Start wintercompetitie tennis Zeeuwsch-Vlaamse strijd Jeugd krijgt kans genoeg )(Xlt Leegloop in Axel Poule-indeling VRIJDAG 28 OKTOBER 1983 Inter-Groningen op TV-scherm Hoge score in marathon New York 'VRIJDAG 28 OKTOB Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Voor het vierde seizoen gaat 30 okto ber de districts-wintercom- petitie tennis van start. Met een belangstelling die met name bij de mixed-competi tie nog groter is geworden, bestaat deze uit zes poules van ieder vijf teams, terwijl de herencompetitie wordt gvormd dor drie poules van vijf teams. De grondgedachte achter dit competitiegbeuren in de winterperiode is nog altijd om gedurende de winter maanden actief met tennis sen bezig te zijn. Nu dateert dit van een vijftal jaren ge leden en de vraag lijkt ge rechtvaardigd of dit nog wel opgaat. Temeer omdat in de tussenliggende periode de bouw van tennishallen een grote vlucht heeft genomen. Maar dat niet alleen. De organisatie van de vele toernooien, bedrijf scomep- pities, teamtennis en cir cuits bijvoorbeeld, hebben inmiddels de mogelijkheid geboden aan de vele tennis- liefhebbers deze winterpe riode ruimschoots te benut ten. Sterker nog, hier en daar bespeurt men zelfs een zekere verzadiging en zou men kunnen spreken dat het hoogtepunt is bereikt. Ligt er dan nog een taak wegge legd voor de door het dis- trictsbestuur georganiseer de wintercompetitie? Veelal treft men hier ook dezelfde speler en speelsters aan, met dit verschil dat het accent meer wordt gelegd op de clubteams. Dus toch terug naar de grondgedachte, met in het achterhoofd de voorberei ding voor de zomercompeti tie. Eén ding blijft dan altijd nog jammer, dat er nog steeds geen promotie- en degradatieregeling is, ge zien ook dit sezoen weer de samenstelling van de poules, hetgeen uiteraard ook weer afhankelijk is van het aan tal inschrijvingen. Felius niet gelukkig met opzet door Kees Hamelink GOES - Als captain van het eerste team van Tennis club Schelde International (TSI) te Goes, is Hans Fe lius bepaald niet gelukkig met de indeling van met name het tweede team. Na de vorige jaren met één team ingeschreven te hebben, werd deze keer een tweede team in de strijd geworpen. Niet zo verwon derlijk, want het vorige seizoen kampioen geworden team bestond al hoofdzakelijk uit diegenen, die in eer ste instantie het tweede team zouden gaan vormen. Hans Felius: „Groot krachtsverschil is niet leuk voor alle partijen. Er zou een officiële promotie-degradatieregeling moeten bestaan" - fotowillemmieras „Wie schetst dan ook mijn verbazing dat ons tweede team werd ingedeeld in de voorlaagste poule", klinkt het uit de mond van Felius, die zich daardoor genoodzaakt ziet de nodige wijzigingen aan te brengen. „Dat moet wel want het grote krachtsverschil dat dan zou gaan optreden is voor beide partijen niet leuk", vervolgt Felius, die het trou wens met de gehele opzet van de wintercompetitie niet eens is. „Een officiële promotie- en degradatieregeling zou er toch moeten bestaan, terwijl tevens naar mogelijkheden zou moe ten worden gezocht om de competitie uit te breiden tot buiten Zeeland", aldus Felius. Uiteraard zal Felius samen met Dick Waasdorp deel uit maken van het eerste team met Annemarie Verrijzer en Corina van der Borgt. Door de hiervoor geschetste problemen wordt het eerst geplande tweede team nu 'ingepast' in het eerste team en al naar ge lang de tegenstand zullen der halve tevens spelen Ard Breu- re, Jaap en Janine Moerland en Judith van de Berge. Het tweede team, dat in poule 5 met onder andere Dri ve 1 en Smash 2 werd inge deeld, zal zeker bestaan uit Mark Zuidweg en Marcel van Sabben met de meisjes Conny van der Vloet en Lydie Zuid hof, maar kan zeker ook aan wijzigingen onderhevig zijn. „Indien een kampioenschap niet bijvoorbaat promotie in houdt, is de samenstelling ook minder belangrijk", aLdus Hans Felius. Of het team wan Ludo et Emergo uit Oostburg een rol van betekenis zal kunnen spe len in de hoogste poule, zal af hangen van het feit in hoever re de sterkere spelers van de partij zullen zijn. Zo zal zeker Conny Baarends niet altijd kunnen spelen wegens studie redenen, zodat vaak gebruik zal moeten worden gemaakt van anderen. Vast zullen in ieder geval spelen Barbara du Fossé, Serge Carpentier en Hein Kupfer. De drie Walcherse ploegen MLTC 1, De Schelde 1 en DOS 1 treden aan met toch wel en kele wijzigingen in hun team. Het Vlissingse DOS kan Mar- tine van Ligten verwelkomen, die De Schelde de rug toekeer de, terwijl De Schelde zijn teams zag uitgebreid met Jim my Salawane, die van MLTC overkwam en die de plaatsen moet gaan delen met Frans Verhulst en Koen Stroo. Axel- se Martine van Maarleveld blijft overigens de hoofdstede lingen trouw. ALGEMEEN - Het Westduitse Olympische Comité zal Berch- tesgaden vrijwel zeker kandi daat stellen voor de organisa tie van de Olympische Winter spelen in 1992. Tot dat besluit, met zeven stemmen voor en twee tegen, kwam het presi dium van de Olympische or ganisatie in Frankfort. De an dere mogelijke kandidaat was Garmisch-Partenkirchen. Van onze tennismedewerker AXEL - Vertrokken vorig sei zoen Martine van Maarleveld en Coen Dobbeleir, het ko mende seizoen worden de Axelaren geconfronteerd met het vertrek van Karin van Maarleveld (naar Animo) en ook de naam van Menno van den Hout treft men niet meer aan bij de Axelaren. Zodat ook nu weer Fred Elliott en Paul van Meurs de Axelse kleuren moeten verdedigen. Nieuwe namen zijn Jos en Annelies Hoek, maar 'oude vertrouw den' zijn Jan Verschelling en Coby de Vos, die mogelijker wijs zullen worden ingezet. Uitkomend in de derde mi xed-poule kan het team van De Bongerd uit Kloetinge best eens sterk voor de dag komen met Liesbeth en Rosemarie Voeten en Chris Versteeg. Het tweede team van Hulster Am bacht en Animo kunnen span nende partijen neerleggen, ge zien hun samenstelling. De Terneuzense formatie heeft routinier Bram van Dijk in het team met de jeugdige Pe ter van der Sloot, die op een geslaagd seizoen kan terug zien. Ans van Dijk, Chistian Nijsten en Colette O'Prinsen vormen het vrouwelijke ge deelte. Hulster Ambacht 2 moet het eveneens van de routine heb ben in de personen van Auk en Martine Rottier, Joop en Tjo Weemaes en Marie-José Bag- gen. Het Vlissingse De Schelde 2 zoekt het in de jeugd met Di- mitri Kaijser, Jeroen de Greef, Olette Luitwieler en Hennie Polderman. iiimo: serieuze titelkandidaat TERNEUZEN - Met het herenteam van Animo uit Terneuzen als de grote kanshebber voor het kampieonschap in de hoogste poule van de he rencompetitie, vallen er overigens best aardige duels te verwachten, zo dat de kaarten allerminst geschud zijn. Naast de Terneuzenaren werden ingedeeld De Schelde en DOS 1, beide uit Vlissin- gen. Het team van DOS bestaat vrijwel zeker uit Peter Visser, Gerd van de Boogaard, Frans van de Velde en- Harry Tijssen, de beproefde opstelling, zoals die ook vorig sei zoen was. De Schelde- formatie was nog niet of ficieel samengesteld. Zeeuwsch-Vlaamse derby's staan op het programma met Sluis en Hulster Ambacht. Ook Sluis treedt aan met het zelfde team ais vorig seizoen, dus met Peter Paul Roozen, Teun van Heelsbergen, George D'Hont en Pièrre Lampaert. De Hulsterse formatie bestaat uit Ronnie van Remortel, Ben ny de Boy, Reggie van de Berg en Roland Renique. Deze laat ste over de kansen: „Het is duidelijk dat Animo de sterk ste zal zijn, een derde plaats moet er voor ons echter in kunnen zitten". Ook dit seizoen bestaat de vaste kern van Animo uit Ge rard Kouwijzer, Huub Nijsten, Enno Cohen, Dieter Gajweski, Fons Stockman en dit seizoen voor het eerst met John Dijk man. Er zal ongetwijfeld meer strijd moeten worden geleverd door de Terneuzenaren dan vorig seizoen toen zij kam pioen werden in de tweede poule zonder ook maar één partij te verliezen (of werd er toch één verloren?). Een team dat vorig seizoen eveneens het kampioenschap behaalde, maar daarentegen niet promoveerde, is Zaam- slag, dat uitkwam in poule 3. Dezelfde gedachtengang als bij Hans Felius ligt ten grond slag aan de uitspraak van Frans Witte, vorig seizoen de captain van het kampioenss- team en competitieleider van Zaamslag. „Er van uitgaande dat het eerste team zou pro moveren, werd met een twee de team ingeschreven", legt Witte uit. „Nu worden we met twee teams in dezelfde poule ingedeeld". Het eerste team zal worden gevormd door Peter Kouwijzer, Riny Kort, Hennie Machielsen, Frans Witte, Ma- rijn Wildeboer en Erik Cob- ben. „In de onderlinge strijd is overigens best een andere op stelling mogelijk", glimlacht Witte. GRONINGEN (ANP) - FC Groningen zal op 2 november de return tegen Inter Milan uit de tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi, die in het Zuiditaliaanse Bari wordt gespeeld, rechtstreeks op een grootbeeld-scherm brengen. De eredivisieclub heeft daarvoor de Groningen-hal gehuurd, waar plaats is voor 15.000 mensen. Na twee ge slaagde experimenten achtte het bestuur van FC Groningen de tijd rijp voor een zaal met een capaciteit boven de 10.000 toeschouwers. Voor het eerste duel tegen Inter Milan had Groningen de Martini- en Evenementenhal gehuurd. De rechtstreekse uit zending in beide hallen werd bezocht door totaal 7000 kij- kers.De beelden uit Bari wor den verzorgd door de NOS en de Italiaanse RAI. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Met het Ter neuzense Animo als de groot ste favoriet, kan in de tweede mixed-poule een interessante strijd ontstaan met Hulster Ambacht en Smash uit St.- Jansteen, hoewel het tweede team van het Middelburgse MLTC zeker niet moet worden onderschat. Animo is verzekerd van de 'toppers' Tim van Dijk en Coen Dobbeleir, maar ook van Mark Albers. Karin van Maarleveld uit Axel werd eveneens in het eerste team van de Terneuzenaren opge nomen naast de 'bekenden' Martine Nijsten en Annemarie Dobbeleir. De overkomst van Karin van Maarleveld bete kent voor het Teneuzense team een zodanig versterking dat een favorietenrol voor Animo lijkt te zijn weggelegd. Hulster Ambacht zal zich zeker niet bijvoorbaat neer leggen bij de favorietenrol van de Terneuzenaren. In de sterkste formatie nemen zij deel, dus met Jean Loup Del tour, Mark Leenknegt en Ma rion Schellekens, Monique Be gijn en Chantal Baecke, die de vrouwelijke helft van het team vormen. Smash uit St.-Jansteen gaat in zee met Jacqueline en Mo nique Baecke. Theo Misseg- hers, Mark Vermorken en de Zeeuwse jeugdkampioen Ro nald van Remortel complete ren het team. „Een andere op stelling is echter bij ons altijd mogelijk", aldus een immer geheimzinnig lachende Ri chard Bral. Mario Titiheru en Peter Heinz Schoolkate zijn de ster ke troeven van MLTC 2 samen met Helen Titiheru en Hen- riëtte Gabrielse. Maaike Verstraeten, die de plaats van Sandra Begijn heeft ingenomen in het team van Hulster Ambacht foto de stem cob j de boer Teun van Heelsbergen, stuwende kracht in het team van Sluis - foto archief de stem TERNEUZEN - Ook de jeugd krijgt in de mixed-co- meptitie volop de kans zich voor te bereiden op de zo mercompetitie. Diverse clubs (eigenlijk nog te weinig) streven er naar de jeugd optimaal de gelegenheid te geven zich in het competitiegewoel te mengen. Axel, Hulster Ambacht en Drive doen dat door hun lagere teams met de jeugdige talenten te laten bezetten. en opzichte van het vorige seizoen vallen er bij Hulster Ambacht niet zoveel wijzigin gen te bespeuren. Het wekt echter geen verwondering dat Maaike Verstraeten werd toe gevoegd aan het derde mixed team van de Hulstenaren, dat voorts bestaat uit de meisjes Annemarie de Blok en Hanne- ke Lockefeer. Jan Willem Bartz en Philip van Gassen vormen de 'mannelijke' helft. Doordat de Hulsterse club het systeem van opgave kent, wil het geval dat men de naam van Sandra Begijn niet tegen komt. „Sandra heeft zich niet opgegeven, Maaike wel en die heeft er dan ook recht op", al dus Roland Renique, lid van de technische commissie van Hulster Ambacht. Axel probeert de aanvulling van onderaf zo snel mogelijk te realiseren, maar dat er toch een kloof is ontstaan, zal dui delijk zijn. Voor de jeugd bete kent deze wintermaanden een welkome voorbereiding, want ook volgend seizoen is het niet onmogelijk dat het team met Annemarie en Leonard Robe sin, Peggy Löchter, Sandra Frusch, Riny Kort en Guido Tolhoek eveneens in deze sa menstelling zal gaan aantre den in de zesde klas. Drive uit Sas van Gent schreef deze keer in met twee teams waarvan het eerste be staat uit Wil van Remortel, Agnes van Acker, Hans Ver moet en Eddy Dobbeleir. Rou tine volop in het eerste team, maar een jeugdig tweede team met Onno van Quekelberghe, Werner Tak, Liselot Bertram, Veronique Leeuwenbergh en Suzanne Rademakers. Hontenisse schreef ook dit seizoen weer in met twee teams, maar Loes en William Asselman behoren deze keer niet tot de vaste kern van het eerste team, dat bestaat uit Lies Mast, Truus Joossen, Paul Boeijkens, Rudy Buwal- da en Yvan de Vilder. van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De poule-indeling voor de komen de wintertenniscompetitie van het district Zee land, ziet er als volgt uit: Mixed-competitie: Poule A: TSI 1, MLTC 1, De Schelde 1, Ludo et Emergo, DOS 1. Poule 2: MLTC 2, Souburg 1, Hulster Ambacht 1, Animo 1, Smash 1. Poule 3: Axel 1, De Schelde 2, Hulster Ambacht 2, Animo 2, De Bongerd 1. Poule 4: Souburg 2, DOS 2, Hontenisse 1, Hulster Ambacht 3, Eegedima. Poule 5: Drive 1, Domburg 1, Smash 2, Schenge 1, TSI 2. Poule 6: Axel 2, Drive 2, Schenge 2, Hontenisse 2, DOS 3. herencompetitie: Poule 1: De Schelde, DOS 1, Sluis, Hulster Ambacht, Animo 1. Poule 2: MLTC 1, Eegedima, MLTC 2, DOS 2, Souburg. Poule 3: Domburg 1, Zaamslag 1, De Schenge 1, Domburg 2, Zaamslag 2. NEW YORK (RTR) - Aan de afgelopen zondag gehouden marathon van New York heb ben volgens de officiële cijfers 15.193 lopers deelgenomen. Van dat contigent haalde het ongekend hoge percentage van 95,2 (14.458 deelnemers) de fi- Van onze sportmedewerkg AXEL - De Zeeuwse] Vlaamse vertegenwoord gers in de tweede klas v. het KNVB-zaterdagvoetlf waren de afgelopen comjj titiedag bijzonder succesv Voor de komende duels z] het er minder zonnig Voor AZVV moet er eigefl lijk geen vultje aan de lutf zijn, voor Hoek liggen kaarten anders. Een nedcj laag voor de mannen v| aanvoerder Jan Hamelink te verwachten. In de der klas doet Terneuzense Bo het goed en is Zaamslag I zig aan - evenals vorig sJ zoen - een gevecht tegen degradatie. nish. Van dat aantal voltooi den 1546 lopers de 42 kilometer en 195 meter binnen de magi sche grens van drie uur. Rod Dixon uit Nieuw-Zee- land toucheerde voor zijn overwinning het bedrag van 25.000 dollar, de winnares bij de vrouwen Grete Waitz uit Noorwegen kreeg 5000 dollar minder. Beide atleten ver klaarden tijdens de komende zomerspelen in Los Angeles op de marathon te zullen starten. korfbal District Zuidwest: Eerste kla", B: Kinderdijk-Tjoba. Afdelin; Zeeland: Eerste klas: All Reai dy-TOGO, aanvang 15.00 uuif Tweede klas: Luctor-Seolto aanvang 15.00 uur; ONDO 2l Zaamslag, aanvang 13.00 uuJ Derde klas: BKC-TOP 2, aan| vang 15.00 uur. VOETBAL Zondagvoetbal eerste klal KNVB afdeling Zeeland! Sluis-Zeeland Sport, Koe-j wacht-Domburg, Hulsterlool Graauw, Patrijzen-Corn Boysf Noormannen-Robur, VolharJ ding-Oostburg. tennis Districtswintercompetitie, zondag 30 oktober: Jarinobaj Terneuzen, aanvang 14.30 uur mixed Hulster Ambacht 2| Animo 2; Ador-sporthaj Braakman, aanvang 14.00 uur| mixed Axel 1-De Schelde Drive 1-Domburg 1. Den Dul-1 /aert Hulst, aanvang 14.00 uur F mixed Hulster Ambacht l-[ Animo 1. VOLLEYBAL Sportzaal Kloosterzande, aan-J vang 16.00 uur: Athanatos-j Even Kijken (promotieklas dames); aanvang 14.30 uurj Athanatos 2-De Sterre (eerste klas dames). Sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 14.3Q uur: SC Morres-Kikkers en Morres 2-Mytilus 2 (promo-I tieklas dames); Morres 2-Att-j tack (eerste klas heren). Sport j zaal IJzendijke, aanvang 14.00 uur: YVC-Scheldesport (pro-I motieklas heren). Sportzaal] Aardenburg, aanvang 16.0(1 uur: Kikkers-Verdegem (pro-j motieklas heren). basketbal Vrijdag 28 oktober: 't Sportuusl Axel, aanvang 21.00 uur J Voorwaarts-Smokkelhoek l.l Zaterdag 29 oktober: Sporthal! Den Dullaert Hulst, aanvangl 20.00 uur: BV Hulst 1-Kruis-| kamp. zaalhandbal AFDELING ZEELAND: Da mes eerste klas: Sluiskil-Ma rathon, aanvang 11.40 uurj sporthal 't Zwaantje Terneu-1 zen. Utopia-Walcheren 2, aan-l rang 13.40 uur, 't Zwaantjel Terneuzen. Heren eerste klas:l utopia-Volharding, aanvangl 14.50 uur, 't Zwaantje Terneu-I zen. Dames tweede klas: Ope- ratie'71-KHV, aanvang 14.40 Uur, De Veerhoek Oostburg. landelijke competi tie: Dames derde divisie: ulcheren-Hontenisse, aan vang 1430 uur> sporthal te róssingen. hockey Heren derde klas d: Rapide- uiddelburg, aanvang 14.15uur, hockeyvelden aan de Grote kreekweg te Hulst. schaken Zaterdag 29 oktober, clublo- aal Het witte Paard te Sas an Gent, snelschaakkam- Pmenschap voor de jeugd in !le groepen. Het toernooi be- Kmt om ll.oo uur. badminton Zaterdag 29 oktober: Sporthal e Veerhoek Oostburg van m.U0 tot 17.00 uur: Sjuttul 1- Ossaert 1. Zondag 30 ok- s er: Landelijke competitie, 'Porthal Oude Vaart Terneu- rp" van 10.00 tot 14.00 uur: «neuzen 1-Metro 3 en Ter- neuzen 3-Kolibrie 1.

de Stem | 1983 | | pagina 8