joeman TE VEEL TIJD, TE WEINIG NUT Betekoppen maakt profiel schets voor nieuwe prins MIDDEN-ZEEUWS 'Zaamslagse opzet nota buurthuis werk onvolledig' Regisseur HeijboerTIn Eede barst het van toneeltalenten Gevarieerd cultureel programma Heinkenszand Brandjes in Terneuzen PAGINA ZEELAND 3 I VRIJDAG 4 NOVEMBER 1983 VAN ZEELAND ONDER DE TITEL 'BORSELE PRESENTEERT ORDE VAN OUD-PRINSEN Ontspanning Zonnebloem IJzendijke Bijeenkomsten 'Homofilie Z.-Vlaanderen' terneuzen - de VYD-vrouwen bijeen in Kapelle Sint per boot naar Westdorpe Plaatselijk nieuws 'WILD' GEZELSCHAP BRENGT VLAAMS STUK Hoofdplaat G roede Aardenburg Oostburg Breskens Hoek Zeeuwse vredes- demonstranten naar Hedenesse Frans Drabbe bij FNY in Oostburg Schietingen markten kan autonoom beslissen overl de begroting van gemeente en I het daarmee nauw verbonden OCMW. Opmerkelijk is overigens I dat de raad Assenede de be groting goedkeurde op dezelf de avond dat op een vergade ring over het open bejaarden- werk in Sas van Gent het ge. weeklaag over de aarzelende Belgen nog algemeen was Men voorzag bij die gelegen heid dat activiteiten voor vol- gend jaar in het gedrang zou den komen en er zelfs gevaar zou bestaan voor de baan van beroepskracht Anniek Terryn „Vrijwel uitgesloten", zo ije( gisteren een OCMW-zegsnlan in reactie daarop weten. T20 PAGINA ZEELAND 4 Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - Onder de titel Bor- sele Presenteert heeft de werkgroep cul turele activiteiten van de stichting Op bouw West Zuid-Beveland voor zaterdag 12 november een groot cultureel pro gramma in ontmoetingscentrum De Stenge voorbereid.Daaraan verlenen me dewerking groepen, artiesten en vereni gingen op cultureel gebied in de gemeen te Borsele. De toegang is gratis. Het middagprogramma begint om half drie, het avondprogramma om acht uur. De werkgroep is niet helemaal geslaagd in de opzet om uit iedere woonkern een bijdrage aan het programma te laten le veren. Niet alle dorpen konden iets leve ren. De toneelverenigingen moeten ver stek laten gaan doordat zij geen korte stukken voorhanden hadden. Het gebeu ren in De Stenge omvat exposities, oude dorpsfilms, een kinderprogramma en po diumpresentaties. De drie exposities betreffen De Rede rijkers van 's-Gravenpolder, een nieuwe tentoonstelling van het gemeente-ar chief, De kleine monumenten, een ten toonstelling van de Heemkundige Kring De Bevelanden en volksschilderkunst van de amateurschilder W. K. Marijs uit Nisse. Kwadendamme, 's-Graverpolder en Lewedorp. Daarnaast is er ook een film te zien over kunstambachten. Het kinderprogramma tussen 15.00 en 17.00 uur houdt in clowns, volksdansen, verhalen en een liedjeszanger. In het po- diumgebeuren treden op muziekvereni ging Prinses Juliana uit Baarland, het RK bejaardenkoor uit 's-Heerenhoek, volksdansgroep Meiron uit 's-Gravenpol- der, Aerobic-dansdemonstratie door de sportschool uit Heinkenszand, majoret- tengroep De Fazant uit Ovezande, Zeeuwse voordracht door J. Bliek uit Hoedekenskerke, jazzballet door leden van De Babbelaars uit Heinkenszand, de troubadour Engel Reinhoudt uit 's-Hee renhoek, zanger/entertainer Rob Meijer uit Borssele, de muziekgroep Les Amies uit 's-Gravenpolder en popzanger Bram Schrier met band uit Nieuwdorp. Nieuw speelgoed, hupsakee in de zak van Piet en deel maar uit. Nu wordt het zui niger aan. Er zijn natuurlijk inventieve ouders die dat op weten te vangen, maar je hebt er ook die niet weten hoe ze dat op moeten lossen". Een tweede reden is volgens haar dat ouders dreigen met de kwade eigenschappen van Sint en Piet omdat ze anno 1983 minder overwicht hebben op hun kinderen. Oostburg zet het OAS-overleg stop Van onze correspondent SAS VAN GENT - De sinds kort in het leven geroepen orde van Oud prinsen van de Sasse Be- tekoppen zoekt een nieu we prins om Betekop- penstad het komende carnaval 1984 te regeren. De orde van Oud-prinsen geeft hiertoe een profiel schets van de nieuwe prins. Gezocht wordt iemand die ervaring heeft op carnavals- gebied, Frans, Duits, Engels en Servo-Kroatisch spreekt, een lolbroek is, meerderja rig, mannelijk, een opleiding heeft genoten op HBO-ni- veau en vanzelfsprekend in woner moet zijn van de ge meente Sas. In tegenstelling tot voor gaande jaren zijn De Bete koppen nu tot een uitbrei ding van de prinsverkiezing gekomen. Maakte men aan vankelijk slechts een keus uit de eigen Betekoppenge- lederen, nu kan in feite iewereen als prins gekozen worden. De procedure met de profielschets is statuiair geregeld en notarieel vast gelegd in het stichtingsre- gister. Mensen die denken te beantwoorden aan het pro fiel kunnen contact opne men met Betekoppen-voor zitter Theo de Boeye. De nieuwe prins zal op het prinsenbal zaterdag 12 no vember bekend gemaakt worden. Als er niemand aan het profiel heeft kunnen be antwoorden, zal de orde van Oud-prinsen zelf de rege- ringsverantwoordelij kheid op zich nemen. De orde wordt overigens op het prin senbal officieel geïnstal leerd. Leden zijn een drietal ex-prinsen (Augusto, Frans 1 en Bernardo) en grootvorst Wim Remery, 'die zelf gere geerd heeft als prins Noze- mius. Het prinsenbal is in de evenementenhal van De Vlaanderen en begint om 20.30 uur. De entree is vijf gulden per persoon. De mu zikale omlijsting van het bal is in handen van het orkest Frans Bonne en van de Sas se boerenkapel onder leiding van Rezjee Suukerklont. De Betekoppen start de festiviteiten echter al wat eerder. Zaterdag 5 novem ber is het te gast bij de prins-verkiezing van De Mosselkrauwers te Philippi ne. Vrijdag 11 november volgt een kroegentocht langs de plaatselijke horecabe drijven om een nieuwe nar rentempel te kiezen. Men start om 19.30 uur terwijl de boerenkapel het gebeuren aan elkaar blaast. Dinsdag 22 november is de verkiezing van de prins van De Redou te, het Sasse bejaardente huis. Verder staan nog op het programma het verbroe deringsfeest met Moergestel (11 jaar verbroederd) op 21 januari en het wagenbou wersbal op 28 januari. Car naval '84 is van 3 tot en met 6 maart. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het Oostburgse college van B en W wil stoppen met het zogeheten OAS- overleg, de periodieke besprekingen tussen de besturen van de drie Westzeeuws-Vlaamse ge meenten Oostburg, Aardenburg en Sluis. In Oostburg vindt men dat dit overleg zijn tijd heeft overleefd, omdat de gemeentelijke herindeling (waar uit het is voortgekomen) nu al dertien jaar achter de rug is. „We zijn van mening dat deze vergaderingen te veel tijd kosten en te weinig rendement opleveren", aldus de Oost burgse wethouder J. Thomaes, die stelde echt geen tijd te hebben voor een langdurige middagzitting, gevolgd door een 'gezellig napraten' 's avonds. In de brief aan B en W van Sluis, bedoeld als agendapunt voor de eerstkomende verga dering op 14 december, wijst het Oostburgse college er op dat overleg tussen de drie ge meenten wel zinvol is, maar dat (wat Oostburg betreft) volstaan kan worden met het portefeuillehouders-overleg. In tegenstelling tot de OAS- vergadering zijn deze bijeen komsten ambtelijk onder bouwd. „Zijn er gemeenschappe lijke zaken te bespreken, dan moeten de betrokken wethou ders maar overleggen", meent Thomaes. „Dat gaat prima, zo als de laatste jaren de bespre kingen inzake de welzijns planning wel hebben uitgewe zen". De OAS-vergaderingen da leren uit 1970 toen Zeeland ri- goreus werd heringedeeld. De nieuwe gemeenten kampten toen allemaal met dezelfde problemen, zoals ineenschui ven van administraties en personeel, restanten van over leg die moesten worden voort gezet, evenals samenwer kingsverbanden in gemeen- schappelij ke regelingen. De OAS-bijeenkomsten vonden enkele malen per jaar plaats, waarbij de drie burgemeesters om beurten het voorzitter schap vervulden. gisteren werden de laatste voorbereidingen voor de berging getrof fen. - FOTO OE STEM COR J DE BOER den de opvarenden worden gered. Van onze correspondente TERNEUZEN - In Terneuzen I is gisteren om 17.30 uur brand I uitgebroken in de woning vanl de familie Van H. in de Dreb-f belstraat. De eerst onschuldige I schoorsteenbrand was door de| grote hitte doorgeslagen naar| het houtwerk rondom de pijp- De brandweerwas dire11 met twee wagens ter plaatsel en kreeg de brand snel 'ondcil controle. De schade bleef bt-l perkt, maar was gisteravond! nog niet precies vast te stellen- r Gistermorgen werd del brandweer te hulp gerot' '-'-J bij een brandje in de keuken! van mevrouw M. H. aan df| Debussyhof te Terneuzen. Zc| had een frituurpan met ve'j opgezet en was even weg gaan. In de tussentijd sloeg vlam in de pan. Er ontstond! aanzienlijke rook en brand'l schade. De vrouw is niet tegenJ brand verzekerd. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De regio West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zonnebloem houdt op zaterdag 12 november een ont spanningsmiddag in het jeugdgebouw te IJzendijke. De EHBO-afdeling IJzen dijke zal deze middag voor de ontspanning zorgen in de vorm van een blijspel, ge naamd 'Zo heeft tante Eme- vance het gewild'. Begonnen wordt om 14.00 uur en de bij enkomst is toegankelijk voor Naarden en gehandicapten Ult geheel West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Pan een onzer verslaggevers werkgroep Homofilie z-Vlaanderen wil bin nenkort beginnen met een reeks huiskamer bijeenkomsten. De bedoeling is om met een groep mensen uit de regio v'jf tot acht keer bij elkaar 'e komen om te praten over de ervaringen van het nomo/lesbisch zijn. Om dit in een 'sfeer van vertrouwen' te kunnen doen heeft de werkgroep gekozen voor een huiselij ke sfeer. De eerste bijeen komst is gepland op don derdag 17 november. Wie aan het huiskamerproject Wil meedoen moet zich ■belden bij de werkgroep. Idres: Schoolweg 5, Ter leuzen. Va n onze correspondent KAPELLE - De organisatie Vrouwen in de VVD, afdeling Zeeland, houdt vrijdag 18 no vember de algemene najaars vergadering in hotel De Zwaan, Kerkplein 47 te Kapel le, aanvang 20.00 uur. Op de agenda van deze avond staan huishoudelijke zaken, waaronder een aantal bestuurswijzigingen en een voordracht van mr. A. J. te Veldhuis, lid van de Tweede Kamer voor de VVD over het mediabeleid en de actuele po litiek. Van onze correspondent WESTDORPE - Sinterklaas zal zondag 20 november een bezoek brengen aan Westdor pe. De Sint komt per boot aan aan de kade van Provinciale Waterstaat in de wijk Pas- sluis. Vergezeld van muziek vereniging Eikels Worden Bo men volgt daarna een een rondgang door het dorp. In verenigingsgebouw Concordia wordt Sinterklaas officieel ontvangen. Bij slecht weer komt de rondrit te vervallen. Dan wor den vanaf half drie spelletjes gehouden voor de kinderen in Concordia. Begin december brengen Sint en zijn Pieten een bezoek aan de peuter speelzaal Olleke Bolleke, de kleuterschool en de basis school. Om dit jaarlijkse kinder feest weer goed te kunnen or ganiseren, houdt het St.-Nico- laascomité een geldinzameling onder de dorpsgenoten. Leden van de bejaardenbond halen deze week de voor die actie huis-aan-huis-bezorgde enve lopjes op. Het comité zal ook aandacht schenken aan de in woners van Westdorpe die in De Sterre en in Ter Schorre verblijven. -4Mb—h&ts De repetities van 'Het heeft in de gazet gestaan' zijn in volle gang Van een onzer verslaggevers EEDE - „In Eede barst het van de toneeltalenten. Er zijn er bij die voor het eerst voor acteur spelen en zelf niet beseffen hoe goed ze wel zijn. Het kan dan ook niet anders of de uitvoering van dit 'wilde' gezelschap moet een succes worden". Woorden van Bressiaan- der Bram Heijboer die de regie voert van het Vlaamse stuk 'Het heeft in de gazet gestaan', dat is geschreven door de bekende Belgische acteur Romain de Coninck. Het 'wilde' gezelschap waar hij op doelt is een groep to neelspelers uit Eede, die on- geveer een halfjaar geleden brak met de officiële plaat selijke toneelclub, omdat men het gevoel had niet aan de bak te kunnen komen. Onder leiding van ster acteur Fred Standaert werd toen besloten zelf een stuk in te studeren. Als regisseur werd Bram Heijboer aange zocht, een man die Standaert nog kende uit de tijd van het legedarische 'Café Cantraal'. „Het is voor mij de eerste keer dat ik zulk soort werk doe, maar het bevalt me pri ma", aldus Heijboer. Omdat Eede in feite een Vlaams dorp is, ligt de keuze voor een stuk in dit dialect voor de hand. 'Het heeft in de gazet gestaan' is ook ze ker geen platte klucht, maar een 'uit het leven gegrepen' drama waarin op niveau wordt geacteerd. In de hoofdrollen zijn Fred en Ag nes Standaert te zien, om ringd door twaalf andere spelers. Het centrale thema in het stuk: Iemand die in de problemen raakt merkt al FOTO GERARD BLAAKMAN snel dat hij maar weinig vrienden meer heeft. Er zijn voorlopig drie voorstellingen gepland in de Hof van Eede. De première op zaterdag 10 december en nog twee uitvoeringen in het daaropvolgende weekeinde. Heijboer sluit echter niet uit dat er nog meer zullen vol gen. „En waarschijnlijk ook één op een werkdag, omdat schrijver Romain de Co ninck graag wil komen kij ken wat we ervan gemaakt hebben", aldus de regisseur. „In de weekeinden kan De Coninck echter niet, omdat hij dan bezig is met tv-op- namen". VZV - Duivenverneiging De Vrijzinnige Vogel heeft de kampioenschappen voor het vliegseizoen 1983 bekend ge maakt. Generaal: 1. P. de Poorter, 2. H. Calon, 3. A. de Pooter. en zoon. Onaangeduide kampioenschappen vitesse oude duiven: H. Calon; idem fond oude duiven: H. Calon; idem vitesse jonge duiven: ge broeders Van Grol; idem fond jonge duiven: Martens en zoon; idem naj aars vluchten: P. de Poorter. Aangeduide oude duiven vitesse: P. de Poorter; idem fond oude dui ven: H. Calon; idem vitesse jonge duiven: H. Vermeere; idem fond jonge duiven: J. Boone; idem najaarvluchten: H. Calon. Asduif oude duiven: P. de Pooter; asduif jonge dui ven: J. Scherbeijn. Eucharistieviering - De eucharisteviering van 19.00 uur zal zaterdag worden ver zorgd met medewerking van het Westzeeuws-Vlaamse Gregoriaans koor. Fancy fair - Zaterdag 12 no vember wordt in bejaardente huis Coensdike een fancy fair gehouden. De openingstijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Bolling - Uitslag bolling bij café De Zwaan: 1. R. van Rie- F. van de Wege-Th. Vermeu len, 2. P. Staelens-W. Pau wels-A. Blaauw, 3. mevrouw M. Blaauw-R. de Vriend-R. de Geeter, 4. M. de Vreeze-W. Tally-R. de Windt, 5. C. van Rie-G. Temmerman-E. Rijc- kaert. Winkelactie - De Aardenburg- se Winkeliersvereniging Vooruit (WARVO) gaat een verkoopactie houden van 11 november tot en met 5 decem ber. De intocht van Sint-Nico- laas is gepland zaterdag 19 no vember. kOrt GOES - Bingo-dansant - Van avond (vrijdag) is er weer een bingo-dansant in buurthuis De Pit in Goes-Zuid. Cees Hoogesteeger heeft de muzi kale leiding. Aanvang 20.00 uur. OUDELANDE - Uniecollecte - De Uniecollecte van de School met de Bijbel in Oudelande en de prot.-christelij ke school in 's-Gravenpolder heeft ƒ504,05 opgebracht. GOES - Video-werkgroep - De video-werkgroep in jongeren centrum 't Beest in Goes kan nog deelnemers/deelneem sters gebruiken. De cursus start 7 november om 19.00 uur. De bedoeling is een filmpro- duktie te maken. Koffieconcert - Het Hervormd kerkkoor van Cadzand en het kamerkoor Vocalitas uit Ter neuzen geven zondag 6 no vember een koffieconcert in de burgerzaal van het stadhuis. Solistische medewerking wordt verleend door Jennie de Wolf (sopraan), Jan Willem van Barneveld (tenor), Kees van Nieuwenhuizen (bas), Ar thur Neele en Rolf Wolfens- berger (viool). De laatste twee zijn leerlingen aan de Terneu- zense muziekschool. Algehele leiding berust bij Arie Karre- man. Aanvang 11.30 uur. Zangkoor - Door het zangkoor 'God is mijn lied' wordt zater dag 5 november in De Uit komst een uitvoering gegeven. Naast zang, solo en declamatie zijn er twee korte toneelstuk ken. Tevens worden er twee fietsen verloot. De aanvang is 19.30 uur. Kinderfilm - Zaterdag 5 no vember draait er in buurthuis De Hoekse Rakkers een Ne derlandse kinderfilm. Alle jongens en meisjes tot twaalf jaar zijn welkom. De film j, duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Van onze correspondent ZAAMSLAG - Het zal niet de bedoeling van de gemeente zijn dat de buurthuizen een (gedwongen) commerciële instelling worden, waardoor de grondslagen van SKW, zoals het van de straat houden van de jeugd en eenvoudige educatie in eigen woonomgeving voor volwassenen, wordt weggevaagd. De opzet die de gemeente nu echter voorstelt, is dermate onvolledig en niet uitgewerkt, dat de gevolgen erger zullen zijn dan de hiaten en onvolle digheden van de huidige si tuatie. Dat is de slotconclusie van het werkbestuur Zaamslag van de centrale stichting, gis teravond na de in het vereni gingsgebouw de Poort gehou den hoorzitting over de ont- werpnota voor het club- en buurthuiswerk van de ge- meeente Terneuzen. Een con clusie die overigens al voor de hoorzitting aan het papier was toevertrouwd. Een vrijwel volledig bezette zaal debatteerde een uur lang met wethouder J. van Rooien. Ook in Zaamslag de vrees voor te weinig contacten met de be- volking, door het wegvallen .van een aantal beroepskrach ten, waardoor bestaande acti viteiten node zullen moeten verdwijnen, omdat ook in deze kern het beschikbaar aantal vrijwilligers ontoereikend is. Bestreden werd door som migen ook het feit dat er geen voldoende binding zou zijn na gestreefd door de centrale stichting met de kerken. Dat die haast volledig hebben af gehaakt door de voor hen be schikbare zetels in het hoofd bestuur van de centrale stich ting niet te bezetten, kan de CS niet worden verweten. Ook wildé de vergadering wel eens uit de mond van Van Rooien horen van wie de term onvrede over het functioneren van de centrale stichting eigenlijk kwam. Van de ge meente? zo werd gevraagd. Dat gaf Van Rooien toe, maar zo zei hij, ook van andere or ganisaties.—„Noem ze dan", werd er uit de zaal geroepen. Daar ging He wethouder ech ter niet op in. Van een onzer verslaggevers CADZAND - Onder het motto 'Terugblik en vooruitzien' komt zaterdag 12 november een groot aantal Zeeuwse deelnemers aan de vredesde monstratie In Den Haag op nieuw bijeen in het oecume nisch vormingscentrum Hede nesse te Cadzand. Doel is om samen te over leggen hoe het verder moet met de vredesbeweging om dat, zo wordt gesteld, de de monstratie van 29 oktober geen eindpunt mag zijn, maar juist een nieuwe impuls om verder te werken aan de voortgang van deze beweging. 's Morgens zal worden te ruggeblikt via het bekijken van een video-reportage van de demonstratie, aangevuld met commentaren, politieke reacties en eigen impressies. Tijdens het middagprogram ma zal vooral worden inge gaan op de vraag welke nieu we acties ondernomen kunnen worden (ook in Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen) om de vredesbeweging op gang te houden. Begonnen wordt 's morgens om 9.30 uur en voor nadere in formatie kan men terecht bij Hedenesse, tel. 01179-1654. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Frans Drabbe, loondeskundige van de FNV, spreekt tijdens een bijeen komst van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen op 11 november in De Vier Emmers te Oostburg. Op deze bijeenkomst, die om 19.45 uur begint, is ook dis trictsbestuurder T. Strous, die Zeeuwse actuele zaken komt bespreken, aanwezig. Na beide inleidingen bestaat gelegen heid tot een discussie. YERSEKE - Diana, liggende wip pen, zaal De Doelen van St.-Sebas- tiaan, 50 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Koeyer, Diana; tweede hoge vogel: A. Rentmees ter, Willem Teil; eerste zij vogel: W. Nieuwdorp, Diana; tweede en der de zij vogel: R. Beukema, St.-An- dries; vierde zij vogel: N Hogeste- ger, Doel naar Hoger; grootste aantal (6): J. Kosten Doel naar Ho ger. Wip 2: eerste hoge vogel: J. de Koeyer, Diana; tweede hoge vogel: Jos Rentmeester, Willem Teil; eer ste zij vogel: B. Meyer; tweede zij - vogel: R. de Meester, beiden St.- Andries; derde zij vogel: Den En gelsman, Doel naar Hoger; vierde zij vogel: W. Remijnse, Juliana; grootste aantal (5): W. de Jonge jr; vliegende vogels: J. de Wee, Diana en N. Schouwenaar, Juliana. OUDELANDE - Zaal Centrum, Ons Genoegen, liggende wippen, 30 schutters van 9 verenigingen: Wip 1: beide hoge vogels en eerste zij - vogel: J. Harinck, Diana; tweede en vierde zij vogel: A. Rentmeester, Willem Teil; derde zij vogel: H. van Stee, Diana; grootste aantal (7): J. Goetheer Juliana en P. Daalman, ADLM. Wip 2: eerste hoge en eer ste zij vogel: J. Harinck, Diana; tweede hoge vogel: J. de Rijke, Edele Handboog; tweede zij vogel: H. van Stee, Diana; derde zij vogel: P. Oostdijk, Edele Handboog; vier de zij vogel: Jos Rentmeester, Wil lem Teil; grootste aantal (7): J. Os- sewaarde, Doel naar Hoger en C. van Weele, Juliana. Vliegende vo gels: C. Stouthamer, Edele Hand boog en H. Goetheer, Juliana. AARDENBURG - St.-Sebastiaan: hoge vogels: R. de Wispelaere en H. van Iwaarden; zij vogels: Th. Lampert, J. Cattoor, L. van Haneg- hem en H. van Iwaarden; grootste aantal (4): F. Lampaert; prijsvo- gels: Th. Lampaert, J. Cattoor, W. Veldkamp, L. van Haneghem en H. Geernaert. KAPELLE, 3 november - Golden Delicious 190 90-91, 180/90 1.07-1.15, 170/80 1.06-1.11, 165/70 75-82, 160/65 55-60, 1190 84, 1180/80 85-95, 1170/80 81-93, 1165/70 73-77, 1160/70 62-66» 1160/65 53-60, Rode Goifdreinette'» 1105 80, 195/105 1.01, 185/95 137, 1195* 98, 1185/95 1.19-1.28, 1175/85 1.18- 1.27, 1165/75 1.06-1.12, Jonagold 1100/110 67-79, 190/100 1.23-1.40, 180/90 1.44-1.95, 170/80 1.81-1.92, II100 64-71, 1190/100 93-109, 1180/90 1.28-1.63, 1170/80 1.07-1.67, 1165/70 97-1.04, Goudreinette 185/95 1.21- 1.22, 175/85 1.25-1.26, 1185/95 1.09- 1.17, 1175/85 1.16-1.19, 1165/75 1.03- 1.08, Cox's Orange 190 1.30, 180/90 1.92,170/80 1.64-2.00,165/70 1.58-1.70, 160/65 1.23-1.27, 1180/90 1.30-1.38, 1170/80 1.38-1.45, 1165/70 1.26-1.42, 1155/60 66-80, Jonathan 1180 57-68, 1170/80 65-83, Gloster 1190/100 62-67, 1180/90 75-90,1170/80 87-99, Spencer 1180/90 78- 1170/80 95,1165/70 79, Lo- bo 1195 60, 1185/95 79, 1175/85 89, Zoete Ermgaard H65/75 1.02, 1160/ 65 82, 1155/60 49, Saint Remy 160/70 72-74, 1180 70, 1170/80 74, 1160/70 67, 1150/60 38, Doyenne 1190 78-83, 1180/90 1.22-1.27, 1170/80 1.19-1.37, 1165/70 1.19-1.25,1160/65 85-90, IIB70 80-87, Legipont 165/75 1.08, 155/65 1.06, 1150/55 50, Winterrietpeer 1170/80 75, 1160/70 65-68, 1150/60 50- 53, Conference II75/85B 59, II65/75B 47, 1175/85 1.14, II55/65B 53-61, Voorverkoop Conference 1165/75 1.37, 1155/65 1.33, 1145/55 83, 155/65 1.37, Gieser Wildeman 1160/70 1.25, 1155/60 1.10, 1150/55 76-86, 1145/50 32.53, B.A. Lucas 1165/75 46, 1160/65 30, groenten rode kool 38-50, bloemkool 38-2.10, knolselderij per stuk 37, prei 35-39, komkommers 80-1.25, andijvie 74, aardappelen I 36-48, tomaten IA 9.40, IB 10.85, IC 6.30. Vanaf heden veiling iedere donderdag om 10.30 uur 's mor gens. AMSTERDAM - In Bintje 35- 50mm kwamen 10 contracten tot stanmd voor levering mei tegen ƒ48,00 per 100 kg. De stemming was kalm. Voor Bintje 50mm wer den 6 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 59,00, stemming kalm. Verder kwamen 127 contracten tot stand voor levering april tegen .£78,70 tot 79,50 en 10 contracten voor leve ring mei tegen ƒ82,70. De stem ming was zowel voor aprihals voor mei prijshoudend.

de Stem | 1983 | | pagina 15