Geflatteerde zege Groningen NEC door 'dolle stier' geveld Spurs raakt in tweede helft spoor bijster Europacup 1 Europacup 2 Europacup 3 Van Breukelen: "PSV is mij tegengevallen" ibregts: De Spurs regen meel uimte ÓNPERDAG 20 OKTOBER 1983 fans man leidt ^'(Ierland Spanje Dames Scylla uitgeschakeld immuunIlllllllllllllll ONINGEN - Door een I doelpunt van Erwin an en een zeer late tref- Tan Ahmad Fandi heeft FC ningen aangetoond dat de hakeling van Atletico drid niet geheel op toeval stte. Met de 2-0 zege van ren op Inter Milan doen Groningers een goede gooi r de kwalificatie voor de e ronde. Ineen technisch zwak, maar taculair treffen viel de ïoningse zege echter wel te jm uit. Met name in de >ede helft was Inter de be- K van de twee teams. Met •hnisch spel en handige po- ïewisselingen speelden de ■lianen FC Groningen regel ing van de mat. De afwer- van Inter liet evenwel te nsen over. Sa de snelle openingstreffer m Erwin Koeman (17de mi- ut) viel FC Groningen ver Het kreeg echter in de te minuut een uitgelezen kans om definitief de zege bin nen te halen. Van Tiggelen miste op dat fatale moment echter een strafschop. Toen de ploeg na die misser geheel dreigde weg te zakken en Bag- ni en Bergomi grote kansen op de gelijkmaker lieten glippen, stapte in de voorlaatste mi nuut Ahmad Fandi uit de schaduw om het verlossende doelpunt te maken: 2-0. De Aziaat, die in de wedstrijd was tegengevallen, verliet na zijn treffer onder staande ovaties de piste. Het voetbal heeft er weer een vedette bij Toch was niet hij, maar Er win Koeman de absolute hoofdrolspeler geweest. FC Groninigen-trainer Han Ber ger had iedereen die het maar horen wilde bezworen dat zijn spelmaker beslist niet kon spelen. Ahmad Fandi zou voorbestemd zijn om als regis seur te fungeren. Berger hield die komedie vol tot een uur voor de wedstrijd. Toen name lijk bleek dat Koeman - dank zij een injectie - ondanks zijn voetblessure toch kon optre den. Hij was de inspirator van zijn ploeg. Luigi Radice, de coach van het in de competitie falende Inter, had tot ieders verras sing de Duitser Hansi Muller in de dug-out gezet en zijn elf tal met vijf middenvelders de wei ingestuurd. In de praktijk speelde Inter echter minder defensief dan de opstelling deed vrezen. De beginfase was overigens voor FC Groningen. Bijna had de ploeg al binnen een minuut voor een verrassende wending gezorgd, maar Fandi en McDonald misten al voordat de secondewijzer zijn eerste ronde voltooid had opgelegde kansen. Het volgepakte Oosterpark hoefde toch maar een kwartier te wachten eer de openings treffer een feit was. Het doel punt was te wijten aan een enorme communicatiestoornis in de Milanese defensie. Doel man Zenga en verdediger Col- lovati keken elkaar aan en in die tijdsfractie profiteerde Er win Koeman geroutineerd: 1-0. Inter was echter nauwelijks aangeslagen. Integendeel. Het vijfmansmiddenveld kon de bal en dus ook het spelverloop langdurig controleren. Kansen deden zich na die treffer ove rigens heel lang niet meer voor. Daarvoor was het Ita liaanse spel te behoudend en het Groningse te onzorgvuldig. Na rust kwam FC Groningen alleen nog maar via uitvallen in beeld. De Italianen zetten het noordelijke gezelschap op eigen helft vast. Koeman viel logischerwijze gezien zijn blessure ver terug. Trainer Berger wilde hem wisselen voor Roossien, maar de mid denvelder wenste vooralsnog niet op te geven. Pas een kwartier voor het einde kroop hij op de kant. Inter miste de klasse om het overwicht in doelpunten uit te drukken. Veel kansen kregen de Zuid-Europeanen overi gens niet, ondanks het slechte spel van de Groningse defen sie. Groningen was met uit vallen warempel gevaarlijker. Maar Jans en McDonald ga ven hun kopballen niet de juiste richting mee. Toch leek alles nog goed te komen voor FC Groningen, toen in de 78e minuut Jans en Fandi invaller Roossien in een ideale positie brachten. Coeck maaide hem onderuit en arbiter McGinlay wist de juiste straf: een penal ty. Omdat Koeman er niet meer bij was, ontfermde Adri van Tiggelen zich over de trap. Doelman Zenga keerde het schot echter met gemak. De zaak had desastreus af kunnen lopen voor Groningen, maar Bagni en Bergomi lieten ideale mogelijkheden op de gelijkmaker liggen. Die mis sers kwamen de Italianen in de slotfase duur te staan. FC GRONINGEN - INTERNA- ZIONALE 2-0 (1-0). 16. Koeman 1-0, 89. Fandi 2-0. Scheidsrechter: McGinlay (Sch). Toeschouwers: 17.500 (uitverkocht). Gele kaarten: Van Dijk (Groningen) en Marini (Internazionale). FC GRONINGEN: Schellekens; Van Tiggelen, Hiddink, Waalder- bos en Keukens; Van Dijk, Broe ken en Koeman (Roossien); Fandi, McDonald en Jans. INTERNAZIONALE: Zenga; Fer- ri, Bergomi, Collovati en Baresi; Bagni, Coeck, Beggalossi (Muraro), Marini en Sabato; Altobelli. llllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllUiHllliailllllllllllllllliUUIIIUUIIHIIIIIIIlüillllMIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIUUUHIilllllllllUIIIIUIUUliUIIUUIIliilllllllllllllllWIUIIIlllllllllllllllUIIUIUUUIUUUililUUIIIIUIUIUUUmillUIUIIIliUlllllIIlIII te onze speciale verslaggever NDEN - „We zijn weer te- j in de race", verzuchtte js Libregts gisteravond na I opzienbarende herstel van evenoord. Terwijl de Rotter- amse supporters op verzoek an de politie op de tribunes leven wachten totdat het ecMnstige gedeelte van de Meugestelde Spurs-fans ver- ra was, liep de trainer merkwaardige wedstrijd {(ens na. „De Spurs zijn in de begin- seover ons heen gelopen", ijhij. „Ze waren fysiek en entaal vreselijk sterk. Bo- endien scoorden ze ook nog (gemakkelijk. Onze jongens aren veel te lief, gaven de te- nstander royaal de ruimte, it werden er vreselijk veel nten gemaakt. Als je zag hoe igehinderd die Engelsen over it veld konden lopenZo rij als vogels waren ze". Libregts trok ook het boe kleed aan. „De taktiek func- aneerde niet. De wissel van wtman was daarvan het ge- Iedereen kon zien, dat t fout liep op de manier zo- towij voetbalden. Dus moest een extra man op het mid- mveld bij. Ja, ik kwam terug 3 'de oorspronkelijke tak elt". Had de wissel van Gul- t,die licht geblesseerd raak- 1 "iet te lang op zicht laten 'achten? Libregts: „Moeilijk beoordelen. Je hebt al een "gelijkheid verbruikt en dan je zuinig met de tweede". Opzienbarend was het her- el na de rust. Libregts„In de Wontstond de stemming: we Jen ons niet afslachten, "ree goals en we hebben weer ansen. Dat is dus gelukt. 'Wal Joop Hiele heeft ons ttw' Hij hield de ballen op geweldige manier eruit, 'aarna kwamen de twee doel- ®fen van ons en toen heb ik Phet derde zitten te wachten. !aar jammer genoeg duurde 'tweede helft slechts 45 mi- Men. In de return hebben we an een 2-0 zege voldoende. rri dat te halen zullen we de ®urs geen enkele ruimte mo ei geven, nog geen centime- De situatie is zeker niet "kichtsloos". 'hnsi De UEFA heeft de |man Vautrot aangewe- il» i sche'dsrechter voor de "andwedstrijd Nederland die woensdag 16 no- iiJ f 'n ^et Feyenoord-sta- Mti Rotterdam wordt ge- sbrfFranse voetbalbond zal 'feen 66 grensrechters aan- HAAG - De gegevens de kadolotto van woens- in Jn' winnende getallen: 9 tan 31 32 39."Reserve- 41; deelnemers: 402.465; I- 2.609.034,-; prijzenbe- a8:f. 1.239.291,15. CIJFERSPEL winnende getal in het cij- ,tsPel; 714296. FEYENOORD HEEFT NOG HOOP LONDEN - Een totale ineenstorting van Tottenham Hotspur heeft Feyenoord toch nog enige hoop bezorgd op een plaats in de derde ronde van het toernooi omde UEF A-cup. De tussenscore van 4—0 bij de rust leek de Rotter dammers geen enkel perspectief meer te bieden. De Spurs zakten in de slotfase echter zover terug, dat Feyenoord met tegendoelpunten van Cruijff en Niel sen terug in de race kon komen. Een nederlaag van 4—2 is natuurlijk niet niks, maar het was toch veel be ter dan elke Feyenoorder na een rampzalige eerste helft had verwacht. Twintig minuten lang kreeg Glenn Hoddle volledige vrij heid en daar had hij voldoende aan om de Spurs al tijdens de beginfase al op het goede spoor te zetten. Met briljante passes scheurde hij de Feye- noord-verdediging aan flar den. Bovendien vond Hoddle een dankbare medestrijder in Steve Archibald. De Schotse topscorer van de Spurs profi teerde al na 8 minuten voor de eerste keer van Hoddle's voor bereiding, waarbij ook Hugh- ton werd ingeschakeld. Het te genspel van Feyenoord strandde aanvankelijk op een onmachtige aanval. Vermeu len en Jeliazkov stonden pas sief aan de buitenkant en Pe ter Houtman zat stevig in de tang bij Roberts en Stevens. Halverwege de eerste periode mocht Houtman al inrukken, omdat Stafleu als invaller met de bewaking van Hoddle werd belast. Op dat moment had Tottenham al voor de tweede keer toegeslagen. Onbelem merd mocht Hoddle na ruim een kwartier tot twee maal toe Archibald zoeken. Diens scho ten misten de exacte richting, maar bij de tweede keer paste Tony Galvin een doeltreffende correctie toe. Vanaf dat mo ment liep alles fout voor Feyenoord. Stafleu kreeg ook geen greep op Hoddle, en bo vendien liep Gullit na een on schuldig uitziende botsing in de beginfase te trekkebenen. Toen ook nog André Hoekstra een Engelse tackle niet hele maal ongeschonden had over leefd, denderde Tottenham voor de derde keer in een enorm tempo door de Rotter damse defensie. Falco stuitte in eerste instantie weliswaar op Hiele, maar Mabbutt ach terhaalde de bal bij de doellijn en Archibald stond weer op de juiste plaats: 3—0. Met van Til in de plaats van Gullit pro beerden de Rotterdammers iets terug te doen. Hoddle liet echter opnieuw zien hoe goed hij kan voetballen. Met de mooiste pass van de avond bracht hij Tony Galvin in stel ling en toen viel er voor Hiele niets meer te redden: 4—0. Feyenoord trachtte iets aan die beschamende score te doen. Het schot van Pierre Vermeulen, na een een-twee met Cruijff, ging voorlangs. In de tweede helft ging Hoddle iets meer op jacht naar persoonlijk succes. Zijn passes maakten plaats voo razend snelle dribbels, die Feyenoord wel in ernstige verlegenheid brachten maar toch geen echte schade aanrichtten. Cruij ff kwam zelfs al snel dicht bij een tegendoelpunt na een te nonchalante terugspeelbal van Galvin. Z'n tikje draaide net naast de buitenkant van de paal. Daarna kon Feyenoord een wat evenwichtiger wed strijdbeeld tot stand brengen. Tottenham moest tol betalen voor de furieuze stormloop uit de eerste helft. Met de kracht vloeide ook de accuratesse uit de Britse benen. Johan Cruijff kreeg een kwartier voor tijd zelfs zijn persoonlijke revan che, toen hij in samenwerking met Duut voor 4—1 zorgde. De Sputs bespeurden het gevaar en grepen naar de botte bijl. Vooral Roberts maakte zijn reputatie als niets ontziende verdediger waar. Maar de Londenaren waren de greep op de wedstrijd kwijt en de 35 .404 mensen op de tribunes keken onthutst toe hoe de Spurs in de problemen kwa men. Na een hoekschop van Vermeulen ging zelfs de eer der zo solide defensie in de fout en bracht Ivan Nielsen weer enige hoop bij Feyenoord terug. TOTTENHAM HOTSPUR FEYENOORD 4-2. (4-0). 7. Archi bald 1-0, 19. Galvin 2-0, 33. Archi bald 3-0, 39. Galvin 4-0, 75. Cruijff 4-1, 81. Nielsen 4-2. Scheidsrechter: Johan Cruy ff (links) in duel met Glenn Hoddle. Guruceto Muro (Spa). Toeschou- wers: 36.000. TOTTENHAM HOTSPUR: Cle- mence; Perryman, Stevens, Ro berts en Hughton; Brooke (Crook), Mabbutt, Hoddle en Galvin; Falco en Archibald. FEYENOORD: Hiele; Troost, Niel- - FOTO ANP sen, Gullit (Van Til), Duut en Wijnstekers; Cruijff en Hoekstra; Jeliazkov, Houtman (Stafleu) en Vermeulen. Olympiakos Piraeus (Gri) - Benfica (Por)1-0 Liverpool (Eng) - Athletic Bilbao (Spa)0-0 Dinamo Boekarest (Roe) - Hamburger SV (WD1)3-0 Bohemians Praag (Tsj) - Rapid Wien (Oos)2-1 Rabat Eto Gyor (Hon) - Dinamo Minsk (Sov)3-6 Standard Luik (Bel) - Dundee United (Sch)0-0 CSKA Sofia (Bul) - AS Roma (Ita)0-1 Dinamo Berlijn (OD1) - Partizan Belgrado (Joe)2-0 Paris St. Bermain (Fra) - Juventus (Ita)2-2 NEC (Ned) - Barcelona (Spa)2-3 Glasgow Rangers (Sch) - Porto (Por)2-1 Spartak Varna (Bul) - Manchester United (Eng)1-2 Ujpest Dosza (Hon) - FC Köln (WD1)3-1 Beveren (Bel) - Aberdeen (Sch)0-0 Hammarty Stockholm (Zwe) - Valkea Haka (Fin)1-1 Donetsk (Sov) - Servette Geneve (Zwi)1-0 Lens (Fra) - FC Antwerp (Bel)2-2 Spartak Moskou (Sov) - Aston Villa (Eng)2-2 Widzew Lodz (Pol) - Sparta Praag (Tsj)1-0 PSV (Ned) - Nottingham Forest (Eng)1-2 Anderlecht (Bel) - Banik Ostrava (Tsj)2-0 Sporting (Por) - Celtic (Sch) Austria Wien (Oos) - Laval (Fra)2-0 Verona (Ita) - Sturm Graz (Oos) 2-2 Honved Boedapest (Hon) -Hajduk Split (Joe) 3-2 Tottenham Hotspur (Eng) - Feyenoord (Ned) 4-2 Lokomotiv Leipzig (OD1) - Werder Bremen (WD1) 1-0 Levski Spartak (Bul) - Watford (Eng) 1-1 Radnicki Nis (Joe) - Inter Bratislava (Tsj) 4-0 Thessaloniki (Gri) - Bayern München (WD1) 0-0 FC Groningen (Ned) - Inter Milan (Ita) 2-0 Sparta (Ned) - Carl Zeiss Jena (OD1) 3-2 Van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV heeft zijn hoofd nog niet in de schoot ge legd. „Maar het was natuur lijk een koude douche", gaf trainer Jan Reker eerlijk toe. „Toch ben ik er van overtuigd dat wij in de return niet kans loos zijn. Nottingham kan voor eigen publiek niet zo verdedi gend spelen als hier in Eind hoven. Daarom zie ik daar wel kansen voor Thoresen en Koolhof, die ditmaal niet uit de verf kwamen. Maar ze wis ten vooraf dat ze het moeilijk zouden krijgen en op die pro blemen hebben ze zich blijk baar niet goed genoeg inge steld". Het wordt dus over veertien dag een moeilijkere tijd voor PSV. Nottingham weet zich in eigen huis gesteund door een furieus publiek en zal zich met hand en tand verdedigen om de 2-1 voorsprong vast te hou den. „Dit PSV viel mij erg te gen", meende Hans van Breu kelen, de Nederlandse doel man van Nottingham. „Vooral Koolhof en Thoresen. Ik denk LEIDEN (ANP) - Het dames team van Scylla is woensdag avond in Leiden uitgeschakeld in de eerste ronde van de strijd om de Europese tafeltennisbe ker voor landskampioenen. Het Leidse team verloor het duel tegen Toinai Voros Lobo- go uit Hongarije met 1-5. NIJMEGEN - De muis heeft iets minder dan een helft gebruld. Het wonderbaarlijke gevecht duurde tot vijfenveertigste minuut. Vlak voor de pauze werd de muis voor het eerst op de horens genomen en na de hervatting, antwoordde de dolle stier, die FC Barcelo na heette. NEC reist met een achter stand van 2-3 over twee weken naar Spanje. In Nou Camp zal de Nederlandse bekerfinalist met onhoorbaar gepiep af scheid nemen van het Europe se bekerwinnaarstoernooi. Het eerste wapenfeit van de muis kwam al de in de vijfde mi nuut. Bij de openingsaanval van NEC liet De Groot de bal caramboleren tussen Spaanse verdedigers. Anton Janssen stond er bij kreeg tot zijn ver bazing de bal voor zijn voeten en kon het doel niet missen, omdat doelman Urruti ook al le kanten, behalve de goede, op was gelopen. jje schutter was de Picadores, die de stier mis schien nog niet vol had ge raakt maar wel zwaar geïrri teerd raakte. Voetbaltechnisch had Barca niet direct een pas send antwoord klaar. Daar voor ontbraken vernuft (Ma- radona), aangever (Schuster) en afmaker (Quini). De Nij meegse underdog liet aanvan kelijk ook niet veel ruimte om te voetballen. Alsof de speel plaats Nou Camp was, trok de ploeg zich op eigen helft terug en gaf de Spanjaarden het ini tiatief. Dit uitgekookte coun ter-spel was de enige oplos sing voor trainer Van de Meent, die in de eerste divisie een matige ploeg leidt. Hij wil de, in weerwil daarvan zijn Europa-Cupreputatie hoog houden. Jaren geleden bracht hij FC Amsterdam, via Inter Milan en Fortuna Du:sseldorf in de kwartfinales van het UEFA-bekertoernooi, Een muis tegen een olifant of niet, Van de Meent wilde resultaat zien en gaf zijn spelers de op dracht geen middel onbe proefd te laten. 2o gaf Momm- mertz al in de eerste minuut Alonso een schop, en probeer de Grim Alberto door de be nen te spelen. Wat de echte be doeling van NEC was, ontdek ten de hooghartige Catalanen in de vijfde minuut bij de vol treffer van Janssen. Het was een schitterende opsteker voor NEC en in zoverre belangrijk, dat het publiek in de De Gof- fert als twaalfde man ging op treden. De 28.000 toeschouwers waren bij het begin veel eer der nieuwsgierigen dan sup porters. Het openingdsdoelpunt ver anderde De Goffert in een echte arena, waarin scheids rechter Fahnler te beinvloe- den was. Zo werd elke Spaan se overtreding en dat waren er nogal wat luidruchtig af gekeurd door de massa. De Oostenrijker reageerde prompt. Woor de rust toonde hij de gele kaart aan Victor, Carrasco, en Sanchez en aan Willemse van de thuisclub, van wie ook niemand zich in de duels onbetuigd liet. NEC leek een sensationeel resultaat te behalen toen Mommertz twee minuten voor de pauze een schitterende vrije strap van Frans Janssen inkopte. NEC - Barcelona 2-0, onge looflijk maar waar. Het was het resultaat van een profes sionele aanpak door een men gelmoes van semi-profs en amateurs. De feestvreugde duurde te lang. Nog voor de rust kopte Miguelli 2-1 in. De tweede helft was nauwelijks vijf minuten oud of het stond 2-2. Niet wetend waar hij met de bal heen moest, speelde Van Rossum een boogbal terug op zijn doelman. Van Kuijk was verbluft en kon er net niet bij. Barcelona was niet tevreden met een gelijke score. De Ca talanen gingen de bal niet ont spannen rond spelen. Maar bleven getergd naar benen schoppen en in gezichten slaan. In de 55e minuut schoof Grim van afstand tegen de lat. Miguelli, een van de gemeen ste spelers van Europa, werd daar zo kwaad over dat hij Mommertz een opstopper ver kocht. Fahnler had het gezien en trok de rode kaart. Toen drie minuten later Grim half bewusteloos omviel na een dat we de zege hebben ver diend, al was de strafschop te gen ons een cadeautje". Reker weer: „Als je ziet hoe gemakkelijk de scheidsrechter de bal op de stip legt, dan moet je als gelouterde prof weten dat hij er nog een kan wegge ven. Je zou Ernie Brands dus een verwijt kunnen maken. Want het was niet nodig dat hij die beweging maakte. Zo als de openingstreffer van Da venport ook nooit had mogen vallen. We hebben te weinig tempo ontwikkeld, en onze li nies sloten opnieuw niet goed. Daarom konden de Engelsen zich defensief steeds weer her stellen. Het was eigenlijk lauw en mat wat dit PSV vanavond heeft laten zien", wees de Eindh'ovense coach zijn ploeg terecht. „Hij heeft gelijk", meende Michel Valke. „Het was niet best vanavond. We zijn geen moment echt in de wedstrijd geweest omdat wij er niet op gerekend hadden dat de En gelsen zich zo fel zouden ver weren. Dan ga je aan jezelf twijfelen, en dat is ons ver schrikkelijk opgebroken". klap van Alonso had de arbi ter niets gezien. Op dat mo ment was de bal dan ook aan de andere kant van het veld. Om de verdediging in tact te laten, ruilde Barcelona's on verstoorbare trainer Menotti onmiddellijk zijn aanvaller Marcos voor de de verdediger Moratella. De speler kreeg de opdracht vooral terugggetrok- ken te spelen. De verrhoudin- gen werden omgedraaid. On danks de numerieke en veld- meerderheid werd NEC geen moment echt gevaarlijk meer. Barcelona, met tien man, wel. Twintig minuten voor tijd be nutte Urbano de ruimte en scoorde beheerst in de hoek. NEC - BARCELONA 2-3 (2-1). 5. Anton Janssen 1-0, 45. Mommertz 2-0,45. Migueli 2-1,55. Van Rossum (eigen doel) 2-2, 70 Urbano 2-3. Scheidsrechter: Fahnler (Oos). Toeschouwers: 28.000. Rode kaart: Migueli (Barcelona). Gele kaarten: Victor, Carrasco en Sanchez (Bar celona), Willemse (NEC). NEC: Van Kuyk; Willemse, Mul- derij, Van Rossum en Visser; Aal- bers, Mommertz, De Groot en An ton Janssen (Vievermans); Grim en Frans Janssen. BARCELONA: Urruti; Sanchez, Migueli, Alesanco en Julio Alberto; Victor, Esteban, Alonso en Urbano; Marcos (Moratalla) en Carrasco (Roio).

de Stem | 1983 | | pagina 7