Voor 'minima' geen reinigingsrechten Avondje lachen in Blaauwe Hoeve Vrije radio's ter discussie in raad Hulst KvK wil grotere sluis Oesterdam Revolutionaire bouwmethoden bij pijlerdam Milieu-vereniging wil strengere hinderwetvoorwaarden Begrafenis aula maakt tongen los VRIJDAG 28 OKTOBER 1983 VAN ZEELAND GS: overleg rond weg Terhole-Spui" Ideeën gevraagd voor H. Hartschool Plaatselijk nieuws leinaert-mars i03 in Hulst Axel Vijftienjarig bestaan bejaardenhuis Hulst IN BRIEF AAN KAMERLEDEN Symposium in Den Haag Binnenkort gesprek met KTN GOES De Goese gemeente raad heeft instemmend gerea geerd op het voorstel van B en om uitkeringsgerechtigden in aanmerking komen voor een eenmalige uitkering, de zogenoemde minima, vrijstel ling te verlenen voor het beta len van reinigingsrechten in 1984. Alleen de VVD-fractie vindt een dergelijk gebaar een door kruising van het rijksbeleid en ook in strijd met de wet. Naar schatting kunnen 1500 inwo ners van Goes van de kwijt schelding van reinigingsbelas ting profiteren. Hiermee is een T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers QQES ONTDEKT MEEVALLER VAN ZES TON bedrag van ongeveer een ton gemoeid. Deze meevaller voor hen, die van een minimaal inko men rond moeten zien te ko men, is te danken aan het feit dat B en W bij het nog eens 'uitvlooien' van begrotings posten een verrassende mee valler van zes ton ontdekten, voornamelijk door rijksuite- keringen waarop aanvanke lijk niet gerekend was. Een deel van dit bedrag zal de gemeente in reserve hou den. Het bibliotheekwerk krij gt 55.000 om enigszins de klap van de rijksbezuinigin gen te kunnen opvangen, ter wijl de gemeente f60.000 ter beschikking zal stellen voor stimulering van de werkgele genheid en welzijnsvoorzie ningen. Onder meer zal met dit geld een extra straatveger aangesteld kunnen worden. De fracties van PvdA, PPR en D'66 dienden een motie in waarin B en W wordt verzocht zo spoedig mogelijk met voor stellen te komen die beogen de vergunningenprocedures (re gelgeving) voor beginnende ondernemers te vereenvoudi gen en een beleid te ontwikke len gericht op het stimuleren van beginnend ondernemer schap door gerichte steun in de vorm van advisering, begelei ding en huisvesting. met VMZ gaat stri tegen MIDDELBURG - Aanleg van een nieuwe weg Terhole-Drie wegen (Spui) behoeft zeer waarschijnlijk niet voor 1990 te worden verwacht. Het ziet er naar uit dat de ver binding tussen Terhole en Driewegen wordt opgenomen in een nieuw rijkswegenplan, maar het is zeer wel mogelijk dat daarmee dan de bestaande weg (nu nog in provinciale handen) bedoeld. Gedeputeerde staten ant woorden dit op vragen van D'66-statenleden. Die wilden weten of aanleg van de nieuwe verbinding twijfelachtig is ge worden nu de Kroon niet ak koord is gegaan met de wijzi ging van Axels bestemmings plan Buitengebied. Deze wijzi ging had de deur voor een nieuwe weg verder moeten openen. Over de problemen rond de aanleg van de weg hebben ge deputeerde staten inmiddels overleg geopend met Rijkswa terstaat. Pas als dit overleg is afgesloten kan het college la ten weten wat er nu moet ge beuren met de reeds aange kochte gronden in het wegtra- cé. Opgemerkt wordt verder dat de verkeersproblemen in de kern Zaamslag door de ge meente Terneuzen opgelost moeten worden. Daarbij helpt de provincie met adviezen. KLOOSTERZANDE Burgemeester en wet houders van Hontenisse hebben de raadsleden op geroepen ideeën aan te dragen voor wat er moet gebeuren met de voorma lige H. Hartschool. Het gebouw is door de Stichting Katholiek On derwijs Kloosterzande overgedragen aan de ge meente, maar het college weet nog niet, zo bleek tijdens de raadsvergade ring, wat men ermee moet aanvangen. Eén idee werd door J. Menu alvast op tafel ge legd: de nu in Vogel waarde gehuisveste tech nische dienst naar de voormalige school laten verhuizen. „Dat scheelt een hoop tijd en kosten van heen en weer gereis tussen Vogelwaarde en Kloosterzande". Burge meester Somers zegde toe de suggestie in de over peinzingen mee te nemen, maar toonde zich niet al te enthousiast over deze mogelij ke bestemming. Vast kwam te staan dat het college er voorlo pig niet aan denkt om het gebouw met de grond ge lijk te maken. Dat werd geantwoord op een vraag van C. Roctus. Op zijn constatering dat men kennelijk toch bezig is met sloopwerkzaamhe den werd niet ingegaan. MIDDELBURG - De Vereniging Milieuhygië ne Zeeland (VMZ) zet de strijd tegen Bleijko Betonindustrie te Walsoorden voort. De VMZ neemt geen genoegen met de milieu-maatre gelen die het bedrijf in overleg met het provin ciebestuur wil treffen. Dat blijkt uit een nieuw bezwaarschrift dat de VMZ bij de provincie heeft ingediend. Bleijko zegde in augustus onder meer toe dat een specia le loods zal worden opgericht voor het coaten van betonbui- zen. Uit de aanvraag voor een nieuwe hinderwetvergunning blijkt echter volgens de VMZ dat daarbij onvoldoende voor zieningen worden getroffen om de uitworp van schadelijke stoffen te voorkomen. De VMZ erkent dat de uit stoot van teerprodukten be langrijk wordt beperkt, maar vindt dat daarmee nog veel verder gegaan moet worden door in plaats van papieren filters een 'natte-filter sys teem' te gebruiken. De VMZ constateert dat de uitstoot van verdunningsmid delen in ongewijzigde hoeveel heden blijft doorgaan en zelfs dat (via een viertal afvoerbui zen van 7,5 meter hoog) een geconcentreerder verspreiding zal plaatsvinden dan nu het geval is. Opgemertk wordt dat daarbij sprake is van een op losmiddel 'Solvent D' waarin zich koolwaterstoffen bevin den met een 'zeer schadelijke' werking op het zenuwstelsel, lever, nieren en bloed. De VMZ vraagt zich af waarom rond het Bleijko-ter- rein geen riolering met op- vangputten is aangelegd. Daarmee zou voorkomen kun nen worden dat uitspoeling van betonprodukten (vliegas) naar aangrenzende sloten kan plaatsvinden. De milieuvere niging wil verder zwaardere hinderwetvoorwaarden voor het vullen van silo's en het transport van afvalstoffen. Van onze correspondent HULST - De buurtvereniging Hen Dullaert' Hulst houdt za terdag 29 oktober in samen werking met de Zeeuwse Handelsportbond voor de der de maal de Reinaert-tochten. Aan deze wandeltochten •ver 5,10 en 25 kilometer kun- ,en zowel individuëlen als foepen (tenminste elf perso on) meedoen. Er wordt dit Bar op geheel nieuwe par- roersen gewandeld. Om 12.00 uur start vanaf het terneenschapscentrum Den Nlaert de tocht over 25 km, «wijl de deelnemers aan de 5 10 km om 13.30 uur van 'tart gaan. Ieder die de tocht •''brengt ontvangt een spe- •|aal ontworpen medaille, oor groepen zijn er groeps- tefinneringen. Sinterklaas - Sinterklaas wordt zaterdag 19 november in Axel ingehaald. De stoet vertrekt om 14.00 uur. Rond half drie wordt de Sint ver welkomd op het bordes van het stadhuis. Rommelmarkt - Dit jaar zal de opbrengst van de rommel en antiekmarkt die door de Praat-Inn wordt gehouden bestemd zijn voor het dierena siel in Terneuzen. 1 Elk jaar wordt tijdens een bijeenkomst van de Praat-Inn gekeken naar welke instelling men de opbrengsten van de markt zal overmaken. Wie nog bruikba re spulletjes of kleding heeft, kan contact opnemen via de telefoonnummers 01155-1318 of 2268. Medewerksters aan de rommelmarkt komen deze dan graag ophalen. De rommel- en kledingmarkt is woensdag 9 november in de foyer van De Halle en duurt van 9.30 tot 11.30 uur. rBH9Qteb Van een onzer verslaggevers HULST - De plannen van de DELA om op de toe komstige nieuwe begraaf plaats aan de Van de Mael- stedeweg in Hulst een aula te bouwen zorgden gister avond voor flink wat dis cussie in de gemeenteraad. Vrijwel alle fracties spra ken de angst uit dat de DELA zich met dit initiatief een soort monopoliepositie zal verwer ven en de voorwaarde werd dan ook gesteld dat ook ander begrafenisondernemers van het gebouwtje gebruik moeten kunnen maken. En dat boven dien tegen redelijk huurtarief. Herinnerd werd ook aan de regen van bezwaarschriften die destijds op het stadhuis neerdaalde, toen de plannen voor de begraafplaats bekend werden. „Overledenen worden in die aula opgebaard", aldus PvdA-er Martens, „dan wor den ze naar de kerk vervoerd en dan weer terug. Ik denk dat we zo niet aan de bezwaren van de omwonenden tegemoet komen". Volgens de burgemeester valt het extra gerij wel mee en verandert er niet zoveel met de huidige situatie. Hij verze kerde de raadsleden dat de DELA heeft toegezegd dat iedereen van de aula gebruik kan maken. Op een vraag van P. Ste vens, waarom uit de stukken blijkt dat de DELA 65 gulden per vierkante meter grond wil geven, terwijl er in het raads voorstel sprake is van 75 gul den, ging de burgemeester niet te diep in. „Wij krijgen 75 gul den voor die grond", verzeker de hij, „plus nog eens een aula, waarvoor we anders toch zelf hadden moeten zorgen. Nou, dat is toch een goede zaak?" Een volle zaal genoot van de voorstelling Van een onzer verslaggevers HULST - De bewoners van de Blaauwe Hoeve en ande re belangstellende bejaar den uit Hulst hebben gister avond flink de lachspieren kunnen oefenen. In het kader van de .e- ring rond het 15-jarig be staan van het bejaardenhuis trad in het restaurant de groep 'Neutje' op, met een afwisselend programma van zang, dans, mimiek sketches en muziek uit vroeger jaren. De aanwezigen, waaronder ook leden van personeel, be stuur en directie, amuseer den zich kostelijk. Vandaag (vrijdag) wordt het weer een druk dagje rond de jubileumviering. Om 10 uur is er een oecume nische dienst in de kapel, met voorgangers rektor P. van der Veeken en dominee R, Hartog. Na de dienst, die wordt opgeluisterd met volkszang en orgelbegelei ding, wordter gezamenlijk een kopje koffie gedronken. - FOTO WIM KOOYMAN Om 13 uur scharen de be woners zich achter een goedgevulde feestdis. Het diner wordt muzikaal opge luisterd door A. d'Hooghe en W. Lockefeer. Vanavond barst in het restaurant een feestavond los voor het per soneel van de Blaauwe Hoe ve. De muziek wordt ver zorgd door het gerenom meerde orkest Bluesette en bovendien staat op het pro gramma ook een optreden van de bekende artiest Ben ny Neyman. BREDA/BERGEN OP ZOOM - De Kamer van Koophandel voor West-Brabant pleit in een aan de leden van de vaste kamercommissie voor verkeer en waterstaat gezonden brief opnieuw voor de aanleg van een sluis van behoorlijke af metingen in de Oesterdam bij Bergen op Zoom. Zoals bekend heeft minister Smit-Kroes (Verkeer en Wa terstaat) de bouw van de lift- sluis in deze dam om budget taire redenen geschrapt. Zij wil een kleine sluis. De ka mercommissie praat daar vol gende week dinsdag over. De Kamer van Koophandel zegt in haar brief aan de ka merleden dat het schrappen van de lifsluis een onredelijk besluit is geweest. Volgens de Kamer bagatelliseren de door Rijkswaterstaat gemaakte kosten/batenanalyses de eco nomische belangen van de in Bergen op Zoom gevestigde bedrijven. De Kamer van Koophandel vindt, dat aan het parlement belangrijke infor matie is onthouden. Het alternatief van de gro tere conventionele sluis is niet voldoende onderzocht. De Ka mer zegt, dat wel tegemoetge komen is aan de belangen van de kleine vaart op Tholen, maar niet aan de veel grotere belangen van de regio Bergen op Zoom. Naar de mening van de Kamer ziet het er naar uit, dat de belanghebbende bedrij ven in Bergen op Zoom en het bestuur van die stad 'met een fooi' worden afgescheept. De Kamer van Koophandel voor West-Brabant herinnert eraan, dat de huidige VVD- staatssecretaris van Financiën De Koning in 1982, toen hij ka merlid was en oppositie voer de, een vurig pleidooi voor de bouw van de liftsluis in de Oesterdam bij Bergen op Zoom heeft gehouden. Hij achtte die sluis toen dringend noodzakelij k. DEN HAAG - Bij de bouw van de doorlaatbare stormvloed kering in de monding van de Oosterschelde worden uiterst moderne meetsystemen ge bruikt. Hierbij worden voor de water bouwkunde revolutionaire methoden toegepast. Op die methoden gingen twaalf des kundigen, allen betrokken bij de bouw van de pijlerdam of bij de voorbereiding daarvan, gisteren op het symposium in Den Haag uitvoerig in. Tijdens dit symposium, ge organiseerd door het Konink lijk Instituut voor Ingenieurs (KIVI), werd er op gewezen dat er bij de bouwerij in de Oosterschelde bijzonder hoge eisen worden gesteld op het gebied van opmetingen onder en boven water, onderwater inspectie en bij het voorspellen van getij stromen en golfhoog ten. Om aan al deze eisen te voldoen zijn er binnen enkele jaren omvangrijke geautoma tiseerde meetsystemen tot stand gebracht waarin nieuw ontwikkelde meetinstrumen ten met reeds bestaande, maar verder vervolmaakte instru menten zijn geïntegreerd. Met dit symposium beoogde men ruimere bekendheid te geven aan gebruikte metho den en technieken, om daar mee nieuwe toepassingen, on der andere op het gebied van waterbouw en off-shore te be vorderen. Bij de bouw van de pijlerdam in de Oosterschel- demonding zijn speciale werk tuigen ontwikkeld voor het aanbrengen van de bodembe scherming en de fundering, en voor het assembleren van gro te geprefabriceerde elemen ten. Het aantal deelnemers aan het symposium bedroeg 150. HULST - De drie Belgische vrije radio's, die door Ka bel Televisie Nederland op het Hulster kabelnet zijn gezet, hebben gisteren de gemoederen in de gemeente raad weer in beweging gebracht. Zoals gemeld stellen b en w zich op het standpunt dat de gemeente niet vooraf over de ze kwestie geraadpleegd moest worden, maar dat weerhield sommige raadsleden er niet van toch op de zaak in te gaan. „De knop omdraaien en maar laten uitzenden is een te simpele voorstelling van za ken", meende PvdA-er B. Martens, die stelde dat via de ze zenders reclameboodschap pen op de luisteraars worden afgevuurd en zijn twijfels zet te bij de legaliteit van de sta tions. Hij zag liefst de hele af faire teruggeschroefd, totdat b en w met een nota op de prop pen komen, waaruit de duide lijke visie van het college blij kt in deze. Ook R. Eeman (eigen lijst) bleek er niet gerust op te zijn. „Stel dat op een gegeven mo ment iemand een enorme in vloed krijgt bij zo'n station, dan zou die zijn ideeën gewoon door de ether kunnen slinge ren. En dat is een gevaarlijke zaak". Naar aanleiding van het tu mult dat is ontstaan door de komst van de vrije radio's op de Hulster kabel gaan, zo kon digde burgemeester P. Molt- hoff aan, b en w binnenkort met KTN praten over de hele kwestie en andere ontwikke lingen, zoals de plannen die er zijn om in Hulst een lokale omroep te beginnen. „Wij wachten met spanning de ont wikkelingen van die lokale omroep af". CDA-er H. Vercauteren gooide gisteren wat tegenge- wicht in de schaal, door niet zo zwaar aan de vrije radio's te tillen. „Misschien moet het Nederlandse parlement zich wat sneller opstellen in dit soort zaken", meende hij. „De Zeeuwsvlamingen worden al zoveel betutteld, dus laat ons nou ook eens wat hebben". JI'ISARTSEN Nenburg en Oostburg- Van ,TlJd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. pkter H. Bruggeman, Nieuwstr. Oostburg, tel. 01170-2121. tel- Van vrijd. 17.30 u. tot maan- vagmorgen 8 u. dokter E. Frank, °ordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreek- zat en zond. 10.00-10.30 en 00-16.30 u. Juliet, Hoofdplaat en IJzendij- Dokter Kalkman, Burg. Maar- iic» tstr. 5, Biervliet, tel. '>52-345. SjHge, Koewacht en St. Jansteen- n vrijd. 18 u. tot maandagmor- jjl'8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 'kt. Jansteen, tel. 01140-12928. ^kens en Groede- Dokter A. Jttamdes, dorpsstr. 17, Bres- nns. tel. 01172-1566. Spreekuur zat. 'z°nd. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande- Dokter De meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o.- Tot maandagmor gen 8 u. dokter E. Klapwijk, Mon- sterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Goes- Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter ....Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u., dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Heinkenszand e.o.- Dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkens zand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 18 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk- De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter A. v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wol- phaartsdijk, tel. 01198-1231. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst- Van vrijd, 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Middelburg- Zaterdag dokter A. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zondag dokter A. Boerwin kel, Noordweg 214, tel. 12460. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter L. Feijen, Bernhardstr. 35, Westdorpe, tel. 1777. Spreekuur zat, om 11,30 u. op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek- Dok ter Van Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen- Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Meyerink, Serlip- pensstr. 11. Praktijk: Beethovenhof 3B, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Vercau teren, J. v. Lennepstr. 87. Praktijk: Beethovenhof 3B, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen- Tot zat. 24 u. dokter A. v.d. Griek, tel. 12950. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter J. Kramer, tel. 13619. Visites anvragen voor 10 uur. Spreekuur, zat. en zond. 12.30-13 uur-en 17.30-18 uur. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetingen, Kattendijke en Wilhelminadorp- Zuster Noord-Beveland en Wolphaarts- dijk- Zuster M. Slabbekoorn, tel. 01100-16249. Oost-Zuid-Beveland- Zuster Zak van Zuid-Beveland-Zuster- Hulst en Hontenisse- Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek- Tel. 01159-306. Terneuzen-Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen- Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en overslag- Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland- Dierenarts M. Karelse, 's Heer hendrikskinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Goes, Ovezande en Kruini^gen- Dierenarts Huige, Ravelijn de Groene Jager 2, tel. 01100-28866. Hulst en Zaamslag- Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel- Dierenarts M.P. Schaub zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zon dag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huis dieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg- Dierenarts A. Bruinessen, Roman laan 28, Aardenburg, tel. 01177-2398. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke- Dierenarts H.H.F.M.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts I. Buize, praktijk: Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-3580. Privé: Poolster 54, Oostburg, tel. 01170-2498. Spreek uur zat. 10-10.30 en 18-18.30 uur, zond. 12-12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts E. Neve, Terneuzen, Ko- ninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 01150-17667, Privé: tel. 01150-30427. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg- Tandarts T. Schanteet, Visserstraat 11, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en zond. 10-11 u. Walcheren- Tandarts A. Oort, To- bagolaan 6, vlissingen, tel. 01184-78290. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland- Tand arts J. Castelijn, Westsingel 1, Goes, tel. 01100-23984. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel- Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes- Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst- Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg- Apotheek W. Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen- Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen- Apotheek J. v.d. Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen- Tel. 01150-12200. ZEEUWSCH-VLAAMSE PA TIËNTENVERENIGING „SAMEN BETER" Centraal tel. nr. Marijke Hende- riks 01140-15420, bgg. 01156-556. De ze nummers kunt u bellen voor (maatschappelijke) hulp, klachten en informatie over gezondheids zorg. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING West Zeeuwsch-Vlaanderen (Aar denburg, Oostburg, Sluis en Bier vliet), te Oostburg, tel. 01170-3251. Buiten kantooruren verneemt u op dit nummer wie bereikbaar is. HULPDIENST Zeeuwsch-Vlaanderen- Stichting Chr. Tel. Hulpdienst Zeeuwsch-V laanderen voor mensen in nood (anoniem), tel. 01150-21212. JAC Middelburg- Opvanghuis voor Jongeren de Pionier, Meanderlaan 218, tel. 01180-16816 (dag en nacht bereikbaar).

de Stem | 1983 | | pagina 15