R J JONG AXEL-OOST VLIEGERT NCB-voorzitter sprak over landbouwbeleid Viertal uit Hulst zet boel in Kloosterzande op stelten Herrie rond optreden Benny Neyman GEHEIM OVERLEG VAN ALLE FRACTIES I Windstoot haalt I I luchtballon neer[ D CHT CITROËN 'Ouderwets9 weekendje in Cloosterstraat de prijzen DINSDAG 1 NOVEMBER 1983 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 LON SSALON srmanent. voor alle fenaren Feest rond 30-jarig bestaan van Ouderenbond Belangstelling voor optreden Steens toneel beneden maat DEEL PUBLIEK BUITEN GEZET St.-Jansteen I Kaarting - De rk Bond van I Ouderen houdt de maandelij- I prijskaarting woensdag 2 I november in verenigingsge- I touw De Warande. Hieraan |kan door alle bejaarden wor- I ton deelgenomen. De inschrij - I 'ing hiervoor begint om 13.00 I jur en de kaarten worden om I '3.30 uur geschud. Draften Blues: een happening in Koewacht KRINGVERGADERING HULST W. DE BLOCK I kloosterzande - Een I ,jf,rtal Hulstenaren heeft af- I Wlopen zaterdagavond een I sPoor van vernielingen ge- I ''ukken door de Cloosterstraat k Kloosterzande. Solisten concours Nieuw-Namen Tijdens Wapenkennis in Clinge Plaatselijk nieuws Lamswaarde i Graauw T22 n mtt i dinsdag van ir en vrijdag i uur schaard", vstraat 98 is afspraken nr. 01155-4389 10, Axel). maand en voor \>en I gratis toe. Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - De Katho lieke Bond voor Ouderen, af deling St.-Jansteen zal het 30- jarig bestaan vieren op dins dag 15 november in het vere nigingsgebouw De Warande. Om 10.30 uur wordt in De Warande een mis opgedragen door geestelijk adviseur pas toor Van Leemput. De gezan gen worden verzorgd door het bejaardenkoor. Om 12.30 uur volgt een lunch. Om 14.00 uur opent de voorzitter de feestvergade- ring, waarna leden van de feestcommissie verslag zullen uitbrengen over de voornaam ste gebeurtenissen van de af gelopen 30 jaar. Om 15.15 uur is er koffiepauze. Een half uur later volgt dan een receptie, waarbij gelegenheid wordt ge geven om een spreekbeurt te houden. Na een gezellig sa menzijn zal om ongeveer half zes de feestdag afgelopen zijn. Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - Ondanks de hooggestemde verwachtin gen trok de premiere van het toneelstuk 'Reist u mee met Romeo en Julia', afgelopen za terdag in de Warande te Sint- Jansteen, geen 'volle bak'. Voorzitter W. Dobbelaer sprak in zijn openingswoord dan ook zijn spijt uit dat hij n volle zaal kon toespre- I ken. „Om zo'n dure jubileum- produktie te realiseren zijn volle zalen wel een vereiste", zostelde hij, „anders zullen we in de toekomst moeten afzien van dergelijke grote produk- lies. De vaste kosten, zoals zaalhuur en dergelijke stijgen regelmatig, gemeentelijke subsidies daarentegen dalen". Niettemin had Dobbelaer er I het volste vertrouwen is dat de toeschouwers de toeschouwers het gebodene zouden waarde ren en derhalve reclame zou den maken voor de volgende opvoeringen, op zaterdag 12 en dag 13 november te Sint- Jansteen. De thuisblijvers kregen in derdaad ongelijk, want het Verd een vlotte, afwisselende I voorstelling, niet in het minst I door de inbreng van het bal letgroepje. Natuurlijk waren er 'premièrezenuwen'. Een 'stofzuigerscène' van het dienstmeisje ging de mist in door een technisch manke ment. Maar dit soort zaken ho- ren er nu eenmaal bij De hoofdrollen waren in I goede handen bij Henk van den Branden, Annie Coppie- ters, Jenny de Schepper, Christiane Mac Taggart en I George Martens (sedert zijn I toetreding tot de vereniging vertolkte deze hiermee zijn dertigste rol). Iedere acteur moest drie rollen voor zijn re kening nemen. Geen geringe opgave, want dat betekende driemaal sminken en omkle- I den. Een gul applaus was na I afloop de verdiende beloning, zodat de komende opvoerin gen met vertrouwen tegemoet worden gezien. Van een onzer verslaggevers HULST - Er is afgelopen za terdag flinke opwinding on- staan rond het optreden van Benny Neyman op het per soneelsfeest van de Blaauwe Hoeve in Hulst. Een stuk of twintig fans, die beslag hadden weten te leggen op een geldig toe gangsbewijs, werden zater dagavond buiten de deur ge zet, omdat zij geen perso neelsleden waren van de Blaauwe Hoeve. Over de gang van zaken doen verschillende versies de ronde. Volgens de buiten- gezette fans zouden perso neelsleden de (gratis) toe gangskaarten hebben verza meld van diegenen die niet naar de feestavond gingen en deze voor prijzen van 10 tot 15 gulden hebben ver kocht. Dat is volgens perso neelslid P. Zaman, een van de organisators, pertinent niet waar. „Fans zijn zelf al le personeelsleden afgegaan om te vragen of ze naar het optreden gingen en zo niet, of ze dan het kaartje konden krijgen. Ik weet wel dat er geld voor geboden is, maar niet dat ze verkocht zijn". Volgens de teleurgestelde fans zou hen zaterdagmid dag nog verzekerd zijn dat iedereen binnen mocht die een kaartje had. Zaman ont kent dit stellig. Feit was in ieder geval dat de fans bij aankomst werd gevraagd of ze personeel waren en ieder een die deze vraag ontken nend moest beantwoorden kwam er, al of niet betaald, niet in. De fans zijn des te meer ontgoocheld, omdat er volgens hen wel mensen binnen waren die met de Blaauwe Hoeve niets van doen hebben. „Vriendjespo litiek", menen ze. „Onmoge lijk", zegt Zaman, zelf overi gens lid van de fanclub van Benny Neyman, „Enkel per soneelsleden mochten erin en die mochten één introdu- cee meenemen. Kijk, dit soort dingen maak je overal mee waar Neyman optreedt. Er zijn altijd lieden die van alles verzinnen om toch bin nen te geraken. En dan zijn ze natuurlijk boos dat het niet lukt". De fans die buiten moes ten blijven hebben in ieder geval een uitstekend optre den gemist. De populaire zanger, begeleid door het or kest Bluesette, wist de 365 mensen die wel binnen mochten tot laaiend enthou siasme te krijgen. Bennie niet voor weggelegd Neymqn- iedereen Hulster raad broedt bezuinigingsplan uit Van een onzer verslaggevers HULST - De fractievoorzitters van de 'rege ringspartijen' en andere fracties uit de Hulster gemeenteraad hebben de afgelopen maanden in het geheim een bezuinigingsplan uitge broed. I Collecte - De collecte voor de I Wereldmissiedag bracht in de I parochiekerk 734,30 op. De I kinderen van de lagere school I kaalden hiervoor nog een be- Irag op van 266,65. Met het financieel beleids plan in de hand heeft men alle plannen die voor dit en vol gend jaar op het programma stonden kritisch beoordeeld en is men tot de conclusie geko men dat er heel wat geschrapt of opgeschoven kan worden. Alles bij elkaar voor een be drag van een kleine twee ton. De overleggroep, bestaande uit A. Houben (VVD), R. Scheele (CDA), G. Naessens (Gemeentebelangen), B. Mar tens (PvdA), G. Staal (eigen lijst) en J. van Dorsselaer (eigen lijst) vindt bijvoorbeeld dat er maar niet meer ge spaard moet worden voor een nieuwe huisvesting voor de gemeentesecretarie, omdat er nog geen enkel zicht is op con- krete plannen. Ook stede- bouwkundige werkzaamhe den, voor zover het geld daar voor al niet is uitgegeven of wettelijk voorgeschreven, moeten worden geschrapt, evenals automatisering van het bevolkingsbestand. Uit breiding van de verlichting, onderhoud en vervanging van wegwijzers, reinigen van rio leringen en onderhoud van groen in nieuwe bestem mingsplannen en nieuwe coa ting van tennisbanen dienen volgens de groep te worden af gevoerd. Afknabbelen W at de wegen betreft wil de groep de reconstructie van de Koolstraat uitstellen, evenals het aanbrengen van een top laag op een gedeelte van de Julianastraat in Heikant. Wellicht, zo meent men, kan volstaan worden met een nieuwe slijtlaag. Ook uitstel wil men voor een toplaag op de Achtereindstraat in Graauw, met dien verstande dat de slechte stukken gerepareerd worden. De vervanging van rioleringen die ouder zijn dan 30 jaar kan volgens de groep ook opgeschoven worden, ten minste als dat uitstel niet leidt tot hoger kosten. Op het CDA na wil men tenslotte alle re serveringen buiten de vergoe ding per leerling voor het kleuter- en lager onderwijs schrappen. Het CDA wil enkel wat van die reserveringen af knabbelen. Het 'bezuinigingsplan' is door PvdA-er B. Martens 'voor kennisgeving aangeno men'. De overige deelnemers hebben het stuk, dat inmiddels op het stadhuis is gedepo neerd, instemmend onderte kend. A. Houben (VVD), destijds initiatiefnemer van dit gele- genheidsoverleg, onderkent dat de voorgestelde 'bezuini gingen' nu alweer voor een groot deel achterhaald zijn, omdat inmiddels alweer nieu we kortingen door het rijk op de bijdragen aan de gemeente zijn doorgevoerd. Ook zullen er wellicht voorstellen in het plan worden genoemd, die al in een zodanig stadium van voorbereiding zijn, dat ze toch aan de raad voorgelegd wor den. Anderzijds, zo meent men, zijn er ongetwijfeld voorstellen bij, waarover B en W ook al niet meer prakizeren om ze uit te voeren. „Maar", zegt Houben, „wij hebben hiermee in ieder geval laten zien dat we als raadsleden be reid zijn met het college mee te denken". Mode Het geheim overleg begint blijkbaar mode te worden in Hulst. Want behalve de ge noemde groep raadsleden heeft inmiddels ook de finan ciële commissie zich al achter gesloten deuren over de bezui- nigingsproblematiek gebogen. Van onze correspondent KOEWACHT - Het concert van Draften Blues afgelopen zaterdag in Koewacht, werd een echte happening. De groep kwam optreden in het kader van een promotietour, om de plaat die onlangs werd uitge bracht wat bekendheid te ge ven. De eigen nummers die op het repertoire stonden, waren over het algemeen goed te noemen. Vooral het nummer 'Het valt niet mee' hoeft niet onder te doen voor muziek van bekende Nederlandse groepen. In de pauze werd de muziek verzorgd door dj's van de JOK. De avond was georganiseerd in samenwerking met de Jeugd Ontspanning Koe wacht. Door middel van dit soort avonden wil men, naast de wekelijkse clubmiddagen en soosavonden, ook de jonge ren boven de 16 jaar iets aan wil bieden in de eigen omge ving. Van onze correspondent HULST - In Den Dullaert werd gisteravond door de kring Hulst van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) een kringvergadering gehouden waar ongeveer 75 leden aanwezig waren. Kringvoorzitter Frans de Waal bracht in zijn openings woord de verschillende tegenstellingen in de maatschappij tot uiting. NCB-voorzitter A. Latijn houwers ging uitvoerig in op het landbouwbeleid in de ver schillende facetten. Hij had goede woorden voor de geno men maatregelen door het huidige kabinet, 'ook al doen die dan voor velen van ons pijn'. Eerst het'financierings tekort wegwerken en dan zien we wel verder, aldus voorzit ter Latijnhouwers. Het resul taat van het gevoerde beleid is reeds merkbaar in andere lan den. Natuurlijk doet de bezui niging zich ook in de land bouw gevoelen, maar, zó zei Latijnhouwers, verdere bezui nigingen kunnen echt niet meer. Tegenover^dC1 bezuini gingen zijn er middelen ter verlichting van de lasten. Zo is de zelfstandigenaftrek ver hoogd en voor jongere onder nemers is er een speciale rege ling. Verder ging de spreker dieper in op het beleid van de Europese Gemeenschap en het graanprijzenbeleid. Ook werd het woord ge voerd door de geestelijke advi seur recor A. Merckx die sprak over de godsdienstige en sociale actviteiten in tie. N.CB "en haar "afdelingen. "Ifóor het openen van vergaderingen in de afdelingen was er een nieuw 'bedeboek' samenge steld. De algemeen secretaris van de NCB, drs. A. Heymans ging nader in op de organisa torische en financiële proble men bij de NCB. Tot slot kregen de aanwezi ge leden volop de gelegenheid om met de sprekers van ge dachten te wisselen. Er volgde een zeer geanimeerde discus sie. Een ouder maakt de vlieger van zijn kroost in orde. Van onze correspondent AXEL - De eerste activiteit van de pas opgerichte buurtvereniging in Axel- Oost is zaterdag naar grote tevredenheid van de organi satoren verlopen. 24 kinde ren lieten, onder grote be langstelling van hun ouders en vele buurtbewoners, hun zelfgemaakte vlieger op. De demonstratie diezelfde dag in Den Haag had zelfs een van de kinderen geïn spireerd bij het maken van een vlieger. Liesbeth Riet bergen werd met haar vlie ger die de vorm had van een raket met daaronder een bordje waarop stond 'nee' winnaar in de leeftijdsgroep 10-12 jaar. Medewerkers van de buurtvereniging in oprich ting zijn niet alleen tevreden over de vliegerwedstrijd maar ook over het reilen en zeilen van de vereniging zelf. Op dit moment zijn al 112 gezinnen lid. En de vere niging kan voor haar activi teiten rekenen op een werk groep van niet minder dan 24 actieve buurtbewoners. Daarnaast hebben zij nog eens 12 personen opgegeven voor het verrichten van hand- en spandiensten. Cor Liefting, een van de initia tiefnemers: „Het gaat wer kelijk fantastisch. Elke dag nog melden zich nieuwe le den aan. En met 36 actieve medewerkers verwachten we in de toekomst vele acti viteiten te kunnen onderne- - FOTO WIM KOOI JMAN De uitslag van de vlieger wedstrijd waarbij het resul taat door een uit drie perso nen bestaande jury werd be oordeeld, was alsvolgt: 0-6 jaar: 1. Alice van Platenho- ven, 2. Arno van Drongelen, 3. Martijn Verschelling; 7-9 jaar: 1. Jeroen Verspui, 2. Lioda van Drongelen, 3. Isa bel Verschelling; 10-12 jaar: 1. Liesbeth Rietbergen, 2. Yl- ka van Drongelen, 3. Danny Boele. (ADVERTENTIE) Throllweg - Hulst Tei. 01140-12058 (art) naar: 1 6500 WC Nijmegen. Va Ti een onzer verslaggevers Onder invloed van heel wat löazen alcholhoudende drank I Roesten auto-antennes, spie- portieren, spatborden, l'toikabels van bromfietsen, l^h fiets en een café-ruit het |ontgelden. Bovendien brak I r°nd 23 uur een enorme vecht- I Partij uit, toen verschillende 1 Kloorianen' een eind wilden "token aan de bezigheden van I tot Hulster viertal. Oe politie moest zelfs vanuit Axel en Hulst hulptroepen la ten aanrukken om aan dit 'ouderwets' weekendje in de Cloosterstraat een eind te ma ken. In feite had het viertal, de gebroeders R. en hun maats W. en O., al de hele avond hei bel geschopt. Op een gegeven moment kreeg één van hen het idee om op de stoep voor een winkelpand zijn 'grote bood schap' te doen, waarna de uit werpselen aan portieren van auto's gesmeurd werden. Dat was het viertal blijkbaar niet genoeg, want men begon van drie auto's de antennes en spiegels te slopen en deuken in portieren en spatborden te trappen. Ook de remkabels van geparkeerde bromfietsen werden doorgeknipt. Verschillende omstanders besloten kordaat een eind te maken aan dit merkwaardige tijdverdrijf en sloegen erop los. Dat was het sein voor een massale knokpartij. Met acht man sterk kon de politie uit eindelijk de vechtenden uit el kaar halen en kon de balans worden opgemaakt. Het vier tal kreeg een proces verbaal aan de broek wegen openbare geweldpleging, vernieling, be lediging en bedreiging. In het tumult raakte overigens nie mand noemenswaardig ge wond. Voor hoeveel schade er is aangericht kon de politie gis teren nog niet zeggen, omdat niet alle benadeelden aangifte hebben gedaan. Met name de gedupeerde bromfietseige naars bleken, volgens de poli tie ook al onder invloed van het nodige geestrijk vocht, niet zo zwaar aan hun vernielde remkabels te tillen. De uitspattingen van ver nielzuchtige en agressieve uit gaanders zijn politie, gemeen tebestuur, horeca-exploitan- ten en inwoners al lang een doorn in het oog. De voorbije tijd is het in de Cloosterstraat redelijk rustig geweest, maar afgelopen zaterdag kon weer gesproken worden van een 'ouderwets' weekendje. NIEUW-NAMEN - Van het solistenconcours, dat afgelo pen weekeinde werd gehouden in Nieuw-Namen, zijn we de uitslagen nog schuldig van zondag. Hier volgen ze: eerste prijs derde divisie: Alex Hamelink, Terneuzen (trom), A. Rob- brecht/M. van Hecke, Nieuw-Na men (schuiftromb./cornet). Eerste prijs tweede divisie: Slagwerkers- groep Clihge (slagwerk), Marina de Vet, Clinge (bugel), Sandy Schelf hout, Clinge (bugel), Aida Schelf hout, Clinge (bugel), Hans de Doel- der/Robby Roose, Terneuzen (trommel), A. de Smit„ Hoofdplaat (tuba), Ewald Segers, Philippine (cornet). Eerste prijs eerste divisie: Kwartet de Verenigde Vrienden, Sas van Gent (klarinet), Lucien de Beule, Sint-Jansteen (bariton), J. van Overmeeren, Sint-Jansteen (slagwerk), Martin van Langevel- de, Terneuzen (trommel), Femke de Meester, Westdorpe (klarinet), Maddy Ranschaert, Sas van Gent (klarinet), Jens Hofman/Mart van Lange velde, Terneuzen (trommel). Eerste prijs eredivisie: Sandra de Smit, Hulst (dwarsfluit) met lof, Brigitte de Vet, Clinge (bugel), Pe ter Eekman, Terneuzen (trommel), Edwin Coone, Terneuzen (trom mel), J. Weemaes, Clinge (bas), A. van der Kelen, Clinge (bariton), Jens Hofman, Terneuzen (trom mel), Angelo Sandrini, Terneuzen (trommel), Adri Platteeuw, Hoek (trommel), C. van der Heyden, Sint-Niklaas (euphonium), Edwin Coone/ Peter Beekman, Terneuzen (trommel), Nancy Sarneel, Sas van Gent (dwarsfluit), Angelo Sandri ni/Peter eekman, Terneuzen (trommel), M. Steketee, Nieuw-Na- men (bariton), P. Acke, Clinge (tu ba), Roger Neyt, Sas van Gent (klarinet) met lof, C. Polfliet, Sas van Gent (cornet) met lof. ^Jlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ j§ CLINGE - Een onverwachte windstoot maakte 1 I zaterdagmiddag een vroegtijdig einde aan de vlucht van één van de twee heteluchtballons, die zouden opstijgen van het parkeerterrein bij de I j§ voormalige Clitexfabrieken te Clinge. Toen de ballons het luchtruim kozen kwam over de fabrieksgebouwen een onverwachte wind stoot, waardoor één van de ballons met de wand tegen een huis werd geslingerd en in de tuin terecht kwam. De piloot en zijn medepassagier kwamen met de schrik vrij. De tweede heteluchtballon met de luchtvaarder Mare de Beleyr uit de Klinge, ging wel regelrecht de hoogte in. De ballonvaart vond plaats ter gelegenheid van de traditionele Wapenker- mis in Clinge. De organisa toren hadden heel wat ac tiviteiten op touw gezet en zagen dan ook tevreden de grote publieke belangstel ling aan. Een andere attractie was het touwtrekken. Daar de den 9 ploegen aan mee, waaronder 2 damesploe- gen. Van deze twee laatste ploegen was het Zeegat sterker dan de Cabrines uit Hulst Bij de heren moes- i ten alle ploegen, die in i twee poules verdeeld wa- i ren, tegen elkaar uitko- i men. Met de finalewed- i strijden meegerekend, j werden er in totaal 24 wed- i strijden gespeeld. De uit slag was 1. Cabrinus uit Hulst, 2. Smulders uit Hengstdijk, 3. Burtman uit Kruispolderhaven, 4. de Brandweer Hulst, 5. Zee- landia uit Hulst, 6. Zeegat uit Clinge, 7. Anja/Benny Boys uit Clinge, 8. De rei zende man uit Klooster zande, 9. de Polderjongens uit Hengstdijk. In café de Gouden Kroon werden de prijzen, die be- stondën uit verschillende trofeeën, uitgereikt. Op zondagmiddag wer den er in café de Gouden Kroon pier wedstrijden ge houden, terwijl er gister avond ter afsluiting van Wapenkermis een vlees- kaarting werd gehouden. tnliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiR Bridge - In eafé De Vier jaar getijden speelde de bfcidgéclub de tiende wedstrijd in dë', na jaarscompetitie. Het was een howell 10 met 10 paren. Uit slag: 1. dames Smulders-Van Puyvelde, 2. heren Staal-Pau- wels, 3. mevrouw Van Water schoot-de heer De Waal, 4. echtpaar De Kort, 5. mevrouw Biesbrpeek-de. heer Radema kers. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd voor de be jaarden een kaarting gehou den, waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: 1. E. Kouyzer, 2. E.-Verstraeten, 3. L. van Huffel, 4. L. Steyaert, 5. H. varrt leeze. Vossen in Van onze correspondent HULST - Afgelopen zondag heeft de jeugdgroep van het majorettenkorps De Vossen uit Hulst op het Druma-con- cours in Roosendaal een dikke eerste prijs behaald met 14714 punt. i Zij kwainén voor dé eerst maal uit in. de Derde divisie sectie A. Het gemiddelde van de rubrieken kwam op 8W. De show werd door -instructrice Jeannine van' Hoije zelf be dacht en telde niet minder dan vier verschillende ritmes, die de meisjes opi spontane wijze brachten onder leiding 'van miss-majorette Sónja'Heijens. Het zit er dan ook dik in dat de Vossen naar de Bredase Kampioenschappen «mogen, omdat zij het hoogst .geklas seerd staan van dé' Zèéüwse bond in bun afdeling. Na af loop ontvingen zij uit handen van voorzitster, mevrouw Van Hoije van de Vossen namens de vereniging een bos bloe men, terwijl Jeannine, na,mens de meisjes uit handen van Sonja Heijens ook een ruiker kreeg.

de Stem | 1983 | | pagina 15