malt nerts9 ent Schoondijkse rijschool heeft theorie-computer ie l<l voo] ;anisatie veilig LENINGEN AFKEURING DREIGT DOOR INSPECTIE Schietpartij in woonwagenkamp voor de rechter PLAATSELIJK NIEUWS I VVD-KAMERLID WAARSCHUWT: l'Veerbootpersoneel werkt I mee aan privatisering' MIDDENZEEUWS COA organiseert tweede Zeeuwse Beroepen- manifestatie EERSTE IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Jeugdclub Oxford is actief PAGINA ZEELAND J 7ATËRDAG 12 NOVEMBER 1983 VAN ZEELAND 'PZEM-geld gebruiken voor extra banen' Rollenzesdaagse in Aardenburg begint maandag Officier eist een jaar Aardenburg Slijkplaat Sluis Zuidzande BEGIN FEBR UARI84 Reportage van vredes demonstratie Koe 'gevonden' in Aardenburg markten T20 PAGINA ZEELAND 4 le bijdragen aan het 2eeuj chaps- Natuur- en MiliJ der jaar veiliggesteld. mische middelen zoals landbouw en het bedrijfsiet1 die hebben. Ik vindt het nl erg dat ik dan een beetje gl eigen tegenvoeters subsidjJ Integendeel dat is een g,x zaak." De gedeputeerde wees l. wel op dat een nieuwe situad ontstaat wanneer de fusie vj het ZCO met de Verenigij Milieuhygiëne Zeeland (VjJ doorgaat. Hij sloot niet uit A het ZCO dan inhoudelijk ders zal gaan werken. Hij z echter te verwachten h daarbij geen subsidieprobj men behoeven te ontstaj VVD-woordvoerder C. V1 Beekom waarschuwde echj alvast dat een gezamenll blad van de beide organisatj een hoger peil behoort te hall dan het opgeheven VMZ-j gaan De Gouden Delta. VT' - FOTO'S ROZ/CORJ DE BOER het materiaal voor expositie, brochure en lesbrief nu al bestempeld als een 'unieke presentatie'. Behalve aan de ROZ-mensen zelf (beroeps halve of als ouders direct betrokken) is het resultaat vooral ook te danken aan de belangeloze medewerking van ettelijke vaklieden en bedrijven. Beroepsvoorlichter P°' Puype deed het zijne, f°'°" journalist Cor J. de Boer le verde foto's 'uit het leven gegrepen' en graficus W. Boehlé zorgde voor de vorm geving. „Zulke mensen tillen het hele project naar een se rieus niveau", zegt ROZ- voorzitter drs. C. Van de Putte. De tentoonstelling 'Ge' woon een mens' in de hal van het Terneuzense stad huis wordt op vrijdag 18 n0" vember officieel geope'1" door burgemeester C. Ocke- loen. Bij die gelegenheid worden ook de brochure en de lesbrief gepresenteerd- De expositie in Terneuzeh duurt tot en met 30 novem ber. f'jV V- bestu u rder: Van onze correspondent OOSTBURG - „We kunnen in je toekomst best nog meer pZEM-geld aanwenden voor je totale werkgelegenheid in Zeeland". Dit zei de heer T. Strous. FNV-districtsbestuur- jer, gisteravond tijdens een vergadering van de FNV afde ling West-Zeeuws-Vlaande- ren in Oostburg. „De bijdrage aan de Schelde van 50 miljoen was een initiatief en dat kan je PZEM in de toekomst best nog meer doen. De eigen ver mogenspositie van dit bedrijf is toch nog veel te hoog". Voor de 50-milj oentransac tie is enige tijd geleden een nieuwe stichting in het leven geroepen genaamd Stichting Economische Ontwikkeling Zeeland. „Volgens de provin cie zal dat maar eenmalig moeten zijn", vervolgde Strous. „Dat vind ik nou net niet. Maar ja, je mag in Zee land overal aankomen behalve aan de PZEM, dat is net een heilige koe". In een studie naar de ver mogenspositie had de PZEM onlangs gesteld, dat deze 20 procent bedroeg. Strous„Deze is veel beter dan de PZEM aangeeft. Het eigen vermogen wordt weergegeven zonder de inmiddels gerealiseerde her waarderingsreserve. Daarna blijkt tenslotte, dat het eigen vermogen geen 20 maar 27 procent van het balanstotaal is". Volgens Strous zou de I PZEM dan ongeveer 10 mil joen per jaar, zijnde de rente opbrengst van het eigen ver mogen, kunnen bijdragen aan i werkgelegenheid en daar- I naast de tarieven verlagen, I want deze zijn veel te hoog. Verder ging de districtsbe- I stuurder in op het provinciaal sociaal economisch beleid. „Het ontbreekt de provincie de laatste tijd niet aan daden drang", stelde hij. „Toch vind ik, dat de provincie in haar be leid nog erg slapjes overkomt. Ze hadden nadrukkelijk aan dacht moeten vragen voor de Zeeuwse problematiek, waar onder de werkloosheid". Wel was Strous blijdat het initia tief voor de bouw van een ko- I lenhaven in het Sloegebied. „Deze biedt mogelijkheden I voor het vestigen van nieuwe bedrijven". Tenslotte ging FNV-be- I stuurder Frans Drabbe tijdens deze bijeenkomst in op enkele algemene zaken, zoals de amb- tenarenacties en het FNV- plan. „Deze regering voert een afbraakbeleid. De werkgevers zijn de lachende derde, maar die ruien de zaak ook maar op", zo reageerde hij fel. Van onze correspondent I URDENBURG - Maandag start in café De Zwaan te Aar- denburg de zevende rollenzes- se in successie, die duurt lot en met zaterdag. Behalve een aantal sterke Belgen ko nen ook twee damesploegen Mn de start. Maandag wordt begonnen I om 19 uur met het voorstellen "an de ploegen, waarna een fur later de wedstrijden van start gaan. Ook op de andere I avonden is het aanvangstijd- I stip 20 uur. In totaal zullen 16 ploegen strijd leveren. De favoriete «oppels zijn Carlos Boerman/ I Johan de Jonge, Tonnie de I "ock/Lucien de Clerck, Cle- I ment Bonte/Johan Goethals, «ariode Vreeze/Rudi Buzeyn, lom van Eijck/Willy Tanghe j® Eddy Debbaut/Mark van Overbeeke. De dameskoppels J'orden gevormd door Denise «emijn/Carla de Bruyckere Si Marion Verstraete/Petra oBruin. Zwembad Aardenburg is niet meer veilig Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aardenburgse zwem bad voldoet niet meer aan de nieuwe veilig heidseisen en dreigt daarom volgend seizoen door de inspectie te worden afgekeurd. Om dit te voorkomen zullen forse investeringen nood zakelij k zijn. Dit meldt het college van B en W in de begeleidingsbrief bij de gemeentelijke concept begroting voor 1984. De nieu we veiligheidseisen komen voort uit de wet op de zwem inrichtingen, die volgend jaar in werking treedt. Bij een controle van de tech nische installatie van het Aar denburgse zwembad is geble ken, dat deze niet meer voldoet aan de eisen van veiligheid. Vooral de electrische installa tie in de pompenkelder moet vervangen worden. Ook de op slag van chloor en bleekloog wordt als gevaarlijk bestem peld. „Om te voorkomen dat het bad wordt afgekeurd, is het noodzakelijk het geheel te toetsen aan de nieuwe veilig heidsvoorschriften", schrijft het college in de aanbiedings brief. Geadviseerd wordt dit onderzoek door een erkend studiebureau te laten uitvoe ren. De kosten van het onder zoek en de daaruit voort vloeiende investering om tot verbeteringen te komen wor den niet gering geacht. Mede gelet op de jaarlijkse verliezen bij de exploitatie van het bad, geeft dit het gemeentebestuur „reden tot bezorgdheid". Belastingen B en W delen in de begelei dingsbrief ook mee dat vol gend jaar de gemeentelijke belastingen en tarieven niet verhoogd hoeven te worden om tot een sluitende begroting te komen. Maar gezien de da lende inkomsten uit het ge meentefonds worden verho gingen in 1985 en volgende ja ren niet Uitgesloten. Een positieve ontwikkeling is dat het aantal bouwaanvra- gen ten opzichte van vorig jaar bijna is verdubbeld. In 1982 werden 55 bouwaanvra- gen ingediend, een aantal dat aanzienlijk lager lag dat het jaar daarvoor. Verwacht wordt dat er eind dit jaar zo'n 100 aanvragen zullen zijn in gediend. „Veel hebben er be trekking op verbouwing van woningen, maar ook is er di verse malen sprake van nieuwbouw in de agrarische sfeer", aldus de begeleidings brief. Plannen Meegedeeld wordt ook dat er naar alle waarschijnlijk heid nog dit jaar kan worden begonnen met de procedure tot vaststelling van de bestem mingsplannen voor de kernen Aardenburg en Eede en met de bouw van negen bejaarden woningen in het plan Malper- tuus te Aardenburg. Het mi- lieuhinderlijke bedrijf van E. Rammelaere te Eede wordt waarschijnlijk gesaneerd, waarmee de problemen rond het ontwerp-bestemmings- plan De Grein zullen zijn op gelost. „Een oplossing in deze vinden wij zeer urgent, gelet op de leefbaarheid van ge noemde kern", schrijven B en W. „In dit verband achten wij een spreiding van nieuwbouw over de verschillende kernen een noodzaak". Naast bestaan de bestemmingsplannen wordt een opvulling van 'ga ten' in de diverse dorpen uit oogpunt van verfraaiing noodzakelij k geacht. Wat het wegenbeheer be treft doemen er flinke proble men op voor de gemeente. De toestand waarin de traverse door Aardenburg en de weg naar Sint Kruis verkeren vraagt om een totale recon structie. Vooral het zwaarbe laden vrachtverkeer naar Bel gië blijkt aan deze problemen debet te zijn. De financiële ge volgen van een dergelijke re constructie zullen echter groot zijn, waarschuwt het gemeen tebestuur. Van onze correspondente MIDDELBURG - De 23-jarige G.N., thans woonachtig in Zle- rikzee, stond vrijdag voor de meervoudige strafkamer te recht omdat hij in het Middel burgse woonwagenkamp een medebewoner bewust had ge tracht neer te schieten. Volgens getuigenverklarin gen zou N. zijn geweer te voor schijn hebben gehaald tijdens ruzie tussen een groep vrou wen in het kamp. De mannen bemoeiden zich met de ruzie, en op een kwaad moment zou N. zijn tegenstander gedreigd hebben 'kapot te schieten'. Na een schot in de lucht zou N. vervolgens minstens zes maal gericht op de man hebben ge schoten. Gealarmeerde politie vond het wapen later geladen in een plas water boven op het schuurtje bij de woonwagen van N. „Allemaal onzin, daar is niets van waar", zo betoogde N. vrijdag voor de rechtbank, „er is helemaal niet gescho ten". „Misschien een poging tot wraak", zo vroeg N.'s verdedi ger mr. van Pij keren zich af. Tenslotte zijn alle belastende verklaringen afkomstig uit de hoek van de tegenpartij, ter wijl de partij van N. -in het sterk verdeelde kamp- met geen woord rept over een schietpartij. Officier van Justitie mr. Stein concludeerde, op grond van de getuigenverklaringen, het gevonden geweer en drie hulzen op de vluchtroute van het bij na-slachtoffer, dat po ging tot doodslag bewezen geacht diende te worden. Hij eiste tegen N. een gevangenis straf van 12 maanden, waar van 3 maanden voorwaarde lijk met een' proeftijd van 2 jaar. De rechtbank doet over |4 dagen uitspraak. Waterlanders - Het Aarden- I 'urgse Vrouwengilde heeft de Weelclub De Waterlanders l»f Waterlandkerkje uitgeno- hun recente stuk 'Alle- muziek zorgt. Tijdens het bal worden de jeugdprins en -prinses 1984 voorgesteld. Voorts worden de prijswin naars bekend gemaakt voor het ontwerp van de jeugdprin senwagen 1984. Dingen' op te komen Wren. Dit stuk in Zeeuws- jlaams dialect, dat z'n pre- were al heeft beleefd, zal 'riidag 25 november worden 'tgevoerd in de zaal van De a°de Leeuw te Aardenburg. aanvang 19.30 uur. De leden _an het Vrouwengilde hebben palis toegang, anderen beta- len 1,50. "ksnorrebal - Vanmiddag Mterdag) begint om 14 uur in at Dorpshuis het Ulesnorre- al voor de jeugd, verzorgd oor de Aardenburgse carna- „alsstichting De Nachtuuln. I P pjn diverse attracties, ter- I Wl disco Kojo voor de nodige D&T-beraad - Bestuur en ge meenteraadsfractie van de Oostburgse groepering Dorps belangen Toerisme (D&T) houdt dinsdag 15 november een openbare vergadering in café 'Slikplaote' te Slijkplaat. Aan de orde komen de voor stellen voor de komende raadsvergadering, maar het publiek kan ook andere pun ten naar voren brengen. Tropica - De Sluise vogelvere niging Tropica houdt het vol gende weekeinde weer de jaarlijkse tentoonstelling. Er wordt een grote sortering vo gels geëxposeerd, onder meer kanaries, kwartels, tropische vogels en duifjes. De tentoon stelling, die plaats vindt in de Breughelzaal van de Linden- hoeve, wordt vrijdag 18 no vember om 20 uur geopend. De openingstijden zijn zaterdag van 10 tot 22 uur en zondag van 10 tot 19 uur. Intocht Sint - Sinterklaas brengt zaterdag 3 december een bezoek aan Zuidzande. De Spaanse kindervriend arri veert om 14.45 uur op het Dorpsplein en maakt daarna een rondrit door de kern, voor afgegaan door het plaatselijke muziekgezelschap Veronica, Na de rondrit ontvangt de Sint de plaatselijke jeugd in hotel De Roode Leeuw. Daar zullen versnaperingen worden uitge deeld en wordt een film ver toond. De heer De Waele bij zijn computergestuurde theorie-apparatuur. Op de achtergrond de projector voor de dja's. FOTO WIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers SCHOONDIJKE - De Schoondijkse rijschoolhou der P. de Waele heeft sinds gisteren de beschikking over een computer, waarmee de theorie-lessen in het vervolg zullen worden gegeven. Het is de eerste rijschool in Zeeuwsch-Vlaanderen die over een dergelijk stukje geavanceerde techniek be schikt. De computer heeft ruim 15.000 gulden gekost, een he le investering voor een één mans-onderneming als rij school De Waele. „Maar in feite word je er wel toe ge dwongen, wil je tenminste mee kunnen blijven doen", stelt de rijschoolhouder. „Ook de theorie-examens worden per computer afge nomen, dus moet je het on derricht ook via dit appa raat geven". De theorie-computer toont een verkeerssituatie, stelt vragen per Fred Em mer-stem en geeft de kandi daat 10 sekonden bedenktijd. Ook bergt hij de antwoorden per kandidaat op in het ge heugen, wat de rijschool houder achteraf de moge lijkheid geeft na te gaan waar individueel of collec tief fouten zijn gemaakt. Een theorie-cursus per computer, 14 tot 16 lessen, gaat ongeveer 125 gulden kosten. „Niet veel", vindt De Waele. „Bij de meeste rij schoolhouders die nog via de oude methode werken betaal je 50 gulden voor zes lessen". Maandag wordt de compu ter officieel in gebruik ge steld door de voorzitter Van der Walle van Veilig Ver keer Nederland. ^mimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Van onze parlementaire redactie ZIERIKZEE/DEN HAAG - Het veerbootpersoneel op de lijnen Kruiningen/Perkpol- der en Vlissingen/Breskens dreigt door de acties van de laatste weken zijn eigen po sitie te ondergraven. Door die acties zou namelijk wel eens sneller tot privatisering kunnen worden besloten. Dat zei het Zeeuwse WD- Kamerlid Te Veldhuis gis teravond op een spreekbeurt voor de Schouwse WD in hotel Mondragon in Zierik- zee. De acties hebben tal van negatieve bij-effecten, die niet alleen de overheid, maar ook het bedrijfsleven en de gezinshuishoudingen treffen. Daarom en omdat volgens Te Veldhuis een so cialere werkgever dan de overheid nauwelijks te vin den is, zouden de ambtena ren zo snel mogelijk hun ac ties moeten staken. In zijn spreekbeurt voor de ondercentrale Schouwen Duiveland ging Te Veldhuis ook nog even in op de plan nen van minister Smit- Kroes (Verkeer en Water staat) voor tolheffing op de weg over de pijlerdam. Een Kamermeerderheid is tegen die tol, maar heeft tot nu toe Smit-Kroes niet van haar plannen kunnen afbrengen. Te Veldhuis riep gister avond de minister op andere financieringsmogelij kheden te zoeken, zoals een vertra ging in de uitvoering van andere onderdelen van de Deltawerken. Hij Het overi gens in het midden welke. Splitsing In zijn speech besteedde het Zeeuwse VVD-kamerlid tenslotte aandacht aan de splitsing van Zuid-Holland en de daaraan gekoppelde overdracht van Goeree Overflakkee aan Zeeland, waarover de VVD intern nogal verdeeld is, en aan het beheer van de kleinere we gen in Zeeland. In dat ver band bepleitte Te Veldhuis de wegen aan de voet van waterkerende dijken in handen te laten van de wa terschappen, die ook voor het dijkbeheer verantwoor delijk zijn. kOrt GOES - Vrienden van het mu seum - De vereniging Vrien den van het Museum voor Zuid- en Noord Beveland houdt de algemene ledenver gadering op dinsdag 15 no vember in het museum aan de Singelstraat te Goes. Op het programma staat onder meer een lezing van de heer F. Glit terberger uit Breskens over het onderwerp: 'Oude kaarten en kaartenmakers'. HEINKENSZAND - Stichting Welzijn Ouderen - Het alge meen bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen Borsele komt op 15 november om 16.00 uur bijeen in het ontmoetingscen trum De Stenge te Heinkens- zand. Op de agenda staat o.a. de standpuntbepaling inzake Flankerend beleid en het So ciaal Cultureel Activiteiten programma 1984. RILLAND - Vrouwenfilmfes tival - In het Dorpshuis 'Luc- tor et Emergo' te Rilland wordt op 17 november van 's morgens 9 tot 's avonds 22 uur het tweede vrouwenfilmfesti val gehouden. Er worden vier films vertoond t.w. Yol, Die Freundin, Scrim en nieuwe rolpatronen vaders en zonen. De kosten bedragen twee gul den vijftig per voorstelling. Voor de meegekomen kinde ren worden video-films ver toond. GOES - Postzegelbeurs - Op zaterdag 19 november houdt de afdeling Goes van de Inter nationale Vereniging Philate- lica haar naj aars-beurs in verenigingsgebouw Amicitia te Kloetinge. De beurs is open van 9.30 tot 17.00 uur en om 14.30 uur zal er een veiling plaatsvinden. De toegang is gratis. GOES - Gevonden voorwer pen - In de maand oktober 1983 zijn aan het politiebureau te Goes de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven en nog niet afgehaald: diverse katten, portemonnees, bank biljetten, sleutels, handschoe nen en wanten,» herenhorloge, brillenkoker, parkiet, grijze tas, telescopisch aanwijsstok je, bruine riem, ketting met kruisje, zwarte tas, gymspul- len, twee studieboeken, heren horloge, gympakje, tassen met sportspullen, zonnebril, da messchoen, hond (Beagle), zak met kleding, paardrijcap, re gencape, doosje sieraden, bruin tasje, videospel, mapje Eurocheques, bromfietshelm, handdoeken en overhemd, da mestasje. Van een onzer verslaggevers GOES - Het Contactcentrum Onderwijs-Arbeid Zee land (COA) is bezig met de voorbereiding van een tweede Zeeuwse Beroepenmanifestatie. Het gebeuren, met name bedoeld voor scholieren, vindt volgend jaar van 1 tot en met 4 februari plaats in de Veilinghallen te Goes. De kosten zijn begroot op 118.500 gulden. Dat is ruim 20.000 gulden meer dan de eer ste manifestatie in 1981 kostte. Belangrijkste oorzaak daar van is dat men nu twee hallen wil gebruiken. Het dagelijks provinciebe stuur heeft de Zeeuwse staten voorgesteld om 20.000 gulden subsidie te geven en 15.000 gul den opzij te leggen voor een bijdrage in de vervoerskosten van scholieren. Het COA had om 25.000 gulden gevraagd, maar gedeputeerde staten vinden dat men het maar met 5.000 gulden minder moet zien te stellen. Dat is altijd nog 5.000 gulden meer dan men voor de eerste manifestatie beschikbaar stelde. Bedrijfsleven Het COA hoopt de exploita tie verder rond te krijgen mid dels bijdragen van het be drijfsleven (20.000 gulden), ge meenten (10.000 gulden), VVA (25.000 gulden), scholen (5.000) en middels de heffing van 3 gulden entree. De tweede Zeeuwse Beroe penmanifestatie zal zich met name richten op de 5de en 6de klassers van het basisonder wijs, alsmede op de brugklas sen en de 2de klassen avo en lager beroepsonderwijs. Ook andere belangstellenden zijn welkom, echter niet klassi kaal. De vervoersregeling van de provincie houdt in dat een bij - drage wordt verleend in de meerkosten boven de vijf gul den per scholier. Daarmee hoopt men scholieren uit ver der afgelegen regio's als Zeeuwsch Vlaanderen en Tho- len tegemoet te kunnen ko men. De vorige manifestatie werd door ruim 13.000 leerlingewn en verzorgenden bezocht. aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiK Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De vereni ging Informatiewinkel ver toont zondagmiddag een vijf uur durende video-reportage van de vredesdemonstratie van 29 oktober in Den Haag. Dat gebeurt in het actiehuis aan de Simpelhuisstraat 5 te Middelburg. De video-registratie bevat VARA-opnamen, beelden uit het NOS-journaal en com mentaren van politici. Aan vang 14 uur. In West-Zeeuwsch-Vlaande ren zijn op de verschillende politiebureaus navolgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: AARDENBURG: Drie sleutels met ring, zwart-bonte koe van ongeveer 2 jaar. CADZAND: Rode portemon nee met inhoud van ong. 60 gulden. SLUIS: plastic melkbeker, zwarte knipportemonnee met sleutel en 65 gulden, geel re genpak. IJZENDIJKELeesbril, merk Tura Lite, lipssleutel, bruine etui met opener en drie kleine sleutels. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Jeugdclub Oxford te IJzendijke, die en kele weken geleden een nieuw onderkomen aan het 17 Okto- ber-plein in gebruik nam, heeft voor de komende weken diverse activiteiten op stapel staan. Zondag wordt tussen 14 en 17 uur een muziekkwis gehou den voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Als prijzen zijn er elpees beschikbaar. Voor vrijdag 18 november staat een disco avond gepland, waarna zater dag 10 december de spektakel film Spartacus zal worden vertoond. Voor de komende maanden staan ook nog diverse thema bijeenkomsten, een basketbal- toernooi en demonstraties stijl- en Amerikaans dansen op het programma. Verder is Oxford elke vrijdag vanaf 14.30 uur geopend. AMSTERDAM - In Bintje 35/ 50mm kwamen 40 contracten tot stand voor levering april tegen f 46.00 tot f 47.00 per 100 kg. De stem ming was kalm. Voor Bintje 50mm werden 408 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van f 83.80 tot f 85.30 per 100 kg en 7 contracten voor levering mei tegen f 88.00 tot f 88.50. De stemming was goed prijshoudend. BRESKENS - Aan de vismijn'te Breskens werd aangevoerd met gemiddelde kiloprijs: 7075 kg. ex port garnalen voor 4,90, 10.006 kg. pellerij garnalen 5,53,585 kg. bot 0,70, 3213 kg. schar 1,86, 26.301 kg. schol 3,05, 4733 kg. tong f 10,35, 2079 kg. tarbot 11,52, 2775 kg. griet 6,43, 29.958 kg. kabeljauw 3,51, 13.950 kg. wijting 1,—, 262 kg. rog ƒ3,71, 21 kg. makreel 1,17, 3128 kg.poon 1,08, 26 kg. haai 2,59, 42 kg. ham 17,26,67 kg. baars en her der 17,41, 187 kg. tongschar 5,53, 20 kg. schelvis 3,89, 3567 kg. inkt vis 2,49, 638 kg. bolk 1,09, 4 kg. koolvis 4,53,12 kg. paling 12,06.

de Stem | 1983 | | pagina 19