ichot hagel door tand van Gilbert luclos-Lassalle Tour-parkoers van het geld en de klimmers Van der Wiel naast Karpov ]arriere in gevaar ottingham Forest zit op rozen Sparta onnodig in problemen renhockeyteam it oefenduel Geschorste Amerikaan bij WK gewichtheffen Winnen: „Het is een ronde voor Prost naar McLaren, Watson ontslagen Witte Houtmarkt KLEINTJE F 15.595,- F 18.995,- door Theo Vaessen \utocenterWest nenberg 45, tel. Oosterhout Bosschendijk rneuzen Auto )1140-14010 LV8n 1 was met door Jean Nelissen ra sport in 't kort Ammerlaan en Boeve winnen Grand Prix Overwinning Clark/Doyle A531 mDERDAG 20 OKTOBER 1983 T19 PAGINA SPORT 2 vasthoudend rijgedrag juist ook op natte weg, 'eerstand en licht gewicht >m zuinig met brandstof, oor snelheden tot 180 km/u) robuuste soepelheid goede grip op nat wegdek, J kilometerrendement, ringe rolweerstand, geruis- g en opvallend soepel, oor snelheden tot 180 of afhankeli|k van de maat) komfortabele topprestaties lige band voor de snelste vergt minder brandstof en eer kilometers voor een deze categorie, in brede xede uitvoering. 55 en 60, voor snelheden tot en hoger, afhankelijk van de tien i op jlen. "h.L. traat irou- a.n., 15, Swift 620- Grenen schroten v.a. 55 I ct. Merbau-deuren 195. i Alle kozijnen op maat géi maakt. Verder alle hout-1 soorten. Rijksweg 160, 01611-1946 Dorst, VAN part. Perzisch vloerkleed, 2x3 mtr. Nw. van 3500 - voor 1500.-, met eert. 01641 -3239. ES Ml De Colt Olympique met het embleem verwerkt in de speciale stootsierlijsten staat op extra brede banden. Twee opvallende aksenten zijn de aërodynamische wieldoppen en de achterspoiler, die de rappe Colt een markant uiter lijk geven. Colt 1200 cc 3-deurs: Totale waarde: f 16.695,- Exklusieve Olympique prijs: f 15.595,- Voordeel: f 1100,- Ook 5-deurs en automaat versie voor een Olympische prijs. Bij deTredia Olympique versie heeft het representatieve uiterlijk een nóg exklusiever karakter gekregen door de zorgvuldig ontworpen striping en een doorzichtige, getinte sunroof. Tredia 1400 cc: Totale waarde: f 20.495,- Exklusieve Olympique prijs: f 18.995,- Voordeel: f 1500,- Nog beperkt leverbaar. Lu (ANP) - De voortzetting van de loopbaan Iran de Franse wielrenner Gilbert Duclos-Las- salle, dit seizoen winnaar van Bordeaux - Pa- rjjs, is uiterst twijfelachtig. In het afgelopen neekeinde, tijdens een jachtpartij in de omge ving van Pau, schoot een van de jagers van dichtbij een volle laag hagel door de rechter band van de wielrenner. In het ziekenhuis Lrdt geprobeerd de hand van de wielrenner Ldanig te 'herstellen' dat Duclos-Lassalle nog han fietsen. De behandelende artsen hebben Larover echter hun twijfels. Afgang HSV BOEKAREST (DPA) - Hamburger SV staat over veertien dagen op eigen veld voor de taak een verschil van drie doelpunten weg te werken. De Europese bekerhouder bij de landskampioenen leed woensdag in Roemenië in de eerste wedstrijd uit de tweede ronde van het EC 1-toernooi tegen Dinamo Boekarest een uiterst pijnlijke nederlaag (3-0). De 65.000 Roemeense toe- speelde matig tot slecht. Met toe schouwers vierden de zege op uitzinnige wijze, bedolven het veld na elk doelpunt onder zo veel vuurwerk, dat scheids rechter Jan Keizer genood zaakt was het duel drie minu ten te onderbreken na de eer ste treffer van de Roemeense kampioen. Trainer Nicusor van Dina mo roemde na afloop zijn spe lers. „Wij hebben uitstekend gespeeld, waren technisch, en in de tweede helft ook condi tioneel, sterker dan HSV". Daarmee sloeg Nicusor de spijker slechts ten dele op zijn kop. Dinamo was inderdaad goed op dreef, maar HSV uitzondering van doelman Stein, voorstopper Jakobs, die een nederlaag met nog grotere cijfers voorkwamen, en de middenvelders Magath en Rolff bereikte geen HSV-spe- ler zijn normale niveau. Spits Schatzschneider miste in de eerste twintig minuten twee keer vrij voor de doelman. Die missers braken HSV in het vervolg lelijk op. Trainer Happel: „We begonnen onge lukkig en eindigden nog onge lukkiger". Na het falen van Schatzsch neider bracht uitblinker Augustin in de 28ste minuut de thuisclub aan de leiding: 1-0. Na de hervatting bleef Di namo het duel controleren. Nadat Rolff een kans op de ge lijkmaker had laten liggen, bekroonde Multescu halver wege de tweede helft het veld- overwicht door van dertig me ter doeltreffend uit te halen: 2-0. Illustratief voor de mar- telgang van de Hamburgers was de manier waarop het derde Roemeense doelpunt tot stand kwam. Manfred Kaltz verspeelde de bal in eigen ver dediging op bijzonder knullige wijze en Orac had geen moeite doelman Stein nog eens te pas seren: 3-0. SV laat het afweten k'DHOVEN - Wat een deceptie, wat een slot! Vijf kuten slechts mocht PSV hopen op een schamel ge- Jspel tegen Nottingham Forest, toen de Westduitse liter Schmidhuber genadeloos naar de stip wees. lil meter van Pim Doesburg. Een actie van Ernie Lndts op aanvaller Walsh, was de aanleiding, de kverwachte 2-1 nederlaag het gevolg. Even tevoren JPSV (via Koolhof) ook een strafschop benut, en js eindelijk, na moeizaam vechten, naast de Engelse |eg gekomen. ittingham, dat na een minuten na rust de sco ld geopend, bleek gisteren tweede ronde van dit 'A-cup toernooi, een moei- jte bestrijden tegenstander PSV. De Eindhovense vol vertrouwen aan dit I begonnen, bereikte in iuropacup-treffen eigen moment het niveau Kt de laatste weken in de petitie had tentoon ge il En dat zou wel eens, de return, fataal kunnen Dederde ronde van Euro- lil ligt op dit moment enverweg, misschien wel taïï/tbare afstand. 'fiagham-coach Brian h zat te genieten in de out, zijn team voerde zij n acht (mandekking) tot in untjes uit. Het durfde als vrijwel alle PSV'ers Engelse helft stond, een laakpoging te onderne- En dat gebeurde niet T gevaar. Pim Doesburg, i Stevens en Willie van de ihof moesten attent blij - )p de snelle tegenstoten Walsh, Hodge en Daven- tier zonder al te veel proble men overeind blijven. PSV kreeg gewoon geen been aan de grond. Wel met behulp van de Duitse arbiter die, zelfs tot hilariteit van het publiek, een duwfout van Hart ten opzichte van Koolhof met een penalty bestrafte. De topscorer van PSV nam dat cadeautje lach- tend in ontvangst en dacht zijn ploeg op het nippertje nog in een redelijke uitgangsstelling te brengen voor de return in Nottingham. Maar de arbiter wist blijkbaar dat hij „ge faald" had. Een fout die hij in blessuretijd nog goed maakte ook. Ernie Brandts zette Walsh opzij en weer ging de bal op de stip. Walsh voltrok het vonnis, daarmee PSV de illusie ontnemend dat het nog met redelijk vertrouwen aan de return in Nottingham kan beginnen. if minuten na rust liet Pe- 'avenport na een prachti- 'lode stoppen springen bij Zijn schot op de rand van strafschopgebied paste es in de kruising, buiten 'k van de vertwijfeld, lende Pim Doesburg. 0-1, 'aar hadden PSV en de 128000 toeschouwers niet 'lekend. En de verrassing log groter toen Notting- zich na die belangrijke rogstreffer niet ingroef net doel van Van Breuke iet zocht de aanval, met twachte variaties. Dus ook PSV de mouwen open in verdedigend op- Temeer daar het aan- "d gedeelte van de Eind de ploeg keer op keer in 1 ging. of het de combi- zocht. n Reker zag zijn voor- -het zal moeilijk zijn ersoonlijk duel te winnen le Engelsen- bewaarheid. ®oat ook zijn middenvel geen zuiver schot op doel ■1 te lossen -zelfs libero Stevens mengde zich <te schutters- kon Not-- am in het laatste kwar- PSV - NOTTINGHAM FOREST 1-2 (0-0). 51. Davenport 0-1, 79. Koolhof (strafschop) 1-1, 90. Walsh (strafschop) 1-2. Scheidsrechter: Schmidhuber (WD1). Toeschou wers: 27.000. Gele kaarten: Thore- sen (PSV) en Stevens (PSV). PSV: Doesburg; Van Aerle, Ste vens, Brandts en Wildschut; Lok- hoff (Heintze), Van de Kerkhof, Haan en Valke; Koolhof en Thore- sen. NOTTINGHAM FOREST: Van Breukelen; Anderson, Todd, Hard en Swain; Wigley, Walsh, Bowyer en Hodge (Fairclough); Wallace en Davenport. E Hi g Greeve B.V., T2-19000. ^RDAM (ANP) - De se- voor het Nederlandse Wtockeyteam heeft dagavond op het terrein hey in Amsterdam een id tegen de ploeg Noord-Holland met 7-0 "toen. ooelpunten topscorer. De treffers kwamen op van Arno den Hartog, Jan Diepeveen, Theodor I, ei? J°b van der Have. 'o kreeg vier strafcor- K>rd3r daaruit werd niet (J?8 de laatste oefen- M van de selectie voor jornoo! om de Champions ao v°lgende week e in Karatsji begint. Ro- i« Bouwman, die wegens "«blessure aan de kant dinsdag gewoon met Joa,ndere Seselecteer- Pakistan reizen. LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse gewich- thefbond heeft zwaarge wicht Jeff Micheis on danks een lopende schor sing toch opgenomen in de ploeg, die van zaterdag in Moskou zal deelnemen aan de wereldkampioenschap pen. Micheis werd in augus tus voor een j aar uitgeslo ten, nadat hij tijdens de Panamerikaanse Spelen in Caracas betrapt was op het gebruik van het verboden, spierversterkende hor moon testosteron. Micheis en de Amerikaanse bond twijfelen aan de waarde en uitslagen van de controles in Caracas, die onder lei ding stonden van de be faamde dopingexpert Manfred Donike uit Keu len. De Westduitse professor trof in het bloedmonster van Micheis aanzienlijk meer testosteron aan, dan het eigen lichaam op na tuurlijke wijze produceert. Na de eveneens positieve contra-expertise werd Mi cheis reglementair voor twaalf maanden geschorst. De internationale ge wichtheffederatie heeft nog niet gereageerd op de aanmelding van Micheis als deelnemer in de zwaar gewichtklasse. Willy van de Kerkhof (rechts) in duel met Steve Hooge ROTTERDAM - Door enkele defensieve slordigheid jes heeft Sparta zich voor de uitwedstrijd tegen Carl Zeiss Jena onnodig in de problemen gebracht. In een vooral in de tweede helft aantrekkelijk duel toonde de Rotterdamse ploeg zich veel sterker dan de gerepu teerde Oostduitsers. Ze scoorden drie maal maar ga ven de veelal ongevaarlijke Oostduitse ploeg toch de gelegenheid om twee maal tegen te doelpunten. Het valt te betwijfelen of het jeugdige Sparta aan deze uitslag genoeg heeft om in Oost-Duitsland overeind te blijven. Sparta ging uiterst behoed zaam van start. Het respect voor het in de Europacup ge harde Carl Zeiss Jena was bij de onervaren spelers van trai ner Bert Jacobs duidelijk aan wezig. Omdat ook de Oost duits e ploeg weigerde tot of fensieve daden over te gaan speelden de eerste 25 minuten zich voornamelijk op het mid denveld af. Het was routinier Louis van Gaal (de enige met Europa cup-ervaring in de Rotter damse ploeg) die zijn jeugdige makkers over de drempel hielp. Van Gaal en Danny Blind stimuleerden met hun aanvallende daden de spitsen Holverda en Olde Riekerink. Het was dan ook niet verwon derlijk dat de Spartanen de eerste treffer scoorden. Wout Holverda pikte in de 47e mi nuut van de eerste helft de bal op bij de middenlijn, wandelde het strafschopgebied binnen en haalde vervolgens meedo genloos uit, 1-0. Een door dit doelpunt ge sterkt Sparta continueerde het aanvallende spelpatroon van het laatste gedeelte van de eerste helft. Dat speelde echter de slimme Oostduitsers in de kaart. Terwijl de zevendui zend toeschouwers zich af vroegen wanneer doelman Grabenthin eindelijk onder de Rotterdamse druk zou bezwij ken, wist Bilau bij een van de zeldzame Oostduitse tegen aanvallen, doelman Bas van Noortwijk te passeren, 1-1. Toen even later Edwin Olde Riekerink tot overmaat van ramp ook nog een een straf schop miste, leek Sparta mo reel geknakt. De Rotterdam mers herstelden zich echter wonderlijk snel van hun in zinking. En weer stond Louis van Gaal aan de basis van het hernieuwde Sparta-offensief. In de twintigste minuut van de tweede helft week hij uit naar zijlijn om vervolgens Ron van de Berg op maat te bedienen. Tegen diens perfecte kopstoot was doelman Grabenthin kansloos. 1-2. Sparta kreeg de smaak te pakken, voelde dat dit Carl Zeiss Jena te pakken was en demonstreerde meteen maar hoe dit diende te gebeuren. Edwin Olde Riekerink nam een kwartier voor tijd revan che voor de gemiste straf schop. Zijn eerste en Sparta's derde doelpunt bracht de Kas teelbewoners in redelijk veili ge haven. Echter, de onerva renheid van de ook in de va derlandse competitie slordige Sparta-verdediging zou de Oostduitsers toch nog een tweede treffer opleveren. Bij een van die momenten van on oplettendheid in de Sparta-de- fensie was het Ludwig die een voor Carl Zeiss Jena onver diende 3-2 eindstand op het scorebord bracht. SPARTA - CARL ZEISS JE NA 3-2 (1-0). 45. Holverda 1-0, 49. Bielau 1-1, 69. Van de Berg 2-1, 75. Lengkeek 3-1, 85. Lud wig 3-2. Scheidsrechter: King (Wales). Toeschouwers: 8.000. Gele kaart: De Wolf (Sparta). SPARTA: Van Noortwijk; Blind, Van Oosten, Andriessen en Verbeek (De Wolf); Van de Berg, Van Gaal en Lengkeek; Olde Riekerink, Holverda en Eyer. CARL ZEISS JENA: Graben thin; Krause, Hoppe, Weise en Schilling; Schnuphase, Meix- ner (Pittelkorn) en Ludwig; Bielau, Raab en Trocha (Bu- row). VOETBAL - PEC Zwolle is naarstig op zoek naar een re- serve-doelman. De eredivisie club heeft momenteel geen vervanger voor Piet Schrij vers. Reservist Arnoud van der Eyck hervatte deze week na een langdurige enkelbles sure de training en blesseerde zich opnieuw aan dezelfde en kel. Eerder dit seizoen werd doelman Ad Raven uitgeleend aan Heerenveen. PARIJS - Het parkoers van de Tour de France is al vele jaren het parkoers van het geld. Het zijn de hooggelegen ski-sta tions, die - ook in deze tijd - kennelijk nog graag de plaat selijke toeristische kas plun deren om via een etappe-aan komst publiciteit te zoeken teneinde hun skiliften in de wintermaanden redelijk te la ten bevolken. Vandaar dat de Tour in 1984, zoals die gister middag in Parijs door Felix Lévitan en Jacques Goddet in het auditorium van de Banque de France aan de Boulevard des Italiens bekend werd ge maakt, een echte Tour voor klimmers is. Liefst vijf aankomsten op toppen van hoge cols, geen kasseien meer in de Hel van het Noorden en een vrij korte ploegentijdrit op de derde dag van vijftig kilometer zijn de opmerkelijkste zaken uit het rittenschema van de ronde van volgend jaar. „Heel gun stig", zo oordeelde Peter Win nen gisteravond. „Deze ronde ligt mij wel". Winnen is vooral erg tevre den, omdat het zwaartepunt van de Tour weer in de laatste week in de Alpen ligt, daar waar hij zich het best thuis- voelt. Liefst vier dagen achter elkaar dienen de renners in de Alpen een indrukwekkende serie cols te beklimmen. Op de eerste echte Alpendag kan de pastoor van Alpe d'Huez straks misschien weer zijn klokken luiden, want de streep ligt opnieuw vlakbij zijn kerkje. Een dag later klimmen de renners via in drukwekkende reuzen als de Lautaret, Gabbier en Madelei ne naar een van de nieuwere skistations, La Plagne. Op de derde Alpendag vindt de aan komst andermaal plaats in Morzine, waar even voor de fi nish de gevreesde Joux Plane opdoemt. Op de vierde en laat ste Alpendag wordt Zwitser land aangedaan. De slotfase van de Zwitserse etappe voert van Sière naar het mondaine ski-oord Crans-Montana, dat op liefst 1850 meter hoogte ligt. Alleen bekend tot nog toe uit de Ronde van Zwitserland, maar vrijwel even moeilijk als de klim naar Alpe d'Huez. De winnaar van dit jaar, Laurent Fignon, vond gister avond na het bestuderen van het routeschema, dat de Tour in 1984 bijna een kopie van de Tour is, die hij gewonnen heeft. „Dus kan hij niet slecht voor mij zijn". Heel ingrijpend is dat de or ganisatoren de stenen op weg naar Roubaix uit hét parkoers hebben gehaald. Insiders zien daarin een gebaar naar Co- lumbiaanse amateurs, die dit jaar verrassend debuteerden. Zij Viebten de „open" Tour van 1983 glans gegeven, en aange zien de ronde in 1984 opnieuw open staat voor amateurs, hebben de organisatoren de Columbianen, die op .de kas- seien vele, vele minuten verlo ren en er helemaal niet op konden fietsen, een handje willen helpen. „Ik ben ervan overtuigd dat nu ook meer landen met amateurs in zullen schrijven", oordeelde Peter Winnen. Er wordt 130 kilometer indi- mij vidueel tijdrit gereden, een af stand, die iets langer is dan in de voorgaande jaren. Onderweg zijn ook wat meer seconden bonificatie te verdienen bij de tussensprints. Maar - en daarin heeft Fignon met zijn 'kopie' gelijk - de aanloop naar de eerste Pyre- neeën-cols is weer tien dagen, tot in Bordeaux, evenals in 1983. Wat vindt Bernard Hinault van het parkoers? „Het is een neutrale ronde", zei de Breton. „Niemand is speciaal bevoor deeld. Ik zal mij in deze ronde heel goed thuisvoelen". Hinault vergat erbij te ver tellen dat de Tour van '84 neu traal is voor de klimmers. Want wie niet goed in de ijle lucht kan presteren, heeft geen enkele kans op een rede lijke klassering in Parijs. Maar dat komt, zoals eerder /aangehaald, omdat het par- ïkoers het parkoers van het geld is en de grote sommen op jgrote hoogte betaald worden. De bergetappes in de ronde van 1984 zijn: 11de etappe (Pau - Guzet Neige): Aspin, Peyre- sourde, Mente, Por tét' d'Aspet, Latrape, hoge aankomst in Guzet Neige; 13de etappe (Ro- dez - Le Rouret): nog niet be kend over welke cols de etappe gaat; 14de etappe (Le Rouret - Grenoble): Bacchus, La Ba- taille, Chalimont); 15de etappe ((Les Echelles - La Ruchère): Berland, hoge aankomst in La Ruchère; 16de etappe (Greno ble - Alpe d'Huez)): Coq, Lui- tel, hoge aankomst in Alpe d'Huez; 17de etappe (Alpe d'Huez - La Plagne): Commè- res, Lautaret, Galibier, Made leine, hoge aankomst in La Plagne; 18de etappe (La Plag ne - Morzine): Cormet de Ro- seland, Saisies, Aravis, Colom- bière, Dechatillon, Joux Plane; 19de etappe (Morzine - Crans Montana); Corbier, Morgins, Het etappeschema voor de ronde van volgend jaar: 29 ju ni: proloog in Seine-Saint-De- nis (tijdrit ind.) 6 km; 30 juni: Seine-Saint-Denis - Seine- Saint-Denis 160 km; 1 juli: Seine-Saint-Denis - Louvroil (Maubeuge) 230 km; 2 juli: Louvroil - Valenciennes (ploe gentijdrit) 50 km; Valencien nes - Béthune 85 km; 3 juli: Béthune - Cergy Pontoise 210 km; 4 juli: Cergy Pontoise - Alencon 175 km; 5 juli: Alen- con - Le Mans (tijdrit ind.) 60 km; 6 juli: Le Mans - Nantes 180 km; 7 juli: Nantes - Bor deaux 330 km; 8 juli: Bor deaux - Pau 185 km; 9 juli: Pau - Guzet Neiges (Saint-Gi- rons) 250; 10 juli: Saint-Girons - Blagnac (Toulouse) 105 km; 11 juli: Blagnac - Rodez 210 km; 12 juli: Rodez - Domaine du Chateau de Rouret 220 km; 13 juli: Le Rouret - Grenoble 240 km; 14 juli: rustdag in Grenoble; 15 juli: Les Echelles - La Ruchère (tijdrit ind.) 25 km; 16 juli: Grenoble - Alpe d'Huez 160 km; 17 juli: Alpe d'Huez (Bourg d'Oisans) - La Plagne 190 km; 18 juli: Aime- La Plagne - Morzine 180 km; 19 juli: Morzine - Crans Mon tana (Zwitserland) 125 km; 20 juli: Crans Montana - Villef- ranche-en-Beaujolais 300 km; 21 juli: Villie Morgon - Villef- ranche (tijdrit ind.) 45 km; 22 juli: Seine-Saint-Denis - Pa rijs 190 km. Van onze sportredactie TILBURG - John van der Wiel heeft zich woensdag naast de Russen Karpov en Poloegajevski aan de kop genesteld in het ze vende internationale schaaktoernooi in Tilburg. De debuterende Leidenaar won op de tweede rustdag zijn afgebroken partij uit de vierde ronde tegen de Zweed Uif Andersson. Door de zege heeft Van der Wiel, die met 2515 de laagste ELO- rating van het dozijn grootmeesters achter zijn naam heeft, drie en een halve punt uit zes ronden. Met dat resultaat is Van der Wiel halverwege het toernooi de beste Nederlander. Jan Timman behaalde woensdag uit zijn twee afgebroken partijen slechts een half punt. Zijn stelling tegen de Joegoslaaf Ljubojevic bleek zoals verwacht onhoudbaar en tegen Anders son kwam hij niet verder dan remise. Uitslagen afgebroken partijen: vierde ronde: Van der Wiel (Ned) - An dersson (Zwe) 1-0, Timman (Ned) - Ljubojevic (Joe) 0-1, Seirawan (VSt) - Vaganian (Sov) 1-0; vijfde ronde: Vaganian - Spasski (Sov) afgebr. An dersson - Timman 1/2-1/2; zesde ronde: Hübner (WD1) - Karpov (Sov) 1/2-1/2, Seirawan - Andersson 1/2-1/2, Vaganian - Ljubojevic afgebr. Stand: 1. Karpov, Poloegajevski, Van der Wiel 3,5,4. Ljubojevic 3 en 1 af gebr., 5. Portisch, Seirawan 3, 7. Spasski 2,5 en 1 afgebr., 8. Timman, An dersson, Hübner, Sosonko 2,5,12. Vaganian 2 en 2 afgebr. SQUASH - Pakistan en Enge land hebben zich woensdag geplaatst voor de finale van het wereldkampioenschap squash voor teams. Pakistan versloeg Egypte met 3-0, En geland won met dezelfde cij fers van Australië. VOETBAL - In een vriendsch- appelijke wedstrijd tussen de Italiaanse eerste divisieclub Udinese en Lugano (Zwitser land) heeft de Braziliaanse in ternational Zico vijf van de zes Italiaanse treffers voor zijn rekening genomen. Udi nese won het duel in het kader van het 75-jarig bestaan van Lugano met 6-1. De Zwitserse club ontving een recordaantal toeschouwers: 12.000. OLYMPISCHE SPELEN - Al le post, gericht aan atleten bij de Olympische Spelen, vol gend jaar in Los Angeles, zal door de Amerikaanse PTT worden onderzocht op explo sieven. Directeur William Bol- ger maakte geen details van het onderzoek bekend, maar zei dat uiterst nauwkeurige voorzorgen worden genomen om te voorkomen dat ook maar een bombrief de atleten bereikt. VOETBAL - Brighton-mana ger Jimmy Melia, die vorig jaar met zijn club Brighton de FA-bekerfinale bereikte, maar wel degradeerde uit de hoogste afdeling van de En gelse competitie, heeft zijn ontslag genomen. Zaterdag verloor Brighton met 0-5 van Grimsby, nadat Melia de ver antwoordelijkheid voor de op stelling was ontnomen. Assis tent-coach Chris Cattlin neemt voorlopig de training over. HOCKEY - Het bestuur van de hockeyclub Klein Zwitser land uit Den Haag is een lang jarige verbintenis voor shir treclame aangegaan met het bedrijf ICL-computers. MODERNE VIJFKAMP - De Hongaar Laszo Fabian heeft met 5425,2 punten de jeugd- wereldtitel Moderne Vijfkamp behaald. Ook de tweede (Jos- zef Demeter) en derde (Robert Bardi) plaats waren voor Hon gaarse deelnemers. VOETBAL - Een Braziliaanse scheidsrechter heeft ervaren dat het ook wel eens heet kan toegaan bij een damesvoetbal wedstrijd. Na afloop van het treffen tussen Bangu en Radar werd hij door twee ontevreden dames van Bangu tenminste hardhandig aangevallen. De lijfwachten van de clubvoor zitter deden naar hartelust mee aan de handtastelijkhe den. Daarop werden de voor zitter en de twee speelsters voor dertig dagen geschorst. TENNIS - Chris Evert heeft woensdag de kwartfinales van het internationale tennistoer nooi in Brighton bereikt. De Amerikaanse versloeg haar landgenote Leigh Thompson in twee sets: 6-1, 6-1. Voor naamste uitslagen: tweede ronde: Sue Barker (GBr) - Ca- trin Jexell (Zwe) 6-1, 6-2; Chris Evert (VSt) - Leigh Thompson (VSt) 6-1,6-0. BERGAMO - De befaamde tijdrit Grand Prix Europa in de omgeving van het Italiaan se Bergamo is verrassend ge wonnen door het Nederlandse amateurwielerkoppel Gino Ammerlaan en Henk Boeve. Het duo reed de 65 km. in de supersnelle tijd van 1 uur en 15 minuten. Ruim 51 km. per uur. De Italianen Manenti en Po li die lang aan de leiding had den gereden, werden met tweede met een achterstand van 10 seconden op de Neder landers. Het tweede Neder landse koppel Nico Verhoeven en Hans Daams presteerden aanzienlijk minder. Zij wer den 17de op ruim 7% minuut van het Nederlandse koppel. Boeve en Ammerlaan kregen ook een uitnodiging zondag te starten in de tijdrit Trofeo Ba- racchi. Dit hebben ze echter afgewezen. WEST-BERLIJN (ANP) - Het Australisch/Engelse duo Dan ny Clark/Tony Doyle heeft de 79ste zesdaagse van Berlijn gewonnen. In een spannende finale werd het Deense koppel Gert Frank/Hans-Henrik Ör- sted, dat nog in dezelfde ronde reed, naar de tweede plaats verwezen. Eindstand: 1. Danny Clark/ Anthony Doyle (Aus/GBr) 536 punten, 2. Gert Frank/Hans- Henrik Örsted (Den) 490 (op 1 ronde), 3. Gregor Braun/Hen ry Rinklin (WD1) 505 (op 4 ron den), 4. Urs Freuler/Hans Ka- nel (Zwi) 480 (op 5 ronden), 5. Jupp Kristen/Robert Dill- Bundi (WDl/Zwi) 300, 6. René Pijnen/Jan Raas (Ned) 299, 7. Etienne de Wilde/Gary Wig- gens (Bel/Aus) 254 (op 6 ron den). LONDEN (REUTER/AFP) - John Watson heeft woensdag in Londen een opzienbarende transfer in de formule I-auto sport onthuld. Op een perscon ferentie deelde hij mee dat hij door McLaren ontslagen was om de komst van de Fransman Alain Prost mogelijk te ma ken. Prost, die afgelopen zater dag in Zuid-Afrika het we reldkampioenschap verspeel de aan de Braziliaan Nelson Piquet, reed dit seizoen voor Renault. Watson (37) toonde zich te leurgesteld over het beleid van het McLaren-management. „Ik had eerlijk gedacht dat mijn contract bij McLaren verlengd zou worden. De sa menwerking beviel goed. Ken nelijk zien zij in Prost een be tere coureur. Ik neem Prost niets kwalijk. Wij zijn beiden handelswaar op een open markt". De overstap van Prost komt niet onverwacht. Hoewel de Fransman in Zandvoort zijn contract bij Renault met een jaar verlengde, ontstonden er naderhand door het zwakke seizoenslot van Prost fricties tussen de teamleiding en de coureur. Eerder ontsloeg het Franse staatsbedrijf zijn tweede rijder, de Amerikaan Eddie Cheever. In Parijs bevestigde Re nault het vertrek van zijn eer ste coureur. De plaats van Prost wordt overgenomen door zijn landgenoot Patrick Tambay. Deze nam na de race in Zuid-Afrika afscheid van de Ferrari-renstal.

de Stem | 1983 | | pagina 9