Herma Vos, Nederlands glamourmeisje in Dylan draad OP DE ZANGTOER NA SUCCESVOLLE 'BLOOTCARRIÉRE' 'Paris Latin' voorlopig hoogtepunt Saaie plaat I van Paul McCartney DINSDAG 8 NOVEMBER 1983 INSPAG 8 NQVEMBEF Nederlanders willen ondertiteling NEDERLANDSE PROGRAMMA'S NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 BUITENLANDSE PROGRAMMA'S BELGIE NED 1 DUITSLAND 3 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE NED 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 Monopolie vind ik niet zo leuk Daarbij moet je echt geluk hebben, dat is niet zo interessant Robin Linschoten, Tweede Kamerlid (VVD) Door Jo Cortenraedt „Gelukkig zie ik weer eens mensen uit Nederland. Behal ve het wekelijkse telefoontje met mijn moeder praat ik en kel Frans of Engels". Een stra lende Herma Vos opent op zondagmorgen de deur van het luxe-apartement in Neuilly aan de rand van Parijs. „Nou ja, het is eigendom van mijn vriend. Ik ben er begin dit jaar ingetrokken, maar mijn appartementje bij de Hallen hou ik wel nog aan, voor het geval dat". Haar vriend, die een aardige duit verdient aan zijn 400 bruids zaken in heel Europa („dat verkoopt altijd, crisis of geen crisis"), stapt maar op, want hij verstaat er toch niks van. Meteen legt ze haar eerste single op de draaitafel en draait de knoppen open, niet beseffend dat onze houten koppen het extra zwaar te verduren krijgen. 'Danser' heet de plaat die het best om schreven kan worden als disco op zijn Frans. De schijf is in Frankrijk, België, Zwitserland en Italië uitgebracht. Neder land zal wellicht spoedig vol gen. Herma Vos heeft twee da gen televisie-opnamen in Brussel erop zitten. In haar so lo-carrière lijkt vaart te zit ten, maar ze heeft er dan ook hard voor moeten knokken. Haar lengte van 1,85 meter is in feite de oorzaak van haar verhuizing naar de Franse hoofdstad. Ze volgde welis waar de opleiding op de Am sterdamse balletacademie met succes, maar ze werd te groot geacht voor onze vaderlandse balletgezelschappen. Danspe- dagpge zag ze nug als enige mogelijkheid om haar geld hier te verdienen. En een vroe gere lerares van haar zei dat ze voor dat doel het beste enige ervaring kon gaan opdoen in Parijs, dan had ze tenminste ook eens op de planken ge staan. „Ik stapte dus acht jaar I ALLOZE Nederlandse meisjes wagen de verhuizing naar Parijs. Ve len werken daar als 'au pair'. Sommi gen schoppen het zelfs tot danseres in een van de vele revue's. Slechts één slaagde er tot nu toe in aan de top te komen in dat genre: Herma Vos. Parijs lag jarenlang aan de voe ten van deze langbenige Amsterdam se die nu zover is dat ze een solocar rière kan opbouwen. Verslaggever Jo Cortenraedt en fotograaf Guy van Grinsven zochten haar op in een lu xe-appartement aan de rand van de stad. HERMA Vos: „Ik wil dan sen en zingen". geleden in de trein Amster dam-Parijs, en ik ben in feite nooit meer teruggekomen, be houdens wat familiebezoek jes". De auditie bij de beroemde 'Bluebell-girls' in het Lido pakte goed uit en ze werd met een aangenomen. „Maar ja, ik moest beginnen op de achter ste rij, terwijl ik het liefst vooraan wilde dansen. Om dat te bereiken trainde ik elke dag keihard. En als er weer eens eentje ziek werd of met va kantie ging schoof ik een plaatsje op. Binnen drie maanden stond ik op de eerste rij en toen viel ik in het oog van een impressario uit Las Vegas die mij als soliste wilde hebben. De directie van het Lido liet me niet gaan maar maakte me wel daar soliste", zegt Herma trots. Vervelen In het begin had ze daar veel plezier in, maar avond aan avond optreden, een jaar lang, zonder ook maar een vrije dag, ging toch vervelen. Bovendien was het salaris van de meisjes niet evenredig aan de grootte van de pluimen. Herma Vos: „Op een gegeven moment had ik er geen zin meer in. Ik ging werken voor een modell agency en kreeg veel opdrachten voor foto-ses sies en mannequinwerk. Dat was wel leuk hoor, al vond ik het vreemd dat veel meisjes alles er voor over hadden om in bladen als Vogue te komen. De fotografen maakten daar dankbaar misbruik van". Net toen ze voor een -aan trekkelijke foto-sessie van badpakken naar Rio de Janei ro zou gaan belde ene Jean Marie Rivière. „Of ik geen zin had om soliste te worden in de show van 'Paradis Latin'. Dit is de meest avantgardistische revue van Parijs. Ik ben een avond gaan kijken en vond de show inderdaad geweldig en heb meteen j a gezegd". De reis naar Rio ging niet door omdat ze derect begon met het instu deren van haar 'rol'. Stallone „Ik verdiende goed geld en had één avond per week vrij". Met het bloot had ze geen pro blemen, ook al gezien haar er varing bij de 'blue bell girls'. „Ik vond het schitterend om de ster te zijn in de beste Parijse revue. Er kwamen veel beken de mensen kijken, vooral Amerikanen. Zo zat op een avond de acteur Sylvester Stallone vooraan in de zaal. Een geweldige vent, leek me zo. Meteen na de show wilde - FOTO GUY VAN GRINSVEN hij me opzoeken. Meneer stap te pardoes de douche binnen. Ik ben met hem gaan eten en heb hem daarna in Los Ange les nog opgezocht. Alleen, hij wilde dat ik overal met hem naar toe ging. Als ik een avond een andere afspraak had was hij kwaad. Nou ja, hij kan nog zo beroemd zijn maar ik laat me niet om de vinger draaien". Hoe meer succes Herma Vos kreeg, hoe geïsoleerder ze kwam te staan. „De andere meisjes in de show zijn ontzet tend jaloers op de soliste. Ik kan het ook niet helpen dat ik een aparte kleedkamer had. Op een gegeven moment kreeg ik met bijna niemand meer contact". Toen Jean-Marie Ri vière vertrok hield Herma er ook mee op. Drie jaar op de planken in 'Paradis Latin' was voldoende. Ze was in heel Frankrijk en daarbuiten bekend geworden en kreeg veel aanbiedingen voor fotowerk. Dat leverde on dermeer een mooie naaktserie in 'Lui' op. „Toch kreeg ik een beetje de pest aan dat bloot. Ik schaam me niet voor mijn li chaam, maar ik wil ook nog op een andere manier gewaar deerd worden. Ik kan goed dansen en wellicht ook zingen. Toen het 'Grand Orchestre du Splendid' me wilde hebben heb ik dan ook meteen ja ge zegd". Twee jaar lang kon ze in dit artistieke gezelschap naar hartelust zingen en dan sen (het zingen is 'Paradis La- tin' was enkel playback). Maar sinds begin dit jaar zijn de le den van dit orkest elk hun eigen weg ingeslagen. Emmanuelle Sindsdien werkt Herma Vos aan een solo-carrière. Als zan geres heeft ze nu dus haar eer ste plaat gemaakt maar ze aast ook op filmrollen. „Ik heb al veel aanbiedingen gekre gen, maar veelal komen die uit de hoek van het soft-bloot. Ik werd zelfs gevraagd voor de hoofdrol van 'Emmanuelle 4', maar na lang nadenken heb ik dat geweigerd. Ik ben bang dat ik dan te zeer een image krijg van een bloot-model en dat wil ik niet. Maar het was natuurlijk uit financieel oog punt geen onaantrekkelijk aanbod. Veel liever echter zou ik in een film spelen als 'Flashdance', dat lijkt me prachtig. Of een one-woman- show zoals Sylvie Vartan doet, dat is ook klasse". In ieder geval neemt Herma Vos de tijd om keuzes te ma ken. „Ik heb nog een aardig spaarcentje, dus ik hoef niet zomaar van alles aan te pak ken". Door onze correspondent BRUSSEL - Nederlandse televisiekijkers willen niets weten van nasynch- ronisatie. Zij willen on dertiteling. De Italianen, de Duitsers en de Fran sen daarentegen willen de eigen taal horen, ook al is er sprake van een onvervalste western. Dat blijkt uit een on derzoek op het gebied van de televisie in Euro pa, dat verricht werd in opdracht van de Europe se Commissie. De vraag stond daarbij voorop in hoeverre de bewoners van de verschillende lan den binnen de EG geïnte resseerd zijn in een Euro pees televisienet en dan blijkt dat Nederlanders daar tamelij k onverschil lig tegenover staan. 29 procent van de Nederlan ders zegt sterk geïnteres seerd te zijn in zo'n net, maar 21 procent kan het niet schelen. De rest zweeft daar tussenin. Vooral de Fransen (voornamelijk uit de om geving van Parijs) en de Italianen (uit het Zuiden) tonen zich sterk geïnte resseerd. Op de vraag in welke taal programma's van een Europees net uit gezonden zouden moeten worden antwoordde 73 procent van de Europea nen dat dit beslist in de eigen taal moet. En hier uit blijkt weer dat 88 pro cent van de Luxembur gers en 60 procent van de Nederlanders (de twee hoogste scoresjin staat zijn programma's in be paalde vreemde talen te kunnen volgen. Van de Ieren is dat maar 8 pro cent, terwij 1 de Britten 16 procent lieten noteren. Het onderzoek werd verricht om de mogelijk heden na te gaan van een Europees net via een sa telliet. r i 20.50 Te gast bij Gert en Hermien r— 20.15 So schön wie heut' Globetrotter! Ëen van de vier onderwer pen, die vanmiddag in 'Glo- betrotten' ter sprake komt, zijn de stenen voorouder- beelden van Paaseiland, het gebied, dat in de Stille Oce aan bij Chili ligt. Dit eiland werd op paaszondag in 1722 door een Hollandse expedi tie ontdekt. De overige on derwerpen hebben betrek king op de tonijnvangst in Australië, fietsbal in West- Duitsland en de Ar-rub al Khali woestijn in Saoedi- Arabië. In hun muzikprogramma voor de EO ontvangen Gert en Hermien vanavond de in Rusland geboren zanger Viktor Klimenkö. De kozak- kenzanger woont echter te genwoordig in Finland. Na een stormachtige carrière als acteur en zanger heeft hij zijn zangtalent drie jaar geleden in dienst van het ge loof gesteld. Hij zingt o.a. 'Jag Har Hört om en Stad' en 'Kojl Slaven Nash Gos- P°dj'. Ter ere van de 70ste ver jaardag van Marika Rökk, een van de grootste danse ressen van deze eeuw, brengt de Duitse televisie een samenvatting van haar drie grote shows, die zij na de oorlog voor de televisie heeft gemaakt. Het is een samenvatting geworden van de meest populaire liedjes en schlagers. 21.40 Omnibus 19.30 Sonny Boys 19.25 Zeg 'ns AAA Nu dat Lydie eindelijk be sloten heeft om met Hans te trouwen, heeft dat tot direct gevolg, dat een van hun huishoudinkjes opgeheven zal moeten worden. Het lijkt Hans het beste dat hij bij Lydie intrekt, maar dan moet er wel het een en ander in haar huis verbouwd wor den. En wat doet hij met zijn meubels? Voor het punk meisje Ankie zal er in de toekomst ook geen plaats meer zijn, als ze het weer eens een keertje moeilijk heeft. 20.28 De kunstrubriek 'Omnibus' staat vanavond geheel in het teken van de film. Hij wordt daarom ook uit het Filmmu seum in Amsterdam gepre- seneerd. Een groot gedeelte van het programma is ge wijd aan de Franse 'Nouvel le Vague', een filmstroming, die in 1958 begon en waartoe mensen als Truffaut, Cha- brol, Godard en Rivette worden gerekend. Verder komt Fons Radema kers iets vertellen over het scenario, dat hij gaat schrij ven voor de verfilming van 'De aanslag' van Harry Mu- lisch. Op een Newyorks zolderka mertje leeft eenzaam de ze ventigjarige Willie Clark, vroeger komediant, maar nu een sarcastische mopperaar. Hij heeft voor slechts twee dingen nog belangstelling: de variété-krant en de be zoeken van zijn neef Ben, die zijn agent is voor tv-re- clamespotjes. Deze keer komt Ben echter met een sensationeel aan bod. In een retrospectief van klassieke Broadway-Vau devilles shows moet Willie nog één keer de legendari sche dokter-scène spelen. Maar wel samen met zijn vroeger partner Al Lewis, met wie hij 43 jaar op het to neel heeft gestaan onder de naam 'Sonny Boys'. Transport Chauffeur Jan (Hans Royaards) heeft het besluit genomen, dat zijn baan voor hem toch belangrijker is dan het huwelijk. Sonja (Gilde De Bal) en hij zijn uit elkaar gegaan en leven gescheiden, maar Jan heeft niet veel zin om zijn huwelijk zo maar zonder meer op te geven. Voor Sonja is de situatie er niet gemakkelijker op ge worden. Ze heeft de zorg voor hun kind en werkt als caissière in een supermarkt. Jan zoekt haar daar op om met haar een afspraak te maken voor de zaterdag, na dat hij weer terug is uit En geland. Moeilijkheden hou den Jan echter op en ontgoo cheld besluit Sonja defini tief te gaan scheiden. 22.05 fc. A Harry's spel 22.05 Der Gross-Cophta De thriller van Gerald Sey mour 'Harry's game' start vanavond als driedelige film van de Engelse ITV-televi sie op het eerste Belgische net. Het boek vertelt het verhaal van kapitein Harry Brown, die als geheimagent naar Belfast wordt gestuurd om een IRA-lid op te sporen, die een Brits minister heeft ver moord. De eerste aflevering begint bij de moord op mi nister Henry Danby, die voor de ogen van zijn vrouw en dochters wordt doodge schoten. De dader, IRA-lid Billy Downes verdwijnt in de Londense massa. Brown krijgt de opdracht de moor denaar te elimineren. Goethe's komedie 'Der Gross-Cophta' uit 1791 heeft destijds veel stof doen op waaien, omdat het bijna do cumentaire spel de zg. 'col lier-affaire' beschreef. Dit schandaal rond koningin Marie-Antoinette van Frankrijk verbrijzelde ver der de reputatie van het Franse koningshuis en droeg er mede toe bij, dat zij enige jaren later onthoofd werd. Om de gunst van Ma rie-Antoinette te winnen laat kardinaal Rohan zich door een valse gravin een collier verkopen, dat echter nooit in het bezit van de ko ningin komt. Een dubbel gangster, die op het rendez vous met de kardinaal ver schijnt, neemt het kostbare sieraad in ontvangst. NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS-NOT 10.00 Pak-je prentenboek, afl. 5: De vrede van Veelvraat. 10.30 Jeugdwerkloosheid, afl. 3. 11.00 Tante Tingeling, afl. 3: Vissen. 11.30 Aarde, water, lucht en zon. Afl. 1De aarde. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS-NOT 14.00 De spijker op z'n kop show, afl. 2. RVU 15.30 Vormgeving en publiciteit. NCRV 16.00 James Herriot, Engelse tv-serie. Afl.: James ervaart dat hij ook zonder Tristan's hulp vooruit kan komen op het liefdespad. 16.50 Globetrotten, jeugdmagazine. Vandaag onderwerpen uit Australië en Saoedi-Arabië. 17.10 Yakari, tekenfilmserie. TELEAC 18.25 Follow-me I, herh. les 5. 18.40 Follow me I, les 6. VARA 18.55 Popeye, tekenfilm. 19.00 Nils Holgersson, tekenfilmserie. Afl. 19: Het Takermeer. 19.25 Zeg 'ns AAA, nieuwe aflevering van een comedyserie. E3 NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Transport, tv-serie. Deel 6: De Afspraak. Jan leeft gescheiden van zijn vrouw, maar besluit een poging te doen om het huwelijk te redden. 21.20 Achter het nieuws. Actualiteitenrubriek. 22.00 Pisa, satirisch programma van Henk Spaan en Harry Vermegen. 22.15 De konsumentenman. Rechtstreeks programma. 23.15 Simon Carmiggelt leest voor uit eigen werk. 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joegoslaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.30 Het kleine huis, Amerikaanse tv-serie. Afl. Een nieuw begin. Jonathan Garvey wil in Sleepy Eye een zaak beginnen. 20.20 Tijdsein, actualiteit en informatie. 20.50 Te gast bij Gert en Hermien, muziekprogramma met als gast de Finse kozakkenzanger Viktor Klimenko. E2 21.15 Het evangelie naar Johannes. Vandaag: Johannes 19: de kruisiging. Presentatie: Henk Binnendijk. NOS 21.40 Omnibus, wekelij kse kunstkroniek. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00-16.00 Schooltelevisie. 16.50 Teletekst voor iedereen. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. Afl.: Jacobus en Corneel (herh.). 18.20 Er was een keerkort verhaal van Guido Staes verteld door Jef Burm. 18.30 Open school: Rechten en vrijheden (1). 19.00 Jukebox: Kuruki. 19.03 11.11.11. actie-spot. 19.05 Tijdrover. Lieve plantjes: Palmen. 19.15 Kijk uit. Verkeerstips: Rijden in tunnels. 19.20 Uitzending door derden: ACV-Informatief. 19.40 Mededelingen, lotto en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q., quiz van Herman van Molle. 20.45 Een wereld. Het Nationaal Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking, hoe werkt deze organisatie? 21.35 11.11.11. Documentaire over een project van de ll.ll.ll.-actie op de Kaap- Verdische eilanden. 22.05 Harry's game, driedelige thriller van Lawrence Gordon Clark.Met: Roy Lonnen en Derek Thompson. Deel I. 22.55 Journaal, vooraf Toto winnaars. Aansl.: Coda, 'Allegro con spirito' uit Sonate in G KV 301, Mozart. 19.00 Het geheime leven van de dieren: Wolven. 19.25 Uit en thuis, Brabant: Het Hageland. 19.35 Kijk uit. Verkeerstips: Rijden in tunnels. 19.40 Mededelingenen Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 De gelofte (Adak), Turkse speelfilm uit 1979. Met Tarik Akan, Nacla Nazir, Yaman Okay. Regie: Atif Yilmaz. 21.30 Open school: Technisch en wetenschappelijk Engels. Les 2 (herh.). 22.00 Open school: Handel en Wandel. Middenstander worden, zijn en blijven (1). 12.00 Teletekst, nationaal magazine. 14.00 Schooltelevisie. 17.15 Vacatures van de ONEM. 17.30 Plein jeu, gevarieerd kinderprogra mma 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.26 Lotto. 19.30 Journaal. 20.00 Contracts, verkeersinformatie: 20.05 Les nouvelles Brigades du Tigre, Franse politieserie. 21.00 Vidéogram, videomagazine. 21.45 Salut l'artiste, theatermagazine. 22.35 Journaal. 22.50 Tribune économique et sociale: de F.G.T.B. 18.00 Teletekst magazine. 18.05 Salut Champion! (5), tv- serie. 19.00 Tribune économique et sociale: de F.G.T.B. 19.30 Journaal met simultaanvertaling in gebarentaal. 20.00 Operation 11.11.11. 20.05 Minute papillon, informatief magazine. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 16.10 Journaal. 16.15 Vom Farmer zuffl Fürsten, een waar gebeurd sprookje uit West-Australië. 17.00 Der Letzte verfallt der Hölle, eerste afl. uit 'Denkste?'. YV 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Sag das noch mal Darling, tv-serie. 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 So schön wie heut' melodieën-boeket t.g.v. de 70ste verjaardag van Marika Rökk. tl 21.00 Monitor, actuele reortages. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Kulturweltspiegel. 23.45 Journaal. 17.00 Journaal. Aansl.: Aus dem Landern, regionaal nieuws. 17.15 Tele-Illustrierte, magazine. 17.50 Ein Wort aus Musik, spelprogramma van Heinz Eckner. Aansl.Heute Schlagzeilen. 18.20 Konferenz der Tiere (1), tekenfilm. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Sonny Boys, toneelstuk van Neil Simon. Met: Carl- Heinz Schroth, Johannes Heesters, Herbert Herrmann, e.a. 21.00 Journaal. 21.20 Kontinuitat oder Wende, filmreportage over de politieke koers van regering en oppositie. 22.05 Der Gross-Cophta, komedie van J.W. Goethe met Hermann Lause, Hans-Peter Korff, Peter Gavajda, e.a. O 00.20 Journaal. Aansl.: Dagsluiting door Katja Ebstein. 17.00-17.15 Schooltelevisie. 17.30 Elektronik statt Papier, tv-cursus (herh.). 18.00 Telekolleg I: Math. geometrie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, actualiteiten. 20.00 Journaal. 20.15 Lander-Menschen-Aben teuer: Ich bin ein Shuar, documentaire. 21.00 Weltreise (5), zes concurrenten op reis. 21.45 Landesspiegel: Köln hat das Rennen gemacht, reportage internationale kunstmarkt. 22.15 Monitor im Kreuzfeuer. 23.00 Deutschlandbilder: Der sanfte Gang. Heinrich Böll in Mutlangen. 23.00 Journaal. Ieder heel uur nieuws. AVRO: Auto in? AVRO aan (7.02, 7.30, en 8.30 AVRO's radiojournaal. 7,33 en 8.33 Per saldo). 9.03 Steunpunt 9.08 Arbeidsvitaminen. (10.03 Dui- meiand). 11.15 Uit is in. 11.30 De brekers. 12.03 Muzikaal onthaal. 13.06 AVRO's radiojournaal. 13$ De AVRO-diligence. 13.57 Per do. 14.03 Mazzel. 15.03 De tweede ronde. 16.02 Hersengymnastiek. 16.30 Kom 'ns langs in 'Des Indes'. 17.52 Per saldo. 17.55 Mededelingen (NOS). AVRO: 18.06 AVRO's radio journaal. 18.25 Toppers van toen 19.02 Pim Jacobs' Platenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Ope rette/musical. 21.02 De Coltmoor den, hoorsp.serie. 21.35 Lichte grammofoonmuz. 22.02 AVRO's sportpan. Eretrib. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02El pee tuin. 2.02 Groot licht. Truck. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Echo-kort. 7.12 Het levende woord. 7.20 Echo. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) 8.55 Postbus 906 NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Wa terstanden. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Schoolradio: Als je haar maar zit. 10.00 Angels en klemmen. (10.30 Nws.). 11.00 Ouder worden we alle maal. 11.30 Nws. 11.33 Met Anne 12.00 Kruispunt. Overheidsvoor- lichting:12.16 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Echo-politiek. 13.30 Nws. 13.33 Schoolradio. NOS: 14.30 Nws. FE- DUCO: 14.32 Thema 3: U mag kie zen. NOS: 15.03 NOS-Ombudsman 15.30 Nws. 15.32 Een leven lang TROS: 16.00 TROS Nws.shovv (16.30, 17.30 en 18.00 Nws. 16.00, 16.35, 1700 en 17.36 Aktua) P.P: 18.20 Uitzending van de EVP Hum.Verb.: 18.30 Het voordeel var, de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Fi nale. 21.00 Om het boek. TELEAC: 21.30 Onderwijskunde, les 5. 22.00 Por Favor, herh. v. les 2. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (9), hoorsp. 23.00 Proeflo kaal. 23.55 Nws. Ieder heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18,00 aktualiteiten via Dingen van de dag. 7.02 Gesodemeurdeis 9.03 In afwachting van... H® Doorloper. 12.03 Paviljoen 3. 14.# Peter Holland. 16.03 De verrukke lijke 15. NOS: 18.04 De avondsp® VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.® Popkrant. 21.02 Moondogs. TROS: 7.00 Nws. 7.02 Een goei' morgen met Han Lammers. (8$ Nws). 9.00 Continu klassiek. 11$ TROS-Concertzaal. 13.00 De mees' verkochte klassieke tien. NCR*: 14.00 Vocaal recital. 14.40 12 Etudefl (1929), Villa-Lobos. 15.15 Beroem# soloconcerten. 16.00 Literama, oï Het Kunstbedrijf. 16.45 Woord de middag. NCRV: 20.00 Radio Fil harmonisch Ork: klass. muz. 21$ Vondel had een kousenwinkel, 1'' terama-kwis. 22.25 De orgelmaker Hinsch. eindredactie wim van leest ZONDAGMIDDAG bij het I draaien van Paul McCart- ney's nieuwe elpee 'Pipes of peace' bedacht ik me op- eens, dat het leven godver- 1 geten saai zou zijn als de 1 muziek louter uit platen B van deze ex-Beatle zou be- 5 staan. Want hoe goed McCart- ney in het verleden ook ge- weest is, zijn nieuwe plaat kan me niet boeien. Luiste- rend naar 'Pipes of peace' jj ontkom ik niet aan de in- I druk, dat Paul op die plaat veel minder geeft dan hij in zich heeft. Hij blijft bij voortduring oppervlakkig en zegt niet meer dan de voorspelbare 'I love yous'. Dat is natuurlijk zijn goed recht, maar je kunt het| nauwelijks interessant noemen. B Van de goede deuntjes komt het op 'Pipes of pea- ce' ook al niet. Zo klinkt f 'Keep under cover' als het Electric Light Orchestra,! dat de Beatles imiteert en is 'So bad' matte-veerti-1 gers-muziek zoals Burt| Bacharach en Hal David,! die bijna '20 jaar geleden voor Dionne Warwick; schreven. De twee'aardigste num- mers zijn die, waarop Mi- ehael Jackson van de par- tij is. 'Say, say, say' is in-1 middels bekend en 'The man' laat horen, dat Paul i vocaal niet op kan tegen! Michael. I Instrumentaal valt er op I de plaat weinig af te din- 1 gen. Steve Gadd, Stanley I Clarke, 10 CC's Eric Ste- I wart, Ringo Starr en Andy McKay van Roxy Music spelen de saaie deuntjes vlekkeloos. De produktie van George Martin is zoals jj vanouds perfect, maar ook die produktie kan de alge- hele meligheid op deze el- pee niet verhullen. En dat terwijl de voor- j ganger 'Tug of war' liet I horen, dat McCartney wel j degelijk nog steeds totj knappe dingen in staat moet worden geacht.

de Stem | 1983 | | pagina 16