1 tjenik naken „Als je maar ja of nee kon was het al voldoende" 'Radio uit de achtertuin' PIET STEVENS 30 JAAR RAADSLID Vrije zender Reynaert opereert vanuit De Klinge Toch broodjeszaak in Kloosterzande Johan van Spaandonck generaal kampioen duivensport Zeeland Drukke tijd voor Jo Ivens Raad Axel over riolering V aartwij k VAN ZEELAND s één van die moeilijke, rwerpea i schuilt een groot gevaa ntstaat voor rare praats rspannen verwachtingen onzekerheid, elende gevolg is dat bijna hoe 't nou eigenlijk precie )aarom is nu een nuchtt erteren ekt vertrouwen, emist.}} kQrt midden-zeeuws Heikant Uitbreidingsplan Terhole wordt bouwrijp gemaakt EHBO-strijd in Sint-Jansteen GESCHENKEN van BLIJVENDE WAARDE I Schietingen Plaatselijk nieuws Biervliet Hulst Kapellebrug Kloosterzande JiiUNUhKUAVa ZU UM UDtK lböJ A7l|^- T22 PAGINA ZEELAND 2 P-Ï0, A-V> Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - „Als je nu raadslid zou worden met die zes jaar lagere school die ik heb ge had, dan kun je be ter thuisblijven. Toen ik voor het eerst in de gemeen teraad kwam was dat wel anders. Als je maar ja of nee kon zeggen was het al voldoende". Aan het woord is het Hul ster gemeenteraadslid Piet Stevens (67), die deze maand zijn dertigjarig jubileum als gemeenteraadslid viert. „Omdat ik al zo lang er varing heb ben ik met de ontwikkelingen meege groeid", zegt Piet. „Ik kan het misschien niet zo bren gen als de anderen. De meesten hebben een goede opleiding gehad en ik moest vanaf m'n twaalfde jaar gaan werken". Maar, zoals de vaste be zoekers van de raadsverga deringen zullen weten, dat weerhoudt Piet er niet van om strijdvaardig voor zijn mening over allerlei zaken uit te komen. Piet Stevens rolde eigen lijk onbedoeld de gemeente politiek in. In de oorlogsja ren had hij in het verzet nogal wat straffe toeren uit gehaald en toen na de be vrijding de gemeenteraad van Sint-Jansteen gekozen moest worden vroeg Jo Blommaert of hij geen zin had op zijn lijst te staan. Piet voelde er eerst weinig voor, maar kwam uiteinde lijk toch als derde op de lijst. De lijst kreeg twee zetels, maar toen nummer twee plotseling vanwege zijn werk moest verhuizen, kwam Piet toch in de raad terecht. Eigen lijst Hij kreeg de smaak te pakken, want de daaropvol gende periode mengde Piet zich met een eigen lijst in de verkiezingsstrijd. Na ander half jaar stapte hij echter alweer op, omdat hij het niet eens was met een benoeming van iemand in het armenbe stuur. Maar de gemeentepo litiek had hem in de greep, want een paar jaar later verscheen Piet terug in de raadszaal. En tot op de dag van vandaag maakt hij deel uit van de gemeenteraad, eerst in Sint-Jansteen, later na de gemeentelijke herin deling in Hulst. „Ik ben daar altijd enorm op tegen geweest, dat we bij Hulst ingelijfd zouden wor den", zegt Piet. „Ik heb zelfs meegeholpen met het schil deren van protestborden en het kalken van leuzen op straat". Achteraf bekeken is het hem honderd procent meegevallen. „Wat we in die tijd hebben verzet, zouden die gemeenten nooit alleen gepresteerd kunnen heb ben". De raadsvergaderingen in Sint-Jansteen genoten in dertijd bekendheid in de wijde omtrek. Vooral van wege de verslagen, die inte graal en onverbloemd door meester Flos in het plaatse lijk advertentieblad werden gezet. „Die waren beter dan de notulen", meent Piet. Blijkbaar schreef de mees ter toch teveel op, want de burgemeester probeerde in 1957 een keer de raadsverga dering te verplaatsen van 15.30 naar 14 uur. Dan stond meester Flos voor de klas en zou hij de verslagen niet kunnen opnemen. Bekeuring Naar goed gebruik werd na de raadsvergadering al tijd stevig nagekaart in een plaatselijk horecabedrijf. „Toen", zegt Piet, „moesten de café's nog om twaalf uur sluiten. De burgemeester ging om kwart voor twaalf weg en wij bleven nog wat doorzakken. Maar om kwart over twaalf stuurde hij wel de politie op ons dak om ons een bekeuring te geven". Ook mevrouw Stevens heeft het al die jaren druk gehad met de gemeentepoli tiek. Telefoontjes aannemen, boodschappen overbrengen Piet Stevens - FOTO ARCHIEF DE STEM en, als het kermis was, pa ling klaarmaken. Volgens Piet een van haar speciali teiten op culinair gebied. „Een keer was de burge meester er ook bij", weet ze nog. „Hij haalde alle dikke stukken uit de pan en toen ik hem vroeg of het ge smaakt had zei hij: ik heb hem wel eens lekkerder ge geten..." Na dertig jaar is Piet de gemeentepolitiek nog niet beu. Hij is vast van plan zich over drie jaar weer in de verkiezingsstrijd te werpen. „Of ik nog een volle periode zal uitzitten weet ik niet. Als er jongeren zijn die de capa citeiten hebben wil ik mijn plaats wel inruimen en het bijltje er bij neergooien" DoorHanneke Mouws DE KLINGE/HULST - Dagelijks stemmen heel wat Zeeuws-Vla mingen hun radiotoe stel af op de Belgische vrije radio's, die in het grensgebied actief zijn. Eén van die zenders is Ra dio Reynaert, die uitzendt vanaf De Klinge, op een steenworp afstand van de grens. Wie door De Klinge rijdt hoeft weinig 'speur neuskunst' te hebben om de dertig meter hoge zendmast van Radio Reynaert te ont dekken. De studio zelf is onderge bracht in een bijgebouw in de violenstraat. „We hebben alles zelf gebouwd", laat pngrammaleider Paul de ■t.iek weten. Radio Rey naert is een veelbeluisterde tender die zich richt op Zeeuwsch-Vlaanderen en vooral natuurlijk op onze tuiderburen. „Radio uit de achtertuin" wordt het uit zenden van de muzikale programma's bij Reynaert genoemd. Tegenslag De zendmast heeft een be hoorlijke reikwijdte, die zich uitstrekt van St.-Niklaas tot buiten Hulst. Met die zend mast heeft men overigens nog niet zoveel geluk gehad. Immers, een poos geleden ging de mast tegen de vlak te. Met vereende krachten werd deze tegenslag echter overwonnen. „We werken met een aantal dolenthou siaste medewerkers. Dat moet ook wel, anders is het allemaal niet haalbaar. Je moet er erg veel tijd en geld instoppen. Het is bij de meeste medewerkers een uit de hand gelopen hobby", legt De Rijck uit. Van maandag tot en met donderdag zendt men van 14.00 tot 23.00 uur uit. Vrij dag en zaterdag blijft het station tot 24.00 uur in de ether. Radio Reynaert, die te beluisteren is via 104 MHz FM, ondergaat in België de laatste fase van zijn illegale status. In Nederland wordt een zender als Reynaert nog steeds het etiket 'piraat' op geplakt. Reynaert kwam onlangs in het nieuws doordat de zender werd aangesloten op het Hulster kabelnet. B en W van Hulst kregen het daar door even zwaar te verdu ren, maar komen tijdens de komende raadsvergadering met een verklaring. Politiek Den Haag spitste ook de oren en vroeg om ophelde ring. Zoiets mafs had men blijkbaar nog niet zo dik wijls tegengekomen... Ille gale zenders, uit het buiten land, op het Hulster kabel net. „Dat kan toch niet waar zijn zeker", sprak Den Haag met luide stem. Maar men kwam erachter dat het geen sprookje was. Naast Reynaert hebben Radio Tijger en Radio'77 ook dankbaar gebruik gemaakt van de situatie en zich een plaatsje op de kabel 'ver worven'. Momenteel wijst, politiek gezien, iedereen met een beschuldigde vinger naar elkaar. Hoe het nu mo gelijk is dat illegale stations op het kabelnet zitten moet tijdens de komende Hulster raadsvergadering duidelijk worden. Legale status Radio Reynaert is mo menteel bezig in België met het verwerven van de legale status. Het station moet dan wel aan enkele voorwaarden voldoen. Het beheer moet in handen zijn van een vereni ging zonder winstoogmerk. De programma's moeten, naast het aanbieden van muziek, ook een informatief karakter in zich dragen. Ra dio Reynaert wil zich duide lijk aan de regels houden om zodoende de medewerkers niet van hun hobby te bero ven. Er moet meestal geld „bij". „We proberen een beetje uit de kosten te ko men door zonnebanden, t- shirts en sweaters te verko pen. We gaan dikwijls de braderieën af", vertelt voor zitter Jan van der Eisen. Programmaleider Paul de Rijck achter de draaitafel. - FOTO WIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Alle rompslomp rond de plannen van F. van Goethem om in de Cloosterstraat te Kloosterzan de een broodjeszaak te begin nen, was helemaal niet nodig geweest, als B en W van Hon- tenisse tevoren grondig hun huiswerk hadden gemaakt. Dat blijkt uit een brief van het college aan de gemeenteraad. Het verhaal begon al in 1980, toen Van Goethem vergun ning kreeg een wol-hand werkzaak te beginnen. Begin vorig jaar bleek hij er toch maar liever een broodjeszaak van te maken, maar dat werd door B en W niet toegestaan. Het college was namelijk bang dat de vestiging de openbare orde in de Cloosterstraat niet zou bevorderen. graag lezen. Stuur't me maar. Plaats:- n, plak 'm op een briefkaart in postzegels voor verzend- 'm op naar FZA-bureau DAD Bilthoven. Umgen De Stem, 076-236911 REIMERSWAAL - Manifes tatie - In het dorpshuis te Ril- land-Bath wordt zaterdag 22 oktober een manifestatie ge houden door de buitenlandse "rouwen in de gemeente Rei- teerswaal. Vrouwen afkom stig uit Turkije, Marokko, "ietnam, Suriname en 'de An tillen zullen iets laten zien 0"er hun cultuur. Er zullen ge bruiksvoorwerpen en hand- Werken worden tentoon ge steld. Verder zullen hapjes uit de verschillende landen te Proeven zijn, waarvan de re epten gratis worden beschik baar gesteld. De middag, die om twee uur begint, wordt ge opend door mevrouw T. Boer- "erduin en duurt tot 17.00 Uur. GOES - Bestrijding - De ge meente Goes gaat bij de Ge meentelijke Sociale Dienst een medewerker aanstellen, die speciaal wordt belast met de bestrijding van het misbruik "an de sociale voorzieningen, fot - nu toe werd er wel gecon troleerd, maar niet op grote schaal. Reden voor B en W om hiermee nu een medewerker e belasten. Het is uiteraard n,et de bedoeling om een Jacht' op uitkeringsgerechtig- aen te ontketenen. OOES - Filmmiddag jeugd - "e wijkvereniging Goes-Oost °udt een filmmiddag voor de W van 6 tot 12 jaar op za- erdag 22 oktober om 14.00 uur n de Jan Ligthartschool. De orste film die vertoond wordt s een Nederlands produkt, aarin een stel kinderen dolle "onturen beleeft met een ba- li in een kinderwagen. Een Ogelse film met ondertiteling at de spannende avonturen ten van een zigeunerjongen. MIDDELBURG - Studiedag Plattelandsvrouwen - De Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt op dins dag 1 november een provin ciale studiedag in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg die om 10.00 uur begint en ein digt om 16.00 uur. Het onder werp voor deze dag is 'Werk loosheid en Wij'. De inleidin gen worden verzorgd door me vrouw J.L. Niemantsverdriet, Leenheer, burgemeester van Westerschouwen en de heer A.H. Coomans, secretaris van de Zeeuwse stuurgroep Werk loosheid. Na vertoning van de film 'Mensenwerk' wordt er gediscussieerd. Eventuele vra gen worden door een forum beantwoord. GOES - Burgerlijke stand - Geboren: Martinus zv J. Blom maart en P. Haerkens, Angelique dv P. Hoogerland en C. Princen, Johannes zv. P. Berting en L. Jan- se, Roel zv F. Snoeijers en G. de Oude, Joanna dv J. Peeters en M. van Gessel, Louwerina dv I. Quist en C. van de Vreede, Erez zv A. Breeman en L. Dabush, Wouter zv A. de Witte en M. Prent, Jack zv N. dos Santos Martins en Schroote, Steven zv F. Kouijzer en K. de Boer, Hendrik zv H. Geertsma en A. Room, Bart zv W. Vanhomme- rig en C. Hoondert, Marcel zv A. Schouwenaar en B. Oosterveer. Overleden: Engel Sinke 93, wv A. Bruinooge, Jannetje Allaart 86, Pieter Zandee 89, Cornelia Kik 76, wv J. Kik,;Hendrika Mol 94, wv W. Priester; Joan nes Claessens 71, ev L. Coster- mans; Huibertha de Vogel 83, wv D. Ie Coq; Willem Ketting 82, ev J. Bartha; Maria Raas 71, ev L. Vermue; Cornells Schouwenaar 71, ev M. Brand. Getrouwd:Hans Kolmus en Llnda Diets, Eduardus van den Bergen en Josina Reijn- hout. HANSWEERT - Blauwe Dof fer - Het generaal kampioen schap bij postduivenvereni ging De Blauwe Doffer is ge wonnen door De Keijzer en zoon voor A. de Leeuw en A. Dommanchet. P. Ocké werd jeugdkampioen voor C. Lepoe- ter en A. Sogers. Duifkam pioenschappen oude duiven: combinatie Op 't Hof; idem jonge duiven: A. Domman chet. Navluchten: 1. De Keijer en zoon. Koppelrace: A. Dom manchet. Duifkampioen jeugd: Aron Bogers. GOES - PV De Zeeuw - Uit slagen kampioenschappen postduivenvereniging De Zeeuw: Generaal aangewezen: Wagenaar-Toonder; onaange wezen: W. de Witte; vitesse oude duiven aangewezen: Wa genaar-Toonder; onaangewe zen: J. Verhaagen; duifkam pioenschap: Wagenaar-Toon der; midfond aangewezen: J. Hartman; onaangewezen: W. de Witte; duif kampioenschap: J. Hartman. Fond oude dui ven, aangewezen: W. Mullers, tevens onaangewezen en duif kamp; vitesse jonge duiven aangewezen: L. Hij man en zoon; aangewezen: W. de Wit te, duif kamp: H. Koks. Fond jonge duiven aangewezen: R. Krijger, onaangewezen: W. de Witte; duifkamp: R. Krijger. Navluchten oude duiven, allen categorieën: L. Hij man en zoon. Navluchten jonge dui ven, alle categorieën: A. Mul ders. Eindstand marathon: 1. Wagenaar-Toonder, 2. W. de Witte, 3. R: Krijger. Van een onzer verslaggevers HULST - Voor de Hulster musicus Jo Ivens is een drukke tijd aangebroken. Behalve de 'Schöpfung' van Joseph Haydn op 29 oktober in de basiliek te Hulst, zal Jo Ivens nog meerdere grote concerten dirigeren. Op 25 oktober dirigeert hij in het Circustheater te Scheveningen het Resi dentiekoor, waarvan hij al zo'n vijftien jaar de vaste dirigent is, en het Residentie-orkest in het beroemde Requiem van Verdi. Op 8 november volgt dan met het Toon kunstkoor te Breda en het Brabants orkest in het Turfschip te Breda ook de 'Schöpfung' van Haydn. Op 12 november ten slotte dirigeert Ivens te Middelburg een concert met het Oratoriumkoor en het Gewestelijk orkest in werken van Bach (Cantate 104), van An- driessen (het prachtige Lux jocunda) en de Mes- sa di Gloria van Puccini. Van onze duivensportmedewerker ZAAMSLAG - Het generaal kampioenschap bij de afdeling Zeeland van de Zuid-Neder landse Bond van postduiven- houders is dit jaar gewonnen door J. van Spaandonck uit St.-Jansteen met een punten totaal van 26764. Tweede werd G. Serrarens, Stoppeldijk 26462; 3. G. Dusarduijn, Groe- de 24896; 4. A. Arens, Spui 24863; 5. J. van Peenen, Vlis- singen met 24431 punten. Asduif oude duiven: 1. Ch. Aerts, Kruiningen; 2. W. Muller, Wilhelminadorp; 3. R. van Essen, St.-Jansteen; 4. R. Herman, Axel; 5. W. Muller, Wilhelminadorp; 6. J. van Peenen, 7. L. de Ruyter, Vlis- singen; 8. A. Duininck, Cadzand; 9. Ch. de Poorter, Souburg; 10. A.Arens. Asduif jonge duiven: 1. A. Mat- Trimmen - De jaarlijkse trim- looptrainingen beginnen op 23 oktober, onder leiding van j. Thuy. Er wordt elke zondag gestart om 10 uur in de School straat te Heikant, tegenover het postkantoor. De duur van de training is 1 uur en 15 mi nuten en de deelnemers wor den ingedeeld in twee groepen. Er wordt gelopen in de bossen van Sint-Jansteen. De deelna me is gratis. Voor inlichtingen kan men na 17 uur terecht bij J. Thuy, Schoolstraat IA Hei kant, tel. 01140-15819. tens, St.-Jansteen; 2. J. Scherbeijn, Hoofdplaat; 3. M. Buysse, Oost burg; 4. A. Peersman, Axel; 5. L. de Waal, Kloosterzande; 6. A. Arens, 7. Coppens-Focke, Sluis; 8. G. Du sarduijn, Groede; 9. I. den Dekker, Breskens; 10. F. Glerum, Kruinin gen. Fond aangeduid: 1. H. Wijnac- ker, Hengstdijk; 2. W. Muller, 3. A. van Landschoot, Sluis; 4. G. Dusar duijn, 5. R. Hendriks, Hulst; 6. G. Begijn, Sas van Gent; 7. P. de Poorter, Hoofdpalat; 8. G. Serra rens, Vogelwaarde; 9. J. van Pee nen, 10. A. Mattens. Fond onaangeduid: 1. W. Muller, 2. H. Wijnacker, 3. G. Dusarduijn, 4. van Peenen, 5. A. van Land schoot, 6. R. Hendriks, 7. G. Begijn, 8. L. de Waal, 9. H. Mookhoek, 10. P. de Poorter. Halve fond aangeduid oude dui ven: 1. L. de Ruyter, 2. A. Cornelis, Breskens; 3. A. de Putter, Cadzand; 4. J. van Peenen, 5. Ch. de Poorter, 6. R. Herman, 7. G. Begijn, 8. A. Mattens, 9. A. Duininck, 10. A. Arens. Halve fond aangeduid jonge duiven: 1. A, Peersman, 2. A. Arens, 3. C. hermes, Lewedorp; 4. J. Scherbeijn, Hoofdplaat; 5. A. Mat tens, 6. I. den Dekker, 7. M. Klaas- sen, Hulst; 8. F. Glerum, 9. J. van Spaandonck, 10. Ch. de Bruijn, Heikant. Halve fond onaangeduid oude duiven: 1. G. Serrarens, 2. J. van Spaandonck, 3. G. Begijn, 4. A. Duininck, 5. A. Arens, 6. A. de Put ter, 7. Ch. de Bruin, Heikant; 8. L. de Ruyter, Vlissingen; 9. R. Her man, 10. J. van Peenen. Halve fond onaangeduid jonge duiven: 1. F. Glerum, 2. J. van Spaandonck, 3. Visser-Lensen, Axel; 4. gebroeders Pijcke, Bres kens; 5. A. Peersman, 6. H. van de Veeke, Westdorpe; 7. A. Arens, 8. G. Serrarens, 9. I. den Dekker, 10. P. van Looy, St.-Jansteen. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het al een paar jaar klaarliggend uitbreidingsplannetje in Ter hole wordt binnenkort bouw rijp gemaakt. De Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereni ging wil er namelijk beginnen met de bouw van 5 woning wetwoningen. Het hele plannetje biedt plaats aan 4 bungalows, 4 vrij staande of twee-aan-een-wo- ningen en 15 rijtjeshuizen. B en W zijn van mening dat meteen bouwrijp maken van het hele plan het goedkoopst is. De uit te voeren werken omvatten het egaliseren van het terrein, aanleggen van we gen en rioleringen, alsmede het maken van een verbinding met de Notendijk. De kosten van de openbare werken worden geraamd op 170.000 gulden. Alles bij elkaar gaat het plannetje de gemeen te 252.500 gulden kosten. Die koSten moeten gedekt worden uit de opbrengst van de ver koop van bouwgrond. Van een onzer verslaggevers AXEL - De Axelse gemeente raad moet zich dinsdag 25 ok tober niet al te veel inspannen. De agenda bevat weliswaar een uitvoerige lijst van onder werpen, de meeste daarvan zijn echter hamerstukken. De raad buigt zich onder meer over de aanleg van een riolering van de Vaartwijk naar de Magrette. In dat ge bied staan 13 percelen die op deze riolering moeten worden aangesloten. De totale aanlegkosten zijn begroot op 166.00 gulden. B en W willen voorts de presentie gelden van commissieleden die niet in de raad zitten met 20 procent korten. De raadsver- "gadering in het stadhuis be gint om 19.00 uur. SINT-JANSTEEN - In De Warande te Sint-Jansteen worden zaterdag 22 oktober voor de eerste maal in het dis- trikt Zeeland grote jeugd- EHBO-wedstrijden gehouden. Aanvang 14 uur. Deze wedstrijd gaat uit van de EHBO-afdeling Sint-Jan steen, die tevens een blijvende trofee heeft beschikbaar ge steld, ter nagedachtenis aan mevrouw A. Valke-van Zwie- tering. De bedoeling is dat de ze wedstrijden jaarlijks terug keren. Tot nu toe hebben zich al 27 ploegen laten inschrijven. De prestaties worden gejureerd door kaderleden van de groep Hulst. Iedereen is van harte welkom om een kijkje te ko men nemen. (ADVERTENTIE) DELFTS BLAUW Porc. fles MAKKUM Tichelaar WEDGWOOD - Serviezen ROYAL ALBERT HUMMELFIGUREN LUXE GESCHENKEN VAN DUYSE-MAHU Steenstraat 19 - Hulst Telefoon 01140-14376-12068 Omdat Van Goethem door het college abusievelijk naar een verkeerde beroepsmoge lijkheid werd verwezen, kon deze met succes de kwestie voorleggen aan de raad van state. Die vernietigde de wei gering van B en W om mee te werken aan de broodjeszaak. Inmiddels zijn B en W er achter gekomen dat, afgezien van plannologische eisen, de vestiging van een broodjes zaak annex koffieshop vrij is. Daarnaast is ook gebleken dat de vestiging niet kan worden tegengehouden door met de drank- en horeca-verordening te zwaaien. Immers, een broodjeszaak valt daar niet onder. Volgens B en W zit er dus niets anders op dan het beroep dat Van Goethem te gen de weigering van een ver gunning heeft ingediend, ge grond te verklaren. KLOOSTERZANDE - Zaal De Hoogaars, 25 schutters: hoge vogel: Ronald Verschoten, Walsoorden; eerste zij vogel: Rudi Verschoten, Kloosterzande; tweede zij vogel: P. Hermans, Ossenisse; grootste aan tal (5): J. Wesepoel, Kloosterzande en P. Vonk, Boschkapelle. HULST - OZO-velden, De Stads herberg, 42 schutters: Wip 1: beide hoge vogels: F. Trappeniers, Moer- beke; eerste zij vogel: Th. Baart, Destel berge; tweede zij vogel: J. de Bun, De Klinge; grootste aantal (5): M. Eggermont, Hulst. Wip 2: eerste hoge vogel: Th. Baart, Destelberg-» he; tweede hoge vogel: C. D'Hoog- he, Hulst; eerste zijvogel: J. van Damme, Moerbeke; tweede zij vo gel: R. Stendler, Rotterdam; groot ste aantal (6)F. de Bun, De Klinge. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 19 schutters: beide hoge vogels: J. Mei, Boschkapelle; eerste zij vogel: A. Verdurmen, Graauw; tweede zijvogel: J. Dobbelaar, Vo gelwaarde; grootste aantal (6): A. van Dijk, Vogelwaarde. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 58 schutters: hoge vogel: W. Schuivink, Bouchaute; eerste zij- vogel: M. Leyman, Bouchaute; tweede zij vogel: J. de Rooy, Ever- gem; grootste aantal (4): G. Del- laert, Bouchaute. TERNEUZEN - Staande wip, Wes- terschelde, 45 schutters: eerste ho ge vogel: J. Ferket, Axel; tweede hoge en eerste zij vogel: E. de Let ter, Koewacht; tweede zij vogel: L. Verschuren, Axel; derde zij vogel: D. Verdonk, Goes; vierde zij vogel: R. Jonkheym, Terneuzen; blokvo- gel: J. Bruggeman, Westdorpe. KLOOSTERZANDE - Zaal De Hoogaars, 42 schutters: hoge vogel: A. Verhoeven; eerste zij vogel: Ru di Verschoten; tweede zij vogel: J. Hoop; grootste aantal (3): Rudi Verschoten, J. Pardon en Th. Neve, allen Kloosterzande. Welzijn voor ouderen - Don derdag 20 oktober wordt door de stichting Welzijn voor Ouderen afdeling Biervliet voor de ouderen vanaf 60 jaar een Tiroler avond gehouden. Deze avond is in 't Trefpunt in de Kerkstraat en begint om 19.30 uur. Bazar - Zaterdag 22 oktober houdt de hervormde vrouwen groep haar jaarlijkse bazar. Er zullen allerlei handwerkjes te koop worden aangeboden. En er zullen wafels gebakken worden. De bazar begint om 14.00 uur en wordt gehouden in 't Trefpunt in de Kerk straat. Bridge - De leden van de brid geclub Hulst speelden in het gemeenschapscentrum Den Dullaert een wedstrijd, die meetelde voor het clubkam pioenschap. De uitslagen wa ren als volgt: A groep met 11 paren en een rusttafel. 1. He ren Biesbroeck-Beuzenberg, 2. heren Teulings-Heijndriks, 3. dames Aronson-Vroone, 4. de heer en mevrouw Aarts, 5. echtpaar Kind. B groep: 1. me vrouw Bruijns en de heer Van Geel, 2. dames Biesbroeck- Pauwels, 3. heren Radema kers-De Feijter, 4. mevrouw Snoodijk en de heer De Leeuw, 5. heren Wendels-Reunis. C groep: 1. dames Stolte-Sonius, 2. echtpaar De Kerf, 3. dames Neve-Van Damme, 4. dames Wendels-De Booij, 5. dames Weemaes-Verstraeten. Duivenvlucht - Op kermis- maandag werd door enkele duivenliefhebbers een zoge naamde koppelvlucht gehou den, waarvoor 68 duiven wer den ingekorfd. De duiven wer den gelost in Kieldrecht. In zaal Faby konden prijzen in geld en natura worden uitge reikt aan 1. L. van Dorsselaer, Sint-Jansteen, 2. P. Sturm, Kapellebrug, 3. T. Piessens, Kemzeke-Paal, 4. D. van Broeck, Kapellebrug, 5. A. de Kind, Kapellebrug. Aan de schietingen in zaal Faby deden tijdens de kermisdagen ruim 300 schutters mee. Door het slechte weer was het verdere kermisbezoek zeer matig. FNV-kaarting - Aan de kaart avond van het FNV Groenen dijk deden 44 kaarters mee. Uitslag: 1. Jan de Kort, 2. Jo Kouijzer, 3. Arn. Vervaet, 4. R. Hiel, 5. Th. Jonkheym. Volgen de kaarting: 18 november

de Stem | 1983 | | pagina 15