Diamanten echtpaar Zaamslag Geldboetes voor te hard rijden •uurtvereniging erneuzen actief Schip waarschijnlijk onder de hamer Liselore Gerritsen niet naar Terneuzen CLOPPENBURG VAN ZEELAND politierapport aanwerken. 1MDENRUST HEEFT HNTERPROGRAMMA ROND Forse boetes en voorwaardelijke ontzegging rijbevoegdheid Sas van Gent/Axel Ex-politieman wordt sociaal rechercheur Wijziging klassement rollen zesdaagse Biervliet Kantongerecht Terneuzen: BANEN WEL ZELF ONDERHOUDEN Tennisclubs Hulst moeten geen huur meer betalen KEFALONIA SPIRIT SINDS DECEMBER IN TERNEUZEN Basisgroepen uit Brabant en Zeeland vergaderen LOENSDAG 19 OKTOBER 1983 T16 PAGINA ZEELAND 3 >or meneer eel nieuwe bereidt hij ch van de insioen en is 2d te erde sport- 2reidt u zich pensioen of nan? in het boekje L Even de et gratis in 259,1000 AG Amsterdam skje "Straks met pensioen asse kermis lijft op elfde plaats 1STBURG - Dinsdagmor- Jji is in de Breedestraat een (elheidscontrole gehouden. Ttotaal werden 448 auto's Icontroleerd en slechts 15 Ito's bleken de maximum felheid van 50 kilometer te Ibben overtreden. De (ogstgemeten snelheid was kilometer. |S VAN GENT - Een 61- i Belg is maandagmid- p heterdaad betrapt bij I: stelen van een tiental Imografische boekjes uit li sexshop aan de Oost- (raat in Sas van Gent. De Tan kon na het verlaten van [rinkel op straat door de iploitant in de kraag wor- Ie gegrepen. De man, F. B. ft Gent werd aan de politie jergedragen. Na verhoor In hij met een proces-ver- |al op zak, maar zonder Imografische lectuur, de lis naar de Van Artevelde- jad aanvaarden. i VAN GENT - Bij een hlukte inhaalmanoeuvre lerd gistermiddag de perso- jaiauto van de Belg H. H. Evergem zwaar be- aidgd. De man was bezig b aantal voor hem rij den- Is voetuigen te passeren op Jjksweg 252. Daarbij be- lerkte hij te laat dat een ponenauto bestuurd door I deR. uit Zuiddorpe links- St. Albertdijk inreed. |ok het voertuig van de R. daan de achterzijde be- Van onze correspondent SAS VAN GENT - De verplaatsing van de Sasse kermis van het Keizer Karelplein naar de Kleine en Grote Markt is volledig van de baan. Zowel de consumentencommissie als de commissie voor het midden en klein bedrijf besloten hiertoe in een gisteravond in de burgerzaal gehouden vergade ring. Beide commissies sluiten hiermee aan op het door het college van B en W in een dis cussienota gedane voorstel de kermis niet te verplaatsen. B en W beroept zich inzake deze kwestie op het ontstaan van meer overlast bij verplaatsing, een beperking van de keuze mogelijkheid in attracties en op het feit dat het oversteken van de rijksweg naar hun me ning geen groter gevaarsas pect is dan het doorlopend passeren van voertuigen op het kermisterrein. Bovendien hebben zij „niet de indruk dat de gevoelsmati ge aspecten zwaarder wegen dan de praktische problemen en bezwaren die aan verplaat sing kleven". In de commissie voor midden en klein bedrijf stemden drie leden tegen het voorstel de kermis op het Kei zer Karelplein te laten (vier stemmen voor en twee ont houdingen maakten het voor stel positief). De tegenstem mers beriepen zich vooral op het gezelligheidsaspect en op het commercievoordeel. Ook hadden beide commis sies dezelfde mening over de wijziging van de vent- en standplaatsverordening voor de gemeente Sas van Gent. Zij ioor dit blad, in samefl- l Ideële Reclame (SIR0- Van onze corrspondent TERNEUZEN In afwach- van een buurtaccom- Bodatie heeft buurtvereni- !bg Zeldenrust afgelopen aterdag het voorlopig pro- i'amma bekend gemaakt. Het het huis-aan-huis be ogen in de wijk van hof- krant De Hovenier, oplage "O stuks, maakte de buurt vereniging het winterpro- ïramma bekend. Tevens werd de uitslag bekend ge laakt van de gehouden wedstrijd, om een vignet 'oor de vereniging te ont werpen. Winnares werd iannie Barentse. Het gaat goed met de leniging. We hebben «vans zo'n 350 leden. De af- activiteiten, konin- Sinnedag, een Indianenfeest Ween barbeque, zijn aange ven en werden druk be- •Mht. Zodoende is er een ac- eve ploeg vrijwilligers en wn.batig saldo overgeble- 'en aldus voorzitter Theo iek. Over de accommodatie V hij„Als ik de nota wel- "insplanning goed gelezen dan worden onze activi sten bij de gemeente ook waardeerd. We hopen dan k in de nabije toekomst Prijkt te worden met een "tirthuis, dat onontbeerlij k s Het bestuur heeft reeds een geschikte ruimte op het 'I In afwachting van een entuele subsidie van de V'Onementencommissie De fcJe®en<^e Hollander, die de 'oostelijkheden rond Ter- ouzen 400 jaar stad coördi- rt heeft het bestuur al L™ftnen gemaakt en aan de oners voorgelegd. Als tinj is gekozen: oude oerspelen. Men roept de l Urtbewoners dan ook op '■i eeën aan te dragen van '"oorspelen vóór 1960. lij. ?n oHmax van de feeste nden moet ongetwijfeld feu t 'let Bourgondische lw Een historisch tuin- 20(met barbeque. Voorts dip men wagenbouwers In. de honderd jaar Öopn 'e*s groots wilen Met deze wagen wil Weerijden in de histori- optocht. Handige vrou- ook m6|t naaId en draad zijn klcriW? om ouderwetse '1 te ontwerpen. ■die c keri r Het door Jannie Ba rentse ontworpen vig net. Verder zijn nodig poor tenbouwers, want bij de wij - kentrees wil men poorten optrekken. Theo Piek: „We hopen dat het de mensen aanspreekt. Sommigen vin den het misschien vrij vroeg, tenslotte viert Terneuzen volgend jaar pas het 400-ja- rig bestaan, maar de voor bereidingen vergen nu een maal veel tijd. We willen een langdurig en vooral gezellig wij kf eest". Dinsdagavond 18 oktober is er een info-avond die begint om half negen en gehouden wordt in De Hille. W i nterprogramma Donderdagmiddag 20 ok tober is er een filmmiddag voor kinderen uit de wijk vanaf vier jaar in De Geule, aanvang 14.00 uur. De entree kost een gulden, inclusief versnapering. Op 4 novem ber is er een disco-avond in het Zeldenrustcollege, aan vang 20.00 uur, toegang van af 12 jaar. Entree alleen voor leden en één introducé. Kos ten ƒ2,- per persoon. Met verkiezing van het beste wijk disco-koppel. Vrijdag avond 25 november, bingo avond, aanvang 20.00 uur in het Zeldenrustcollege. Er is een uitgebreid prijzenpak- ket Tijdens het carnaval is een limonadebal, hopelijk in de eigen accommodatie. Tenslotte is er een spel letjesmiddag in de kerstva kantie, een nieuwjaarsbij eenkomst en bij het ver schijnsel strenge winter zal men proberen een ijsbaan te creëren. besloten de verordening te wijzigen in aansluiting op de door B en W aangedragen tus senoplossing het huidige aan tal te verlenen vent- en stand plaatsvergunningen uit te breiden met twee vergunnin gen per kern voor wat betreft het venten met brood- en zui- velprodukten. Voor wat be treft de plaatsing van de PTT- bus in de wijk St. Albert gaat een vraag hiervoor vanuit de conmsumentencommissie naar de PTT. Van onze correspondent TERNEUZEN - Met vijf geld boetes op zak tot een bedrag van 620 gulden, of 13 dagen hechtenis en een voorwaarde lijke ontzegging van de rijbe voegdheid van twee maanden met een proeftijd van twee jaar, kon de Terneuzenaar VV. I. gisteren het kantongerecht verlaten. I. was dit jaar bin nen een periode van vier maanden twee keer bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid, was een maal door het rode licht gere den en had tot twee maal zijn auto geparkeerd waar dit niet is toegestaan. Vooral de snelheidsovertre dingen, eenmaal 120 kilometer per uur in de bebouwde kom van Terneuzen en een keer 129 kilometer op de weg Hontenis- se-Terhole, nam officier van justitie mr. W. Tielkemeijer hem kwalijk. „Gewoonweg gekkenwerk. Verdachte lij kt mij iemand die zich niet aan de verkeersregels stoort". Met de genoemde geldboetes eiste hij dan ook een onvoor waardelijke ontzegging an de rijbevoegdheid van twee maanden. Het verweer van I: „Ik krijg altijd bekeuringen en een ander niet" en voor door het rode licht rijden: „Er was helemaal geen ander verkeer en normaal springt het altijd direct op groen", was voor kantonrechter mr. H. de Mul geen reden de gevraagde boe tes af te zwakken. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT/AXEL - De gemeenten Sas van Gent en Axel hebben oud-politieman K. van Wensen (37) uit Axel aangesteld als sociaal recher cheur. Van Wensen, die in 1970 als politieagent in Axel zijn carrière begon, treedt op 1 no vember in dienst. In Axel deed hij de eerste vijf jaar uni formdienst, de vijf daaropvol gende jaren was hij ingedeeld bij de recherche. In 1980 werd hij overgeplaatst naar de dis trictsrecherche in Middelburg. Het is nog niet helemaal duidelijk hoe de sociaal re chercheur, die opsporingsbe voegdheid heeft, te werk zal gaan. „Hij gaat in hoofdzaak mensen aanpakken die frau deren bij het verkrijgen van uitkeringen: bij voorbeeld een werkloosheidsuitkering krij gen en elders zwart werken. Zeker is dat hij achter nie mand aangaat zonder dat wij daartoe opdracht hebben ge geven", zo belichtte de Axelse wethouder J. van Schaik gis termiddag een deel van het ta kenpakket van de controle ambtenaar. „We zijn er nog niet helemaal uit wat de man precies gaat doen. Dat bekij ken we begin november". De heer en mevrouw Oppe: ...zestig jaar getrouwd... Van onze correspondent ZAAMSLAG - Het echtpaar J. Oppe-S. Kaijser uit Zaamslag heeft gisteren het diamanten huwelijksfeest gevierd. De heer Oppe, evenals zijn echtgenote ge boren en getogen in Zaam slag, is 83 jaar, zijn vrouw 80. Het echtpaar heeft twee kinderen, vijf klein- en vijf achterkleinkinderen. Beiden genieten nog een redelijk goede gezondheid en wonen nog steeds zelfstandig. De heer Oppe heeft tot aan zijn pensionering ge werkt bij de PTT in Zaam slag, met uitzondering van een paar jaar in de jaren 'twintig', toen hij voor de PTT in Amsterdam werkte. - FOTO WIM KOOYMAN De heer Oppe (Jacob) was in zijn diensttijd als postbode in de toen nog zelfstandige gemeente Zaamslag een be kend iemand en bovendien geliefd. Hij bezorgde niet al leen de poststukken tot in de verste uithoeken van de ge meente, maar stond waar nodig op PTT-gebied een ieder die daaraan behoefte had met raad en daad terzij de. Als tegenwaarde kreeg hij daarvoor menig kopje koffie, hetgeen er na kilo meterslange fietstochten door weer en wind gretig in ging. Ook uit het verenigingsle ven werd in die tijd vaak een beroep op hem gedaan als het om administratieve handelingen ging. Namens het gemeentebestuur van Terneuzen kwam wethou der drs. A. Doorduijn gister morgen het echtpaar zijn gelukwensen aanbieden. Verder waren er gelukstele grammen van de commissa ris van de koningin mr. C. Boertien en koningin Bea trix. Van onze correspondente BIERVLIET - Na een span nende strijd op de tweede avond van de rollenzesdaagse in Biervliet is er in het alge meen klassement een wijzi ging ontstaan. Op de eerste plaats staan nu Rudy de Bak ker en Willy van de Kant met 48 punten. Piet van Bendegem en Piet Harms staan nu met 47 punten op de tweede plaats. Derde zijn Carlos Boerman en Johan de Jonge met 43 pun ten. De sprint is gisteravond gewonnen door Willy van de Kant. Zijn tijd werd 21.51. Tweede werd Rudy de Bakker met een tijd van 22.01 en de derde plaats was voor Mare Dieleman met een tijd van 22.02. Bij de koppelkoers werden winnaar Carlos Boerman en Johan de Jonge met een tijd van 1.05.01, tweede werden hier Rudy de Bakker en Willy van de Kant met een tijd van 1.05.27. De derde plaats ging naar Hessel Hamelink en Mare Dieleman met een tijd van 1.05.82. Van onze correspondent TERNEUZEN - J. M. uit Zaamslag had 28 maart van dit jaar over rijksweg 252 nabij Terneuzen gereden met een snelheid van 166 kilometer per uur. „Dat is 86 kilometer te hard. En ik wil hier toch heel dui delijk stellen dat dergelijke snelheden uit den boze zijn", aldus officier van justitie mr. W. Tielkemeijer tijdens de zit ting van de kantonrechter te Terneuzen. Hij eiste een boete van 250 gulden of 7 dagen en een voor waardelijke rijontzegging van twee maanden met een proef tijd van twee jaar. Vooral te gen dat laatste maakte M. be zwaar: „Ik werk heel hard en rij zo'n 120.000 kilometer per jaar". En wat dat harde rijden betrof: „Ik wilde vlug thuis zijn". Kantonrechter De Mul („U had weieens niet meer thuis kunnen komen met deze snelheid") vonniste voor wat Van een onzer verslaggevers HULST - De tennisclubs in de gemeente Hulst hoeven met ingang van het seizoen 1984 geen huur meer te betalen voor de gemeentelijke banen. In ruil daarvoor zullen de ver enigingen wel zelf het onder houd van de banen moeten verzorgen. De gemeente zal nog per 1 april de banen speelklaar op leveren, maar daarna draaien de clubs ervoor op. Het onder houd van het groen rond de velden blijft wel in handen van de gemeente. Met deze nieuwe opzet komen B en W tegemoet aan eerder kenbaar gemaakte wensen in de sport - adviescommissie. Omdat voor dit seizoen het systeem niet meer gerealiseerd kon worden, zullen de tennisclubs dit jaar dezelfde vergoeding als vorig jaar moeten betalen, plus vier procent verhoging. In hun mededeling aan de sportadviescommissie kondi gen B en W ook aan binnen kort met de voetbalverenigin gen en de hockeyclub te gaan praten over meer zelfwerk zaamheid. Genoemde clubs moeten dit jaar per veld een gebruiksvergoeding van 725 gulden betalen, maar dat zal flink opgetrokken worden. Hetzelfde geldt voor de atle tiek- en paardensportvereni ging. Een en ander komt van avond (woensdag) ter sprake tijdens de vergadering van de sportadviescommissie, om 19.00 uur in het stadhuis. Het griekse vrachtschip ligt al vanaf vorig jaar vast in de Terneuzense haven TERNEUZEN - Het vracht schip Kefalonia Spirit, dat sinds december vorig jaar ligt te verroesten in de haven van Terneuzen, wordt zeer waar schijnlijk openbaar verkocht. Als zich geen problemen had den voorgedaan bij het vinden van de eigenaar, zou de veiling al eind september hebben plaatsgevonden. Namens schuldeiser Cornel - der's Scheepvaartmij BV in Vlissingen is mr. F. K. Adriaanse erachter gekomen dat het schip van Coutavo Shipping op Cyprus is overge gaan in handen van een ge lijknamige maatschappij in Panama. Als Nederlands agent heeft Cornelder haven gelden betaald voor de Kefalo nia Spirit en dat geld is on danks herhaalde aanschrij - vingen nog niet terugbetaald. Om die reden is in juli beslag gelegd op het schip. De vorde ring is nu gericht aan de Pa namese maatschappij. De van origine Griekse vrachtvaarder arriveerde in december vorig jaar in Ter- neuzen om te laden. Bevrach ter Aug. de Meyer en de - FOTO DE STEM/COR J DE BOER scheepvaartinspectie keurden het schip echter af. Toen de eigenaar geen aanstalten maakte om de Spirit op te knappen, werd het ruim 8.000 brt metende schip in een afge legen hoekje van het haven complex (in het Zuiderdok) af gemeerd. Er zijn sindsdien steeds enkele bemanningsle den aan boord geweest om een oogje in het zeil te houden. de geldboete betrof conform, maar maakte er één maand voorwaardelijke ontzetting van met een proeftijd van twee jaar. J. van D. uit Philippine had 26 november 1982 gereden met achter zijn personenauto een aanhangwagentje beladen met een veel te zwaar gewicht aan stookolie. Bovendien was er geen aantekening op het ken- tekenmerk van zijn voertuig dat hij daartoe gerechtigd was mee te rijden. „Ik wist niet dat dat nodig was", aldus D. Nadat de officier tweemaal 100 gul den of 4 dagen had geèist, deed de kantonrechter daar 50 gul den vanaf. R.P. uit Kloosterzande was 17 januari van dit jaar betrapt toen hij met zijn personenauto een andere auto op sleeptouw had. „U sleepte een wrak en die worden op deze wijze niet vervoerd", zei de kantonrech ter. Ondanks het feit dat Van P. de sleep uitvoerde in op dracht van zij n werkgever („U bent tenslotte ook verant woordelijk") kwam hem dit op 50 gulden of een dag te staan. Rijschoolhouder P. de V. uit Hulst had op de avond van 4 oktober 1982 met zijn lesauto gereden over de havendijk te Hontenisse, met op het dak van de leswagen een transpa rant die naar alle zijden blauw licht uitstraalde. Verdachte vond dat het voeren van een dergelijk signaal voor een les auto wel nuttig was. De officier van justitie dacht daar anders over, omdat het voor het overige wegver keer verwarrend kan zijn, de aandacht daarvan afleidend, dus gevaarlijk. Hij eiste een geldboete van 25 gulden. Om De V. de kans te geven, zoals hij al had laten blijken, „het hogerop te laten uitzoeken, omdat het in Maastricht wel is toegestaan", kwam de kanton rechter tot een uitspraak van 51 gulden boete. Mevrouw C. de W. uit West- dorpe hoorde een boete van 75 gulden of 2 dagen hechtenis als uitspraak omdat zij was 'gesnapt' wegens het in het be zit hebben van een niet geregi streerd tv-toestel. Van een onzer verslaggevers BREDA - In Breda wordt op zaterdag 12 november voor de eerste keer een ontmoetings dag belegd voor christenen uit West-Brabant en Zeeland die regelmatig bijeenkomen in basisgroepen of die met een dergelijke groep zouden willen kennismaken of er een begin nen. De bijeenkomst is in het gebouw van de scholenge meenschap Markenhage, Mar- kendaalseweg 27 en ze duurt van 10.00 tot 16.00 uur. In West-Brabant b'estaan meer dan tien van die groepen, waarin mensen actief zijn die zich niet meer thuisvoelen binnen de structuur van een parochie of een gemeente, maar die toch als christenen een gemeenschap willen vor men. Ze komen samen om bij bel te lezen, in vieringen, om elkaar te ondersteunen en, als ze dat nodig vinden, maat schappelijk in actie te komen. De voorbereiding van de dag is handen van een werk groep, bestaande uit leden van basisgroepen in Breda en Oudenbosch. Wie er meer van wil weten kan bellen naar 01652-3232 of 076-137359. Opga ve is mogelij k via postbus 1065, 4801 BB Breda. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het op treden van Liselore Ger ritsen in Terneuzen gaat niet door. De artieste zou komen de zaterdag op de plan ken staan in het Terneu zense Zuidlandtheater, maar heeft zich deze week wegens ziekte afge meld. Het is nog niet be kend naar welke datum het optreden verzet wordt.

de Stem | 1983 | | pagina 17