ieten. DE STEM-S Stpaftraming voor hockey-team I jjj Sluiskil verdiende winnaar op „Baersande VOOR HALF GELD PANIEKSTEMMING NA TWEE NEDERLAGEN AZ gelijk waardig aan Ajax Jenniskens geblesseerd Breskens loopt zich stuk op tactische perfectie tegenstander •>1 Champions Trophy 8UÈDE KLEDING MPUTER SCHOOI IPLOMA COBOL Excelsior te lief voor Feyenoord Barcelona opent eigen bank wêkêêêêêêêêm 24 DAGEN DE STEM „de 4in1 krant" [ARACHI - Officiéél was er geen training ge land, maar toch beulde bondscoach Wim van leumen gisteren zijn selectie af onder de ge- adeloze Pakistaanse zon. De hockeycoach, die zelden of nooit zijn stem onno- jg verheft, schreeuwde gisteren dat het een lieve lust ras. Speciaal de spelers, van wie hij vond dat ze in de erste twee duels gefaald hadden (van Grimbergen, (oyer), moesten het ontgelden. C3SM Het is duidelijk, de paniek is Ie Nederlandse gelederen bin- ngeslopen. De nederlagen na eerst met 5-2 van Australië hebben verloren, toonde Ïest-Duitsland zich zaterdag met 2-1 de meerdere van (ranje), hebben het zelfver ouwen van de juist dit jaar B succesvolle formatie aange- ast. „We mogen hier in Karachi let weggooien wat we al iaarvoor zo moeizaam hebben ipgebouwd", zo vertolkte Tom an 't Hek de gevoelens in de iloeg. Die angst voor reputa- :everlies wordt nog versterkt :oor reacties van buitenstaan- iers. Vooral de Pakistaanse .ockey-insiders vragen zich erbaasd af wat er is gebeurd net de ploeg, die vorig jaar og de Champions Trophy non en die als de grote favo- iet (compleet met bloemen hulde) is binnengehaald. Als Wim van Heumen za- :erdag het antwoord op die Taag had geweten dan zou ich tegen West-Duitsland et een herhaling van het rder verloren gegane duel gen Australië hebben afge beeld. Een herhaling in die n dat een ongelooflijke mat- leid Oranje in zijn greep eett. Tim Steens bijvoorbeeld tijdens het EK in Amstelveen nog de beste speler van het oernooi - lijkt met lood in zijn choenen te spelen en het cen- raleduo Van Asbeck-Van der Have is tot nu totaal niet voor lijn taak berekend gebleken. Maar ook het middenveld is mherkenbaar. Het ontbreken an Ties Kruize kan niet als xcuus voor het falen worden angevoerd. Van Kruize is be- :elier, wat u ook kunt an de service!! Wij hebben een modieuze collectie lederen en suède kleding o.a. rokken pantalons jacks kostuums bodywarmers motorjacks IKANT VAN IEN KLEDING remweg 2 enbosch Groenewoud) >1652)3308 llng voor het RIJks-erkend iurg, Eindhoven, Heerlen eigen computers. eur: een beroep met goe- oruitzichten. iploma MAVO 4 (MULO) of klas HAVO (HBS-VWO). ze coupon ongefrankeerd antwoordnummer 142,' E.C.S. Passage 4-6, 1.045-710446. leeft.: opl.:. ST. door Harry Vermeulen kend dat hij bij temperaturen hoger dan twintig graden niet uit de voeten kan en boven dien doet zijn vervanger Jan Karei Jenniskens het niet eens zo slecht. Echter, de samen hang ontbreekt en bovendien worden er nagenoeg geen bruikbare passes afgeleverd. Het gevolg is dat de aanval lers zich voortdurend op een eiland bevinden. Tom van 't Hek en Maarten van Grimber gen berusten in deze situatie. Slechts Roderick Bouwman laat zich met grote regelmaat terugvallen om op het mid denveld een bal op te pikken. Het vervelende voor Bouw man is dat zijn faam inmid dels wereldwijd is en dat er zich voortdurend twee man bij hem in de buurt bevinden. Te gen West-Duitsland waren dat Peter en Slawyk. Zij kwe ten zich op perfecte wijze van hun taak. De Westduitsers, zij speelden niet eens zoveel beter dan Oranje, waren de Neder landers toch in vele opzichten te slim af. Zo volhardden zij op zeer gedisciplineerde wijze hun verdedigende taktiek. Na een snelle uitval in de 20ste minuut was het Keiler, die scoorde. De Duitsers moesten daarna nog eenmaal hun ver dedigende stelling verlaten, omdat Jenniskens met een wondermooie treffer had ge lijkgemaakt. Dopp wandelde enkele mi nuten later op zijn dooie eentje door de Nederlandse defensie en hielp zijn ploeg met dit doelpunt aan de zege. Neder land kon de Westduitsers in de tweede periode niet serieus meer bedreigen. Het geloof in eigen kunnen was bij de spe lers van Van Heumen niet aanwezig. Het zou een klein wonder zijn wanneer dat zich in de drie resterende wedstrij - den wel zou manifesteren. Jan-Karei Jenniskens maakt op fraaie wijze het enige doelpunt van Nederland. - foto anp Van onze speciale verslaggever KARACHI - Het meespelen van Jan Carel Jenniskens in de derde wedstrijd van Neder land voor het toernooi om de Champions Trophy in Kara chi, vandaag tegen India, is dubieus. De Tilburger kampt met een ontsteking aan de voet, die hem veel pijn be zorgt. Gisteren beperkte hij zich tijdens de training tot het lo pen van enkele rondjes op bousevoeten. „We moeten even afwachten hoe de blessure zich ontwikkelt", aldus coach Van Heumen, die verder niet wenste in te gaan op mogelijke wijzigingen in het elftal. Gezien de laatste wissels en de opstelling in het onderlinge oefenpartijtje ligt het echter voor de hand dat Van Heumen zijn elftal op meer plaatsen zal veranderen. WEST-DUITSLAND - NEDERLAND 2-1 (2-1). 19. An dreas Keller 1-0, 24. Jan-Carel Jenniskens 1-1, 26. Heiner Dopp 2-1. Scheidsrechters: Nash (Eng), Gillet (Fra). Toe schouwers: 2000. Opstelling Nederland: Hermans; Van der Have (56. Krui ze); Steens, Ewout van Asbeck, Pierik; Doyer (62. Den Hartog), Jenniskens, Diepeveen; Van Grimbergen, Bouwman en Van 't Hek. AUSTRALIË - NIEUW-ZEELAND 1-1 (1-1). 18. Charles- worth 1-0,34. Carnoutsos 1-1. INDIA-PAKISTAN 0-2 (0-1). Mustag 0-1, Kalimullah 0-2. Stand: 1. Pakistan 2. W-Duitsland 3. Australië 4. N-Zeeland 5. India 6. Nederland 2 2 0 0 4 5-0 220044-2 21 10 3 6-3 201111-4 2 0 0 2 01-4 200203-7 Programma vandaag: West-Duitsland-Nieuw-Zeeland en Nederland-India. Van onze voetbalmedewerkster BRESKENS - Breskens heeft widen zo in de greep van de le8enstander gezeten als giste- 'w in de Zeeuwsvlaamse der- 'y tegen Sluiskil. De blauw witte kanaalbewoners voer- ten het "potje stratego' wat Han van der Hooft had uitge dacht tot in de perfectie uit; op te 0-1 zege van Sluiskil valt ten ook niets af te dingen. Ondanks het strenge tacti sche concept waarmee Van ter Hooft zijn formatie de wei in stuurde, was de wedstrijd tecer dan het aankijken *aard. Met Leo Koch in de ab- teiute hoofdrol, speelde Sluis kil vooral in de eerste 45 mi jtten een sterke partij. Met ™nald Breepoel op Bram van teBroeke en Ludwig Jurriëns Milco van der Hooft, werd te Breskens-aanval totaal Jttkracht. Peter Zwart kreeg tevendien als huiswerk de be voorrading via Robby de %nek af te snijden. Een trio "at zich met een grenzeloze Nauwkeurigheid aan hun op dacht hield. ,0e enige Bressianer, die 21ch in de eerste helft tot een Wildoende kon spelen was Ru- "y Snauwaert. Door de stugge teandekking van de tegenpar- '1 Werden zijn acties echter telt gedoofd voordat de zuur pot bij het vuur kon komen. J'uiskil, zonder de geschorste Karei Willems en de gebles- terde Peter van der Hooft, ™ar met de geblesseerde °"nny Schelfhout - met ge- Palkte rechter ringvinger - ja Pons de Brouwer - achilles- teasblessure - 'in de ploeg, al vrij vlug op voor drong. Het was 'maarschalk' Koch telf die in de achtste minuut SPELMOMENT uit de Zeemvsch-Vlaamse derby tussen de tweedeklassers Breskens en Sluiskil. Een Breskens-aanvaller schiet hier tussen Sluiskil-verdedigers Peter Zwart en Johnny Schelfhout op het vijandelijke doel. - foto wim kooyman Sluiskil in een zetel zette. Na dat in de openingsminuten al een keer naast had geschoten, schoof hij nu een lange bal van Eddy van der Hooft beheerst in de korte hoek langs Gruben 0-1. Een stand volledig in de kaart van Sluiskil. Men kon nu immers rustig de ontwik kelingen afwachten. Het bleef niet bij afwachten, want de thuisploeg was niet bij machte zich uit de om klemming te spelen. Het bleef bij afzwaaiers van de ver op gerukte Jan de Lobel en Adrie Kodde. Sluiskil kreeg zelfs nog veruit de beste mogelijkheden, maar met kunst en vliegwerk konden de thuisjongens de schade tot de rust beperkt houden. Na de hervatting bleek Breskens dan toch wat terug te kunnen doen. Nadat Koch nog maar eens een nummertje had opgevoerd en Paul van der Hooft in een uitstekende positie voor Gruben bracht - die overigens uitstekend redde - kreeg Breskens in de vijf tiende minuut de beste moge lijkheid uit de wedstrijd. Bram van de Broeke kopte de bal in de voeten van Milco van der Hooft, die wel doelman Patrick Wouters vloerde, maar zijn te zwakke schot van de lijn gehaald zag worden door Johnny Schelfhout. Nog een keer zou Sluiskil proble men hebben. Dit op een stuiter van Johan van Leeuwe, die Wouters moest lossen. Schelf hout loste ook dit schoonheids foutje op. Breskens-trainer Piet de Winde was na afloop gewoon tegetrouw de realiteit zelve. „We zijn nooit in de wedstrijd kunnen komen. Ze waren goed op elkaar ingesteld, en toen het 0-1 werd, wist ik al dat het erg moeilijk zou gaan wor den". Collega Han van der Hooft was uiteraard en terecht in feeststemming. „Ik zag het vrijdag al tijdens de training. Het leefde bij de jongens, en ik heb er dan ook vol zelfver trouwen twee kratjes bier op gezet. Het concept met Johnny Schelfhout als laatste man en het duo Jurriëns-Breepoel daarvoor, kon immers niet ka pot. Peter Zwart stak vervol gens De Muynck in zijn zak". Jammer in deze sportieve pot waren de vier boekingen, die arbiter Nuyten uit Breda voor futiliteiten uitdeelde. Slachtoffer van zijn overdre ven schrijverslust waren de Bressiaanders Rudy Snou- waert en Robby de Muynck, terwijl Leo Koch en Ludwig Jurriëns aan de andere kant op de bon gingen. Bij de thuis club werden Camiel van Rat tingen - voor Adrie Kodde - en Henry Mookoek - voor Robby Faes - in de tweede helft nog ingezet. AMSTERDAM - Het verschil tussen Ajax en AZ '67, op de ranglijst tien punten, is op het veld niet zichtbaar geweest. Een verdienste van de Alk- maarders, die alleen door hun ontstellend gebrek aan slag vaardigheid Ajax niet over de knie hebben gelegd, zoals Den Bosch enkele weken geleden deed. De landskampioen, die zijn kwaliteiten nog eens volledig verborgen hield, won met 2-1 dank zij Dick Schoenaker. De aanvoerder bewees met twee treffers, na voorbereiding van Olsen, dat werklust en door- tastenheid meer opleveren dan statische techniek. Ajax werd met twee punten duidelijk overbetaald ten opzichte van het elftal dat al voor rust een voorsprong had moeten heb ben. Tiktak echter kon, net als Haar en Van Meer eerder, niet scoren van de strafschopstip nadat Koeman Van der Meer had neergelegd. „We hebben er de hele week op geoefend", verzuchtte trai ner Piet de Visser. „Met pre mies voor goede en boe te tj es voor de slechte. Tiktak schoot er op de training twintig van de twintig in". Galjé echter stopte die ene die werkelijk telde. In de rust ging Ajax's coach De Mos schuiven binnen zijn vastzittende elftal. Ophof werd op Loggie geplaatst, die aan Silooy te veel problemen had gegeven. Vanenburg werd op het middenveld gezet in plaats van Rijkaard, die zijn aanwezigheid met niets, op het middenveld noch op de rech terflank, aantoonde. Het liep iets beter en toch kon Ajax zijn wil niet aan de Alkmaar- ders opleggen. Daarvoor hiel den Eigenbröd, Haar, Van der Meer en Heus de deur te na drukkelijk dicht. AZ '67 werd nooit weggespeeld op het mid denveld omdat Koeman in de verdediging moest blijven ter assistentie van de prille, on volgroeide international Si looy. Ajax had de kracht en de durf niet op zijn tegenstander te j agen. AJAX-AZ'67 2-1 (1-0). 51. Schoena ker 1-0, 71. Schoenaker 2-0, 73. Tol 2-1. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 13.000. Gele kaarten: Heus en Treytel (AZ). AJAX: Galjé; Ophof, Silooy, Koe man en Doeve; Molenaar, Rijkaard en Schoenaker; Vanenburg, Van Basten (Van 't Schip) en Olsen. AZ '67: Treytel; Van der Meer, Eigenbröd, Haar en Steinmann; Gaasbeek, Arntz (Tol), Tiktak en Heus; Talan en Loggie. ROTTERDAM - Feyenoord- Excelsior 4-0, een monster zonder waarde. De 21.000 toe schouwers in de Kuip hadden er nog voor betaald ook. Ze kregen niet eens hun geld te rug. Gehoord het zwakke fluitconcert was 'het legioen' kennelijk nog tevreden met het resultaat in de bizar slech te derby. Spelers en begeleiders van Excelsior verdienden in elk geval gratis kaartjes voor de Europa Cup-ontmoeting met Tottenham van komende woensdagavond. Zij waren immers heel lief voor Feyen oord. Excelsior, vorige week nog goed voor 6-0 tegen Fortu- na, was in de Kuip totaal niet scherp in de aanval. Spits Beukers wekte de indruk zijn acht doelpunten in twee duels in 'Fantasyland' te hebben ge maakt. Er was totaal geen dreiging. Omdat de oude-krantenclub ook in de verdediging een 'baaidag' doormaakte, kreeg Feyenoord een gemakkelijk middagje. Het was een beste gelegenheid te laten zien, waarom voor Gullit, Cruijff, Jeliazkov en de overige spelers zo veel aan salarissen en pre mies betaald wordt. Het enige dat Feyenoord heeft gedaan, was het publiek van de tribu nes afspelen. FEYENOORD-EXCELSIOR 4-0 (2-0). 19. en 43. Cruijff 1-0 en 2-0, 69 Hoekstra 3-0, 88. Gullit 4-0. Scheidsrechter: Bosman. Toe schouwers: 21.161. FEYENOORD: Hiele; Troost (Van Til), Nielsen, Van de Korput en Wijnstekers; Hoekstra, Stafleu, Gullit en Cruijff; Jeliazkov en Vermeulen (Houtman). EXCELSIOR: Stroomberg; Leen heer, Van de Padt, Rutjes en Rid derhof; Jalink, Van Tour en Patti- nama; Van Goozen, Beukers en Snoei. Van onze sportredactie BARCELONA - Diego Ma- radona kan, als hij wil, op 9 november zijn come back in de competitie ma ken. Tegen Gijon, dat op die dag in Nou Camp speelt. Het genezingsproces van Maradona, die begin sep tember zijn enkel brak na een charge van de Bilbao- speler Goicoechea, ver loopt voorspoedig. Giste ren vierde Maradona in huiselijke kring zijn 23ste verjaardag. Onder de vele schriftelijke gelukwensen waren ook een kaart van Johan Cruijff, Pele en Di Stefano. Bilbao heeft inmiddels voor de derde maal een nog hoger beroep aangetekend tegen de straf van Goicoe chea, die nu slechts zeven duels is geschorst. „Nog even en ik word straks nog gestraft voor het feit dat ik met hem duelleerde", liet Maradona weten. Barcelona, dat bulkt van de peseta's, heeft vorige week een eigen bank ge opend. Clienten kunnen daar rekeningen openen en kredieten opnemen. De chequeboekjes hebben een omslag in de clubkleuren van Barcelona en de richt lijnen zijn geheel in de Ca talaanse taal gesteld. Iedere klant krijgt een pak foto's van het eerste elftal. (ADVERTENTIE) Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- som abonnement op die allemenselijk gevarieerde 4-in-l-krant. Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de i bus. I Woonplaats: I BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS ƒ9.40. (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen I naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911.

de Stem | 1983 | | pagina 11