BBM SUIKER UNIE 78 maanden x f300,-. 69maanden x f300,-. Geld lenen bij poseto/rijkspostspaarbank kanugeldbesparcn. ADMINISTRATEUR m VWO-ers en HEAO-ers (mnl./vrl.) adjunct-accountant 1e klasse chef afdeling verslaglegging en algemene administratieve zaken (m/v) Nieuw Engeland maakt graag kennis met ervaren verkoopsters voor haar nieuwe filiaal in Breda. Ervaren (óók part-time) verkoopsters voor de dames-afdeling. NIEUW ENGELAND DE PRIJ; a ESSn DE PRIJS) MEDEWERKER PREFABBETON MTS-MEAO postgiro rijkspostspaarbank kunnen zich nu opgeven voor de opleiding tot bij de rijksaccountantsdienst studeren met een salaris ZATERDAG 29 OKT( Mevrouw één heeft haar doorlopend krediet niet bij postgiro/rijkspostspaarbank afgesloten. Mevrouw één denkt dat een doorlopend krediet overal even duur is en in hetzelfde aantal termijnen kan worden afgelost. Mevrouw één weet niet dat wettelij k voor dit soort kredieten maximum tarieven zijn vastgesteld. En dat een aantal financiële instellingen deze hoogste tarie ven hanteert (terwijl dit geen verplichting is). Mevrouw één lost haar doorlopend krediet van f 15.000,- af met f 300,- per maand. Door dit hoogste tarief betaalt zij 9 maanden langer. Dus betaalt zij maxi maal: Enkele voorbeelden van maximum tarieven en post- iro/rijkspostspaarbank tarieven voor doorlopend ediet (huidige tarieven; wijzigingen voorbe houden) Laat de cijfers voor zichzelf spreken. Voor meer informatie, ook over persoonlijke lenin gen, kunt u de bon insturen of ons bellen via telefoon 058-95 80 01, iedere werkdag tot's avonds 21.00 uur. Naam: Adres-. Postcode/Plaats: Diezelfde mevrouw één zou, als zij dat doorlopend hetzelfde aflossingspatroon*. Dit komt omdat postgiro/rijkspostspaarbank één van de financiële instellingen is die tarieven onder het wettelijk maximum tarief rekent. Mevrouw één betaalt, als zij mevrouw twee zou worden, het krediet van f 15.000,- af in maximaal 69 maanden. En dat is 9 maanden korter dan mevrouw één. Mevrouw twee betaalt voor haar doorlopend kre diet circa f2.700,- minder (9x f 300,-). Dus betaalt zij maximaal: HET KINDEI Lucky Luke: Fin ECHTE f? K2JWKJÊW yPpie Happie En J a W £<3* xk* Bouwers sinds 1899 van: bruggen, viaducten fabrieken, ziekenhuizen,scholen, kantoren winkels, rioolwaterzuiveringen, fabrikant van vloersystemen prefab beton BREDA, ROTTERDAM, GRONINGEN Wij vragen wegens uitbreiding van onze activiteiten Voor onze prefabbeton-fabriek in Terheijden: een ervaren Functie-omschrijving:' - meedenken in ontwerp bekistingen en mallen - maatvoering en stellen bekistingen en mallen - hulp bij het storten - hulp bij het ontkisten - na het storten afwerken van de prefabonderdelen, dichtpoetsen enz. - uitvoeren van betonreparaties Functie-eisen: Aantoonbare ervaring in bovengenoemde werkzaamhe den met fabrieksmatig gefabriceerd prefabbeton. Salaris en voorwaarden: nader overeen te komen. Sollicitaties aan onderstaand adres: B.V. Bredase Beton- en Aanneming Maatschappij Academiesingel 18, 4811AB Breda Postbus 3325,4800 DH Breda telefoon 076-22 31 50 voor ZEEUWSCH-VLAANDEREN SCHOLENGEMEENSCHAP VOOR MIDDELBAAR BEROEPSONDERWIJS TÈRNEUZEN In verband met pensionering van de huidige functio naris zoeken wij een die met ingang van 1 april 1984 in dienst kan treden. Functie-informatie: a. Verantwoordelijk voor de uitvoering van alle ta ken van de administratie b. Geeft leiding aan 4 medewerk(st)ers c Adviseert het bestuur in administratieve beleids- aangelegenheden Functie-eisen: a. Minimaal M.B.A. b. Tenminste 5 jaar ervaring in leidinggevende functie op dit niveau c. Kennis van en ervaring in administratieve auto matisering Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. De naaste medewerk(st) ers zullen in de kennismakingsprocedure worden betrokken. Salaris tussen f 2.995,- en 4,409,- bruto per maand, afhankelijk van leeftijd en ervaring. Schriftelijke sollicitaties, binnen 14 dagen, Ie richten aan het secretariaat van het bestuur van bovengenoemde schooi, p.a. de heer L.M. Uilen broek, Ceisiusstraat 35, 4532 KV Terneuzen. Het Ministerie van Financiën biedt de mogelijkheid om opgeleid te worden tot adjunct-accountant 1e klasse bij de rijksaccountantsdienst. Deze dienst vormt een onderdeel van de rijksbelastingdienst De rijksaccountant heeft de taak zelfstandig of in teamverband boekenonderzoeken in te stellen bij middelgrote en grote ondernemingen om te komen tot een oordeel over de kwaliteit van de boekhouding en over de aanvaardbaarheid van de belastingaan giften die de ondernemer aan de hand van die boek houding heeft gedaan. Gedurende hun studie (ongeveer 3 jaar) ontvangen de studenten het minimum (jeugd)loon. Bij de benoeming in ambtelijke dienst (aan het einde van het derde studiejaar) maar voor HEAO-ers-accountancy eerder) wordt dit salaris aanzienlijk verhoogd. Het normale carrière-verloop leidt vervolgens via de rang van adjunct-accountant tot adjunct-accountant 1e klasse met een salaris tussen f 3919,- en f 5705,- per maand Na voltooiing van de gehele NIvRA-studie (naast het werk als rijksaccountant) kan benoeming tot accoun tant volgen, met een salaris tussen f 5379,- en f 7174,- per maand; verdere promotie is mogelijk. Om voor de opleiding in aanmerking te komen dient u in het bezit te zijn - of in 1984 hopen te komen - van het einddiploma VWO, HEAO of HBS (met enkele eisen voor het vakkenpakket). Voorts bent u bij voorkeur op 1 september 1984 niet ouder dan 24 jaar (in geval van reeds vervulde mili taire dienst wordt deze grens op 26 jaar gesteld) Over de opleiding en de functie van adjunct accountant is een brochure verschenen. In de brochure is een formulier opgenomen dat bij aanmel ding moet worden gebruikt. Belangstellenden kunnen de brochure schriftelijk of telefonisch aanvragen bij het Ministerie van Financiën, bureau Uitvoering Vorming en Opleiding van de directie Personeel van de Belastingdienst, Postbus 20201, 2500 EE 's-Gravenhage; telefoon (070) 766640, 766641 ot 766709. Bij schriftelijke aanvragen wordt verzocht het vacature nummer 3-1129/0057 te vermelden (in linkerboven hoek van brief en enveloppe). Het zich in de brochure bevindende aanmeldingsformulier moet uiterlijk op 14 november 1983 door het Ministerie van Financiën zijn ontvangen in verband met het op 7 of 19 december te houden schrif telijke gedeelte-van het toelatings- rijksoverheid onderzoek. Suiker Unie is in Nederland de grootste producent van suiker, zowel voor huishoudelijk als voor industrieel gebruik. Belangrijke nevenpro- dukten zijn: pulp (veevoeder), melasse (grondstof voor alcohol) en schuimaarde (kalkmeststof). Het personeelbestand bedraagt ca. 2.000 personen, in de campagne aangevuld tot 3.000. I.v.m. de vervanging van functionarissen die door promotie en het aanvaarden van een andere interne functie de administratie zullen verlaten, worden voor de vestiging Breda kandidaten gezocht voor de functie van Functie-inhoud: - Vervanging van het hoofd Administratie Suiker Unie bij diens afwe zigheid. - Voorbereiding van en medewerking aan periodieke verslaglegging. - Opstellen van de enkelvoudige jaarrekening en medewerken aan het vervaardigen van de geconsolideerde jaarrekening. - Initiëren van administratieve procedures; richtlijnen opstellen en onderhouden. - Kontakten onderhouden met vestigingsadministrateurs. - Medewerken aan begroting en nacalculatie daarvan. Functie-eisen: Gedacht wordt aan personen die in het bezit zijn van een hogere beroepsopleiding op administratief gebied (SPD II, HEAO of dergelij ke) met een ruime praktijkervaring. Een goede redactionele vaardig heid is vereist. Leeftijdsindicatie tussen 30 en 40 jaar. Voor deze functie dient interesse in zowel financiële als bedrijfsadmi nistratie aanwezig te zijn, alsmede kennis van geautomatiseerde gegevensverwerking. Op deze terreinen wordt van de aan te trekken kandidaat een belangrijke inbreng verwacht. Arbeidsvoorwaarden: In de beetwortelsuikerindustrie zijn de arbeidsvoorwaarden tot aan directieniveau in een C.A.O. vastgelegd. Sollicitatie en informatie: Belangstellenden kunnen zich voor nadere informatie wenden tot de heer J. Rohling, hoofd Administratie, tel. 076-223933, toestel 323. Sollicitaties kunnen tot 10 november a.s. gericht worden aan de heer M. Nijhof, chef Personeelzaken, Zuilenstraat 100, Postbus 3411, 4800 MG Breda. Een psychologisch onderzoek zal deel uitmaken van de selectie procedure. Cpóperatieve Vereniging Suiker Unie U A., Breda Fabrieken te Dinteloord, Groningen, Puttershoek, Roosendaal, Sas van Gent, Zevenbergen S Wie is Nieuw Engeland. Nieuw Engeland is één van de meest gerenommeerde dames- en herenmodezaken van Nederland. Naast de bekende vestiging op het Koningsplein in Amsterdam zijn er filialen in Den Haag, Utrechten Fdndhoven. Daar komt nu dus een vijfde filiaal bij in Breda. Nieuw Engeland is sterk service-gericht en brengt mode van superieure kwaliteitdaarbij voert zij ook een aantal bekende exclusieve buitenlandse merken zoals bijvoorbeeld Burberrys, Escadajosepli Janard en Bogner. Deze kombinatie van kwaliteitsmode en service blijkt hoe langer hoe meereen succesvolle formule te zijn die steeds meer consumenten aantrekt Eind februari 1984 gaat het nieuwe Nieuw Engeland filiaal in Breda open aan de Eindstraat/hoek I loutmarkt. Voor de dames-afdeling zoeken wij verkoopsters die bij voorkeur ervaring hebben opgedaan met de verkoop van damesmode van niveau. Wij verwachten van hen dat zij een goed gevoel voor mode hebben, tactvol kunnen optreden en weten wat service is. Wij den ken aan een leeftijd tussen 25 en 35 jaar. Nieuw Engeland geeft een goed salaris plus uitstekende secundaire voorzienin gen, zoals 3 weken zomer- en 2 weken wintervakantie en 7 snipperdagen. Bovendien is er een aantrekkelijke korting op kledingaankopen. Ook dames die part time willen werken komen voor deze funktie in aanmerking. Als u belangstelling hebt, stuur dan een kernachtige brief aan: Confendex, Direktie Sociale Zaken, Postbus 386, 1200 AJ Hilversum. Vanaf eind februari: Eindstraat/hoek Houtmarkt, Breda. Mevrouw één leent te duur. Termijnbe Rente per maand Theoretische looptijd maximaal' drag per bij postgiro/ bij postgircV maand volgens rijks- volgens rijks Krediet- (2%v.d. wettelijk postspaar- wettelijk postspaar limiet" limiet) maximum bank maximum bank Verschil ca. f 2.500,- f 75,- 1.470% 0.97% 47 41 6xf 75, f 5.000,- flOO,- 1.470% 0.97% 91 69 22xfl00, f 15.000,- f300,- 1.220% 0.97% 78 69 9xf300, f25.000,- f500,- 1.151% 0.97% 75 69 6xf500, f40.000,- f800,- 1.124% 0.97% 74 69 5 x f800, Hierbij wordt er vanuit gegaan dat de kredietlimiet volledig wordt opgenomen, het rentepercentage ongewijzigd blijft, geen disposities en geen extra aflossingen plaats vinden en het termijnbedrag wordt voldaan zoals overeengekomen. Tussenliggende limieten mogelijk; maximaal f40.000, Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Administratiekantoor postgiro/rijkspostspaarbank, afdeling Consumptief krediet, postbus 22000, 8900 KA LEEUWARDEN. dkJ Donderdag 6 oktober, in kinderboekenweek, stond t, een groot Kinderboek^ ABC in de krant en een uit nodiging om daaraan mee i doen. Nou, dat hebben geweten. Wat zijn er vet mooie en goed verzorgde ir. zendingen binnengekomen Jullie hebben allemaal, stu voor stuk, enorm je best ge daan. Het was vreselijr moeilijk een keus te makei het liefst wilden we iederee een prijs geven, maar zover boeken en boekenbonnel hebben we niet, jammer ge noeg! Er hebben veel schole] meegedaan aan dit ABC. vijfde klas van dl BEIAARDSCHOOL uï Oosterhout heeft zelfs eeit hoofdprijs in de wacht ge] sleept. Enkele andere scho len, die veel werk hebbeif gestoken in het ABC krijgen I een boek voor de schoolbi bliotheek. En dan zijn er no; AL DIE KINDEREN die he lemaal in hun eentje aan dt slag zijn gegaan en die hei misschien wel het moeilijks| hebben gehad. Het verbaas de ons, dat jullie zoveel ant woorden GOED hadden, óók op de moeilijke vragen. Er if een hoop speurwerk ver-] richt! Al die kinderen, die zd hun best hebben gedaan en, toch géén prijs hebben: be dankt vooral het werk en in zet. 'n Paar kinderen schre ven bij hun inzending: „Als ik geen prijs heb is het ook niet erg, 't was gewoon leuk om mee te doen!" Misschien| geldt dat wel voor jullie al lemaal. We bewaren alle inzen dingen goed, wie weet kun nen we er nog eens iets leuks mee doen! MARIJKE EN MURIEL De boekenbomen van 25.-1 Beiaardschool uit Oosterhoul De boekenbonnen van 20.-1 nin, Oosterhout; 2 Cindy Hol kenbonnen van 15.- gaan f; Baarle-Nassau; 2 Paul Tessel De stapel dikke en dunne, gril de boeken wordt verdeeld on deren: De scholen: Klas 4/5 van de hof, Oosterhout; klas 5/6 vai den; klas 4 en 5 van de Jan van de Sint-Ba voschool, Rij si nen en Kathelijne Veger, Brt stern, Terneuzen; Inez Wilde teringen; Mariska van Klaartje Bavinck, Breda; Me] De boeken en boekenbonn( lijk toegestuurd. JE 2oa het e)B VCOCrVLUCHTlö al laat'.

de Stem | 1983 | | pagina 26