Jame '78 polst eden over ïieuwe seizoen Urgento het best gaand rijpaard in Nieuwvliet URTTIMERS MOGELIJK DE DUPE ARKT St. Jansteen wint Oranje Kruis bekerwedstrijd O TAPIJT!* Ixpositie St. Jansteen rekt 6500 bezoekers 'College Terneuzen is niet progressief IIAANPAG 7 NOVEMBER 1983 >p de plank, H.F. VAN OOSTERHOUT e Sinterklaas in Goes op 26 november Handwerk- expositie De Blaauwe Hoeve trekt veel publiek VAN ZEELAND beoefenaren j Yeel publiek bij WPN-fokdag AUTOMOBIELBEDRIJF Grote drukte op fancy-fair Kloosterzande Bondskruis voor H. Thielens op expositie Vogelvreugd Hulst Raadslid A. Persijn van Links Perspektief: Expositie in bibliotheek Sas van Gent Plaatselijk nieuws Hulst Terneuzen T6 PAGINA ZEELAND 2 eckermann in problemen oor staking bij de PTT s elke maand echnieken voor en groepen [JLST - De aangekondigde staking bij de kan binnen afzienbare tijd gevolgen heb- fcfi voor de werkgelegenheid bij het postor- irbedrijf Neckermann te Hulst. Wanneer de [ties bij de post langer dan een week duren kien er vijftien tot twintig parttime krachten [delijk op straat komen te staan. Bedrijfslei- l-Wallmeijer bevestigde dit afgelopen week- Inde. |,Als het wat langer gaat du- dan voorzie ik proble- Iti'aldus Wallmeijer des- Tvraagd. Door interne ver- tuivingen wat betreft het Lhikbare werk is het moge- Bi om de parttimers een leek aan het werk te houden _l kan er niks met de post rstuurd worden. Jteckermann verstuurt het otste deel van haar poster 's via de PTT. Per jaar gaat It om 1,7 miljoen pakjes, on- [veer 100.000 stukken, veelal i grotere afmetingen wor- met expediteurs ver luid. ondermeer via Van Énd en Loos. ■Volgens Wallmeijer is het nauwelijks mogelijk om ook kleinere pakketten met de expeditie te versturen, alleen al vanwege de kosten. Klap Economisch gezien betekent een poststaking een geduchte klap voor een bedrijf dat voor het grootste deel van haar in komsten afhankelijk is van een goed functionerende PTT. Wallmeijer: „Niet alleen onze werkgelegenheid is er mee ge moeid, maar het wordt ook zeer nadelig voor onze verlies- en winstrekening. De vaste lasten gaan gewoon door ter wijl er geen geld binnenkomt". en brief(kaart) naar: oordnr 65. 65ÜÜ WC Nijmegen. J, '36911 Van onze correspondent JNGE - De tennisvereni- Game '78 hèeft in haar jaarsvergadering die maar itig bezocht werd, de leden polst over de prioriteit van liviteiten, die in het komen- jaar uitgevoerd zullen wor- n, In de volgende ledenver- kring die in de maand ja- ari gehouden zal worden, dan een definitief besluit nomen worden. let jaar 1983 was voor de :eniging een zeer rustig jaar feest, waar voornamelijk ndacht geschonken werd n het wedstrijdprogramma, or het komende jaar zal de reniging -aldus voorzitter ans Strooband een of meer- ie plannen uitvoeren. Dit kunnen plaatshebben on- Inks het gelijk blijven van de fitributie. Pie bedraagt voor de senio- T90gulden en voor de junio- 115 gulden. De inschrijfgel- |n bedragen respectievelijk Ifn 10 gulden. ■venals mvoorgaande jaren Tien er in 1984 dagkaarten P 5 gulden worden uitgege- |i. Iets nieuws is het uitge ven van maandkaarten voor een bedrag van 50 gulden per stuk. Deze zullen voorzien worden van een foto, zodat ze niet gebruikt kunnen worden als gezinskaart. Achtereenvolgens kwam ter sprake de aanleg van een sproei-installatie, het aanleg gen van een lichtinstallatie, de aankoop van grond voor aan leg van nieuwe banen, de bouw van een stenen clubge bouw en de aflossing van de nog lopende aangegane lening. Al deze punten lokten bij de leden een flinke discussie uit, waaruit geen eensgezindheid naar voren kwam. Het bestuur zal zich mede door deze dis cussie, nader moeten laten in formeren, en in de eerstvol gende vergadering in januari met concrete voorstellen op tafel komen. Ten slotte kwam nog ter sprake het clubblad 'de Perre- plu'. dit vier maal per jaar verschijnende clubblad had nu een proeftijd van een jaar ach ter de rug. De leden zijn voor voortbestaan van het blad. De redactie zal door deze stimu lans trachten de inhoud met nog meer aansprekende arti kelen te verfraaien. één van de vier onderstaande kwaliteiten Mirage Speciaal voor de slaapkamer synthetisch velours tapijt. Zacht, warm, verrukkelijk! Kies uw kleur uit: blauw, grijs, naturel, beige of camel. 400 cm breed. Foam rug. Per strekkende meter slechts 199.- I Van onze correspondent MANSTEEN - De voor de Pdemaal te St. Jansteen ge- Jden driedaagse expo is in opzichten geslaagd. Was f oozoekersaantal zaterdag Jf beneden de verwachting twen, zondag liep het I'm en was het gemeen- rPshuis De Warande ["dijk te klein. Bestuursle- E' van de plaatselijke be- 'denbond die iedere bezoe- een formulier uitreikten igratis deel te nemen aan schillende wedstrijden '®en aan een bezoekers- da' van 6500. piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii S De paarden op de WPN-fokdag werden aandachtig bekeken - FOTO'S DE STEM COR J DE BOER feld wordt volgend jaar weer een expo op touw gezet. De secretaris van de mid denstandsvereniging, de heer Broeckaert, de grote animator van deze expo, reikte na afloop bloemen uit aan de heer De Kesel, omdat deze als beheer der van De Warande voor een goede organisatie zorgde. De Warande heeft aan deze expo eveneens een goede zaak gehad, want de tapkraan heeft weinig stilgestaan. Aan het eind van de expo werden nog veel prijzen uitgereikt, die be schikbaar waren gesteld door de standhouders, onder meer voor een tekenwedstrijd. De voorzitter van de mid denstandsvereniging, de heer Jan Weemaes, toonde zich in alle opzichten tevreden. Dorus, die drie dagen alles aaneen- praatte, werd hiervoor door de organisatoren gehuldigd. Van onze correspondent NIEUWVLIET - Urgento van eigenaar C. Krijger uit Heinkenszand won afgelo pen zaterdag de eerste prijs in de rubriek bestgaan rij paard tijdens de WPN-fok dag die werd gehouden in manége Riemens te Nieuw vliet. Veel bezoekers waren al vroeg van de partij om het enerverend schouwspel, dat zo'n fokdag toch is, gade te slaan. De prijs voor het best- gaand prestatiepaard B en L en M (handicap) werd ge wonnen door Tamarai van fokker N. van de Kerckhove uit Koewacht en eigenaar L. Harinck uit Hoedenskerke. De kampioenstitels waren weggelegd voor R. de Badts uit Hulst (veulens), L. van Gilst uit 's Heer Hendriks kinderen (een en twee-jari gen) en de heer B. Moerland uit Renesse met Symforosa (3 jaar en ouder). Tijdens deze paardenfok- dag, die voor de zesde maal werd gehouden, werden on der andere gekeurd de twee jarige ruins, drie-jarige stermerries en merrieveu lens, alsmede een- en twee jarige veulenstamboekmer- ries. De organisatie was in handen van de vereniging Warmbloed Paard Neder land (WPN) afdeling' Zeeuws-Vlaanderen. De keurmeesters aan het werk Uitslagen fokdag: 2-3 jarigen ruinen: 1. Weston (de Feyter), 2. Wesley (P. Lakké), 3. Roeland (A. Rietveld), 4. Zefir (Groendal). 4 tot 7 jarige ruinen: 1. Ultrazon (L. Missiaen-W. Bogaert), 2. Uzes (L. Savat), 3. Uberto (M. Kole) 4. Vincent (J. de Kok). 3- jarige stamboekmerrien: 1. Sa- rij ada (Stoeterij Graaf Jan), 2. Wilma (L. Nijssen), 3. Wallie (J. Roelse), 4. Wiske (J. Lootens). 4 tot 7 jarige stermerrien: 1. Sym forosa (B. Moerland), 2. Verona (Chr. v.d. Meyden). Merrieveu- lens: 1. Bunita Utopia (J. Hanse- F. van Herpen eerste premie), 2. Bacara (Th. Perdaen eerste pre mie), 3. A. de Buck (eerste pre mie), 4. Bolite (A. Dagevos eerste premie), 5. Bolivia (J. Goedege- buure eerste premie), 6. Bowinda (B. Moerland eerste premie), 7. Bellefleur (J. Hanse eerste pre mie) 8. Bresika (A. de Buck tweede premie), 9. Brunette (J. de Visser) tweede premie, 10. Bi chette (MejA. Lenselink tweede premie). Hengstveulens: 1. R. de Badts eerste premie, 2. A. de Bick eerste premie, 3. Bidoche (J. van 't Westeinde eerste premie, 4. Bastiaan (J. van Vliet tweede premie), 5. Blizzard (J. van 't Westeinde tweede premie), 6. B-Primus (J. Roelse tweede pre mie). Éénjarige veulenboekmer- rien: 1. Aranka (L. van Gilst eer ste premie), 2. Aritella (L. Nijs sen eerste premie), 3. Amaire (B. Moerland eerste premie), 4. Aurora (de Feyter eerste pre mie), 5. Ariana (de Feyter eerste premie), 6. Asiree (B. Moerland eerste premie), 7. Alfonsa (M. de Feijter eerste premie), 8. Avesta (Mevr. E. Tas-van Driel tweede premie), 9. Amby (G. Tas tweede premie). Thuispaard: 1. Arolina (C. Raats eerste premie), 2. An- trilonie (C. Raats eerste premie). Tweejarige merrien: 1. Zabillet (G. Bergwerf f eerste premie), 2. Zodulie (Stoeterij Ronde Putten eerste premie) 3. Zavanna (B. Rentmeester eerste premie), 4. Zamora (A. de Buck eerste pre mie), 5. Zinea (H. van Doeselaar eerste premie) 6. Zanni-Utopia (P. de Feijter tweede premie), 7. Zsusa (J. Haak tweede premie). Bestgaand rijpaard: 1. Urgento (C. Krijger), 2. Verona (C. v.d. Meyden), 3. Fellini (Ch. Baert), 4. Sar ij ada (Stoeterij Graaf Jan), 5. Vinente (L. Savat), 6. Ultrazon (L. Missaen-W. Bogaert), 7. Up per (J. v. Sabben), 8. Vincent (J. de Kok). Bestgaand prestatie- paard B en L en M en Z: 1. Ta mara (L. Harinck), 2. Vilana (J. Doorns), 3. U. Bergerac (R. de Badts), 4. Rebel (D. Morel), 5. Uzes (L. Savat), 6. Unette (Stal Ronde Putten). Kampioen veu lens: R. de Badts (Hulst). Kam pioen één en twee jarigen: Aran ka (L. van Gilst). Kampioen 3 jaar en ouder: 1. Symforosa (B. Moerland). iillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIWIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMflIIllllllllllllllllllflIIIIMI^ Stationsweg 6 - Hulst - Tel. 01140-13191-11489 p Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Er was dit weekend een geweldige go- te belangstelling voor de fan- cy-fair, ten bate van het Wel fare-werk in bejaardenhuis St. Antonius. Vooral zondag was de re creatiezaal te klein om alle be zoekers te kunnen herbergen, die kwamen meespelen met het Rad van Avontuur. Vrijwel alle tentoongestelde handwerkstukken waren zon dagavond verkocht. Bezoekers waren ook in de gelegenheid óm mooie prijzen te winnen met de loterij en enkele fancy- fair-spelletjes. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuwe materialen voor het welfare-werk in Huize St. An tonius. GOES - Sint Nikolaas zal op zaterdag 26 november om 13.00 uur aan de Bier kade te Goes arriveren, waar hij wordt verwel komd door burgemeester mr. W. Blanken. Vooraf zullen de aanwe zige kinderen worden ont haald op muzikale klanken en zullen Sinterklaaslied jes worden gezongen. na de ontscheping zal de oude grijsaard met een 30- tal Pieten een rondrit ma ken door de stad. Sint en zijn hoofdpiet zijn dan gezeten in een rij tuig, evenals de Goese bur gemeester en zijn vrou wen. Een muziekkorps zal de stoet begeleiden en Zwarte Pieten zullen on derweg strooigoed uitde len. Van onze correspondent NIEUWVLIET - Het team van St. Jansteen heeft af gelopen zaterdagmiddg de dr. Van Gelderen-beker wedstrijd gewonnen. De organisatie van deze wedstrijd, die om de twee jaar wordt gehouden, was in han den van de kadergroepen in Zeeland, Hulst, Arnemuiden en Goes van het Oranje Kruis. In de recreatiezaal van cam ping de Pannenschuur te Nieuwvliet was een ongeval in scène gezet. Twee medewerkers van de camping waren met werk zaamheden bezig. Een van hen krijgt een elektrische lading door het lichaam, de ander valt van een trap en heeft schaaf- en kneuswonden en klaagt over pijn in de onder rug en gevoelloosheid in de be nen. Ieder team kreeg deze klus te behandelen, waarbij het accent vooral lag op bot breuken en hersenletsel. Onder het toeziend oog van Je wedstrijdjury bestaande uit de heer W. Remery, me vrouw J. de Kunder en de da mes Rietveld en Rauwendal, werkten de zes deelnemende teams hun proeven af. De al gehele leiding van deze wed strijd berustte bij de heer J. Valckx uit Hulst, terwijl de teljury bestond uit de dames Kloosterman en Van Vlier- berghe en de heer Koole. De heer Valckx kon later de volgende uitslag bekendma ken (totaal waren 180 punten Van onze correspondent HULST - H. Thielens uit Hulst werd het afgelopen weekend op de jaarlijkse tentoonstel ling van de vogelvereniging Vogelvreugd te Hulst in de klasse zwart-kop-sijs met een dikbek cini kampioen EK en behaalde tevens het bonds kruis. Kampioen derby werd W. Compiet, die tevens de wissel beker café De Ster won. De pouleprijs was voor B. van Heese. Kampioen jeugd werd Peter Biesbroeck. Heel wat vogelliefhebbers kwamen het afgelopen week end een kijkje nemen in de zaal can café De Ster, waar de tentoonstelling werd gehou den. Zij konden daar ongeveer 260 prachtige vogels bewonde ren, ingebracht door 25 lief hebbers. Men zag een kleurige varia tie van kleur-vorm- en pos tuurkanaries, tropische vo gels, bastaarden en parkieten, die zeer overzichtelijk waren opgesteld. De drie keurmees ter hadden geen gemakkelijke taak om de prijswinnaars aan te duiden. Voor het bestuur van Vogel vreugd was het verheugdend, dat het aantal jeugdleden ieder jaar toeneemt. Ook hier geldt, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Van onze correspondent TERNEUZEN - Raadslid Ar- dengo Persijn van Links Per- spektief Terneuzen vindt dat met de komst van zijn een mans fractie in de Terneuzen- se gemeenteraad er wel dege lijk wat is veranderd. Met na me noemde hij de oppositierol van de PvdA-fractie, die zeker is toegenomen. Persijn liet doorschemeren dat dat min of meer gedwongen was: „Im mers, wat zou een achterban er van gaan zeggen dat het 'vuile werk' steeds overgelaten wordt aan een eenmans frac tie". Links Perspektief Terneu zen, ontstaan uit afdelingen van de politieke partijen PPR, PSP en CPN, hield vrijdag avond in de bovenzaal van ca fé La Belle Vue haar eerste openbare vergadering. Na een inleiding over het hoe en waarom van deze fusie door voorzitter Bart Kaizer werd door Persijn verantwoording afgelegd over het gevoerde be leid van Links Perspektief in de Terneuzense raad. Gebrek aan ervaring in ge meentelijke zaken en de in het begin onbegrijpelijke taal van de ambtenaren vormden wel een handicap, maar die werd met de hulp van de vijf leden sterke steunfractie van Links Perspektief snel overwonnen. Constructief De komst van Links Per spektief kenmerkte zich al vlug door het voeren van wat Persijn noemde een construc tieve maar felle oppositie te gen het college van B en W, dat hij vergelijkbaar achtte met de huidige regering en dus niet progressief. „Forse kritiek waarbij we in het begin alleen stonden, maar wat later dan weer steun kre gen van de PvdA dan weer van D'66 of soms van beide partijen, waarbij dan burge meester Ockeloen soms geër gerd of boos vaak mijn groot ste opponent was, maar nooit de steun van de CDA-fractie, want in de Terneuzense raad zitten geen CDA-dissidenten. In die fractie blijft men netjes ja knikken op de collegevoor stellen", aldus Persij n. te behalen): 1 St. Jansteen 144 punten, 2 Clinge 131, 3 St. Lau rens 118, 4 Vlissingen 1 113, 5 Vlissingen 2 106, 6 Sluiskil 90 punten. Hij deed verder uitvoerig uit de doeken waarom Links Perspektief vorig jaar in okto ber tegen de gemeentelijke be leidsnota stemde, die als lei draad voor het college geldt. Breekpunten vormden vooral de te weinige garantie voor de bescherming van het milieu, de veiligheid tegen de steeds verder gaande bewapenings wedloop, de bezuinigingen, de afbouw van verschillende voorzieningen en het niet krachtig stelling nemen tegen het huidige regeringsbeleid. Persijn gaf zijn gehoor de ver zekering vier jaar een felle op positie te zullen voeren, waar dat in het belang van de be volking noodzakelijk is. Na een bespreking van een aantal zaken die in de toe komst van belang kunnen zijn werd de avond besloten met de vertoning van de videofilm 'Als een fascist ademt dan liegt-ie', vervaardigd door de Anne Frank Stichting. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - In de open bare bibliotheek van Sas van Gent is er tot en met 30 no vember een expositie te be zichtigen van pentekeningen van de Sasse kunstenares Eliy de Koster. Elly de Koster exposeerde eerder al in Sluis, Breskens en Brussel. Ze volgde ondermeer zes jaar kunstacademie te Eeklo. Van onze correspondent HULST - Het was zaterdag en zondag gezellig druk in De Blaauwe Hoeve te Huist, waar de jaarlijkse handwerkten- toonstelling werd gehouden. De expositie stond mede in het kader van het jubileumfeest van De Blaauwe Hoeve. Als thema van de tentoon stelling had men 'het circus' gekozen en dat bracht mee, dat het restaurant van het bejaar denhuis voor deze gelegenheid een circus-achtige aankleding had gekregen. Bovendien lie pen medewerkers aan de ex positie verkleed als clowns. De geëxposeerde werkstukken waren uitgestald in verschil lende kraampjes. Behalve deze tentoonstel ling was er ook een Vlaamse kermis met verschillende spe len en een loterij. Daarnaast werden heerlijke wafels ge bakken, die gretig aftrek von den. De expositie werd zaterdag morgen geopend door direc teur G. van Vecghel, waarna het Hulster jeugdcircus Rei- nardi een voorstelling gaf. Bridge - Uitslagen bridgeclub Hulst: A-lijn: heren Meeuwse- Risseeuw, 2 dames Bies- broeck-Goossen, 3 heren Ra- mondt-Dronkelaar, 4 dames Aronson-Vroone, 5 mevrouw Bruijns en de heer Sandrini; B-lijn: 1 dames Sandrini-Van de Dries, 2 dames Mast-Kind, 3 heren Herman-Van de Dries, 4 dames Snuverink-Beuzen- berg, 5 heren Biesbroeck-Beu- zenberg. Film - Het open jongerencen trum Kontrast te Hulst begint vanavond met een nieuwe filmcyclus. De eerste film die vertoond wordt is een produkt van de Amerikaanse regisseur Martin Scorsese. De film be gint om 8 uur in het Houten kwartier. NVVH - De afdeling Terneu zen van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen houdt morgen een bijeen komst in de bovenzaal van ca fé La Belle Vue, aanvang 20 uur. Op deze avond zal de heer Faber een lezing houden over de levensgeschiedenis van de illustrator Cornells Jetses, die onder andere schreef het be kende schoolboekje Ot en Sien.

de Stem | 1983 | | pagina 7