Nieuwe Muziek ïulst brengt andere' kunst 'Afwijzende reacties op schieten vaak onwetendheid Staten willen af van puur christelijke verpleeghuizen Hartelijk welkom voor Merkx als voorzitter Unie van Waterschappen HOND GRONDBEDRIJF OF HUISVESTING AMBTENAREN 1 VAN ZEELAND Uitslagen vogel show in Hulst Gasflessen eëxplodeerd ij brand i Borsele HIE CONCERTEN ALS PROEF ZWARTKRUITSCHUTTER WALTER NAESSENS: Plaatselijk nieuws Axel Clinge Hulst Kloosterzande Koewacht Lamswaarde Bijeenkomst Diabetes-vereniging IMSPAG 8 NOVEMBER 1983 T22 PAGINA ZEELAND 2 een onzer verslaggevers SMIT-KROES: „ALLE VERTROUWEN IN U" W "ECHT - Met een hartelijk Ijus heeft de Unie van Lrschappen gisteren ir. W. er!ü£, de scheidende burge ster van Breda, als nieuwe rzitter verwelkomd. Tijdens de in Utrecht ge- uden algemene vergadering peg Lou de Ruiter, de oud- tgemeester van het Noord- llandse Bergen, die 12 jaar van het dagelijks bestuur de Unie is geweest, waar- n twee jaar voorzitter, de -mer aan Merkx over. Ruiter, die gisteren de tilling van de Unie kreeg, zei ,j de 'commandowisseling' 't tiet een voorrecht is dat critx aantreedt als voorzit- Ook minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat), die op deze algemene vergadering het woord voerde, liet zich niet onbetuigd. „Merkx heeft zijn sporen ruimschoots verdiend; ik heb alle vertrouwen in hem", aldus de bewindsvrouw. Merkx zei in zijn toespraak gemotiveerd te beginnen. „Het verleden zal zeker doorklin ken in het werk van de ko mende vier jaar". Hij wees er op, dat ook de nieuwe taak dienen en vertegenwoordigen is. „Ik wil inspiratie putten uit de ontmoeting met mensen". Volgens de nieuwe Unie voorzitter „moeten de belan gen functioneel blijven en bui ten de ergste politieke zij wind". Merkx beloofde zich te zullen inzetten „voor het sa menbundelen van de opvattin gen en dat kan alleen in een collegiaal bestuur". „In Breda verzuchtte ik laatst: Het is mooi geweest; hier hoop ik dat het mooi zal zijn". Met de belofte „U mag op mij rekenen" besloot de nieu we voorzitter van de Unie van Waterschappen zijn toe spraak. De installatie van Merkx werd ook bijgewoond door een Bredase delegatie, bestaande uit de wethouders Van Assel- donk en Sandberg en gemeen tesecretaris Van den Dam. aad Hulst voor oeilijke keuze Van onze correspondent HULST - Tijdens de vogelten toonstelling, afgelopen week eind in Hulst, werden door de verschillende inzenders de volgende resultaten geboekt: Kleurkanaries pigment zonder rood: klasse staalblauw: P. Saman, 90 pnt. kamp. B.M. EK, klasse blaauw: Fr. Burm, 89 pnt. 2e pr.EK, klasse goudgroen: P. Saman, 89 pnt. Ie pr. EK en 2e pr. EK; pig ment met rood: klasse roodisabel: P. Saman, 90+ kamp. EK BM, 90 le pr. EK, 89 le pr. OEK+OK; vet stof zonder rood: klasse recessief wit: W. Compiet, 90+kamp. EK BM, 89 kamp. stam, 90 le pr. EK.; vetstof met rood, klasse or. rood: W. Compiet, 89 2e pr. EK, zalm: W. Compiet 89 kamp Derby, 90 kamp. EK, or. rood ivoor sch.: Th. de Cock 90 le pr. EK.; Phaeo Satinet enz.: zilversatinet: B. van Heese 90 kamp. EK poule-pr.; kuif-vorm en postuur: glaster consort: A. Buysrogge 90 kamp. EK BM., bastaarden: ch.gr.l. x gr.ling: H. Thielens 90 kamp. EK., zebra vin ken: bruinpastel: J. de Booy 89 le pr. EK; Jap. meeuwen: donker bruin eenkl.: E. Delforge 89 kamp. EK.; tropische vogels: bandvink: Pascal van Gimst, le pr. jeugd, zw. kopsijs: H. Thielens 91 kamp. EK+BK.; grote parkieten: tur quoise: J. van de Walle 89 kamp. duifen kw.; diamantvink: M. Wil- lemsen 89 kamp. OEK+OK; zilver- phaeo: Peter Biesbroeck 89 kamp. jeugd. Het klassement van ver dienste over 5 vogels werd gewon nen door W. Compiet en het jeugdklassement over 3 vogels ging naar Pascal van Gimst. ULST - De Hulster gemeenteraad is voor een oeilijke keuze gezet. Of alle reservepotjes op n hoop gooien om het grondbedrijf finan- ;el 'gezond' te maken, of diezelfde reserves jruiken om de nij pende huisvestingsproble- en van de gemeentelijke administratieve ensten op te lossen. Kiest de raad ervoor de klein 8 miljoen aan eschikbare reserves in it grondbedrijf te stop- in, dan kan een dikke reep worden gezet door mogelijke aankoop en «ovatie het Baudeloo- implex, want dan zijn eteen ook de spaarcen- daarvoor opgesou- ïerd. Zou de raad voorkeur geven nhet Baudeloo-project, dan ijft er hooguit net genoeg 1RSELE - Gisteren brak or onbekende oorzaak ind uit in de werkplaats an- r loods van het bedrijf Hee- ma in de Sloehaven. Gas- en «rstofflessen die in de loods nden ontploften en werden iters door de lucht geslin- fd. Een fles vloog door de deur 1 kantoorgebouw en kwam jen de computerkast tot stil led. Persoonlijke ongeluk- n deden zich niet voor. De iele loods en de opslag- lats brandden geheel uit. De brandweer van Borsele van de Total bestreden het ar. De technische recherche leen onderzoek instellen. geld over om bijvoorbeeld het plan Tragel te saneren. Im mers, ook voor realisering van Baudeloo zou voor een kleine 8 miljoen gulden uit de reserves moeten worden geput. Er is ook nog een mogelijk heid om het grondbedrijf voor de helft te saneren en de rest van de reserves te gebruiken voor de koop en eerste renova tiefase van Baudeloo. Maar dan moet er wel jaarlijks 80.000 gulden gevonden wor den om de exploitatiekosten op te vangen. „Een gedeeltelijke sanering van het grondbedrijf betekent het verschuiven van een deel der problemen naar de toe komst", vatten B en W het di lemma samen. „Bij niet uit voeren van het projekt Baude loo blijven er huisvestingspro blemen, welke op korte ter mijn om een oplossing vra gen". En voor die oplossing ontbreekt in de begroting 1984 de ruimte. Geen zin Sterker nog, er is helemaal geen geld om iets te doen. Vandaar dat het volgens B en W geen zin heeft een meerja rig financieel beleidsplan op te stellen. Het college heeft inmiddels al een keuze gemaakt: gezond- maken van het gemeentelijk grondbedrijf en voorlopig het hele Baudeloo-projekt maar vergeten. Hoe dan de nijpende huisvestingsnood moet wor den opgelost weet men ook niet. Van een onzer verslaggevers - In Hulst is een Werkgroep Nieuwe Muziek opgericht, W muziek- en theater-aanbod in Hulst wil verrijken met 'neten 'vernieuwende' en 'grensverleggende' kunstactivitei- werkgroep, opgestegen ns van het Zeeuwse Uit- ^u en Jeugd en Muziek beoogt „de kwaliteit net menselijk bestaan te .eren voor een publiek weer culturele betekenis in het veelal vervlakte Sansleven". Daarbij is de nacht op de eerste plaats icht °P nieuwe tendensen 'nde muziek en het thea- Ook uitingen van niet- rse culturen komen aan bet bestaansrecht van teven in Hulst uit te tes- ,°rganiseert de werkgroep jijende weken een drietal Wen, waarin nieuwe vor- van popmuziek, jazz, anse muziek en poëzie nvloeien. Die concerten Wogelijk gemaakt door 'Mes van de gemeente en het provinciebestuur, orden op touw gezet in Werking met het OJC- ast, dat voor de facilitei- J>rgt. I de gemeente Hulst ook activiteiten blijft sub- is volgens de werk en belangrijke mate af- "Jk van de publieke be langstelling voor de drie con certen. Die vinden plaats in het activiteitencentrum 't Houtenkwartier, waar be schikt kan worden over de zaalruimte van het OJC en, indien voldoende ingericht, een podiumzaal. Het eerste concert gaat door op zaterdag 12 november, met een optreden van de groep Combo Stamp, nieuwe pop- jazz uit Groningen en de dich ter Ton Lebbink. Zaterdag 26 november staat Ivan Bondy op de planken, een Afrikaanse 12-persoonsgroep en op zater dag 10 december tenslotte treedt Greetje Bij ma en de Noodband op. Alle concerten beginnen om 20.30 uur en de toegang is steeds 7,50 gulden. Wie zich op alle voorstellingen abonneert betaalt 15 gulden. De werkgroep Nieuwe Mu ziek Hulst, een initiatief van beeldend kunstenaar Bob Pin gen en journalist Henk Post- ma, is nog niet af. Het voortbe staan hangt af van de bereid heid van het publiek om mee te helpen. Wie met de werk groep mee wil doen kan zich tijdens de concerten melden aan de kassa. HERMAN Naessens werd onlangs achtste op de wereldkampioenschappen 100 meter schieten /zwart kruit CLINGE - Geweren, revol vers, pistolen - bij de meesten zal het een asso ciatie opwekken met vechtpartijen, wild-west- tonelen, in elk geval niet in de eerste plaats met een zeer vreedzame schutters vereniging. „In de wereld van de sport heeft men niet zo'n hoge dunk van het schieten met geweer of revolver, en ook daarbuiten reageert men vaak zeer afwijzend. Ten onrechte, en vanuit onwetendheid", aldus Her man Naessens, zelf ver woed schutter bij „de Schutterij" in Clinge en de Schietvereniging Diana in Terneuzen, „het is een sport als iedere andere. Men heeft er zelfs een goe de conditie voor nodig, een getrainde concentratie en veel technische training". Herman Naessens werd onlangs achtste bij het we reldkampioenschappen in Versailles op 100 meter schieten in de categorie „zwart kruit" (antieke ge weren en replica's daar van). „Zo'n wereldkam pioenschap is een geweldi ge ervaring" zegt hij, „Ze worden om de twee jaar gehouden, en het was de tweede keer dat ik mee deed. Verder schiet ik re gelmatig op wedstrijden, door heel het land, in het buitenland, op Europese kampioenschappen, etc." Kast vol prijzen Een kast vol prijzen heeft hij inmiddels aan de ze hobby overgehouden, die hij al zo sinds zijn twintigste jaar beoefent. Herman Naessens heeft een fraaie verzameling ge weren en revolvers, goed onderhouden, en ingevet. „Dat invetten gebeurt als berscherming tegen het huidvet, om roesten te voorkomen, dat door het zuur ervan ontstaat". Hij heeft jachtgeweren, militaire geweren, antieke geweren, revolvers, pisto len. „Je hebt er een bijzon dere vergunning voor no dig. Een dergelijke ver gunning, bestemd om ge weren aan te mogen schaf fen voor het wedstrijd- schieten, kun je pas aan vragen als je minstens een jaar lid bent geweest van een schietvereniging en een bepaald aantal malen de schietbaan hebt be zocht". Goed gedrag Lid worden van een schietvereniging kun je trouwens ook niet zo maar. Behalve het inleveren van vier pasfoto's moet de as pirant-schutter ook nog beschikken over een be wijs van goed gedrag. Sportschutters beschou wen hun sport als „ont spannend en nog leuk ook". De schietbaan in Clinge, die aan de Statenboomweg ligt in Clinge, beschikt over een kleiduivenschiet- baan, zes pistoolbanen van vijfentwintig meter en tien klein-kaiibergeweerba- nen. De schutters worden onderverdeeld in recrea tie-schutters, wedstrijd en topschutters. Er is een speciale afdeling voor jeugdschutters van zestien tot achttien jaar. Bridge - De bridgeclub Axel speelde in het cultureel cen trum De Halle de vijfde ronde van de najaarscompetitie. De uitslag in de A-lijn was als volgt: 1 dames Kock-Pel, 2 he ren Maris-Lindenberg, 3 he ren L. Scheele-Van Bambost, 4 heren Olyslager-Hirdes, 5 echtpaar Haagsma; B-lijn: 1 echtpaar Herrebout, 2 me vrouw Van Himschoot en de heer Van de Heijden, 3 echt paar Kraayenbrink, 4 dames Van de Brink-De Zeeuw, 5 da mes Van de Heijden-Mosse- velde. Kaarting - In zaal De Snelle Duif werd een kaarting ge houden waaraan 30 personen deelnamen. Uitslag: 1. Th. Rottier, Ossenisse; 2. F. Dob belaar, Boschkapelle; 3. me vrouw Willaert, 4. L. Vos, 5. K. Ivens, allen Clinge. Sjoelclub - De sjoelclub Wij Blijven Actief speelde een wedstrijd bij Ron de Vilder. Uitslag: 1. mevr. Van der Hey- den, 2. mevr. Leenknecht, 3. mevr. Kayser. Kaarting - Aan de kaartwed- strijd van de kaartclub Harten Aas deden 29 kaarters mee. Uitslag: 1. mevr. de burger, 2. mevr. Peeters-Morcus, 3. mevr. Gijsel, 4. mevr. De Koek. 5. Fr. Zegers. Kegelclub - De kegelclub Ari- ba uit Hulst heeft een compe titie op toue gezet met de teams Ariba, Radio Nightin gale, en bar Sing-Sing. Er wordt gespeeld op maandag en vrijdag in het clublokaal café 't Centrum. De winnaar mag een wisselbeker in de prij zen- kast zetten. Kaarting - In zaal De Bruyn werd een kaarting gehouden waaraan 38 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Van Kerkhoven, Hulst; 2. F. Pies- sens, Clinge; 3. G. de Schepper, Axel; 4. A. Hermans, 5. me vrouw Van der Ha, beiden Hulst. Kaarting In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 219 personen deelna men. Uitslag: 1. P. Leeraert, Hulst; 2. G. Hageman, Kapel- lebrug; 3. F. Schauwaert, 4. mevrouw Kayser, 5. A. van de Velde, allen Hulst. Zeehengelwedstrijd - Aan de laatste zeehengelwedstrijd van de ZHV de Vogel deden 48 vissers mee. Zij wierpen hun lijntje uit in de Westerschelde nabij de Wilhelmuspolder te Walsoorden. Er werd buiten gewoon veel vis aan de haak geslagen. Ieder ving meer dan een kilo vis. Uitsdlag: 1. R. An- driessen, Kloosterzande (18 "vissen), 2. M. van Bellen, Kloosterzande, 3. D. Thuye, St. Gillis-Waas, 4. J. boeding, Kloosterzande, 5. M. van Troost, Kloosterzande. Na op making van het eindklasse ment bleek K. van Kerckho- ven de kampioenstitel te heb ben gegrepen met in totaal 72 vissen. Bij de dames was de titel voor mevr. Van Duyse uit Clinge met 44 vissen en bij de jeugd voor W. van Duyse met 29 vissen. Hengelaarsfeest - De ZHV de Vogel houdt zaterdag 26 no vember de jaarlijkse feest avond in hotel Van Leuven. Op deze avond worden de clubkampioenen gehuldigd. De ereprijzen worden uitge reikt door burgemeester mr. M. Somers. Daarna volgt een diner, dat op zich weer wordt gevolgd door een optreden van het orkest Johny Warnier. ZHV De Vogel - De zeehengel- vereniging De Vogel houdt op vrijdag 18 november om 20.00 uur de vijfentwintigste jaar vergadering in Hotel van Leu ven te Kloosterzande. Na de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en penning meester volgt een verkiezing van een lid van de kascommis- sie. Dit wegens het reglemen tair en herkiesbaar aftreden van K. van Kerckhoven. Door het periodiek aftreden van de bestuursleden J. van Deursen (herkiesbaar) en B. van Wijse- velde (niet herkiesbaar) zal ook een bestuursverkiezing plaatsvinden. In deze vergade ring zullen ook de clubwed strijden voor het jaar 1984 worden besproken evenals de hoogte van de contributie. Kaarting - In zaal De Reizen de Man werd door De Stoere Spelers een kaarting gehouden waaraan 25 personen deelna men. Uitslag: 1. Th. Vercaute- ren, 2. J. Verschuren, 3. J. Lu- casse, 4. E. Provoost, 5. Chr. de Kruif. Gaaibolling - In zaal Oude Molen werd een gaaibolling gehouden waaraan 41 boilers deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: M. Audenaerde; eerste zij- vogel: A. Fermont; tweede zij- vogel: E. de Vlieger; grootste aantal (4): R. van de Bilt, allen Koewacht. Bijeenkomst FNV - De FNV- afdeling Groot Axel houdt donderdag 17 november de na jaarsvergadering in dorpshuis De Vlaschaard. Op de agenda staat het werkplan 1983/1984. Gesproken wordt ook over de reactie van de Hout en Bouw bond op het gemeentelijk be leid ten aanzien van werklo- zenprojecten. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Gaaibolling - In zaal De Sport werd een gaaibolling gehou den waaraan 23 personen deelnamen. Uitslag: hoge en rechter zij vogel: W. de Rud der; linker zij vogel en grootste aantal (10): R. de Cock, beiden Lamswaarde. Bingo - In zaal De Vier Jaar getijden werd een bingo avond gehouden waaraan 70 personen deelnamen. Uitslag: 1. F. Poel, Lamswaarde; 2. M. de Loos-Smet, Nieuw Namen; 3. K. van de Ven, Kloosterzan de. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden leden van de bridgeclub de elfde wedstrijd in de jaarscompetitie. Het was een draaiende mitchell met dertien paren. Uitslag: 1. me vrouw Biesbroeck-de heer Van Cruyssen, 2. dames Steel- Pauwels, 3. mevrouw Van Wa- terschoot-de heer De Schrij ver, 4. heren De Kerf-Serrae- rens, 5. dames Van Hootegem- Voet. Van onze correspondent TERNEUZEN - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Dia betesvereniging Nederland (DVN) hield in de vergaderzaal van het Julianaziekenhuis een informatiebijeenkomst. Deze werd bijgewoond door ongeveer 70 leden en verdere be langstellenden. Op deze middag gaven twee leden van de DVN-reiscommis- sie, een niet-commerciële werkgroep die zich ten doel stelt com pleet verzorgde reizen te organiseren, informatie over de moge lijkheden. Reizen die speciaal zijn aangepast aan de behoefte van de diabeet. De heer Soeters van de stichting Nordisk gaf met behulp van een diaserie uitleg over de verschillende soorten insulines en de werking daarvan. Benadrukt werd vooral dat kennis van zaken veel van de problemen met de diabetes kan voorkomen. Met deze bijeenkomst opende de afdeling Zeeuwsch-Vlaande ren het nieuwe seizoen, dat dit jaar als motto heeft 'zelfcontrole en zelfregulatie'. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - In Zeeland moeten de verpleeghuizen voor bejaarden hun puur christelijk karakter laten va ren. Patiënten met uiteenlo pende levensbeschouwingen (en dus ook niet-kerkelijken) moeten zich er zoveel mogelijk thuis kunnen voelen. Dat betekent vooral dat de christelijke verpleeghuisbe- sturen ook andersdenkenden in hun midden behoren op te nemen. De belangrijkste maatschappelijke en levens beschouwelijke stromingen moeten zich in die besturen kunnen herkennen. De Zeeuwse staten hebben dit te kennen gegeven met de vaststelling van het provin ciaal verpleeghuisplan. Alleen de gereformeerde fracties SGP en RPF/GPV hebben ge weigerd de betrokken passage in het verpleeghuisplan voor hun rekening te nemen. Ze blijven het idee trouw dat ker kelijke groeperingen ieder hun 'eigen' verpleeghuis moe ten kunnen runnen en zijn desnoods bereid om in ruil daarvoor geen bezwaar te ma ken tegen de realisering van een verpleeghuis voor niet- kerkeliike groeperingen. Ook het CDA vindt het nog al ver gaan de christelijke be sturen 'open te breken'. De christen-democraten zijn het er weliswaar mee eens dat de belangrijkste maatschappelij ke stromingen zich in het be leid van verpleeghuisbesturen moeten kunnen herkennen, maar dat hoeft volgens hen nog niet te betekenen dat die groeperingen ook in de bestu ren zitting nemen. Wettelijk heeft het provin ciebestuur (nog) geen moge lijkheden om de besturen 'open te breken', maar er zijn wel indirecte manieren waar mee bij tijd en wijle druk kan worden uitgeoefend. De verantwoordelijke gede puteerde W. Don (PvdA) laat er geen twijfel over bestaan dat die mogelijkheden zullen worden aangegrepen, al moet volgens hem sprake zijn van een geleidelijk proces. Daar mee zit hij op de lijn, die al in de vorige statenperiode werd uitgestippeld. Het ging toen om een compromis waarmee PvdA en D'66 de VVD over de streep wisten te trekken. Don nu: „De heer Van Om meren (fractieleider van de SGP, red) heeft natuurlijk volkomen gelijk als hij stelt dat de Zeeuw van oudsher zeer sterk kerkelijk gebonden is geweest en dat in dat kader onze voorouders hun taak hebben verstaan. Waardering daarvoor. Ook hier dienen we echter te herijken. Die voorou ders waren de voorouders van ons allen, huidige kerkelijk gebondenen en huidige niet- kerkelijk gebondenen. En dat gegeven had wellicht veel eer der door besturen moeten zijn opgenomen. We hebben op dit moment de vanouds gegroeide situatie slechts te accepteren, maar zij doet geen recht aan de emancipatie (laat ik dat woord nu ook maar eens ge bruiken) van alle bevolkings groepen". mogelijkheid om de christelij ke besturen binnen redelijke termijn te openen. De huma nistische stichting heeft zelf wel de bereidheid uitgespro ken om het eigen bestuur open te gooien voor andersdenken den, maar wei op voorwaarde dat de christelijke besturen dat ook doen. De Zeeuwse staten hebben de verplaatsing van het ver pleeghuis De Werfkampen te Rilland-Bath naar het ver pleeghuis Maria Terweel te Goes uit het verpleeghuisplan geschrapt. Dat betekent dat de samenvoeging officieel pas weer na 1987 aan de orde kan komen. Een statenmeerder heid van CDA, VVD, SGP, RPF/GPV en PPR/EVP heeft deze wijziging tot stand ge bracht. Men is namelijk ge voelig voor bezwaren die voornamelijk uit de gemeente Reimerswaal komen. Gedwongen Geschrapt Wanhopig Bij de PvdA is men over dat standpunt 'wanhopig en ver ontwaardigd'. De sociaal-de mocraten hebben er weinig vertrouwen in dat de christe lijke besturen goedschiks an dersdenkenden in hun midden zullen opnemen en willen dan ook dat werkelijk stappen worden ondernomen tegen 'onwillige' besturen. Argument is overigens niet alleen de roep om democrati sering, maar vooral ook het besef dat 'eigen' voorzieningen voor allerlei groeperingen tot een verdere versnippering lei den die kostenbeheersing en kwaliteitsverbetering van de zorg in de weg staat. Inmiddels blijft de huma nistische stichting Jacob Rog geveen ijveren voor een bui tenkerkelijke signatuur van het nieuwe verpleeghuis dat na 1987 op Walcheren ge bouwd zou moeten worden. Dit omdat men twijfelt aan de Die bezwaren hebben on dermeer betrekking op de ge volgen voor de werkgelegen heid en de leefbaarheid in Ril land-Bath. De andere fracties vinden dat wel op korte ter mijn naar samenvoeging ge streefd moet worden. Dit om tot een betere en goedkopere verzorgingsstructuur te ko men. De staten hebben gedepu teerde Don verder gedwongen hen op tijd te betrekken bij de besprekingen met de staatsse cretaris over de planning van nieuwe ziekenhuis- en ver pleeghuisvoorzieningen in Zeeland. Zoals bekend probe ren verschillende regio's bij de bak te blijven nu de drastische inkrimping van het landelijk budget de spoeling dun heeft gemaakt. De gedeputeerde wil in ieder geval snelle nieuwbouw van een ziekenhuis in Goes en een verpleeghuis in Zierikzee uit de onderhandelingen sle pen. Hij vindt openbaarheid niet in het belang van de on derhandelingen en heeft dan ook slechts toegezegd vertrou welijk met de statencommissie voor het welzijn te zullen overleggen.

de Stem | 1983 | | pagina 13