De tuin van Blok 'Inschattingen van realiseringskansen' De 'kloof' van Van der Scheur In deze Gids* 95 borrels in een dozijn Acties goed voor milieu Nessie werft abonnees Verenigingen Sas leggen aantal nieuwe contacten -ZATERDAG 12 NOVEMBER 1983 B10T1M VAN ZEELAND TAAL VAN AMBTENAREN: Niet roken niet verteren Plaatselijk nieuws Sas van Gent St.-Jansteen Draaibrug Zwemclub Hulst houdt recreatieve meerkamp r.k. kerkdiensten P.C. Kerkdiensten TATËRDAG 12 NOVE Een wijnkelder Oesters, speen' langoustines op reerug, een co< Gedisciplinee directeur die in 19< in België was. Wa Een eerstekl vijfsterrenhotel? Spermalie opleiding sinsti Vlaamse (en Ned geschoold tot vakl - hetere - hotel T6 PAGINA ZEELAND s 'AFSTOTEN BRAAKMAN het aantrekkelijkst' las u. deze week in onze krant. We zijn zo arrogant te veron derstellen dat dat duidelijke taal is, althans voor een kop boven een kranteartikel. Veel lezers vragen zich dikwijls af waar we derge lijke berichten vandaan ha len. In dit geval was dat nogal duidelijk. Op ons bu reau lag een vijftien pagi na's tellend voorstel van het dagelijks bestuur aan het al-' gemeen bestuur van het re- creratieschap Braakman. Maar als u denkt dat bo vengenoemde conclusie zo maar eventjes uit die pa pierwinkel viel te trekken, vergist u zich. Als ambtena ren bedoelen dat de gemeen ten Sas van Gent en Terneu- zen tot in lengte van jaren grote verliezen van de Braakman zullen moeten bijpassen, en dat particulie ren het veel beter zouden doen, dan zeggen ze dat zo: 'Indien nu binnen de door u gestelde termijn van zes maanden (na 31 augustus. 1983; is derhalve voor 29 fe bruari 1984) tot een structu rele oplossing voor de on derhavige problematiek wil worden gekomen -en wij hechten eraan om aan deze termijn vast te houden on der meer omdat de huidige situatie noch voor het perso neel van het schap, noch voor de betrokken advi seurs, veel langer mag du ren- achten wij het gezien onze hierboven weergege ven inschattingen van de realiseringskansen van meergenoemde hoofddoel - EEN CAFE zonder bier is erg. Maar een café waar in niet genoeg glazen zijn om het gerstenat in te doen is doorgaans een ramp. De waard van de IJzendijkse tapperij de Gouden Poort (een vrije vertaling van La Porte d'Or zoals de kroeg te boek staat) stond onlangs met het schaamrood op de kaken toen een horde dorstige wandelaars, na het krieken van de dag, zijn etablissement een bezoek bracht. 95 Beernemse (B) Moe dige Wandelaars wilden alvorens ze met hun wandel vrienden uit IJ- zendijke aan een ver- broederingstocht van 46 kilometer begonnen een hartversterkertje inne men. „95 ouwe klare", klonk de bestelling. De waard, die een dergelijke bestelling zelfs nog niet van zijn beste klant had gehoord, had echter maar twaalf jeneverglaasjes in huis. Belgen begrijpen zoiets en toonden zich bereid per toerbeurt het glas te heffen. Aldus geschiedde. De kwaliteit van de bor rel was kennelijk zo goed dat de WSV Beernem be sloten heeft volgend jaar opnieuw De Gouden Poort aan te doen. „Maar dan elk een glas hé, zul le". De waard heeft het in zijn oren geknoopt. Hij is inmiddels in het dorp ge signaleerd met dozen vol jeneverglazen. stelling, aanbevelenswaar dig om verder onderzoek naar de oplossing voorals nog te concentreren op de naar onze mening meest reële mogelijkheid, te weten mogelijkheid 3: privatise ring'. Dat was dus één zin! ALS VOLGENDE week, of een x aantal dagen later, de ambtenarenacties worden beëindigd en de korting van 3% op de ambtenarensala rissen en sociale uitkeringen gewoon doorgaat, is er toch een positief punt, en dat is de 'winst' voor het milieu. Het Zeeuwse WD-ka- merlid Jan te Veldhuis heeft het gisteravond in hotel Mondragon in Zierikzee an ders verteld. Naast vele an dere nadelen van de acties, die iedereen zelf kan invul len, noemde hij 'het illegaal dumpen van afval ten ge volge van het niet ophalen van huisvuil (dus: milieu schade)'. Te Veldhuis hebben we niet zo intensief gevolgd dat we pretenderen al zijn pu blieke uitspraken precies te hebben genoteerd, maar be kend is toch wel dat een zui- veringsinstallatietje meer of minder in Zeeuwsch-Vlaan deren, een milieuvergun- ninkje meer of minder en een flinke slok zoet water extra in het unieke zoutwa termilieu in de Oosterschel- de, hem niet overdreven veel nachtrust kosten; een eigen schap overigens die Te Veld huis deelt met tal van WD- vertegenwoordigers, minis ter Winsemius misschien uitgezonderd. Hoe dan ook: wat Te Veldhuis als milieuschade ziet, is misschien wel het eerste begin van een ruimer milieubewustzijn bij een prominent WD'er, die daarover tot nu toe andere gedachten heeft geventi leerd. En dat blijft toch een winstpuntje; die zakken worden nog wel opgehaald. ZELFS IN de komkommer tijd bleef-ie onder water, maar nu is het monster van Loch Ness toch weer opge doken. Niet in de The Sun of Daily Mirror maar op de ad vertentiepagina van een Belgisch ochtendblad. 'Nes sie' fungeert doorgaans als publiekstrekker voor de Schotse Hooglanden maar! heeft er een taak bij gekre gen. De uit z'n voegen gegroei de paling moet de Belgische lezer attent maken op het bestaan van de vooral in Gentse kringen gelezen krant. „De krant die hier ge boren en getogen is en hartstochtelijk meeleeft met het wel en wee van de Vlaanderaars uit Oost en West", aldus het bijschrijft. Een Belgisch ochtendblad met een Schots monster. Als ze net zo vaak met nieuws op de proppen komen als Nessie zijn kop boven water steekt, vrezen we het ergste voor de nu nog 'grootste krant in beide Vlaanders'. WILLEM BLOK, haven schapsdirecteur in Terneu- zen houdt van reizen, tuinie ren, schilderen en nog een stuk of wat aangename din gen des levens. Het mocht dan ook geen verbazing wekken toen hij en z'n me dewerkers enkele jaren ge leden een riant pand betrok ken aan de rand van het ha vengebied, compleet met een ruime tuin. Op het eerste ge zicht prettige werkomstan digheden dus. Alleen, het gezelschap zit daar wel in een industriële omgeving. Activiteiten waarvoor Blok cs zich sterk moeten maken, kunnen zich letterlijk voor de deur vol trekken. En dan staat de di recteur, die zich graag om ringt met aardige schilderij en van eigen hand en een door anderen netjes aange legde tuin, zacht gezegd niet als eerste te juichen. Dat bleek onlangs bij de aanleg van de nieuwe ver bindingsweg Driewegen- Haarmanweg, die uitkomt bij het havenschapskantoor. Op het bestek voor dit werk was een hoek uit Blok's tuin gesneden en dat zinde hem helemaal niet. Overleg op hoog niveau was nodig om de directeur te laten afzien van formele bezwaren, die de wegaanleg flink hadden kunnen vertragen. En nu is dus volgens plan een strook je tuin opgeofferd voor een greppel naast de weg. „De enkele vierkante me ters tuin van meneer Blok vormden nog een zwaarwe gend aspect" sneerde burge meester Ockeloen van Ter- neuzen deze week bij de opening van de weg. Om er aan toe te voegen dat zelfs 'de tuin van het havenschap niet heilig is'. „Ja", ver klaart hij naderhand, „het is toch te gek dat je bij een se rieus project als dit, waarbij het gaat om de ontsluiting van een havengebied, be zwaren krijgt van de haven schapsdirecteur. De plooi was tamelijk vlot glad gestreken. „Ach, als ze bij u de weg verbreden en ze komen aan de tuin, dan vindt u dat ook niet leuk. Dat heb ik ook duidelijk ge maakt, maar je moet je per soonlijke gevoelens in zo'n zaak opzij zetten. Duidelijke irritaties bij de burger. DE GASTVRIJHEID in de kantines van de Zeeuwse veerboten kent z'n grenzen. Zeker als je als dorstig dan wel hongerig reiziger wat la ter op de avond de Wester-, schelde wilt oversteken. De veerboten van de dienst Kruiningen-Perkpolder kennen twee restauraties, een met en een zonder asbak ken. Bij de enkeldekkers van de dienst Vlissingen-Bres- kenszijn de twee restauraties gescheiden door het buffet, waardoor er eigenlijk vier\ afzonderlijke ruimtes zijn, twee voor rokers, twee voor niet-rokers. Zo na een uur of tien als de PSD-ambtenaren de werk dag gaan 'afbouwen' dan gaan als eerste de buffetten voor niet-rokers dicht. Wie als nicotine-hater wat wil consumeren kan twee din gen doen. Hij kan z'n kop koffie halen aan het rokers buffet en al laverend terug lopen naar de restauratie met zuivere lucht. Vooral bij de dubbeldekkers van Krui ningen-Perkpolder is dat een hele wandeling. Bovendien moet je bij een beetje wind en wat golven minstens volwaardig kelner zijn. De andere keus is je koffie naar binnen werken in het rokersverblijf en dat betekent koffie met.... half zware. Wie dat vertikt blij/t slechts eén mogelijkheid: niet roken, niet verteren. Eindredactie: Jan Jansen en Frank Dey EEN DRIETAL verenigingen uit de gemeente Sas van Gent bezocht afgelopen weekeinde het Noordfranse Bailleuil (Belle) en nam deel aan de laatste activiteiten van de in deze plaats gehouden culturele week. Harmonie De Vereenig- de Vrienden uit Sas van Gent en het parochiekoor van West- dorpe traden afgelopen zater dag op in de feestzaal te Belle. Met name het concert van de. harmonie sloeg goed aan. Voorzitter Jo de Rijk van de harmonie wist zelfs een nieuw, contact te leggen met de voor zitter van de harmonie van Belle. De Franse harmonie zal derhalve een bezoek brengen aan Sas van Gent. Ook het koor en gymnastiekvereniging THOR uit Sas van Gent wis ten nieuwe uitwisselingscon tacten te leggen. De gymnastiekvereniging, die zondag een demonstratie verzorgde, nodigde de collega club uit Belle, l'Avenir, uit om 14 januari 1984 deel te nemen aan de kringkamioenschappen in Sas. In totaal brachten zo'n 170 verenigingsmensen en hun kennissen dit weekeinde een bezoek aan Belle. De verbroederingscommis- sie noemde de deelname van Sas aan de culturele week 'succesvol' en toonde zich. uitermate tevreden over de' nieuw gelegde uitwisselings contacten. 'BURGEROORLOG'. Een CNV-voorman liet zich de term ontvallen toen hij de acties van zijn collega-vakbondsleden, de ambtenaren veroordeelde. Een opmerking waar hij wel even over had mogen nadenken, als we Ne derland vergelijken met Libanon en Noord- Ierland, om maar enkele dwarsstraten te noemen. Maar een beetje gelijk heeft hij wel. Van der Scheur, aanvoerder van de muitende ambtenaren doet zijn naam eer aan. Zo er al geen verdeeldheid heerst onder zijn front troepen, dan ziet hij wel kans om de kloof tussen'ambtenaren en 'gewone' burgers te vergroten. Aan enkele grensposten raakten stipte douaniers slaags met ongeduldige vracht wagenchauffeurs. En waar raken de gemoe deren niet verhit als een politie-agent het chassisnummer van een auto meent te moe ten vergelijken met dat op de papieren. 'Pes terijen' klinkt het dan al gauw. En dat is nog een beleefde afwijzing van de acties. werk doet, verandert weinig aan de reactie van de burger. Bloemen Een Zeeuwse grootgrutter in schoenen liet onlangs een treffend staaltje horen om aan te geven, waarom voor hem en vele anderen de stiptheidsacties niet hoeven. In het dorp waar hij schoeisel en aanverwante artikelen verhandelt zat een gat in de markt: er waren nergens bloemen te krijgen. Dus zette hij naast zijn schoenenloods een bloemen- stalletje neer in de veronderstelling dat heel wat passanten en dorpsbewoners "het met een bloemetje zouden willen zeggen'. Alleen de vergunning van de gemeente gaf problemen. Waar hij niet van stond te kijken, 'want ik ken het klappen van die zweep'. Dus begaf hij zich naar het gemeen tehuis om de zaak uit te praten. Het was snel geregeld. De man zou aanvankelijk geen vergunning krijgen omdat hij handelde in 'branchevreemde' produkten. Begrip Jammer voor de jonge agent, die maar matig wordt betaald voor het verantwoorde lijke werk dat hij doet. En voor de man van de reinigingsdienst, die voor zijn smerige werk nog minder krijgt. Als zij hun beklag doen over het inleveren van 3,5 procent heeft de gemiddelde Nederlander daar wel begrip voor. Maar nu voelt die Nederlander zich alleen maar gepest door een bevolkingsgroep die hem toch al vaak hinderlijk voor de voeten loopt, al was het maar bij een simpele ver bouwing. Het logische verweer van de amb tenaar dat hij toch ook maar gewoon zijn Papiertje 'Dus als ik een paar slippers naast de bloe men zet, is het in orde?' vroeg de gewiekste handelaar. Dat was dus in orde, zodat hij het benodigde papiertje vlot te pakken had. 'Kijk, nou weet ik zo'n beetje hoe het werkt en dan kun je meestal iets regelen. Maar hoeveel mensen zijn er niet, die met derge lijke vragen van het kastje naar de muur worden gestuurd en uiteindelijk doodlopen. Nee, als je dat allemaal ziet, begrijp ik best dat de meesten niks moeten hebben van al die acties'. Van der Scheur zou dergelijke anecdotes toch ook moeten kennen. Commissie - Woensdag 15 no vember houdt de commissie Ruimtelijke Ordening en Mi- lieubeheersing een openbare vergadering in het gemeente huis aan de Westkade. Op de agenda staan de behandeling van de notitie 'bestemmings plannen en milieubeleid' van de inspectie Volksgezondheid te Middelburg, de behandeling van een drietal adviesnotities van Stad en Landschap Zeeuwsch-Vlaanderen tot aanleg van een vliegveld voor modelvliegtuigen in de Ka naalpolder te Philippine en de behandeling van het verzoek van M. van Poecke de Smet in zake de aanleg van een kam peerterrein in de Mosselpolder te Philippine. De vergadering begint om 19.30 uur. Film - Zaterdag 19 november wordt voor alle bejaarden van Sas van Gent en omstreken de film 'De Keizerin' vertoond. Deze film, waarin Romy Schneider de hoofdrol speelt1, wordt gedraaid in De Speye en begint om 19.00 uür. De entree is 2,50 per persoon. De orga nisatie is in handen van de ac tiviteitencommissie van het Gecoördineerd Bejaarden- werk in Sas van Gent. een feestavond gehouden, tij. dens welke de prijzen en her. inneringen van het afgelopen seizoen zullen worden uitge! reikt. St.-Nicolaasactie - De Zonne. bloem afdeling St.-Jansteen start weer met de jaarlijl^ actie om zieken een St.-Nico. laaspakket te sturen. Deze at- tie 'Zon in de schoorsteen heeft de bedoeling om 5 ft. cember de betrokkenen een hartverwarmend zonnetje in de ziekenkamer te laten ont vangen. Voetbal - Door de competitie, loze dag van zondag 13 noven. ber, speelt Steen 1 zaterdag ij november een vriendschap;),.! lijke wedstrijd tegen Terneu. zense Boys 1 op het sportten rein te St.-Jansteen, aanvam 14.30 uur. Wielertoerist - De internatio nale wielervereniging 'De Wielertoerist' houdt dinsdag 15 november de jaarlijkse al gemene ledenvergadering in clublokaal café Tramzicht te Draaibrug. Naast een be stuursverkiezing (voorzitter Bennie Dezutter treedt af maar is herkiesbaar), staan ook de activiteiten voor 1984 op het programma. Het gaat daarbij onder meer over het snelheidskampioenschap, het toeristenkampioenschap en te houden rally's en wedstrijden. Verder zal een beslissing wor den genomen of de vereniging blijft aangesloten bj de Neder landse NRTU of dat men moet overgaan naar de Belgische Bond Rijwieltoeristen (BBR). Zaterdag 26 november wordt Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster zwem vereniging De Kikkers houdl zondag 20 november een re. creatieve meerkamp voor ft verenigingen aangesloten bij het NCS in het gewest Noord- Brabant en Zeeland. Op deze dag ontvangen De Kikkers zo'n 250 kinderen in de leeftijd van 6 tot 14 jaar,die .zowel in de sporthal Den Dul- laert als in het overdek! zwembad de hele dag met ver schillende spelen worden be zig gehouden. Medewerking aan dit ge beuren geven ondermeer Vei lig Verkeer Nederland en een 60 vrijwilligers. Burgemeester P. Molthoff opent rond tien uur de wedstrijden en is aan het eind van de dag weer pre sent om de prijzen uit te rei ken. De ploegen die in de och tenduren aan de slag gaan in de sporthal, verhuizen na de lunch naar het zwembad en omgekeerd. De prijsuitreiking wordt verwacht omstreeks 16.00 uur in Den Dullaert. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Kerk centrum De Hoogte, Populierenstr. zond. 11.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. llu. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 9 u. Rilland-Bath- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 uur. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. Ijzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize l$m- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11.15 en 19 u. Lieve Vrouwe- kerk, Singel: zat. 19 en zond. 10 u. Souburg - Martinuskerk. zond 10.30 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. Zoutelande - Catharinakerk: zat 19 u. zond. 10 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 19 u. en zond. 9 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat, u. en zond. 10.30 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u.Lamswaarde - H. Cornells, zat 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella.zat 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. 19 u. zond. llu. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tr!' niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15en 10.30 u. Verrezen Christus - maand t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart zat. 17 u. zond. 9.45 u. Zaterdag 12 november ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herder) 10 u. ds. J. Termate. Middelburg (Doopsgez. Kerk) 10 u. ds. Bouwen. Vlissingen ('t Anker) 9.15 u. ds. Bouwen. Zondag 13 november HERVORMDE KERKEN Aardenburg: 10.30 uur, gezamen lijke dienst. Axel10.00 uur, ds. G. Post. Biervliet: 9.30 uur, ds. Meeuse. Breskens: 9.30 uur, ds. W. van Ma nen. Cadzand: 9.30 uur, ds. C. Balk. Groede: 9.30 uur, ds. C. van Tuijl. Hoek: 10.00 uur, ds. W. van Meeu wen. Hoofdplaat: geen opgave ontvan gen. Hontenisse: 10.30 uur, ds. R. Har- tog. Hulst: 9.00 uur, ds. R. Hartog. Nieuwvliet: 9.30 uur, de heer D. van Es. Oostburg: 10.00 uur, ouderling J. Ende. Philippine: 11.00 uur, de heer W. Jansen. Retranchement: dienst te Cadzand. Sas van Gent: 11.00 uur, ds. L. Vo gelaar. Schoondijke: 10.00 uur, ds. P. Brinkman. St.-Anna ter Muiden: 11.00 uur, ds. C. Balk. St.-Kruis: 9.00 uur, ds. H. Valk. Sluis: dienst te St.-Anna ter Mui den. Sluiskil: 9.30 uur, ds. L. Vogelaar. Terneuzen: (Grote Kerk) 10.00 uur, de heer A. Senf; (Goede Herder kerk) 10.00 uur, ds. N. Bouw; 19.K uur, ds. D. Koelman; (Opstan- dingskerk) 10.30 uur, ds. D, Koel man. Waterlandkerkje: 11.00 uur, de heer M.J. Pantekoek. IJzendijke: 9.30 uur, de heer Krui denier. Zaamslag: 10.00 uur, ds. C. Hoogen- doorn. Zuidzande: 9.30 uur, de heer Mi Pantekoek. GEREF. KERKEN Axel: 10 en 17 u. ds. T. da Costa. Hoek: 11 en 17 u. ds. C. v.d. Meuk11 uit Nij kerk. Terneuzen: (Noordstraat) 10.30 J dhr. D. de Best. Opstandingskei* 9 en 17 u. dhr. D. de Best. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. C. vA Meulen uit Nij kerk. Aardenburg: 10.30 u. interk. diens' St. Baafskerk. Breskens: 17 u. ds. Q. v.d. Vrieui' Middelburg. Oostburg: 9.30 u. ds. F. Ramaker5 uit Boeikhout (B). Schoondijke: 10 en 15 u. ds Blokland uit Aalst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L. vA Meij. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 u. ds. J. Verkade. Hoek: 10 en 15 u. ds. H. v.d. Berg. Terneuzen: 9 en 15 u. ds. C. Mewe Zaamslag: 9.30 en 15 u. student*1 Room uit Kampen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: geen dienst. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. heiligingen^1' komst; 18.30 u. bidstond; 19u.ver' lossingssamenkomst. .VfSiwPSiSi -ei:.,.-'.. door Reit BRUGGE (E dagmiddag, rant Hoeve gen in een fr wijk, vertoo aanblik. Ke fels, fonkelei mend beste knetterend haard. Op het eerste rant van de bet echter niet. Ho noemd naar de deze 16e eeuwse de laatste halte; ject dat leerlin Spermalie moet. met een diplom schappij instap) de arbeidsmarkt In Hoeve Cc praktijk van ec mogelijk benadc 'van buiten', die len. Gasten die rantprijzen bete het nodige te: ontvangst, vrier (niet op de laats Fazant aan best met een EC

de Stem | 1983 | | pagina 20