voor 1* einde Jan Minnaard met kopbal de stand naar 3-1 till was de strijd beslist. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de tweede klas van het zondagafdelings- voetbal won koploper SDO met 0-2 van Renesse. De Zuid- Bevelandse derby tussen Heinkenszand en Kwaden- damme eindigde in een 2-1-ze- ge voor Heinkenszand, dat daarmee gelijke tred houdt met de ploeg uit Lamswaarde, maar één wedstrijd minder speelde tot nu toe. Ook Ouwerkerk handhaaf de zich in de kopgroep. Het won met 6-0 van Dreischor. RENESSE-SDO 0-2 - Hekke sluiter Renesse heeft het leider SDO moeilijk gemaakt. Pas tien minuten voor het einde kwamen de mannen uit Lams waarde op 0-1 door een doel punt van John de Rijk. Drie minuten later werd het 0-2 door Harold Acke. HEINKENSZAND-KWA DENDAMME 2-1 - Een ecM streekderby waarin felle disj werden uitgevochten en boekingen werden genotetri Leo Boonman bracht Heit kenszand op 1-0, waarmee de rust aanbrak. Direct nat hervatting was het Joh® Traas die de thuisclub 2-0 schoot. Kees Franse reit een kwartier voor tijd v® Kwadendamme alsnog de eer Van onze sportmedewerker IJZENDIJKE - In de derde klas B van het zondagafde- lingsvoetbal heeft een counte rend Groede in de tweede helft tegen IJzendijke 2 een 0-2- overwinning kunnen behalen. De thuisclub had het beste van het spel, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Driekwart van de wedstrijd speelde de strijd zich af op de Groede-helft. Twee uitvallen leverden Groede evenzoveel treffers op. Het werd 0-1 door Sjaak van der Hooft ongeveer halverwege de tweede helft. Tien minuten later bracht Jan van Belois de stand op 0-2. Van onze sportmedeutetki' TERNEUZEN - TerneuzenS kert verder. In eigen tj werd het Dinteloordse met 1-0 verslagen. In deeei» helft ontliepen de ploegen® kaar niet veel in kracht" spelbeeld was wisselend weinig echte doelkansen die er waren dan grepen beide goalies bekwaam in Na rust een beter Ter» zen, dat steeds meer Pr®j begon uit te oefenen. Er d» zich kansen voor, maar de' werking liet te wensen De DIVO-doelman had zijn aandeel in door rege» tig knap op te treden en die niet ingrijpen dan W® ruimte naast de dó^lnW®1*' gezocht bij Terneuzen-s® ten. Toen iedereen dacht' verlenging forceerde Te® zen de beslissing. Een s® van Jan Huisman, dat leek te gaan, kon nog rne' uiterste krachtsinspanning, rug voor de doelmond bracht worden, waar die# Jan Huisman gereed ston» het karwei af te maken. waaraan u vindt, dat e| advertentie voor geplast! „Kie'ntje'' dan beslist In D«' advertentie gelezen w| SVnm-lezers en lezeressf onze ,,Kletnt|es"-riibdeke tienduizenden! 123ste jaargang Van onze redactie bini| PEN HAAG - De stakings- i pes van ambtenaren en tren bjj de PTT, de NS en de gen nigingsdiensten mogelijk bl| aanrichten, die op jaarbasis miljoenen guldens of nog mei Deze verwachting heeft cl dag uitgesproken. De EVO isj van 42.000 ondernemingen dij van hun goederen grotende<r gen. Er zijn 300 bedrijfstakH industrie en agrarische sectcj1 Van een onzer t BREDA/DELFT - postorderbedrijf Wehl 435 van de 1.130 werl ting aangevraagd. Het bedrijf dat voorna vangt en uitvoert is door de posterijen in grote prol De staking betekent voor de gezamenlijke postorderbedrij ven in Nederland een inkom-l I stenderving van' 40 miljoen^ gulden per week. Behalve Wehkamp gaan| ook andere postorderbedrij- UTRECHT (ANP) - Een gru- I welijk snel om zich heen grij pende brand heeft gistermor gen in Utrecht het leven ge kost aan drie kinderen, eenl driejarig tweeling en een| kindje van anderhalf jaar. De vader van de kinderen is I in zeer ernstige toestand opge-1 nomen in het academisch zie-l kenhuis. De moeder bracht inl de tijd, dat de brand woedde (een flink kwartier) twee kin- I deren naar de kleuterschool. 1 Twee mensen van de reini gingsdienst hebben samen met I een onbekende nog geprobeerd I de woning binnen te dringen, I maar de enorme hitte verhin- I derde dat. Even later heeft de politie geprobeerd via de voor- deur naar binnen te gaan, maar omdat de vader daar achter lag, lukte dat ook niet. Van een onzer vei UTRECHT/BREDA - Niet| verliezen hun geduld als •het stiptheids- of staking sten. Ook de mensen bij die dien- aten die steeds meer en indrin gender verwijten te slikken Krijgen gaan 'over de rooie'. hat is de ervaring bij de Ne derlandse Spoorwegen. Oe NS heeft gisteren werk- Wl'ligen ingezet om de trei nenloop te garanderen. Daar door liep een aangekondigde stakingsactie 'n Zwolle en om- geving gistermorgen in het nonderd. Als gevolg daarvan leeft de Vervoersbond FNV K'jn leden in het NS-rayon Arnhem afgelopen nacht ge vraagd de staking die daar °or vanmorgen gepland is in heroverweging te nemen. De ond wil vandaag en mis- ohien ook woensdag geen sta- 'igsacties om zich te kunnen Last Post order

de Stem | 1983 | | pagina 16