METER Scheldesport-dames overklassen Operatie levolder heeft leste papieren Overtuigende zege van SAR SAR 2 wint streekduel Geslaagde primeur lin Rilland-Bath Eerste overwinning voor Martien Jansen bij de nationalen Titel voor Vermeulen Vier Zeeuwen gaan door in Wintercircuit tafeltennis r/f* li- F VAN SMITS modetint Goede prestatie fan Mare Haulez Irimloop in Vogelwaarde BeVoBo Hulst Monsterzege van To vaal Van Gils derde A53Xf)ENSDAG 19 OKTOBER 1983 T14 PAGINA SPORT 2 «jfj onze sportmedewerker jjgTBURG - De derby tus- j je dames van Operatie '71 jtheldesport is geëindigd in ruime overwinning van de irneuzense ploeg. De heren .j scheldesport daarentegen (Illen met een grote neder ig terug naar huis gestuurd or de Bredase militairen. Hulst kwam andermaal ,1 tot winst, tegen Eastwood :,ers. BV Sas won de con- jtatie tegen het sterke „pel Dribbel 2 op karakter. Sadat in de afgelopen we- Voorwaarts (dames) had ionnen van Scheldesport, (liop haar beurt weer moest (l»en voor Operatie '71, vjest de wedstrijd, die dit weekend op het programma stond, Operatie-Scheldesport, wel een sensationeel treffen worden. Deze belofte werd slechts gedeeltelijk bewaar heid. Met name in de tweede helft was er een dominerende ploeg, Scheldesport. De eerste helft liet twee vrij nerveuze teams zien, die zowel aanval lend als verdedigend niet al te best uit de verf kwamen. Tot de elfde minuut stonden de Oostburgse dames op voor sprong (10-8). Daarna liep Scheldesport in een aanvanke lijk nog matig tempo steeds verder uit. Bij rust was een 12- 22 voorsprong bereikt. Na de pauze leek alles ineens veel beter te lopen aan Terneuzen- se zijde: Willianne Gilissen werd dankzij uitgekiende combinaties keer op keer vrij - gespeeld onder het bord. Zij scoorde niet minder dan 27 punten. Anderzijds werd het gevaar uit de Oostburgse aan val, Lisa Leunis, in de tweede helft op afdoende wijze afge stopt, ook al was zij opnieuw goed voor 15 punten. Al met al won Scheldesport de wedstrijd op overtuigende wijze met 28- 61. De Scheldesport-heren moesten op bezoek bij de KMA-cadetten Veronimo. De Bredase gelegenheidsploeg toonde zich fysiek en tech nisch sterker. Scheldesport bleek nog imnmer met aan passingsproblemen te kam pen. Bij rust was reeds een 42- 13 stand bereikt. Pas in de tweede helft draaide de Ter- neuzense verdediging - over geschakeld op het 1-3-1 sys teem - tijdelijk iets beter. Toen Veronimo overging overscha kelde op een man tot man verdediging werd Schelde sport volledig overspeeld: 89- 39. Topscorer van Scheldesport was Ruud de Groot (13 pun ten). BV Hulst verloor zijn vierde wedstrijd in successie met vrij grote cijfers. Ditmaal velde Eastwood Tigers het vonnis velde over de nog steeds niet in vorm zijnde Hulstenaren. In tegenstelling tot voorgaande wedstrijden raakte BVH reeds vanaf het beginsignaal in de problemen. Door veel balver lies en slecht verdedigen liep de ploeg uit Oosterhout uit naar een 21-7 voorsprong in de negende minuut. Daarna kwam Hulst iets terug, doch dit was mede te danken aan de enorme blunders van de aan val van de gastheren: 35-30 ruststand. Na de pauze leek alles tot de tiende minuut nog redelijk te zullen verlopen (45- 41). Toen barstte Eastwood Ti gers echter definitief los. De Oosterhoutse aanvallen lukten steeds beter, terwijl de Hul- sterse verdediging door blun ders en talloze positiewisselin gen steeds meer gedesorgani seerd raakte. Hierdoor werd het opnieuw een vrij zware nederlaag: 69-51. Beste speler aan de zijde van BVH was op nieuw Gruzee de Grave. Het grootste spektakel viel ditmaal opnieuw te beleven van BV Sas, dat op bezoek moest bij Simpel Dribbel 2. In een bijzonder faire wedstrijd toonden beide ploegen erg goed aan elkaar gewaagd te zijn. Er werd uitstekend ver dedigd, aantrekkelijk aange vallen. De wedstrijd werd in de tweede helft een echte nek- aan-nek-race, die door de Sas- senaren op de valreep in hun voordeel werd beslist: 30-31. Een opmerkelijke rol was weggelegd voor Coen Hulsters, die geen ruimte kreeg in de breaks, maar desondanks van afstand niet minder dan 18 punten wist te scoren. BV Sas bewees nogmaals een karak- terploeg te zijn. Erote nederlaag van Ganze Van onze sportmedewerker [ERNEUZEN Dat de basis van de Ganze-heren poloploeg erg smal is, werd het [gelopen weekeinde weer eens bewezen. De Goesenaren misten om diverse rede- Kn drie spelers en verloren kansloos tegen Merlet, dat dank zij het doelsaldo de jtuwe leider is. L mi k* "liter Hll I VSSI I wil rRmc( \Jrhrs Lady Arrow lvSGXDA (MtssBritt) SPimiGd f leuren grijs Van onze sportmedewerker I RILLAND-BATH - Als afsluiting van een mooi rallysei- roen werd zondag in Rilland-Bath een 'open dag' gehou den, een evenement, dat voor Nederland een primeur in de rallycrosswereld betekende. Aan de start kwamen dus deze keer de monteurs, bege leiders, vrienden, verloofden, en echtgenoten. Er waren :naar liefst 46 inschrijvers. Men hield ook drie reeksen achteruit rijden. Het geheel viel bijzonder in de smaak, zowel bij het publiek als bij de deelnemers. Men is van plan om volgend seizoen opnieuw een 'open dag' te hou den. ILAMSWAARDE - Willy Devolder van de biljartvereniging Conwdia uit Terneuzen heeft na vijf ronden de beste uitgangs- Jtófe veroverd in het kampioenschap vijfde klas libre van het Idistiictleeuwsch-Vlaanderen. sloten ongeslagen aan de gin deze eindstrijd, die café De Vier Jaargetijden te onwaarde gehouden wordt. Jt'LST - Van de zeeuwse mo- ttrossers, die bij de VAC [fereniging Amateur Cros- Vis) in Waasmunster aange- pten zijn, leverde Mare Hau- JP uit Hulst een goede presta- I Nadat hij in de eerste Ttks in de 250 cc-klas on- |mks motorpech als zevende f's gefinisht, kwam hij in de Jwede en derde reeks respec- ►velijk als zevende en zesde ■ver de meet, maar nu op een Tleende 125 cc-machine. J ld verschil in vermogen le- lerde voor de Hulstenaar lijkbaar geen problemen op. T de eindstand werd Haulez Ne. Mare Otjes uit St.-Jan- leen reed in de drie reeksen PPectievelijk naar een elfde, rgende en achtste plaats en ferd negende n de totaal- land. Marc van Gaevers uit |°ewacht werd achtste in de |®dstand en scoorde in de Nksen een tiende, achtste en pgende plaats. Edy Janssens [j' St Jansteen reed in de eer- reeks naar een twaalfde J®ts, in de tweede en derde Wvs finishte hij als tiende. In [Eindstand werd hij elfde. Van onze sportredactie [°gELYV AARDE - Zaterdag f oktober, één dag voor de r '"triathlon in Terneuzen, 15.00 uur de Bosse "Hoop van start in het «entrum van Vogel- 5 arde. Deze loop over 3, 6 en 1 meter is georganiseerd r He tafeltennisafdeling ™H( stichting Walhalla, ens s'artsch°t wordt gege- irf ac*'eve trimpromo- ^u't Graauw, Remy Mang- (lu'rt We®r zal zorgen voor en tijdwaarneming. Eat»- uur kan men zich schrijven bij de start- - in het dorpscentrum Sen achter de sportvel- Waar voldoende kleed- j^Hvheruimte aanwezig is. kan men zich bij slecht warm lopen in de sport- ,n vergelijking met voor garen is alleen de lang- Inn, ,nc' '"gekort met twee "meter. PHfkoers gaat nu via de I»..® Willem 2-polder, het Urm Hellegatpolder en elh ^-'dere deelnemer of eemster krijgt na afloop SatsÜm?' Bosse pielen, een kker delicatesse van de Hij gaat komende zaterdag als de grootste favoriet om een uur de laatste ronden in bij Ons Vermaak, maar weet in Laarhoven van DOS uit Hoek nog een serieuze concurrent. De stand na vijf ronden is (respectieve lijk aantal matchpunten, algemeen ge middelde en hoogste serie): 1. W. Devol der 10-1.26-9, 2 A Laarhoven 8-1.34-8, 3. C. Hemelsoet 6-1.16-7, 4. J. Klaassen 4- 1.17-13, 5. W Peperzak 4-1 13-7, 6. W. Scheffer 4-1.11-9, 7. J. van Waterschoot 2-1.17-7, 8. E. Breepoel 2-0.95-6 HULST - In de eerste klas van de Hulsterse bedrijfsvolley- balcompetitie deed Necker- mann een goede zaak door Old Tufffy's met 3-0 te verslaan. Met name de opslag bracht de ploeg uit St.-Jansteen veel punten. Overigens was goed te merken dat Fons van Bellen en zijn mannen al enige par tijen gespeeld hadden en daardoor het spelritme beter te pakken hadden. In dezelfde klas bleef We- molin met 2-1 baas over VV Hulst. Bij de dames liet Ly- beert/Verstraeten het team van Van Damme weinig toe. Met 3-0 won het royaal. Het zelfde deed Morres met Hubo en Morres 2 met Neckermann. Uitslagen: dames: eerste klas: Lybeert/ Verstraeten-Van Damme 3-0, Morres- Hubo 3-0, Morres 2-Neckermann 3-0; tweede klas: WC De Vilder-Rijk 3-0, VV Hulst-Haulez 3-0, Ortho MOK-Bies- broeck 2-1, WC De Vilder 2-Proprijs Stop 0-3; derde klas: Solmar SV Aloy- Hubo 2 2-1, W Hulst 3-W Hulst 2 3-0, Morres 3-Van de Klundert 2-1; heren: eerste klas: Old Tuffy's-Neckermann 0-3, Wemolin-W Hulst 2-1; tweede klas: VV Hulst 2-CVC Tiptop 1-2, WC De Vil- der-Solmar SV Aloy 3-0, Morres-Ambu- lo 0-3, Brandax-Neckermann 2 0-3; der de klas: Van Wesemael-WC De Vilder 2 2-1, Rijk-Ortho MOK 2-1. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Edy Vermeu len van de jeugdbiljartvereni- ging JBH uit Hulst is afgelo pen weekeinde in café 't Kel dertje in Terneuzen kampioen vijfde klas libre voor de jeugd van het district Zeeuwsch- Vlaanderen geworden. Hij be haalde naast de meeste matchpunten het hoogste ge middelde. Tevens schreef hij de kortste partij (40 carambo les in 15 beurten) op zijn naam. Op 26 en 27 november mag Vermeulen aantreden in het gewestelijke kampioenschap dat in de nieuwe lokaltieit van zijn vereniging JBH gehouden wordt. Eindstand: 1. Edy Vermeulen 12- 1.43-10, 2. Patrick Braam 8-1.35-12, 3 Peter Mortier 8-1.26-8, allen JBH Hulst: 4. Onno van Looy, JBT Ter neuzen 8-1.07-7; 5. Marino Thijs 7- 1 14-9, 6. William Brand 6-1.09-7, 7. Robert Vermeulen 4-1.16-10, allen JBH Hulst; 8. Patrick Schumacher, BCD Draaibrug 3-1.00-8. In de districtsjeugdcompeti- tie moest Schelde in Oss, ove rigens onder protest, de pun ten achterlaten. De Schelde- dames kwamen het afgelopen weekend niet in actie, het ge plande duel tegen Eazet werd verschoven naar 18 december. HEREN DISTRICT 2 B MERLET-GANZE 15-2. Zon der de vaste krachten Roland Strackx, Marius Keiler en Paul Post kwam Ganze er in het Oostbrabantse Kuyck niet aan te pas. Het wegvallen van genoemd trio betekende dat een groot deel van de snelheid uit de Ganzeploeg was ver dwenen. Tot overmaat van ramp arriveerde men ook nog een kwartier te laat in het zwembad De Kwel. Ondanks die slechte voorbereiding en een start met slechts zes man hield men in de eerste periode de schade tot 1-0 beperkt. In de tweede en derde periode (8-0 en 14-1) werd de zwakte van de Goesenaren blootgelegd. In de slotperiode gooide Ganze achterin de zaak dicht, waar door Merlet maar een keer tot scoren kon komen. Piet Schop nam de twee Ganze-treffers voor zijn rekening. Peter Kik en Hans van Noorden debu teerden in de Ganze-hoofd- macht. JEUGD AFDEling B ARETHUSA-SCHELDE 12-6. „Wat allemaal is gebeurd, grenst aan het ongelooflijke. Er werd constant gesold met de spelregels", aldus Schelde- coach Leen van Doorn, die na afloop dan ook direct protest aantekende. Slachtoffer werd Patrick Kooymans, die er in de tweede periode bij een 4-2 stand werd uitgestuurd. Het gevolg was dat Schelde met zes man verder moest. Een be slissing die volgens Van Doorn alle spelregels tartte. „Het is nu eenmaal onmogelijk dat een speler wegens commen taar op de leiding voorgoed wordt uitgesloten", aldus Van Doorn. De scheidsrechter liet Schelde na de uitsluiting weer met zeven man beginnen. Iets was hij pas in de gaten kreeg, toen Arethusa scoorde. Ook bleek er na afloop geknoeid te zijn met de wedstrijdformu lieren. Kortom, een wedstrijd die pas achter de groene tafel definitief zijn beslag zal krij gen. De periodestanden in dit duel waren: 2-1, 6-2 en 9-5. Voor Schelde scoorden Maar ten Poorter (2x), Patrick Kooymans, Lorens van der Stam, Eric van Doorn en Hans Urre. Uitslagen: dames tweede klas: Glana-Spio 7-2; Nautilus-Breda 6-2; Njord-Dio 17-2; Thalassa-Ar- go 1-1; jeugd: afdeling B: Zon- Aegir 20-2; Arethusa-Schelde 12-6; Warande-Solar 8-17; Breda-Ze- genwerp 10-9; heren: tweede klas B: Nuenen-Zegenwerp 10-9; Mer- let-Ganze 15-2; Stormvogel-TRB/ RES 11-7; Krabben-DEZV 7-7; WZV-Argo8-10. Standen: heren: tweede klas B: 1. Merlet 2-4; 2. Stormvogel 2-4; 3. Arethusa 2-4; 4. Krabben 2-3; 5. Zegenwerp 2-2; 6. Nuenen 2-2; 7. Argo 2-2; 8. Ganze 2-2; 9. DEZV 2-1; 10. TRB/RES 2-0; 11. Neptunes 2-0; 12. WZV 2-0; dames: tweede klas; 1. Njord 2-4; 2. Nautilus 2-4; 3. Glano 2-3; 4. Eszet 1-2; 5. Breda 2-2; 6. Schelde 1-1; 7. Argo 2-1; 8. Thalassa 2-1; 9. Dion 2-0; 10. Spio 2-0; jeugd: afdeling B: 1. Zon 2-4; 2. Arethusa 2-4; 3. Solar 1-2; 4. Schel- He 2-2; 5. Warande 2-2; 6. Breda 2-2; 7. PSV 1-0; 8. Zegenwerp 2-0; 9. Aegir 2-0. PETER KANT uit Rilland, die vorig jaar reeds tot goede prestaties kwam tijdens het veldritseizoen als nieuweling, debuteerde zondag voortreffe lijk als junior. In Nieuwkoop reikte de 17-jarige Zeeuw naar de derde plaats. Kant had een riante kans op de zege. In de slotfase werd hij echter licht geblesseerd, toen hij tegen een paal van de afzetting opreed. Peter Kant is inmiddels opge nomen in de nationale selectie, die uit vijftien man bestaat. Uit dit team worden vier ren ners gekozen, die zullen deel nemen aan het wereldkam pioenschap veldrijden in Oss. Vivian Blanckaert: tweede plaats. Van onze tafeltennismedewerker MIDDELBURG - In Sportcentrum De Slagh- vaert werd een van de re gionale ronden gespeeld voor het zogenaamde 'Wintercircuit' tafeltennis. Het werd een conditioneel zwaar toernooi, dat in ne genkamp-vorm werd afge werkt en in totaal ruim acht uur in beslag nam. De bezetting van de eerste vier plaatsen was bepalend voor afvaardiging naar de volgende ronde. Ingrid van Osselaer (MZ) won de uitputtings slag door zeven keer te winnen in acht wedstrij den. Zij moest alleen in de tweede ronde buigen voor Lon Bos (Koningslust), die als vierde eindigde. Vivian Blanckaert (Vice Versa) uit het Zeeuwsch-Vlaamse Graauw greep met 6 uit 8 de tweede plaats. Vivian verloor alleen van haar ex-teamgenote Ingrid van Osselaer en van verdedig ster Ria van Rijswijk, die als derde finishte. Bij Koningslust (Lim- - FOTO WIM KOOYMAN burg) was Ankie Kersten (MZ) de enige Zeeuwse vertegenwoordigster. Zij slaagde er slechts een keer in te scoren. Hier [gingen over Patty de Groot, Do- rien Willemsë, Ine Willem- se en Wilmie van Rijswijk. Bij de heren, die al aan de tweede ronde toe waren, wisten zich ook twee Zeeu wen staande te houden. In Schiedam maakten zowel Wim Wegman als Jan Henk Bomhof (MZ) een sterke indruk. Zij werden respectievelijk tweede en derde, achter eredivisionist René Hijne. Koen de Vries (MZ) moest in Valkenswaard met een vierde plaats af haken. Daar gingen Pa trick Swier, Jos Wehrens en Eric Angenent door. Van onze tafeltennismedewerker KLOOSTERZANDE - Het in de vijfde divisie debuterende SAR 1 heeft de eerste helft van de competitie afgesloten met een fraaie en alleszins verdiende 8-2-overiwnning op het hoger geklas seerde Deso 1 uit Roosendaal. De Zeeuwsch-Vlamingen namen daarmee de tweede plaats over van Deso en blijven op drie punten afstand van leider MZ 3 in een nog steeds kansrijke positie. Wilfried Dumez had met drie overwinningen een be langrijk aandeel in de zege. Pascal Neve en Mare Maas zorgden met twee keer winst voor de rest. In de landelijke jeugdcom- petitie bleef Effect bij de jon gens in de A-klas middenmo ter door in Overijssel bij To- renstad gelijk te spelen. Een niet geheel fitte Eric Roeland scoorde slechts een keer. Peter Roeland won drie keer. Dank zij het dubbelspel bleef de schade beperkt (5-5). In de B-klas moest SAR in eigen huis de volle buit in laatste instantie nog uit han den geven aan het Limburgse Schimmert. Octaaf Eggermont zorgde weer voor de meeste tegenpunten door zich twee keer te laten feliciteren. Han de Block en Wim 't Hooft won nen elk één keer, 4-6. De Ef fect-meisjes sloten de eerste helft in de A-klas van de lan delijke competitie af met een eerste zege. Bij Sjaardema in Leiden trokken zij met 3-7 aan het langste eind. Jeanine Rouw won hierbij al haar par tijen. Madeion de Buck en An- net Roeland zorgden met ieder twee gewonnen partijen voor de rest. Uitslagen: dames: eerste divisie: Amsterdam-MZ 6-1, Koningslust- Avanti 2 6-0, Scylla 2-Tre£fers 4-6; heren: eredivisie: Avanti-Hooge Huys 3-6, Tempo Team-De Veluwe 5-5, Scylla-Nikon 5-5; eerste divi sie: Shot-Odion 5-5, Tempo Team 2-NOAD 6-4, MZ-Quick 6-0; derde divisie: Wilno-MZ 2 4-6, Vrienden- schaar-NOAD 2 4-6, FVT-Phoenix 2 7-3; vierde divisie: Zand-VW 5-5, Hotak-Avanti 3 4-6, Sjaarde ma 2-Papendrecht 9-1, vijfde divi sie: SAR-Deso 8-2, Red Star-Zand 2 8-2, MZ 3-Albiasserdam 10-0; jeugd: meisjes: A-klas; Sjaarde- ma-Effect 3-7. B-klas: Zand-Ho- tak 10-0; jongens: A-klas: Toren- stad-Effect 5-5; B-klas; SAR- Schimmert 4-6, Geldrop-MZ 1 3-7; C-klas: MZ 2-Alblasserdam 10-0, Wiln9-Backhands 2 0-10. Standen: dames: eerste divisie: Amsterdam 5-10, Koningslust 5-7, Treffers 5-6, MZ 5-5, Avanti 2 5-1, Scylla 2 5-1; heren: eerste divisie: MZ 5-10, Odion 4-5, Sht 5-5, Quick 4-4, Tempo Team 2 5-3, NOAD 5-1; derde divisie C: NOAD 2 5-10, FVT 5-8, MZ 2 5-5, Vriendenschaar 5-4, Phoenix 2 5-3, Wilno 5-0; vierde di visie E: Sjaardema 2 5-10, Zand 5-6, Hotak 5-5, Papendreeht 5-3, VW 5-3, Avanti 3 5-3; vijfde divi sie M: MZ 3 5-10, SAR 5-7, Deso 5-6, Red Star 5-5, Zand 2 5-2, Aiblas- serdam 5-0; jeugd: meisjes: A-klas groep C: Docos 4-7, ZTTC 4-7, Koi- leberg 4-6, GTTC 4-3, Effect 5-2, Sjaardema 5-1; B-klas groep E: Zand 5-9, Hotak 5-6, Nieuwkoop 4-3, Korenbeurs 3-3, Nileta 3-2, Sprint 4-0; jongens; A-klas groep B: Scylla 4-7, OTTC 4-7, Effect 5-5, Irene 4-3, FVT 4-2, Torenstad 5-2; B-klas groep C: Schimmert 5-9, Bartok 4-6, ATC 4-5, SAR 5-4, PSV 4-1, Tielse4-1; B-klas groep D: MZ 5-8, MOVC 4-7, Quick 4-6, Kluis 4-3, Megacles 4-2, Geldrop 5-0; C- klas groep H: Backhands 2 5-9, Ni leta 2 4-7, MZ 2 5-6, Wilno 5-4, Ho tak 2 4-2, Alblasserdam 5-0. Van onze rugbymedewerker TERNEUZEN - Het Goese To- vaal heeft een monsterzege behaald op het wel erg zwakke Elephants 2. In een eenzijdige wedstrtijd wonnen de mannen uit de Ganzestad met 46-0. Ad Buys bracht Tovaal al na en kele minuten aan de leiding door een knappe try te druk ken en vanaf dat moment was er sprake van eenrichtings verkeer. Elephants kon tegen het of fensief van Tovaal niets in brengen en bij het rustsignaal was de voorsprong van Tovaal al opgelopen tot 22-0. Na de veldwisseling gingen de Goese heren door en werd er nog driftig gescoord, waarbij René Markusse met vier keer een try en Arno Witkam drie keer een try de topscorers waren. Een dik verdiende overwin ning van Tovaal, dat door deze zege in de top van de eerste klas afdeling meedraait. Tovaal speelt zondag thuis tgen RCC 3 uit Roosendaal. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Reeds in zijn tweede wedstrijd bij de nationalen in de 250 cc-klas boekte Martien Jansen uit Sluiskil afgelopen zondag in Eksaarde een schitterende overwinning. Zijn zege kam tot stand door een tweede plaats in de eerste reeks en een zege in de tweede manche, waarin hij de concurrentie op grote achterstand zette. Op het zware parkoers van Eksaarde verkeerden heel wat Zeeuwse crossers in goede vorm. In de debutanten 125 cc- klas waren dat Frank van Kruyssen en Ronnie Walhout. Walhout werd twee keer acht ste, Frank van Kruyssen reed met een vierde en een zevende plaats een opmerkelijke wed- strij d. In deze categorie zorgde Jacky de Paepe weer voor ne gatieve publiciteit door met een rijder op de vuist te gaan, die hem meer hinderde dan hem lief was. Of tegen De Paepe nog stappen worden on dernomen van BLB-zijde, was nog niet bekend. Bij de debutanten in de 250 cc-klas was er weer volop spanning, zeker toen na de tweede reeks de chronometer moest beslissen wie de num mer twee, drie en vier in de eindstand werden. Voor Jean- Pièrre de Bleyser werd het de vierde plaats. Hij reed in de reeksen naar een vierde en een derde plaats. Bij de nationalen in de 125 cc-klas gaf Stouvenaeckers weer eens nadrukkelijk zijn visitiekaartje af. Om de overi ge plaatsen werd tot het uiter ste gestreden. Ook Adwin Cortvriendt bemoeide zich met dit gevecht. Hij finishte als vijfde in de eerste en als vier de in de tweede reeks. Uitslagen: debutanten: 125 cc: 1. Dhaene, België; 4. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 6. Ron nie Walhout, Sluiskil; 8. Marlon Hemelsoet, Westdorpe; 14. Jacky de Paepe, Schoondijke; 17. Mare Tieleman, Kloosterzande; 20. Pa trick Sponselee, Kloosterzande, 250 cc: 1. Lenaerts, België; 4. Jean Pièrre de Bleyser, Heikant; 5. Jan de Feyter, Terneuzen; 20. Ronnie van Eetveldt, Terneuzen; junioren: 250 cc: 1. Rik Claus, België; 7. Henk Buys, Vlissingen; 13. Sam Jansen, Sluiskil; 500 cc: 1. Vercruyssen, België; 9. Chris de Pooter, Axel; 10. Evert Leeraert, Ossenisse; natio nalen: 125 cc: 1. Dieudonné Stouve naeckers, België; 2. Kees Sep, Vlis singen; 4. Adwin Cortvriendt, Axel; 20. Ronald Doens, Biervliet; 250 cc: 1. Martien Jansen, Sluiskil; 4. Marco Hopmans, Ossendrecht; 5. John Feynaut, Oostburg; 6. Niek Weemaes, Absdale; 11. Hans Ko- lijn, Terneuzen; 500 cc: 1. Herman de Mezel, België; 13. Jan Verhage, Cadzand; internationalen: 250 cc: 1. Marc van der Meerssche, België. 500 cc: 1. Erwin Gabriel, België; 2. Leo Combee, Woudrichem; 9. Eduard van de Klooster, Kapelle- brug. Van onze tafeltennismedewerker MIDDELBURG - In de hoogste klas van de afdelingscompetitie tafeltenis blijft het stuivertje wisselen aan de leiding. Het nog ongeslagen Arnemuiden 1 werd bij St.-Laurens 1 met 6-4 voor een voldongen feit gesteld, waardoor St.Laurens samen met Goes 1 nu de leiding deelt. Goes had weinig moeite om Zand 3 op de laatste plaats te houden. MZ 4 volgt op een punt afstand van de leiders na de 1-9 bij Arnemuiden 2. 1-STV 1 9-1; vijfde klas F; Steen 3-B S 2 3-7, Philips 3-Reynaert 2 6-4, STV 3-Effect 6 3-7, Reynaert 2-B&S2 4-6; vijfde klas G: PZEM 2-Steen 2 3-7, IJzendij ke-STV 4 9-1, Reynaert 3-STV 2 1-9. Standen: senioren: eerste klas: Goes 1 3-5, Laurens 1 3-5, Arne muiden 1 3-4, MZ 4 3-4, Arnemui den 2 3-0, Zand 3 3-0; tweede klas A: MZ 5 3-6, Big Smash 2 3-4, Goe se Polder 1 3-4, Effect 1 3-4, Wes- terzicht 1 3-0, MZ 7 3-0; tweede klas B: SAR 2 3-6, MZ 6 3-6, Aloy 1 3-2, MZ 8 3-2, Zand 4 3-1, Big Smash 1 3-1; derde klas D: ONA 1 3-6, RWS 3-4, Aloy 2 3-4, Effect 3 3-3, SAR 3 3-1, Effect 2 3-0; vierde klas F: Effect 4 3-6, HCG 1 2-2, ONA 2 2-2, ATV 1 1-0, Philips 2 2-0; vierde klas G: PZEM 1 3-6, Rey naert 1 2-4, B S 1 2-2, HCG 2 2-0, Philips 1 3-0; vierde kias H: Effect 5 2-3, Steen 1 2-3, Aloy 3 2-2, SAR 4 2-2, STV 1 2-0; vijfde klas F: Phi lips 3 3-6, B S 2 3-6, Steen 3 3-3, Effect 6 3-2, Reynaert 2 3-1, STV 3 3-0; vijfde klas G: Steen 2 3-6, IJ- zendijke 3-6, STV 2 3-4, STV 4 3-1, PZEM 2 3-1, Reynaert 3 3-0; jeugd: eerste klas; SAR 2 3-6, Zand 1 3-5, MZ 4 3-4, MZ 3 3-2, Laurens 1 3-1, Effect 2 3-0; tweede klas A: Arne muiden 1 3-6, Goese Polder 1 3-6, Zand 2 3-4, MZ 6 3-1, Oudelande 1 3-1, Effect 4 3-0; tweede klas B: Arnemuiden 2 3-6, Westerzicht 1 3-4, MZ 5 3-4, Wilno 2 3-2, Goese Polder 2 3-2, Effect 3 3-0; derde klas A: Zand 3 3-6, Goese Polder 3 3-4, Wilno 3 3-4, MZ 7 3-2, Effect 5 3-2, MZ 9 3-0; vierde klas A: Aloy 1 2-4, Effect 7 2-4, Arnemuiden 3 3-4, Big Smash 1 2-0, Westerzicht 5 3-0; vierde klas C: SAR 3 3-6, Effect 8 3-4, Laurens 3 3-4, Effect 6 3-2, Steen 1 3-1, Westerzicht 4 3-1; vijf de klas B: STV 1 3-6, Aloy 2 3-6, Oudelande 3 3-3, Reynaert 1 3-2, Slagvast 2 3-1, Yerseke 2 3-0; eerste klas meisjes: Arnemuiden 1 3-6, MZ 1 3-5, Zand 2 3-3, Effect 2 3-2, Arnemuiden 2 3-2, Arnemuiden 3 3-0. Spanning bleef er in de tweede klas A, waar Effect 1 in Middelburg de volle winst behaalde ten koste van MZ 7. Jan Roeland jr. bleef hierbij ongeslagen, terwijl Frank Bracke twee keer scoorde. Al leen leider werd MZ 5, dat het eveneens nog ongeslagen Big Smash 2 ruimschoots met 9-1 klopte. De Zeeuwsch-Vlaamse der by in de tweede klas B in Graauw tussen St.Aloysius 1 en SAR 2 leverde een uiterst minieme zege (4-6) op voor het team uit Kloosterzande, waar in zowel Joop Maas als Johan 't Hooft twee keer won. Eddie Tieleman was bij de thuisclub het meest succesvol met ook twee keer winst; Bogaert en Kindt wonnen een partij. SAR 2 blijft leiden, samen met MZ 6, dat in Biggekerke een uiterst nuttige 4-6-zege weg sleepte bij het hoog ingeschat te Big Smash 1. In de Zeeuwsch-Vlaamse derde klas Iaat ONA 1 er geen twij fel over bestaan snel terug te willen naar de tweede klas, waaruit het vorig seizoen de gradeerde. RWS moest er in Oostburg met 10-0 aan gelo ven. Aloy 2 kwam op gelijke hoogte met RWS op de tweede plaats, dank zij een ruime 8-2- zege op Effect 2. Dank zij José de Burger (SAR 3) slaagde zijn team er in het eerste winst- puant aan te laten tekenen, via een gelijk spel bij Effect 3. In de vierde klas F is Effect 4 tot nu toe het sterkst, terwijl in de vierde klas G de strijd in eerste instantie zal gaan tus sen PZEM 1 en Reynaert 1, dat met een wedstrijd minder ge speeld dan PZEM 1 ook nog ongeslagen is. In de vierde klas H is wat meer evenwicht te bespeuren. Uitslagen: senioren: tweede klas A: Westerzicht 1-Goese Polder 1 4-6, Effect 1-MZ 7 7-3, MZ 5-Big Smash 2 9-1; tweede klas B: MZ 8- Zand 4 8-2, Big Smash 1-MZ 6 4-6, Aloy 1-SAR 2 4-6; derde klas D: ONA 1-RWS 10-0, Effect 3-SAR 3 5-5, Aloy 2-Effect 2 8-2; vierde klas F: Philips 2-ONA 2 3-7, ATV 1-Ef- fect 4 3-7; vierde klas G: B S 1- Philips 1 8-2, PZEM 1-HCG 2 10-0, Reynaert 1-Philips 1 7-3; vierde klas H; Effect 5-SAR 4 5-5, Steen Van onze sportmedewerker EINDHOVEN - De jeugd van Theo Middelkamp nam zater dag deel aan een nationale veldrit in Eindhoven. Richard van Gils reikte bij de 8-jari- gen naar een fraaie derde plaats. Overige resultaten Middelkam pers: 9 jaar; 9. Patrick Ridderbos, 11. Mark Mariens; 11 jaar: 7. Ed win Hillebrand, 12. Randy van Gils; 12 jaar: 10. Frank Zoetewei; 13 jaar: 6. Henk Tolleman, 11. Frank Hillebrand, 17. Kees Dale bout; 14 jaar; 8. Wilfred Geijs.

de Stem | 1983 | | pagina 11