Celstraf geëist voor smokkel partij marihuana efle aan ekenhuis -expo in Axel Milieu-affaires jagen Oostburg flink op kosten Wet Openbaarheid Bestuur voldoet in praktijk weinig Beroep schoolbestuur tegen 30-km-borden ICommissie aarzelt over kwart miljoen er titel in Terneuzen Qs vm<ïéawj/mv J. van Osta vierde 25-jarig jubileum PAGINA ZEELAND iLATERDAG 5 NOVEMBER 1983 D1BT1M VAN ZEELAND iANDEREN Bij RK school IJzendijke Aardenburg Vogelwaarde CRUSONEN GASFABRIEK Kamperen op Kanaaleiland Sas van Gent lostburg nog [egatief over eelname DGD GRATIS KATALOGUS Schoolproject Schelphoek in Breskens antieke grenen meubelen Op Sint Willibrord-college in Goes I Groot en vet Een nieuwe telefoongids Onduidelijk 'Bestuurders nog te huiverig markten T20 PAGINA ZEELAND 4 te staan door de rijksbezuinj. gingen. Gedeputeerde Staten van Zeeland onderhandelen momenteel met de staatsse cretaris om de Zeeuwse zje. ken- en verpleeghuisplannini zoveel mogelijk overeind te houden. GS geven daarbij ondubbel, zinnig voorrang aan de bouw van een nieuwe (centrum)zie- kenhuis in Goes en nieuw bouw van het verpleeghuis voor bejaarden in Zierikzee nog tijdens de huidige kabi netsperiode. Andere nieuw- bouwplannen moeten daar momenteel voor wijken. Bij de keuze voor Goes speelt mee dat men er op De Bevelanden eerder in geslaagd is tot regio- nale samenwerking en een meer democratische bestuurs structuur te komen. De ziekenhuisbesturen in Zeeuwsch-Vlaanderen en en kele gemeentebesturen klom men al eerder in de pen om uitvoering van de plannen voor de bouw van een cen trumziekenhuis bij Terneuzen te bepleiten. Van onze correspondent IijZENDIJKE - Het RK cen taal schoolbestuur van Oost- gaat bij de Raad van Sta- ile jn beroep tegen het besluit Ln het college van B en W tan deze gemeente, om 30 kilo- Lter-borden te plaatsen in L„ gedeelte van de Verlengde jlolenstraat te IJzendijke. Door het plaatsen van deze Lrden wordt niets gewijzigd jan het verkeersbeeld in deze straat", aldus het bestuur in iet beroepsschrift. Al jaren bestaat er bij ouders, oudercomité en schoolteam van de rk lagere school onvrede over de ver keerssituatie in de Verlengde Molenstraat, waar de school gevestigd is. Op 20 september besloot het Oostburgse college tot het plaatsen van 30 km- borden en dat is inmiddels ook gebeurd. Het centraal schoolbestuur, het overkoepelend orgaan van de rk scholen in de gemeente Oostburg, is evenals B en W van mening dat in de Verleng de Molenstraat op diverse punten de veiligheid van de voetgangers, waaronder veel schoolgaande kinderen, in ernstige mate in gevaar wordt gebracht door het overige ver keer. „Door de 30-kilometerbor- den wordt het verkeersaanbod niet beperkt en wij zijn niet overtuigd van een stipte nale ving van deze verkeersmaat regel in de praktijk en de con trole hierop", meldt het be stuur in het beroepsschrift. De Raad van State wordt verzocht de 30 km-maatregel te vervangen door het instel len van eenrichtinsverkeer vanaf de brandgang in deze straat tot de Trapstraat. Dit verzoek was reeds in maart vorig jaar, mede op advies van de schoolarts, ingediend bij het Oostburgs college. erdeeldheid krediet orpshuis Hoofdplaat Van een onzer verslaggevers DOSTBURG - Hoewel alle Oostburgse raads fracties, met uitzondering van het CDA, over- uigd zijn van het nut om in Hoofdplaat tot een iorpshuis te komen, bestaan er grote twijfels tfhet redelijk is voor dit doel een kwart mil joen gulden uit te trekken. Dit bleek gisteren tijdens een vergadering van de bostburgse raadscommissie voor financiën. Naast het CDA distantieer- bezet zal zijn. Afgezet tegen de e zich nu ook D&T van het jaarlijkse laten zou dat neer- |indvoorstel van B en W, ter- komen op ruim 30 gulden per Gesprekskring - Woensdag avond komt de oecumenische gesprekskring Aardenburg- Eeklo weer bijeen in de Ont moetingsruimte aan de Sas- senstraat. Inleider is pastor P. de Roeck uit Kruiskerke in België. Hij zal spreken over 'Sekten, mensen op zoek'. De bijeenkomst begint om 19.45 uur en iedereen is van harte welkom. Grensgemeenten - Maandag 7 november vergaderen ge meentebesturen en evenemen ten comité's van de verbroe derde grensgemeenten Malde- gem, Damme, Sint Laureins en Aardenburg. De bijeenkomst vindt plaats in Aardenburg en het is tevens de tiende ver jaardag van de verbroedering. Bingo-dansen - Door de werk groep van de gezamenlijke vakbonden van het FNV en de vrouwenbond NKV, wordt op vrijdag 11 november een bin go-dansavond georganiseerd in het Dorpscentrum. De avond begint om 8 uur en is toegankelijk voor alle leden met aanhang. Doel is het ver beteren van de onderlinge contacten, zodat er mogelijk nog meerdere avonden zullen volgen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De grote schoonmaak van het Bresken- se bedrijf Cruson BV en de eventueel afgedwongen sane ring van het terrein van de voormalige gasfabriek dreigen de gemeente Oostburg flink op kosten te jagen. De ontruiming onder poli- tiedwang van de galvano-af- deling van Cruson, gevolgd door opslag en verwerking van het chemisch afval heeft een rekening van ruim 127.000 gulden opgeleverd, die niet meer te innen lijkt bij het in middels failliete bedrijf. Het door gedeputeerde staten af gedwongen nader onderzoek van de bodemvervuiling op het gasterrein, wellicht ge volgd door een sanering, zal de gemeente zeker twee ton gaan tentoonstelling ziet er fantas tisch uit", merkte de Axelse wethouder op. „Dit belooft wat te worden voor volgend jaar' als uw vereniging het jubi-' leum zal vieren". Ook de voor zitter van Ter Verbetering' prees degenen die de tentoon stelling hadden verzorgd. Als tegemoetkoming voor de vele] uren die ze hierdoor niet thuis konden zijn, overhandigde hij de echtgenoten ieder een bos! bloemen. Na de officiële opening reik: te wethouder J. van Schaik de prijzen uit. In totaal staan er in de Halle 621 dieren te kijk, die door ruim 100 dierenliefhebbers zijn ingezonden. Niet alleen kippen, sierduiven, cavia's en, konijnen, maar ook kalkoenen] en eenden. Door het grote aan tal inzendingen heeft men ook dit jaar de grote zaal van de' Halle in gebruik genomen als tentoonstellingsruimte. De regionale konijnen- en pluimveetentoonstelling isl vandaag open van 10.00 tot] 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Acht keurmeesters wezen] uiteindelijk de volgende win naars aan: Mooiste konijn: J. Foke Sluiskil met een kleurd-' .werg. Mooiste cavia: P. de Ca- luwe uit Westdorpe. Mooiste: grote hoender: A. Heuvelland' uit Heikant. Mooiste dwerg hoender: F. H. Fentelint Krui- ningen met een moderne En gelse dwergkriel. Mooiste sier-,| duif: G. de Smidt uit Retran-i chement. de VVD-fractie zich nog liet aan een uitspraak waag je, Alleen de PvdA toonde zich uidelijk vóór. D. Buysse (D&T) wees er op nog maar zeer onlangs de bmmissie was voorgerekend, de verbouwing van de «de rk school te Hoofdplaat bt dorpshuis ruim 1,6 ton zou aan kosten. Met dit bedrag zijn fractie toen akkoord lan, maar de nieuwe bere- tning van een kwart miljoen ond hij toch te ver gaan. „El- kern heeft recht op bepaal- voorzieningen", aldus jysse. „Maar daarbij mogen verhoudingen uiteraard liet uit het oog worden verlo- p. Een kwart miljoen aan pieenschapsgeld uittrekken jreen dergelijk dorpshuis is genlijk Sinterklaas spelen". Het CDA, al vanaf het eer- 1 begin tegenstander van het |an, sloot zich hier uiteraard fj aan, terwijl VVD-woord erder K. Malcorps „zeer veel site" zei te hebben met de ogte van het gevraagde kre et, De PvdA toonde geen en- pe aarzeling. Fractievoorzit- J. de Vries had uitgerekend fel het nieuwe dorpshuis ge meld zo'n 40 uur in de week Van onze correspondent SAS VAN GENT - Volgend jaar zal men kunnen kampe ren op de oevers van het ka naal Gent-Terneuzen. Om precies te zijn: op het Kanaal eiland in Sas van Gent. De gemeente Sas van Gent denkt erover, een zogenaamd'lHoewel het college van B en overloopterrein in te richten I heeft voorgesteld tot deel In de drukke perioden ah Mn een onzer verslaggevers bSTBURG - De Oostburgse ifccommissie van financiën (ft zich gisteren nog ont- fuden van een uitspraak of gemeente moet gaan deel- 'tnen aan een Districts Ge- ndheidsdienst (DGD) voor *land. jlVel bleken de vertegen- (irdigers van de diverse pdsfracties over het alge- negatief. PvdA en VVD pen hun eindoordeel echter 1 opschorten totdat ze meer |formatie hadden ontvangen er zowel de inhoudelijke als financiële kant van de Voor CDA en D&T was niet nodig: beide fracties Wen zich tegenstander van ptreding. Pinkster- en bouwvakvakan-j tie, kunnen de toeristen daarl tijdelijk bivakkeren als hetl bestaand kampeerterrein de| toeloop niet kan verwerken. Het plan past in het strevenl van gemeenten en provincie I om in heel Zeeland overloop-1 terreinen aan te leggen. De in-j richting staat op het program-] ma voor de eerste helft van| 1984. •orrespondent ran Arty Party aan de Schoolwee j ique Posthumus gedurende I haar werk. Monique Posthumus j voont zeven jaar in het Zeeuwse-1 n aan de Academie voor beeldeu- r waren te zien in Goes, Kapelk-1 >tterdam. Vanuit zuiver figuratief I ek een nieuwe directere uitings* terialen. Om de nieuw ingeslag® antal exposities gepland, te begf* t en met donderdag van 10.00-18-°°1 men tot 21.00 uur terecht. Zate1" 0.00-17.00 uur. eng onder bepaalde voor- Brden (het mag de gemeen- pen cent kosten), beoor- Men vrijwel alle commis- de DGD als een *st warrig instituut, waar- 1 n°g maar moet worden ïewacht of het enig nut zal wen. 'ethouder J. Thomaes ver fde dat het voorstel van B tot stand was gekomen 5 m het achterhoofd de bij - 'petenschap, dat toetreding ers 't een later stadium ir het rijk verplicht zal pen gesteld. Zijn collega J. Vergou de toe te trachten nog 'r extra informatie te zor- voor volgende week don- 'j>8. de dag waarop de raad besluit moet nemen over 'DGD, uur. „De vraag is of wij een dergelijke prijs over hebben voor het voeren van een kleine kernen-beleid", aldus De Vries, die hier zelf 'ja' op ant woordde. Isolatie Wethouder J. Thomaes ver klaarde dat het eindvoorstel van B en W zoveel duurder is uitgevallen, omdat onder meer een uitgebreid isolatie-pro gramma is opgenomen waar door fors bezuinigd kan wor den op de stookkosten. Dat er onverantwoord veel geld voor een kleine kern als Hoofdplaat zou worden uitgetrokken be streed hij. „Alle Oostburgse kernen hebben grootscheepse voorzieningen die veel verlies opleveren", aldus de wethou der. Hij vroeg Buysse op de man af of deze dan ook bereid is mee te werken aan het dem pen van bijvoorbeeld het ver liesgevende zwembad te IJ zendijke. „Dat wil ik best", antwoordde de D&T'er. „Want straks zijn, door de steeds ver minderende inkomsten van de gemeente, dit soort zaken niet meer te betalen". De Oostburgse gemeente raad moet volgende week don derdag de knoop inzake het Hoofdplaatse dorpshuis door hakken. (ADVERTENTIE) op - aanvraag Brouwerijstraat 35 OOSTBURG Tel. 01170-2504 Van een onzer verslaggevers BRESKENS - De leerlingen van basisschool De Schel phoek zijn enkele weken druk bezig geweest met een project rond het thema Ziek zijn/Ge zond zijn. In de speelhal van de kleuterschool heeft het Voorlichtingsbureau voor de Voeding een heuse super markt ingericht om de kinde ren attent te maken op het ge bruik van gezonde voeding. Kind en Ziekenhuis hield een voorlichtingsavond voor de ouders van leerlingen en afgelopen donderdag werden gastlessen gegeven door een verpleger. De EHBO-afdeling Breskens gaf demonstraties. Donderdagavond 10 november wordt een ouderavond gehou den voor zowel de basis- als de kleuterschool. Bij gelegenheid hiervan wordt een tentoon stelling ingericht van door de kinderen gemaakte werkstuk ken. Tevens verzorgt de EHBO-afdeling die avond een demonstratie. (ADVERTENTIE) EIGEN IMPORT - EIGEN RESTAURATIE fe'straat 68 [MRDemburg ■W-1271 „TIERELANTIJN" Axelsestraat 2 TERNEUZEN 01150-12237 kosten. „Als we ons door dit soort zaken het armenhuis in moe ten betalen, kunnen we een fatsoenlijk gemeentelijk be leid natuurlijk wel vergeten", verzuchtte het PvdA-raadslid J. de Vries gisteren tijdens de vergadering van de Oostburg se raadscommissie voor finan ciën, waar één en ander be kend werd gemaakt. Omdat de directie van Cru son BV begin november vorig jaar een aanschrijven van de gemeente, om tot leeghalen van de galvano-baden over te gaan, naast zich neerlegde, werd deze klus enkele dagen later onder politiedwang uit gevoerd. Het transport van het chemisch afval kostte slechts 8500 gulden, de opslag en ver werking door daarin gespecia liseerde bedrijven echter res- pectievelij k 53 en 64 mille. Hoewel de curator in het Cruson-faillissement heeft la ten weten dat de gemeentelij ke rekening staat genoteerd op de lijst van voorlopig erkende schuldvorderingen, geloofde gisteren niemand van de com missieleden dat er ooit nog be taald zal worden. Wel beloofde wethouder J. Thomaes, na een suggestie van De Vries, om te zullen infor meren of het gezuiverde afval door het verwerkingsbedrijf is doorverkocht en zo ja, welk bedrag daarvoor dan is ont vangen. „En in feite flikt de PZEM ons wat de gasfabriek betreft hetzelfde als Cruson", stelde De Vries. „Eerst de boei vervuilen en ons later met de kosten laten zitten". Zoals gemeld hebben Gede puteerde Staten de Oostburgse gemeenteraad rechtstreeks verzocht een krediet van ruirri 45.000 gulden beschikbaar te stellen voor een nader onder zoek naar de bodemvervuiling op het terrein van de gasfa briek. B en W zullen volgende week donderdag de raad ech ter op hun beurt voorstellen niet in te gaan op dit verzoek van het provinciebestuur. De heer Van Osta neemt de vele gelukwensen in ont vangst. t - FOTO WILLEM MIËRAS Van onze correspondente GOES - In de aula van het St. Willibrord college te Goes werd gisteren het 25- jarig schooljubileum van de heer J. van Osta ge vierd. Na enige jaren als on derwijzer op enkele lagere scholen werkzaam te zijn geweest, werd de heer Van Osta in 1958 benoemd aan de RK Ulo te Goes. Hij maakte in 1968 in het kader van de mammoetwet de samensmelting mee van de RK Ulo en HBS tot het huidige St, Willibrordcoi- lege, waar hij zich specia liseerde in de Franse taal. Drs. Van den Heuvel, voorzitter van de stichting Katholiek Voortgezet On derwijs Midden-Zeeland, schetste de j ubilaris als een geboren onderwijsman, die de school met 1200 leerlin gen en 100 leraren ziet als een onderneming, die niet tot doel heeft winst te ma ken, maar een zo goed mo gelijk onderwij sprodukt dient af te leveren. Rector drs. J. Hondel noemde Jan van Osta een duidelijk mens, die nergens doekjes om windt en trouw is aan zijn plicht. Mevrouw Lok-Ten Berg vertolkte de gevoelens van de ouders. „We zien u als een trouwe, zorgzame le raar van onze kinderen, en als er gereisd moet wor den, geeft het ons ouders altijd een safe gevoel als Van Osta er bij is". Albert- Jan den Boer, vertegen woordiger van de leerlin gen, sprak van een strikt, streng, maar rechtvaardig leraar. Hij bood namens de leerlingen een autoradio aan. Namens de vereniging voor RK Avo kring Zee land sprak de heer van Goor. Nadat ook de colle ga's hun aandeel in de feestvreugde hadden gele verd, dankte de heer Van Osta voor de vele vriende lijke woorden, bloemen en cadeaus. Tussen de bedrij ven door zong de Zeeuwse Koor School onder leiding van E. Heijblok, en ver leenden diverse leerlingen hun muzikale medewer king. Tijdens de receptie kwamen veel ouders, leer lingen en mensen uit de wielersport waarmee Van Osta als voorzitter van Theo Middelkamp nauwe connecties onderhoudt, hun gelukwensen aanbie den. |[llllllllllilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllililli!j: 1 „U KRIJGT een nieuwe telefoongids, i Beter leesbaar en makkelijker in ge- i bruik". Folders met die tekst ver- g spreidt het staatsbedrijf PTT momenteel onder de in woners die een telefoonaan sluiting hebben. Er staan ons weer wat nieuwigheden te wachten, zo blijkt uit de tekst van de folder. De num mers komen weer terug ach ter de adressen. Dat is niet echt nieuw overigens, want daar stonden ze in een niet te grijs verleden ook al. De verhuizing terug naar de oude stek gebeurt 'op ve- Ier verzoek', zo laat de PTT weten. Waarom zijn ze eigenlijk ooit van plaats E veranderd? Ook 'op veler E verzoek?' Dat kan haast niet. Het zal wel gelegen hebben aan een PTT-er met een grote vernieuwingsdrift. Wat wel nieuw is, is de komst van een groter aantal gidsen. Nu zijn onze mede abonnees verdeeld over 23 gidsen, maar dat worden er volgend jaar 50. We krijgen dus dunnere gidsen, die een kleiner gebied beslaan. Waar dat allemaal goed E voor is? Wij hebben er geen E idee van. Misschien is het E gewoon een kwestie van werk hebben en werk hou- den. E WAT ook nieuw is in de' E nieuwe gidsen, is het feit dat S je je eigen naam flink groot E kunt laten afdrukken, zodat E hij opvalt in die grauwe .ïliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinf. massa namen, adressen en telefoonnummers. Voor sommige mensen zal dat E eindelijk gerechtigheid be- E tekenen. Alleen zullen ze E zichzelf die eer moeten aan- E doen: je kunt namelijk enkel S je eigen naam groter laten E afbeelden. E Wij hebben hier al een he- E ie lijst in ons achterhoofd van mensen die hun naam waarschijnlijk groot en vet in de gids zullen laten zet- E ten. We zijn benieuwd. Met E spanning wachten we de E nieuwe gidsen af. E HOOGST onduidelijk zal het voor de gemiddelde (te- lefoon)abonnee zijn om uit E te maken welke gids hij moet hanteren. De PTT S heeft een prima kaartje van E Nederland in de folder afge- S drukt waarop keurig de 'gidsgebieden' (Hoera, weer S een nieuw woord erbij!) zijn j= aangegeven. Maar steden en dorpen staan er niet op. Geen een! E Daardoor blijft er over het exacte verloop van de ge- E biedsgrenzen veel te raden over. E Daarom maar 004 ge- E draaid. We waren niet de eersten. „We worden heel veel gebeld. De mensen kun- nen niet vinden in welk S gidsgebied ze wonen. Dat E kaartje is niet duidelijk ge- E noeg", aldus een enigszins E getergde dame van 004 giste- E ren. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - De op 1 mei 1981 in werking getreden wet openbaarheid van bestuur (WOB) blijkt over het algemeen in de praktijk weinig te voldoen. Overheden zijn nog steeds niet erg scheutig met het verstrekken van informatie over hun besluitvorming. De centrale overheid heeft weinig gedaan om de burgers over het doel en de werking van de WOB te informeren. Aan de andere kant wordt door de burger en de publici teitsmedia weinig gebruikgemaakt van de mogelijk heden die de WOB biedt. Deze conclusies konden ge trokken worden uit de thema bespreking over openbaarheid van bestuur, die gisteren in het Strandhotel in Vlissingen werd gehouden. De bijeen komst was georganiseerd door de Zeeuwse journalistenvere niging. Volgens G. Gerding, mede werker van de interfaculteit voor bedrijfskunde in Delft, die met enkele collega's het functioneren van de WOB heeft onderzocht, heeft deze wet nauwelijks iets veranderd aan de openbaarheidssituatie in ons land en de mentaliteit van de overheid ten opzichte van openbaarheid van be stuurlijke beslissingen. Ger ding gaf toe dat de wet veel onduidelijkheden bevat, waardoor zij ruimte laat voor verschillende uitleg. Van onze correspondente MIDDELBURG - Op 9 juni van dit jaar arriveerde er in Vlissingen een Westduits schip met onder meer een la ding van meer dan honderd balen ruwe cacao aan boord. Op 17 juni vervoegde zich op het opslagterrein een chauf feur met vrachtwagen om de lading, afkomstig uit Nigeria en bestemd voor een klant in Amsterdam, in ontvangst te Tijdens het lossen ontdekte een van de lossers dat er be halve cacaobonen ook nog wat anders in de zakken verborgen zat. De chauffeur raakte daar op volledig in paniek en bood de drie lossers elk 100 gulden aan als zwijggeld. Het drietal weigerde en zo kwam de zaak bij de politie, die na een onder zoek in het gerechtelijk labo ratorium constateerde- dat het hier ging om invoer van 113 kilo marihuana met een totale waarde van zo'n 2 ton. Zowel de vrachtwagen chauffeur (de 48-jarige Am sterdammer M. N.) als degene die het spul in ontvangst had moeten nemen (de 39-jarige Amsterdammer N. H.) stonden vrijdag voor het beklaagden- hekje van de rechtbank in Middelburg. H. Was degene die enige tijd geleden met een in Londen wonende Nigeriaan de af spraak had gemaakt om zes ton ruwe cacaobonen te leve ren en, in de toekomst, mis schien ook hennep. Hij zou hiermee, als aanvulling op zijn werkzaamheden als maat schappelijk werker, een zaak je beginnen. Toen vanuit Vlis singen het bericht kwam dat de lading er was, begreep de man dat er ook sprake kon zijn van contrabanden. Hij ver zocht zijn kroegkennis N. het spul op te halen, waarvoor de ze een honorarium zou krij gen van 400 gulden. „Maar ik wist niets van het spul af en schrok me rot toen die lossers die zakken vonden. In paniek bood ik ze zwijg geld". Ook H. beklemtoonde dat hij N. niet van de verboden la ding had verteld. Na huiszoeking vonden re chercheurs bij H. een bedrag van 46.000 gulden in een doos je, dat onmiddellijk door de belastingdienst in beslag werd genomen. „Ik hou nu eenmaal niet van banken, omdat zij de grootste criminele instellingen van Nederland zijn", zo ver klaarde H. zijn ongewone spaarpot. Er was meer in deze zaak dat de rechtbank minstens 'hoogst merkwaardig' vond." Waarom had N. zijn handen niet van de zaak afgetrokken toen hij merkte dat hij „aardig belazerd was en er verschrik kelijk was ingelopen?" Waar om begon H. een handel met 6 ton cacaobonen in een stad als Amsterdam, dat als het groot ste Europese import-impe rium van deze waar moet worden beschouwd? Een la ding van 6 ton stelt daarbij niets voor, en het ging dus waarschijnlijk om de verbor gen inhoud, aldus het Open baar Ministerie. Tegen H. werd een jaar gevangenisstraf gëist en tegen N. (wiens ver klaringen ongeloofwaardig werden genoemd) drie maan den. De verdedigers, beiden uit Amsterdam, stelden zo hun vraagtekens bij de eisen: een Amsterdammer mag je niet vergelijken met een provin ciaal uit Zeeland, zo meenden zij: een,Amsterdammer heeft voor wat betreft de softdrugs eenmaal een gewijzigd norm besef, dat door het O.M. aldaar dan ook meestal wordt geres pecteerd. „Contrabanden blijft hoe dan ook contrabanden", aldus de officier van justitie die bij zijn eis bleef. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. Verder ontbreekt het aan politieke en maatschappelijke druk om een goede werking van de WOB te verzekeren. Tenslotte is de gewone burger nog altijd bevangen van drempelvrees voor overheids instellingen en gezagsdragers, aldus Gerding. J, Tevel, hoofd voorlichting van de provincie Zeeland merkte op dat minis ter-president Lubbers een nieuwe en verbeterde WOB in het vooruitzicht heeft gesteld, Tevel bevestigde dat de prak tijk leert dat bestuurders op grond van politieke opport uniteit altijd wel een reden kunnen vinden om informatie te weigeren. Journalist K. Cysouw zei, sprekend uit eigen ervaringen, dat er meestal veel tijd over heen gaat voordat een journa list antwoord krijgt op zijn verzoek om informatie over bestuurlijke beslissingen. De uitspraak van de Raad van State over dit geschil tussen journalist en provinciaal be stuur is nog niet bekend. TERNEUZEN, 4 november - Per stuk: bloemkool A 185-370, A 2 136, B 99-143, B 2 90-125. Per bos: selde rij 51. Per kilogram: breekpeen 15- 31, prei 39-58, savoyekool 28-32, spruiten 104-120, kassnij bonen 1 430, klasse 2 230, uien 50, Deense witte kool 29-36, paprika rood 170- 220. AMSTERDAM - In Bintje 35- 50mm kwamen 35 contracten tot stand voor levering april tegen ƒ47,00 per 100 kg. De stemming was kalm. Voor Bintje 50mm wer den 3 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 60,00 per 100 kg, 231 contrac ten voor levering april tegen 80,00 tot 79,50 en 9 contracten voor le vering mei tegen 73,50 tot 83,00. De stemming was kalm voor no vember en mei en voor april goed prijshoudend.

de Stem | 1983 | | pagina 17