SUISSES Jansen en van den Berg tegen Japanse sponsor Adrie van der Poel: „Crossen is een goede wintertraining JEROEN KRABBÉ wilde sterven uH liefde. Krachtsporters vinden doping- gebruik normaal Onderzoek UEFA naar 'omkoop - affaire' Inter- FC Groningen Goicoechea in Spaanse selectie Problemen voor Jupp Derwall se Koerier Beleeft mee in Abb I nieuwe Smyrna- en talogus. Nu overal verkrijgbaar I voor Inklusief 10 exklusieve tel- patronen en de knoop- kursus'knopen van A tot Z.' Extra aktie Het stramien uit deze kataiogus voor de halve prijs bij aankoop van het bijbe horende garen. fen n DINSDAG 8 NOVEMBER 1983 DEN HAAG - Karei Jansen en mr. Cees van den Berg, vertegenwoor digers van spelers en trainers in het sectiebestuur betaald voetbal, heb ben hun niet aanvaardbaar uitgesproken over de sponsorovereen komst, die de KNVB wil afsluiten. j Keizer fluit Bayern-Spurs MVV wil geheel overdekt stadion I Maastricht - mvv werkt Videobanden Feyenoord- Spurs in beslag genomen 55 ^Verbijsterende bekentenis mk over driehoeksverhou- BMk ding met zijn vrouw en... zijn minnaar! Waarom PAUL VAN VLIET ineens gaat trouwen. Huwelijk met de vrouw die hij ai twintig jaar kent. Voor het eerst ont hult hij zijn liefdes geheimen. IRENE negeerde verbod van koningin BEATRIX. Ruzie rond toespraak op vredesdemonstratie. Haar stille tranen. Waar PRINSES JULIANA spijt van heeft. De romances van het A-TEAM. Waarom MELINDA onge- is met vier mannen. Nieuwe man in het leven van CONNY VINK! NICO HAAK glijdt naar armoede toe. Waarom gaat het fout met zanger die ooit half miljoen per jaar verdiende? Zal de Paus GRACIA zalig verklaren? door Hein Groothuis Wereldtitel gemend dubbel voor Evert en Jimmy Connors Hanni Wenzel in beroep Voetbal op televisie Zweden slaan toe in eigen land 2; -LEUR markt 79* k halstraat 9 iRHOUT keiweg 16A« t de del- iber ma. hi- 10 wo- aan van ,ard rar. ter- ier- r. 4800 MB Breda at u moet betalen. Voor len. Als contante betaling rt (dus géén giro- of u een acceptgirokaart I moeten brengen. of komma een vakje Prijs incl. 4% BTW 4,80 6,41 8,01 9,61 11,21 12,81 nrc stem ^ncrtt T26 PAGINA SPORT 1 Tweespalt in sectiehestuup Bij vonnis van de Rechtbank te Middel burg d.d. 19 oktober 1983 is in staat van faillisse ment verklaard Clea ning Servire Bedet B.V., gevestigd en kantoor- houdende te Terneuzen aan de Gouwestraat no. 29, met benoeming van mr. R.A. Fibbe tot rech- ter-commissaris en on dergetekende tot cura tor. Bij beschikking van dezelfde rechtbank d.d. 2 november 1983 is voornoemd faillisse ment opgeheven we gens gebrek aan baten. Mr. G.E. Vioen Axelsestraat 11 4537 AA Terneuzen Het tweetal zal zijn be zwaren dinsdagavond ter ta fel leggen in de bestuursver gadering betaald voetbal. Jansen en Van den Berg staan op het standpunt dat de reglementen zijn overtre- I den, dat het besluit juridi- sche consequenties kan heb ben en dat het sectiebestuur I buiten de aangegeven paden is getreden door met een buitenlands bedrijf in zee te gaan. In het plan de campagne, dat het vorige sectiebestuur heeft opgezet om sponsors te vinden voor het Nederlands elftal, is nadrukkelijk vast- legd dat in de eerste plaats I een Nederlands bedrijf voor de sponsoring in aanmer king zou moeten komen. Dat standpunt is gebaseerd op de overweging dat de vertegen woordiging van de konink lijke Nederlandse voetbal bond in het buitenland pro paganda voor Nederland zou moeten maken. Jansen stelde dat de ver gadering van zondagmor gen, waarin Philips werd af gewezen, niet gerechtigd was officiële besluiten te ne men. „Volgens de reglemen ten moet een bepaalde pro cedure worden gevolgd voor vergaderingen. Die dienen te worden uitgeschreven door de secretaris en moeten ook worden bijgewoond door de secretaris, ter vastlegging van het besprokene. In dit geval is daarvan geen spra ke geweest. Informeel over- I OTTAWA (DPA) - De handel verboden stimulerende I middelen groeit en bloeit in de wereld der gewichtheffers. Het bewijs vormt de aanhou ding van vier Canadese krachtmensen, die bij terug keer van de wereldtitelstrijd in Moskou op het vliegveld van Montreal door de douane betrapt werd op het illegaal bezit van 22.515 anabolica- capsules en 414 ampullen tes tosteron. De vier moeten zich op 7 december voor de rechter verantwoorden. In het ergste geval hangt hen 500 dollar boete en zes maanden gevan genisstraf boven het hoofd. ZEIST - De scheidsrechters- commissie van de Europese Voetbal Unie heeft Jan Keizer aangewezen als scheidsrechter voor de wedstrijd Bayern Miinehen-Tottenham Hot- spur. De KNVB zal In de loop van I de week de grensrechters aan stellen voor dit duel uit de der de ronde van het toernooi om de UEFA-beker, dat op 23 no vember in München plaats vindt. a een plan om van De Geus- 1 een uiterst modern en I Puur voetbalstadion te maken. De bedoeling is om het stadion geheel te omringen met over dekte tribunes, waarop 25.000 J jot 30.000 toeschouwers plaats I kunnen nemen. Het aantal zitplaatsen zal I met minstens 5000 worden uit gebreid. Het speelveld wordt, I oeel anders dan in de huidige I situatie, dwars tussen de be staande zit- en de lange staan- tribune gelegd. Aan de lengte- I S'iden worden twee nieuwe 1 tribunes gebouwd. (ADVERTENTIE) Zo'n vaart zal het echter niet lopen. Onder gewichtheffers is het heel gewoon, dat een bezoek aan de Oostbloklanden verge zeld gaat van de inkoop van een grote partij verboden pre paraten. Guy Greavette, die positief bevonden werd tijdens de jongste Panamerikaanse Spelen en voor twee jaar werd geschorst, kan zich nauwelijks druk maken over alle opwin ding. „In Canada heb je een recept nodig om aan spierver- sterkende middelen te komen. Daarom is het niet verwon derlijk een voorraadje aan te schaffen in het buitenland. Er zijn landen waar steroiden zo over de toonbank gaan. Bij wedstrijden in die landen koop je wat meer om aan vrienden en trainingspartners te verko pen". De vier Canadezen had den aan hun handel een aardig zakcentje overgehouden. In Moskou betaalden zij één dol lar voor honderd capsules. De prijs voor vrienden en collegae in Canada was vooraf al be paald op 35 dollar per honderd stuks. De Canadese gewichthef- bond distantieerde zich in een eerste reactie van het optreden van zijn leden. Voorzitter Ri chard Champion zei in een verklaring, dat de bond geen controle en kennis bezit over de prive-activiteiten van zijn leden, thuis of in het buiten land. Daarmee ging Champion een streepje te ver. Het dag blad Globe and Mail uit To ronto dook een interview met Champion van een jaar gele den op en drukte daaruit een citaat af. „Ik ken gewichthef fers, die achter gesloten deu ren schoenen ruilen voor een pillendoosje met een cyrillisch handschrift. Ze weten niet wat eens wat er in zit. Ze zijn gek". In Canada gaan stemmen op de dopingkwestie in de ge- wichthefsport uitgebreid aan te pakken. Daarbij dient voor al het belang van de jonge ge wichtheffers in het oog gehou den te worden. Guy Greavette heeft zijn twijfels: „Men weet, dat die middelen helpen. Daarom zullen ze altijd ge bruikt worden". leg is natuurlijk altijd moge lijk, maar uit onderonsjes kunnen geen bestuursbe sluiten vallen. Er bestaat dus gegronde twijfel over de rechtsgeldigheid van de ge nomen beslissing. De werknemersvertegen woordigers is woensdag meegedeeld dat er zondag een bestuursvergadering zou plaats vinden, maar pas za terdagmiddag hebben wij de bevestiging gekregen. Afge zien van het feit dat wij ons, door andere verplichtingen, niet konden vrij maken voor een bijeenkomst, was op dat moment voor ons de tijd van voorbereiding te kort. Voor een bijeenkomst, die feitelijk niet in orde is georganiseerd, ontbrak ons bovendien be hoorlijke en noodzakelijke informatie. Wij vinden dat een derge lijk verstrekkend besluit aan de algemene vergade ring betaald voetbal had moeten worden voorgelegd. Het vorige sectiebestuur is door de clubs weggestuurd omdat er volgens de algeme ne vergadering te eigen machtig werd opgetreden. Het nieuwe bestuur gaat op dezelfde manier verder en neemt een besluit dat voor het betaalde voetbal ernstige consequenties kan hebben, wanneer de benadeelde par tij juridische stappen onder neemt. In de afgelopen weken hebben Van den Berg en ik er in de bestuursvergaderin gen herhaaldelijk op gewe zen dat voor een besluitvor ming zoals op zondag heeft plaats gevonden, het 'parle ment' van het betaalde voet bal zou moeten worden ge hoord. Het bestuur heeft van de vergadering richtlijnen mee gekregen en nu die niet in acht zijn genomen, be staat er kans op verzet. Het lijkt mij niet onmogelijk dat er om een buitengewone al gemene vergadering zal worden gevraagd." Jansen en Van den Berg hebben nog geen consequen ties getrokken uit de gang van zaken. Het tweetal wil de bestuursbij eenkomst van dinsdagavond afwachten voor zij een beslissing ne men over aanblijven of af treden. Philips zal de komende dagen het beraad voortzet ten of er juridische stappen moeten worden en hoe de zaak in dat geval dient te worden aangepakt. Het be stuur van PSV heeft nog niet gesproken over de wense lijkheid van een algemene vergadering van het betaal de voetbal. De club is in ieder geval van plan het correct te spe len. In Eindhoven is men niet van plan druk uit te oefenen op de spelers om hen uit het Nederlands elftal te houden, wanneer dat recla me zou maken voor een con currerend bedrijf. „PSV", zei woordvoerder Brouwers voor Philips, „is een vereni ging die door het bedrijf wordt gesponsord. De spe lers zijn geen werknemer van ons. Bovendien kunnen clubs niet weigeren spelers af te staan, dat is een zaak van de voetballer zelf. Wij zijn niet van zins op dat punt iets te ondernemen". Ondanks zijn schitterende zege, beschouwt Adrie van der Poel het crossen toch maar als bij zaak. - FOTO AHCHIEF DE STEM DEN HAAG - De Europese voetbalunie (UEFA) zal een onderzoek instellen naar de omkoopaf faire, die aan het UEFA-cupduel tussen Inter Milan en FC Groningen is voorafgegaan. Han Berger, de trainer van FC Groningen, verklaar de na afloop van de wedstrijd in Bari (5-1 voor Inter), dat hij in de week voor het duel door een voor Inter werkende functionaris was benaderd zich te laten omkopen in ruil voor een nederlaag van Groningen. Berger verklaarde dat het ging om een bedrag van 250.000 gulden. FC Groningen heeft van de UEFA tot woensdagavond de tijd gekregen het bewijsmateriaal in deze affaire te overhandigen. KNVB-voorzitter Jo van Marie heeft nog geen officieel rapport van FC Groningen ontvangen. Eerder kan de KNVB ook geen officiële klacht deponeren bij de UEFA. „Ik wacht op het schriftelijke rapport van FC Groningen over deze zaak. Eerder kan ik niets meedelen", aldus de praeses van de voetbalbond. Overigens Apollonius Konijnenburg, de in Italië wo nende ex-Hagenaar, betrokken bij de transfers van Ne derlandse voetballers naar Italië, ontkent iets te maken te hebben met de omkopingsaffaire rond het duel Interna- zionale-Groningen. Konijnenburg, zaakwaarnemer van Krol, Peters en Kieft en ook betrokken bij de terugkeer van Van de Korput van Torino naar Feyenoord, heeft maandag het Milanese kantoor van het Italiaanse persbu reau ANSA, opgebeld. Hij ontkende in dat telefoongesprek met klem de geruchten dat hij betrokken zou zijn bij de poging tot omkoping van FC Groningen, dat voor de twee de ronde van het toernooi om de UEFA-beker werd uitge schakeld door Internazionale. „Verscheidene kranten", zei Konijnenburg, „hebben mijn naam genoemd met betrek king tot feiten die zich voor de wedstrijd in Bari zouden hebben afgespeeld. Ik ontken met klem wat mij wordt toegeschreven en ik behoud mij alle rechten voor tot juri dische stappen tegen de organen die mij in dit verband hebben genoemd". Konijnenburg benadrukte dat hij nooit, „zelfs niet als grap", trainer Han Berger van Groningen een belangrijke bedrag zou hebben toegezegd wanneer zijn ploeg de wedstrijd van 2 november in Italië zou ver liezen. HILVERSUM (ANP) - De Rot terdamse recherche heeft maandagmorgen bij Veronica HOOGERHEIDE - Hoewel hij nooit duidelijker dan zondag in Zürich zijn grote mogelijkheden bij het veldrijden heeft gedemonstreerd, beschouwt Adrie van der Poel de nederlaag, die hij de nagenoeg com plete wereldtop toediende, slechts als een incident. Een minder begenadigde wegrenner dan de 24-jarige boerenzoon zou onmiddellijk stil gaan staan bij de WK-cyclo-cross, die begin volgend jaar in Oss wor den gehouden. Die titelstrijd laat de Hoogerheidenaar ook nu nog volkomen koud. MADRID - De Spaanse oefen- meester Miguel Munoz heeft Andoni Goicoechea van Athle tic de Bilbao opgenomen in de selectie van zestien spelers voor de kwalificatiewedstrijd in groep zeven van het toer nooi om het Europees voetbal kampioenschap tegen Neder land, die woensdag 16 novem ber in het Feyenoord-stadion te Rotterdam plaatsheeft. Goi coechea kreeg veel publiciteit, nadat hij in een duel voor de Spaanse competitie de Argen tijnse sterspeler Diego Mara- dona op uiterst grove wijze onderuit haalde. Maradona raakte dermate geblesseerd, dat hij enkele maanden is uit geschakeld. Goicoechea kreeg een fikse schorsing van vijf tien wedstrijden, later terug gebracht tot zeven, die echter slechts gelden voor de Spaanse competitie. De Spaanse selectie ziet er als volgt uit: doel: Arconada (Heal Socie- dad), Buyo (Sevilla); verdediging: Goicoechea (Athletic de Bilbao), Sanchez (Barcelona), Gordillo (Be- tis), Camacho (Real Madrid), Ma- ceda (Gijon), Salva (Zaragoza); middenveld: Quique (Atletico Ma drid), Gallego (Real Madrid), Guerri (Zaragoza), Senor (Zarago za); aanval: Carrasco (Barcelona), Alonso (Barcelona), Rincon (Betis) en Santillana (Real Madrid). Adrie van der Poel: „Er is voor mij niets veranderd. Ik zie het crossen nog steeds lou ter als een goeie wintertrai ning. Het koersen op de weg is voor mij veel belangrijker. In dat kader past het wereld kampioenschap niet zo goed. Het wordt voor een wegrenner vrij laat gehouden. Later, als ik er op de weg helemaal ben, wil ik me er misschien wel eens volledig voor inzetten". De Westbrabander, die in eigen omgeving, maar meestal zonder noemenswaardige te genstand, al een aardige repu tatie als veldrijder had opge bouwd, voordat hij tijdens het laatste nationale kampioen schap (tweede achter Hennie Stamsnijder) op nationaal ni veau doorbrak, vindt overi gens dat zijn prestatie in Zü rich niet moet worden over trokken. Van der Poel: „Je mag niet op een wedstrijd af gaan. In Zürich was het voor deel voor mij dat er door de aard van dit parkoers en het mooie weer weinig gelopen hoefde te worden. Bovendien was ik totaal ontspannen, zo als trouwens in de hele periode na de Tour. Dat is ook mijn grote winst geweest in de na- j aarsklassiekers". Aan veel crossen zal Adrie van der Poel niet meer deelne men. „In Gieten en Bergen op Zoom neem ik in ieder geval deel. Mogelijk kom ik ook nog in Dorst uit. Daar houdt het denk ik mee op. De clubcros sen houd ik voor gezien. Als organisatoren zoveel moeite doen om een cross voor be roepsrenners rond te krijgen, vind ik dat ik niet ergens voor niets kan gaan rijden". Het beperkte winterpro- gramma van Adrie van der Poel heeft alles te maken met zijn lange en zware wegsei- zoen dit jaar. Van der Poel: „Ik heb het afgelopen seizoen 135 wedstrijddagen gehad, waarbij ik steeds op een goed niveau was. Na zo'n periode heb je het nodig om wat rust in te lassen. Vandaar dat ik ook eens fijn wat vakantie neem om de accu weer op te laden". tv-opnamen in beslag geno men van de rellen vooraf gaand aan de voetbalwed strijd Feyenoord-Tottenham Hotspur van vorige week woensdag. Al eerder waren banden van de NOS in beslag genomen. Volgens de pers dienst van de omroeporgani satie ging het om beelden die Veronica Sport zondag had uitgezonden. Daarop was te zien hoe een supporter een aantal messteken uitdeelde. De actie van de Rottterdam- se recherche geschiedde op be vel van de rechter-commissa- ris mr. B.C. de Savornin Loh- man. De banden zullen wor den gebruikt voor de opspo ring van supporters die straf bare feiten hebben gepleegd. KEULEN - De Westduitse bondscoach Jupp Derwall heeft personeelsproblemen. Het is onzeker of twee van zijn beste spelers, Karl-Heinz Rummenigge en Bernd Schus ter, de EK-kwalificatiewed- strijden tegen Noord-Ierland (op 16 november in Hamburg) en tegen Albanië (op 20 no vember in Stuttgart) kunnen meespelen. Beiden hebben last van spierblessures. Volgens de clubarts van Bayern München herstelt Rummenigge gestaag, Schuster schijnt er iets minder florissant aan toe. Derwall selecteerde voor de twee wedstrijden twintig voetballers. Het zijn: doel: Burdenski, Schumacher ach ter: Augen thaler, Briegel, Dremmler, Bernd Förster, Karl-Heinz Förster, Herget, Otten en Strack midden: Mat- taus, Rolff, Meier, Schuster, Stieleke voor: Littbarski, Karl-Heinz Rummenigge, Mi chael Rummenigge, Voller en Waas. 'IIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllillUIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllll HOUSTON (REUTER/DPA) - Jimmy Connors en Chris Lloyd-Evert hebben hun sa menwerking met succes be kroond. Het tweetal won in Houston de officieuze wereld titel in het gemengd dubbel. In de finale waren beide Ameri kanen te sterk voor hun land genoten Roscoe Tanner en An drea Jaeger: 6-4,6-2,6-4. Con nors en Lloyd moeten de hoofdprijs van 100.000 dollar delen. Voor de verliezers ligt de helft klaar. VADUZ (SID) - Hanni Wenzel gaat in beroep tegen het be sluit van de Internationale Skifederatie (FIS) haar niet toe te laten tot de Olympische Winterspelen in Serajevo. De skister uit Liechtenstein meent, dat de FIS geen steekt houdende argumenten op tafel heeft gebracht om haar deel neming te verhinderen. Des noods zal ze een appel doen op IOC-voorzitter Samaranch en Willie Daume, voorzitter van de IOC-toelatingscommissie. Van onze sportredactie BREDA - Voor de voet balliefhebbers heeft de BRT woensdag heel wat ruimte vrij gemaakt, 's Middags zendt de Belgi sche televisie de Olympi sche kwalificatiewed strijd België-Frankrijk uit. Die wedstrijd begint om 15 uur. 's-Avonds wordt de EK-kwalificatiewed- strijd Zwitserland-België live op het scherm ge bracht. Deze wedstrijd is overigens niet belangrijk meer voor het EK dat volgend jaar in Frankrijk afgewerkt wordt. België heeft zich reeds geplaatst voor de titelstrijd. De wedstrijd in Bern begint om 20 uur. STOCKHOLM - Zweedse ten nisspelers hebben maandag de finales van het grand-prix- tennistoernooi in Stockholm beheerst. De negentienjarige Mats Wilander deed wat het plaatsingscomite van het toer nooi van hem had verwacht: in de finale zegevierde hij met 6-1 7-5 over de tsjechoslowaak Tomas Smid. Ook vorig jaar stond de nummer vier van de wereldranglijst in de eind strijd. Hij verloor destijds echter van de Fransman Henri Leconte. Wilanders landgenoten An ders Jarryd en Hans Simons- son maakten het Zweedse suc ces compleet door het dubbel spel te winnen. Jarryd/Si- monsson versloeg met 6-3 6-4 het Amerikaanse duo Peter Fleming/Johan Kriek.

de Stem | 1983 | | pagina 7