GS verwerpen bezwaarschrift ZOOS tegen 'bezuiniging' Auto tegen boom: bestuurster gewond Prins Wannes ondertekent jaarcontract ct epilepsie winnen? ie bal maar et net slaat. PATIËNTENVERENIGING SAMEN BETER: Zeeuwse Muziekschool gaf een boeiende uitvoering Jeugdwerker Hulst kan volgende week beginnen Reginald voor zesde keer prins ar meer, r.99 VAN ZEELAND er/'ng ZH V s/co urn. land presenteren een mobielen uit idellen en vreemde orma liter over het hele klassen, uitvoeringen jken tijdens de BMW iN 14.00-21.00 UUR 10.00-21.00 UUR 10.00-17.00 UUR REDA dw: 076-134419). EWELDIG. hulst/GRAAUW - De patiëntenvereniging jamen Beter vindt dat huisarts M. Tolsma de tans moet krijgen in het dorp Graauw een Bijbaantjes Geld Nogmaals: - huisarts Graauw politierapport [As Van GENT - Bij een ver- ®»scontrole op de Westkade bas van Gent, werden gis- '°rgen tussen 08.30 en 12.00 markten Plaatselijk nieuws Heikant Axel Hulst Bijdrage Hulst voor aardgas aansluitingen HULP EN ONDERSTEUNING JEUGD VERENIGINGEN Salarissen Hontenisse TERDAG 12 NOVEMBER 1983 T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers :v^-: V i-'*- s: Stem 12-11 Leeftijd: Leeftijd: egel zenden aan keringsmaatschappij woordnr 76,4460 Vb Goes praktijk te beginnen. Uit de vele telefoontjes die iet klachten/ informatie-bu- de vereniging al leeft gekregen, blijkt volgens lestuurslid Marijke Hendriks ]e behoefte aan een huisarts het dorp. Vooral ook, omdat in Graauw heel wat oude- ren wonen die op het openbaar trvoer zijn aangewezen voor een bezoek aan huisartsen in luist of Kloosterzande. „Als dienaar hun arts moeten zijn :e zowat een hele dag onder weg". Zoals gemeld moest dokter Tolsma zijn pas begonnen iraktijk in Graauw opdoeken, een uitspraak door de Com- dssie van de Rechtspraak ror het Vestigingsbeleid van Landelijke Huisartsen Ver traging (LHV). De kwestie bs daar aangekaart door de lommissie Vestigingsbeleid in leeuwsch-Vlaanderen, sa- «engesteld uit een aantal tuisartsen uit de regio. Die rammissie vindt dat er al ge noeg huisartsen in het gebied Buist/Hontenisse zijn. -236911 ijnen hebben de meesten er weinig in. En dan nog zelden op momenten ?t er echt op aan Icqmt. Dus rnisschtfj dens een oefenpartijtje, maar praktisch tijdens een toernooi. Iedereen die iemand met epilepsi ngeving kent (of vermoedt; ze Jopen t mee te koop), raden welaan onze/ ture "Epilepsie is niet^zo gek als/1 ?r even uitziet' te Iezen.^- U krijgt 'm thuis als u Sire oelt, 42 47 06 (9-12 uur) of de bon opstuu zPlaats kje Epilepsie is niet to gek als het er soms even uib"?- k|e Epilepsie. U en Uw kind ix* u van ankccrde envelop plus f 1,60 aan postzegels sturen aan j i Epilepsie-Voorlichting, Koningslaan19/ 3583 GD psie is niet zo gek als't er soms «ULST - Prins Reginald Ujeggie Buysrogge) zal ook komende carnaval de scep ter weer over het Vossenrijk Gisteravond werd hij voor de zesde keer op feestelijke wijZe aan carnavalminnend Hulst gepresenteerd in het Vossenhol (café De Ster). In hakend op het thema 'gelove sai nog in sprookskes' wer- jen prins en hofdames (Chantal Vergauwen en Wilma van Geertruy) als Hans en Grietjes, verscholen in pannekoekenhuisjes, de zaal binnengedragen. Een en ander onder muzikaal ge weld van de Kallesaien en andere dweilorkesten. Daarvoor hadden de Vos sen er echter al een paar uurtjes gein en jolijt opzit ten. Om half negen werden in het Ros Beyaert al de eer ste leden van de Raad van Elf bekendgemaakt, uiter aard ook al op sprookjesach tige wijze. Vandaar ging het in een steeds langer worden de optocht langs verschil lende horeca-bedrijven, waar de Hulster buurten zich hadden verzameld. In de Korenbeurs, De Smidse, en bij Ron de Vilder werden ook steeds weer le den van de raad van elf aan het gezelschap toegevoegd, waaronder dit jaar een nieuw gezicht, Karei de Bruyn. Uiteindelijk arri veerde de uitbundige stoet bij café De Ster, waar om exact elf minuten over elf de heerser over het Vossenrijk uit zijn pannekoekenhuisje tevoorschijn kwam. 'Arts moet praktijk in Graauw beginnen' Van een onzer verslaggevers S verslaggevers huisartsenclub zelf bepaalt of iemand zich mag vestigen". Het verbod om in Graauw een praktijk te beginnen heeft volgens de patiëntenvereni ging geen enkele rechtskracht. „Er is geen landelijk vesti gingsbeleid, dus Tolsma kan een praktijk beginnen als hij wil. Maar dan zit het er dik in dat de overige artsen in de streek hem gaan tegenwerken. Wij adviseren Tolsma zijn lid maatschap van de LHV op te zeggen en contact op te nemen met de Progressieve Huisart sen Vereniging. Die hebben bijvoorbeeld contacten met werkloze huisartsen, die dan wellicht kunnen inspringen voor weekenddiensten en zo". „In feite", aldus Marijke Hendriks, „is het natuurlijk alleen een geldkwestie. Huis artsen krijgen jaarlijks een edrag voor de ziekenfonds- atienten en hoe meer artsen, reminder de pot. Wij vinden iet een slechte zaak dat de pa lmt de dupe moet zijn van geldkwestie en dat een Van een onzer verslaggevers hulst - In navolging van "jn collega's uit Hulst liet [uisarts L. Adriaansens uit Sint-Jansteen ons gisteren «eten dat hij afgelopen zon- wel degelijk 'op zijn post' «as. Ten tijde dat men hem van- het Graauwse voetbalveld Mefonisch probeerde te berei- was hij bezig op het voet geld te Sint-Jansteen even- Wis een blessure te behande- De patiëntenvereniging on derkent dat het gebied Hulst/ Hontenisse wat het aantal pa tiënten per huisarts betreft, onder het landelijk gemiddel de zit. „Maar", voegt men er aan toe, „die artsen hier heb ben heel wat bijbaantjes, zoals een apotheek, gemeenteartsen, verloskunde, consultatiebu- reau's en sportkeuringen". Hoewel de patiëntenvereni ging uit het aantal telefoontjes constateert dat in Graauw een huisarts hard nodig is, kan de behoefte eigenlijk alleen blij ken uit een enquête. Vandaar dat men de inwoners van Graauw verzoekt contact op de nemen met Marijke Hen driks (01140-15420) om hun mening over de hele kwestie kenbaar te maken. Van een onzer verslaggevers over een 'besnoeiing' spreekt. DTTD„ Het gaat namelijk om de in- MIDDELBURG De Zeeuwse trekking van een extra bedrag Organisatie ter Ondersten- dat door de provinciale stuur_ mng van het Sociaal-cultureel voor de weizijnsplan- werk (ZOOS) heeft als enige ning was opgevoerd, een officieel bezwaarschrift Gedeputeerde Staten erken- ingediend tegen een 'besnoei- nen de wenseiykheid om het 'ing van ,50-fl0° suiden op de bed beschikbaar te stellen, rninmnniala intnanannnct <rnn« 1 maar achten het gezien de provinciale uitgavenpost voor activiteiten binnen het jeugd- en jongerenwerk. Het dagelijks provinciebe stuur is daar echter niet van onder de indruk gekomen. Ook de bezwaarschriftencommis- verminderde inkomsten uit de rijksbijdrageregeling sociaal- cultureel werk 'niet haalbaar' de post ook werkelijk in te vullen. De Federatie Christelijk sie uit Provinciale Staten Jeugdwerk Zeeland en de heeft het protest naast zich Zeeuwse jeugdraad hebben neergelegd. Beide organen zich in een brief aan Provin- vinden dat ZOOS ten onrechte ciale gtaten tegen het schrap_ pen van de post gekeerd. De federatie wijst erop dat gede puteerde staten geen maatsta ven noemen voor hun beslis sing. De gewraakte post was op genomen in het ontwerp-deel- programma sociaal-cultureel werk. Gedeputeerde staten hebben uit dat programma ook een verhoging van de post voor opbouwwerk (15.000 gul den extra) geschrapt, maar wel verhogingen geaccepteerd van de posten voor kadervor ming en vrijwilligerswerk (50.000 gulden extra) en eman cipatie (20.000 gulden extra). Bij een verkeersongeval gisteravond op de weg Axel-Zuiddorpe werd mevrouw R. van U, uit Deurne bij Antwerpen zwaar gewond. Door onbekende oorzaak raakte zij met haar personenauto uit de bocht en knalde vervolgens tegen een boom. De bestuurster raak te bekneld in de totaal vernielde auto en moest door leden van de Axelse brandweer uit haar benarde positie worden bevrijd. Per ambulance werd zij overgebracht naar het Julianaziekenhuis te Terneuzen. - foto wim k00yman Van onze correspondente HULST - Gisteravond werd door de Zeeuwse Muziek school regio Oost-Zeeuws- Vlaanderen in samenwer king met het Zeeuwsch Jeugdorkest een boeiende uitvoering gegeven voor een volledig uitverkochte zaal in Den Dullaert. Naast de vele, vooral jeugdige, toehoorders waren vertegenwoordigers van de gemeente Hulst en enkele leden van de Wel- zijnscommissie aanwezig. Voor de pauze kon men genieten van het optreden van vier samenspel groepen: - Het koperensemble o.l.v. G. Pilaet. Deze groep uit Hei kant liet horen hoe men in de lessen met veel plezier samen muziek kan maken. - Het klarinetkwartet uit Sas van Gent. Een viertal dat duidelijk al hoger staat op de muzikale ladder. Zij hebben reeds langer samen gewerkt en brachten op overtuigende wijze hun 'Klein Kwartet' van Crosse. Een goed op elkaar inge speeld viertal, dat er niet voor schroomt aan de melo die de voorrang te verlenen. - Het slagwerkensemble o.l.v. E. Buijle. Deze groep wist met de hedendaagse bossa nova-muziek die zij op een zestal verschillende in strumenten ten gehore bracht, menigeen te boeien, ondanks het gemis van het voetpedaal. - Het schoolorkest uit Hulst. Dit is een groep die is sa mengesteld uit leerlingen die reeds enkele jaren een instrumentale opleiding hebben gevolgd, zodat men kan komen tot elementair samenspel. Door de vele wisselingen elk jaar, vergt het van de leider G, Goet- hals heel wat creativiteit en combinatievermogen. Hij toonde echter, dat er met de ze groep leuk muziek te ma ken valt. Wel opvallend was het grote overwicht van de houtblazers. Na de pauze trad het Zeeuws Jeugdorkest op. Het orkest met een volledige symphonische samenstel ling, herbergt vele talent volle jonge mensen en is, ge zien de jeugdige leeftijden, in de provincie Zeeland, een unicum. Jammer was, dat het orkest te overheersend speelde zodat de soliste, die een zuivee partij streek, soms niet volledig tot haar recht kwam. Het orkest, dat onder leiding stond van Han Beekman bezit wel een jeug dig elan maar nog niet 'het heilige vuur'. Deze avond heeft in ieder geval de enthousiaste aan wezigen een indruk gegeven van wat het muziekonder wijs en het samen muziek maken voor de jeugd van nu betekent, niet enkel een cul turele elitaire franje, maar een wezenlijk bestanddeel van de opvoeding tot vol wassenheid. J.C. jeikant - Gisteravond reed bestuurder van een perso- "fflauto E.M. te Stekene (B) op '"verklaarbare wijze uit een Wit van de Julianastraat te wikant. Het voertuig beland- vervolgens in een sloot en J'erd daarbij zwaar bescha- M. moest met een gebro- <cn been en een hoofdwond «orden opgenomen in het St. udwinaziekenhuis te Hulst. S-UISKIL - Op de Kanaalweg 4 Sluiskil werd gistermiddag 'e bromfietser A.S. te Sas van "fflt bij een verkeersongeval llcbt gewond. Het ongeval gebeurde door- tot mevrouw C.v.d.K. te mikil, die daar had gepar- eerd met haar personenauto eg opreed en de bromfiet- *r te laat bemerkte. aan 112 automobilisten Proces-verbaal opgemaakt "Sens het overtreden van de Sestane maximum snelheid daar 50 kilometer per uur Hen automobilist raasde r de bebouwde kom met br j,ne"1eid van 100 kilome- Er passeerden in genoem- Periode 462 voertuigen. OOSTBURG - Door de rijks politie is een zekere H.D. uit Sluis aangehouden en ingeslo ten inzake verduistering van een kist met 22 kg. ingevroren gepelde garnalen. De heer D. was met een transport van de ze garnalen op weg naar Bres- kens en heeft de kist ten nade le van de transportonderne ming Vooruit uit Breskens verduisterd. Hij heeft deze doorverkocht aan een zeker H. uit Yerseke. D. is ingesloten in het bu reau te Oostburg en H. in het bureau van de rijkspolitie de Kruiningen. Dit vond donder dag plaats en H. is in de loop van vrijdag naar het bureau te Oostburg overgebracht voor nader verhoor. Tegen beiden is proces verbaal opgemaakt, te gen D. wegens verduistering en tegen H. wegens heling. GOES - Vrijdagmorgen is via het Hulpcentrum Midden- Zeeland een telefonische mel ding gekomen, dat er een bom geplaatst zou zijn in het belas tingkantoor aan het Ravelijn de Groene Jager. Deze bom zou om 14.00 uur ontploffen, doch tpen de recherche een on derzoek instelde werd er geen bom gevonden. Het personeel van het belastingkantoor heeft het werk gewoon kunnen voortzetten. KLOORIANENRIJK (KLOOSTERZANDE) - Wies Boogaart is door de Raad der Kloorianen overgehaald ook dit jaar de taak van Prins der Kloorianen op zich te nemen. Tijdens een besloten feestvergadering in Hotel van Leuven ondertekende Wies Boogaart in het bijzijn van de raad van Elf met wederhelften en de hofdames een één jarig contract om als Prins Wannes 1 de scepter te zwaai en over het Kloorianenrijk. Prins Wannes is dus volledig van de stoffige zolder gehaald en geheel in ere hersteld. Van 1974 tot 1977 is hij prins geweest, waarna hij zich een vijftal jaren volledig terugtrok uit het carnavalsge- beuren. Omdat de carnavalsstichting vorig jaar heel erg moeilijk zat, heeft Wies zich toen bereid verklaard om voor één jaar.(om te helpen) de zware taak op zich te ne men. Blijkbaar is dit heel goed bevallen, want zo zegt hij zelf: „Het is alsof ik van een stoffige zolder ben gehaald". Hij voelt zich weer volledig dè prins. Zelfs de riante hoeve 'Klondike' te Hengstdijk, waar de prins met zijn gezin woont, is tijdens het carnavalssei zoen omgedoopt in 'Residentie Wannes 1, Prins der Kloorianen'. Binnen de raad van elf is de samenstelling vrijwel dezelfde als voorgaand seizoen. Hofdames Esme ralda en Chantal de Nijs zullen de prins weer flankeren. Prins Wannes I heft zegevierend de armen. - foto wim k00yman Afweging Aan die keuzes heeft vol gens de federatie geen goede belangenafweging ten grond slag gelegen. Dat schreven eerder ook al de levensbe schouwelijke opbouworgani- saties. Zoals gemeld hebben gede puteerde staten laten weten dat de provincie vanaf 1985 in principe niet meer bij wil pas sen voor kortingen op de rijks bijdrageregeling voor sociaal- cultureel werk. Dat houdt in dat de instellingen met bezui nigingsplannen moeten ko men. De jongste korting op de rijksbijdrageregeling be draagt 20 procent. Dat bete kent dat de instellingen vol gend jaar met bezuinigings plannen moeten komen tot 7 procent van het totaal be schikbare budget. TERNEUZEN - Markt veiling Ter- neuzen, per stuk: bloemkool A 91- 150, A2. 60-80, B. 82-83, B2. 43. com- commers 51-63, per bos selderij 54, per kilo prei 63-69, savoyekool 80- 85, rodekool 65, spruiten 77-103, witlof A. 2,70-300, A2. 190-220, klas se 3. 140-200. Paprika groen 140-120, rode pepers 230. Gouden huwelijk - In het be richt over het 50-jarig huwe lijk van het echtpaar Joseph Gijsel en Magdalena Vanac- ker is een foutje geslopen. De gouden bruiloft wordt name lijk niet op 17 november ge vierd, maar op 18 november. Zangavond - Woensdag wordt in de N.H. Kerk een zang avond gehouden. Het evene ment is georganiseerd door het bejaardenkoor Trefpunt, ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het koor. Aan de zangavond werken mee de be jaardenkoren uit Breskens, Terneuzen, Koewacht, Zaam- slag en Axel. De toegang is gratis en de aanvang is 19.00 uur. Bieb - De openbare biblio theek in Axel is sinds kort ook toegankelijk voor mensen in een rolstoel. De bieb heeft automatisch deuren gekregen die open gaan zonder dat er ergens op een knop moet wor den gedrukt. Kinderzegels - Van woensdag 16 november tot 21 december wordt in het postkantoor te Hulst weer een speciale stand ingericht voor de verkoop van kinderzegels. De stand wordt afwisselend bemand door een 20-tal medewerk(st)ers en is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.30. Mevrouw K. Molthoff koopt woensdag de eerste ze gels. HULST - De bewoners van vier huizen in de Hulster Zou- testraat en eentje in de Hei- destraat, die half dit jaar zijn aangesloten op het aardgas- net, kunnen rekenen op een gemeentelijke bijdrage in de aansluitkosten. Dat geld komt uit het potje dat de raad heeft gereserveerd voor de aansluiting van on rendabele gebieden op het aardgas. Aansluiting van de huizen in de Zoutestraat kost per wo ning 2.801 gulden, waarvan de PZEM 2.000 gulden voor zijn rekening neemt. De gemeente doet daar nog eens 377 gulden bovenop, zodat de bewoners zelf 424 gulden moeten beta len, exclusief btw. Die eigen bijdrage is ook aangehouden voor de woning in de Heides- traaf, waar de gemeente dan 206 gulden bijspijkert. Het voorstel komt maandag aan de orde in de financiële commissie. Op de agenda prij ken voorts allerlei afrekenin gen met betrekking tot het on derwijs, de verkoop van een stukje grond en de vaststelling van een subsidiegrondslag voor het maatschappelijk werk. Van een onzer verslaggevers HULST - De stichting Jeugd en Jongerenwerk Hulst mag voor een jaar lang een ambu lant jeugdwerker in dienst ne men, in het kader van de rege ling Werk Verruimende Maat regelen. Uit enkele kandidaten die bij het arbeidsbureau stonden ingeschreven is Toine Huis mans uit Graauw uit de bus gekomen. Hij kan volgende week dinsdag al aan de slag. Het is de bedoeling dat de jeugdwerker beschikbaar is voor hulp en onderstening aan allerlei jeugdverenigingen. Daarnaast wordt aale be staande jeugd- en jongeren werk in kaart gebracht en worden de behoeften, op alle mogelijke vlakken, gepeild. Hetis niet de bedoeling dat de jeugdwerker zelf uitvoerend werk gaat doen in de vorm van organiseren van activitei ten. Wel kan hij meehelpen bepaalde activiteiten op te starten. Ruimte Bij zijn werkzaamheden kan de jeugdwerker terugval len op bestaande instellingen. Het gemeenschapswerk is be reid begeleiding en ondersteu ning te geven, het Vormings werk Jonge Volwassenen stelt ruimte beschikbaar en het maatschappelijk werk geeft administratieve ondersteu ning en ook begeleiding. In het komend jaar zal moe ten blijken of de jeugdwerker inderdaad in een behoefte voorziet. „De tijd is vrij kort", meent Brusselaers, „maar het is beter dan niets". In Hulst is men in feite al tien jaar bezig een beroepskracht voor het jeugdwerk te krijgen. Brusse laers is dan ook verheugd dat het eindelijk gelukt is, al is het maar voor een jaar. Nu men de beschikking heeft over een be roepskracht wil de stichting ook op volle bestuurssterkte gaan werken. Men is daarom nog op zoek naar mensen uit alle lagen van de bevolking die in het bestuur zitting willen nemen. Van een onzer verslaggevers HONTENISSE - In het artikel in De Stem van gisteren, over de perikelen rond de salaris sen van burgemeester, ge meentesecretaris en drie top ambtenaren in Hontenisse, is een te hoog bedrag genoemd. Gemeld werd dat de vijf ambtenaren samen maande lijks 4.000 gulden te veel in het loonzakje hebben gekregen, maar gemeentesecretaris B. de Schepper liet gisteren nadruk kelijk weten dat het gaat om een gezamenlijk bedrag van precies 1.065 gulden. En dat is dan nog bruto. Bovendien werd benadrukt dat er geen sprake is geweest van een 'trucje', om de begro ting 1983 toch goedgekeurd te krijgen. Het via een begro tingswijziging opvoeren van de juiste salarissen en het daarna via een volgende wij ziging weer invullen van de oude bedragen is gebeurd op advies van Gedeputeerde Sta ten. Dit, aldus de secretaris, om meer tijd te hebben om tot een eindoordeel te komen over het meningsverschil tussen GS en de gemeente over de salaris sen.

de Stem | 1983 | | pagina 17