llander CNV wil gesprek marktsector en ambtenaren Rozenoord viert hele maand feest I DINSDAG 8 NOVEMBER 1983 PAGINA ZEELAND 31 - weerd VOORZITTER WONINGBOUWVERENIGING: Kwartet over Borsele gepresenteerd Symposium in Goes over ontbossing Humanisten praten over werken en niet-werken VANZEELAND 5 Junior Kamer Bevelanden 10 jaar politierapport Sas van Gent markten Voor derde maal middenstands- beurs in Groede FNV met Zeeuwse uitkerings trekkers naar Den Haag Schietingen I Verzorgingstehuis Sluis 70 jaar Aardenburg Breskens Graauw Kruispolderhaven Plaatselijk nieuws Oostburg Schoondijke Sint Jansteen Vogelwaarde T20 PAGINA ZEELAND 4 dra, Fiesta in Magaluf, Einsai mer Hirte, De Wereld Ronds Tampa Rhapsody. Daarn volgt een gezamenlijk optre den van beide korpsen. Na afloop van het concJ bal is er een groot bal met hl dansorkest The Flying Dutch! man. Dit orkest staat ondef leiding van L.A. de Doeldel Het jubileumconcert begiJ om 20.00 uur. Entree gratis rj:' J 1- FOTO'S DE STEM COR J DE BOER den de stenen steeds glad der. Omdat er veel stenen tegelijk geslepen worden en omdat je hierbij geen in vloed hebt op de vorm, zijn ze veel goedkoper. Mensen met belangstel ling voor de stichting GEA zijn van harte welkom. In lichtingen zijn te verkrijgen bij mevrouw Doorenweerd in Terneuzen Van een onzer verslaggevers goes - De Junior Kamer De gevelanden viert op vrijdag 25 „ovember het 10-jarig bestaan met een symposium over de ontbossingsproblematiek. bijeenkomst, die om 14 uur be gint, heeft plaats in de Grote jjf Maria Magdalenkerk in I Goeb (jrs. Ad Huige, voorzitter van den, zal Sjoerd Jonker. voor- Na het welkomstwoord van de Junior Kamer De Bevelan- zitter van de stuurgroep Glo bal Forest van de Federatie van Junior Kamers in Neder land, een inleiding houden. Daarna is er een audiovi suele presentatie onder de titel Met het oog op de toekomst. Vervolgens zullen drie inlei ders de ontbossingsproblema tiek in, t.w. prof.dr. M.F. Mör- zer Bruijns, hoogleraar in Wa- geningen, J.G. Meester, direc teur van een houtimportbe- drijf in Harlingen en J.P. de Waard, lid van de Tweede Ka mer. Hierna zal onder leiding van mevrouw Erica Terpstra, VVD-Kamerlid en ondervoor zitter van de vaste Kamer commissie voor ontwikke lingssamenwerking, naar het model van Marcel van Dams De achterkant van het gelijk, een paneldiscussie worden ge houden. Voorzichtig met nieuwbouwplannen' IRené de Punder, voorzitter van de Stichting Jeugdwerk Kwadendamme (midden), biedt een [collage van de kaarten als wandversiering aan aan burgemeester Van den Heuvel en gemeen- 11 esecretaris Van Put. Van onze correspondente HEIXKENSZAND - Burge meester Van den Heuvel van de gemeente Borsele ontving maandag het eerste exem plaar van het Borsels kaart- kwartetspel uit handen van de voorzitter van de Stichting Jeugdwerk Kwadendamme, René de Punder. Het betreft hier een kaartspel over het le- ven en werken in de gemeente Borsele. 52 foto's geven een beeld van I de vele gezichten die Borsele lie bieden heeft. Onderwerpen als torens, dorpskernen, ker- Iken, landschappen, bedrijven, kastelen, molens etc. zijn in beeld gebracht. Het spel is zo ingedeeld, dat de kaarten uit stekend te gebruiken zijn, zo wel voor het kwartetspel als voor het kaartspel. Het idee om tot een uitgave van een dergelijk spel over te gaan is ontstaan, toen het Jeugdwerk Kwadendamme zich bezon over de wijze waar op geld kon worden verdiend voor onderhoud van het club gebouw en financiering van de activiteiten. Men hoopt via de ze verkoopactie 9.000,- bijeen te brengen. Burgemeester Van den Heuvel stak een pluim op de hoed van de Stichting Jeugd werk en vond het initiatief erg goed. „In een regiogemeente als Borsele geeft dit spel extra reliëf aan de zaak. Nu kunnen de mensen uit 's Gravenpolder ook een zien hoe Lewedorp er uit ziet". De spelen worden woens dag, donderdag- en vrijdag avond door een 60-tal vrijwil ligers huis-aan-huis verkocht voor 7,50. Wie wil weten of er na 11 november nog kwar tetten over zijn kan inlichtin gen inwinnen bij het Jeugd werk kwadendamme, tel. 01194-605. I iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii' Commissie - Woensdag 9 n01 vember houdt de commissi gemeentefinanciën een verga dering in het gemeentehuiSj aan de Westkade. Op de a da staan onder meer de be handeling van de begrotfsj gemeentelijk grondbedrijf c" de behandeling van de t meentebegroting 1984. De ver'| gadering begint om 19.00 uur Hoorzitting - Het geördineebj Bejaardenwerk Sas van Ge" I houdt woensdag 9 noverbberl in het bejaardenhuis De Pe'| doute te Sas van Gent ee" hoorzitting, aanvang 14 uUf Verschillende sprekers zulle" aan belangstellenden inüc tingen en voorlichting ve[' strekken betreffende de ree" ten en plichten bij opnartie 11 een bejaardenhuis. BRESKENS - In een zomer- woning aan de Nieuwe Sluis- weg en eigendom van de heer I C.B. uit Zeebrugge heeft men "gebroken. Via een raam aan I Je achterzijde is men de wo oing binnen gekomen. Er I wordt een raditor vermist, I 'ovee grote butaanflessen, I 'wee kleine butaanflessen, een koelkastje en een paar gummi I laarzen. GOES - In de Prinses Christi- naschool aan de Westwal is in gebroken. De gehele school werd doorzocht en er wordt een radio-cassette-installatie ter waarde van 1750,- ver- mist. In het Reformatorisch Vor- I mingsinstituut werd eveneens "gebroken. Ook hier werd een tadio-cassetterecorder ont vreemd. OOSTBURG - In een land- 'ouwschuur aan de Katelijne- weg is ingebroken in de schuur van de heer D. Men •leeft de deur aan de voorzijde geforceerd en er wordt enig fruit vermist. SLUIS - Op de kruising Kor- I '-«wolstraat en Julianastraat verleende E.V. uit Knokke met I rijn personenauto geen voor lang aan B.P. uit Sluis. Er was «ware materiële schade. SLUIS - In de St.Annastraat 1 'eed A D. uit Torhout toen hij I "ij een tankstation stond, ach- 'eruit en op dat moment stond aehter hem geparkeerd de heer De V. uit Brugge. Door •fit achteruitrijden ontstond "en aanrijding met schade. r®lNEUZEN - De gemeente- Politie van Terneuzen hield •'dagnacht twee Duitse zee- I 'eden aan. De jongens (20 en I J Icar) hadden in de binnen- i'ad twee fietsen gestolen. Op I e Beneluxweg hadden zij I1*" zij de politieauto zagen I aderen de fietsen in een sloot Het tweetal werd eegenomen naar het politie- 'Jteau en na verhoor weer '"igelaten. De beide rijwielen 'ilden aan de rechtmatige I 'Senaars worden teruggege ven. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Humanitas en het Humanistisch Verbond houden deze maand in Zee land drie bijeenkomsten waarop gepraat wordt over het functioneren in een sa menleving waarin onvoldoen de betaald werk voorhanden Iedereen die mee wil denken over herverdeling van arbeid, een basisinkomen voor ieder een en zaken als arbeids dienstplicht en werken met behoud van uitkering is daar bij welkom. De bijeenkomsten vinden plaats in het Jacob Rogge veenhuis aan de Noordsingel 106 in Middelburg en beginnen steeds om 20 uur. Op de eerste bijeenkomst, donderdag 10 no vember, wordt in groepen ge sproken over 'werken en werkloos zijn in één samenle ving'. Op donderdag 17 november komt middels een film en eventueel een rollenspel aan de orde hoe het voelt om niet te 'mogen' werken. Donderdag 24 november vindt een forum bijeenkomst plaats. Dan wordt gezocht naar 'praktische verbeteringen'. Aan deze laatste bijeenkomst wordt medewerking verleend door voorzitter G. Eijssens van de provinciale stuurgroep werkloosheid en door voorzit ter M. Strous van de FNV- Zeeland. AMSTERDAM - Termij nmarkt. In Bintje 35~50mm kwamen 70 con tracten tot stand voor levering april tegen f 46,40 tot f 45,50 per 100 kg. De stemming was nauwelijks prijshoudend. Voor Bintje 50mm werden 11 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van f 60,50 tot f 60,10 per 100 kg en 157 contracten voor levering april tegen f 80,30 tot f 78,80. De stemming was nauwelijks prijs houdend. ROTTERDAM - Consumptie aardappelen, los verladen afbe- drijf, in gulden per 100 kg, exclu sief BTW: klei-aardappelen, bintje 35-50mm 35,00-36,00. bintje 50mm opwaarts 58,00-60,00 (voor frites: eveneens 58,00-60,00). bintje 35- 55mm 42,00-43,00. eigenheimer 35mm opwaarts in zakken 80,00- 83,00. Zandaardappelen, bintje 35- 50mm 30,00-33,00. bintje 50mm op waarts 53,00-55,00. Exportaardap pelen, bintje 45mm opwaarts 53,00- 53,50. Voeraardappelen 8,00-11,00. De stemming was prijshoudend. Van onze correspondent GROEDE - Het komend week einde wordt in Groede voor de derde maal een middenstands- beurs gehouden. De beurs vindt plaats in een loods aan de Wailenstraat en zal vrijdag om 19 uur worden geopend door Sinterklaas. De Goedheiligman en zijn knecht blijven daarna nog enige tijd op de beurs om zich met de kinderen bezig te hou den. Deze kunnen ook grabbe len en meedoen aan een wed strijd in het maken van Sin terklaas-rij men. Voor de winnaar is een be ker beschikbaar. De ouderen kunnen ook prijzen winnen via een gratis loterij en een puzzel wedstrij d. De middenstandbeurs telt ditmaal zeven deelnemers. Dat zijn er minder dan vorig jaar wat, volgens P. Brakman van de winkeliersvereniging, het gevolg is van „ziekte en ande re factoren". De beurs is vrij dag geopend van 19 tot 21 uur, zaterdag van 14.30 tot 21.30 uur en zondag van 14 tot 18 uur. Van onze correspondent OOSTBURG - „We moeten uiterste voorzich tigheid betrachten bij onze nieuwbouwplan nen. Er wordt nu gebouwd naar behoefte. Risi co's moeten we tot het minimum beperken", aldus de heer P.J. Everaert, voorzitter van de RZVW (Regionale Zeeuwsch-Vlaamsche wo ningbouwvereniging) gisteravond tijdens de druk bezochte algemene ledenvergadering van deze vereniging in Oostburg. „Bouwen voor leegstand, betekent bouwen voor de financiële ondergang". De RZVW heeft momenteel 5.000 woningen. En draait goed. „De interne reorganisa tie, die omstreeks medio 1984 zal zijn gerealiseerd, zal zeker zijn vruchten afwerpen voor de bewoners. Wellicht zullen we ons in de toekomst nog meer moeten richten op reno vatie", vervolgde Everaert. Huurachterstand Een onderwerp waar de vergadering zich wel zorgen over maakte, was de vrij forse huurachterstand, die per 3 de cember 1982 135.000,- be droeg. „Ondanks de beloften van het bestuur in de vorige vergadering is deze achter stand toch nog vrij fors", zei een van de aanwezige huur ders de heer H. Bakker. Het bestuur deelde hierop mede, dat er alles aan wordt gedaan om deze achterstand, die nu nog 'slechts' 70.000,- bedraagt, te verminderen. „Landelijk gezien is dit bedrag een enorm goed resultaat", zo werd de aanwezigen medege deeld. Verder deelde de heer E. Merckx, hoofd bewonersza ken, mede dat in vrijwel elke kern een woningzoekende bin nen drie maanden kan worden geholpen. Tijdens de talrijke verkiezingen werd de heer E. van Goethem herkozen als lid van de Raad van commissaris sen, terwijl ook de huidige voorzitter de heer P.J. Eve raert eveneens werd herkozen. Tenslotte werd door me vrouw C. Hoorn-De Visser be kendgemaakt, dat er momen teel in het werkgebied van de woningbouwvereniging 25 be wonerscommissies werkzaam zijn. Dit is gisteravond besloten op een spoedvergadering van het CNV in Goes. Het initiatief voor het gesprek tussen de ambtenarenbonden van het Van een onzer verslaggevers GOES - Het CNV gaat proberen de spanningen en wrevel weg te nemen, die tussen de marktsector en de ambtenarenbonden zijn ontstaan door de acties van de ambtenarenbonden tegen de 3 Va procent korting op hun salarissen. Het CNV wil zo spoedig mogelijk tot een verzoenende gedachtewisseling komen. CNV en de marktsector kwam van de Zeeuwse districtsbe stuurder Léon Phernambucq. Op de door ongeveer 80 CNV-ers bezochte vergade- ring kwam het meermalen tot een emotionele discussie tus sen vertegenwoordigers van de marktsector en die van de ambtenaren. G. Terpstra, lid van het Verbondsbestuur en R. Vlietman van de Diensten bond CNV riepen op tot soli dariteit met de uitkeringsge rechtigden. De vergadering besloot een schriftelijk beroep op de Zeeuwse gemeentebe sturen te doen om er bij de re gering op aan te dringen de voorgenomen korting van procent op de uitkeringen in te trekken. Ook werd een voorstel van de CNV-districtsraad aange nomen om de leden op te wek ken kaarten te sturen aan pre mier Lubbers en de Tweede- Kamerleden, waarin gepleit wordt de 3% procent korting op de ambtenarensalarissen en uitkeringen geen doorgang te laten vinden. „Het CNV wil hiermee nog eens ondubbelzinnige uitspre ken tegen de onrechtvaardig heden, die het regeringsbeleid zal hebben voor mensen die moeten rondkomen van een veelal lage uitkeringen. Soli dariteit tussen werkers en niet-werkers vraagt nu om een tastbare invulling", aldus districtsbestuurder Léon Phernambucq. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De FNV probeert in de week van 14 tot en met 19 november enkele duizenden uitkeringstrekkers en mensen met een minimum loon naar Den Haag te rijden. Dan of een week later be handelt de tweede kamer de voorgenomen kortingen op de uitkeringen en het minimum loon. De FNV wil daartegen een luid protest laten horen. Vanuit Zeeland laat de FNV op donderdag 17 november bussen naar Den Haag rijden. De precieze vertrektijden en plaatsen worden dezer dagen via advertenties in de krant aangekondigd. Een dag tevo ren trekt een FNV-karavaan door de provincie om zoveel mogelijk mensen op te wekken mee te doen. Tegelijk wil men de belangen van uitkeringsge rechtigden en mensen met een minimum-loon onder de aan dacht brengen. De karavaan trekt van Ter neuzen (10.00 uur), langs Axel (11.00 uur), Hulst (12.00 uur Markt), Goes (14.00 uur Sta tionsplein), Zierikzee (15.00 uur) en Vlissingen (16.00 uur Poort de Schelde) naar Mid delburg (17 uur Dam). Men heeft zowel werkenden als niet-werkenden opgeroe pen om bij de aankomst van de karavaan in de verschillen de plaatsen aanwezig te zijn. HULST - Zaal W. Blommaert, 25 schutters: hoge, eerste zij vogel en grootste aantal (5): E. Bakker, St.- Jansteen; tweede zij vogel: A. Schuurman. Hulst. HULST - Zaal W. Blommaert, 31 schutters: eerste hoge en eerste zij- vogel: F. Trappeniers, Moerbeke; tweede hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (5): E. de Smet, Zelzate. B Enkele bewoners van Rozenoord tijdens de ochtendkoffie Van onze correspondent H SLUIS - De hele maand no- 5 vember wordt er feest ge il vierd in het Sluise verzor- gingstehuis voor bejaarden Rozenoord. Reden: op 14 no- vember zal het precies 70 jaar geleden zijn, dat de 5 Vereniging Protestants Te- huis - die inmiddels drie te- huizen beheert - werd opge- richt. H Aanvankelijk gestart als B een opvangcentrum voor al- Ij lerlei mensen waarmee de 5 maatschappij omhoog zat', is Rozenoord nu enkel nog een verzorgingstehuis voor hoogbejaarden. Directeur j= Henk Masclee: „Alleen men- sen die ook 's avonds en in het weekeinde niet zonder E hulp kunnen komen voor B opname in aanmerking". In 1913 kochten de geza- S menlijke Nederlands Her- vormde diakonieën in West- Zeeuwsch-Vlaanderen de toen nog bijna gloednieuwe B villa Rozenoord te Sluis aan. B Omdat er van een sociaal beleid door de overheid nog E geen sprgke was, waren het de kerken die zich het lot van bejaarden, daklozen, verslaafden, vluchtelingen en psychiatrische patiënten aantrokken. Voor het onder- B brengen van mensen uit de- ze categorieën was Ro- 5 zenoord dan ook bedoeld. B Het kwam in die tijd re- B gelmatig voor dat bewoners vele tientallen jaren in het g tehuis verbleven. Een ten- si dens die ook nu nog niet he- lemaal verdwenen is, want B één van de huidige Rozeno- j= orders woont er al langer E dan 45 jaar. Aanvankelijk moest men ook gewoon mee- draaien in de huishouding, werken in de moestuin of ook Ter Schelde te Breskens en Ter Walle te Biervliet. „Juist in dit jubileumjaar zijn er problemen gerezen wat betreft Ter Walle", ver telt directeur Masclee. „Deze serviceflat valt buiten de Wet op Bejaardenoorden en wordt daarom niet meer ge subsidieerd. Dit houdt in dat de bewoners ook geen be roep meer kunnen doen op de Algemene Binstandswet". Er zijn plannen om Ter Wal le onder te brengen bij de Stichting Protestantse Be jaardenoorden in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, maar of dit lukt is nog onze ker. Straatj Directeur H. Masclee - FOTO DE STEM COR J DE BOER helpen bij de verzorging van de varkens en geiten. Maar na de oorlog werd Rozenoord meer een 'ge woon' bejaardenoord, ter wijl men de laatste jaren is toegespitst op het verzorgen van hoogbejaarden. Het te huis, dat aanvankelijk plaats bood aan 20 mensen, is in de loop van de tijd di verse malen verbouwd en uitgebreid, zodat nu aan 78 bewoners onderdak kan worden geboden. De oor spronkelijke villa bestaat niet meer. Deze werd tijdens de oorlogshandelingen in het najaar van 1944 zwaar be schadigd. Sinds 1971 beheert de Ver eniging Protestants Tehuis niet alleen Rozenoord, maar es Volgende week maandag, de officiële 70ste verjaardag van Rozenoord, zullen de gangen in het tehuis van na men worden voorzien. Mas clee: „Dit sluit aan bij het idee dat een opname in een verzorgingstehuis in feite een gewone verhuizing is. De bewoner heeft een eigen flatje in een straatje met een eigen naam". Maar ook v'oör de fëst van november staan nog heel wat feestelijkheden op het programma. De Sluise rede rijkerskamer De Oranje- bloem komt het toneelstuk 'Het meisje met het leeuu- wenjong' opvoeren, het ca baret Tutti-Frutti brengt ouderwets amusement en er zullen enkele dia-series worden gepresenteerd ('Ro zenoord door de jaren heen' en '3e Sluise kermis voor ouderen'). Verder wordt een feestelijke mosselavond ge houden, treedt het Kwartet Schelfaut op en wordt de feestmaand op 30 november besloten met een welfare middag van het Rode Kruis. ftiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirc. Bolling - Uitslag bolling bij E. Devreeze op 1 november: 1. J. Focke-R. van de Steene-C. Dumon; 2. N. Andries-A. Ro giers-W. Gijsel; 3. E. Lemaire- L. Rogge-M. Claeijs; 4. O. van Vooren-R. Goossens-A. Lau- reijns; 5. M. Laureijns-R. van Rie-A. Breijaert. Vrouwen voor vrede - Van ochtend om kwart voor tien houdt de werkgroep Vrouwen voor Vrede in West- Zeeuwsch-Vlaanderen een koffie-ochtend. Vrouwen die belangstelling hebben voor het doel en de werkwijze van de werkgroep kunnen terecht bij Corry van Kruiningen, Park laan 31 in Brenkens. Bejaardenreis - Het bestuur van de Bond van Ouderen heeft besloten bij voldoende deelname een uitstapje te ma ken naar de show van Jimmy Holliday, donderdag 17 no vember. Het tijdstip van ver trek wordt nog nader bekend gemaakt. Men kan zich opge ven tot 10 november. De totale kosten zijn 30,- per persoon. Snorrenclub - De 'Saeftinghe Snorrenclub' hield een alge mene ledenvergadering in het clublokaal Den Burtman. Op de agenda stond ondermeer een bestuursverkiezing. Daar in werden gekozen Marcel de cock (voorzitter), Piet de Maat (vice-voorzitter), Walter for- noville (secretaris en culturele aangelegenheden), Albert Joossen (penningmeester) en Gerard Roctus (snorrenmees- ter). De Snorrenclub werkt momenteel aan een eigen em bleem. Voorts wil men Hulst in 1985 bombarderentot Snor- renstad. Tot slot werd te con tributie verhoogd naar 35 gul den per jaar. De Stelle - Komend weekeinde wordt in het Oostburgse ver pleegtehuis De Stelle een ten toonstelling gehouden van door de bewoners gemaakt werk. De openingstijden zijn: zaterdag van 14.00 tot 18.00 en van 19.00 tot 21.00 uur en zon dag van 13.00 tot 18.00 uur. Verkoopmiddag - Vandaag wordt in het bejaardenhuis Russchevliet een verkoopmid dag gehouden door het welfa- rewerk afdeling Schoondijke. Er worden tal van leuke werk jes te koop aangeboden en de opbrengst komt geheel ten goede aan het Rode Kruis. Een middag voor jong en oud waarbij iedereen vrijblijvend binnen kan lopen, aldus me vrouw Vergouwe, beheerster van het bejaardentehuis. Er is een grabbelton en gelegenheid tot sjoelen. Ook kof ie met ge bak is verkrijgbaar. De beken de ovenkoeken zijn te koop, al lemaal voor het goede doel. Jammer is, aldus mevrouw Vergouwe, dat de verkoop elk jaar wat terugloopt. Waar schijnlijk is ook hier de econo mische teruggang debet aan. Dropping - Zaterdag 26 no vember houdt de jeugdcom missie van de voetbalvereni ging Schoondijke weer een dropping voor jongens en meisjes vanaf 12 jaar. Ver trekpunt is de kantine van de vereniging op sportpark De Molenkreek en wel om zeven uur. Vandaar uit wordt de jeugd per auto weggebracht. Opgaven, wel schriftelijk, kunnen tot 23 november inge leverd worden bij Rita Koster, Van de Slikkestraat 23 en bij Gaston Ringoot, Nijverheidds- straat 19. Dorpsraad - Bij voldoende deelname is de dorpsraad voornemens dit winterseizoen een aantal cursussen te hou den. Gedacht wordt aan teke nen, schilderen, fotograferen, manden vlechten, bloemschik ken en een kookcursus. Tevens wil de dorpsraad proberen iets op touw te zetten voor werklo zen in het dorp. Mensen die in teresse hebben kunnen hun wensen schriftleijk kenbaar maken via postbus 10 in Schoondijke. Voorwaarde is wel dat bij een eventuele start elke groep uit minimaal tien personen bestaat. Bejaardenschieting - De maandelijkse bejaardenschie ting van de schutterssocieteit Groot Hulst wordt woensdag 9 november gehouden in café De Kroon. Inschrijven vanaf 13 uur, aanvang schieting 13.30 uur. Topbiljart - In café De Kroon vond een topbiljartwedstrijd plaats tussen de twee Steense biljartclubs De Steense Toep en Zondagsvermaak. De Steense Toepers wonnen met 13-7. Muziekuitvoering - In de ge meenschapsruimte van de la gere school gaf de fanfare St. Jan een muziekuitvoering met het doel de jeugd te interesse ren voor de muziek. Een ini tiatief dat gewaardeerd werd, want heel wat jeugdigen woonden, vergezeld door hun ouders, de uitvoering bij. Tij dens de uitvoering werden de majoretten van de fanfare voorgesteld in hun nieuwe te nue voor zaal- en zomerse uit voeringen. EHBO-cursus - Vandaag be gint een nieuwe EHBO-cursus in het Dorpscentrum. Aan vang 19.45 uur. Mogelijke be langstellenden kunnen zich vanavond nog aanmelden in het Dorpscentrum.

de Stem | 1983 | | pagina 15