linieven einig geld M^\ ipurs-secretaris Day veiligheid onvoldoende All-rounders winnen eerste 6slag' Slapeloze nacht van rechter door voetbalgeweld Borg start met winst Oostduitse voetballers gevlucht Den Bosch gewipt TEKNEVZENI teren ït geld rollen, er.„ NGRIJKE VERKOPING /IATEIJSEN VIATEIJSEN Champions Trophy India verslaat N ieu w-Zeeland daar leef je mee. door Rob van Deurson Twee nationale kampioenschappen Kraft trainer Kaiserslautern X X X Tiende remise Jimy Connors werkt zich in de nesten A52 rden doet u thuis met ;apparatuur. tijdstip, dat past. Mooi beeld met de energie erstelbare zonnehemel inge lampen zorgen in korte oruining all-over the place, in en zonder dat nare rats waar u wilt. verrollen naar ieder plekje e neemt hij nagenoeg niet beslag. Na gebruik Eenvoudig opklappen en in een kast ofn hoek van de kamer opbergen. Zo simpel gaat dat! BOUWVOORLICHTING 73 TEL.01150-60320 Bij vonnis van de Ar rondissementsrecht bank te Breda dd. 28 ok tober 1983 werd in staat van faillissement ver klaard: Jan Rosen- brand, wonende te 's- Gravenmoer aan de Grutterijstraat 46, on der gelijktijdige benoe ming van mr. E.K.L.M. Haffmans tot Rechter commissaris en onder getekende tot curator, mr. C.A.M. Swagema- kers, curator, Kard. van Rossumstraat 88, 5104 HN Dongen 'e Stem, 076-236911 •edrijfsbeemdiging EAFOND B.V. aat 10 te Waalwijk ten, platen, plastieks, enz taal spaanafval louden door LAARDIJ BV mber a s in de zaal van hotel Deelenlaan 10 te Tilburg, aan- srhoven ten verzoeke van be- jverstaan van de weleldelge- P M Hoekx, notaris te Tilburg angeboden, de als nieuwe be- onder elektro hydraulische ic 200 ton, en een snij- of gra- :hines, een opsteek-planetaire ne LKP 25, een superior OO !n schakelsnelweger K2 Supre- te Waalwijk: 8 november as van 10 00 tot /oor de veiling van 8.00-10 00 u anvraag toegezonden: ilichtingen LAARDIJ BV es, taxateur en veilinghouder istbus 87. 5170 AB te Kaatsheuvel 17-72545. telex 30468 jiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiMiiiiiiMiiiiiiiiiiiii lllllllllllll£ ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politierechter, s mevrouw mr R.C. Lensink-Bosman, heeft de nacht na de UEFA-cupwedstrijd Feijenoord-Tottenham Hotspur niet j| kunnen slapen van het geweld, waar zij in het Feij- j enoord-stadion getuige van was geweest. Ze zei dit j woensdag tijdens een snelrechtzitting tegen een Neder- I landse voetbalfan en drie Engelse voetbalsupporters. Mevrouw Lensink, die zelf op het moment van de rellen in het stadion rond liep, zei dat het angstaan jagend was wat zich voor haar ogen had afgespeeld. „Ik zag Nederlandse sup porters rennen als beesten. Niet alleen in vak S, maar ook daarbuiten liepen ze met moordlustige ogen en sloegen los op iedereen, die ook maar naar een Engels man rook". De politierechter ver woordde haar geschokt heid tegenover de 21-jarige Feijenoord-supporter H.B. uit Katwijk, die terecht stond, omdat hij in de tweede helft vanaf vak L met afgebroken stoelleu ningen had gegooid. De man, die verklaarde slechts te hebben 'terugge gooid', werd wegens open lijke geweldpleging ver oordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. Een bijzondere voorwaar de is dat hij zich tijdens vijf thuiswedstrijden van zijn favoriete club op het Katwijkse politiebureau moet melden. De officier van justitie, mr W.F. Hendriks, had drie weken cel, waarvan twee weken voorwaarde lijk, geëist. Hij zocht de achtergronden voor het stadiongeweld in de tole rante houding van de maatschappij van de afge lopen decennia. „Alleen door fors in te grijpen kun nen we het geweld weer binnen de perken krijgen", zei hij. Een 17-jarige Britse sup porter, die buiten de sta dionhekken met stenen had gegooid, werd wegens openlijke geweldpleging veroordeeld tot 50 gulden boete en een week voor waardelijke gevangenis straf. Zijn zaak werd van wege zijn leeftijd achter gesloten deuren behandeld. De politierechter veroor deelde verder nog twee Britten van 27 en 31 jaar tot 350 gulden boete. Zij hebben zich de nacht voor de wedstrijd in Rotterdam schuldig gemaakt aaan joyriding in een taxi, die zij zich hadden toegeëi gend, toen de chauffeur buiten de auto een klant hielp. Bij een van de ver dachten trof de politie tij dens zijn aanhouding een ploertendoder aan. Verbo den wapenbezit was hem echter niet ten laste gelegd. Mr. Hendriks zei na de zitting dat er nog een Ne derlandse supporter in be waring zit. Deze wordt er van verdacht met een mes te hebben gestoken. Nog niet bekend is wanneer hij voor de rechter verschijnt. Deelnemers aan de ge ruchtmakende vecht- en steekpartij in vak S zijn nog niet aangehouden, al dus de officier. hllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllr LONDEN (AFP) - Tottenham Hotspur heeft donderdag bij monde van secretaris Peter Day Feyenoord, de Rotter damse politie en de Europese voetbalunie (UEFA) verant woordelijk gesteld voor de botsingen tussen supporters van beide clubs. „Wij zijn de enigen geweest, I die vooraf het gevaar van in cidenten onderkend hebben", ■dus Day. „Wij hebben het bestuur van Feyenoord, de lo kale politie en de UEFA daar van op de hoogte gebracht, maar niemand schijnt ons se- I rieus genomen te hebben". De secretaris van de Spurs kwalificeert de houding van 'e Rotterdamse politie als 'on- I geïnteresseerd'. „In het sta dion waren slechts 170 agenten aanwezig. Bij ons zou een viervoud daarvan present zijn geweest. De veiligheid in het stadion was onvoldoende. Het «ad niet mogelijk moeten zijn dat toeschouwers zich vrijelijk J konden verplaatsen". De kaartverkoop omschrijft Day als 'rampzalig'. „Onze sjpporters en die van Feyen- Wd zouden in twee aparte vakken worden onderge bracht, zodat confrontaties niet mogelijk zouden zijn. Daarnaast heeft men ons doen geloven dat van de Feyen- oord-supporters geen agressie zou uitgaan. Onze eerste in druk is dat juist de Neder landse toeschouwers de bot singen en vechtpartijen heb ben uitgelokt". Day zal vandaag in Zurich de loting voor de derde ronde van het UEFA-bekertoernooi bijwonen. Hij maakt daarbij van de mogelijkheid gebruik zijn versie van de gang van zaken in het Feyenoord-sta- dion aan het bestuur van de UEFA kenbaar te maken. Daarmee wil Day voorkomen, dat zijn club net als in 1974 de verantwoordelijkheid voor de kloppartijen in de schoenen wordt geschoven. In mei 1974 braken Spurs- supporters De Kuip na de ver overing door Feyenoord van de Uefa-beker (2-2 in Londen, 2-0 in Rotterdam) bijna af. De Londense club werd destijds door de UEFA schuldig bevon den voor de ernstige ongere geldheden en zwaar gestraft. GRONINGEN (ANP) - Dokter Peter Hut, de clubarts van FC Groningen, heeft na het door Inter Milan gewonnen Euro pacup-duel in Bari, de Ita liaanse spelers van dopingge- bruik beschuldigd. Hut, sinds kort actief in de professionele sportwereld, doelde met zijn beschuldigin gen vooral op de Inter-mid- denvelder Salvatore Bagni. „In mijn werk als arts maak ik mensen mee, die gek zijn. Bag ni was in deze wedstrijden of gek of onder invloed van me dicamenten. Ik neem aan dat de man in het dagelijks leven toerekeningsvatbaar is. Dus was hij gedrogeerd. Ik heb hem nauwkeurig geobser veerd. Het schuim stond hem nota bene op de mond", stelde Hut na afloop onomwonden vast. Hut werd in zijn bewerin gen gesteund door Erwin Koe man en trainer Han Berger. Bagni wilde na het rustsignaal op de vuist met Berger. Koe man had al voor het beginsig- naal, in de spelerstunnel, een paar schoppen te pakken van de Italiaanse international, die hem in de eerste helft ook nog knock-out sloeg. Verzorger Johnny Visser, een man met ervaring in de bokssport, bracht Koeman met vlugzout weer bij bewustzijn. Ook Hansi Miuller was vol gens het Groningen-kamp on der invloed van stimulantia. Han Berger: „Die reageerde niet normaal meer. Na het vierde doelpunt verscheen hij bij ons voor de dug-out. Hij was volstrekt idioot. Ik heb maar geantwoord met de Hit- Ier-groet. Toen was hij snel weg Dokter Hut verdween met een nare smaak uit Zuid-Ita- lië. „Dit was onfris. Bij Atleti- co Madrid, de vorige tegen stander van Groningen, was sprake van geagiteerde sport- mensen. Die herken ik. Bij In- ter was dat niet het geval. Daar waren de spelers dat sta dium al gepasseerd". Er vond woensdagavond na de wedstrijd geen dopingcon trole plaats. Verjonging hockeyteam noodzaak KARACHI - In de prestatiereeks van het met succes sen verwende Nederlandse hockeyteam kan het ver loop van het toernooi om de Champions Trophy als een extra negatieve uitschieter worden beschouwd. Het is uiteraard wel eens eerder voorgekomen dat de Nederlandse hockeyers zich niet in het gevecht om de eer ste plaats konden mengen (Champions Trophy 1980), maar zelden in de interland historie werd zo slecht ge speeld als ditmaal in Karachi het geval is geweest. Echter, hoe tegenstrijdig het ook moge klinken, toch heeft het zogehe ten semi-wereldkampioen- schap wel degelijk zijn nut ge kend. Vooral met het oog op de KARACHII - In de enige wed strijd, die donderdag in het toernooi om de Champions Tr ophy in Karachi op het pro gramma stond, heeft India met 2-1 gewonnen van Nieuw- Zeeland. Door dat resultaat is Nederland, dat nog tegen Pa kistan moet, gedoemd als vijf de en voorlaatste te eindigen: India is onbereikbaar gewor den. De Nieuwzeelander Patel miste in het treffen een straf- bal. INDIA - NIEUW-ZEELAND 2-1 (1-0). 31. Zafar Iqbal 1-0, 37. Car- noutsos 1-1, 56. Vineet Kumar (strafcorner) 2-1. Stand: 1. Australië 4 2 2 0 6 11-6 2. Pakistan 4 3 0 1 6 8-3 3. W-Duitsland 4 3 0 1 6 8-6 4. India 5 2 1 2 5 8-9 5. Nederland 4 1 0 3 2 8-11 6. Nieuw-Zeeland 5 0 14 1 5-13 HOUSTON (Rtr) - Björn Borg heeft de eerste partij in het toernooi om de wereldtitel in het gemengd dubbel in Hous ton (Texas) ruim acht maan den na zijn definitieve 'nee' te gen een verder verblijf in het Grand Prix-circuit gewonnen. De vijfvoudige Wimbiedon- winnaar versloeg met zijn ge legenheidspartner Bettina Bunge het Amerikaans/Chi- nese duo Marty Riessen/Hu Na: 6-3,6-7,7-6. Uitslagen eerste ronde: Borg/Bun- ge (Zwe/WDl) - Riessen/Hu Na (VSt/Chi) 6-3, 6-7, 7-6, Stewart/ Russell (VSt) - Hooper/Horvath (VSt) 6-4, 6-4, Nastase/Mandlikova (Roe/Tsj) - Pecci/Kloss (Per/ZAf) 6-2, 6-4, Tanner/Jaeger (VSt) - Pa- natta/Gadusek (Ita/VSt) 7-6, 3-6, 6-2. Hong Kong: uitslagen tweede ron de: Sammy Giammalva (VSt) - Brad Drewett (Aus) 6-2, 6-3, Rod Frawley (Aus) - Lerry Stefanki (VSt) 1-6, 6-1, 6-4, Martin Davis (VSt) - Zoltan Kuharszky (Zwi) 6-4, 6-2, Brad Gilbert (VSt) - Tom Gullikson (VSt) 4-6,6-2,6-3. Olympische Spelen in Los An geles kan de afgang in Pakis tan als een ernstige waarschu wing worden beschouwd. Ne derland stond voor LA ge boekt als een van de favorie ten voor de eindzege en de spe lers uit de selectie van Wim van Heumen waren de eersten om geloof te hechten aan deze theorie. De in Amstelveen veroverde Champions Trophy, het ver volgens behaalde Europees kampioenschap en de voor beeldige organisatie binnen de hockeybond en rond het Ne derlands team deden velen ge loven dat Nederland een lei dende positie in het interna tionale hockey had weten te veroveren. Karachi is een be wijs van de broosheid van de ze theorie. In de Pakistaanse haven stad is een aantal zwakke punten rond de nationale ploeg aan het licht gekomen, dat niet alleen buitenstaan ders maar ook een groot aan tal spelers met grote zorg ver vult. Allereerst is gebleken hoe kwetsbaar de huidige se lectie is. Van Heumen is een traditio nalist pur sang. Hij werkt als het maar enigszins mogelijk is zo lang mogelijk met dezelfde groep. Niemand heeft deze theorie ooit kunnen bestrijden, omdat hij altijd voor de nodige successen heeft gezorgd. Maar nu ligt de situatie toch wel even anders. Steeds wanneer grote namen uit de selectie wegvielen, stonden in het ver leden getalenteerde jongeren gereed om de opengevallen plaatsen in te vullen. Daarvan lijkt momenteel geen sprake te zijn. Er hebben zich nog geen volwaardige vervangers voor Litjens en Kruize (van wie het zeer twijfelachtig is of hij meegaat naar L.A.) aange diend. „En ik zie ze eerlijk ge zegd ook niet zo gauw komen", aldus Roderick Bouwman, die zich erg kritisch opstelt. „Naar mijn idee loopt er in de Neder landse comptitie weinig talent rond. Maar toch zal de bonds coach moeten trachten een aantal jongeren in te passen. Roderick Bouwman: „Naar mijn idee loopt er in de Nederlandse competitie geen talent rond, maar toch zullen er jongeren moeten worden ingepast". - foto archief de stem Alleen al om praktische rede nen is dat noodzakelijk. Hier in Karachi is bijvoorbeeld op nieuw gebleken hoe slecht een aantal spelers tegen de hitte kan. Die jongens moet je sim pelweg niet meenemen naar LA; daar is het in augustus even warm als hier nu". Bouwman is overigens niet de enige, die zijn coach verwijt dat hij heeft geweigerd om en kele jongeren in te passen. Verwezen wordt daarbij naar West-Duitsland, dat met vijf junioren in de ploeg toch aar dig presteert. In het veld schort er ook het een en ander aan Oranje. Ne derland moet hoe dan ook een andere gang van zaken rond de strafcorners gaan toepas sen. Tot nu toe was de tactiek veelal gericht op het forceren van strafcorners. Een succes formule, omdat Nederland steeds over schutters van for maat bleek te beschikken. Echter, sinds het gewijzigde regelement - handstop in stickstop - en het verschijnsel van de uitlopende keepers is de doelpuntenproductie uit de strafcorners aanzienlijk ge daald. De cijfers van Karachi bewijzen dat overduidelijk. Daarnaast is er het pro bleem van het werken met amateurs, die zeer professio neel moeten leven om de inter nationale ontwikkelingen te kunnen bijhouden. De strijd om de Champions Trophy heeft duidelijk gemaakt dat de meeste landen kosten noch moeiten sparen om de natio nale selecties bij de wereld- hockeytop te houden. India en Pakistan zijn hier van treffende voorbeelden. De spelers, die voor het nationale team worden uitverkoren, zijn in naam amateur, maar hun feitelijke beroep is hockeyer. In het geval van India lijkt de miljarden verslindende bege leiding zijn vruchten af te werpen. De Indiërs hebben in vergelijking met het WK in Bombay een enorme vooruit gang geboekt. De gang van zaken rond de Nederlandse selectie steekt daarbij schril af. De meesten hebben een normale (drukke) dagtaak en daarnaast wordt van hen verlangd dat ze zich volledig inzetten voor hun club en de nationale selectie, met als enige vergoeding een kilometerbedrag van twintig cent. Zo heeft de in Hattum woonachtige Eric Pierik dit jaar reeds 12.000 kilometer in dienst van de nationale selec tie gereden. En hanteert Pier re Hermans (Zeeuws manager bij een handel in sportartike len) in Karachi driftig de tel machine in verband met de door hem in te dienen begro tingen. Het zijn slechts enkele voor beelden, die aangeven hoe hoog de prijs is die de spelers van Van Heumen voor een in terlandcarrière moeten beta len. Het is derhalve niet onbe grijpelijk dat naast fysieke te kortkomingen ook geestelijke moeheid als een van de rede nen voor het falen van Oranje kan worden aangemerkt. Het zware programma van de afgelopen maanden heeft het vuur bij een groot aantal spelers vroegtijdig gedoofd. Een slechte zaak, omdat inzet tot nu toe een van de peilers is gebleken, waarop Oranje zijn successen heeft gebouwd. Het is aan bondscoach Wim van Heumen om als voorbereiding op LA met een evenwichtig programma te komen en te vens te zorgen voor verbre ding van zijn selectie. Niet alleen met het oog op L.A., maar ook voor de perio de, die daarna komt. Het is na melijk bijna zeker dat Pierre Hermans, Job van der Have, Roderick Bouwman, Tom van 't Hek, Theo Doyer, Ewout van Asbeck en Arno den Hartog na L.A. zullen stoppen. En presta tiegericht werken mag dan de eerste taak van de bondscoach zijn, het mag er echter nooit toe leiden dat het nationaal hockeyteam straks in een bo demloos vat valt. |eerbericht. sen voor het milieu en Haag, de krant blikt et verzien, wat er morgen /bare partner. De krant I TRECHT - De zes all-roun- Jers, gesteund door coach 1 Henk Boer, hebben hun eerste I s,ag in het schaatsseizoen al 1 Wwonnen. Gisteren tijdens de Presentatie van de vijf Neder landse kernploegen in Utrecht I jj'ng het dagelijks bestuur van 'e Koninklijke Nederlandse ^haatsenrijders Bond in de kwestie van het sponsorgeld I namelijk overstag. Bij monde 1 jan voorzitter Quarles van 1 fiord kregen de zes de toe- egging dat hun aandeel uit "Pt door Tarvo beschikbaar I Wstelde geld (rond de 200.000 I Sulden) verhoogd zal worden. I Daarmee voorkwam de I kNSB-praeses nog voor het I "fiaatsseizoen eigenlijk begon I !-'ri conflict. Tijdens de pre- I "ntatie benadrukte Europees I '"mpioen Hilbert van der I 'uim namelijk nog eens dat I Ji en zijn ploegmakkers niet I ;an plan waren het sponsor- I 'Wltract te tekenen als er niet meer geld over de brug kwam. Quarles van Ufford: „We heb ben de zaken nog eens op een rijtje gezet en kwamen tot de conclusie dat de verlangens van de all-rounders redelijk waren. Vandaar dat wij het bedrag hebben bijgesteld". De all-rounders kunnen nu rekenen op ongeveer 50.000 gulden, waarvan kilometer- kosten en dergelijke moeten worden betaald. Persoonlijk echter blijft voor hen het ge geven bestaan dat zij er, ver geleken met de regeling met de vorige sponsor van de KNSB, op achteruit gaan. Van der Duim: „De KNSB, die de centert voor Tarvo beheert, heeft op de extra's flink be snoeid. Daar zullen we toch nog eens over moeten praten". Quarles van Ufford leek daar echter niet toe bereid. „Wij als bond moeten waken over de amateurstatus van on ze topsporters. En de regels van de ISU en het IOC zijn wat dat betreft vrij streng", meende de KNSB-topman, die overigens wel betoogde dat persoonlijke sponsoring tot de mogelijkheden behoort. Tijdens de presentatie van de kernploegen werd duidelijk dat wat de senioren betreft het Nederlands Olympisch Comité tot het laatste moment onder druk zal worden gezet. In de laatste twee weken van janua ri van het volgend jaar en de eerste week van februari wor den namelijk in het Zwitserse Davos dagelijks internationale wedstrijden gehouden. En daar zal de Nederlands top, voor zover mogelijk, aan mee doen om via het zetten van snelle tijden mogelijk op het nippertje uitzending naar de Olympische Winterspelen te verdienen. Een nobel streven, maar de vraag is of het bestuur van het NOC bereid zal zijn zolang te wachten met de definitieve sa menstelling van de schaats- afvaardiging naar Serajevo. Het NOC deed al een concessie in de vorm van extra-kansen voor Ineke Kooiman, Yvonne van Gennip, Lieuwe de Boer, Geert Kuiper, Rolf Sibrandy, Jan Ykema, Hein Vergeer en Sies Uilkema. Volgens de nor men van het NOC zou dit tien tal niet meer in aanmerking komen voor een Olympisch startbewijs, omdat vorig sei zoen geen prestatie van for maat (een kans op een plaats bij de eerste acht op een af stand) werd geleverd. Het NOC ging echter door de knieën, omdat een schaats ploeg bestaande uit Ria Visser, Thea Limbach, Ali Boorsma, Ina Steenbruggen, Hilbert van der Duim, Yep Kramer, Frits Schalij en Rob Vunderink (zij voldeden vorig seizoen wel aan de norm) voor de Winter spelen toch wat te magertjes oogde. Van de tien kandidaten, die mogelijk nog een Olympisch kostuum zullen kunnen gaan halen, krijgen de heren tijdens de landenwedstrijd Neder- land-Noorwegen-Zweden (17 en 18 december), het Neder lands kampioenschap (29 en 30 december), het Europees kam pioenschap all-round (21 en 22 januari) plus de wedstrijden in Davos de kans zich waar te maken. De dames moeten zich richten op de nationale titel strijd, het Europees kam pioenschap (14 en 15 januari) en het wereldkampioenschap (28 en 29 janauri). Voor de sprinters bestaan er kansen tijdens de duels in West-Ber- lijn (26 en 27 november) en de internationale wedstrijden in Davos. UTRECHT - Het Nederlands schaatsseizoen duurt van 3 de cember (officiële opening met de strijd om de IJsseicup) waarschijnlijk tot en met het weekeinde van 10 en 11 maart van het volgend jaar. Het dagelijks bestuur van de KNSB zal namelijk komend weekeinde beslissen dat tij dens dat laatste weekeinde op een nog niet aangewezen baan het nationale sprintkampioen schap voor dames en heren zal worden verreden. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling de sprintkamp weer op te nemen in het programma van het na tionale kampioenschap all round voor dames en heren, dat op 29 en 30 december in Groningen wordt gehouden. Om de all-rounders echter een kans te geven ook aan de titel strijd van de sprinters deel te nemen, besloot de KNSB de kampioenschappen geschei den te houden. BELGRADO (DPA) - Twee spelers van de Oostduitse club Dynamo Berlijn, verdediger Dirk Schlegel en aanvaller Falko Götz, hebben woensdag de Europacup I-wedstrijd te gen Partizan in Belgrado aan gegrepen om te vluchten. Het tweetal is vrijwel zeker via de Westduitse ambassade reeds op weg naar West-Duitsland. Schlegel en Götz verdwenen woensdagochtend tijdens een wandeling van de ploeg door de Joegoslavische hoofdstad. Bij terugkomst van het elftal in het hotel bleken de twee voetballers ook daar niet te zijn. 's Avonds speelden ze niet mee, hoewel ze wel waren op gesteld. Trainer Jürgen Boggs wilde toen niet zeggen waar om beide spelers afwezig wa ren. KAISERSLAUTERN (DAP) - Manfred Kraft is de nieuwe trainer bij FC Kaiserslautern. Hij volgt bij de Bundesliga- vereniging Dietrich Weise op, die vorige week zijn ontslag kreeg. De 45-jarige Kraft was trai ner van de amateurclub FV Offenburg. In het betaalde voetbal was hij onder meer werkzaam bij Fortuna Düssel- dorf, FC Saarbrücken, Karls- ruher SC en SV Darmstadt. Zijn contract bij Kaiserslau tern loopt tot juni 1984. Barcelona - NEC C.Z. Jena - Sparta Nottingham Forr. - PSV Feyenoord - Tot. Hotsp. Inter Milan - Groningen Dundee U. - Standard L. AS Roma - CSKA Sofia Juventus - Paris St. G. Aberdeen - Beveren Antwerp - Lens Celtic - Sport. Lissabon Werder Br, - Lok. Leipzig DEN HAAG (ANP) - Dubbel- toto nr. 43a heeft een winnaar opgeleverd. Hij ontvangt bru to f 16.330,-. Voorts zijn er 20 winnaars van de tweede prijs, die f. 544.30 ontvangen, en 313 winnaars van de derde prijs, die f 86.90 ontvangen. Cijferspel Het winnend nummer van cij ferspel nr 43 en 43a465487.6 cijfers goed: 1 winnaarö cijfers goed: 2 winnaars4 cijfers goed 23 winnaars3 cijfers goed 242 winnaars2 cijfers goed 2305 winnaars. LIMOGES (ANP) - Den Bosch behoort dit seizoen niet tot de sterkste zes Europese lands kampioenen. De Nederlandse titelhouder werd uitgescha keld in de strijd om de Euro pacup door Limoges. Den Bosch verloor donder dagavond de uitwedstrijd te gen Limoges met 98-79. Het had de thuiswedstrijd tegen de Franse ploeg met 70-69 ge wonnen. DEVENTER (ANP) - Jannes van der Wal en Harm Wiers- ma hebben de helft van hun damtweekamp om de wereld titel volgemaakt zonder een winstpartij. Donderdag ein digde in Deventer ook de tien de partij in remise na 33 zetten en drie en een half uur dam men. De tiende remise tussen Jannes van der Wal (zwart) en Harm Wiersma kwam op voorstel van Wiersma tot stand via de volgende zetten: 1. 33-28 19-23, 2. 29x19 14x23, 3. 39-33 10-14, 4. 44-39 5-10, 5. 50-44 14-19, 6. 35-30 20-25, 7. 40-35 15-20, 8. 44-40 9-14, 9. 33-29 10-15, 10. 38-33 3-9, 11. 42-38 4-10, 12. 47-42 17-21, 13. 31-26 21-27,14. 32x21 16x27,15. 37-31 12-17, 16. 31x22 17x28, 17. 33x22 18x27, 18. 29x18 13x22, 19. 41-37 9-13, 20. 38-33 7-12, 21. 42-38 1-7, 22. 46-41 13-18, 23. 37-31 19-24, 24. 30x19 14x23, 25. 35-30 11-17, 26. 30-24 20x29, 27. 33x24 6-11, 28. 40-35 8-13, 29. 41-37 13-19, 30. 24x13 18x9, 31. 37- 32 11-16, 32. 32x21 16x27, 33. 38-32; remise. NEW YORK (SID) - Jimmy Connors heeft zichzelf in de nesten gewerkt door het met 800.000 gulden gedoteerde Grand Prix-toernooi in Stock holm, dat deze week wordt af gewerkt, af te zeggen. De Internationale Prof Ten nis Council (IPTC) zal de 31- jarige Amerikaan bestraffen met een een boete van 10.000 dollar (bijna 30.000 gulden) als hij geeri geldige reden kan op geven voor zijn afzegging. Connors neemt deze week met Chris Evert deel aan het toernooi om de wereldbeker voor gemengddubbels in Houston. In de zaak-Vilas, die be schuldigd wordt van het onder tafel aannemen van stargeld voor zijn optreden in het Grand Prix-toernooi in Rot terdam jongstleden maart, zal half december een beslissing vallen.

de Stem | 1983 | | pagina 7