België luw 1BBANK bij 6Voor 600.000 kwijtschelding van huizentax' V erdeeldheid over verlagen huursubsidie Fut uit beweging tegen kernenergie Ministers: makelaar ten onrechte vergoeding eze]y Miljoenen schade brand DE STEM COMMENTAAR Gevaarlijke situatie Niet verrassend Kamer steunt wet twee verdieners PAGINA 3 1 BINNENLAND Kerken zijn goedkoper te verwarmen de rijkspolitie te Amsterdam heeft de administratieve amb tenaar W.C.S. aangehouden op verdenking ten nadele van de dienst openbare werken van de gemeente Amsterdam een bedrag van ongeveer 300.000 gulden te hebben verduisterd. MB DENKT MET E MEE. Pleegzorg krijgt subsidie Woningbouw KONSUMENTEN KONTAKT: Ruding: peil consumptie zakt niet in VVD: KRITIEK OP ONDERDELEN Belgie Iaat Rienk Kamer niet gaan Bejaarden Raad Volkshuisvesting niet eens over voorstel van Brokx T5 I DINSDAG 25 OKTOBER 1983 T28 nier de gevoelens, die - foto ap elf tot voorvechter van rabische zaak heeft uit- ;pen, zou aannemen, taire noch politieke ac- al Syrië kunnen tem- zei hij tijdens een bij- omst van de Ba'ath- ij. Achter de Syriërs i de Russen. ;agan's uitlatingen van ;e week werden hier ge- als nogal overmoedig, minstens een constante >r in de steeds verande- e en zich steeds verder -eidende crisis in Liba- en dat is dat meedogen heerschappij van de Als de Amerikanen dat niet hadden geleerd na omaanslag in april, dan jen ze het nu wel. Want volmaakt de veiligheids- itregelen technisch ge- iken ook zijn, tegen een lat met een halve ton ex ieven in zijn vrachtwa die het niet erg vindt om eigen leven te offeren helemaal niets te doen. is een essentieel feit dat en het belang van de erikaanse aanwezigheid Libanon waarschijnlijk matische gevolgen gaat gen voor het hele Mid Oosten. >1iright The GuardianDe Stem ;n andere oorzaak dat de lesbeweging plotseling meer aandacht kreeg een folder, die door de ;ische regering op grote ial, zelfs op de scholen, preid werd. De folder ledigt zeer sterk de Na- lefensiepolitiek en iart zich volledig achter 'dubbelbesluit', waarbij plaatsing van 572 Euro- etten wordt overgegaan de onderhandelingen in léve geen resultaat ople- ;n. )e socialistische fractie- Ier Tobback viel ogen- ckelijk de folder aan, ak van misleiding en in- trinatie en opende daar- e een discussie in de me- die tot dusver in België dit gebied zijn weerga t kent. Plotseling werd i de Mient-Jan Faber van Igië, André Bogaert, een ïdacht besteed die hij zelf t voor mogelijk had ge- uden. De televisie, die urig aan de leiband loopt n de regering, heeft tot sver echter nog geen aan- ding gevonden om een cussie over het aspect van ?de en veiligheid te orga- jeren. Bogaert is vandaar or de meeste Belgen nog :eds een naam zonder ge- ;ht. Kapitaalmarkt- Renterekening. Rentepercentage maand november. DEN BOSCH - Het is eco nomisch veel voordeliger om kort voor de diensten een kerkgebouw snel op te warmen dan te proberen een kerkgebouw op rede lijke temparatuur te hou den gedurende de hele week. Metingen en onderzoek hebben uitgewezen, dat het minder brandstof kost om 'de aanwarmtijd' zo kort mogelijk te houden. Wel moet in dat geval de ver warmingsinstallatie (soort en capaciteit ervan) goed gekozen worden. Bij extre me kou (min. 10 graden) moet een opwarmtijd van 3 uur voldoende zijn. Dat is de conclusie van de nota 'Zuiniger energie gebruik in kerkgebouwen' welke door een interdioce sane commissie is uitge bracht Het bisdom den Bosch heeft de nota in zijn Analecta opgenomen. Want er bestaat wel veel literatuur over zuiniger energie-gebruik,maar dat is nauwelijks bruikbaar voor kerkgebouwen. Verduistering Ontslagen BIJ het St.Radboudzieken- huis in Nijmegen zullen vol- 1 jaar vrijwel zeker 85 ge- 1 dwongen ontslagen vallen. Van de nu nog van 115 forma tieplaatsen mogen er, zo blijkt uit financiële berekeningen, nog maar 30 overblijven. Banen VOLGENS de MHP, vakcen trale van hoger personeel, nangt het van de werkgevers af of de werknemers bereid zijn tot geheel of gedeeltelijk afzien van de prijscompensa tie of tot loonsverlaging. De werkgevers moeten een eerste I aanzet te geven tot het schep- van arbeidsplaatsen. Overvallen ONGEVEER twintig bezoe- kgrs van een café in Rotter- dam zijn zondagnacht het slachtoffer geworden van een gewapende roofoverval. Drie gemaskerde mannen bedreig den de bezoekers met vuurwa- ps en dwongen hen hun geld e geven. rder omhoog gaat? En ele rente? larvorm die de rente op eedoen vanaf f 1.000,— p de rekening staat, >sten. Praat er eens over iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiimmiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiitiiimiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuitiu Van onze redactie binnenland ARNHEM - De fut is uit de eens zo bloeiende en sterke an ti-kernenergiebeweging (AKB). Door de keuze voor een autonome basisbeweging met nauwelijks organisatie ver dween de duidelijke structuur waarin op regionaal en lande lijk niveau kon worden sa mengewerkt. Bovendien werd de beweging door heftige te genstelling uiteengescheurd, waaronder ordinaire ruzies en uiteenlopende visies op auto nomie, basisdemocratie en het recht op verzet. De AKB vertoont alle ken- merken van een verschijnsel waardoor ook andere bewe gingen in het recente verleden getroffen zijn. Wanneer een maal een grens bereikt is, ont staat er soms een fatale terug val omdat het antwoord uit blijft op de vraag: hoe verder? Dat staat in „Onderstroom", het discussieblad van de anti- kernenergiebeweging. Die be weging is volgens het blad niet in staat geweest om zich van een belangenstrijd te ontwik kelen tot een politieke macht met goed omlijnde alternatie ven voor het huidige produk- tie- en consumptiesysteem, de politieke besluitvorming en de maatschappij -opbouw. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll DEN HAAG - De pleeg zorg zal in de toekomst door de overheid worden gesubsideerd. Tot nu toe werd er geen overheids steun gegeven. De bezuinigingen op de jeugdhulpverlening, die de komende drie jaar reductie van de capaciteit van in ternaten tot gevolg zal hebben, moet bij voorkeur worden opgevangen door uitbreiding van de zorg via pleeggezinnen. Dat heeft staatssecreta ris Korte-van Hemel van Justitie maandag in Den Haag gezegd bij de officië le opening van de Week van de Pleegzorg De Week van de Pleeg zorg, die nu voor de derde keer wordt gehouden, is een gezamenlij ke actie van de Centrales voor Pleegge zinnen en de Nederlandse Vereniging voor Pleegge zinnen (NVP). Doel van de manifestatie is de aan dacht te vestigen op het pleeggezinnenwerk. ABP wil geld terug Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG - De directie van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) zal ruim vier ton bemiddelingskosten terugvorderen van de Rotterdamse makelaar Hemmes. De inmiddels geschorste ABP-directeur Masson heeft Hemmes die vergoeding van ƒ412.000 ten on rechte verstrekt. JL Dat zeggen de ministers Rietkerk (Binnenlandse Za ken) en Ruding (Financiën) in antwoord op schriftelijke vra gen van de Kamerleden Bec kers- de Bruin (PPR), Brou wer (CPN), Kombrink (PvdA) en Willems (PSP). Al in een vroegtijdig sta dium is de toen nog fungerend directeur beleggingen door de Centrale Accountantsdienst van het ministerie van Finan ciën op deze niet juiste hande ling gewezen. Maar kort daar voor heeft drs. Masson in een brief actie ondernomen om het geld terug te krijgen van de Hemmesgroep. Medio-oktober was het geld nog niet terugge stort. De directie van het ABP zal nu alle wettelijke middelen gebruiken om het bedrag te rug te vorderen, aldus de be windslieden. De vergoeding werd ver strekt bij de transactie van het JE SPANNING in het Midden-Oosten is te snijden. Aan de voor land van een wanhopige poging om in Libanon een nationale Verzoening tot stand te brengen, laten zelfmoordcommando's nan onduidelijke moslem-origine de hoofdkwartieren van de Itaerikaanse en Franse vredesmacht in de lucht vliegen. Daarbij lajn ruim 200 doden te betreuren. Een paar honderd kilometer ■verder is de nu al drie jaar durende oorlog tussen Irak en Iran leer in alle hevigheid ontbrand. De kans neemt toe dat de olie- laanvoer vanuit de Perzische golf als gevolg daarvan zal worden la'gesneden. Op verscheidene plaatsen in de wereld worden sce nario's voorbereid voor acties, die moeten voorkomen dat zo'n ■olieramp escaleert tot een derde wereldoorlog. I Deze gevaarlijke situatie is te wijten aan het feit dat de gematig de krachten In de Arabische wereld de laatste tijd belangrijk aan Invloed hebben ingeboet. De ontwikkelingen in het Midden-Oos- Iten worden nu bepaald door de fanatici in de Moslim-wereld die poelbewust aansturen op chaos en revolutie. De kleine multina- lonale vredesmacht rond Beiroet is voor hen een sta-in-de-weg. IDaarom zullen de laffe aanslagen van dit weekeinde ongetwijfeld por nog meer terreurdaden worden gevolgd. I Met dit vooruitzicht zal de publieke opinie in Amerika en in frankrijk zich steeds sterker gaan verzetten tegen de betrokken- ieidvan hun land bij Libanon. Maar als de internationale vredes- pacht onder die druk zou worden teruggeroepen, valt Libanon pddeloos ten prooi aan de destructieve krachten, die al een paar ""1 een burgeroorlog veroorzaakt hebben. En wat dan? PE honderdduizenden, die het afgelopen weekeinde gedemon teerd hebben voor de vrede en tegen de kernbewapening en de pderdduizenden die dit komende zaterdag zullen gaan doen, r'en nu (al) dat hun beroep op het gezond verstand van de su- pnogendheden in Moskou geen weerklank heeft gevonden: de Met-Unie is begonnen met de voorbereiding van de plaatsing pi nieuwe raketten in Oost-Duitsland en Tsjecho-Slowakije als Mwoord op de vernieuwing van Amerikaanse kernraketten voor pmiddellange afstand eind dit jaar in West-Duitsland, Engeland F Italië. De Russen hebben al eerder gedreigd dat zij tegenmaatregelen fluden nemen als de Pershing- en kruisraketten geplaatst zou- pn worden. Verrassend is hun tegenmaatregel dus niet. Zij ge- per ook mee te kennen, dat de onderhandelingen in Génève P hen betreft kunnen worden afgebroken. Maar dat was eigen- pook al duidelijk toen Moskou 'njet' zei tegen de nieuwe voor waarmee president Reagan de deur naar een ontwape- p'Qsakkoord kierbreed open probeerde te houden. I Russische aankondiging maakt uiteraard ook onderdeel uit Ian hun psychologische oorlogsvoering om de gunst van de ■sun menin9 in de westerse democratieën. Moskou hoopt f® West-Europa onder de druk van dreigementen zal terugko- y" op het NAVO-dubbelbesluit en dat de Amerikanen Reagan r he komende presidentsverkiezingen zullen laten vallen. Het re- Ier? van al raketter|gekletter zou echter wel eens heel an- I s kunnen zijn. Omdat de burgers in het vrije westen zich vrij 1 "nen informeren, weten zij dat de wapenrace op het gebied I nde kernwapens voor de middellange afstand niet in Washing- f maar in het Kremlin is begonnen. Bovendien lopen hier te V u mensen rond die ervaring hebben met angst als raadgever. 1 overigens is het opmerkelijk, dat de nieuwe Russische stap is F end gemaakt door het ministerie van Defensie en niet door de life? leid'n9- Wie trekt er nu in het Kremlin aan de touwtjes Lakend js dat de Russen veel belangstelling hebben voor de ■unn vredesbewegingen. Zouden ze echter in Moskou !oh t3e9r'jPen dat delen van de Nederlandse vakbeweging Iubhmeer bedre'9d voelen door de bezuinigingsmaatregelen van I'kj dan b0(?r de raketten van maarschalk Ustinov en van laar Rea9an? Eerlijk gezegd begrijpen wij dat ook niet. IJ? We zijn wel bereid om te vuur en te zwaard het recht van Lt bonden verdedigen om de vredesdemonstratie van L 'aande zaterdag door stiptheidsacties te saboteren, alsmede eorri an FNV-voorzitter Kok om te proberen die bonden tot leid e roePen- Want die vrijheid voor beide partijen is het ge- I '9e goed van de westerse democratie. Weenagebouw in Rotterdam, dat eigendom is van het Phi lips Pensioenfonds. Op vragen waarom niet met Philips hier over is onderhandeld zeggen de ministers, dat de ABP-di- rectie toen niet zou hebben ge weten met wie dit fonds een voorlopige koopovereenkomst had gesloten. Het object is op een gegeven moment aan het ABP te koop aangeboden met het verzoek een bod te doen. Het werd nimmer door het Philips Pernsioenfonds te koop aangeboden. Achteraf is ook pas gebleken, dat het ta xatierapport niet door een beedigde taxateur is onderte kend. De ABP-directie zou hiervan niet op de hoogte zijn geweest. De keuze was op deze taxateur gevallen, omdat men in het verleden goed adviezen van betrokkene had ontvan gen. Tennishallen Ook bevestigen de ministers thans, dat drs. Masson ak koord ging met een aandeel in de winst voor ir. J. van Zon, wiens bemiddeling werd inge roepen bij een transactie van tennishallen. Behalve bemid- delings- en advieskosten eiste Van Zon ook een aandeel in de winst. Zonder medeweten van de Centrale Belggingsraad van ABP ging drs. Masson met de els van van Zon akkoord in een gesprek op 28 april j.l. De ze afspraak is overigens niet schriftelijk bevestigd. Maar de ministers merken op, dat op eerder gestelde vragen aan het ABP niemand van die af spraak op de hoogte was. Ook de andere leden van de ABP- directie zijn hiervan nog maar kort op de hoogte. De directie is overigens niet van plan de extra vergoeding aan van Zon te honoreren. Minister Riet kerk zegt echter niet hoe groot het gevraagde bedrag is. Maar een schatting van ongeveer 500000 lijkt de minister „niet irreëel". De gang van zaken bij het ABP heeft tot enige vertra ging geleid in de besluitvor ming op het terrein van de woningbouw. Dat antwoorden Rietkerk (Binnenlandse Za ken) en Winsemius Volks huisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer) op een andere reeks schriftelijke vragen van de VVD-kamerle- den Wiebenga en Nijhuis. Maar ook het vakantieseizoen speelde hierbij een rol. Binnen het onder curatele gestelde ABP zijn nu zodanige werkafspraken, dat het extra toezicht op alle onroerend- goed-transacties niet meer tot vertraging zal leiden. Eind september zijn weer op de ge bruikelijke wijze voorstellen over woningbouw aan de Cen trale Beleggingsraad gedaan. Daarover is begin oktober po sitief beslist. Nog geen beslis sing is genomen over het plan volgend jaar 30.000 naoorlogse huurwoningen te verbeteren, waarmee een bedrag van 450 miljoen is gemoeid. Volgens de ministers vereist dit een gron dige bestudering omdat het hier ook gaat om een nieuwe financieringsvorm. Hierover moet ook de Centrale Beleg gingsraad zijn goed goedkeu ring geven. Voor de bezorgdheid voor de werkgelegenheid, zoals door de directeur van de Nationale Woningraad tot uitdrukking is gebracht, kunnen de ministers wel begrip opbrengen. Maar er is geen reden voor grote be- I zorgdheid. is vra- Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Zo'n zeshonderdduizend mensen zou den in aanmerking komen voor kwijtschelding van het betalen van onroerend-goedbelasting. Veel mensen betalen onno dig door onbekendheid met de mogelijkheid tot kwijtschei-, ding. Dat schrijft Konsumen- ten Kontakt (KK) in het maandag verschenen orgaan „Koopkracht". Volgens een woordvoerder van het ministerie van Finan ciën echter spreekt Konsu- menten Kontakt te gemakke lijk over „recht" op kwijt schelding. „Mensen die een verzoek tot kwijtschelding doen moeten hard maken dat zij door persoonlijke omstan digheden niet kunnen betalen. Bovendien moeten die om standigheden niet hun eigen schuld zijn," aldus de woord voerder. Volgens Konsumenten Kon takt kan iedereen met een mi nimum-inkomen of ongeveer honderd gulden per maand daarboven, bij de belasting dienst kwijtschelding vragen van het betalen van og-belas- ting. Dit jaar gaat het om 525.000 mensen met een mini muminkomen. Daarnaast, zo heeft Konsumenten Kontakt berekend, komen nog eens honderdduizend mensen voor kwijtschelding in aanmerking met een iets hoger inkomen of met extra lasten, zoals ziekte kosten. Volgens de consumentenor ganisatie kunnen ook bewo ners van woningen die een ho ge hypotheek hebben, terwijl hun huis sterk in waarde gedaald, kwijtschelding gen. Bij deze eigenaars is sprake van een negatief ver mogen. Van onzer redactie binnenland LUXEMBURG - Volgens mi nister Ruding van Financien daalt de consumptie in ons land niet aanzienlijk. Die vrees is uitgesproken door de EG-commissie. Vol gens Ruding is die gebaseerd op verouderde cijfers. Een grote brand op het industrieterrein Hagestein in de omgeving van Utrecht legde transportbedrijf De Haan volledig in as. De schade bedraagt enkele miljoe nen guldens. Met grote moeite wist de brandweer te voorkomen dat de brand oversloeg naar aangrenzende bedrijven. - fotoanp Van onzer redactie binnenland DEN HAAG - Een meerder heid in de Tweede Kamer steunt het wetsontwerp van het kabinet over de tweever dieners, dat tot doel heeft ge huwden en samenwonenden met meerdere inkomens zwaarder te belasten. De regeringspartijen CDA en VVD gaan akkoord met de voorstellen. Wel heeft met na me de VVD op onderdelen kri tische opmerkingen. PvdA en D'66 stellen zich zeer kritisch op, maar verkla ren zich niet zonder meer te gen de kabinetsplannen. Dat blijkt uit de bijdragen van de vier genoemde fracties in de Tweede Kamer aan de schrif telijke behandeling van het wetsontwerp. Een punt dat alle fracties in kritische zin bespreken, zijn de schokeffecten die kunnen optreden in de belastingver plichting als er iets in de inko mensverhoudingen van de be trokkenen verandert. Het CDA vindt dat er een indringende poging gedaan moet worden om deze schokef fecten te verminderen. Voor de VVD ligt dit probleem zeer zwaar. D'66 heeft principiële bezwaren. Een gek weekje. Het is zomer en winter tegelijk, 's Morgens vroeg regeert de vorst en mid den op de dag maakt de wereld een zomerse indruk. De weertype is door het kabi- net-Lubbers ingesteld om te gemoet te komen aan de me teorologische wensen van zo veel mogelijk Nederlanders. Het afgelopen weekend rolden we met lente-achtige joligheid door de bossen, 's Nachts wordt door de ijsmakers reeds ge werkt aan de volgende Elfste dentocht. Zal het verzet van de ambte naren en de trendvolgers door dit grillige klimaat gebroken worden? Zullen ze tenslotte zeggen: Dit weer kost mij meer aan kleren dan die 3,5 procent? Ik denk dat ze gewoon door gaan. Als ambtenaren eenmaal aan een bepaald patroon ge wend zijn, wijken ze daar ook nooit meer van af. Maar hebben de acties van de NS-mensen enig succes ge had? Met andere woorden: hebben ze bij de spoorwegen nu al treinwinst geboekt? Wat ik me wel heb laten ver tellen, is dat de kruisraketten heel moeilijk tegen het huidige weertype kunnen. Ze krijgen builen op hun kernkoppen. Het weer is uitermate gunstig voor een lange, drukke vre desdemonstratie. Een hete herfst met koude nachten om het hoofd koel te houden. Het is veel beter als ze die kruisraketten in de ijskast houden en niet blootstellen aan het onvoorspelbare Neder landse polderklimaat. Dan kan deze week nog uitlopen op een historische zaterdag. MERIJN Van onze redactie binnenland TURNHOUT - De Nederland se zakenman Rienk Kamer zal door de Belgische justitie niet worden vrijgelaten. Een ver zoek daartoe is gisteren door de rechtbank in Turnhout af gewezen. De Nederlandse en Belgi sche advocaten van Kamer hadden een beroep op de rechtbank gedaan hun cliënt in vrijheid te stellen. Volgens hen was België niet gemach tigd Kamer te arresteren. Bo vendien zou het Nederlandse grondgebied bij of na de aan houding op 11 oktober in Baarle Hertog zijn geschon den. Rechtbankvoorzitter mr.Boeks heeft deze argumen ten verworpen. MINISTER Brinkman van WVC heeft maandag de be jaardenoorden opgeroepen tot frequent en intensief overleg. Op een bijeenkomst in Utrecht zei hij dat de bewoners niet het slachtoffer mogen worden van de moeilijkheden rond de direkte financiering van de bej aardenoorden. Van onzer redactie binnenland ZOETERMEER - De Raad voor de Volkshuisvesting is verdeeld over een beperking van de huursubsidie. In de raad zitten alle be langhebbenden op het terrein van volkshuisvesting en een aantal onafhankelijke des kundigen. Staatssecretaris Brokx heeft voorgesteld de normhu- ren j aarlij ks aan te passen met een percentage dat overeen komt met de trendmatige huurverhoging. Daardoor zou den huurders die wel en die geen huursubsidie krijgen een gelijk percentage in huur om hoog gaan. Dat betekent in feite een verdergaande beperking van de uitgaven aan huursubsidie. De raad zal woensdag het ad vies aan de staatssecretaris behandelen. Volgens een woordvoerder is het niet dui delijk hoe de verhoudingen binnen de Raad liggen en hij sluit meerdere afwijkende standpunten niet uit. De tegenstanders van het voorstel van Brokx willen dat de normhuren voor huursub sidie gekoppeld blijven aan de inkomensontwikkeling. Zij vrezen dat de koppeling aan de trendmatige huurverho ging vooral de lagere, minst flexibele inkomens zal treffen. In combinatie met de reeds hogere belastingbedragen kan de voorgestelde tabel voor al leenstaanden vanaf 23 jaar een verschil betekenen van circa 345 gulden per maand in vergelijking met overige huis houdens. Ze menen dat het parlement zich periodiek moet kunnen uitspreken over de vraag of het aanpassingsmechanisme kan worden gehandhaafd. De leden die het eens zijn met het voorstel wijzen erop dat als gevolg van de bij de huurontwikkeling achterblij vende ontwikkeling van inko mens een zodanige groei van het aantal subsidiegerechtig den alsmede de omvang van de bedragen optreedt, dat maatregelen onontkoombaar zijn. Alleenstaanden De RaVo heeft unaniem be zwaren tegen de invoering van de tabel voor alleenstaanden vanaf 23 jaar, die inhoudt dat de huursubsidie 70 procent van die van een echtpaar wordt. De Raad vreest dat daarmee nogal eens fraude ge pleegd zal worden. Alleen staanden boven de dertig krij gen bovendien een lastenver zwaring te verwerken waar van de gevolgen voor de wo ningmarkt niet te overzien zijn. De Raad heeft geen be zwaar om inkomens van allen die in e e n huis wonen mee te laten tellen voor het verkrij gen van huursubsidie. De nieuwe huursubsidie- voorstellen betekenen volgens de Landelijke Organisatie Be langengroepen Huisvesting (LOBH) een aantasting van de huurbescherming voor alleen staanden. Alleenstaanden met een laag inkomen zullen daar door kunnen worden gedwon gen te verhuizen naar een goedkopere woning, aldus de LOBH. Grote steden De wethouders voor volks huisvesting van de vier grote steden hebben in een brief aan de Vaste Kamercommissie voor Volkshuisvesting gepro testeerd tegen door de rege ring voorgestelde verlaging van de individuele huursubsi die. In de brief wordt vooral gewezen op de negatieve ge volgen van de verlaging van de huurgrens van 735 gulden naar 600 gulden per maand, waaronder men voor subsidie in aanmerking komt. Hierdoor komen in Amster dam en Rotterdam 15.000 wo ningen buiten de subsidie-re- geling te vallen. Omdat het hier grote woningen betreft, die veelal worden bewoond (door grote gezinnen met lage re inkomens, vrezen de wet houders dat deze groep bewo ners financieel niet meer in staat zal zijn een dergelijke woning te huren. Dit zou een ernstige verstoring van vraag en aanbod op de woningmarkt betekenen. 1

de Stem | 1983 | | pagina 3