toners DESTEM iSDQ%t m ZILVEREN SCHOEN Zeeuwse titelstrijd samengestelde wedstrijd kei Winstkansen Savok en Morres Voorronden volleybal Motorcross in Axel Triathlon in Graauw UTERDAG 22 OKTOBER 1983 }oulevard- oopduel .ussen Vermeule en Wijns >ostenrijk Zaalvoetbal team verslaat Zierikzee Resultaten damestennis TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL NeVoBo heeft nieuwe secretaris Ayl T14 PAGINA SPORT 2 oorrang voor wie een aan omschakelen toe enstverband. U wordt im er een succes van lang van onze cliënt, ntalent en 18 karaats izen, bent u minstens dan allebei uitvoerig, logste 3 weken, mis- n kort eerste gesprek informatie wordt niet iding kunt u rekenen. N Stapt van 4-Steppentaeraooi door Kees Hamelink Ifll'LST - Het komende weekeinde start in sporthal Ipen Dullaert te Hulst het zogenaamde 4-Sterrentoer- luooi, een onderlinge strijd tussen de vier Zeeuwsch- Itlaamse tennishallen. Vorig jaar in een mum van tijd Ijpgezet, met alle nadelen vandien. „Dit seizoen zijn Ljj tijdig bij elkaar geweest, zodat het toernooi volle- Ijjg kon worden gepland", zegt Piet Adriaansens uit ■Hulst, bestuurslid van de stichting Den Dullaert en |én van de mensen die geijverd hebben voor de tot- liandkoning van de tennishal in Hulst. ook alweer alleen als s daarvan kunnen dat de toekomst van el zou kunnen ten, en bent u eem dan beslist roei de uwe ;en we schriftelijke telefoon van de rsoneelszaken). wat i die een bijzondere :elefonisch te 1: Veenman maakt nen en vrouwen, ook t bevalt ons allemaal -Tetterode nv i.Goudsesingel 108 otterdam (010) 13 49 80. Ik heb nog de eerste spade estoken voor de bouw", aldus (jriaansens. Van die tijd af is ij actief bezig geweest met de ■ganisatie van competities en rnooien, waaronder ook het |.Sterrentoernooi. Adriaan- hierover: „Dit toernooi is |(0or ons gezelligheid. Reeds Lig seizoen konden belang- Lllenden zich hiervoor opge- Wij streven duidelijk ,jar goede onderlinge contac- en hoe meer mensen hier- ftn onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - De 48e inter nationale boulevardloop, van- in Vlissingen, belooft een interessant duel te worden lissen John Vermeulen en de sterke Belg Luc Wijns. Vermeulen bewees afgelo- pen zaterdag bij de KMS-cross dat de conditie er is, terwijl de sympathieke Belg uit Duffel en parcours vindt dat hem op het lijf is geschreven. Naast dit duo kunnen ook Johan Antheunisse, Johan de Vlieger en Huib Dalebout een itolvan betekenis spelen. In totaal staan er 70 senio ren op de voorinschrijvings- jilst.De senioren worden om 15.® uur aan de Boulevard flmsen weggestuurd. Vorig [in ging de zege naar Benno Levers. AGEL1JKS NAAR SPANJE. Ook vertrek vanuit mid. Ned. en hi net onze spec, aanbieding. Div. apt elstr 89 Tel. 020-267068. Sij de dames - 1600 meter - -ilarathonatlete Jopie Daane nor eigen publiek favoriete. JeVlisisngse krijgt echter wel if te rekenen met en sterke lelgiche afvaardiging, tradi- fgetrouw present op de bou- tvard Het secretariaat is wnals was- en kleedruimten hi de kantine van de camping HetNollebos. Na de wedstrijd lopers komen prestatielopers Pan de beurt. Om half vier feaan zij op weg voor hun vier kilometer. Zij kunnen in- prijven tot een kwartier j por de start in de caravan ge situeerd bij het start- en fi- lushpunt. De prijsuitreiking van de wedstrijdloop vindt plaats om half vijf in het club- [Imis van Marathon aan de 'eg te Vlissingen. bij kunnen worden betrokken, hoe beter". Wat dat laatste betreft, dit seizoen werd het toernooi uit gebreid met de enkelspelen, hetgeen echter bij sommigen minder goed in de smaak viel, gezien het late tijdstip op zo wel de zaterdag- als de zon dagavond. „Het schema is zo danig opgezet dat niemand lange wachttijden heeft. Dat is toch duidelijk een voordeel", legt Adriaansens uit. Het be oogde doel van het toernooi (het tot stand brengen van de onderlinge contacten), daar aan wordt volgens Adriaan sens voldaan: „Dat vind ik wel, het toernooi is de basis geweest voor gezamenlijk overleg, zodat we in het win terseizoen elkaar niet in de haren zitten". Op de vraag of het toernooi niet gereglemen teerd zou moeten zijn, ant woordt Adriaansens resoluut: „Dat hoeft voor mij niet. Het moet gezellig blijven. Ik zie het niet direct als een wed strijd". Dat het resultaat niet op de voorgrond staat, blijkt ook wel uit de samenstelling van Het Dullaert-team voor wat be treft de C-categorie bij de he ren. Theo Misseghers, Harold de Puijsseleijr, Mark Vermor- ken en Ronald van Remortel (allen van St Sabine van Gas sen als reserve. Bij de dames behaalde Den Dullaert vorig seizoen de meeste punten, zowel in de D- als in de E-categorie. „Wij hebben bewust de E-dames van vorig seizoen naar de D- categorie geschoven", legt Adriaansens uit. „Hetzelfde geldt ook voor onze D-heren. Sandra Begijn werd overigens in de D-categorie geplaatst en maakt in deze categorie haar opwachting, althans als zij vrij is van andere (landelijke) verplichtingen. De teams die het vorig sei zoen de toon aangaven in de C-categorie, Jarino en Ador- sport, komen ook dit seizoen weer sterk voor de dag. Bram van Dijk, Dieter Gajewski, Huub Nijsten en John Dijk man vormen de ruggegraat van het Jarino-team met de dames Ans van Dijk, Nel Dek ker, Jos Hoek en Annemarie Dobbeleir. Ador-sport kent namen als Fred Elliott, Peter van Veldhoven, Fons Stock man en Ronald Baarends, ter wijl Nell Hendrikse met Lies- beth Kuijpens een sterk duo vormt en waarbij Clasien IEBERBRUNN. Nw 4-6 pers. App en p.p.p.w Ideale ski-mogelijkh. Dij i andere facil. Verv. bus en trein rnujy 1. 01862-3033. OL nabij Oetz/Kühtai (2200 ml I lens ion incl. avondeten Inl. Jansen| inchem. 08340-26384 s) vrijst. chalet max. 8 pers. voor 70-254820/972399. LSGn^Rekrccifcie, ÏWKIKZEE - Het Zeeuwse nalvoetbalteam heeft in het terste optreden de selectie van rayon Zierikzee in Zierik- tt met 7-3 verslagen. De score in dit treffen werd Mpend door Erick Speckens, Jaarna de Hulstenaar Marcel "ijs 2-0 liet noteren. Een te- Moelpunt van Jan Leenboot •tekende 1-2. Het was weer ih sPeckens die z9n koel- eedigheid in het afronden pteonstreerde door 1-3 te la- Ij5 aantekenen. Een straf- plop verzilverd door Peter I lavet betekende 1-4. Robby P'jnstekers was daarna twee 1 eer succesvol in zijn doelpo- |»lngen en dat hield in dat de •ordjes op 3-4 kwamen te han- pen. ierder liet de Zeeuwse se lectie het niet komen. Taco l?n de VElde - hij verving ]«ans Picavet (Hulst), die we- s een militaire oefening af- ;i§ was - Peter Picavet en J, 'Us Schilait bepaalden de rostand op 3-7. L? TON: Zondag 23 oktober lan, °ude Vaart Terneuzen Ujx a.n§ 10.00 uur: Terneuzen 2- pp. Terneuzen 4-Panaché 1 'enhiUZen 0-Zierikzee 2. Vlaande- iftn^ai te Sas van Gent, aanvang po.oo uur: Groot Sas 1-Sinar 1. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het tweede team van Ador-sport heeft woensdag een gemakkelijke overwinning behaald op Oost burg 2 in de damescompetitie in de Ador-sporthal in De Braakman. Met de cijfers 18-2 zegevierde het duo Tia Jan sen/Els Visser over Visser/ Jansen van Roosendaal. Jannie Everling en Mé van der Heijden verhoogden de score door met 15-3 het duo Reissen/Niessing kansloos te laten. In de tweede categorie wordt de wedstrijd Timmer- man-Ador-sport volgende week verder gespeeld. In de eeste categorie versloeg De Rij ke het team van Sluis 1 met 4-0 en Verplanke bezorgde met dezelfde cijfers Roelofs een nederlaag. Boudewijn van Craenenbroeck van Clinge heeft in het nog prille seizoen al flink gescoord. Reeds acht maal trof de Clin- genaar het vijandelijke doel. Naaste concurrenten Van Dorsselaar van Steen en Huisman van Terneuzen komen tot een totaal van vijf doelpunten. 1. B. van Craenenbroeck (Clinge) met 8 doelpunten, 2. P. van Dorsselaar (Steen) en J. Huisman (Terneuzen) met 5 doelpunten, 3. P. Zwart (Sluiskil) en E, Audenaerd 4 doelpunten, 4. J. de Block (Hoek) N. van de Houten (Koetinge) A. Wilting (Terneuzense Boys) B. van de Broeke (Breskens) G. Wolters (Goes), Alb. Mortier (Steen) M. Triest (Steen) P. Dobbelaere (Steen) H. Bun (HVV'24) F. Lammers (Ria Westdorpe), allen 3 doelpunten. 5. J. Klein (AZVV), J. Kole (Kloetinge), De Kunder (Terneu zense Boys), M. van de Hooft (Breskens), R. de Muijnck (Breskens), P. van de Hooft (Sluiskil), P. van Kouteren (Sluiskil), F. van Kouteren (Clinge), E. Nagelkerke, (Steen), F. Verstraeten (Axel), A. Verdonk (Lewedorpse Boys), R. Raas (Lewedorpse Boys), F. Bauwens (Ria Westdorpe), J. Lambert (Vogelwaarde) en E. van Poucke (IJzendijke), allen 2 doelpunten. Clubscore: 1. Steen met 16 doelpunten, 2. Ria Westdorpe met 13 doelpunten, 3. Clinge met 12 doelpunten. Van onze volleybalmedewerker AXEL - Vandaag worden in sporthal 't Sportuus te Axel de voorronden gehouden van de open clubkampioenschappen. Er worden in het gehele land elf voorronden afgewerkt, waaraan wordt deelgenomen door 243 teams. De poulewinnaars zullen zaterdag 3 december in Breda aantreden voor de finales. Sandra Begijn maakt haar opwachting in de D-categorie als ze tenminste vrij is van landelijke verplichtingen - FOTOWIM KOOYNIAN Baarends en Nathalie van Waterschoot uit Oostburg het viertal volmaken. Voor de Vlaanderenhal te Sas van Gent zullen Wil en Ronniê van Remortel, Aniek Huisman en Hans Vermoet de punten moeten verdienen. In de Ador-sporthal in De Braakman zal deze toernooi- enreeks worden afgesloten op 24 en 25 november. De Jarino- hal is 26 en 27 november de eerstvolgende gastheer, ge volgd door De Vlaanderen op 11 en 12 februari. Voor Piet Adriaansens lijdt het geen twijfel of het toernooi zal het komende weekeinde een goed verloop kennen. Bij de meisjes wordt deelge nomen door tien teams, die in twee poules zijn ingedeeld. Deze teams zijn: Poule A: Di- vo, Sliedrecht Sport, De Sterre, Zevenhuizen en Morres. Poule B: DOS, WC, Ekspalvo, Bre- vok en YVC. Bij de jongens zijn er acht teams. Ook hier zijn er twee poules. Poule A: Gemeni, Mor res, WVC en Atak. Poule B: Krimpen, Zevenhuizen, Marti- nus en B G Volido. Deze voorronden beginnen voor de meisjes om 10.00 uur en voor de jongens om 10.45 uur. Antoine Goense: talentvolle nieuwkomer AXEL - Zaterdag wordt op het RES-circuit in Axel de eerste wedstrijd verreden om de Zeeuwse trofee. Zoals al en kele jaren gebruikelijk is wordt deze betwist in twee wedstrijden van drie reeksen. Vanzelfsprekend zijn de Zeeuwsch-Vlaamse motor crossers er op gebrand om op hun eigen circuit zo goed mo gelijk voor de dag te komen. Daarnaast zijn er ook twee Zeeuwsch-Vlaamse titelver dedigers, namelijk in de 500 cc-klas Eduard van de Kloos ter en in de 250 cc-klas Pascal van der Kelen. Antoine Goense: „Ik staar me niet blind op de successen die ik tot nu toe behaald heb. Ik ben immers nog maar een beginneling - foto tannie de jonge Van onze sportmedewerker OVEZANDE - In het af gelopen wielerseizoen heeft Antoine Goense zich ongetwijfeld als een talentvolle nieuwkomer in de kijker gereden. Als debuterende nieuweling kwam de 16-jarige cou reur uit Ovezande tot voortreffelijke prestaties. Goense werd onder ande re tweede in het natio naal kampioenschap, werd winnaar van de klassieker Omloop van Groede, triomfeerde zes keer in een criterirum en eindigde als zesde in de Flevo-Tour. Slecht vier keer werd de Zuid-Bve- lander niet bij de eerste tien geklasseerd in de 38 wedstrijden waarin hij ais individueel actief was. Ook in teamverband liet Antoine Goense een sterke in druk achter. Samen met zijn clubmakkers van Theo Mid delkamp reikte hij naar een tweede plaats in het nationaal clubkampioenschap in Dron- ten, terwijl door het Zeeuwse kwartet eveneens een tweede stek werd bereikt in het Zilve ren Molen-toernooi in Zaan dam. Antoine Goense, die een jaar eerder aan enkele wed strijden voor trimmers deel nam, waarin hij ook tot goede resultaten kwam, kijkt uiter aard met voldoening terug op zijn eerste seizoen als KNWU- licentiehouder. „Het heeft mijn verwach tingen ver overtroffen", be kent hij. Om er bescheiden aan toe te voegen: „Toch staar ik me niet blind op die be- haaade successen. Ik ben im mers nog pas een beginneling, die in feite nog alles moet le ren om het vak onder de knie te krijgen". Met die instelling voor ogen wil Goense dan ook bouwen aan een verder verloop van zijn wielercarrière. Hij preva leert voorlopig het uitzicht op een maatschappelijke positie. Als leerling aan de scholenge meenschap voor lager be roepsonderwijs in Goes is An toine reeds geslaagd voor het vak autotechniek en is nu be zig om ook landbouwtechniek onder de knie te krijgen. „Tot dan blijf ik zeker het fietsen alleen als hobby zien", wil Goense kwijt. Zijn ouders onderstrepen die uitspraak van harte, hoe wel er in de familiekring nog al eens een boom wordt opge zet over wielersport en allls wat daarmee samenhangt. Een zuster van Antoine Goen se is namelijk getrouwd met de Belgische ex-coureur Wil- fried Wesemael, die negen jaar als professional heeft ge koerst, terwijl Cees Priem een oom is van de veelbelovende Antoine. Wellicht kan laatst genoemd veel van dit tweetal opsteken hoewel Cees Priem zijn neef altijd voorhoudt: „Uiteindelijk zul je het alle maal zelf moeten doen". In maart wordt Antoine Goense zeventien en dat bete kent dat hij in het nieuwe sei zoen als junior aan de bak moet. „Ik ben me er van be wust dat dit een moeilijk kar wei gaat worden", zegt hij. „Uiteraard tref ik daar sterke re tegenstanders, waaronder jongens die reeds een jaar aan bod zijn geweest in deze cate gorie. Maar angst heb ik niet voor ze. Dat zou trouwens een slecht uitgangspunt zijn. Met ambitie en wilskracht ga ik dan ook straks aan de slag. Maar vraag me niet wat ik denk te bereiken. Dat vooruit lopen op de feiten kan je alleen maar opbreken. En daar pas ik voor". Van onze paardesportmedewerker ARNEMUIDEN - In het schit terende recreatiegebied De Piet bij het Veerse Meer bij Arnemuiden, worden zaterdag 22 oktober de Zeeuwse kam pioenschappen veelzijdigheid voor paarden en pony's gehou den. Deze kampioenschappen samengestelde wedstrijd over vier onderdelen - dressuur- proef, wegparkoers, cross country en springconcours - betekent het hoogtepunt van het Zeeuwse hippische seizoen. De organisatie in Arnemuiden is in handen van de landelijke rijvereniging en ponyclub Walcheren, dit jaor voor het eerste onder leiding van de nieuwe voorzitter Jo Crucq. Het aantal deelnemers be draagt net als vorig jaar 99. Het aantal ponyruiters en amazones overheest: 55. Wel is er een verschuiving te bespeu ren in het aantal deelnemers per klasse. Zo waren er vorig jaar nog negen combinaties present in de Z-klas paarden, tegen slechts drie dit seizoen. Titelverdedigster Augustus Lantsheer met Roland van Oranjezon laat verstek gaan. Wel present is Chris Boone met Rialto van de Gouwe Reyers en zijn clubgenoot Cees xd Visser met Hhoran (vorig jaar nog vierde in de L-klas). Zij zullen het Gilles Quist met Narfi van De Zwinruiters las tig proberen te maken, bij het behalen van de fel begeerde Zeeuwse titel. Bij de pony's vorig jaar acht cmbinaties en slechts één equipe, maar nu niet minder dan twintig combinaties en drie equipes. In deze groep is fanatiek getraind en is er ter voorbereiding op het Zeeuws kampioenschap deelgenomen aan wedstrijden buiten de- provincie, zoals in Wassenaar en Giessen. Walcheren, dat een thuiswedstrijd rijdt, komt in actie met Jacqueline de Winter met Rashid, Esther van Westen met Remirando, Peter Klaasse met Sjoerd en Teresa Kalverboer met Skip- py. Luctor et Emergo uit Zaamslag brengt de combina ties Ellen de Bliek met Cobien, Marie Paule Picavet met Peter Pan, Jacqueline Wiemes met Adonis en Elianne de Feijter met Bres aan de start. De Kleppertjes uit Axel brengt in het strijdperk Walther Murre met Til's Jippie, Marco Lafort met Curly, John den Hamer met Romano en Wilco Vinke met Isther. De Kleppertjes brengt voorts een equipe op de been in de L-categorie. Dit jaar Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - Vandaag zjn er voor de teams, die in de lan delijke competitie uitkomen, redelijke winstkansen aanwe zig. De Morres-dames kunnen Starlift uit Voorburg warm verwelkomen. Vorige week boekten de Huisterse dames nog een nipte winst op Gee- vers P&P en ook tegen de Voorburgse dames moeten er punten te veroveren zijn, vooral omdat Starlift nog geen enkel punt heeft behaald. De Huisterse heren ontvan gen SDO. Dit team heeft even als de Hulstenaren vier pun ten, al heeft Morres natuurlij k vorige week door het verlies tegen Nuvoc een goede waar schuwing gekregen. Savok treedt in de derde divisie aan tegen Symmachia. Veertien dagen geleden won Savok uit met 2-3. Met het thuisvoordeel moeten de Sasse dames enkele punten aan hun totaal kunnen toevoegen. De wedstrijden van Morres beginnen om 17.00 uur in sporthal Den Dullaert te Hulst; Savok begint om 16.15 uur in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. wordt voor hei c-=t het Zeeuws kampioenschap in de L-klas betwist met drie equi pes. Voor de Axelse ruiter sportvereniging komen aan bodMirella De beer met Spi rit, Raymond Knoester met Parcival en Marcel Knoester met Moestafa. Het individuele kampioen schap in de Z-klas pony's heeft dit jaar toch een speciale betekenis door het grote aan tal deelnemende combinaties. Heersend kampioene in deze klas Is Marie Paule Picavet van Luctor et Emergo, die vo rig jaar maar liefst 34,5 punten voorsprong had op haar naas te concurrente Jacqueline de Winter met Rashid van Wal cheren. Jacqueline de Winter is nu eveneens van de partij, evenals haar clubgenote Es ther van Westen met Remi rando, die tijdens het kam pioenschap van Zuid-Holland een goede wedstrijd reed. Tot de favorieten behoren even eens Francisca Bakker met Geiha van Jacoba van Beieren en Jacqueline Wiemes met Adonis van Luctor et Emergo. Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Komende zondag 23 oktober organiseert de Graauwse sportvereniging St. Aioy een triathlon. De belang stelling voor dit gebeuren is erg groot. 85 inschrijvingen kwamen bij Remi Magnus binnen en niet alleen uit het Zeeuwse, maar ook vanuit Amsterdam en Brussel kwa men de aanmeldingen. Om 12 uur worden de deel nemers, verdeeld in drie cate gorieën weggeschoten in het Terneuzense zwembad De Honte, waar in vele baantjes 1000 meter moet worden afge werkt. Vervolgens wordt de fiets gepakt om onder de Zee dijk via de Emmahaven naar Graauw te rijden wat neer komt op vijftig kilometer. Om half twee wordt de eer ste deelnemer in de Graauwse Dorpsstraat verwacht waar hij begint aan het laatste on derdeel, de zeven kilometer hardlopen, over een traject wat via de Graauwse Paal loopt. De drie onderdelen zul len aaneengesloten worden af gewerkt, er zijn geen rustpau zes ingelast. Een evenement waarbij Remi Magnus kan re kenen op de steun van een veertigtal medewerkers die zeker hun handen vol zullen hebben, in het bijzonder bij het openingsnummer, het zwemmen. Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE De Neder landse Volleybal Bond district Zeeland heeft een nieuwe se cretaris. Ed de Rijcke, de op volger van Louis Provoost sinds enige maanden, is door drukke werkomstandigheden niet meer in staat zijn fucntie als districtssecretaris naar be horen te vervullen. De heer Platschorre uit El- lewoutsdijk treedt momenteel op als waarnemend secretaris.

de Stem | 1983 | | pagina 11