V 'HETZE A LA AARDENBURG' CDA wil uitspraak B en W Oostburg in brief-affaire WVC Middelburg naar Brabant of Zuid-Holland Sandra Begijn wint tennis toernooi Goes Succes voor PvdA-lij sten euzen WERK VOOR 16 LEERLINGEN IN AARDENBURG EN SLUIS Slibafval in Bath tot zwarte verwerken grond Schietingen brekers- mde in erneuzen >gerold 5INA ZEELAND 3 lippine van Gent Kneuzen ioNDERDAG 20 OKTOBER 1983 VAN ZEELAND PLAN HOOGHEEMRAADSCHAP: PERSONEEL ONGERUST SJC-toernooi jeugdsozen in Oostburg markten VOGELEXCURSIE DUUMPJE NAAR HET ZWINDUIN CDA: zoute Grevelingen combineren met zoet landbouwwater Tim van Dijk in halve finale Waterschapsverkiezingen: Trim-triant: maar één kilometer zwemmen NIEUWE TOERCLUB IN HULST fcte - De collecte ten bate Ie geestelijk gehandicap- feeft in Philippine 867,75 Iracht. iing - Carnavalsvereni- |De Deurdouwers houdt Tlag 29 oktober een vlees- tng in De Rijnvaart. Be- tellenden kunnen zich Vanaf 19.00 uur laten in- ■ven a vijf gulden per on. De kaarting begint ll.OO uur. Men speelt bie- (zonder roem. De op- Ist komt ten goede aan De pouwers. en - De Katholieke Bond Ouderen afdeling Sas van j gaat vrijdag 28 oktober en in het Belgische Loke- I Men vertrekt vrijdag- ti om half zeven, terwijl hgeveer elf uur weer ver gen wordt naar huis. Be- Ptellenden kunnen zich prdag 20 oktober opgeven 1 twee en drie uur in De laer. - De stichting Welzijn [Ouderen houdt donder- en vrijdag 28 oktober de [jkse bazar in diensten- urn De Veste. De opening plaats donderdag 27 ok- om 14.00 uur. ?ër - FOTO WIM KOOYMAN 'an onze correspondent VEUZEN - In verband enkele inbraken de afge- 1 weken gepleegd in Ter en en Axel, heeft de Ter- ense recherche een zeven- rerdachten aangehouden, /an hen, de 22-jarige E. H. nog in verzekerde bewa- De anderen zijn na ver- al dan niet na een korte >de van insluiting, op vrije :n gesteld. zeven werden tussen af- len zaterdag en dinsdag ehouden. In de woning en ing van H. V. in Terneu- werd door de recherche groot aantal goederen etroffen, ontvreemd bij rma L. te Axel. Hij had ze ;n met zijn 22-jarige tsgenoot E. H. gestolen tij- een inbraak. Laatstge- ïde had ook ingebroken e firma B. te Terneuzen, ;zelschap van I. K (22) te euzen. Wegens heling van cederen afkomstig uit het euzense bedrijf werden er aangehouden, O. H. J. van de H. (34) en M. G. illen te Terneuzen. de woning van G. vond de erche nog een gedeelte de buit, bestaande uit vi- recorders, kleurentelevi- en andere elektrische ap- ten. Vast staat dat een van de buit reeds is door- ocht. Verder werd ook als medeplichtige in deze aangehouden de 30-jari- erneuzenaar R. de R. Zo ekend werden bij de Ter- ense vestiging van de fir- B. in korte tijd tot drie- 1 toe ingebroken. T20 PAGINA ZEELAND 4 l/an een onzer verslaggevers jOSTBURG - De Oostburgse padsfractie van het CDA wil (jnavond tijdens de gemeen- leraadsvergadering van het college van B en W een duide lijke uitspraak over de inmid dels beruchte brief-affaire. Uit de opstelling van het college zal duidelijk moeten gorden of CDA-wethouder A. e Feijter inderdaad schuldig wordt geacht aan het 'bewust jchterhouden' van informatie. Is dat niet het geval, dan ver langen de christen-democra- len een scherpe veroordeling van het PvdA-raadslid J. Wie lakker, de schrijver van de brief. Dit is in het kort de inhoud van schriftelijke vragen, die door het CDA-raadslid I. de Bruijne gisteren op het Oost burgse gemeentehuis zijn ge deponeerd. „De wijze waarop Wielakker te werk is gegaan is niet de manier waarop wij als Oostburgse gemeentebestuur ders gewend zijn met elkaar om te gaan", aldus De Bruijne. „Het lijkt meer op een hetze a la Aardenburg". De CDA-fractie veroordeelt ook het optreden van VVD en D T, die aanvankelijk de PvdA-brief onderschreven, maar er zich haastig van dis tantieerden, toen bleek dat Wielakker ook een afschrift naar de pers had gestuurd. „Ontoelaatbaar om direct der gelijk zwaar geschut in stel ling te brengen", oordeelt De Bruijne. „Een wethouder die nog maar net een jaar in func tie is gun je het voordeel van de twijfel. Daar ga je eerst eens mee praten en zadel ie niet onmiddellijk op met een dergelijke zeer kritische brief". Het D T-raadslid D. Buysse heeft zich gisteren nog verder gedistantieerd van het eerder door hem gesteunde PvdA-schrijven. In een brief iaat hij wethouder De Feijter weten alleen opsteller Wielak ker verantwoordelijk te ach ten voor de inhoud. „Aange zien de door de heer Wielak ker gekozen communicatie lijnen een dermate verharding van de inhoud hebben veroor zaakt, acht ik de brief niet langer representatief voor mijn standpunt", schrijft Buysse. Diens VVD-collega K. Mal corps heeft zich inmiddels bij Wielakker beklaagd over de manier waarop deze heeft ge meend de ongezouten kritiek aan het adres van De Feijter naar buiten te moeten bren gen. „Wij wisten niet beter of het zou een interne brief wor den", aldus Malcorps. „Als ik vooraf had geweten welk spel er zou worden gespeeld, dan had ik uiteraard m'n mede werking niet verleend". Restauratie monumenten gaat binnenkort van start Van een onzer verslaggevers BATH/BREDA - Met de aanleg van drooglagunes bij de riool- zuiveringsinstallaties in Breda en Bath kan maar liefst 85 pro- tent van het rioolslib uit West-Brabant worden omgezet in martf grond. Bovendien kan nog tien procent van het rioolslib in vloeibare vorm rechtstreeks worde afgezet in de landbouw. Dit schrijft het dagelijks bestuur van het Hoogheemraad schap West-Brabant in zijn slibnota '83. In de nota wordt uitge luid ingegaan op de problemen bij de toekomstige slibverwer- kicjvan de zuiveringsinstallaties. De nota komt volgende week I Mprake in de vaste commissie algemene zaken en industrie. In de aanbevelingen wordt gesteld dat het beleid erop gericht moet zijn het slibaandeel van tien procent dat rechtsstreeks in Je landbouw wordt afgezet te handhaven en eventueel nog uit te breiden. Men wil een aantal projecten verder uitwerken. Op de eerste plaats gaat het dan om de aankoop en inrichting van een zogenaamd laguneterrein bij de installatie in Bath, groot 6 ha. Ook bij de rioolzuiveringsinstallatie in Breda zou 6 ha voor dit doel moeten worden gereserveerd zodra duidelijk is hoe daar het slib verder kan worden verwerkt. AARDENBURG/SLUIS - Met de grootscheep se restauratie van drie monumenten in de ge meenten Aardenburg en Sluis zal zeer spoedig een begin kunnen worden gemaakt. De projec ten leveren werk op voor in totaal zestien leer ling-bouwvakkers. In Aardenburg zijn de voorbereidingen voor het herstel van de plaatselijke Kaaipoort en de Peperbus- se te St. Kruis al volledig afgerond. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het personeel van het provinciale bureau van het ministerie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur (WVC) in Middelburg kijkt met angst en vreze uit naar de definitieve beslissing waar het huidige bureau wordt 'aangehaakt'. Zoals gisteren gemeld heeft Minister Brinkman besloten de elf provinciale bureaus van z'jn ministerie te sluiten en daarvoor in de plaats vijf re giokantoren in het leven te roepen. Er wordt op gestudeerd of Zeeland wordt ondergebracht hij Zuid-Holland of bij Bra bant. Sluiting van het Zeeuw se bureau betekent voor het Personeel verhuizing. Verkas sen naar Zuid-Holland ziet het voornamelijk uit Zeeuwen be staande personeel niet zo zit ten- „Aansluiting bij Brabant z°u het minst slecht zijn. Er '°pen al bepaalde lijnen van uit bij voorbeeld West-Bra bant naar Zeeland. Denk bij voorbeeld aan het bisdom Bre da", zo werd gisteren opge merkt. Het hoofd van het Zeeuwse bureau, drs. Hietkamp (mo menteel ook wnd. hoofd van het bureau Zuid-Holland), gaf geen commentaar op het mi- Usteriële besluit. Hij ontkende h'et dat de op handen zijnde ^organisatie problemen voor het personeel met zich brengt. "Bij de secretaris-generaal be staat echter groot begrip voor ?eze moeilijkheden en hij heeft beloofd dat goed voor de Mensen gezorgd zal worden", aldus Hietkamp. Voor wat de gevolgen voor jheeland betreft merkte Hiet- rnP op dat straks de provin- wel bediend zal worden. "Waar door geografische om standigheden en werkbelas- "tg wordt het misschien wel wat igewikkelder. Nu is alles vanuit Middelburg goed te 0verzien, de lijntjes zijn kort n in feite ken je iedereen zo wel bij overheid als bij parti culiere instellingen die met WVC te maken hebben". Gedeputeerde E. Maris- Koster denkt dat het overleg met het nieuwe regiokantoor wat 'gebrekkiger' zal zijn dan nu met het provinciaal bureau het geval is. „Van de andere kant heb ik altijd al gezegd dat er zoveel rijksmensen in pro vinciehoofdsteden rondlopen, die allemaal eigen koninkrijk jes hebben. Dat systeem heb ik eigenlijk nooit zo zien zitten. Voor de provincie is het na tuurlijk jammer dat werkge legenheid verloren gaat". In gemeentelijke kringen wordt sluiting van het provin ciaal bureau niet al te tragisch opgenomen omdat de decen tralisatie (waardoor het bu reau als tussenstation kan worden overgeslagen) al goed gestalte heeft gekregen. „Ik vind het een terechte beslis sing om tot bezuiniging van rijksgelden te komen", aldus een welzijnsambtenaar in Zeeuwsch-Vlaanderen. De Sluise gemeenteraad zal volgende week nog moeten be slissen over een aanvullend krediet van een ton voor de restauratie van de Zuidpoort. Het provinciebestuur heeft begin deze maand de twee ge meenten laten weten subsidies te zullen verstrekken in de restauratiekosten. Voor de Kaaipoort wordt een ton be schikbaar gesteld en voor de Peperbusse en de Sluise Zuid poort elk 75.000 gulden. De rest moeten de gemeenten uit eigen zak bijpassen. De raad van Aardenburg besloot al eerder in totaal bijna een half mil joen uit te trekken voor de werkzaamheden. Zoals gemeld zullen alle drie de projecten worden uit gevoerd als leerlingbouw plaats. Met de twee Aarden totaal 9100 manuren zijn ge moeid,. wat betekent dat er voor tien leerlingen gedurende circa 9 maanden werk zal zijn. Het herstel van de Zuidpoort zal twee jaar werk opleveren voor ongeveer zes leerlingen. De aanpak van de St. Kruise kerktoren De Peperbusse is niet een algehele restauratie. Alleen de in een zeer slechte staat verkerende westgevel wordt onderhanden genomen. Met dit karwei wordt nog eind deze maand begonnen, voor het stormseizoen zijn intrede doet. Dit voorj aar werden door de harde wind grote brokken puin uit de toren gewrikt, die vanaf grote hoogte naar bene den ploften en voor levensge vaarlijke situaties zorgden. Een algehele restauratie van de Peperbusse is uit financieel OOSTBURG - De SJC heeft voor zaterdag 22 oktober in sporthal De Veerhoek een jeugdsozentoernooi georgani seerd. Dit toernooi, dat dit jaar voor het eerst gehouden wordt, is bestemd voor alle jeugdsozen en instuiven in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvan de bezoekers ouder zijn dan 13 jaar. Gekozen is voor een volley baltoernooi, omdat de sozen op die manier een gemengd team kunnen afvaardigen. De win naar van dit toernooi, dat duurt van 09.00-17.00 uur, krijgt een wisselbeker. Deel genomen wordt door teams uit Breskens, Hoofdplaat, Retran- chement, Schoondijke, Eede, Aardenburg en Oostburg. Voorts neemt ook een team deel dat is samengesteld uit werkers en bestuursleden van de SJC. burgse restauraties zullen in oogpunt op de lange baan ge- schoven. Het Aardenburgse gemeentebestuur verwacht namelijk dat dit nog eens min stens drie ton zal gaan kosten. Het werk aan de St. Kruise to ren wordt uitgevoerd door LAB te Sluis, terwijl het Kaai- poort-project (dat in de loop van november van start gaat) is gegund aan de Aardenburg se aannemer Van Hoorickx. Het plan Zuidpoort in Sluis houdt meer in dan enkel een restauratiebeurt. „Omdat wij op het standpunt staan dat de gemeenschap van een opge knapt monument ook moet kunnen genieten, zal het totale Zuidpoort-gebied worden ont sloten", lichtte gisteren de Sluise wethouder van openba re werken, J. du Fossé, het project toe. De poort moet na melijk weer gaan dienen als een entree tot Sluis voor fiet sers en voetgangers. Daarom zal er vanaf de Zuidpoort een pad worden aangelegd naar het zogeheten 'kleine ka naaltje' en een brug worden gebouwd over dit water. „Op die manier krijgt de Zuidpoort z'n oude functie weer terug", aldus de wethouder, die ver wacht dat de werkzaamheden nog dit jaar kunnen beginnen. AMSTERDAM - In bintje 35-50mm kwamen 4 contracten tot stand voor levering april tegen 40,00 - 39,00 per 100 kg. De stemming was nauwelijks prijshoudend. Voor bintje 50mm werden 263 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 72,90 tot 70,50. De stemming was flauw. Veiling Terneuzen, 19 oktober: per stuk: sla 1 27, 2 13-15, bloemkool A 120-139, A2 127, B 101, komkommers 54-98. Per kg: bintjes 40, andijvie 61, breekpeen 30-35, prei 55-68, princessebonen 190, savoye kool 49- 60, rode kool 65, kassnijbonen 1 240- 260, 2 140, groene paprika 240-270, rode pepers 300. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Westzeeuws-Vlaamse natuurbeschermings vereniging 't Duumpje houdt zondag een vogelexcursie naar de Kievittepolder en het Zwinduin. Daar zal de najaarstrek van vinken, spreeuwen en andere vo gels worden gevolgd. Ook staat een uitstapje in het Nederlandse deel van het Zwin op het programma. De excursie, die onder lei ding staat van Duumpje-voorzitter Thijs Kramer, start zondag ochtend om 8 uur vanaf het parkeerterrein van hotel Noordzee te Cadzand-Bad. DEN HAAG - Als de regering volgend jaar besluit de Greve lingen zout te houden, moet zij tegelijkertijd de agrarische wereld voldoende zoet (land- bouw)water garanderen. Dat is de kern van de reactie van de CDA Tweede Kamerfr actie op het eindverslag van de regering over het wetsont werp dat het toekomstig be heer van de Grevelingen re gelt. Het CDA vindt overigens dat de regering nu snel een be slissing moet nemen over de vraag of de Grevelingen een zoete dan wel zoute toekomst tegemoet moet gaan. „De on zekerheid heeft al te lang ge duurd. De landbouw in dit ge bied heeft dringend behoefte aan zoet water", aldus het CDA, dat ten overvloede ook wijst op de voordelen van een zoute Grevelingen voor de oester- en mosselcultures. In maart van dit jaar blies de wind brokstukken van de St. Kruise Peperbusse naar beneden, wat voor een levensgevaar lijke situatie zorgde. Eind deze maand wordt begonnen met het opknappen van de zeer slechte westgevel, waardoor een verder afkalven van de toren kan worden voorkomen. - FOTO ARCHIEF DE STEM AARDENBURG - Tweede punten- schieting: hoge vogel: R. de Wispe- laere; zij vogels: R. de Clerck en F. van Ecke; grootste aantal (6): D. van Hermon en H. de Rijcke. Stand: 1. Th. Lampaert 14 punten, 2. J. Cattoor en H. de Rijcke 10,4. D. van Hermon en F. van Ecke 9 pun ten. Tweede klepschieting: 1. Th. Lampaert, 2. H. Geernaert, H. de Rijcke, F. van Ecke, E. Minnaert, J. de Clerck en H. Ginneberg. Stand: 1. Th. Lampaert, 2. L. van Haneg- hem, J. Heijboer, J. Cattoor, E. Minnaert, J. de Clerck en H. Gin- nebergen, ieder 3 kleppen. YERSEKE - Zeeuws kampioen schap doelschieten, St.-Sebastiaan, 27 schutters: kampioen individu eel: Jan-Bert Eggink, St.-Jan Zie- rikzee, 276 punten; 2. Rini Louwer- se, St.-Sebastiaan Yerseke, 272; 3. Bob Glerum 268, 4. Sjoerd Berg- sma, St.-Jan 263; 5. C. Raas, d'Een- dracht 261 punten. Dames: 1. Ciska Klaassen 252, 2. Ilona Lindenberg 247, 3. Janny Tybout 244, allen St.- Sebastiaan; 4. Rita Hart, TOG Zie- rikzee 243; 5. Marjolein van der Straaten, TOG met 238 punten. Uitslag korpsen: 1. St.-Sebastiaan Yerseke met 1552 punten, 2. D'Een- dracht Vlissingen 1510, 3. St.-Jan, Zierikzee met 1423 punten. De wis selbeker was voor Jan-Bert Eg gink. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, liggende wip, bejaarden- schieting, 21 schutters: eerste hoge vogel: C. van de Dries, Soranus; tweede hoge vogel: A. de Jong- Rijk, Willem Teil; eerste zij vogel; B. van de Dries, Eensgezindheid; tweede zij vogel: H. Koens, Spes Nostra; derde zij vogel:; L. de Jon ge, Concordia; vierde zij vogel: C. Van onze tennismedewerker GOES - Met grote overmacht heeft Sandra Begijn uit Hulst zich gisteren de sterkste getoond bij de meisjes in de leeftijdscategorie tot en met 11 jaar in het door TSI georganiseerde jeugdherfsttoernooi te Goes. Remijn, Spes Nostra; grootste aan tal (6): P. Maat, Zorgvlied; vliegen de vogel: C. Baas, Juliana. De vol gende schieting is dinsdag 25 okto ber. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, VIOS, liggende wippen, 51 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: A. Hamelink, Soranus 2; twee de hoge vogel: P. Oostdijk, Edele Handboog; eerste zijvogel: J. Goense, Eensgezindheid; tweede zijvogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; derde zij vogel: F. Koens; vierde zijvogels: H. Koens, beiden Spes Nostra; grootste aan tal (7): L. de Jonge, Concordia; vliegende vogels: C. Stouthamer, Edele Handboog en A. van de Dries-Geus, Eensgezindheid. Wip 2: eerste hoge en eerste zij vogel: H. Koens; tweede hoge vogel: F. Koens, beiden Spes Nostra; tweede zijvogel: Jos Rentmeester, Willem Teil; derde zij vogel: J. Janse, Sora nus 2; vierde zijvogel: A. Boonman, vrije Schutters. WEMELDINGE - Zaal Smits, St.- Andries, liggende wippen, 38 schutters: Wip 1: beide hoge vo gels: J. Harinck, Diana; eerste zij vogel: N. Meijer, St.-Andries:; tweede zij vogel: J. Kosten, Doel naar Hoger; derde zijvogel: J. de Koeyer, Diana; vierde zij vogel: P. Pantus, Zeelandia; vliegende vo gels: J. Schipper, St,-Andries en P. Oostdijk, Edele Handboog; groot ste aantal (8): P. Verheyke, Zorg vlied. Wip 2: beide hoge vogels: N. Schipper, St.-Andries; eerste zijvo- gel: R. Beukema, St.-Andries; tweede zijvogel: C. Jreremiasse, Zorgvlied; derde zijvogel: P. van der Veer; vierde zij vogel: J. Schip per, beiden St.-Andries; grootste aantal (8): J. Kosten, Doel naar Ho ger. Een Zeeuws succes van de eerste orde gezien de deelname uit het gehele land. Ook Ter- neuzenaar Tim van Dijk speelde zich in de kijker door de halve finale te bereiken bij de jongens tot en met 15 jaar. Zonder ook maar eenmaal in echte problemen te zijn ge weest wist Sandra Begijn de finaleplaats te bereiken. Met een schijnbaar gemak had zij zich reeds ontdaan van achtereenvolgens Noëlle van Lottum (6-4, 6-0) en Karin Croese (6-1, 6-3). De halve fi nalepartij tegen Felice Schnei der van het district Den Haag leverde nog de minste proble men op (6-1, 6-0). Het Haagse meisje schakelde in de tweede ronde de vierde geplaatste Myrthe Malingré uit (6-4,6-3). In het onderste gedeelte van het schema kwam verrassend de ongeplaatste Macha van der Vaart uit Zuid-Scharwou- de naar voren. Zij had de tweede geplaatste Babette Eijsvogel met de cijfers 6-2, 6-5 (bij 5-5 tie-break) de voet dwars gezet, maar kon tegen tegenstandster Begijn niet op. Dank zij een sterke backhand van Begijn, die meermalen zeer gekruist de ballen over het net joeg, kon zij haar te genstandster volledig uitspe len, hetgeen resulteerde in de eerste setwinst (6-1) die totaal 25 minuten in beslag nam. Voor het Noordhollandse meisje betekende dit dat zij haar spel moest veranderen. De vertragende taktiek leek succes te hebben in het begin van de tweede set, maar Be gijn liep niettemin uit tot 4-1. Door met te verdedigend spel de partij te willen beslissen, kwam haar tegenstander langszij (4-4) maar daar bleef het dan ook bij. Van de drie match-points die Begijn kreeg op de service van haar tegen standster had ze er slechts één nodig (6-1, 6-4). Gezien dit re sultaat zijn de verwachtingen volgend seizoen voor de natio nale jeugdkampioenschappen alleen maar hoger gespannen. Tim van Dijk zorgde voor het tweede Zeeuwse succes. Hij schakelde gisteren in de kwartfinale Freek Tanis (dis trictleider) uit met 6-2, 6-3. Tanis had tevoren de tweede geplaatste Feri Stipkovits uit geschakeld. Van Dijk moet het vandaag (donderdag) opne men tegen Roger Warmenho- ven van de bondstennisschool waartegen Van Dijk beslist niet kansloos moet worden geacht. Enkele uitslagen: Meisjes tot en met 11 jaar Finale Consolation: Myrthe Malingré-Emerence van Wingen 4-6, 6-3, 6-5. Hoofdtoer nooi: eerste ronde: Angela Latuhe- ru - Cheryl Engelbert 6-3, 6-2; tweede ronde: Eva Hastinghuis - Angela Latuheru 4-6, 6-3, 6-2, Ma cha van der Vaart - Emerence van Wingen 6-3,6-3. Jongens tot en met 11 jaar: hoofdtoernooi finale: Ri chard van Steenwijk - Kees-Jan Schuilenburg 6-5, 6-2; eerste ron de: Guido Tolhoek - Sander van Llerop 6-2, 6-0, Jeroen Verstraeten - Adrie van den Akker 6-2, 6-1. Bernd van Quekelberghe - Mark Cox 6-0, 7-6, Rogier Taphoorn - Bernd van Quekelberghe 6-0, 6-0, Vincent de Kerf - Leon Bax 6-2, 6-1, Mark Bitter - Manfred de Kok 6-2, 6-3. Tweede ronde: Lex Zand bergen - Guido Tolhoek 6-2, 6-4, Sander van Gelder - Vincent de Kerf 6-2,6-0. Consolation: Matthijs Minderhoud - Bernd van Quekel berghe 5-6, 6-3, 6-3. Finale: Karei Kist - Ivo van Heugten 6-3, 6-1. Meisjes tot en met 15 jaar tweede ronde: Litania Vrijland - Corina van der Borgt 6-3, 4-6, 6-2, Margot van Overloop - Annemarie Verr- ijzer 6-2, 6-0, Nicolette Rooimans - Judith van de Berge 6-3,6-4. Van een onzer verslaggevers HULST/OOSTBURG - De zogeheten PvdA-lijsten hebben succes geboekt tijdens de gisteren gehouden waterschapsverkiezingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Zowel bij het Vrije van Sluis als bij het Hulster Am bacht wisten de aanvoerders van deze lijsten een zetel in de wacht te slepen, hoewel in bei de gevallen de kiesdeler niet werd gehaald. Zoals eerder gemeld werdin het gebied van de Drie Ambachten de PvdA- lijst zeven minuten te laat in gediend, zodat daar geen ver kiezingen hoefden plaats te vinden. Er hoefde alleen te worden gekozen in de categorie huis houdelijke vervuilers. Omdat elk gezin daartoe behoort is het de enige categorie waar voor bij waterschapsverkie zingen iedereen (mits voldoen de gesteund) een lijst kan in dienen. Het gaat dan wel om naam-lijsten, maar bekend was dat alle ditmaal in Zee land ingediende alternatieve lijsten werden aangevoerd door PvdA-leden. Deze moes ten het opnemen tegen de lijst van de zittende hoofdingeland. Bij het Vrije van Sluis wer den op lijst 1, aangevoerd door mevrouw N. van Driel-van de Weele 965 stemmen uitge bracht en op de PvdA-lijst van M. Zwaving 416 stemmen. Bij het Hulster Ambacht gingen 1610 stemmen naar lijst 1 (W. de Schepper) en 575 naar de PvdA-kandidaat J. Habraken. In beide gevallen wonnen de zittende hoofdingelanden ruimschoots, maar hadden ze niet voldoende stemmen om de tweede op hun lijst geplaatste kandidaat aan een zetel te hel pen. Die gingen zowel bij het Vrije als bij het Hulster Am bacht naar de PvdA-kandida- ten. OOSTBURG - Deelnemers aan de trim-triant, die van daag (donderdag) in Oostburg wordt gehouden, hoeven niet bang te zijn dat ze voor een uitzonderlijk zware zwem- proef komen te staan. De afstand die ze zwem mend moeten overbruggen is niet 5 kilometer, zoals gemeld in de Stem van gisteren, maar slechts 1 kilometer. De organi satoren laten verder weten dat bij het lopen (5 kilometer) en het fietsen (10 km) geen druk ke wegen worden gekruist. Al les speelt zich af in de polder. HULST - Naast de toerclub Hulst is er een tweede toerclub in het leven geroepen onder de naam De Snelle Haas. Jo Esse- ling en Frans Maas zijn de ini tiatiefnemers. Beide trimmers maakten eerder deel uit van sportvereniging St. Aloy. Zij wilden echter wel eens wat anders. „We reden eigenlijk te snel voor hen. Vandaar ook onze naam", aldus Jo Esseling. Momenteel telt de nieuwe toerclub een tiental leden. Voor volgend seizoen rekent men op meer. Het is de bedoe ling dat de leden van de toer club zondags een tocht rijden. Het clublokaal is gevestigd bij De Eendracht aan de Stations weg in Hulst. De officiële oprichtingsver gadering vindt op 29 oktober plaats bij De Eendracht. De aanvang is 20.00 uur. De Snelle Haas heeft zich inmiddels al aangesloten bij de KNWU. Het voorlopig bestuur van de nieuwe' trimclub ziet er als volgt uit: Jo Esselink, pen ningmeester, Frans Maas, voorzitter en Ingrid Maas- Wij sevelde secretaris. Tijdens de oprichtingsvergadering wordt een definitief bestuur gekozen.

de Stem | 1983 | | pagina 17