-W.A JJJjJ U1MJ4JJ w Zaalvoetbal blijft probleemkind maar iet slaat. Prijsuitreiking trimklassement DE STEM masmmmm eid. Districtskampioen stopt met de wedstrijdsport ZILVEREN SCHOEN SIRE zo gek als't er soms uitziet Judotoernooi in Clinge Standen hockey aardigheids- proeven EMM ie Zeeuwse. Wist u trou- e een bijzonder breed en en voor u heeft? Levens ok ongevallen-, caravan zekeringen, van. 33000. A T14 Van onze sportmedewerker AXEL - Het zaalvoetbal in Zeeuwsch-Vlaanderen blijft voorlopig nog met heel wat problemen kampen. Dit als gevolg van enerzijds een te gering aantal arbiters, en anderzijds de agressieve teams die er de oorzaak van zijn dat de aangestelde scheidsrechters niet durven leiden. Daarbij kampt men met een groot tekort aan rappor teurs, waardoor het promo tiebeleid weinig werkzaam is, Deze conclusie kan ge trokken worden uit de op merkingen die hieromtrent gemaakt werden tijdens een bijeenkomst van de arbiters uit Zeeuwsch-Vlaanderen in Axel. De Hulstemaar George Leenknegt, die de commis sie-zaalvoetbal van de KNVB, afdeling Zeeland, samen met Ludo Baert ver tegenwoordigde, had het tij dens de scheidsrechtersbij- eenkomst niet gemakkelijk. Na voornoemde problemen aan de kaak gesteld te heb ben moest hij uitleggen waarom de toegezegde uit wisseling van arbiters, een scheidsrechter uit het ene rayon gaat fluiten in het an dere rayon, zo slecht verliep. „Omdat er te weinig arbi ters zijn die elders willen leiden, en er veel te veel af meldingen zijn in de rayons, is het haast ondoenlijk een uitwisseling tot stand te brengen. In Terneuzen zijn 120 duels gespeeld, waarbij 55 keer de arbiter liet weten niet beschikbaar te zijn. In Axel kwamen 117 wedstrij den aan bod. Hier liet de ar biter 47 keer verstek gaan. In Hulst waren er 102 duels met 38 afzeggingen. Sas van Gent volgde met 99 wed strijden en 25 afmeldingen, en in Oostburg waren 102 ontmoetingen met 27 keer een excuus van de arbiter", hield hij het vrij talrijk op gekomen arbitrale gehoor voor uit zijn uitgebreide do cumentatie. Met name het rayon Ter- neuzen blijkt slecht te lig gen bij de arbiters. De Ter- neuzense organisatie werd verweten: „Te weinig te doen aan het agressieve spel van enkele teams en spe lers". Mede hierdoor kampt het rayon Terneuzen met een groot tekort aan zaal voetbalscheidsrechters, en vormt het een probleemge bied. Het promotie-degradatie- beleid riep eveneens veel vragen op. Zowel Leenknegt als de commissie-veldvoet- bal, bestaande uit Dick Moy, Willem Roth, Kees Koevoet en Adri van der Schoor, lie ten weten dat het hier af hing van het mechanisme vraag en aanbod. Het mis verstand, dat bij het beha len van een bepaald gemid delde, automatisch promotie volgt, werd zodoende ontze nuwd. Een punt waar de scheidsrechters elkaar von den was de kwestie Rinus Verhelst. Deze Axelse arbi ter had afgelopen zondag problemen in Philippine, en moest met een deuk in zijn auto huiswaarts keren. Een en ander is inmiddels in zoverre rechtgetrokken dat het betrokken Philippine- bestuurslid die de deuk op zijn geweten hadf, de schade inmiddels heeft betaald. Geschokt was men over de uitlatingen die Philippi ne-trainer Luteyn een dag later had gedaan. Die wer den „bedreigend" genoemd. Roerend was men het er over eens dat deze zijn ex cuses hiervoor moet maken. Het bestuur van de scheids- rechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen kreeg om dit af te dwingen de opdracht zich hiervoor hard te maken. Een sportievere medede ling hield Devin de Groote, voorzitter van de scheids- rechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, zijn leden voor. „Op 14 november voetballen we tegen onze collega's uit Brugge", liet hij tot slot weten. Van de Bogaard hoeft niet meer Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Meest- levert een titel of een lioge klassering de ambi tie op om er in de f avorie- sport weer eens flink tegenaan te gaan. Het en thousiasme laait op na n resultaat. Niet bij de )5-jarige Bart van de Bo gaard uit Sas van Gent. Onlangs behaalde hij de districtstitel van Zeeuwsch-Vlaanderen in de tweede klas drieban den en deelde doodleuk mee dat hij voortaan van wedstrijdsport af zou tien. Een ietwat vreemde beslissing, vooral voor hen die Bart van de Bo gaard niet zo goed ken nen. Niet voor spelers die hem dichtbij in deze sport meema ken. Die kennen Van de Bo el beter en weten hoe hij de laatste jaren gerichte pres taties in die sport sterk relati veerde. Daarom ook mag van Van de Bogaard niet verwacht «orden - in tegenstelling tot mdere spelers, die ook al eens cnbaar gemaakt hebben in pelsoorten te zullen stoppen - dat hij de strijdbijl opnieuw >p zal graven. „Leuk een partijtje voor de club spelen", zegt Bart van de Bogaard als hem gevraagd wordt wat hij dan nu gaat doen, Hij vervolgt: „De lol beeft bij mij altijd voorop ge staan. Ook tijdens het biljar ten. In de partijen wel even se rieus, maar ervoor of daarna moet er gelachen kunnen wor den. Dat kan in officiële wed strijden nauwelijks en zeker en de meesten er weinig l zelden op momenten aan Tomt. Dus misschien ifenpartijtje, maar praktisch toernooi. ie iemand met epilepsie in nt (of vermoedt; ze lopen op), raden welaan onze sie is niet^zo gek als/'t er' te lezen. i thuis als u Sire belt, 12 uur) of de bon opstuurt "loots- iet zo nek als het er soms even uitziet, en Uw kind i Aankruisen wat voor u v an hvp.u&Jt'il 'v' plus f 1,60 aan postzegels sturen aan :hiing.Koningslaan 19. 3583 GD Utrecht ;ing mei de Stichting ld het feit dat je gedwongen drie of vier dagen bij zo'n kam pioenschap present moet zijn, is er mede de oorzaak van dt ik ermee kap. Daarom ook heb ik van het gewestelijke kam pioenschap afgezien. Ik had wel naar dat kampioenschap van Zuid-Nederland kunnen gaan in St.-Jansteen, maar dat ambieerde ik helemaal niet. Ik wens mijn vervanger Joop van Leeuwen veel succes. Voor mij stond het voor het begin van het districtskam pioen al vast dat ik niet ge westelijk zou spelen. Net zoals het voor mij zeker was dat dit mijn laatste officiële kam pioenschap in KNBB-verband was. Ondanks dat heb ik er wel mijn best voor gedaan om een goed resutlaat neer te zet ten. Pas toen mijn titelkansen stegen ben ik tot het uiterste gegaan. Want afsluiten met een titel, mooier kan het toch niet"? Het was niet de enige titel die Bart van de Bogaard be haalde. Zo'n vijftien jaar gele den stond hij in het libre zijn mannetje. Tot twee keer toe pakte hij destijds de districts titel in de eerste klas libre en werd net zoveel keer afge vaardigd naar de gewestelijke eindstrijd. In die periode pro moveerde hij naar de hoofd klas libre en bemachtigde dat predikaat ook in het bandsto ten. „Toen was ik serieus be zig", zegt hij lachend. Om er direct an toe te voe gen: „Och, toch ook niet hele maal. Honderd procent serieus ben ik nooit geweest als het biljarten betrof. Ik weet nog goed dat ik er de laatste dagen in het gewestelijk kampioen schap eerste klas libre in Hel mond riant voor stond. Ik had goede titelkansen. Maar hoe gaat dat. De avond daarvoor bleef ik gezellig aan de bar hangen met kennissen. Het ge volg was dat ik de andere dag niet erg fit was en het biljar ten me beduidend minder goed afging dan in de dagen daar voor. Weg kansen". In ieder geval toonde hij in die periode meer interesse voor de sport dan het de laat ste tijd het geval was. Op 10- jarige leeftijd hanteerde hij voor het eerst een biljartkeu in het patronaat in zijn geboorte- palats Tiel. Langzaam aan, door regelmatig met zijn ouders een bezoek te brengen aan een plaatselijk horecabe drijf waar een biljart stond, ontwikkelde hij zich tot een degelijke cafébiljarter. Pas toen hij in Sas van Gent kwam wonen bekwaamde hij zich verder tot een knap biljarter. Hij was ook een van de man nen van het eerste uur die het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de KNBB van de grond brachten en bekleedde acht jaar het penningmeesterschap binnen dat district. Een bewijs dat het biljarten hem na an het hart ging. Nu niet meer. „Ach, ik blijf trouw mijn partijtje voro de club mee draaien en in wedstrijden te gen andere verenigingen wil ik ook nog graag van de partij zijn, maar verder niets meer. Trouwens voor dit laatste kampioenschap wilde ik al niet meer inschrijven. Op aan dringen van mijn clubgenoten Rien Sandrini en Ben de Waal heb ik dat alsnog gedaan. Zon der training ben ik aan dat kampioenschap begonnen en dan werd ik nog eerste! Ande re jongens komen wel goed voorbereid aan de start en daar lukt het niet bij. Zie je nu hoe betrekkelijk het is". OVEZANDE - Vanavond om 20.00 uur worden in bar R2 te Ove- zande de prijzen uitgereikt van het Midden-Zeeland trimklasse ment. De meeste talentvolle dames- en herentrim(st)mer wor den ook uitgeroepen. Wim Hoondert veroverde de eerste plaats in de A-categorie. Jan van 't Westeinde werd tweede en Frans van de Berge derde. Bij de B-categorie ging de overwinning naar Johan Gijzel uit Yerseke. Ina van Otzel behaalde de eerste prijs bij de dames. Zij werd gevolgd door de nationaal kampioene Jopie Withagen uit Bergen op Zoom. De eindklassementen zien er als volgt uit: A-categorie; 1 W. Hoondert, Hein- kenszand 93 punten; 2. J. van 't We steinde, 's-Heerenhoek 75; 3. F. van de Berghe, Krabbendijke 61; 4. J. de Visser, Goes 58; 5. P. Hoondert, Heinkenszand 34; 6. C. van de Dries, Ovezande, 28; 7. W. Blok, Le- wedorp, 8. S. Rommers, Rilland; 9. F. Franse, Middelburg; 10. P. Ver- meule, Middelburg 12. B-categorie: 1. J. Gijzel, Yerseke 66 CLINGE - Judovereniging Clinge houdt vandaag het zes de individuele jeugdtoernooi. Er worden ruim 200 judoka's verwacht in zaal Malpertuus te Clinge waar deze wedstrij den worden afgewerkt. De wedstrijden staan in het teken van het 15-jarig bestaan van de judovereniging. De judoka's die deelnemen komen uit Brabant, Zeeland en België. Van de partij zijn bekende Zeeuwsch-Vlamin gen zoals Heyboer en De Boe- vere uit Breskens die hun mannetje in de reeksen zeker kunnen staan. Van Belgische zijde komt een team van Kortemarke naar Clinge en in dat team schuilen twee judoka's die in de Belgische selectie zitten. De eerste wedstrijden be ginnen om 10.00 uur voor jon gens van 15 en 16 jaar en meis jes van 8 tot en met 15 jaar. 's Middags komen de dames en heren op de matten. Zoals vanouds zal Staf de Moor met z'n korps erop toezien dat alles naar wens zal verlopen. punten; 2. L. Boogerd, Goes 43; 3. C. de Jonge en N. de Leeuw 21 punten; 5. H. Boonman en H. Peters 20 pun ten; 7. T. van Maastricht, Oost- Souburg; 8. R. Heyboer, 9. P. Won- dergem; 10. E. van de Weele. Da mes: 1. I. van Otzel, Oude-Tonge, 300 punten; 2. J. Withagen, Bergen op Zoom, 283 3. M. Wagemakers, Oostkapelle, 191; 4. J. Goeree, Drie wegen, 168; 5. J. van der Stee, Her- kingen, 152; 6. J. Cools, Roosendaal, 114; 7. J„ de Groot, Oost-Souburg; 8. E. Melissen, Bergen op Zoom; 9. M. Wijten, Heerle, 10. H. Van der Valk, Middelbarnis. Veteranen: 1. C. Geys, Goes; 2. G. Lagers. Oost- Souburg; 3. F. Wassink, Middel burg. Van onze hockey medewerker TERNEUZEN - De standenlij- sten in de hockeycompetitie zien er als volgt uit: Heren: Derde klas D: Te teringen 7-10, Middelburg 6-9, Prinsenbeek 6-8, Pelikaan 7-8, Olympia 6-7, Hoekse Waard 6-6, Rapide 6-5, Vlissingen 6-3, Cadetten 6-0. Vier de klas E: Goes 8-11, Hercules 6-10, HSD 7-9, Zevenbergen 5-8, Den Dunc 5-8, Made 7-7, Gilze Rijen 7-3, Zundert 6- 1, HCGO 7-1. Re serve derde klas A: Tempo 2 6-11, Breda 5 7-9, Olympia 2 7-7, Waran de 4 6-6, Forward 4 6-5, Etten-Leur 2 6-5, Pelikaan 2 6-4, Zwart Wit 3 6-3. Reserve vierde klas A: Vlissin gen 2 6-10, Liberty 6-10, Tilburg 10 6-6, Waalwijk 4 6-6, Olympia 3 5-5, Zwart Wit 4 6-5, Push 6 6-4, Etten- leur 3 5-0. Dames: Derde klas D: AMHC'65 7- 11, Tempo 7-10, Etten-Leur 6-9, De Waele 6-7, Vlissingen 7-6, Voorne 6-5, Rapide 7-4, Middelburg 6-0. Vierde klas F: Pelikaan 7-14, Goes 7-11, Zevenbergen 7-8, Hoekse Waard 6-7, HSD 6-6, Forcial 7-5, Olympia 7-4, HCGO 7-1. Reserve vierde klas A: Were Di 5 6-11, Peli kaan 2 6-8, Were Di 6 6-8, Vlissin gen 2 6-8, Liberty 2 6-5, Rapide 2 6-4, Middelburg 2 6-2, Prinsenbeek 2 6-2. Bart van de Bogaard: „Het is mooi geweest zo.Voor mij hoeft het gewestelijk kam pioenschap niet meer. Net mijn partijtje meehlazen op de cluh, dat is voldoende" - FOTO DE STEM/CORJ DE BOER TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL 1. B. v. Craenenbroeck Clinge met 8 doelpunten. 2. N. v.d. Houten Kloetinge, P. v. Dorsselaar Steen, J. Huisman Terneuzen met 5 doelp. 3. J. de Block Hoek, A. Wilting Tern. Boys, B. v.d. Broeke Breskens, P Zwart Sluiskil, E. Audenaerd Ria W met 4 doelp. 4. J. Klein AZVV, R, de Muijnck Breskens, G. Wolters Goes, Alb. Mortier Steen. M. Triest Steen, P. Dobbelaere Steen, R. Deveneijns Biervliet, H. Bun HVV '24, A. Verdonk Lewedorpse Boys, F. Lammers Ria W, J. Lambert Vogel waarde, E. v. Poucke IJzendijke met 3 doelp. 5. A. Lippens AZVV, J. Spaans AZVV, F. v.d. Pijl Hoek, J. Kole Kloetinge, De Kunder Tern. Boys, M. v.d. Hooft Breskens, P. v.d. Hooft Sluiskil, P. v. Kouteren Sluiskil, F. v. Kouteren Clinge, E. Nagelkerke Steen, M. Quataert Aardenburg, F. Verstraeten Axel, M. v.d. Goes Axel, G. Buijsrogge Hontenisse, H. Versluijs Hoofdplaat, P. Tuin HVV '24, R. Raas Lewe dorpse Boys, F. Bauwens Ria W met 2 doelp. Clubscore: 1. Steen met 16 doelp., 2. Ria W met 13 doelp., 3. Clinge met 12 doelp. Paul Van Kouteren: „Breskens is de favoriet" Van onze sportmedewerker SLUISKIL - „Ik tip Bres- iens wel als favoriet voor iet duel Breskens-Sluis- iil. maar het zal de winst 'iet cadeau krijgen", ver- 'elt Sluiskil-speler Paul van Kouteren. De afge keerde sportleraar itaat al vanaf zijn vijf- lende jaar in de basis an Sluiskil. Hij noemt 'et competitieverloop 'oor Sluiskil tot nu toe "et gelukkig. „Door pech 'ebben we twee punten 'erspeeld, maar we blij- 'en doorvechten", aldus ;,en gemotiveerde Van «uiteren. Paul van Kouteren is de Wtste jaren overwegend te als een verdedigende "iddenvelder. Hij valt op door tin werklust en inzet. Ook ["■vallend kan hij het beken- "veitje zijn dat soms aar- Se resultaten boekt. Hij ?®NEUZEN In sporthal 't ■vaantje te Terneuzen wor- saterdag 29 oktober de j"O'gheidsproeven gehou- n door de jeugdleden van de ^euzense gymnastiekvere- U Morgens om negen uur str'A begonnen met de wed- van o.n voor de i°ngste jeugd ,f l 'tot en met 9 jaar en van- in i o een 's middag komt de bod Van 10 iaar en ouder aan vindt Sluiskil een karakter- ploeg. Van Kouteren; „We spelen met zijn allen op inzet. Wanneer het technisch niet zo best loopt dan gaan we er wel trekkend en sjouwend tegen aan om een goed resultaat te boeken. Sluiskil is dan ook nooit verslagen voordat het laatste fluitsignaal geklonken heeft. Een voorbeeld van deze instelling is Peter Zwart. Hij is zo'n speler die werkelijk 90 minuten lang het uiterste van lichaam en geest geeft voor de ploeg". Ondanks deze woorden is Sluiskil niet zo goed begonnen aan de nieuwe competitie en dringt een vergelijking met vorig jaar zich op. Sluiskil kende vorig seizoen ook een moeilijke start. Paul van Kou teren is het daar niet mee eens. „Vergelijken met het vorig seizoen is niet mogelijk. Nu spelen we veel beter voetbal. Het loopt echt veel beter. Er wordt aanvallend gespeeld en we laten spektaktel zien. In vier duels scoorden we toch acht doelpunten. Je zou den ken dat dat heel wat wed- strijdpunten op moet leveren, maar niets is minder waar. Door domme pech moesten we twee duels doelpunten toe staan die ons twee punten kostten. Als onze tegenstan ders dit geluk niet hadden ge had, stonden we nu stevig in de middenmoot naast Bres kens". Om Breskens draait het dit weekeinde. De derby in de tweede klas wordt zondag middag in het vissersdorp uit gevochten. Sluiskl heeft twee punten minder dan de Bres- siaanders. Paul van Kouteren; „Ja, ik moet eerlijk zeggen dat ik Breskens tip als favoriet. Het heeft tot nu toe meer pun ten gepakt dan ons. Dus die prestatie dringt Breskens de favorietenrol op. Toch zijn we niet kansloos. Hoewel we in eerste instan tie het spel niet zullen dirige ren kunnen we het bij een technisch overwicht van de thuisploeg best nog redden met de eerder genoemde inzet. Sluiskil zal op karakter kun nen counteren en zeker gevaar kunnen stichten voor het doel van Rob Grüben". Sluiskil moet het zondag wel zonder wat verdedigende routine doen. Johnny Schelf hout heeft een bedrijfsonge valletje gehad; Fons de Brou wer is geblesseerd aan de achillespees; Karei Wullems staat na drie boekingen vier wedstrijden op non-actief en Peter van der Hooft heeft voor de tweede maal in één jaar tijd zijn enkelbanden gescheurd. Volgens Paul van Kouteren worden er wat jongere spelers opgesteld. Dennis de Bruijn, Carlo van Hijfte en Peter van Kouteren zullen waarschijn lijk van de partij zijn. Paul van Kouteren: „Wat routine zullen we wel missen, maar vergeet niet dat het team als geheel goed draait. Er is een uitstekende sfeer. Vori ge zondag hebben we niet zo best gespeeld. Duidelijk zon der klantenbinding gevoet bald, maar we konden ook niet anders. De bezoekers kwamen niet om echt te voetballen, dat was duidelijk. Voor zondag verwacht ik veel vuruwerk. Aanvallend spel van beide ploegen. Maar eenvoudig zal het niet zijn tegen een bijna volledig Breskens en met een indrukwekkend publiek als twaalfde man". Het eerste team van Sluiskil, zoals dat vorig jaar deelnam aan de competitie FOTO ARCHIEF DE STEM

de Stem | 1983 | | pagina 11