even UITBLAZEN Afscheid van 't Peronisme Raul Alfonsin: eerst democratie verstevigen Mooie zomer dankzij kabinetsbeleid WIM RIEMENSU NU GOEDKOPER DAN OOIT! MEPHISTO 12.5« WIM RIEMENS SCHOENEN et loor ERGELIJKIl Stiptheidsat Rotterdamse koopmanstwist ARGENTINIË NA DE VERKIEZINGEN: WIM KOCK DINSDAG 1 NOVEMBER 1983 ACHTERGROND Haags hoogstandje Hoe vaak slaat Winsemius zijn vrouw Ploeg sch onder dui van De Ri VAN ALLE KANTEN ORIGINEEL MODE KWALITEIT EN LAAG IN PRIJS PARTIJ OERDEGELIJKE MERKSCHOENEN TEGEN SUPER STUNTPRIJS in alle maten normale prijs 189.- OU - ALLEEN BIJ ONS NU 99r FIETSSCHOEN MOCASSIN KINDER- en DAMES-VACHTLAARS ROOD LAARSJE DAMESMUIL DAMESMOLIERES HEREN-INSTAP DAMESPUMPS BLENZO DAMESMUIL DAMESLAARS ORIGINELE SCHIPPERSKLOMPEN RUBBER LAARSJES PROFITEER SNEL, WANTOP OP mi Als puntje bij paaltje komt blijkt de koopman in Ne derland nog springlevend. De dominee heeft het lang voor het zeggen gehad. Net zo lang als de wel vaart duurde, zou je kun nen zeggen. Er waren lan den waaraan we eigenlijk niets mochten verkopen. Andere lan den mochten geen wapens van ons ontvangen, zelfs geen Fok- ker-Friendships. Wapens ver kopen was trouwens sowieso immoreel. De arbeiders van Wilton Fijenoord denken over dat laat ste anders. Zij willen wel on derzeeboten bouwen voor Tai wan. Het gaat om hun werkge legenheid tot diep in de jaren negentig, zo heb ik begrepen. Burgemeester Peper van Rot terdam echter is er tegen. Niet omdat Taiwan een Amerikaans pistool is, gericht op de borst van China (waar de Chinezen overigens niet van wakker blij ken te liggen), maar omdat bur gemeester Peper bang is dat de Chinezen kwaad op ons zullen worden wanneer wij Taiwan van onderzeeboten en ander varend oorlogstuig gaan voor zien. Burgemeeter Peper steekt zo zijn nek wel erg ver uit. De be trokken scheepswerf ligt in zijn eigen gemeente en wat er nog rest van de Nederlandse en in het bijzonder de Rotterdamse scheepsbouw heeft al meer dan genoeg aanslagen overleefd. Waar het burgemeester Peper echter om gaat is de Rotter damse handel met China. Toe komstige handel nog, maar Pe per verwacht daar een heleboel van. Een volgende handelsmis sie naar Peking bestudeert reeds de kaarten. Wel of geen onderzeeërs voor Taiwan is dus geen ethisch vraagstuk, maar een koop manstwist. De keuze is Taiwa nese boter bij de vis of Chinese zoete broodjes in de nog niet nader te bepalen toekomst. Als het gaal om lange-termijnvisie, iets dat wij in bestuurders en politici altijd zo hoog zeggen te waarderen, dan verdient Peper een compliment. Trouwens, aan moed ontbreekt het hem ook niet. Aan de andere kant hebben de arbeiders in de Rotterdamse scheepsbouw weinig aan de toekomstige bloei van de han del met China. Zelfs niet wan neer Peking ooit nog eens on derzeeboten zou willen bestel len bij een Nederlandse werf. De kans is groot dat we tegen die tijd geen scheepswerven meer hebben. Overigens is er nog een arms deal in discussie, namelijk de tweedehands Starfighters voor Turkije. Dit arme land is een van de NAVO-neefjes die de gebruikte spullen van de rijkere tak plegen op te gebruiken. Er zijn wat vingertjes de lucht in gegaan want het Turkse regiem is niet helemaal je dat. Het is een preek voor een bijna lege kerk. een laatste zucht van de getuigenis-politiek. De inzet is ook gering. Nog geen twee ton per stuk betalen de Turken. Een uiterst zacht prijsje voor een vliegtuig dat ons in 1963 zes miljoen kostte. Werkgele genheid is er niet mee gemoeid en geld nauwelijks. Bijna nie mand maakt er zich dan ook druk over. Business is weer business. Liefde „Liefde roest niet". Dat is in meer dan één opzicht een ouderwets spreekwoord, maar soms is het nog van kracht. Zesenveertig jaar geleden ging de Serviër Djordje Jeremic in het buitenland werken. Zijn vrouw Anica en hij leefden daardoor gescheiden toen de tweede wereldoorlog hen over viel en hen zodanig „misplaat ste" dat ze elkaar niet meer te rug konden vinden. Onlangs zagen zij elkaar - inmiddels al lebei 81 jaar oud - weer in hun beider vaderland. Afgelopen week. meldde een Joegoslavi sche krant dat ze waren her trouwd. Djordje, die weer in Joego slavië woonde, had zijn vroege re vrouw overigens 15 jaar gele den al weten op te sporen in de Verenigde Staten, maar toen hadden beiden afgezien van de hervatting van hun vroegere huwelijk, 'zolang hun nieuwe partners nog in leven waren'. Terugkeer Een nog veel dramatischer terugkeer in de vroegere, ver trouwde omgeving maakte het 12-jarige Indonesische meisje Imivati. Vorige week werd zij in het oerwoud van Zuid-Su- matra gevonden. Imivati werd sinds zes jaar vermist. In fe bruari 1977 was zij met een zus en drie andere meisjes gaan vis sen. Het vlot waarmee de meis jes een rivier probeerden over te steken kapseisde in een stroomversnelling. Van vier kinderen werden de lijken ge vonden. Dat van Imivati was daar niet bij en zij werd als ver mist opgegeven. Vorige week troffen twee ja gers het meisje aan in een moe rassig oerwoudgebied. Zij dachten eerst te doen te hebben met een orang-oetan. Maar wat zij aanvankelijk aanzagen voor beharing bleek een soort mos te zijn waarmee het meisje zich bedekt had. Zij kon niet praten, maar zocht wel contact door met haar handen wuivende ge baren te maken. Het meest fascinerende aan deze geschiedenis is nog dat het kind op nog geen twintig kilo meter van haar huis werd ge vonden. Imivatie is nu weer thuis waar zij wordt behandeld door dokters. Het zal nog wel even duren eer ze haar verhaal in geuren en kleuren kan vertel len. Signaal Tot slot het zoveelste sig naal dat een tijdperk definitief ten einde isc Carneby Street, ooit het hart en het symbool van Swinging London en de op gewekte jaren '60, maar nu flink verpauperd, gaat zijn spe ciale status helemaal verliezen. Er komt weer gewoon plaveisel in plaats van de (versleten) psy chedelische tegels. Ook de ouderwetse naamborden en lantaarnpalen worden vervan gen door gewone, moderne. Geen kleine, maar hippe zelf standigen meer, maar grote projektontwikkelaars steken er achter. De jaren '60: dat is nu eens echt goeie, ouwe lijd. jUMOUMIji 1 IMUVfclVltSfcHl PEPER ...nek uitgestoken... iiiiiiiiimiiiimiimmmmiiiiimiiiiiimmmiimiiiimiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiimiiiiiir Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie drs. J.H.M. Brader Hoofdredactie: L. Lei|endekker en H. Coumans. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda 076-236911 Telex 54176 Centrale redactie Breda: Nieuwsdienst 076-236883, Sportredactie 076-236884. Rayonkantoren: Bergen op Zoom, Zuivelstraat 26, 01640-36850. Breda, Nwe Ginnekenstraat 41©076-236326. Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550 Goes, Klokstraat 101100-28030 Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751 Oosterhout, Arendstraat 14. ©01620-54957. Roosendaal, Molenstraat 45, ©01650-37150. Terneuzen, Nieuwstraat 9, ©01150-17920. Vlissingen, Torenstraat 5, 01184-19910. Abonnementen: 20,49 per maand; 61,15 per kwartaal of 238,00 per jaar Heeft u de krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel voor nabezorging tijdens kantooruren uw rayonkantoor Centrale melding (ook op zaterdag) 076-236888. Lezersservice: Informatie over Stern-reizen en promotie 076-236911 Fotoservice 076-236573 Advertenties: Informatie grote advertenties 076-236881 't Kleintje ©076-236882. Overlijdensadvertenties 076-236442. (Buiten kantooruren maandag t/m vrijdag van 19.00 tot 20 30 uur en zondag van 18.30 tot 21.30 uur 076-236394/236911 Rsnlffplfltipc Postgiro 1114111 - ABN rek. 520538447. NCB rek. 230301584 - Rabo rek 101053738. Door Pieter-Jan Dekkers TOT vandaag toe heeft de geschiedenis in Argentinië zich met de regelmaat van de klok herhaald. Perioden met militaire dictaturen werden steevast gevolg door grote verkiezingsoverwin ningen van de Peronisten. Zo kwam kolonel Juan Peron in 1946 via de stembus aan de macht, nadat hij een jaar tevoren door militairen gevangen was gezet. De ko lonel had zich als minister van oorlog en arbeid derma te populair bij de grote mas sa gemaakt, dat hij een rechtstreekse bedreiging vormde voor de aan de macht zijnde militaire junta. De arbeiders pikten die ar restatie echter niet en onder druk van de massa in de straten van Buenos Aires maakte de junta Peron zelfs president. Waarop in 1946 dan een grote verkiezings overwinning volgde. In 1955, na tien jaar poli tieke en maatschappelijke hervormingen, maar ook een lege staatskas, kwam Peron in hevige botsing met de rooms-katholieke kerk. Ook vanuit het leger werd het verzet tegen de zich generaal noemende Peron heviger. Met als gevolg, dat de presi dent dat jaar werd afgezet en vervangen door een mili taire junta. Peron ging in ballingschap in Spanje, van waaruit hij nauwe contacten bleef onderhouden met zijn peronistische beweging. Opeenvolgende militaire regeringen slaagden er niet in Peron te doen vergeten. Voor miljoenen Argentijnen bleef Peron de enige man, die Argentinië kon redden. In 1972 zwichtte de dan aan de macht zijnde militaire junta voor de peronistische druk en schreef het weer vrije verkiezingen uit. De geschiedenis herhaalt zich dan: de peronisten onder lei ding van stroman-presi dentskandidaat Campora slagen glansrijk en verove ren de macht. Dat Peron zelf geen kan- didaat was kwam omdat er nog een aantal aanklachten tegen de voormalige presi dent liepen. (Een daarvan wegens verkrachting van een minderjarig meisje, vlak na de dood van de legendari sche Evita Peron). Die aan klachten werden echter in november 1972 ingetrokken. Campora trad bijna onmid dellijk na zijn installatie als president af, zo de weg ope nend voor nieuwe verkiezin gen. En die won Peron, sa men met zijn derde vrouw, de voormalige nachtclub danseres Isabelle, glansrijk. Tijdens zijn derde ambts periode als president bleek Peron meer energie te moe ten besteden aan het bij el kaar houden van zijn elkaar hevig bestrijdende aanhan gers, dan aan het weer uit het economisch moeras ha len van Argentinië. Boven dien kwamen de linkse stadsguerrilla's in opmars. Toen Peron in 1974 stierf volgde zijn vrouw Isabel hem op. Haar bewind duur de slechts twee jaar, toen grepen militairen opnieuw de macht. Isabel, door velen een politiek onbenul ge noemd, heeft tevergeefs ge probeerd de rol op te pakken van de in 1952 overleden tweede vrouw van Peron, Evita. Isabel liet zich bij staan door duistere figuren uit de peronistische partij, die even corrupt bleken te zijn als de machthebbers in 1945, die Peron juist vanwe ge de corruptie aan de kant had gezet. Corruptie is niet uitslui tend een peronistische aan gelegenheid, al leek het daar in 1976 wel veel op. Corruptie is een welhaast ingeburgerd landsgebruik, dat zich ook tijdens de militaire dictatuur voordeed. De corruptie, zwarte handel en smokkel- praktijken liepen onder Isa bels bewind naar zodanig uit de hand dat het economische en sociale stelsel werd on dermijnd. Geen wonder dat de mees te Argentijnen de val van Isabel Peron niet betreurden en zelfs enig vertrouwen stelden in de nieuwe militai re machthebber, generaal Videla. Het vervolg is bekend Vi dela zette de 'vuile oorlog', die Isabel Peron was begon nen tegen alles wat maar naar links lonk, onverdroten voort. Duizenden mensen, sommige schattingen spre ken van 30.000, werden door de geheime politie opgepakt. Van hen is nooit meer wat vernomen. De voor Argentinië zo rampzalig verlopen oorlog om de Malvinas (Falkland- eilanden) en de economische chaos, die de militairen had den aangericht, brachten de Argentijnen in het geweer, met als gevolg dat de huidige president Bignone, opvolger van de na het Falkland- échec opzij gezette president generaal Galtieri, voor afge lopen zondag algemene ver kiezingen uischreef. En zie, voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog herhaalt de geschiedenis zich niet. De Argentijnen hebben massaal gebruik ge maakt van de mogelijkheid de democratie te herstellen. En wat vrijwel niemand had voorspeld gebeurde: niet de peronisten wonnen deze ver kiezingen, maar de burgelij- ke radicalen. Dat is nogal opvallend, omdat de peronisten met Van onze redactie buitenland BUENOS AIRES - Raul Al fonsin, leider van de Radica le partij die de Argentijnse verkiezingen heeft gewon nen, werd op 13 maart 1926 in het zuidelijke stadje Cha- comus geboren als zoon van een Spaanse immigrant. De 57-jarige advocaat werd de verrassing van de eerste democratische Argen tijnse verkiezingen sinds 10 jaar. Met veel bravoure zette de volbloedpoliticus, die vooral de linkervleugel van de partij vertegenwoordigt, zich in voor de Radicalen. Maandenlang reisde hij door alle provincies van het land, waarbij hij mensenmenigten op de been kreeg waarvan de partij vroeger alleen kon dromen. Alfonsin bezocht de mili taire school in Chacomus en kwam op jonge leeftijd in de Radicale Partij. Toen hij 24 jaar was publiceerde hij een weekblad en werd hij partij voorzitter in zijn stad. Met 27 werd hij in de Landdag, de Argentijnse eerste kamer, gekozen als vertegenwoordi ger van de provincie Buenos Aires. In 1963, onder de radi cale regering van Arturo II- lia die in 1966 bij een militai re staatsgreep werd omver geworpen, werd Alfonsin vi- ce-fractievoorzitter van de Radicale Partij in de Kamer van Afgevaardigden van het nationale congres, het parle ment. Alles wat de Radicale Partij de afgelopen 20 jaar heeft bereikt dankt zij aan deze middelgrote man met een goedmoedige gelaatsuit drukking, die met zijn ener gieke, directe manier van spreken vooral indruk maakte op de jeugd. Zijn groet - de gesloten handen links boven de schouder en de afstandelijke omarming - werd een kenmerk van de partij. Alfonsin werd snel een sleutelfiguur binnen de Ra dicale partij maar in 1972 gaf de partij bij presidentsver kiezingen de voorkeur aan Ricardo Balbin als tegen kandidaat van de peronist Hector Campora, die met grote meerderheid werd ver kozen. Na de militaire staats greep tegen Isabel Peron in 1976, durfde Alfonsin de kwestie van de 'verdwenen' Argentijnen en van de 'vuile oorlog' tegen het linkse ver zet aan de kaak te stellen. De dood van Ricardo Balbin en de wens tot democratisering gaven Alfonsin een nieuwe kans. Eerder dit jaar werd hij, als leider van de bewe ging 'Vernieuwing en Ver andering', voorzitter van de Radicale Partij en kandidaat in de strijd om het presi dentsschap. Alfonsins prestatie de Ra dicale partij te hervormen, is des te groter als men in ogenschouw neemt dat deze vroeger zeer conservatieve partij het in eerdere rege ringsperioden zocht in over dreven economisch nationa lisme en in het bestuur alles tot in details wilde regelen. Alfonsin bezocht het afgelo pen jaar tijdens talrijke bui tenlandse reizen onder meer de Franse president Mitter rand en de Spaanse premier, Felipe Gonzalez. Zijn doel is snel noodmaatregelen te ne men om de ontluikende de mocratie te stabiliseren en dan een periode van gerech tigdheid en vooruitgang in luiden. Kort nadat dui heeft gewonnen Argentinië een n hun machtige va en bindingen me taire regime een voorsprong hadc kandidaat van dt Alfonsin. De verlt slag betekent vo einde van het pe ideaal: de derde kapitalisme en me. Door Pieter E DE demonstrant stramheid van di terdag in Den nauwelijks uit d de eerste kruisral den al overgevlog Britse militaire Greenham Con stelling dat de misschien wel aai tig is, maar de nii wapens niet i lijkt bewezen. De plaatsing vs ten, die in wezen is, plaatst de v ging voor de vn oppositie tot res leiden. Mient-Jar cretaris van het een interview mi van verleden we niet benauwd te effecten. Hij zal ban als het moet beschaafde actii volgende demon vredelievendheid Die aanpak mag hoffelijk zijn; of dacht van de m het vraagstuk ks den is de vraag, de comités, die hi rige palet van di weging vormei diepe mening: over het actiev Den-Haag'. Globaal valler ties in de nabije voorspellen. E waarschijnlijk c keert zich af van streren in de wet „het allemaal helpt". Ook Fabe gelopen weeken dat je niet tot Si kunt blijven bf tweede groep zal lijk het politie zoeken. Vredescl IKV spelen sterk van de 'lobby' op beslissers. Een di vermoedelijk de kiest voor het f geweld. Blokké misschien ook n vere middelen. Met name in I na de demonstra voor herlevend groot. Met de v bekende neiging wichtigheid vooi ke commentatoi al een herhaling niet de verbee een nieuwe el „EEN vakman - laat ik lie ver zeggen: iemand die zijn of haar vak goed verstaat - wordt gewaardeerd. Dat gaat ook op in de moeilijke omstandigheden van van daag. Een goede opleiding geeft een betere kans op de arbeidsmarkt." Geboeid luisteren de aan wezigen - schoolbestuur, ouders, plaatselijke autori teiten - naar het betoog van minister De Koning, die zo juist weer een bouwvakker het brood uit de mond heeft gestoten door zélf de eerste steen te leggen voor een nieuwe leerlingenbouw plaats. Maar anders dan De Graaf (ook Sociale Zaken) en Lubbers de afgelopen weken mochten meemaken, werd De Koning niet beschimpt of gemolesteerd. Nee, in Voor schoten bleef het stil, zelfs toen de minister, wellicht met de specie nog onder de nagels, zich juichend uitliet over de effecten van het ka binetsbeleid op de werkgele genheid in de bouw. Kabinetsbeleid? Effecten? W erkgelegenheid? Lubbers, met deze vraag overvallen, zou wellicht het antwoord niet weten, maar De Koning is niet voor één gat te vangen. Had het kabinet niet 1- miljard extra uitgetrokken voor de weg- en waterbouw en volkshuisvesting? Was er niet die aparte aftrekrege ling voor groot onderhoud? En tenslotte, had het macro- economisch beleid van het kabinet niet gezorgd voor een daling van de rente stand, met alle gevolgen van dien voor de bouw? Klopt allemaal, uiteinde lijk. Al is het wel zo dat het kabinet pas na zware druk van de Kamer met dat mil jard kwam aanzetten, pas na maanden gedonder die af trekregeling uitbreidde en tussentijds passief toezag hoe als gevolg van interna tionale ontwikkelingen de rentestand zakte, die kort daarvoor door nieuwe staatsleningen in Nederland nog was opgedreven. Heel even nog, en De Ko ning noemt ook de mooie zo mer een gevolg van het ka binetsbeleid. „IN 1982 behaalden bij het korps rijkspolitie 8 vrouwen de graad van geoefend man, terwijl in dat jaar 21 vrou wen slaagden voor de graad buitengewoon geoefend man." (Minister Korthals Altes van Justitie in antwoord op Kamervragen over zijn be groting). DE Tweede Kamer mocht de afgelopen week voor de tweede maal de Milieube groting van minister Pieter Winsemius behandelen. 'Mocht', omdat sinds Ginjaar (een wat saaie man; sterk wetgevend gericht) en Lam- bers (snelle en harde werk ster, ongeduldig; sterk prak tijk-gericht) daar weg zijn, zo'n begrotingsbehandeling op een heel eige zellige manier v< Winsemius, d komst naar Der gezien als het r nende broertje van Veen, heeft gewerkt. Met zijn bemi: na fluwelen aa dert hij de c neemt hij het 1 voor zich in. El onopvallend, zoi kelen of uit te cies doen waa: heeft. Alleen vorigt het even bijna PSP-Kamerlid minister vroeg, milieu-inspecte beroep zijn ge kan ik niet op i aldus Winsemii toevoegde: „Da1 als vragen hoe vrouw niet gesl; Van Es kwar rend naar de Winsemius zag zelfde moment natuurlijk niet lukkige vergelij „JA, kennelijk zijn oude méti ten. Maar het I lijk erg vree staatssecretaris bouw zich als over defensie-z 4J )VA%£M.ïïiÜktmaar tijr, op- httivix ikxvt kleur: rood, grijs en blauw winkelprijs 59.95 ONZE PRIJS v.a. kleur: blauw en zwart winkelprijs 69.- ONZE PRIJS kleur: blauw en beige winkelprijs 59.95 ONZE PRIJS... maat 36 t/m 41 Diverse zeer geschikt voor losse steunzolen winkelprijs 149,- ONZE PRIJS... maten 36 t/m 41 kleur: zwart winkelprijs f 129.- ONZE PRIJS diverse kleuren, echt leder, diverse modellen VANAF iSWË M i kleur: bordeaux en cognac, maat 36 t/m 42 kleur: zwart. maat 36 t/m 46 Mhi div. kleuren, I II m maat 25 t/m 40 Ub Ook voor al uw schoenreparatie Lange Kerkstraat 14 (achterzijde Hema) - Terneuzen - Tel. 01150-12636 Van onze Haagse redactie EN HAAG - Minister Smit- roes vindt het verkeerd dat rinses Irene afgelopen zater- ,g in Den Haag de demon- ranten tegen kernwapens ceft toegesproken. „Hoewel het recht heeft, had ze dat ich niet moeten doen." hel Minister Smit-Kroes zei dit ofi| steren, nadat veel VVD- Hu emmers om een reactie op ged st optreden van prinses Irene zit.| adden gevraagd. De WD nie ad gisteravond namelijk en- er ele telefoonlijnen vrij ge- wal aakt, zodat kiezers vragen niel anden stellen aan liberale vatf linisters, staatssecretarissen (wa i Tweede Kamerleden. we| Smit-Kroes kreeg een boze nie aroepsofficier aan de lijn, die pnd dat het optreden van Ire- sesl a niet door de beugel kon. betf mit-Kroes: „Ze heeft er wel me| Van onze Haagse redj )EN HAAG/UTRECHT [binnenlandse zaken) heeftl Se inkomenskorting van 3,3_ ii-)overheidspersoneel nel jitkomt dan die 3,5 procent| Volgens Rietkerk komt dit de beleid, waarbij de premieheffir De bewindsman sprak ter jelegenheid van de opening 'an het nieuwe hoofdbureau 'an politie in Utrecht. Die ipening werd door ambtena- n aangegrepen voor protest- cties. De stiptheids- en mo- ielacties van de bonden van •verheidspersoneel gingen ;isteren de derde week in. Rietkerk wees er nog eens ip dat bij niet doorgaan van le korting 40.000 arbeidsplaat- en bij de overheid in gevaar tomen. Tegenover de daling 'an de werkgelegenheid in het ledrijfsleven sinds 1970 met len half miljoen banen staat en groei van bijna een half niljoen arbeidsplaatsen bij de •verheid. De bescheiden per- ineelsinkrimping van 2 pro- :ent bij de overheid verbleekt •ij de onzekerheid die werk- temers in het bedrijfsleven ladden en hebben, door de itorm van bedrijfssluitingen, lok in dit licht vind ik het niet «redelijk om de werkers bij ie overheid een offer in de sa- arissfeer te vragen, aldus tietkerk. etitie FNV-vice-voorzitter Her- nan Bode overhandigde de ninister, voordat deze het po- itiebureau binnentrad, een •etitie, waarin werd gevraagd °e 3,5 procent korting van ta- el halen wil het overleg met e ambtenarenbonden, dat 'oensdag plaats heeft, nog zin •ebben. Bode was in Utrecht het kader van een ambtena- enmanifestatie tegen de kor- ingsplannen. Enkele duizen den ambtenaren demonstreer- en op het plein voor het poli- iebureau. Herman Bode verwachtte liets van eventuele alternatie- e voorstellen van Rietkerk, lisschien wordt de kortings- Ün bij de ambtenaren en de Ai i' sti Van DEK Sche VA- Leec mass Die i dag ginn Om l bond KAB digd dag j dem< duizt vant mons wegl Neti Utre zend ambt Den neer, Ook i cieht getij naar of on korte Brab derg» den, gens treni maai de ui ren. onve moet kabit deeld om a 'an onze redactie binnenland REDA - Tientallen tele- ontjes en boze brieven giste- !n op de redactie van De ■em naar aanleiding van de dra pagina in de krant van gelopen zaterdag, waarin de komensverschillen tussen bbtenaren en werknemers in particuliere sector uit de leken werd gedaan. De meeste klachten betrof- n de staatjes bij het artikel, aarin de inkomens cijferma- 1* werden vergeleken. Die échten waren terecht. Want zaten nogal wat fouten in, p bij de lezer de indruk had- in kunnen wekken dat amb- Bfnaren zóveel meer zouden If''dienen dan hun collega's in U' vrije bedrijfsleven, dat de ■h van overheidswege opge- ?de korting op basis daarvan |een maar terecht zou zijn. In d schrijs moet 1 bedraj meld, drag i in het 1.672, Deze i volg vs De 1 commi de boo zers oi rechte, het sa draagt maar van 40 bedrag tor is maar ambtei king spring verdiet bedriji we si

de Stem | 1983 | | pagina 4