Zaterdagclubs stellen teleur 13.995,- susss Van de Velde en Raas 'trekpaarden' in gentlemankoers Strijd om Zeeuwse j eugdschaaktitel •e Honte verslagen loor De Schelde Zeeuwse zwemploeg op voorlaatste plaats 3AIHATSI Pierrot en De Kreeft op schot mWÊÊSm WmÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊê KOEWACHTSE RENNER OP TRAININGSKAMP IN SPANJE LqNDERDAG 20 OKTOBER 1983 Bestuur JBH SSER T14 PAGINA SPORT 2 raaie accommodatie voor JBH jllNGE - „Nou, wat denk je ervan", vraagt Frank de Ijjli als we een bezoek brengen aan het nieuwe club- Laai van de jeugdbiljartvereniging JBH in 't Hou- Lkwartier te Hulst. We kunnen niet anders dan bea- ,en dat die club over een prachtige accommodatie (Schikt. De complimenten worden met een tevreden ietwat trotse glimlach in dank aanvaard. Zeker jen misplaatste trots, want JBH heeft de zaak netjes or elkaar. PRIJS: INKU- BTW AF IMPORTEUR nderdaad waar: de Charade Di itsu zult u hoogst zelden zien di wat wilt u: hij verbruikt sleclil bij 90 km u constant, vólgens n. Daarnaast is deze Charade's\i lkoopste diesel in aanschaf en zi ik de auto met de laagste kostei eter. Kortom, zuiniger autorijdei et uinigheid is ook óêii van debelai •aktertrekjes van het broertje vai le Diesel, de Charade in hen» Want met een verbruik van l I km/u volgens ECE-norniisde :,j harade óók al een van de mw :'n klasse. Voor Frank de Rijk is met realisering van die biljart- nnmodatie een levenswens vervulling gegaan. Hij was 4immers die zo'n negen jaar leden, nadat het distrietsbe- iur de eerste stappen had lernomen, het heft in han- nam bij JBH. Die vereni- had toen domicilie in De lauwe Hoeve waar op twee Ijarts wekelijks geoefend ird. .Wij hadden vrij vlug een ioorlijk aantal leden", zegt i de Rijk en hij vervolgt: jongens kwamen toen veral vandaan. Uit Terneu- n, Axel, Hulst, Lamswaarde St.-Jansteen. Toen echter Terneuzen en Axel ook igdbiljartclubs opgericht .[den ïiep bij ons de belang- jlling flink terug. Zo'n jaar vier zijn we met zes of ze- B spelers doorgegaan. We aden in de verste verte niet ermoeden dat het uit zou roeien tot wat het nu is. De :i is pas goed op gang ge ien toen we naar De Stads- rrberg verhuisden. Niet lang lama konden we ook in St.- Esteen bij Den Ouden ind beschkken over een lo- liteitmet twee biljarts. De omstandigheden waren in ideaal. De groei was er ik naar. Het aantal leden liep jfsop naar 32. Nu zijn dat er maar dat gaat zo bij de Je moet niet vergeten itze met negentien jaar over iten nar de senioren. Je lakt dus regelmatig leden rijt. We hebben nu een leuk antal leden, maar we streven ar een aantal van tussen de en vijftig. Dat moet aaibaar zijn, zeker nu we (vereen eigen accommodatie schikken". De39-jarige Frank de Rijk, (Heen knappe bilajrter ge nest in het libre, hanteert de teuiéet meer met zoveel over- ;ave als acht jaar geleden. Itapromoveerde hij met een wane van ruim dertig naar e overgangsklas. Sindsdien r,T:T' de, ,brttlt'.lCaar.adtóv.pfitghet8ii oog springt. HipkM hij is Spul Kflhij geen libre meer ge- iterst wend- en dus prima parkt ff en beperkt zich i ,JT v i nistoten en driebanden. )aihatsu Charade. Aïtdere opval^ De geruchten wilden dat 'ank de Rijk het te druk had 'iiruimte. z'n gescheiden neerklap f2?"! f.ugf onf fch verder het biljartspel te bekwa- en zijn z'11 B-cilinder motor, z'n jank cn z'n vele uitvoeringen, zo 5-deurs versie, de Dolphin Top |i fa ik"was uitgespeeld in het de Charade met 5-versnelling 't automaat. u hebt nog volop keuze óók! iltK STAALTJE AliTOVERSJ tionsstraat 3, 5 (sub-dealer), 73-1302/1560. Terneuzen 1-13451. tot kwam dat niet slecht uit, want inderdaad nu kon ik in de weekends aandacht aan de jeugd geven". Mede door de onverzette lijkheid waarmee Frank de Rijk het jeugdbiljarten bleef steunen, zijn er uit de gelede ren van JBH enkele sterke bil jarters naar voren gekomen. Het paradepaardje daarvan is Jean Paul de Bruin. De ver wachting is dat hij binnen af zienbare tijd de stap naar de ereklasse maakt. Daarnaast blonk ook Gilbert Braspen ning uit - hoewel die inmid dels al gestopt is - en is ook hoofdklasse libre-speler Dion Bergmans uit JBH afkomstig. De nieuwe accommodatie is vooral voor Jean Paul de Bruin als een geschenk uit de hemel gekomen, want nu kan hij trainen op de grote wed- strijdtafel. Frank de Rijk: „Voor Jean Paul komt het goed uit dat we naast de twee kleine wed- strijdbiljarts een grote tafel geplaatst hebben. Voordien was hij hier verstoken van dergelijk materiaal. Het zou zijn eventuele doorbraak moe ten bevorderen. Het is heel leuk voor hem, maar toch ook voor ons dat hij het zover ge schopt heeft". Het materiaal dat de bil jartzaal van JBH siert, is gro tendeels eigendom van de ver eniging. Vooral door toedoen van Hilda de Rijk (een zuster van Frnak, red.) die wekelijks de toto en lotto voor JBH ver zorgt, zijn de financiën voor realisering tot stand gekomen. Op de vraag wat Frank de Rijk zo aantrekt in het jeugd biljarten, antwoordt hij: „Ik vind het gewoon leuk om met de jeugd te werken. Vooral het biljarten in de laagste klassen spreekt mij enorm aan. Daar wordt nog echt strijd geleverd. Het besef van combine, druk ken of carotte is er nog niet bij en voor iedere carambole wordt geknokt. De geest in die wedstrijden spreekt me aan. Daar kan ik van genieten", zegt hij enthousiast. o, „Fabeltjes", zegt hij. 're. het kostte teveel moeite i op dat niveau verder te an. Ik heb het maar gelaten tor wat het was. Op zich ih< HULST - Het actieve be stuur van JBH bestaat uit trunk de Rijk, Willy Brand, Robert van Gaever M Jo Josiassen. Binnen kort treedt ook Jo Leeraert tot de gelederen van JBH toe. Deze pionier van de «euwsch- Vlaamse bil- jurtsport gaat de jeugd op leiden. Dat opleiden heeft JBH in het verleden geen windeieren gelegd, want in "e voorafgaande twee sei zoenen werd maar liefst vijf keer een kampioen schap van het gewest Zuid-Nederland door een JBH-speler behaald. AXE1 - In de regionale zaal voetbalcompetitie is het ver schil tussen de toppers en de hekkesluiters wel erg groot te noemen. In de Hulsterse sport hal Den Dullaert klopte Pier rot met 9-1 De Tol en in De Vlaanderen te Sas van Gent kreeg Racing White met de zelfde cijfers slaag van De Kreeft. Verpoorte hield met 5-1 NMB/Vermeire in de Oost- burgse sporthal De Veerhoek onder de duim en De Smickel liet in Axel in 't Sportuus De Pooter met lege handen ach ter, 1-4. De Ster bleef ongsla- gen door middemnmoter Oude Raedthuys met 2-0 te kloppen. Fabricom liet een steek vallen tgen Tem Boys. Dit duel ein digde onbeslist in 2-2. Stand: De Ster 6-12, Verpoorte 6-10, De Smickel 6-10, Pierrot 6-9, De Kreeft 6-8, Fabricom 6-7, Oude Raedthuys 6-6, De Tol 6-4, NMB/ Vermeire 6-2, Tem Boys 6-2, Ra cing White 6-1, De Pooter 6-1. Uf SSINGEN De zwemploeg van De Schelde uit Terneuzen oof' in Vlissingen een bijzonder goede start gehad voor de touwse zwemcompetitie voor niet-startvergunninghouders. per alle leeftijdsgroepen verdeeld waren de jongens en meisjes f Terneuzen veel sterker dan die van De Honte uit Klooster- Zeelandia uit Reimerswaal en De Stormvogel uit Vlissin- al v.a. J L p de persoonlijke num- L s kwamen maar weinig L fe namen naar voren. Al- E1 de meisjes onder de Ljaar deed Bianca van der LJ uit Terneuzen het uit- [ag °P het onderdeel vrije Iff officieuze einduitslag em Schelde 2295,4 se- fn> 2. De Stormvogel JW, 3. De Honte 2384,5, 4. I j. andia 2591,4 seconden. J„i.f/deze uitslag is het wei Tfchlu geworden dat De tloeoa6 .Gehikt over een L fle ih staat moet worden if f de Zeelandcup - het of- ioetf Zeeuwse clubkam- voor niet-startver- "'ughouders - te verove- ff;;1/25 meter vrije 'tijden c. iaar: Blar>ca van der ■hooilede 21.1. 25 meter rijk tv 1® jaar: Audrey van ''8 tol i?i0nte 5® meter vrije „,ar: Therese de Munck, C I», 5® meter vlinder- Pkomvni'i?.ar: Conzuela Na vest, Sul 41.6. 50 meter vrije slag boven 14 jaar: Yvonne Riemens, Stormvogel 34.7. 25 meter school slag tot 8 jaar: Diane Jonkheim, De Honte 26.5. 25 meter vrije slag tot 12 jaar: Diana Vinke, De Schelde 19.9. 50 meter rugslag tot 12 jaar: Therese de Munck, Zeelandia 38.5. 50 meter schoolslag tot 14 jaar: Conzuela Navest, Stormvogel 42.7. 50 meter rugslag boven 14 jaar: Yvonne Riemens, Stormvogel 37.7. Jongens: 25 meter vrije slag tot 8 jaar: Gert Gillissen, De Schelde 24.3. 25 meter schoolslag tot 10 jaar: Stefan Hoefeyzers, De Schelde 24.0. 50 meter vrije slag tot 12 jaa: Egon Bril, De Schelde 40.5. 50 meter vlin derslag tot 14 jaar: John Hegge, de Schelde 36.0. 50 meter vrije slag jongens boven 14 jaar: Frank de Klerk, Zeelandia 31.5. 25 meter schoolslag tot 8 jaar: Christiaan van de Berg, Stormvogel 26.2. 25 meter vrije slag tot 12 jaar: Robert Martens, De Schelde 21.5. 50 meter rugslag tot 12 jaar: Egon Bril, De Schelde 46.6. 50 meter schoolslag boven 14 jaar: Jacco de Jonge Stormvogel 44.2. 50 meter rugslag boven 14 jaar: Ronald van de Wee gen, De Honte 35,0. 4 x 50 meter wisselslsag estafet te meisjes tot 12 jaar: De Honte 3.05.7. 4 x 50 meter schoolslag esta fette boven 12 jaar: Meisjes: De Stormvogel 3.15.6. Jongens: De Stormvogel 3.01.2. De jeugd van de Hulsterse jeugdbiljartvereniging hier in actie in de fraaie accommodatie in 't Houtenkwartier - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Zaterdag houdt het wielercomité Sluiskil voor de zevende keer de bekende gentlemenkoers. De organisatie mag dit jaar niet mopperen wat het deelnemersveld betreft. „Je moet daar overigens altijd voorzichtig mee zijn, want als een bekende renner niet komt opdagen dan kun je daar niets aan doen. Voor een organisatie is dat natuurlijk jammer", aldus Herman Mo- bach, de man die nogal wat uurtjes in de wielersport steekt. Zoals het er nu naar uitziet komen bekende renners als Jan Raas, Kees Priem, Jac Ha- negraaf en Johan van de Vel de. In totaal hebben zich vijftig koppels aangemeld bij café Atalanta in Sluiskil. Jac Ha- negraaf rijdt met Van Gemert, Jan Raas is naar alle waar schijnlijkheid gekoppeld aan Chiel Raas. Een koppel, dat opnieuw hoge ogen gaat gooi en, is Heddie Nieuwdorp-Piet Rentmeester. Laatstgenoemde was tijdens een criterium voor ex-profs in Frankrijk goed op dreef en de vorm is weer op tijd aanwezig bij Rentmeester. Wim Evertse kan het fietsen niet laten en komt opnieuw met Thijs Fase aan het ver trek. Evertse schreef de wed strijd al diverse keren op zijn naam. Fase-Evertse lijkt daarom het te kloppen duo. Van onze zuiderburen geeft onder andere Francois van Vlierberghe acte de presence. Hij rijdt samen met Rudy Geysel, de wielertrainer uit Hulst. Frankie de Gendt neemt in Sluiskil vermoedelijk afscheid van de wielersport. De Gendt maakte een jaar deel uit van het korps van Pe ter Post. Bekende amateurs als Van Goethem, Vervaet, Verplanke, Van Acker en Bijvank zullen proberen met hun teamgenoot ook in de voorste linie te strij den. De koppeltijdrit begint om 14.30 uur. Speaker tijdens de gentlemenkoers is Chris Delbressine. Tijdwaarnemers zijn, zoals elk jaar, Lou Meijer en Michiel de Pooter. De start en de finish liggen vlak voor Atlanta. Het parkoers is onge veer 2% kilometer lang en ziet er als volgt uit: Kanaalweg, Eilandstraat, Havenstraat, Leidinglaan, Canisvliet, Bos- jesweg, Groenoord en ir. Ley- plein. Van Acker no( vol ambities Door Rinus Verberkmoes KOEWACHT - Het wielerseizoen op de weg is nog maar net afgesloten. Desondanks zijn er al volop voorbereidingen voor het komende seizoen. Verant woordelijk hiervoor is amateurwielrenner Peter van Acker uit Koewacht, want als die zijn zin krijgt dan verkast het Zeeuwsch-Vlaamse wielerwereldje in fe bruari naar Spanje voor een trainingskamp. „Ik heb de indruk dat er voldoende belangstelling is voor zo'n trip en daarom ben ik me gaan verdiepen in de moge lijkheden dit ook voor ons binnen bereik te brengen", aldus de ambitieuze Koewachtenaar. Het afgelopen seizoen ver liep voor Van Acker bepaald niet rooskleurig. Als eerste jaars amateur kreeg hij met problemen te kampen die niet bevorderlijk waren voor zijn sport. Nu deze zo goed als voorbij zijn, wil hij zich beter gaan voorbereiden op het aan staande wegseizoen. Een hulp middel hiertoe is een trai ningskamp in het Spaanse Playa d'Aro aan de Costa Bra vo. Een plaats waar Van Ac ker onlangs is gaan rondneu zen voordat hij zich in het trainingsavontuur wilde stor ten. „Daar heb ik gesproken met ene meneer Comas, die voor zitter is van de plaatselijke wielerclub en tevens mede-or ganisator is van de ronde van Catalonië voor professionals. Tijdens het verblijf daar, is hij gids en vraagbak voor de ren ners. Renners, die niet alleen hoeven te gaan, maar die ook hun echtgenote of verloofde mee kunnen nemen. Aange zien we met een bus gaan, is de prijs voor de trip van tien da gen niet duur. Een bedrag van rond de zeshonderd gulden op basis van volledig pension in clusief de reis, is dacht ik niet teveel gevraagd. Zeker niet als je bedenkt dat de voeding voor de renners wordt aangepast en dat er steeds een vijftal men sen beschikbaar is voor de verzorging. Hierbij inbegre pen zowel masseurs als een mecaniciën". Om het zuiver een trai ningskamp te houden, wordt niet deelgenomen aan wed strijden. Elke dag kunnen de renners twee keer gaan trai nen met een auto voor de groep en een volgauto er ach ter. Zodoende kan er in de trainingsritten eigenlijk niets mis gaan. Ondanks dat het voor de eerste maal is dat de Zeeuwsch-Vlaamse renners de kans krijgen zich voor te bereiden in 'den vreemde' met eigen mensen, is Van Acker geen moment bang dat er iets mis kan lopen. Eveneens niet dat hij achteraf daarvoor in het peloton wordt 'geboycot'. Van Acker: „Uiteraard is er een bepaald risico dat er iemand het minder goed naar zijn zin gehad kan hebben, maar voor zover ik het kan overzien, is alles goed geregeld en heb ik het volste verstrou wen in hetgeen geboden wordt. Momenteel durf ik dan ook gerust te stellen dat het bijna niet fout kan lopen. Mijn enige zorg is het aanmelden van renners. Ik weet dat er veel animo voor is. Enkele hebben zonder meer al toe- gezgd mee te gaan, maar nu moet blijken of die bewerin gen waar zijn. Temeer daar ik het liefst met groepen van een man of veertig vertrek". Overigens is het eveneens mogelijk het trainingskamp langer te maken dan de tien dagen die op het rogramma staam. Van Acker heeft twee kampen in gedachten. De eer ste van 9 tot en met 18 februari en de tweede van 16 tot en met 24 februari. Een renner die beide kampen wil meemaken, kan dit zonder meer doen. Het idee om een dergelijke organisatie op zich te nemen kreeg gestalte bij Peter van Acker in de periode dat hij zijn vakantie ging bespreken. „Ik wist dat er in andere re gio's dergelijke kampen op po ten werden gezet en toen ik toch in een reisbureau was, heb ik geïnformeerd naar de mogelijkheden. Die bleken voorradig te zijn met als ge volg dat het me niet meer los liet. Uiteindelijk wil ik vol goede moed aan een nieuw sei zoen beginnen. Voor mij eigenlijk een nieuwe start", aldus Van Acker, die volgend seizoen weer in het peloton verschijnt met zijn clubtrui aan. het gele tricot van de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, dat eveneens de schouders van Carlo Steel en Adrie de Maesschalck in het nieuwe sezoen zal sieren. Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwse zwemploeg is in Maastricht uitge komen in de jaarlijks terugkerende wedstrijden tegen de ploe gen van de kringen Brabant en Limburg. In de Zeeuwse zwem- selectie waren heel wat Zeeuwsch-Vlamingen opgenomen. Zo won Sandra Verdonck uit IJzendijke de 100 meter schoolslag dames in de goede tijd van 1.18.9. Liesbeth Dekker uit aXel deed niet voor haar onder door de 100 meter vrije slag dames te win nen in de goede tijd van 1.03.8. Ook Els van Haelst uit Sas van Gent bracht het tot een overwinning. Op de 100 meter vlinderslag bij de meisjes kwam ze tot de tijd van 1.11.0. Bij de jongens onder de 14 jaar was Anton Thoen uit Koe wacht ongenaakbar en won in de fraaie tijd van 1.21.1. Peter Claes uit Sas van Gent was de snelste bij de jongens tot 16 jaar en wel op de 100 meter rugslag. Verder waren er nog ereplaatsen voor Liesbeth Dekker, Silvio Martens, He- leen Ramselaar, Jeroen de Zeeuw, Ingeborg Schauwvlie- ge en Luc Claes. De Zeeuwse zwemploeg werd in het eindklassement tweede achter de ploeg van Brabant, maar voor het team uit Limburg. Het verschil be droeg slechts 46 sconden. Uitslagen Zeeuwen 100 meter schoolslag: Meisjes tot 16 jaar: 1. Arienne Knoester 1.19.1.; 2. Liesbeth Dekker 1.23. Jongens tot 16 jaar: 1. Patrick Braam 1.13; 4. Pa trick van Haaren 1.21.8. Dames: Sandra Verdonck 1.18.9; 3. Linda van de Vlies 1.27.3. Heren: 1. Willem-Jan Knoester 1.13; 2. Paul Meerman 1.17. Meisjes tot 10 jaar: 2. Heieen Ramselaar 1.39.2; 6. Nicole Leynse 1.49.3. Jongens tot 10 jaar: 3. Je roen De Zeeuw 1.43.7; 4. Auk de Maat 1.45.6. Meisjes tot 12 jaar: 1. Arlette Knoester 1.24.1; 6. Grasita T^jin-Than Sjin 1.32.7. Jongens tot 12 jaar: 3. Michel Kleiser 1.29.2; 5. Patrick Ram 1.34.9. Meisjes tot 14 jaar: 1. Marleen Knoester 1.21.9; 5. Miranda de Zeeuw 1.28.2, Jon gens tot 14 jaar: 1 Anton Thoen 1.21.1; 5. Arjan Dekker 1.26.3. 100 meter vlinderslag: Meisjes tot 14 jaar: 3. Rianne Geervliet 1.16.3; 5. Miran da de Zeeuw 1.18.9. Jongens tot 14 jaar: 4. Silvio Martens 1.19.8; 6. Rudie Goud swaard 1.22. Meisjes tot 16 jaar: 1. Els van Haelst 1.11; 4. Marleen Knoester 115.4. Jongens tot 16 jaar: 6. Wilbert Van de Boomgaard 1.16.5. Dames: 2. Irma de Waard 1.14.1, 5. Nicole van Haelst 1.21.3. Heren: 4. Willem-Jan Knoester 1.07.2; 5 Leon Verhage 1.07.6. Meisjes tot 10 jaar: 4. Mirjam Joziasse 1.43.9; 5. Heieen Ram selaar 1.59. Jongens tot 10 jaar: 5. Jeroen De Zeeuw 1.43.7; 6. Raymond Ram 2.06.4. Meisjes tot 12 jaar: 4. Arlette Knoester 1.20.5; 6. Silvia Schmitt 1.31.3. Jongens tot 12 jaar: 3. André van Zijp 1.23.3; 6. Eelco van Gemert 1.38.5. 100 meter vrije slag: Meisjes tot 12 jaar: 4. Mellay Vonk 1.10.3; 6. Silvia Schmitt 1.17.7 Jongens tot 12 jaar: 2. An dré van Zijp 1.09.6; 6. Patrick Ram 1.18.3. Meisjes tot 14 jaar: 4. Ingeborg Schauw- vliege 1.08.9; 5. Nicole van Haelst 1.09.3. Jongens tot 14 jaar: 2. Rudie Goud swaard 1.04.7; 3. Silvio Martens 1.05.1. Meisjes tot 16 jaar: 3. Linda van de Vlies 1.05.5; 5. Arienne Knoester 1.06. Jongens tot 16 jaar: 2. Patrick Braam 1.00.4; 6. Martin van der Hooft 1.04.9. Dames: 1 Liesbeth Dekker 1.03.8; 2. Irma de Waard 1.06.7. Heren: 1. Rob Geervliet 56.6; 2. Leon Verhage 58.2 Meisjes tot 10 jaar: 2. Sandra van Zijp 1.17.7; 6. Mirjam Jozias se 1.23.6. Jongens tot 10 jaar: 5. Auk de Maat 1.32.2; 6. Bas Wesdorp 1.38.6. 100 meter rugslag: Meisjes tot 10 jaar: 4. Sandra van Zijp 1.323; 6. Vivi Buijs 1.49.9 Jongens tot 10 jaar: 5. Michiel de Voogd 1.37.1; 6. Raymond Ram 1.41.9 Meisjes tot 12 jaar: 5. Mellany vonk 1.26.2; 6. Ilse Schram 1.31. Jongens tot 12 jaar: 5. Michel Kleiser 1.26.5; 6. Eelco van Gemert 1.26.6. Meisjes tot 14 jaar: 1. Rianne Geervliet 1.13.2; 3. Ingeborg Schauwvliege 1.18.5. Jongens tot 14 jaar: 2. Luc Claes 1.13.2; 6. Anton Thoen 1.20. Meisjes tot 16 jaar: 1. Carolien Pekaar 1.14; 4. Els van Haelst 1.16.8. Jongens tot 16 jaar: 1. Peter Claes 1.11; 6. Serge van Bemmelen 1.17.6. Dames: 2. Carolien Pe kaar 1.15.5; 6. Lisette Sierevogel 1.21.1. Heren: 1. Rob Geervliet 1.03.3; 4. Arco Wagenvoort 1.08.2. 4 x 100 meter wisselslag estafette da mes: 1. Zeeland 4.52.4. 4 x 100 meter wis selslag estafette heren: 1. Zeeland 4.22.4. Peter van Acker: „Ambitieuze plannen voor een trainingskamp met Zeeuwse renners in Spanje" - FOTO CORJEE DE BOER Van onze schaakmedewerker ZIERIKZEE - De Zeeuwse jeugdschakers komen zaterdag in actie voor de vierde ronde om het Zeeuws jeugdschaakkam- pioenschap in Zierikzee. Landau-speler Ad de Feijter, die nog ongeslagen is, moet het opnemen tegen Tonnie Donker, die ook al zijn partijen op zijn naam schreef. Verder in de A-groep zal Erik Janse het duel moeten aangaan met de regerend Zeeuws kampioen, de Middel burger Eelco Haak. Johan de Wolf uit Middelbrug en Erik Bolleman uit Axel, allebei met twee punten in de sub-top vertoevend, gaan uitvechten wie de sterkste is en tevens aansluiting kan houden met de koplopers. Martin Martens, de talent volle schaker van schaakclub Terneuzen, staat samen met Martin van Kampen en Mi chiel Vos in de B-groep aan de leiding. Martin van Kampen uit Sas van Gent en Martin Martens spelen zaterdag tegen elkaar. Vos krijgt Bas van der Vaart als tegenstander, die met 214 punt direct onder het drietal geklasseerd staat. De vierde ronde begint om 13.00 uur in de kantine van Rijks waterstaat te Zierikzee. Indeling vierde ronde: A- groep: Donker-de Feijter, Janse-Haak, De Wolf-Bolleman, Clarisse-Ton, P. Boone-Van Klaveren, Van Dij- ke-De Vrieze, M. Dubbeldam- Krijnsen, Westdorp-Riemens, Van de Hil-Voogd. B-groep: Van Kam- pen-Martens, Vos-Van der Vaart, Van Driel-P. van Dijke, Geldof- Meijer, Gulmans-Mich. Dubbel dam, J. van der Vaart-De Waal, Lauret-Klumper, Dieleman-Van de SAnde, Roose-De Ridder, Bril- Ranschaert, Meuleman-Vinjé, Leer-Van de Berghe, Heyboer- Kindt, Caudron-Otto, De Hond- Vermeulen. C- groep: J. Poley- Brouwer, Van Hattum-M. Poley, M. Dieleman-Belfroid, Koolhoven- Bossink, Rijn-Kole, Septer-De Puit. Van onze sportmedewerker AXEL - In het KNVB-zater- dagvoetbal stellen de Zeeuwsch-VIaamse vertegen woordigers teleur. Een uitzon dering hierop vormt Terneu- zense Boys, dat eigenlijk bo ven verwachting ruim vol doende punten pakt om uit de zorgengrens te blijven. Hoek, tot nu toe het best ge klasseerde team van de regio nale vertegenwoordigers in het KNVB-voetbal, kan zater dag op eigen terrein een goede zet doen door SHO uit Oud Beyerland te verslaan. Een 'varkentje' dat de mannen van trainer Dooms moeten kunnen wassen. Temeer daar men in Hoek kan rekenen op de more le steun het eigen legioen. AZW reist af naar Dor drecht, waar het Oranje Wit als gastheer treft. Deze tegen stander staat keurig in de middenmoot. Aangezien trai ner Pauwels en zijn team snakken naar een zege en AZW in uitwedstrijden veel al een beter resultaat boekt dan in eigen huis, zit een gelijk spel er meer dan waarschijn lijk in. Een man die de rood- witten eventueel moeten mis sen is Rinus Scheele, die door zijn uitsluiting tegen Roda Boys een schorsing in de bus kan verwachten. Zaamslag moet voor zover het daar nog toe in staat is de strohalmen pakken die het maar kan grijpen. Overtuigen deed het in de competitie nog niet. Tegen het eveneens in moeilij kheden verkerende Ka- pelle liggen er kansen voor de mannen van trainer Emans. Trouwens, Zaamslag mag dit treffen niet verliezen, omdat anders de aansluiting onderin eveneens verspeeld wordt. Op eigen terrein moet Zaamslag daartoe in staat worden geacht. Terneuzense Boys speelt een gedegen competitie. Het wis selvallige is er een beetje uit en dat komt de selectie van trainer Dekker alleen maar ten goede. In de uitwedstrijd tegen Zwaluwe liggen er mo gelijkheden om een punt mee naar huis te nemen, temeer daar Zwaluwe eveneens een middenmoter is. PROGRAMMA: Tweede klas A: Good Luck-Bruse Boys, Oranje Wit-AZW, Oostkapelle-Arnemuiden, Ro da Boys-WHS, Rozenburg- SSC'55, Hoek-SHO. Derde klas A: Kloetinge-Yerseke, Zwalu- we-Terneuzense Boys, Tho- lense Boys-Serooskerke, Krabbendijke-NTW, Wemel- dinge-Dinteloord, Zaamslag- Kapelle. il'

de Stem | 1983 | | pagina 11