KNOV-AFGEVAARDIGDE MARTEIJN: Drukbezochte handwerkexpo in Zuiddorpe Radio Nightingale zoekt geld voor nieuwe apparatuur Noodgreep nodig voor plan Tragel I Theologische faculteit 11 provincie in SCHIETINGEN George Mangnus en Agnes de Kort clubkampioenen bij De Puit Avond over patiëntenrecht DINSDAG 25 OKTOBER 1983 VAN ZEELAND TERSCHAP -STER BACHT NBARE DMA KING IANDWEERKRING l-VLAANDEREN Drie generale titels voor Cor Hermes OM GRONDPRIJS VERKOOPBAAR TE HOUDEN I IlLBURG - Om wat meer be- I te geven aan de Minder Dansen in Axel na Mini en Maxi Geen kijk Plaatselijk nieuws Hulst Ossenisse Kloosterzande Heikant Vogelwaarde Hengelaars houden niet van feestje CdK Boertien opent bank in Hulst Sint-Jansteen A12 T22 PAGINA ZEELAND 2. waterschap Hulster Ambacht jroces-verbaal van de zitting au tot het vaststellen van de an de hoofdingelanden onge- trict II en IV vanaf 21 oktober inzage ligt ter griffie van het lat 38 te Hulst. De di|kgraaf KJA. Baron Collot d' Escury Regionale Brandweerkring brengt ter algemene kennis, dober 1983 om 10.00 uur in luzen, Oostelijk Bolwerk 4 te tre vergadering van het alge brandweerkring zal worden oer 1983 De voorzitter voornoemd, C. Ockeloen V *01»* amera of recorder: programma te maken; filmen; informatie over video; op 50; e prijzen; service, etc.etc. 5,50. Bij tijdschrif- de bon in voor een ie-abonnement. abonnement a f 39,50 per 700, 6500 WC Nijmegen. iok een briefkaart sturen. paar Postbus 259,1000 AG pg ontvang ik het gratis kt pensioen Van onze duivensportmedewerker GOES - Als zondag 13 novem ber de kampioenen van de concoursbond Zuid-Beveland worden gehuldigd in Lewe dorp, hoeft de generale kam pioen Cor Hennes zijn woon plaats niet te verlaten. In eigen home kan de Lewedorp- se postduivenhouder de hulde in ontvangst nemen. Hij won dit jaar op overtuigende wijze de drie generale titels. Tot ho ge klasseringen kwamen ook enkele andere plaatsgenoten van PV De Postduif. Generaal totaal: 1. C. Hermes, 2. p Rijk, Heinkenszand; 3. F. van Hijfte en zoon, Yerseke. Generaal aangeduid: 1. C. Hermes, 2. Wage naar-Toonder, Kloetinge; 3. C. Rentmeester, 's-Heernehoek. Ge neraal onaangeduid: 1. C, Hermes, 2. D. Rijk, 3. F. Glerum, Kruinin- gen. Duitkampioenschappen: Vitesse oude duiven: 1. C. Rentmeester, 2. D. Rijk, 3. P. Kerkhove, Nieuw- dorp. Midfond oude duiven: 1. P. Oele, Oudelande; 2 en 3. D. Rijk. Fond oude duiven: 1. C. Aerts, Kruiningen, 2 en 3. W. Muller, Wil- helmindadorp. Vitesse jonge dui ven: 1. L. Hijman en zoon, Goes; 2. J. Polfliet, Lewedorp; 3. H. koks, Goes. Fond jogne duiven: 1. F. Gle rum, 2. A. van de Dries, 's-Heeren- hoek; 3. C. Hermes. Hokkampioenschappen aange duid: Vitesse oude duiven: 1. C. Hermes, 2. C. Rentmeester, 3. M. Jeremiasse, Wemeldinge. Midfond oude duiven: 1. J. Hartman, Goes; 2. P. Oele, 3. F. Franse, Kwaden- damme. Fond oude duiven: 1. L. Claessens, Kwadendamme; 2. W. Muller, 3. P. de Boe, Kattendijke. Jonge duiven vitesse: 1. G. Steen bakker, Lewedorp; 2. C. Hermes, 3. A. Dommanschet, Hansweert. Fond jonge duiven: 1. C. Hermes, 2. R. Krijger, Goes; 3. F. van Hijfte en Hokkampioenschappen onaan geduid: Vitesse oude duiven: 1. D. Rijk, 2. C. Hermes, 3. Wagenaar- Toonder. Midfond oude duiven: 1. D. Rijk, 2. W. de Witte, Goes:; 3. C. Hermes. Fond oude duiven: 1. W. Muller, 2. J. Claessens en zoon, Hoedekenskerke; 3. L. Claessens. Vitesse jonge duiven: 1. H. van Noorden, Kruiningen; 2. J. Polfliet, Lewedorp; 3. P. Pieters, Lewedorp. Fond jonge duiven: 1. F. Glerum, 2. F. van Hijfte en zoon, 3. E. Ver mast, Yerseke. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Zeehen- gelvereniging De Puit uit Vo gelwaarde hield de zevende en laatste wedstrijd meetellend voor het clubkampioenschap. Bij het oude gemaal te Osse- nisse werd door 24 vissers het lijntje uitgegooid en zorgden zij voor een redelijke vangst. Uitslag: 1. George Mangnus, 2. Toon Gelderland, 2. Sjors van Bunderen, 4. Piet Boeter, 5. Theo de Kort. Na afloop werden in het clublokaal de prijzen uitgereikt en de.diver se clubkampioenen bekend ge maakt. Kampioen bij de da mes wérd Agnes de Kort-van de Veeken met 1995 punten. Kampioen bij de heren werd George Mangnus met 3850 punten. De verder uitslag luidt: 2. Toon Gelderland 3370, 3. Jo de Poorter'3i85,4. Sjors van Bun deren 2790, 5. Theo de Kort 2080 punten. Zaterdag 19 no vember zullen de bijbehorende trofeeën worden uitgereikt op de jaarlijkse feestavond in het gemeenschapshuis te Terhole. Voor deze feestavond staat er nog een tweetal activiteiten op het programma. Zaterdag 5 november wordt de traditio nele vlees-viswedstrijd ge houden, die begint om 13.30 uur nabij het oude gemaal te Ossenisse. Zaterdag 12 novem ber houdt De Puit de jaarlijk se ledenvergadering in het clublokaal café De Doosjes. 'Leegstand winkels in Axel aanpakken' Van een onzer verslaggevers AXEL - De Axelse winkelleegstand moet pro fessioneel worden aangepakt. Alle beschikba re (lege en nog vrij te komen) winkelpanden moeten in handen gegeven worden van één makelaar die daarmee gericht de boer op gaat. „Het wördt nu tijd om het niet meer knullig te doen. Met dat goed willend amateurisme schieten we niets op", zegt KNO V-afgevaardigde van het district en de provincie Zeeland Tonnie Martei jn uit Axel. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster ziekenomroep Radio Nightingale is druk doende de financiële positie te verstevigen door middel van een donateursactie. Het geld is hard nodig, want de medewerkers willen binnen afzienbare tijd een 16-kanaals mengtafel aanschaffen, op de reportagebus na de duurste investering in het tienjarig be staan van de ziekenomroep. Gekoppeld aan de dona teursactie is ook de versprei ding van de nieuwe radiogids, die geheel in het teken zal staan van het jubileum. De gids is in eerste instantie be stemd voor de patiënten, do nateurs en adverteerders en verschijnt medio november in een oplage van 2500 stuks. Nu al worden de voorberei dingen getroffen voor het tienjarig jubileum, volgend jaar. Gedacht wordt aan ver schillende acties, waaronder een 'knalweekend' in een grote feesttent. Verder heeft de OZO-voetbalorganisatie toe- In een brief aan het streek- centrum Axel kaart hij de problematiek van de leegstand nog eens aan. In Axel staan momenteel ruim tien panden leeg. Daarnaast zitten diverse ondernemers dicht tegen hun pensioen aan. Ook voor die winkels moeten binnen af zienbare tijd nieuwe huurders of eigenaren worden gezocht. Dat kan beter en efficiënter als een man zich daarmee be zig houdt. Zeker nu het dpo rapport er ligt vindt Marteijn het hoog tijd worden dat het streekcentrum Axel zich druk gaat maken om een en ander te bewerkstelligen. „Als we de leegstand profes- Van een onzer verslaggevers HULST - Er is een noodgreep nodig om de bouwgrondprijs in het uitbreidingsplan Tragel lussen Hulst en Sint-Jansteen I verkoopbaar te houden. Wat burgemeester en wet houders in gedachten hebben maken ze pas volgende maand I bekend, maar volgens wethou- I der G. van de Voorde gaat de Van een onzer verslaggevers I Werkzaamheden van de facul- Iv. *laat de Theologische Fa- I ulteit Tilburg 'de provincie Tevens wil men op die 1 «fnt het belang van theologie I en samenleving dui- uelijker maken. I?«3en ®aat allereerst naar I in s 5 november wordt Opstandingskerk aan de "eiiamystraat in Terneuzen ja '°Pen dag' gehouden. De I I wordt geopend door deken I jarts van Zeeland. L rv°lgens kunnen de aan- laan!®fn deelnemen aan een ■krü 1 c°l'eges van Tilburgse lliflr ren en wetenschappe- me<lewerkers. Een van Istiï 'S ^rs' A- Polspoel, afkom- IPni Uit Jansteen. Drs. |ov sP°el zal een college geven I ff rouwverwerking, jp °Pen theologische dag in L ,®Uzen wordt gehouden rn 10.00 tot 17.00 uur en is vrij piankelijk. Itat? november wordt de |L theologische dag gehou- |L ,mTilburg zelf. In de lAras sctle Faculteit aan de frifp laan 9. Ook hier kan ij,. r'a de opening door de l0()(un.Van de faculteit, van let v 17 uur terecht voor rSes n van een aantal col- ingreep flink wat geld kosten uit de reserves van het toch al noodlijdende grondbedrijf. De problemen zijn vooral ontstaan door het in werking treden van de Wet Geluidhin der. Daardoor zal namelijk de grond binnen een afsstand va riërend van 125 tot 300 meter vanuit Rijksweg 60 noodge dwongen een agrarische be stemming moeten krijgen en dus niet voor woningbouw be nut kunnen worden. Aanvan kelijk was die grond echter wel bedoeld als bouwgrond. Als de lasten van deze, in feite nutteloze gronden, op het ex ploitatieplan zouden blijven drukken, dan zou dat beteke nen dat de bouwgrondprijs tot onaanvaardbare hoogte zou stijgen. De door b en w voor gestane ingreep moet er voor zorgen dat die gronden niet meer op het plan drukken, waardoor de bouwgrond ver koopbaar blijft. Wethouder Van de Voorde heeft echter de hoop nog niet opgegeven dat er wellicht in de verre toekomst toch wo ningbouw op die gronden kan plaatsvinden. „Als het karak ter van de Rijksweg 60 fnis- schien verandert en de ver keersintensiteit minder wordt, is dat heel wel mogelijk". Al met al blijft er volgens de wet houder in het plan Tragel nog plaats voor 750 woningen. Dat is flink wat minder dan ge pland. Over de omvang van het plan zijn momenteel overi gens nog besprekingen gaan de met de provincie. AXEL - Na het optreden van Mini en Maxi op vrijdag 28 ok tober in het cultureel centrum De Halle kunnen de toeschou wers nog even met de voetjes van de vloer. De dansavond, aansluitend op de voorstelling, begint rond 22.15 uur. Gedanst wordt op platenmuziek. sioneel oplossen zijn we met een bezig utvoering te geven aan het dpo rapport", aldus Marteijn. Dit onderzoek, waarover b en w van Axel zich nog steeds niet hebben uitgesproken, werd vorige week helemaal afgekraakt door de FNV-afdeling Axel. Secretaris J. van Schaik schreef in een brief aan het gemeentebestuur, waarvan hij zelf deel uit maakt, dat de con clusies en aanbevelingen |j daarin herzien moeten wor den. De onderzoekers hadden volgens de bond te weinig re kening gehouden met de be langen van de consument. „Weggegooid geld", aldus de bond over het ruim 40.000 gul den kostende onderzoek. Marteijn is het met die- zienswijze oneens. „De FNV heeft al eerder blijk gegeven geen kijk'te hebben op het midden en kleinbedrijf. De consument is wel degelijk ge hoord. Er is een telefonische en een passantenenquêté ge weest". In het rapport is volgens hem duidelijk naar voren ge komen wat de cosument wilt. „Hij heeft behoefte aan andere branches. Een kantoor-boek handel, kinderkleding, betaal bare damesconfectie. Dat zijn duidelijke tekens waarmee de ondernemers rekening moeten houden. Ze kunnen dat wel te- i genspreken maar de consu ment ervaart dat nu eenmaal zo. Als dat nu uit het onder zoek komt moet daar wat mee gedaan worden". Een taak ook voor een bu reau of makelaar die in het aantrekken van ondernemers is gespecialiseerd. „Dit moet groot opgezet worden. Voor het aantrekken van andere branches moet ook verder ge keken worden dan alléén maar in de regio". Het briefje van Marteijn waarin hij zijn visie over de leegstand ver woord is ook bedoeld om het streekcentrum te herinneren, aan het dpo-rapport waarom hetzelf gevraagd heeft. „Het ligt er nu alweer een paar maanden. Het zou doodzonde zijn als er niets mee gedaan; wordt. Het ligt voor de hand dat niet aan alle wensen van de consument voldaan kan worden. Maar de goede punten moeten er uit gelicht worden. Nu, voordat het te laat is", al dus Marteijn. Kussens keuren in de Lindenhof. - fotowimkooyman 'jno 90 160 Van onze correspondent ZUIDDORPE - In het bejaardentehuis De Lindenhof werd in het afgelopen weekend een tweedaagse tentoonstelling an&r verkoping gehouden van handwerkstukken. De ver koop van deze door de bejaarden van Zuiddorpe zelf ge- rrtaükte goederen, verliep naar wens: Vooral op de zater dagmiddag was het erg druk. Er was zelfs een bus met Bel genaldus een dik tevreden medewerkster van deze expo. Oyv' Pf fgebrej(j,e, gehaakte en geborduurde werkstukken vonden gretig aftrek zodat er weer geld in het laatje is om materiaal te kopen, waarmee weer nieuwe werkstukken kannen worden gemaakt. Verder konden de bezoekers zich op beide dagen te goed aan vers gebakken wafels en waren er speciaal voor de jeugd verschillende attracties waarbij men zijn geluk kon beproeven. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Helleken, 52 schutters; hoge vogel; G. Deijaert, St.-Gilles Waas; beide zij vogels: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (5): J. van Meele, Kloosterzande. LAMSWAARDE - Bejaarden schieting, zaal De sport, 29 schut ters: hoge vogel: A. Roels, Graauw; eerste zijvogel: J. Maas, Hulst; tweede zij vogel: F. Rijk, Klooster zande; grootste aantal (5): B. Beu- laert, Hulst; vliegende vogel: W. Kuyper, Terneuzen. NIEUW NAMEN - Bejaarden schieting, zaal Picavet, 21 schut ters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; beide zij vogels en grootste aantal (4): A. Roels, Graauw. WESTDORPE - Bejaardenschie ting, zaal Concordia, 62 schutters: hoge vogel: E. van Hoecke, West- dorpe; eerste zij vogel: P. Goossens, Heikant; tweede zij vogel: R. de Smet, Koewacht; grootste aantal. (4): J. Suy, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal De Reizende Man, 27 schutters: eerste hoge vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: F. Jansen, Kloosterzande; eerste zij vogel: P. Schelfhout; tweOde zij vogel J. Schillemans, beiden Hulst; grootste aantal (5): J. Pardon, Kloosterzande. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 19 schutters: eerste hoge vogel en grootste aantal (5): A. Verdurmen, Graauw; tweede hoge vogel: R. de'Waal, Moerbeke; eer ste.zijvogel: J. Mei, Vogelwaarde; tweede zij vogel: W. Strobbe, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 35 schutters: eerste hoge en eerste en vierde zij vogel: R. Verschoten; tweede hoge vogel: H. de Gucbt; tweede zij vogel: A. Ver- hóeVèri;'allen Kloosterzande; derde zijVogel :£,J. de Waal, Koewacht; groötsi'ë'^aantal (6): R. van Gassen, Koé.yadfi't ZUIDDORPE - Staande wip, St.- Sebó'ètiaan, 113 schutters: Wip 1: eerste hoge en vierde zij vogel: G. Suy; tweede hoge vogel: A. Apers, beiden Zuiddorpe; eerste zij vogel: H. de Waal, Koewacht; tweede zij- vógel: J. Hiel, Kloosterzande; der de zij vogel: R. Wisse, Terneuzen. r.sb! Wip 2: eerste hoge vogel: H. Bauze- man, Eversele; tweede hoge vogel: J. Vereecken, Kloosterzande; eer ste zij vogel: J. Ongenae, Eversele; tweede zij vogel: A. Hoogstrate, Terneuzen; derde zij vogel: E. Ing- hels, Koewacht; vierde zij vogel: M. Suy, Zuiddorpe. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 33 schutters: hoge vogel: E. Picavet; eerste zij vogel: A. Ver hoeven; tweede zij vogel: F. van Kruyssen; grootste aantal (9): H. van Rijt, allen Kloosterzande. LAMSW AARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 38 schutters: Wip 1: hoge en eerste zij vogel: A. Verdur men, Graauw; tweede zij vogel: Th. Baart, Boschkapelle. Wip 2: hoge vogel: Th. Asselman, Groenendijk; eerste zij vogel: A. Verdurmen, Graauw tweede zij vogel A. Rot tier, Groenendijk. PHILIPPINE - Zaal Marinet, 20 schutters: hoge en eerste zij vogel: R. Sterkx, Zelzate; tweede zij vogel: Joke Haneveld, Hoek; grootste aantal (13): W. Taalman, Philippi ne. Van een onzer verslaggevers AXEL - De patiëntenvereniging Samen Beter houdt don derdag 3 november een thema-avond over 'de patiënt en zijn recht'. De avond wordt gehouden in het gemeenschapshuis De Halle in Axel en begint om 19.30 uur. Als eerste staat op het programma de vertoning van de film 'Het ziekenhuis'. Deze rolprent geeft een beeld van de werkzaamheden die in een ziekenhuis plaatsvinden. Middelpunt van al die activiteiten is de patiënt, die on derzocht, behandeld, verzorgd en genezen moet worden. Na de film gaat de heer J. Reuchlin in op het recht van de patiënt, waarna er gelegenheid is voor discussie. Schaakclub - Uitslagen ge speelde wedstrijden interne competitie schaakvereniging Hulst: P. van Ginneken-P. Dhondt 0-1, C. van Gassen-E, Francken 1-0, W. Schillemans- P. Piasmans 0-1, M. Misseg- hers-N. Fryhoff 1-0,1. Liem-J. Bareman 1-0, H. Francken-W. Kentie 1-0, E. de Rijck-A. van Opstal 0-1. Na zeven ronden voert P. Dhondt de competitie aan, op de tweede plaats ge volgd door W. van Denderen. Bingo - In zaal Palermo werd een bingo-avond gehouden waaraan 41 personen deelna men. Uitslag: 1. P. Verstraten, 2. B. Tinners, beiden Terneu zen; 3. B. van Steenbrugge, Lamswaarde; 4. L. Charbe, St,-Jansteen; 5. A. Verschuren, Lamswaarde. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden, waaraan 36 personen deelna men. Uitslag: 1. J. Vernimmen, 2. J. van der Ende, beiden Hulst; 3. F. Segers, St.-Jan- steen; 4. E. van de Branden, 5. R. Vermeersen, beiden Hulst. Bingo - In het verenigingsge bouw werd een bingo-avond gehouden waaraan 49 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. me juffrouw Dankaert, Lams waarde; 2. mevrouw Van Voo- ren-van de Dries, Ossenisse; 3. L. Erpelink, Vogelwaarde; 4. E. Hiel, Ossenisse; 5. G. Rot tier, Hulst. Bingo - In zaal De Reizende Man werd een bingo-avond gehouden waaraan 75 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. Jo- landa Dankaert, Lamswaarde; 2. J. Colpaert, Kruisdorp; 3. mevrouw Van Leuven, Kloos terzande. Kikkerspel - In zaal De Rei zende Man hield de IZV-club een kikkerspel, waaraan 67 personen deelnamen. Uitslag: Heren: 1. J. de Jong, 2. J. Schout, beiden Sas van Gent; 3. A. Corijn, Biervliet. Dames: 1. Timmermans, Terneuzen, 2. Saman, Hulst, 3. Schout, Sas van Gent. Kaarting - In zaal De Reizen de Man werd door de kaart- vereniging De Stoere Spelers een clubwedstrijd gehouden, waaraan 27 personen deelna men. Uitslag: 1. Th. Peters, 2. E. Provoost, 3. J. Hiel, 4. J. van de Borgt, 5. R. Scheerders. De volgende kaarting is 4 novem ber. Schieting - Woensdag 24 okto ber wordt in De Warande een schieting voor bejaarden en gepensioneerden gehouden. De inschrijving hiervoor begint om 13.00 uur en de eerste pijl wordt om 13.30 uur afgescho ten. Duivenkampioen - Bij de dui- venvereniging E.V.N. te Stop peldijk heeft B. Burm het Ge neraal Kampioenschap ge wonnen. Was hij vorig jaar kampioen bij de jonge duiven, gezegd een speciaal toernooi te organiseren rondom het tien jarig bestaan. Er komt ook een reünie van oud-medewerkers en de jaarlijkse 'open dag' krijgt een andere opzet. Voorts wil men zich tijdens het jubi leumjaar nog meer manifeste ren op sportvelden en dergelij ke met rechtstreekse uitzen dingen. Los van het j ubileum wordt op 18 december weer het tradi tionele Sportcafé in de ether gebracht, vanuit bar De Smid se in Hulst. De nadruk wordt dit jaar gelegd op het muzika le gedeelte. De redactie is in handen van Frank Knibbeler en Walter de Kort. Verder zul len ook Arthur Eeckhout en Eddy de Schrijver hun bijdra ge leveren. Tenslotte zal voor de tweede keer in de geschiedenis vcan Radio nightingale de studio ingrijpend veranderen. De presentatieruimte wordt vol ledig afgeschermd, waardoor hinderlijke geluiden van bui ten niet meer te horen zijn. Tevens worden de platenspe lers voorzien van snelstarters, zodat de presentatie en de mu ziek in een vloeiende lijn over gaan. Ook de technische ruim te krijgt een andere indeling. De verbouwing zal gereed zijn tegen de nieuwjaarsreceptie. De afgelopen maand hebben zich zich vijf nieuwe mede werkers aangemeld, waarmee binnenkort een nieuw pro gramma gestart kan worden. Maar Nightingale kan nog meer mensen gebruiken, zowel op het vlak van de presentatie als van de techniek. Zij kun nen zich aanmelden op het nieuwe correspondentieadres, secretaris Walter de Kort, Hendrik Casimirlaan 12, Hulst, telefoon 01140-10165. Van onze correspondent HENGSTDIJK - De leden van de hengelsportvereniging De vogel (zoetwatervissers) zijn er blijkbaar niet voor te por ren om het hengelseizoen met een feest af te sluiten. Vanwege de geringe belang stelling heeft het clubbestuur de voor komende zaterdag ge plande feestavond moeten af gelasten. De huldiging van de kampioenen, die op het feest programma stond, is nu ver schoven naar de voorjaarsver gadering in 1984. Van een onzer verslaggevers HULST - Commissaris van de Koningin in Zeeland dr. C. Boertien opent vrijdag 4 no vember officieel de nieuwe vestiging van de Nederlandse Credietbank aan de Grote Markt in Hulst. Dat gebeurt tijdens een spe ciale ontvangst voor genodig den, om 17 uur. Aanwezig is daarbij ook vice-voorzitter N. Nouwen van de Hoofddirectie van de bank. Het nieuwe pand is ge bouwd op de plaats van het voormalig hotel International en voldoet aan de modernste eisen. Sinds gisteren kunnen de klanten al in het nieuwe ge bouw terecht. Wie het alle maal eens op het gemak wil bekijken, krijgt daarvoor de gelegenheid op zaterdag 5 no vember. Dan wordt van 13 tot 16 uur open huis gehouden. plus tweede generaal, dit jaar pakte hij zowel bij de oud als bij de jonge duiven het kam pioenschap. Bij de naarjaars- vluchten ging het kampioen schap naar R. Duerinck. EHBO - Voor de Dr. van Gel- der-beker, waar elke twee jaar om wordt gestreden, zijn de eHBO-afdelingen uit Sint- Jansteen en clinge uitgeno digd namens de katholieke bond voor EHBO. Zij moeten de strijd opnemen tegen twee ploegen van de Koninklijke Nederlandse Bond voor EHBO en twee ploegen van het Rode Kruis. Deze wedstrijd wordt op provinciaal niveau op za terdag 5 november gehouden in de kantine van camping de Panneschuur te Nieuwvliet. Bejaardenschieting - De maandelijkse schieting in het gemeenschapscentrum De Warande .voor bejaarden en gepensioneerden, wordt ge houden op woensdag 26 okto ber. Schutters kunnen zich vanaf 13 uur laten inschrijven en de schieting begint om 13.30 uur.

de Stem | 1983 | | pagina 11